رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ارزان ترین مدل کارت 970 بازی های زیر را در رزولیشن 1080 و تنظیمات Ultra بدون لگ اجرا خواهد کرد؟

Tom Clancy’s The Division

Call of Duty: Black Ops 3

Rise of the Tomb Raider

Far Cry Primal

Dark Souls 3

The Witcher 3: Wild Hunt

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با تقریب خوبی میشه گفت بله. این کارت تو رزولوشن 1080 ایده آله.البته بستگی به سایر مشخصات سیستم هم داره ولی با فرض تناسب سایر قطعات تو اغلب بازیهای روز بالای 40 fps میده

لینک به دیدگاه

سلام بر اساتید. بین دو پاور ذیل کدوم رو ترجیح میدین؟

1. GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU

2. DeepCool DQ650ST 80Plus Gold PSU

من از deepcool خبری ندارم منتهی پاورای گرین تو سری گلد از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. قیمتاشونم مناسبه و از اون مهمتر گارانتی مدت دار و خوبی هم دارند. من رو سیستمم همین پاور بسته است و تا الان راضی بودم. البته کارت گرافیک نداره سیستم و رو لود و فشار نبوده پاور. ولی تو این یه سال صدای اضافی یا ریستارت الکی یا .. ندیدم :)

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان گل.میخوام یه کیس با بودجه 3 تومن ببندم.خواستم اگه امکانش هست لطف کنید یه لیست از بهترین قطعات با این بودجه به همراه قیمتشون بدید.خیلی هم ممنون

لینک به دیدگاه

100% توصیه میشه با amd خداحافظی کنید و برید سمت اسکای لیک. مشخصات دقیق سیستم فعلی و نهایت بودجه و کاربری رو بفرمایید تا بشه راهنمایی دقیق کرد.

خدمت دوست عزیزم : سی پی یو :3.2mhzamd phenom ll گرافیک:gigabyte GEFORCE GTX960 2G رم:ADATA XPG DDR3 1600 8G رمم به صورت تک هست .مادربرد:MSI 760GM-P21FX پاور:RED LINE 585 WATTE کولر سی پیو green buffalo-100pwm کاربردهم بیشتر برای گیم . بودجه هم برای ارتقا سی پیو و مادربرد 820 تومان
لینک به دیدگاه

من از deepcool خبری ندارم منتهی پاورای گرین تو سری گلد از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. قیمتاشونم مناسبه و از اون مهمتر گارانتی مدت دار و خوبی هم دارند. من رو سیستمم همین پاور بسته است و تا الان راضی بودم. البته کارت گرافیک نداره سیستم و رو لود و فشار نبوده پاور. ولی تو این یه سال صدای اضافی یا ریستارت الکی یا .. ندیدم :)

ممنون از پاسختون جناب اسکندری  @};-. خوشحال میشم سایر اساتید هم بنده رو از نظرات خودشون بی بهره نذارن. 

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیزم ازتون یه در خواست مشاوره دارم اینه که من مادر بردم مدل msi760GM-P21هستش و یه گرافیک به مدل GIGABYT GEFORCE GTX960و CPUمدل AMD phenom ll دارم و رمم هم مدل ADATA XPG V1 DDR3 1600 8G به صورت تک هست . خواستم  CPU رو ارتقا بدم  به مدله  FX-6300 یا مدل FX-8320 خواستم ببینم اصلا روی این مادر برد میکشه چون روی خود جعبه مادر برد نوشته شده که سری FX هم ساپورت میکنه .حالا نمیدونم سیستم خوب میشه واسه گیم حالا این از این تصمیمم  :-?                                                                                                                       خب حالا تصمیم شماره 2: ^_^ توی این تصمیمم قصد داشتم دیگه کلا مادربردو عوض کنم ومدل ASUS B150 PRO GAMING D3 LGA1151  روانتخواب کنم همین مادربرد ایسوس از همین سری یه مدل دیگه داره که تو سایت لیون فرق قیمتشون 2هزار تومن اسمشهم  ASUS B150 PRO GAMING-AURA LGA1151  هست ام مشکلی که هست توی این مادر برد دیگه رم خودمو ساپورت نمیکنه پون DDR3 هست رومم و این مادربردDDR4 هست پس باید رمم عوض کنم دیگه حالا نمیدونم گفتم از شما اساتید عزیزم بپرسم  :wacko:  :wacko:  بعدش هم باید CPU هم عوض کنم و برم تو کار سری INTEL خوب برای CPU هم این مدلو انتخواب کردم Core i3-6100 Skylake Processor چون با خرید مادر برد یکم پول کم میارم  :crying:  مگر اینکه یه یه  ماهی صبر کنم وبدون سی پی یو باشم و بعد  i5-6400 Skylake Processor  رو بخرم   دیگه حالا نمیدونم خوب باهم مچ میشن گلوگاه ایجاد نمیشه یا بهتر همون AMD FX هارو بخرم با همون مادر برد :wacko:  فقط لطفا کمکم کنید بد جور موندم فقط یه مشاوره خوب بدین که سیستم بهترین عملکردو داشته باشه  =))  ببخشید دیگه متنم زیاد بود چون واقعا انتخواب سخته :x  :x  :x  :x  :x                                                                                                     

