رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

تا یه حدی

ولی به نسبت قیمتش کاملا مناسب و اوکی هست

پله بعدی برای کاهش گلوگاه پردازنده 4460 هست که 35 درصد گرونتر هست 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ممنون از پاسخ هاتون و یک چیز دیگه برای سیستم اولی

سی پی یو برای کارت گرافیک گلوگاه که ایجاد نمیکنه؟!و اوکی هست؟!

بنظر من با این بودجه این شکلیش کنید

d7aa1e670069df540223f0ef2676c89f.jpg

رم 1600 موجود نبود 150 هم واسه 2 تا رم 4gb حساب کنید

اون مادربردی هم که انتخاب کردم من روش 4790 هم استفاده کردم

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخ هاتون و یک چیز دیگه برای سیستم اولی

سی پی یو برای کارت گرافیک گلوگاه که ایجاد نمیکنه؟!و اوکی هست؟!

بستگی به بازی ها داره که پردازنده محور باشه یا گرافیک محور!

ولی اگر هم بشه خیلی ناچیز هست، در هر صورت بودجه شما اجازه خرید پردازنده بهتر را نمیده!

لینک به دیدگاه

با سلام من این سیستمو دارم...amd fx4100 msi970ag43. Ram2×2 green 530eu الان میخوام ارتقا بدم بودجم ۱۲۰۰ هست قطعات مد نظرم gtx950. یک عدد هارد ۱یا دو و. رم هست میخواستم بدونم این چطوره سیپیو کم نمیاره گلوگاه ایجاد کنه پاور میکشه؟ البته میخوام بازی روی رزولوشن ۱۳۶۶×۷۶۸. هست که فک کنم فشار خیلی کمتر میاره لطفا راهنماییم کنید با تشکر

لینک به دیدگاه

پردازنده تون تا 4.7 قابلیت اور داره ، اگه بتونید تا بالای 4.4 اور کنید فکر کنم با توجه به 4 هسته ای بودنش بتونه جواب گرافیک رو بده مخصوصا اینکه رزولوشن بالا هم بازی نمیکنید .

البته میتونید قطعات فعلی رو بفروشید و کلا سیستم جدید ببندید .

لینک به دیدگاه

سیستم شما چی پیشنهاد میدین؟قیمت بالا نباشه بعد همین قطعات چه سی پیویی خوبه البته با توجه به پاور؟

لینک به دیدگاه

i3-6300 سی پی یو خوبیه برای بازی ها کم نمیاره با کارت gtx960 یا i5-4460 بگیرم

http://lioncomputer.ir/product/7404/مادربرد+ایسوس+B150+Pro+gaming+AURA/

http://lioncomputer.ir/product/6620/مادربرد+ایسوس+H170+PRO+GAMING/

کدوم بهتره b150 میتونه نیازهامو برطرف کنه،ایا ارزش داره h170 بگیرم فرقش چیه کاربردم گیم

ویرایش شده توسط pc gamer69
لینک به دیدگاه

سلام .......ببخشید.....نظرتون در باره این سیستم چی هست ..... ایا همه قطعات مناسب هستند؟

گرافیک  EVGA GTX 980 Ti SC+ GAMING ACX 2.0+ 6GB GDDR5

مادربرد ایسوس Maximus VIII Ranger

Seagate Surveillance HDD 1TB 7200 RPM 64MB Cache

پاور گرین 850 وات GP850B-OC+

سی پی یو اینتل i7 6700K اسکای لیک

رم کینگستون HyperX SAVAGE 16GB 8GBx2 2400Mhz CL12 DDR4

کیس گرین X8 Raptor

لینک به دیدگاه

سیستم شما چی پیشنهاد میدین؟قیمت بالا نباشه بعد همین قطعات چه سی پیویی خوبه البته با توجه به پاور؟

باید سیستم فعلی تون قیمت گذاری بشه تا مجموع بودجه مشخص بشه و با توجه به بودجه سیستم پیشنهاد بشه .

