رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

1200 برای چهار تا قطعه ( پردازنده و رم و مادربرد و پاور ) !!

بعد بالای 1500 فقط برای گرافیک !!

چرا آخه اینجوری ؟!!

شما مقدار بودجه ای که برای پردازنده در نظر گرفتید حداقل نصف بودجه ای باشه که برای گرافیک در نظر گرفتید 

کارت 980 یا 970 روی پردازنده 6100 دوهسته ای به نظر من منطقی نیست .

با توجه به گرافیکی که میخواین بخرین مشخصه میخواین بازی های روز رو با کیفیت عالی اجرا کنید که کارت 970 یا 980 خوب هست ولی 6100 دو هسته ای اصلا در حد این کارت ها نیست !

حداقل به فکر 6400 چهار هسته ای باشید یا بهتر از اون

برای کارت 970 هم پاوری که شاخه 12 ولتش بالای 450 وات باشه کافی هست . ( یعنی شاخه 12 ولت حدود 38 آمپر یا بالاتر جریان داشته باشه )

ممنون برای توضیحاتتون دوست عزیز.مطمعنن پردازنده های core i5 خیلی بهتر از core i3 ها هستن تو بازی ها و همین طور core i7 بهتر از همه.هرچی سر کیسه رو شل کنم هسته بیشتری گیرم میاد ولی مساله اصلی پوله همین چرک کف دست.کل هزینه ای که می تونم تقبل کنم برای سیستم 2 میلیونه و مانتور هم باید بخرم.بعضی از قطعات رو باید دسته دوم بگیرم مثل مانیتور و پاور.

چون رم های ddr4 جدید هستن دسته دوم کم گیر میاد . مادربورد و پردازنده 1151 هم باید نو بخرم چون دسته دو گیر نمیاد.در مورد هارد هم باید بگردم یه ssd دسته دو پیدا کنم حداقل 120 گیگ.

برای خرید گرافیک فعلا صبر می کنم یه gts 250  موجوده یه چند وقتی با بازی های قدیمی و فیلم سرگرم می کنم خودمو.

(الان که تحریم ها برداشته شد شاید قیمت قطعات بیاد پایین)

Core i3 6100 رو به خاطر این مقاله انتخاب کردم.

http://lioncomputer.ir/article/91/

دلیل اصرارم برای 1151 بودن قطعات اینه که سیستم قبلیم 1150 بود می خوام برم جلو نه عقب :D 

• پردازنده
    Intel Core™ i5-4570 Haswell
  • مادربورد
    ASUS H87-Pro LGA1150
  • رم
    Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GBx2 DDR3
  • کارت گرافیک
    ASUS GTX 780 3GB GDDR5
  • درایوهای ذخیره سازی
    Plextor M5 Pro 128GB SATA3 SSD

WD Caviar Green 3 TB SATA 64MB Buff

• درایوهای نوری
    pioneer dvd rw
  • منبع تغذیه
    Green GP850B-OC
  • کیس
    Green X6 Challenger
  • سیستم خنک کننده
    COUGAR 200mm red LED fan
  • کارت صدا
    NONE
  • کارت های جانبی
    NONE
  • مودم
    tp-link
  • مانیتور
    LG 22EA53
  • کیبورد و موس
    KEYBOARD Microsoft Comfort Curve 3000

MOUSE Zalman ZM-M200 1000Dpi Optical Mouse

• سیستم عامل
    WINDOWS7 SP1
  •  
ویرایش شده توسط badgamer
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ممنون برای توضیحاتتون دوست عزیز.مطمعنن پردازنده های core i5 خیلی بهتر از core i3 ها هستن تو بازی ها و همین طور core i7 بهتر از همه.هرچی سر کیسه رو شل کنم هسته بیشتری گیرم میاد ولی مساله اصلی پوله همین چرک کف دست.کل هزینه ای که می تونم تقبل کنم برای سیستم 2 میلیونه و مانتور هم باید بخرم.بعضی از قطعات رو باید دسته دوم بگیرم مثل مانیتور و پاور.

چون رم های ddr4 جدید هستن دسته دوم کم گیر میاد . مادربورد و پردازنده 1151 هم باید نو بخرم چون دسته دو گیر نمیاد.در مورد هارد هم باید بگردم یه ssd دسته دو پیدا کنم حداقل 120 گیگ.

برای خرید گرافیک فعلا صبر می کنم یه gts 250  موجوده یه چند وقتی با بازی های قدیمی و فیلم سرگرم می کنم خودمو.

