رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان .

من بین دو گرافیک کدوم انتخاب کنم.؟ قدرت بیشتر و دمای کمتر من زیاد کار میکشم دوست ندارم  زود بسوزه!!

ASUS GTX 650 Ti Boost OC  2GB GDDR5

Zotac GTX 950 AMP! Edition  2GB GDDR5

تشکر.

ویرایش شده توسط tv.kade
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان .

من بین دو گرافیک کدوم انتخاب کنم.؟ قدرت بیشتر و دمای کمتر من زیاد کار میکشم دوست ندارم  زود بسوزه!!

تشکر.

gtx 950 دوست عزیز.

مصرفش حدود 90 وات و  gtx 650ti boost حدود 134 وات هستش.تازه 950 به مراتب قوی تره.

بدون شک 950 جدیدتر-به صرفه تر-کم مصرفتر و قدرتمندتره.

پس 950 رو انتخاب کنید :)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان .

تشکر.

اگه میگفتین بین 660 و 950 یه چیزی ! مسلما 950 بهتر از 650ti هست .

اها خوبه خیلی ممنون

خیلی دوست دارم کارت گرافیکم و مادربردم ست باشن متاسفانه لیون کارت ام اس ای 960 رو نداره

آقا احمد شما متوجه شدین که با sli کردن دوتا کارت 2 گیگ باز هم 2 گیگ حافظه قابل استفاده هست و با هم جمع نمیشه . مگر اینکه دایرکس 12 یه کاری بکنه که اون هم فکر نمیکنم زیاد تاثیرگذار باشه . در کل اگه میتونید کارت 4 گیگ 970 بخرید با بودجتون بهتر از دوتا کارت 2 گیگ 960 هست . کلا فعلا نه sli و نه cross هیچ کدوم شیرینگ حافظه ندارن و حافظه شون با هم جمع نمیشه .

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید

بنده cpu intel core i5 6600k گرفتم و متوجه نبود فن در باکسش شدم!!!

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چه فنی براش خریداری کنم؟ بنده خیلی اهل اورکلاک نیستم ولی بالاخره یه روز میرسه که نیاز هست و طوری راهنمایی کنید که بعداً به مشکل برنخورم..(کاربردم هم گیمینگ)

در ضمن مورد دیگه که خیلی خیلی واسم مهمه صدای فنش هست..یعنی فنی معرفی کنید که تقریباً بی صدا باشه (چون سیستم در اتاق خوابم هست و شبانه روز هم روشنه تقریباً!!!!!!)

از نظر قیمت هم تا 120 مشکلی ندارم (کمی بیشتر هم اوکیه)

با تشکر فروان

لینک به دیدگاه

اگه میگفتین بین 660 و 950 یه چیزی ! مسلما 950 بهتر از 650ti هست .

آقا احمد شما متوجه شدین که با sli کردن دوتا کارت 2 گیگ باز هم 2 گیگ حافظه قابل استفاده هست و با هم جمع نمیشه . مگر اینکه دایرکس 12 یه کاری بکنه که اون هم فکر نمیکنم زیاد تاثیرگذار باشه . در کل اگه میتونید کارت 4 گیگ 970 بخرید با بودجتون بهتر از دوتا کارت 2 گیگ 960 هست . کلا فعلا نه sli و نه cross هیچ کدوم شیرینگ حافظه ندارن و حافظه شون با هم جمع نمیشه .

اها. Gtx 970 که به مراتب خیلی خوبه ولی متاسفانه هزینش نیس فقط در حد هفتصد خورده ای تومن برا کارت کنار گذاشتم اونم ک گفتم sli برای دو سه ماه بعدش هست که با این تفاسیری که گفتین کلام شما درسته الان اکثرا بازی های واس دو سال یا یک سال اینده نیاز به بیش از دو گیگ دارن برای انجام بازی با کیفیت بالا . باید هزینه کرد برای سیستم گیمینگ. به خدا همین دیشب خواب دیدم رفتم مغازه دو تا کارت تیتان 12 گیگ به همراه یک پاور کورسیر ax1500 خریدم تا پولشو دادم تا خواستم لمسشون کنم از خواب بیدار شدم خخخخخخخخ

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چه فنی براش خریداری کنم؟ بنده خیلی اهل اورکلاک نیستم ولی بالاخره یه روز میرسه که نیاز هست و طوری راهنمایی کنید که بعداً به مشکل برنخورم..(کاربردم هم گیمینگ)

در ضمن مورد دیگه که خیلی خیلی واسم مهمه صدای فنش هست..یعنی فنی معرفی کنید که تقریباً بی صدا باشه (چون سیستم در اتاق خوابم هست و شبانه روز هم روشنه تقریباً!!!!!!)