برای پردازنده هم با توجه به اینکه قبلا خودتون 4 هسته ای داشتین دیگه خرید پردازنده های دو هسته ای مثل i3 درست نیست و باید به فکر 4460 یا بالاتر باشید . یادتون باشه فعلا قوی ترین i3 مثل 6300 هم قدرتش کمتر از 4460 i5 هست .

لینک به دیدگاه

کدوم بهتره b150 میتونه نیازهامو برطرف کنه،ایا ارزش داره h170 بگیرم فرقش چیه کاربردم گیم

قطعا 4460 بهتر هست و قوی تر

مادربردها هم هر دو گرون قیمت هستن و از لحاظ کارایی با مادربردهای 300 تومانی h170 فرقی ندارن ، مادربردهای انتخابی شما امکانات بیشتری دارن که باعث قیمت بالاشون میشه وگرنه از لحاظ کارایی تاثیری در فریم بازی ها ندارن 

علت اصلی گرونی مادربرد ها در همون صفحه خودشون نوشته شده ( امکانات متعدد روی برد )

لینک به دیدگاه

سلام 

من می خوام سیستم تا 2.5  برای بازی تهیه کنم ...

1- ram  از ddr3 بگیریم یا ddr4 ?  

2- در مورد رم های ddr4 فرکانس رم معمولا 2133 هست... این فرکانس چقدر تاٍیر داره تو بازی ؟ ارزش داره هزینه کنم و مادربرد و رمی بگیرم که تا 3200 رو ساپورت می کنن یا به 2133 قانع باشم و هزینه رو روی گرافیک و پردازنده خرج کنم ؟ 

3-گرافیک متوسط الان چیه ؟ سری 750 قدیمی شده یا بازی های روز رو جواب میده ؟  برای اینده سری gtx 950  بگیرم جواب میده ؟ 

3- چجئری برتری CPU ها معلوم میشه ؟ I5 همیشه از I3 بهنره ؟ 

4- SSD ها فرقشون چیه ؟ من میخوام بالاترین سرعت بوت شدن و اجرای برنامه ها را داشته باشم

سیستم پیشنهادی خودم اینه 

MB : ASUS B150M-A 

CPU : i5 6400

RAM : G.SKILL RIPJAWS V CL15 2*4G 2400

VGA : ASUS GTX950 DC2 OC STRIX 2G یا ZOTAC GTX950 AMP EDITION 

SSD : SAMSUNG EVO SERIES 850 120GB

PSU : GP530A 

CASE : X PLUS EAGLE 

اینا میشه 2.5  

مادربرد رو به این دلیل انتخاب کردم که 1151 و DDR4 2133 رو ساپورت میکنه ... بنظر شما ایم مادربرد برتری نسبت به ASUS H170 PRO داره ؟ قیمتش 170 تومن کمتره .. 

پردازنده در اندازه گرافیک هست یا باید قوی تر باشه ؟  i3 6100 - i3 6300 -  هم میشه گذاشت .... 

رم باید CL چند باشه که خوب باشه ؟ 

گرافیک رو برای اینده 4 ساله انتخاب کردم کافی هست ؟ مارک ایسوز بگیرم یا زوتاک ؟ زوتاک قیمتش با ایسوز یکیه اما یکم قوی تره ..

پاور چند وات بگیرم ؟  پاور گرین بگیرم یا کولرمستر ؟  میخوام کم صدا و عمرکاری بالا داشته باشه ...

