رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

برای رندرینگ سه بعدی چه کارت گرافیکی پیشنهاد میشه از لحاظ قیمت مناسب باشه و قیمت فضایی نداشته باشه. بودجه مهم نیست

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان 

من دنبال مودم ی هستم که بتونم روش اکانت کاهش پینگ برای استفاده کنسول ست کنم ( بنا به دلایلی نمیتونم از روش های دیگه استفاده کنم) کسی میتونه راهنمایی کنه؟ بودجمم 150 هست

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

من دنبال مودم ی هستم که بتونم روش اکانت کاهش پینگ برای استفاده کنسول ست کنم ( بنا به دلایلی نمیتونم از روش های دیگه استفاده کنم) کسی میتونه راهنمایی کنه؟ بودجمم 150 هست

از چه پروتکلی برای اتصال به سرور هاشون باید استفاده کرد یا اسم سرویس دهنده کاهش پینگی که می خوای استفاده کنی چیه.

لینک به دیدگاه

سلام.من میخواستم یه مانیتور بگیرم برای ps4 و بعضی وقت ها کامپیوتر. بودجه هم حدود 800 هست.خودم S27D390 رو پسندیدم.حالا چند تا سوال.

کیفیت مانیتور خوب هست ؟

ایا ارزش داره نسخه 590 بخرم ؟

هر دو مانیتور اسپیکر ندارن ایا میشه فیش بلندگو رو به پشت مانیتور زد ؟

اگر مدل دیگه یا در نظر دارید بفرمایید.(سامسونگ و ال جی در اولویت اول ایسوس در اولویت دوم)

لینک به دیدگاه

دوستان سلام. بین ایرکولرِ ThermalRight True Spirit 120M BW Rev.A CPU Cooler و واترکولرِ Corsair H75 Liquid CPU Cooler پیشنهادتون کدومه؟ فعلا قصد اور کردن نیست، اما ممکنه یکی دو سال دیگه اور لازم بشه. قیمت اولی چیزی در حدود 130 و دومی 360 هست. دوستان عمر واترکولر فوق حدودا چند ساله؟ شاید یکی دو سال اول استفادۀ معمولی بشه ازش و بعد بخوام اور کنم. قیمت رو زیاد ملاک قرار ندین. 

لینک به دیدگاه

سلام.من میخواستم یه مانیتور بگیرم برای ps4 و بعضی وقت ها کامپیوتر. بودجه هم حدود 800 هست.خودم S27D390 رو پسندیدم.حالا چند تا سوال.

کیفیت مانیتور خوب هست ؟

ایا ارزش داره نسخه 590 بخرم ؟

هر دو مانیتور اسپیکر ندارن ایا میشه فیش بلندگو رو به پشت مانیتور زد ؟

اگر مدل دیگه یا در نظر دارید بفرمایید.(سامسونگ و ال جی در اولویت اول ایسوس در اولویت دوم)

فیش بلندگو داره صدا از hdmi واردش می شه تصویر از صدا جدا می شه صدا از فیش بیرون داده می شه؛ یک جور حالت passthrough

دوستان سلام. بین ایرکولرِ ThermalRight True Spirit 120M BW Rev.A CPU Cooler و واترکولرِ Corsair H75 Liquid CPU Cooler پیشنهادتون کدومه؟ فعلا قصد اور کردن نیست، اما ممکنه یکی دو سال دیگه اور لازم بشه. قیمت اولی چیزی در حدود 130 و دومی 360 هست. دوستان عمر واترکولر فوق حدودا چند ساله؟ شاید یکی دو سال اول استفادۀ معمولی بشه ازش و بعد بخوام اور کنم. قیمت رو زیاد ملاک قرار ندین. 

پمپ اکثر واترکولر ها PWM نیست برای همین سرعتشون ثابته پس عمر خودشون رو می کنن، مگر به فن کنترلر وصلش کنی بجای سوکت فن  CPUمادربورد. از مزایا و معایب aircooler و watercooler  هم که با خبرید.

لینک به دیدگاه

فیش بلندگو داره صدا از hdmi واردش می شه تصویر از صدا جدا می شه صدا از فیش بیرون داده می شه؛ یک جور حالت passthrough

پمپ اکثر واترکولر ها PWM نیست برای همین سرعتشون ثابته پس عمر خودشون رو می کنن، مگر به فن کنترلر وصلش کنی بجای سوکت فن  CPUمادربورد. از مزایا و معایب aircooler و watercooler  هم که با خبرید.