با تشکر فروان

بهترین گزینه برای خرید همین هست خیلی عالیه هست

http://lioncomputer.ir/product/5628/Thermalright+HR-02+Rev.A%28BW%29+Macho+CPU+Cooler/

لینک به دیدگاه

با تشکر فروان

deepcool gammax s40 مناسبه

قیمتش ارزونتره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.لطفا

1-بهترین cpu برای بازی  تا سقف 400 تومن چی پیشنهاد میدین؟ لطفا هم اینتل و هم ای ام دی پیشنهاد بدین و بگین کدوم به نظرتون بهتره ؟

2-بهترین مادر برد برای این سی پی یو که حتی الامکان 4 تا اسلات رم داشته باشه و گرافیک نداشته باشه.چون گرافیک جدا میخرم.(بودجه 250)

3-بهترین گرافیک برای بازی تا سقف 550 تومن چی پیشنهاد میشه؟(نظرتون راجع به ASUS GTX 750 Ti PH 2GB GDDR5 چیه؟ و از این بهتر برای بازی تا این سقف قیمت  من هست؟)

4-این که میگن اگه سی پی یو amd باشه  گرافیک هم AMD انتخاب بشه بازدهی بیشتری داره و بلعکس اگه اینتل باشه انویدیا درسته؟

(فعلا بودجه ام رو برای این قطعات از اینی که نوشتم نمیتونم بیشتر کنم.پس لطفا توی همون رنج پیشنهاد بدین ودر صورتی که واقعا لازم بود و قطعات مچ نبودن نهایتا 50 بالاتر  )

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.لطفا

1-بهترین cpu برای بازی  تا سقف 400 تومن چی پیشنهاد میدین؟ لطفا هم اینتل و هم ای ام دی پیشنهاد بدین و بگین کدوم به نظرتون بهتره ؟

2-بهترین مادر برد برای این سی پی یو که حتی الامکان 4 تا اسلات رم داشته باشه و گرافیک نداشته باشه.چون گرافیک جدا میخرم.(بودجه 250)

3-بهترین گرافیک برای بازی تا سقف 550 تومن چی پیشنهاد میشه؟(نظرتون راجع به ASUS GTX 750 Ti PH 2GB GDDR5 چیه؟ و از این بهتر برای بازی تا این سقف قیمت  من هست؟)

4-این که میگن اگه سی پی یو amd باشه  گرافیک هم AMD انتخاب بشه بازدهی بیشتری داره و بلعکس اگه اینتل باشه انویدیا درسته؟

(فعلا بودجه ام رو برای این قطعات از اینی که نوشتم نمیتونم بیشتر کنم.پس لطفا توی همون رنج پیشنهاد بدین ودر صورتی که واقعا لازم بود و قطعات مچ نبودن نهایتا 50 بالاتر  )

1: با این بودجه باید i3-4170 یا موارد مشابه تهیه کنید.

2:ASUS B85-Pro Gamer با قیمت 375 تومن میتونه مناسب باشه!(تمام پردازنده های هاسول که روی سوکت 1150 هستند، گرافیک مجتمع دارند)

3:تو این رنج قمیت از Nvidia همون 750ti بهترین انتخاب هست.

4:کلا کشکه! :laughing:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.لطفا

اگر apu amd با یک گرافیک amd نصب کنی کارایش دو برابر میشه
لینک به دیدگاه

سلام دوستان.لطفا

1-بهترین cpu برای بازی  تا سقف 450 تومن چی پیشنهاد میدین؟ لطفا هم اینتل و هم ای ام دی پیشنهاد بدین و بگین کدوم به نظرتون بهتره ؟

3-بهترین گرافیک برای بازی تا سقف 550 تومن چی پیشنهاد میشه؟(نظرتون راجع به ASUS GTX 750 Ti PH 2GB GDDR5 چیه؟ و از این بهتر توی Amd برای بازی تا این سقف قیمت  من هست؟)

(فعلا بودجه ام رو برای این قطعات از اینی که نوشتم نمیتونم بیشتر کنم.پس لطفا توی همون رنج پیشنهاد بدین ودر صورتی که واقعا لازم بود و قطعات مچ نبودن نهایتا 50 بالاتر)