دلیل اصرارم برای 1151 بودن قطعات اینه که سیستم قبلیم 1150 بود می خوام برم جلو نه عقب :D 

• پردازنده
  • مادربورد
    ASUS H87-Pro LGA1150
  • رم
  • کارت گرافیک
    ASUS GTX 780 3GB GDDR5
  • درایوهای ذخیره سازی

• درایوهای نوری
    pioneer dvd rw
  • منبع تغذیه
    Green GP850B-OC
  • کیس
    Green X6 Challenger
  • سیستم خنک کننده
    COUGAR

• پردازنده
  • مادربورد
    ASUS H87-Pro LGA1150
  • رم
  • کارت گرافیک
    ASUS GTX 780 3GB GDDR5
  • درایوهای ذخیره سازی

• درایوهای نوری
    pioneer dvd rw
  • منبع تغذیه
    Green GP850B-OC
  • کیس
    Green X6 Challenger
  • سیستم خنک کننده
    COUGAR 200mm red LED fan
  • کارت صدا
    NONE
  • کارت های جانبی
    NONE
  • مودم
    tp-link
  • مانیتور
    LG 22EA53
  • کیبورد و موس
    KEYBOARD Microsoft Comfort Curve 3000

MOUSE Zalman ZM-M200 1000Dpi Optical Mouse

• سیستم عامل
    WINDOWS7 SP1
  •  

مشکل سیستم فعلیتون چی هست!؟

ویرایش شده توسط A.L.I
لینک به دیدگاه

مشکل سیستم فعلیتون چی هست!؟

مشکلی نداره مثل ساعت کارمیکنه فقط دیگه مال من نیست به دلایلی فروختمش به یکی از فامیل های نزدیکم. الان دارم با لپ تاپ لنوو جواب میدم ولی با لپ تاپ که نمیشه بازی کرد.جون نداره :D

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان میخوام  سیستم جمع کنم .  فقط کیس نیاز دارم ...

هزینه هم 4 میلیون تومن  

سی پی یو هم این باشه   i7-5820k

هادر و  ssd  نیاز نیست  دارم .

امیدوارم بتونم با 4 تومن پلتفرم x99 جمع کنم. تشکر دوستان

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان میخوام  سیستم جمع کنم .  فقط کیس نیاز دارم ...

هزینه هم 4 میلیون تومن  

سی پی یو هم این باشه   i7-5820k

هادر و  ssd  نیاز نیست  دارم .

امیدوارم بتونم با 4 تومن پلتفرم x99 جمع کنم. تشکر دوستان

برای چه کاری نیاز دارید به این سیستم ؟ مانیتور و لوازم جانبی دارید ؟

لینک به دیدگاه

برای چه کاری نیاز دارید به این سیستم ؟ مانیتور و لوازم جانبی دارید ؟

برای رندرینگ   بر پایه cpu     بله مانیتور 24 اینج  و لوازم جانبی هم دارم . بازی هم نمیکنم

ویرایش شده توسط tv.kade
لینک به دیدگاه

برای رندرینگ   بر پایه cpu     بله مانیتور 24 اینج  و لوازم جانبی هم دارم . بازی هم نمیکنم

ASUS X99-A قیمت 1060

Intel® Core i7-5820K قیمت 1385

Thermalright HR-02 Rev.A(BW) Macho CPU Cooler قیمت 153

GIGABYTE GTX 750 Ti WF 2X OC 2GB GDDR5 قیمت 509

Gskill Ripjaws V 16GB 4GBx4 2400Mhz CL15 DDR4 قیمت 440

ASUS 24X DVD-RW Internal Drive قیمت 58

Green GP700A-HP Power قیمت 315

GREEN X3+ VIPER Case قیمت 255

مجموع اینها میشه 4175 تومان . واقعا نشد کمتر از این در بیارم . حالا ببین اگر کارت گرافیک اصلا نیازت نمیشه ، مدل ارزونتر بگیر . ولی اگر کارت نیاز داری ، مدل بالاتر سعی کن بگیری . کمی بذار روی بودجه

لینک به دیدگاه

سلام

یه سوال کلی دارم. با توجه به این که جدیدترین نسل پردازنده ها در حال حاضر چیپست 1151 یا همون Skylake هستش عاقلانه تر خرید این سری هست برای کسی که نهایتا می خواد از سیستم برای گیمینگ استفاده کنه یا خرید نسل قبلی 1150 یا Haswell منطقی تره.در ضمن رم های ddr4 هم هست که سری Haswell پشتیبانی نمی کنند.اصل حرفم اینه صبر کردن برای 1151منطقی تره یا اقدام برای 1150؟