پس به نوعی ارجحیت خرید با واترکولره از نظر شما؛ با قدری آینده نگری... درسته؟

لینک به دیدگاه

واتر کولر ها به اندازه ای از جا افتادگی و مهندسی رسیدن که این روزا کلاً ارجحیت با واتر کولر هست.

فرستاده شده از D6633ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

دوستان کسی یا جایی هست که مانیتورهای حرفه ای استوک dell 23 اینچ و 24 اینچ بفروشه؟ 

لینک به دیدگاه

دوستان آیا سیستم ذیل، انتخابی آینده نگرانه س؟ فعلا vga در نظر گرفته نشده. 

(Cpu: Intel® Core™ i5-6600K Skylake Processor (800
(Cooler: Corsair H75 Liquid CPU Cooler (360
(Main: ASUS Z170-A LGA1151 Z170 Mainboard (600 
- :VGA
(Ram: 2* Gskill AEGIS Series 4GB 2400 Mhz CL15 Single DDR4 (190
(Power: Cooler Master V650S 80Plus Gold Power Supply (380
(SSD: Samsung 850 EVO 250 GB SATA3 (340 
(Case: DeepCool DUKASE (210

عدد داخل پرانتز قیمت تقریبی به واحد هزار تومن هست.
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان آیا سیستم ذیل، انتخابی آینده نگرانه س؟ فعلا vga در نظر گرفته نشده. 

(Cpu: Intel® Core™ i5-6600K Skylake Processor (800
(Cooler: Corsair H75 Liquid CPU Cooler (360
(Main: ASUS Z170-A LGA1151 Z170 Mainboard (600 
- :VGA
(Ram: 2* Gskill AEGIS Series 4GB 2400 Mhz CL15 Single DDR4 (190
(Power: Cooler Master V650S 80Plus Gold Power Supply (380
(SSD: Samsung 850 EVO 250 GB SATA3 (340 
(Case: DeepCool DUKASE (210

عدد داخل پرانتز قیمت تقریبی به واحد هزار تومن هست.

قطعات اوکی هستن

برد پرو گیمینگ بردارین

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

برای بالاترین میزان استفاده از ssd باید بازی رو هم روی ssd نصب کرد؟

اگر فقط ویندوز روی ssdباشه و بازی ها روی هارد نصب بشن کارایی کم میشه؟

ممنون.

لینک به دیدگاه

دوستان اين مانيتور تو بازار موجوده ؟!؟ pg27aq asus

قيمت اش چقدره ؟!

به نظرتون انتخاب خوبى ؟!؟

image.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

برای بالاترین میزان استفاده از ssd باید بازی رو هم روی ssd نصب کرد؟

اگر فقط ویندوز روی ssdباشه و بازی ها روی هارد نصب بشن کارایی کم میشه؟

ممنون.

کارایی از چه لحاظ منظورتون هست ؟

اگه بارگذاری بازی رو میگید که حتما باید بازی روی ssd نصب بشه تا بارگذاری های بازی سریع تر بشه .

اگه فقط ویندوز روی ssd نصب بشه بعضی موارد خاص مثل سیو بازی سریع انجام میشن ولی خود لودینگ بازی چون روی ssd نصب نشده فرقی نخواهد کرد

لینک به دیدگاه

سلام . به نظرم 950 یا 960 بگیری بهتره . شاید 750 Ti جوابگو نباشه دوباره تو فکر ارتقا باشی .

رم رو به 8 ارتقا  بده بیشتر بازی ها الان 4 کم میاره . Lag تصویر یا افت FPs

این کارت GIGABYTE GTX 950 XTREME GAMING WF 2X OC 2GB GDDR5 مشکلی با سیستم من نداره؟پاور و سایر قطعات سیستمم باهاش همخونی داره؟

لینک به دیدگاه

سلام

میخواستم بپرسم آیا بین کارت های 950 زیر کدومشون بهتره ؟ (به ترتیب قدرت Gpu clock و Memory Clock نوشتم)