ویرایش شده توسط shookhi
لینک به دیدگاه

سلام 

2- در مورد رم های ddr4 فرکانس رم معمولا 2133 هست... این فرکانس چقدر تاٍیر داره تو بازی ؟ ارزش داره هزینه کنم و مادربرد و رمی بگیرم که تا 3200 رو ساپورت می کنن یا به 2133 قانع باشم و هزینه رو روی گرافیک و پردازنده خرج کنم ؟ 

3-گرافیک متوسط الان چیه ؟ سری 750 قدیمی شده یا بازی های روز رو جواب میده ؟  برای اینده سری gtx 950  بگیرم جواب میده ؟ 

4- SSD ها فرقشون چیه ؟ من میخوام بالاترین سرعت بوت شدن و اجرای برنامه ها را داشته باشم

سیستم پیشنهادی خودم اینه 

MB : ASUS B150M-A 

CPU : i5 6400

RAM : G.SKILL RIPJAWS V CL15 2*4G 2400

VGA : ASUS GTX950 DC2 OC STRIX 2G یا ZOTAC GTX950 AMP EDITION 

SSD : SAMSUNG EVO SERIES 850 120GB

PSU : GP530A 

CASE : X PLUS EAGLE 

اینا میشه 2.5  

مادربرد رو به این دلیل انتخاب کردم که 1151 و DDR4 2133 رو ساپورت میکنه ... بنظر شما ایم مادربرد برتری نسبت به ASUS H170 PRO داره ؟ قیمتش 170 تومن کمتره .. 

پردازنده در اندازه گرافیک هست یا باید قوی تر باشه ؟  i3 6100 - i3 6300 -  هم میشه گذاشت .... 

گرافیک رو برای اینده 4 ساله انتخاب کردم کافی هست ؟ مارک ایسوز بگیرم یا زوتاک ؟ زوتاک قیمتش با ایسوز یکیه اما یکم قوی تره ..

پاور چند وات بگیرم ؟  پاور گرین بگیرم یا کولرمستر ؟  میخوام کم صدا و عمرکاری بالا داشته باشه ...

1- برای گیم فرق چندانی نخواهند داشت ولی ddr4 بهتره.

2- فرکانس رم تقریبا هیچ تاثیری توی بازی نداره و همون 2133 هم کار شما رو راه میندازه.

3- 950 از 750ti هم قوی تره چه برسه به 750. کلا سری 700 دیگه توصیه نمیشه مگه برای بودجه های پایین.

3- معمولا بله ولی همیشه اینطور نیست.برای تعیین قدرت به رقم اول و دوم مدل سی پی یو توجه کنید. رقم اول نشون دهنده ی نسل سی پی یو و رقم دوم نشون دهنده ی رده ی قدرت هست. بهتره چندتا بنچمارک هم بررسی کنید.

4- فرق ssdها بیشتر در سرعت خواندن و نوشتن است. همین 850 Evo که خودتون انتخاب کردید بهترین گزینه برای این بودجه هست.

مین بورد H110 هم کار شما رو راه میندازه.

پردازنده برای بازی های جدید حداقل i5 توصیه میشه ولی با i3 هم توی بیشتر بازی ها مشکلی به وجود نمیاد.

تایمینگ یا همون CL رم در گیم تاثیری نداره. معمولا رم های ddr3 cl9 هستند و ddr4 cl15.

گرافیک برای 4 سال جواب نمیده و مجبور میشید تنظیمات بازی رو پایین بیارید. بهتره بودجه رو بیشتر کنید یا ssd رو حذف کنید و galax gtx 960 4gb بگیرید.

برای پاور گرین برند خوبیه و پاور پیشنهادی شما مشکلی نداره.

لینک به دیدگاه

سلام .......ببخشید.....نظرتون در باره این سیستم چی هست ..... ایا همه قطعات مناسب هستند؟

گرافیک EVGA GTX 980 Ti SC+ GAMING ACX 2.0+ 6GB GDDR5

مادربرد ایسوس Maximus VIII Ranger

Corsair H80i GT High Performance Liquid CPU Cooler

Seagate Surveillance HDD 1TB 7200 RPM 64MB Cache

پاور گرین 850 وات GP850B-OC+

سی پی یو اینتل i7 6700K اسکای لیک

رم کینگستون HyperX SAVAGE 16GB 8GBx2 2400Mhz CL12 DDR4

کیس گرین X8 Raptor

همه چیز عالی هست فقط یک چیز......

