رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

امیدوارم بقیه دوستان هم نظرشون رو بگن

من پیشنهاد میکنم شما فعلا صبر کنین, تو computex کارت های جدید معرفی میشن.

بعد تصمیم بگیرین که 980 یا 980 ti بگیرین

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام.

من 2 تا رم Avexir Budget Series 2GB DDR3 1600 CL9 Single Channel دارم روی EP43T-UD3L. (فکر کنم یه همچین چیزی)

میخوام 2 تا رم Corsair 2GB DDR3 1600 CL9 Platinum Series ببندم. (سریال رم ها : TR3X6G1600C9)

مشکلی که پیش نخواد اومد؟

دوئل چنل و این چیزا، برقرار خواهد شد؟

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

سلام.

من 2 تا رم Avexir Budget Series 2GB DDR3 1600 CL9 Single Channel دارم روی EP43T-UD3L. (فکر کنم یه همچین چیزی)

میخوام 2 تا رم Corsair 2GB DDR3 1600 CL9 Platinum Series ببندم. (سریال رم ها : TR3X6G1600C9)

مشکلی که پیش نخواد اومد؟

دوئل چنل و این چیزا، برقرار خواهد شد؟

خیر هیچ مشکلی پیش نمیاد .

دوکاناله هم خواهد موند

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید
یک کیس میخوام در د 4 هم برای تری دی مکس و هم برای بازی ممنون میشم

لینک به دیدگاه

خیر هیچ مشکلی پیش نمیاد .

دوکاناله هم خواهد موند

سلام. مطمئنید؟ من چند وقت پیش دو تا Kingston HyperX Blu. DDR3 1600 خریدم و نصب کردم. مشکل پیش اومد!

خواهد موند؟ در حال حاضر، برنامۀ CPU-Z نوشته سینگل چنل. این رم ها، با رم های خودم، دوئل چنل میشن؟ :-?

نظرتون دربارۀ Q9550S چیه؟ چجوریه که مصرف برقش اینقد کمه؟ :-?

با تشکر @};-

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

سلام. مطمئنید؟ من چند وقت پیش دو تا Kingston HyperX Blu. DDR3 1600 خریدم و نصب کردم. مشکل پیش اومد!  این مشکل دیگه مربوط به مادربرد میشه که با توجه به اینکه سوکت 775 قدیمی هست و ساپورت رم های ddr3 هم در این مادربرد ها محدود تر هست ، تنها راهی که وجود داره برای فهمیدن اینکه رم های جدید رو ساپورت میکنه ی نه همون آزمون و خطا هست .

خواهد موند؟ در حال حاضر، برنامۀ CPU-Z نوشته سینگل چنل. این رم ها، با رم های خودم، دوئل چنل میشن؟ :-?  همین الان که دو عدد رم گذاشتین نوشته سینگل چنل ؟ رم هارو در اسلات مناسب گذاشتین ؟ گاهی وقت ها باید رم های رو در اسلات های هم رنگ یا غیر همرنگ گذاشت تا دوکاناله کار کنن . شما الان قطعا باید با دو عدد رم بتونید دو کاناله استفاده کنید ، 

نظرتون دربارۀ Q9550S چیه؟ چجوریه که مصرف برقش اینقد کمه؟ :-?  این پردازنده یک سال بعد از مدل معمولی معرفی شده و مقداری بهینه سازی روش انجام شده و با پایین آوردن مصرف برق هسته هاش تحمل دماییش رو هم بردن بالا ولی قابلیت اورکلاک مقداری کمتری داره نسبت به مدل معمولی ( تفاوت مصرف برق خیلی زیادی ندارن ، مدل معمولی حداکثر کمتر از 80 وات و مدل S حداکثر حدود 55 وات مصرف داره )

با تشکر @};-   خواهش میکنم :) 

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز و اعضای خانواده دوست داشتنی لیون

یه سیستم میخواستم ببندم و دیدم امروز لیون ارسال رایگان گذاشته گفتم یه سری قطعات رو سفارش بدم، میخواستم نظر دوستان رو در مورد این قطعات بدونم و اگه نظرشون روی قطعات دیگری هست بهم پیشنهاد بدید ممنون میشم.