دوستان لطفا کامل و دقیق پاسخ بدین..ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان من یه سیستم برای کار با After Effects و فتوشاپ میخوام. خودم این قطعات رو انتخاب کردم. بنظرتون خوبه؟

CPU: Intel i5-6600 = $780
Ram: Gskill Ripjaws V 8GB 4GBx2 2400Mhz = $230
Main: ASUS H110M-C = $260
Case: Cooler Master CM Strom Scout 2 = $385
Power: GREEN GP450A-UK = $180
$1835 =

بقیه قطعات رو ازسیستم فعلیم بر میدارم:
SSD: Samsung 840 128GB
Hard: 1TB Western
Monitor + DVD

لینک به دیدگاه

دوستان من یه سیستم برای کار با After Effects و فتوشاپ میخوام. خودم این قطعات رو انتخاب کردم. بنظرتون خوبه؟

CPU: Intel i5-6600 = $780

Ram: Gskill Ripjaws V 8GB 4GBx2 2400Mhz = $230

Main: ASUS H110M-C = $260

Case: Cooler Master CM Strom Scout 2 = $385

Power: GREEN GP450A-UK = $180

$1835 =

بقیه قطعات رو ازسیستم فعلیم بر میدارم:

SSD: Samsung 840 128GB

Hard: 1TB Western

Monitor + DVD

درود سیستم خوبی هست

اما به نظرمن روی مین حتما بیشتر سرمایه گذاری کن و مدل بهتر تهیه کن

بعدا ۱۰۰٪ پشیمون میشی

لینک به دیدگاه

اگر apu amd با یک گرافیک amd نصب کنی کارایش دو برابر میشه

حالا بوست میشه نه که 2X :blink:

لینک به دیدگاه

درود سیستم خوبی هست

اما به نظرمن روی مین حتما بیشتر سرمایه گذاری کن و مدل بهتر تهیه کن

بعدا ۱۰۰٪ پشیمون میشی

ممنون.

مثلا از چه نظر پشیمون بشم؟

چون h170 فقط تعداد پورت بیشتر داره که بدرد من نمیخوره. z170 هم برای اورکلاک خوبه که من قصد اورکلاک ندارم.

لینک به دیدگاه

حالا بوست میشه نه که 2X :blink:

موضوع بوست نیست کلا!!!

یه چیزی مثل کراسفایر میشه...

لینک به دیدگاه

سلام

پاور زیر600 فول ماژولار موجود هست تو بازار داخل؟!...اگه هست ممنون میشم بهم چندتا معرفی کنین

لینک به دیدگاه

سلام

پاور زیر600 فول ماژولار موجود هست تو بازار داخل؟!...اگه هست ممنون میشم بهم چندتا معرفی کنین

از بود و نبودش خبر ندارم، ولی فول ماژولار کلا به چه دردی میخوره!؟ در عمل تفاوتی با نیمه ماژولار نداره که...

لینک به دیدگاه

از بود و نبودش خبر ندارم، ولی فول ماژولار کلا به چه دردی میخوره!؟ در عمل تفاوتی با نیمه ماژولار نداره که...

به غیر از این که من خوشم میاد و دلیله این که می خوام تعویض کنم هم همینه از تفاوت های فنیش اطلاع ندرم اون رو دوستان اهل فن باید جواب بدن...

حالا نمونه های نیمه ماژولاری که می شناسید رو معرفی کنید

لینک به دیدگاه

به غیر از این که من خوشم میاد و دلیله این که می خوام تعویض کنم هم همینه از تفاوت های فنیش اطلاع ندرم اون رو دوستان اهل فن باید جواب بدن...

ماژولار بودن پاور، یعنی اینکه کابل هاش بصورت سوکت هستند!

تو عکس زیر یکی فول ماژولار هست و یکی هم ساده:

psu-d-modular.png

به این دلیل گفتم عملا فول ماژولار(یا کابل منیجمنت) و نیم ماژولار تو سیستم های عادی تفاوتی ندارند، چون بعضی کابل ها باید باشن!

مثلا کابل 24 پین مادربورد! نباشه نمیشه ، حالا چه فرقی داره با سوکت وصلش کنید، یا از قبل روی پاور نصب باشه!

و ...

*از نظر فنی تنها تفاوت پاور های معمولی با ماژولار، مرتب دیده شدن داخل کیس و اگه خیلی حساس باشید، بهبود جریان هوای داخل کیس و ...! وگرنه در توان و مصرف و عمر و ... فرقی ندارند!

اگه درست یادم باشه، پاور های سری HP گرین، ماژولار هستند!