شما هر مادربردی با سوکت 1151 بردارید رم های DDR3 خودتون باید عوض کنید

چون رم های مورد تایید برای سری پردازنده های 1151 های رم های DDR3 Low voltage)DDR3L) هستند نه DDR3

لینک به دیدگاه

اره داداش درست میگی. حالا من بودجه رو افزایش دادم حالا میخوام یه cpuمدل corei5 6600 بگیرم خواستم ببینم مادر برد خوب سری گیمینگ تا سقف 500 تا 550 چی پیشنهاد میکنی؟

لینک به دیدگاه

سلام.

حالا اگه E5450 پیدا نشد، به نظرتون خوبه یه دونه Q9650 بخرم؟ اگه مشکلی با قیمت ندارید بله q9650 پردازنده قدرتمندی هست ( البته تفاوت کمی با e5450 داره ) درد سر سوکت هم نداره

درصورت خرید :

آیا رفع گلوگاه خواهد شد؟ (برای گرافیک nVidia GeForce GT 730 2GB DDR3 128bit) بله کاملا ( اگه بازی سنگینی هم پیدا بشه که به 9650 فشار بیاره مطمئن باشید قبلش 730 رو نابود کرده ) توصیه میکنم در بازی های سنگین در تنظیماتی قرار بدین که به گرافیک بیشتر فشار بیاد

الآن من یه دونه E5450 C0 خریده ام، اما تا دیروز پریروز هم سیستم هنگ میکرد (دیروز که زیاد وقت نداشتم بیام سراغ کامپیوتر. برای همین میگم «دیروز پریروز»!) مشکلش چیه دیگه؟؟ :-?

همون تاپیکی تو پرشین تولز که خودتون هم دیدین خوب هست و بهتون پیشنهاد میکنم همون 5440 رو بگیرین که تنها تفاوتش با 5450 فرکانس کمترش هست . فرکانسش اونجا اشتباه نوشته 2.6 درحالیکه 2.83 هست و درضمن دقیقا با اورکلاک میشه به همون فرکانسی رسوند که 5450 میرسه یعنی حدود 3.7 گیگاهرتز .

خودم میتونم آور کنم 5440 رو؟ بله ، خیلی هم آسونه

بعد از آور، همین کولر خوبه دیگه، درسته؟  بله :)

چطوری آورکلاک کنم؟ راهنمائی کنید لطفا.  @};-  (میدونم در BIOS باید تنظیمات رو انجام داد. فقط دقیقا نمیدونم تنظیماتش چیه.)

در ضمن، درمورد کولر مطمئنید؟ من یه دونه Wind Blade 80 هم بسته ام. اما دیروز پریروز بود فکر کنم که چک کردم حدودای 50 - 54 درجه بود دماش! (البته فرکانس CPU رو افزایش داده بودم! اما فکر کنم اشتباه بوده تنظیماتش... یعنی بعد از آورکلاک، دما اینقدر زیاد میشه؟ :-? )

با تشکر. @};-

لینک به دیدگاه

دوستان خواهشا ارزون ترین ssd  های 120 یا 128 گیگ بازار رو معرفی کنید

میخوام با کمترین هزینه ممکن ssd بخرم.

لینک به دیدگاه

دوستان خواهشا ارزون ترین ssd  های 120 یا 128 گیگ بازار رو معرفی کنید

میخوام با کمترین هزینه ممکن ssd بخرم.

Kingston SSDnow V300 120GB SATA3 

Kingston HyperX Fury 120GB SATA3 

Adata SP550 120GB SATA3  

Silicon Power Velox V55 120GB SATA3  

اینا ارزونترین ها هستند که قیمتی بین 160 تا 190 دارند پیشنهادم هم این مدل هست از بین این  چند تا  Kingston HyperX Fury

ویرایش شده توسط sajad25
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

یه نظری درباره این کاری که من تو فکرشم بدین لطفا.