خب اینم از سیستم :

Main Asus Z170 Pro Gaming البته مین رو دارم

Cpu Intel i5 6400 Skylake

Ram GSkill Trident Z 8GB 3000mhz که لیون تموم کرده موندم چیکار کنم :(

Power Corsair VS650 برای پاور اگه دوستان مورد بهتری مد نظر دارن ممنون میشم راهنمایی کنن. بیشتر در مورد اسلیو کابل ها

HDD WD Green 2TB

SSD Samsung EVO 850 120GB

VGA Asus GTX 970 STRIX 4GB البته برای گرافیک یکم دودل هستم و منتظرم سری جدید 1070 و 1080 معرفی شه

Case DeepCool Kedomen Ti

یا

Case DeeoCool Dukase بین این دو تا موندم از اون طرف کندومن خنک کنندگیش عالیه از طرف دیگه دوکاس فضای داخلی فوق العاده ای داره

خب ببخشید سرتون رو درد اوردم، ممنون میشم از دوستان اگه راهنماییم کنن  @};-  :x

ویرایش شده توسط ruby
لینک به دیدگاه

دوستان عزيز كسى جايى رو سراغ داره كه من مانيتور pg27aq رو تهيه كنم ؟!؟

من مشهد گشتم نبود تهران شماره تماسى يا جايى كه بفرماييد من تهيه كنم ممنون ميشم

ليون داره زده به زودى !!! من سيستم ندارم واسه همين عجله دارم

210a92u.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به همه

یه هارد میخوام

4 ترا

حداکثر 500 تومن

لینک به دیدگاه

سلام.

سلام. مطمئنید؟ من چند وقت پیش دو تا Kingston HyperX Blu. DDR3 1600 خریدم و نصب کردم. مشکل پیش اومد!  این مشکل دیگه مربوط به مادربرد میشه که با توجه به اینکه سوکت 775 قدیمی هست و ساپورت رم های ddr3 هم در این مادربرد ها محدود تر هست ، تنها راهی که وجود داره برای فهمیدن اینکه رم های جدید رو ساپورت میکنه ی نه همون آزمون و خطا هست .

- اون رم های کینگستون، فکر کنم ولتاژشون بالا بود. این بورد، در وبسایتش نوشته 1.5 ولت که اونا 1.65 ولت بودند.

خواهد موند؟ در حال حاضر، برنامۀ CPU-Z نوشته سینگل چنل. این رم ها، با رم های خودم، دوئل چنل میشن؟ :-?  همین الان که دو عدد رم گذاشتین نوشته سینگل چنل ؟ رم هارو در اسلات مناسب گذاشتین ؟ گاهی وقت ها باید رم های رو در اسلات های هم رنگ یا غیر همرنگ گذاشت تا دوکاناله کار کنن . شما الان قطعا باید با دو عدد رم بتونید دو کاناله استفاده کنید ، 

- مشکل برطرف شد. با تشکر.

نظرتون دربارۀ Q9550S چیه؟ چجوریه که مصرف برقش اینقد کمه؟ :-?  این پردازنده یک سال بعد از مدل معمولی معرفی شده و مقداری بهینه سازی روش انجام شده و با پایین آوردن مصرف برق هسته هاش تحمل دماییش رو هم بردن بالا ولی قابلیت اورکلاک مقداری کمتری داره نسبت به مدل معمولی ( تفاوت مصرف برق خیلی زیادی ندارن ، مدل معمولی حداکثر کمتر از 80 وات و مدل S حداکثر حدود 55 وات مصرف داره )

- متوسط مصرف برق 9550 رو، 95 نوشته و دماشو هم 71.4 . در حالیکه متوسط مصرف برق 9550s رو، 65 نوشته و دماشو هم 76.3 . :-?

یه آورکلاک هم روی 9550s انجام بشه و فرکانسش به مثلا 3.2 افزایش پیدا کنه، شاید تازه متوسط مصرف برقش، برسه به E5450 (یعنی 80 وات) که همچنان حداکثر دماش، بیشتر از E5450 خواهد بود که این خودش یه مزیته. به نظرم اگه یه دونه از همین Q9550s پیدا بشه و بخرم، بهتره. نظر شما چیه؟

سوال بعدی این که! :

از این رم ها، کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ :

Patriot 2x2GB DDR3 1600

Corsair 2x2GB DDR3 1600 9-9-9-24

Cruise 2x2GB DDR3 1600 CL9

با تشکر @};-

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

بله پردازنده خوبی هست ، اون TDP هم متوسط مصرف برق نیست و یکم فرق میکنه ، مصرف برق این پردازنده ها همونی هست که تو پست قبلی گفتم