شما که اینقدر برای کولر پردازنده هزینه میکنید بیاید مدل H100i Gtx‏ که شش دانگ ( یعنی خیلی خوب :D‏ ‏) هست را بگیرید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

خب اگر بتونم یه تومن دیگه تا یکی دو ماه دیگه اضاف کنم بشه دو تومن بعد بنظر شما چقد میشه سیستم الان‌و فروخت؟اون میشه بودجم ....بعد به نظرتون ps4بخرم یا همون سیستم چون بیشتر بازیهای pc هم دیگه کرک نمیشن و بعد سه سال اون سیستم دیگه هیچ ارزشی نداره برای گیم سیستم پیشنهادیتون با توجه به این بودجه چیه البته فقط کیس بدون مانیتور... با تشکر

لینک به دیدگاه

درود

قطعا" پردازنده i5‎ ‎4460 که چهار هسته واقعی داره از I3 که دو هسته واقعی داره قدرتمندتر هست!

به فکر اینکه سیستم DDR4 نمی بندید نباشید چون رم جدیدتر تأثیرش در بازی ها کم هست و حجم رم خیلی مهمتر هست.

چیپست مادربردها تأثیرش در گیم بسیار ناچیز هست و سعی کنید اون مادربردی نیاز دارید تهیه کنید.

یا حق

لینک به دیدگاه

سلام 

ddr4

خیر همین کافیه

خیر قدیمی شده.

بله کارت خوبیه.

فعلاً i3 بگیر بعداً ارتقا میدی.

samsung 850 evo120gb قیمت و سرعت خوبی داره.

بعدا اضافه کن،اگه الان بخری،باید بقیه قطعات رو ضعیفتر برداری.

سیستم پیشنهادی خودم اینه 

خوبه   MB : ASUS B150M-A 

خیلی گرونه  CPU : i5 6400

کمتر از 16 نگیر  RAM : G.SKILL RIPJAWS V CL15 2*4G 2400

اگه زوتک موجود بود اونو بگیر وگرنه اون یکی ایسوس رو بخر    VGA : ASUS GTX950 DC2 OC STRIX 2G یا ZOTAC GTX950 AMP EDITION 

نیازی نیست دلیلش رو بالا گفتم،بعدا میخری        SSD : SAMSUNG EVO SERIES 850 120GB

سری اچ پی از این بهتره و ماژولاره            PSU : GP530A 

دیپکول امکانات بیشتری داره نسبت به این کیس    CASE : X PLUS EAGLE 

اینا میشه 2.5  

سلام

این سیستم رو اگه دوست داشتید بگیرید:

6fqk0buo3hm56ijef22.jpg

لینک به دیدگاه

1- برای گیم فرق چندانی نخواهند داشت ولی ddr4 بهتره.

2- فرکانس رم تقریبا هیچ تاثیری توی بازی نداره و همون 2133 هم کار شما رو راه میندازه.

3- 950 از 750ti هم قوی تره چه برسه به 750. کلا سری 700 دیگه توصیه نمیشه مگه برای بودجه های پایین.

3- معمولا بله ولی همیشه اینطور نیست.برای تعیین قدرت به رقم اول و دوم مدل سی پی یو توجه کنید. رقم اول نشون دهنده ی نسل سی پی یو و رقم دوم نشون دهنده ی رده ی قدرت هست. بهتره چندتا بنچمارک هم بررسی کنید.

4- فرق ssdها بیشتر در سرعت خواندن و نوشتن است. همین 850 Evo که خودتون انتخاب کردید بهترین گزینه برای این بودجه هست.

مین بورد H110 هم کار شما رو راه میندازه.

پردازنده برای بازی های جدید حداقل i5 توصیه میشه ولی با i3 هم توی بیشتر بازی ها مشکلی به وجود نمیاد.

تایمینگ یا همون CL رم در گیم تاثیری نداره. معمولا رم های ddr3 cl9 هستند و ddr4 cl15.