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

psu-d-modular.png

به این دلیل گفتم عملا فول ماژولار(یا کابل منیجمنت) و نیم ماژولار تو سیستم های عادی تفاوتی ندارند، چون بعضی کابل ها باید باشن!

مثلا کابل 24 پین مادربورد! نباشه نمیشه ، حالا چه فرقی داره با سوکت وصلش کنید، یا از قبل روی پاور نصب باشه!

و ...

*از نظر فنی تنها تفاوت پاور های معمولی با ماژولار، مرتب دیده شدن داخل کیس و اگه خیلی حساس باشید، بهبود جریان هوای داخل کیس و ...! وگرنه در توان و مصرف و عمر و ... فرقی ندارند!

:|

دوست عزیز من که می خوام خرید کنم میدونم ماژولار چیه :|

اون قسمت که گفتم نمی دونم تفاوت های فنیش چیه منظورم فرق بین فول ماژولار و نیمه مازولار بود!!!(اونم از نظر فني ...نه ظاهري)

(در ضمن یه چیزی بگم ناراحت نشید ها...این تاپیک راهنمایی برای خرید قطعات هست ولی همون پست اول شما هم در پاسخ به پست من راهنمایی نداشت..جسارتا وقتی اطلاعی ندارید پست نزنید یا لااقل پست جداگونه بزنید نه این که پستی که خوش سوالی هست رو نقل قول کنید و خودتون سوال كنيد

ویرایش شده توسط A.L.I
لینک به دیدگاه

اون قسمت که گفتم نمی دونم تفاوت های فنیش چیه منظورم فرق بین فول ماژولار و نیمه مازولار بود!!!(اونم از نظر فني ...نه ظاهري)

(در ضمن یه چیزی بگم ناراحت نشید ها...این تاپیک راهنمایی برای خرید قطعات هست ولی همون پست اول شما هم در پاسخ به پست من راهنمایی نداشت..جسارتا وقتی اطلاعی ندارید پست نزنید یا لااقل پست جداگونه بزنید نه این که پستی که خوش سوالی هست رو نقل قول کنید و خودتون سوال كنيد

دوست عزیز ایشون سوال نکردن اگر دقت کنین گفته به چه دردی میخوره یعنی هیچ فرقی با نیمه ماژولارر از لحاظ فنی نداره فقط از لحاظ ظاهری فرق دارن منظورشون این بوده. ایشون کلی گفتن فکر کردن شما مفهوم کلی گوییشون رو میفهمین که اینطور جواب داده وگرنه اون بالا جواب رو به صورت کامل به شما داده

موفق باشید

ویرایش شده توسط *AHMAD*
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من که می خوام خرید کنم میدونم ماژولار چیه  :|

1:وقتی تفاوت ماژولار و غیر ماژولار اینه که یکی کابل هاش از اول وصله و یکی سوکت داره، من چی باید بگم؟ 
*مثلا بگم ماژولار میاد کفش هاتون رو هم واکس میزنه!؟ یا صبح ها براتون ماساژ میده!؟
خوب تفاوتش رو گفتم من! ولی اگه شما انتظار بیشتری دارید، این دیگه به من مربوط نیست!

2:بنظر شما جواب این 2 سوال، چیزی نیست که من نوشتم!؟

از تفاوت های فنیش اطلاع ندرم اون رو دوستان اهل فن باید جواب بدن...

فرمودید:

دوست عزیز من که می خوام خرید کنم میدونم ماژولار چیه

ولی قبلش گفتید :

از تفاوت های فنیش اطلاع ندرم اون رو دوستان اهل فن باید جواب بدن...

پس شما قبل سوال، اول مشخص کنید با خودتون چند چند هستید، بعد راهنمایی های دیگران رو پسند نکنید!!!

لینک به دیدگاه

چند مورد از مودم های (Cisco (Linksys که برای دریافت امواج WIFI استفاده میشنه و تو بازار موجود هست رو معرفی کنید

ترجیحا تک آنتن

ویرایش شده توسط ZAKHAR
لینک به دیدگاه

درود دوستان عزیزم

لطفا در راهنمایی کردن فقط نظرتون رو اعلام کنید و به هیچ عنوان کسی رو محکوم به دونستن و یا ندونستن نکنید و لطفا اول نیتتون رو مشخص کنید بعد راهنمایی کنید

با تشکر @};- @};-

لینک به دیدگاه

دوست خوبم، این تاپیک شاید بتونه کمک کنه.

چگونه پاور کامپیوتر بخریم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...