Zotac GTX 950 AMP EDITION 2GDDR5

Base: 1203 MHz

Boost: 1405 MHz

Memory Clock 7020 MHz

GIGABYTE GTX 950 XTREME GAMING WF 2X OC 2GB GDDR5

Boost:1431 MHz/ Base:1228 MHz in OC Mode

Boost:1405 MHz/ Base: 1203 MHz in Gaming Mode

Memory Clock 7000 MHz

ASUS STRIX-GTX950-DC2-2GD5-GAMING

OC Mode - GPU Boost Clock : 1355 MHZ , GPU Base Clock : 1165 MHz

Gaming Mode (Default) - GPU Boost Clock : 1329 MHZ , GPU Base Clock : 1140 MHz

Memory Clock 6610 MHz

گیگا و زوتاک تقریبا یکی هستند با اندکی قدرت بیشتر زوتاک و ایسوس هم جایگاه سوم

به نظر شما بهترین گزینه از بین این 3تا کدومه (از همه نظر کولینگ،قدرت و ...) و چرا ؟

سیستم:

Monitor 1600x900 Resolution

ASUS Z170-A

Intel Core i5 6600k 3.5ghz

g-skill ripjaws 4 8gb 2x4gb 2400 mhz dddr4

ssd samsung evo 850 256gb

coolermaster elite 550w

case raidmax cobra z

خیلی ممنون 

لینک به دیدگاه

کارایی از چه لحاظ منظورتون هست ؟

اگه بارگذاری بازی رو میگید که حتما باید بازی روی ssd نصب بشه تا بارگذاری های بازی سریع تر بشه .

اگه فقط ویندوز روی ssd نصب بشه بعضی موارد خاص مثل سیو بازی سریع انجام میشن ولی خود لودینگ بازی چون روی ssd نصب نشده فرقی نخواهد کرد

بسیار ممنون از شما.

منظورم برای افزایش فریم احتمالی هست.

در کل مزیت ssdنسبت به hdd در بازی چیه؟ برای رسیدن به حداکثر اون تفاوت.

لینک به دیدگاه

از چه پروتکلی برای اتصال به سرور هاشون باید استفاده کرد یا اسم سرویس دهنده کاهش پینگی که می خوای استفاده کنی چیه

pptp

فرقی نداره هرکدوم بهتر بود فعلا که godping و pingpass برای من از بقیه بهتر بودن

ویرایش شده توسط alirezako
لینک به دیدگاه

بسیار ممنون از شما.

منظورم برای افزایش فریم احتمالی هست.

در کل مزیت ssdنسبت به hdd در بازی چیه؟ برای رسیدن به حداکثر اون تفاوت.

در میزان فریم بازی تاثیری نداره

فقط در بعضی بازی های پرحجم و جهان باز که اطلاعات مدام از هارد در حال انتقال به رم هستن نصب بازی در ssd میتونه از هنگ های جزیی که به دلیل لود دیتای بازی یا سیو بازی در هارد به وجود میاد جلوگیری کنه . 

ssd ها چون سرعت بالاتری دارن باعث بارگذاری سریع تر بازی میشن ولی تاثیر مستقیمی در فریم بازی ندارن ، به عنوان مثال اگه شما از یک بازی که در هارد معمولی نصب شده 40 فریم میگیرید ssd هیچ فرقی رو ایجاد نمیکنه در این فریم .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

در میزان فریم بازی تاثیری نداره

فقط در بعضی بازی های پرحجم و جهان باز که اطلاعات مدام از هارد در حال انتقال به رم هستن نصب بازی در ssd میتونه از هنگ های جزیی که به دلیل لود دیتای بازی یا سیو بازی در هارد به وجود میاد جلوگیری کنه .

ssd ها چون سرعت بالاتری دارن باعث بارگذاری سریع تر بازی میشن ولی تاثیر مستقیمی در فریم بازی ندارن ، به عنوان مثال اگه شما از یک بازی که در هارد معمولی نصب شده 40 فریم میگیرید ssd هیچ فرقی رو ایجاد نمیکنه در این فریم .

بسیار بسیار ممنون از شما دوست من.

فکر عوض کردن ssdفعلیم یکی از دلایلش حجم کمش بود که البته همینم همیشه بالای 25گیگ خالیه و مصرف ندارم حجمشو. صرفا گفتم اگر تاثیر داره برم حجم بالاتر بگیرم برای بازی که خب تاثیری نداره.

فقط یه سوال دیگه الان ssdبنده adata sx900 64Gb هست. اگر با سامسونگ 850 pro عوضش کنم تغییری رخ میده؟ در وضعیت کلی منظورمه.