لینک به دیدگاه

سلام

یه سوال کلی دارم. با توجه به این که جدیدترین نسل پردازنده ها در حال حاضر چیپست 1151 یا همون Skylake هستش عاقلانه تر خرید این سری هست برای کسی که نهایتا می خواد از سیستم برای گیمینگ استفاده کنه یا خرید نسل قبلی 1150 یا Haswell منطقی تره.در ضمن رم های ddr4 هم هست که سری Haswell پشتیبانی نمی کنند.اصل حرفم اینه صبر کردن برای 1151منطقی تره یا اقدام برای 1150؟

برای کسی که میخواد سیستم نو بخره ، خرید سری 1151 منطقی تره . ولی اگر کسی سیستم داره و میخواد ارتقاء بده ، نه . 1151 صبر کردن نمیخواد . الان هم قیمتهاش با 1150 خیلی تفاوت نداره . رمهای DDR4 هم قیمتشون اومده پایین . فقط یک هزینه کولر پردازنده اضافه تر داره که اون هم میشه یک کولر ارزون بست .

لینک به دیدگاه

سلام

یه سوال کلی دارم. با توجه به این که جدیدترین نسل پردازنده ها در حال حاضر چیپست 1151 یا همون Skylake هستش عاقلانه تر خرید این سری هست برای کسی که نهایتا می خواد از سیستم برای گیمینگ استفاده کنه یا خرید نسل قبلی 1150 یا Haswell منطقی تره.در ضمن رم های ddr4 هم هست که سری Haswell پشتیبانی نمی کنند.اصل حرفم اینه صبر کردن برای 1151منطقی تره یا اقدام برای 1150؟

درود

این چیزی که میگم فقط نظر شخصیه و تا حدودی هم درسته!

1- شما الان بین 4790 و 6700 تفاوت خاصی تو پرفورمنس نمیبینی

2-تنها تفاوت فقط ساپورت رم هست که ddr3 تا باس 2400 داره ولی ddr4 مسلما باس های بالاتری پشتیبانی میکنه 3200،3600 و...

اما حالا واسه گیم شما چه رمی نیاز داری؟؟

Ddr1333

الان recommend هست و تفاوت فریم دهیش با غول ترین رم 5 فریم هست..

کل این حرفارو از رو تجربه میگم و همیشه هم تو فکر صرفه جویی هستم.

بازم انتخاب بین این دو بر میگرده به بودجه و سطح توقعات شما

Sent from my D5503

سلام

یه سوال کلی دارم. با توجه به این که جدیدترین نسل پردازنده ها در حال حاضر چیپست 1151 یا همون Skylake هستش عاقلانه تر خرید این سری هست برای کسی که نهایتا می خواد از سیستم برای گیمینگ استفاده کنه یا خرید نسل قبلی 1150 یا Haswell منطقی تره.در ضمن رم های ddr4 هم هست که سری Haswell پشتیبانی نمی کنند.اصل حرفم اینه صبر کردن برای 1151منطقی تره یا اقدام برای 1150؟

درود

این چیزی که میگم فقط نظر شخصیه و تا حدودی هم درسته!

1- شما الان بین 4790 و 6700 تفاوت خاصی تو پرفورمنس نمیبینی

2-تنها تفاوت فقط ساپورت رم هست که ddr3 تا باس 2400 داره ولی ddr4 مسلما باس های بالاتری پشتیبانی میکنه 3200،3600 و...

اما حالا واسه گیم شما چه رمی نیاز داری؟؟

Ddr1333

الان recommend هست و تفاوت فریم دهیش با غول ترین رم 5 فریم هست..

کل این حرفارو از رو تجربه میگم و همیشه هم تو فکر صرفه جویی هستم.

بازم انتخاب بین این دو بر میگرده به بودجه و سطح توقعات شما

Sent from my D5503

ظ

Sent from my D5503

ظ

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

با بودجه 1350 : کیس + رم(8)+ پردازنده(4170) + مادربورد(؟) + هارد(؟) + پاور(؟)

کارت مناسب برا این قطعات (تا نهایت 700) رو هم لطفا بفرمایید.

اگه کمتر هم درومد بهتره.

نکته: برا گیمینگ تو رزولیشن 1366*768 با فریم  30 تا دو سال بیاره. دیگه حداقل فریم 35 باشه. کیفیت بازیها نرمال و های.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

ASUS X99-A قیمت 1060

Intel® Core i7-5820K قیمت 1385

Thermalright HR-02 Rev.A(BW) Macho CPU Cooler قیمت 153

GIGABYTE GTX 750 Ti WF 2X OC 2GB GDDR5 قیمت 509

Gskill Ripjaws V 16GB 4GBx4 2400Mhz CL15 DDR4 قیمت 440

ASUS 24X DVD-RW Internal Drive قیمت 58

Green GP700A-HP Power قیمت 315

GREEN X3+ VIPER Case قیمت 255

مجموع اینها میشه 4175 تومان . واقعا نشد کمتر از این در بیارم . حالا ببین اگر کارت گرافیک اصلا نیازت نمیشه ، مدل ارزونتر بگیر . ولی اگر کارت نیاز داری ، مدل بالاتر سعی کن بگیری . کمی بذار روی بودجه

واقعا تشکر .خیلی  عالی شد .