گرافیک برای 4 سال جواب نمیده و مجبور میشید تنظیمات بازی رو پایین بیارید. بهتره بودجه رو بیشتر کنید یا ssd رو حذف کنید و galax gtx 960 4gb بگیرید.

برای پاور گرین برند خوبیه و پاور پیشنهادی شما مشکلی نداره.

با تشکر از پاسخ دقیق شما 

اینطور که متوجه شدم نظر شما کاهش هزینه مادربورد و خرید گرافیک بالاتر است ..... اندازه رم کارت گرافیک تو بازی مهمه ؟ منظورم اینه که هزینه صرف 4G کنم یا 2G بخرم ؟ 

SSD باید باشه .... نظر شما در مورد پردازنده i3 6100 , i3 6300  چیه  ؟ 

ویرایش شده توسط shookhi
لینک به دیدگاه

اسپیکر مناسب فیلم و موسیقی گوش دادن تا 400 تومن چی پیشنهاد میشه؟

این مد نظرم هست

http://lioncomputer.ir/product/5682/%D8%A7%D8%B3%D9%BE%DB%8C%DA%A9%D8%B1+%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%84%D8%A8+6+%D8%AA%DA%A9%D9%87+%D9%85%D8%AF%D9%84+6325/

لینک به دیدگاه

دوست عزیزمان عطا پس از تاپیک مشاوره عکس از محصول خریده شده را در تاپیک گذاشت، کاش دیگرانی که مشاوره می گیرند هم چنین کنند.

لینک به دیدگاه

آیا سیستم انتخابی من برای 5 میلیون تومان، بهترین انتخاب هست؟

qxrxamiur35ec59w7787.jpg

لینک به دیدگاه

خوبه فقط رم 16 گیگ بشه چون چندتا بازی جدیدی که اومدن با 8 گیگ مشکل دارن

لینک به دیدگاه

خوبه فقط رم 16 گیگ بشه چون چندتا بازی جدیدی که اومدن با 8 گیگ مشکل دارن

باشه . پاور 750 کافیه؟ چون شبا میزارم دانلود روشن میمونه و تعداد هاردهام هم که وصل میمونه 3.4 تایی هست

لینک به دیدگاه

با تشکر از پاسخ دقیق شما 

اینطور که متوجه شدم نظر شما کاهش هزینه مادربورد و خرید گرافیک بالاتر است ..... اندازه رم کارت گرافیک تو بازی مهمه ؟ منظورم اینه که هزینه صرف 4G کنم یا 2G بخرم ؟ 

SSD باید باشه .... نظر شما در مورد پردازنده i3 6100 , i3 6300  چیه  ؟ 

ببین دوست عزیز حجم vram یا همون کارت گرافیک مهمه ولی نه تو کارتی مثه 960. اگه رم بالاتر میخوای باید بودجتو افزایش بدی. در حال حاظر بین 950 و 960 حداکثر ده فریم تفاوت وجود داره که اونم به 200 تومن هزینه بالاتر نمی ارزه.اگه بودجتو میتونی ببری بالا یا 970 بگیر یا r9 380. وگرنه برا 960 رم 4 گیگ با 2گیگ فرق انچنانی نداره. میتونی به بنچمارکای بازی های جدید که میان مراجعه کنین.

لینک به دیدگاه

آیا سیستم انتخابی من برای 5 میلیون تومان، بهترین انتخاب هست؟

qxrxamiur35ec59w7787.jpg

مادربرد نیازی نیست هزینه زیادی کنید و GIGABYTE H170-D3H کافیه و امکاناتش کامله

پاور رو خیلی دارید هزینه می کنید. پیشنهاد من این مدله: http://lioncomputer.ir/product/5268/%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1+%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1+650+%D9%88%D8%A7%D8%AA+V650S/

رم رو هر طور شده 16GB بگیرید

اگر بودجه اجازه می ده VGA رو 980 یا 980ti بگیرید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...