رم ها هم نمدونم کدوم بهتر هست ولی فکر نکنم فرق خاصی با هم داشته باشن ، فرکانسشون که یکی هست دومی و سومی هم تایمینگ شبیه هم دارن ( اولی هم احتمالا همون تایمینگ رو داشته باشه )

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز و اعضای خانواده دوست داشتنی لیون

یه سیستم میخواستم ببندم و دیدم امروز لیون ارسال رایگان گذاشته گفتم یه سری قطعات رو سفارش بدم، میخواستم نظر دوستان رو در مورد این قطعات بدونم و اگه نظرشون روی قطعات دیگری هست بهم پیشنهاد بدید ممنون میشم.

خب اینم از سیستم :

Main Asus Z170 Pro Gaming البته مین رو دارم

Cpu Intel i5 6400 Skylake

Ram GSkill Trident Z 8GB 3000mhz که لیون تموم کرده موندم چیکار کنم :(

Power Corsair VS650 برای پاور اگه دوستان مورد بهتری مد نظر دارن ممنون میشم راهنمایی کنن. بیشتر در مورد اسلیو کابل ها

HDD WD Green 2TB

SSD Samsung EVO 850 120GB

VGA Asus GTX 970 STRIX 4GB البته برای گرافیک یکم دودل هستم و منتظرم سری جدید 1070 و 1080 معرفی شه

Case DeepCool Kedomen Ti

یا

Case DeeoCool Dukase بین این دو تا موندم از اون طرف کندومن خنک کنندگیش عالیه از طرف دیگه دوکاس فضای داخلی فوق العاده ای داره

خب ببخشید سرتون رو درد اوردم، ممنون میشم از دوستان اگه راهنماییم کنن  @};-  :x

سلام دوست من. :)

در مورد رم که لازم نیست حتما فرکانس 3000 بگیرین ، می تونین رم با فرکانس پایینتر مثل 2400 یا 2133 بگیرین که برای بازی کافیه و لیون هم داره ، پس اینقدرحساس نباشین. (*)

پردازنده خیلی خوبه ، اما اگه 6500 رو بگیرین خیلی بهتره ، چون فرکانس بالاتری داره ، زیادم گرون تر نیست.

پاور رو به نظرم مدل بهتری از برند گرین بگیرین.

در مورد کارت گرافیک اگه برای نسل جدید خیلی بهتره ، اما اگه نمی تونین R9 390 بگیرین منطقی تره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به همه

یه هارد میخوام

4 ترا

حداکثر 500 تومن

دوستان :-h  :-h

لینک به دیدگاه

سلام دوست من. :)

در مورد رم که لازم نیست حتما فرکانس 3000 بگیرین ، می تونین رم با فرکانس پایینتر مثل 2400 یا 2133 بگیرین که برای بازی کافیه و لیون هم داره ، پس اینقدرحساس نباشین. (*)

پردازنده خیلی خوبه ، اما اگه 6500 رو بگیرین خیلی بهتره ، چون فرکانس بالاتری داره ، زیادم گرون تر نیست.

پاور رو به نظرم مدل بهتری از برند گرین بگیرین.

در مورد کارت گرافیک اگه برای نسل جدید خیلی بهتره ، اما اگه نمی تونین R9 390 بگیرین منطقی تره.

آقا حسینی درست میگین ولی من همین چند وقت پیش یه ویدیو بنچمارک دیدم برای مقایسه تاثیر فرکانس رم در فریم که تقریبا در خیلی از بازی ها فرقی نمیکرد فرکانس رم ddr4 2133 باشه یا 2600 ( نهایت 10 درصد فریم فرق داشت ) ولی بین یکی از همون بازی های بازی ryse شرکت کرایتک به شکل وحشتناکی تفاوت فریم داشت و با رم فرکانس 2133 و پردازنده 6100 اینتل تقریبا نصف فریمی میگرفت که با رم 2600 میگرفت و کاملا قانع شدم که خرید رم فرکانس بالا در صورتی که مادربرد ازش پشتیبانی کنه کاملا منطقی هست و به زودی بازی های بیشتری هم به این موضوع حساس تر میشن . البته این موضع یه خورده دلسرد کننده هست که فرکانس رم های ddr4 با فرکانس خیلی بالای 2133 هم یه همچین ضعفی داشته باشن تو بعضی بازی ها مثل ryse .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