من کولر Deepcool Ice Matrix 400 هم دارم .اگه جواب میده اینو بندازم .  فکر کردم شما (کولرمایع پیشنهاد میدید ) 

این مادر برد ASUS X99-A قابلیت اورکلاک خودکارcpu  داره ؟   اگه این طور نیست یک مادر برد با این قابلیت پیشنهاد بدید . بودجه هم  افزایش میدم.

لینک به دیدگاه

واقعا تشکر .خیلی  عالی شد .

من کولر Deepcool Ice Matrix 400 هم دارم .اگه جواب میده اینو بندازم .  فکر کردم شما (کولرمایع پیشنهاد میدید ) 

این مادر برد ASUS X99-A قابلیت اورکلاک خودکارcpu  داره ؟   اگه این طور نیست یک مادر برد با این قابلیت پیشنهاد بدید . بودجه هم  افزایش میدم.

نمیدونم Deepcool Ice Matrix 400 از سوکت 2011-3 پشتیبانی میکنه یا نه . احتمال میدم نکنه . اگر ساپورت کنه ، میشه استفاده کرد . ولی برای اورکلاک به کار نمیاد . ضمن اینکه من به دلیل بودجه محدود ایر کولر انتخاب کردم . ولی اگر اورکلاک میخواهید بکنید ، واتر بهتره .

منظور شما از اورکلاک خودکار همون XMP هست ؟ از XMP که پشتیبانی میکنه . ولی حالتهای دیگه رو اطلاع ندارم . بعضی مادربوردهای سری های 1155 تا 1151 هستن که یک دکمه دارن برای اورکلاک اتوماتیک ، اگر منظورتون اینه ، سری 2011 و 2011-3 ندارن . من ندیدم حداقل .

لینک به دیدگاه

اقا بین این دوتا کدوم بهتره؟ از نظر پرفورمنس

post-16787-0-00694000-1453366179_thumb.jpgpost-16787-0-02656300-1453366189_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام یه مودم 4g میخوام که گیرایی انتنش خوب باشه و اینکه و وایفای هم داشته باشه کارایی اضافه ای نمیخوام که قیمتش بالا بره مگر اینکه واقا ارزش داشته باشه بیشتر هزینه بشه لطفا راهنمایی کنین.

میشه یه مرد راهنمایی کنه که بیشتر ما هزینه نکنیم !

من فقط گیرندگیه مودم واسم مهمه .

لینک به دیدگاه

توی رنج 1.400 خب

برید سراغ 750 ti

بعد سعی کنید core i7 قدیمی بگیرید تو اینترنت سرچ کنید potato smasher این کامپیوتر با همین بودجه ی شما هست و خوب کار میکنه

لینک به دیدگاه

اقا بین این دوتا کدوم بهتره؟ از نظر پرفورمنس

1.jpg 2.jpg

درود

سیستم اولی.

سیستم دومی مادربردش از رمهای DDR3 پشتیبانی میکنند ولی شما رم DDR4 انتخاب کردید که هماهنگ نیست ضمنا" اگر از رم DDR3 هم استفاده بکنید باز بخاطر اینکه ولتاژ رمهای DDR3 بالا هست احتمال خراب کردن پردازنده i3‎ ‎6100 شما هست.

پس سیستم اولی بهتره ولی یکم بودجتو افزایش بده بجای هارد 500 هارت یک ترابایت بردار! ( خیلی خیلی خیلی بصرفه تر هست )

یا حق

میشه یه مرد راهنمایی کنه که بیشتر ما هزینه نکنیم !

من فقط گیرندگیه مودم واسم مهمه .

درود دوست عزیز

راستش بنده از فقط مودم های فروشگاه لیون رو دیدم و اطلاع دارم.

فقط یک مودم دیدم بدرد شما بخوره مودم TP-Link M7350‎ ‎4g Wifi‏ به قیمت 395 تومن که میدونم گرون هست ولی متأسفانه تنها مدلی هست که میتونم به شما پیشنهاد کنم!