به زودی سیستم رو به اینتل نسل ششم ارتقا خاهم داد و کارم بیشتر گیم و بعد کارهای روزانه دیگست. اگر این تعویض رو انجام بدم کلا چه تفاوت هایی ایجاد میشه؟

بازم ممنون از لطفتون.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

دوستان سلام. نظرتون دربارۀ عملکرد، قابلیتها و قدرت گرافیکی بردِ B150 PRO GAMING/AURA در کنار پردازندۀ Intel Skylake Core i5-6400 برای انجام کارهای عمومی و کمی فتوشاپ غیرحرفه ای چیه؟ آیا مادربورد مذکور ارزش خرید بالایی داره (به نسبت قیمت)؟

لینک به دیدگاه

دوستان اين مانيتور تو بازار موجوده ؟!؟ pg27aq asus

قيمت اش چقدره ؟!

به نظرتون انتخاب خوبى ؟!؟ image.jpg

دوستان نظرى ندارن ؟!
لینک به دیدگاه

بسیار بسیار ممنون از شما دوست من.

فکر عوض کردن ssdفعلیم یکی از دلایلش حجم کمش بود که البته همینم همیشه بالای 25گیگ خالیه و مصرف ندارم حجمشو. صرفا گفتم اگر تاثیر داره برم حجم بالاتر بگیرم برای بازی که خب تاثیری نداره.

فقط یه سوال دیگه الان ssdبنده adata sx900 64Gb هست. اگر با سامسونگ 850 pro عوضش کنم تغییری رخ میده؟ در وضعیت کلی منظورمه.

به زودی سیستم رو به اینتل نسل ششم ارتقا خاهم داد و کارم بیشتر گیم و بعد کارهای روزانه دیگست. اگر این تعویض رو انجام بدم کلا چه تفاوت هایی ایجاد میشه؟

بازم ممنون از لطفتون.

با توجه به اینکه اطلاعات تخصصی زیادی در مورد ssd ها ندارم توصیه میکنم این قسمت از فروم رو مطالعه کنید احتمالا به پاسخ سوالاتون میرسید : http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showforum=42

دوستان سلام. نظرتون دربارۀ عملکرد، قابلیتها و قدرت گرافیکی بردِ B150 PRO GAMING/AURA در کنار پردازندۀ Intel Skylake Core i5-6400 برای انجام کارهای عمومی و کمی فتوشاپ غیرحرفه ای چیه؟ آیا مادربورد مذکور ارزش خرید بالایی داره (به نسبت قیمت)؟

مادربردهای جدید که گرافیک آنبرد ندارن بلکه  گرافیک داخلی پردازنده رو ساپورت میکنن و در واقع شما باید گرافیک داخلی پردازنده رو مورد بررسی قرار بدین ، در اینجا پردازنده 6400 گرافیک داخلی اینتل 530 داره که همینو بدونید که حتی برای اجرای بازی های سه بعدی هم بد نیست .

لینک به دیدگاه

با توجه به اینکه اطلاعات تخصصی زیادی در مورد ssd ها ندارم توصیه میکنم این قسمت از فروم رو مطالعه کنید احتمالا به پاسخ سوالاتون میرسید : http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showforum=42

مادربردهای جدید که گرافیک آنبرد ندارن بلکه  گرافیک داخلی پردازنده رو ساپورت میکنن و در واقع شما باید گرافیک داخلی پردازنده رو مورد بررسی قرار بدین ، در اینجا پردازنده 6400 گرافیک داخلی اینتل 530 داره که همینو بدونید که حتی برای اجرای بازی های سه بعدی هم بد نیست .

ممنون.

لینک به دیدگاه

درود

بیخودتر از این کولر نسبت قیمت به کارایی نیست!!!

اگر قصد اور ندارید ایر کولر دیپ کول s40 کافی هست.

ولی اگر قصد اور دارید بهتره بخاطر حساسیت پردازنده به وزن بالای کولر پیشنهاد میکنم یک واتر کولر مثل دیپ کول 240‎ Capitan‏ را تهیه کنید یا اگر برای رادیاتورش محدودیت دارید نسخه 120 همون مدل تهیه کنید.

درود

دلالان محترم و بسیار شیریف که حساب کتاب و مشتری مداری سرشون نمیشه!

ساپفایر قیمت رو اورده پایین میخوام بدونم اینها برای سری قبل هست وارد شده که قیمتش 800 دلار بود؟

سری جدید ها نباید اینهمه گرون باشه یعنی طرف نصف سود میخواد بکنه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...