دوستان :-h  :-h

بهتر نیست دوتا 2 ترا بخرید؟

هم میتونید raid کنید که سرعت بره بالا و هم اگه خراب شد 2 ترا خراب میشه نه کل 4 ترابایت 

بعدا خواستید روی هارد ها ویندوز نصب کنید هم نصب ویندوز روی 2 ترابایت راحت تر و کم دردسر تر هست

دو عدد هارد سیگیت بارکودا پیشنهاد میشه

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

بچه ها یک سوال تو هر فروشگاه اینترنتی که میگردم مثل این محصول ایسوز mini atx هست اصلا پیدا نمیشه نمونش این

http://www.sakhtafzarmag.com/مادربرد/359/بررسی-مادربورد-asus-maximus-vi-impact

به نظرتون تو پاساژ کامپیوتر ایران یا اصلا تو خود تهران از این ها هست چون خیلی نیاز دارم به اینا فقط گیمینگ باید باشن چون گیگا بایت و ام اس ای هم از اینا تولید کردن از نوع سوکت 1151 به نظرتون پیدا میشه تو تهران ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

بچه ها یک سوال تو هر فروشگاه اینترنتی که میگردم مثل این محصول ایسوز mini atx هست اصلا پیدا نمیشه نمونش این

http://www.sakhtafzarmag.com/مادربرد/359/بررسی-مادربورد-asus-maximus-vi-impact

به نظرتون تو پاساژ کامپیوتر ایران یا اصلا تو خود تهران از این ها هست چون خیلی نیاز دارم به اینا فقط گیمینگ باید باشن چون گیگا بایت و ام اس ای هم از اینا تولید کردن از نوع سوکت 1151 به نظرتون پیدا میشه تو تهران ؟؟؟؟

پاساژ ایران مدل VIII Impact موجود است.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به همه

یه هارد میخوام

4 ترا

حداکثر 500 تومن

بهتر نیست دوتا 2 ترا بخرید؟

هم میتونید raid کنید که سرعت بره بالا و هم اگه خراب شد 2 ترا خراب میشه نه کل 4 ترابایت 

بعدا خواستید روی هارد ها ویندوز نصب کنید هم نصب ویندوز روی 2 ترابایت راحت تر و کم دردسر تر هست

دو عدد هارد سیگیت بارکودا پیشنهاد میشه

نمیخوام داخل کیس شلوغ بشه ، الان یه ssd و یه هارد 500 و یه هارد 1ترا داخل هست یه 2ترا هم بیرون ، اون 4ترا رو هم برای بایگانی میخوام نه استفاده روزمره.

لینک به دیدگاه

پاساژ ایران مدل VIII Impact موجود است.

همین مدلی قیمتش چقدره ؟ ممنون
لینک به دیدگاه

قیمت نگرفتم، پشت ویترین گذاشته بود

Sent from my iPhone using Tapatalk

ویرایش شده توسط Parhaam
لینک به دیدگاه

قیمت نگرفتم، پشت ویترین گذاشته بود

Sent from my iPhone using Tapatalk

تو اینترنت گشتم تو فروشگاه اینترنتی ... زده بود 980 هزار تومن (  :eek:  :( )

لینک به دیدگاه

تو اینترنت گشتم تو فروشگاه اینترنتی ... زده بود 980 هزار تومن ( :eek: :( )

نمایندگی های ویستا پخش را پیدا کنید و تماس بگیرید باید با قیمت پایین تر بتوانید پیدا کنید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

به نظرتون سی پی یو i5 3570 رو با چه قیمتی بفروشم؟

بعد این مدلی که ذکر کردم با مدل i5 4460 خیلی فرق داره؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

به نظرتون سی پی یو i5 3570 رو با چه قیمتی بفروشم؟

بعد این مدلی که ذکر کردم با مدل i5 4460 خیلی فرق داره؟

با اینکه فرکانس 3570 بیشتر هست ولی 4460 تو بنچمارک ها بهتر عمل کرده البته تو بعضی عا هم 3570 بهتر هست که دلیلش همین فرکانس بالاش هست ، در کل تفاوتی در کارایی ندارن 

ولی مصرف برق 3570 اگه سایت http://cpuboss.com/ اشتباه نکرده باشه خیلی بیشتر از 4460 هست ( 107 وات در برابر 68 وات 4460 )

گرافیک داخلی 4460 هم بهتر هست و برای اجرای بازی های دوبعدی عادی کفایت میکنه

تحمل دمایی4460 بیشتر هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...