یکی از قابلیت هاش اینه که مثل موبایل باطری داره و میتونید شارژش کنید با خودتون هر جا خواستید ببرید و از نت 4G Wifi‏ استفاده کنید. ضمنا کارت حافظه هم بهش میخوره.

یا حق

لینک به دیدگاه

درود

سیستم اولی.

سیستم دومی مادربردش از رمهای DDR3 پشتیبانی میکنند ولی شما رم DDR4 انتخاب کردید که هماهنگ نیست ضمنا" اگر از رم DDR3 هم استفاده بکنید باز بخاطر اینکه ولتاژ رمهای DDR3 بالا هست احتمال خراب کردن پردازنده i3‎ ‎6100 شما هست.

پس سیستم اولی بهتره ولی یکم بودجتو افزایش بده بجای هارد 500 هارت یک ترابایت بردار! ( خیلی خیلی خیلی بصرفه تر هست )

یا حق

درود دوست عزیز

راستش بنده از فقط مودم های فروشگاه لیون رو دیدم و اطلاع دارم.

فقط یک مودم دیدم بدرد شما بخوره مودم TP-Link M7350‎ ‎4g Wifi‏ به قیمت 395 تومن که میدونم گرون هست ولی متأسفانه تنها مدلی هست که میتونم به شما پیشنهاد کنم!

یکی از قابلیت هاش اینه که مثل موبایل باطری داره و میتونید شارژش کنید با خودتون هر جا خواستید ببرید و از نت 4G Wifi‏ استفاده کنید. ضمنا کارت حافظه هم بهش میخوره.

یا حق

خیلی ازت ممنونم برادر

دیدمش ولی 400 تومن یکم زیاده پیشنهاد بهتر میخوام

لینک به دیدگاه

درود

سیستم اولی.

این سیستم چطوره؟

CPU: Intel Core i3-6100: 440,000
MB: Gigabyte GA-H110M-A: 290,000
RAM: GSkill Value NT 2×4GB=8GB DDR4 2133MHz CL15: 180,000
HDD: Western Digital Blue 500GB: 170,000
PSU: Cooler Master Thunder 500W: 170,000
Case: Green Oraman: 80,000
رم اون نشد میخوام اینو بردارم
GSkill Ripjaws V 2×4GB=8GB DDR4 2133MHz CL15 Red: 190,000
نظرتون راجب این مین چیه؟
Gigabyte GA-H110M-A
واسه گیمینگ مناسبه؟ توانایی استفاده کامل از قدرت 6100 و کارتایی مثل gtx960 یا r9 380 رو داره؟
پیشاپیش ممنون
لینک به دیدگاه

برای گیمینگ اون هم تا چند سال آینده خرید i5 عاقلانه تر هست .

2500 حدود 420 میفروشن

مادربرد h61 کمتر از 100 تومان

دو تا رم 8 یا 4 تا رم 4 ( مجموعا 16 گیگ )

با خرید مادربرد ارزون h61 میتونید بودجه خرید گرافیک رو افزایش و مدل 4 گیگ 960 رو بگیرید 

هارد رو خودتون میدونید ولی گرین نگیرید ، گرین برای آرشیو هست و سرعت خیلی پایینی داره 

پاور هم کافی هست

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

مرسی

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

داداش مرسی ولی ازین بیشتر هزینه ممکن نیس برام واسه این پردازنده فرکانس بیشتر از 2130 جوابگو نیس. فقط میخواستم لطف کنین بگین مادربوردم خوبه؟

آره عزیز مادربردت خوبه.

فقط اگه 10 تومان بیشتر بزاری هارد WD Blue ‎1T‏ میتونی تهیه کنی که حجمش 2 برابر هارد فعلی هست!

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خدا قوت

می خواستم بپرسم نظر دوستان راجب پردازنده Core i5 760 1156 چیه؟برای بازی مناسبه؟خرید این پردازنده مثلا 200 تا 250 برای بازی عاقلانه هست؟اصلا مادربرد هایی که از این سری پشتیبانی می کنند چه خصوصیاتی دارند؟ ممنون میشم دوستان پاسخ بدن.

باتشکر.

لینک به دیدگاه

سلام

ببخشید با بودجه 2 میلیون و 500 تومان سیستم خوب چی پیشنهاد میکنید؟

میخوام سیستم در حدی باشه که بازی هایی مثل fallout 4 روی گرافیک medium یا low بدون لگ اجرا بشه

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

ببخشید با بودجه 2 میلیون و 500 تومان سیستم خوب چی پیشنهاد میکنید؟

میخوام سیستم در حدی باشه که بازی هایی مثل fallout 4 روی گرافیک medium یا low بدون لگ اجرا بشه

ممنون

سلام

فقط کیس؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...