من به دنبال یه کیس متفاوت هستم و میخوام با کیس خودم جایگزینش کنم ، چیزی که نظرمو جلب کرده کیسه زیر هست:

DeepCool Steam Castle Case

http://lioncomputer.ir/product/4613/%DA%A9%DB%8C%D8%B3+%D8%AF%DB%8C%D9%BE+%DA%A9%D9%88%D9%84+Steam+Castle/

حالا به نظرتون این کار کاره درستی هست یا خیر؟

از طرفی این کیس و امثال این از مادربورد های با سایز معمول ATX پشتیبانی نمیکنن و باید از مادربورد های mini و micro استفاده کنم.

خودم 2تا مادربورد زیر رو در نظر دارم ولی فکر کنم برای پیدا کردنشون به مشکل بر بخورم:

GA-Z97M-D3H

GA-Z97MX-Gaming 5

لینک به دیدگاه

سلام.

الآن من یه دونه E5450 C0 خریده ام، اما تا دیروز پریروز هم سیستم هنگ میکرد (دیروز که زیاد وقت نداشتم بیام سراغ کامپیوتر. برای همین میگم «دیروز پریروز»!) مشکلش چیه دیگه؟؟

:-?

سیستم اولش بالا میاد ؟ یعنی تو محیط ویندوز سیستم ناگهان هنگ میکنه ؟ در هنگام کار سنگین هنگ میکنه یا بیکاری هم هنگ میکنه ؟ 

چطوری آورکلاک کنم؟ راهنمائی کنید لطفا.  @};-  (میدونم در BIOS باید تنظیمات رو انجام داد. فقط دقیقا نمیدونم تنظیماتش چیه.)

یه عکس از صفحه اصلی بایوس بزارید ( هر بایوسی شکل متفاوتی داره ) مدل مادربرد رو هم ذکر کنید دوباره ، ابتدا خودتون در گوگل دقیقا مدل مادربرد خودتون رو سرچ کنید شاید کمکی کرد ، مثلا این عبارت رو سرچ کنید "overclock with" ( در ادامه اسم مادربرد خودتون رو هم به انگلیسی بنویسیسد ).

در ضمن، درمورد کولر مطمئنید؟ من یه دونه Wind Blade 80 هم بسته ام. اما دیروز پریروز بود فکر کنم که چک کردم حدودای 50 - 54 درجه بود دماش! (البته فرکانس CPU رو افزایش داده بودم! اما فکر کنم اشتباه بوده تنظیماتش... یعنی بعد از آورکلاک، دما اینقدر زیاد میشه؟ :-? )

خمیر سیلیکون خوب زدید ؟ علت دمای بالا به خیلی چیزا بستگی داره ، دمای داخلی کیس ، دمای قطعات اطراف پردازنده ، خوب بسته شدن خنک کننده . بله اورکلاک دمای پردازنده رو افزایش میده بسته به اینکه چقدر اور بشه 

با تشکر. @};-

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

دوستان نقاوت بین مادربرد های H87 و H97 در چی هست؟!

تفاوتشون اون قدر هست که توجیه کنه تغییر H87 به H97 رو؟!

لینک به دیدگاه

خدمت دوست عزیزم : سی پی یو :3.2mhzamd phenom ll گرافیک:gigabyte GEFORCE GTX960 2G رم:ADATA XPG DDR3 1600 8G رمم به صورت تک هست .مادربرد:MSI 760GM-P21FX پاور:RED LINE 585 WATTE کولر سی پیو green buffalo-100pwm کاربردهم بیشتر برای گیم . بودجه هم برای ارتقا سی پیو و مادربرد 820 تومان

پیشنهاد میکنم مادربرد و سی پی یو و رم و پاور رو بفروشید که حدودا 400 فروش میرن احتمالا. اینجوری 1200 دارید واسه 4 قطعه مذکور که میتونید قطعات زیر رو بردارید:

مادربرد: B150  یا H110  

سی پی یو: I5 6500

رم: 8 DDR4

پاور: گرین 530 یا 550

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم مادربرد و سی پی یو و رم و پاور رو بفروشید که حدودا 400 فروش میرن احتمالا. اینجوری 1200 دارید واسه 4 قطعه مذکور که میتونید قطعات زیر رو بردارید:

مادربرد: B150 یا H110

سی پی یو: I5 6500

رم: 8 DDR4

پاور: گرین 530 یا 550

خب مصطفی جان این پیشنهاد خیلی خوبیه اما تو یه پست دادم گفتم که بودجه رو افزایش دادم الان میخوام cpuرو corei5 6600kبگیرم که توسایت لیون حدود780 هست .این از این. بعد برای مادربرد هم حدود 500 تا 550 گذاشتم .حالا در این باره راهنماییم کن فقط مادر بردو میخوام سری گیمینگ باشه مثل این مادربردhttp://lioncomputer.ir/product/7404/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+B150+Pro+gaming+AURA/ حالا بعدا یه فکری هم به حال پاور میکنم ^_^ بعد 250 تومن هم برای رم گذاشتم فقط این بودجه ام با احتساب فروش مادربرد و سی پی یو ورم هست که کلا حدود 400 فروش میره .حالا نمیدونم بودجه خوبه .قطات باهم خوب مچ میشن :) ؟ خیلی لطف میکنی مصطفی جان :x :x @};-

ویرایش شده توسط poriya78
لینک به دیدگاه

سلام.

الآن من یه دونه E5450 C0 خریده ام، اما تا دیروز پریروز هم سیستم هنگ میکرد (دیروز که زیاد وقت نداشتم بیام سراغ کامپیوتر. برای همین میگم «دیروز پریروز»!) مشکلش چیه دیگه؟؟ :-?

با تشکر. @};-

منظور از هنگ کردن دقیقا به چه شکل هست؟

در خصوص اورکلاک باید عرض کنم خدمتتون این بسیار خوب هست که در این خصوص کنجکاوید اما باید یک نکته رو هم در نظر داشت به همین اسونی ها نیست...

اما به طور خلاصه شما باید به صورت مرحله ایی ضریب پردازنده رو افزایش بدید و در عین حال تست هم بکنید تا ببینید ایا پردازنده میتونه تست رو پاس کنه یا خیر

در صورت عدم پاس کردن تست و عدم وجود مشکل دما مقدار کمی ولتاژ رو بالا میبرید تا پردازنده در اون فرکانس پایدار بشه سپس این پروسه انقدر ادامه میدید تا به مشکل دما بر بخورید و یا نیاز دیگری به اور کردن نداشته باشید و در سپس با کم کردن یک پله از فرکانس از تمام توان پردازنده تون لذت ببرید

پ.ن در هنگام اورکردن حتما توجه داشته باشید به میزان دما در هنگام تست

دما بسته به خیلی از موارد داره

از بالا بودن ولتاژ گرفته تا تغییر دمای محیط

حتما پیشنهاد میشه اگرقصد اور کردن دارید و میخواهید از فن خریداری شده بهترین بازده رو بگیرید نسبت به خرید خمیر های سیلکون مرقوب اقدام کنید...

منظورم خمیرهای کیلویی یا سورنگی 1هزار تومن نیست.

دوستان نقاوت بین مادربرد های H87 و H97 در چی هست؟!

تفاوتشون اون قدر هست که توجیه کنه تغییر H87 به H97 رو؟!

تفاوت مشهودی وجود نداره به غیر از بروز بود و همین ساپورت اخرین پردازنده های سری 1150 که در سری H87  هم میتونید با یک بروزرسانی بایوس به این مورد دست یابید

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

خب مصطفی جان این پیشنهاد خیلی خوبیه اما تو یه پست دادم گفتم که بودجه رو افزایش دادم الان میخوام cpuرو corei5 6600kبگیرم که توسایت لیون حدود780 هست .این از این. بعد برای مادربرد هم حدود 500 تا 550 گذاشتم .حالا در این باره راهنماییم کن فقط مادر بردو میخوام سری گیمینگ باشه مثل این مادربردhttp://lioncomputer.ir/product/7404/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+B150+Pro+gaming+AURA/ حالا بعدا یه فکری هم به حال پاور میکنم ^_^ بعد 250 تومن هم برای رم گذاشتم فقط این بودجه ام با احتساب فروش مادربرد و سی پی یو ورم هست که کلا حدود 400 فروش میره .حالا نمیدونم بودجه خوبه .قطات باهم خوب مچ میشن :) ؟ خیلی لطف میکنی مصطفی جان :x :x @};-

مادربرد اینو بردار چون میخوای 6600k برداری :

http://lioncomputer.ir/product/5795/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+Z170+Pro+Gaming/

مادربرد با چیپ غیر از z170 برداری قابلیت اور پردازنده رو از دست میدی که در اونصورت بهتره 6600 برداری بجای 6600k

ویرایش شده توسط mostafa-b
لینک به دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید.

لطفا یه سیستم گیم پیشنهاد بدید تا سقف ۴ تومن.

پلتفرم اینتل و کارت انویدیا.اورکلاک هم نمیکنم.sli هم نیازی ندارم.

بروز بودن هم خیلی برام مهم نیست بیشتر دنبال مقرون به صرفه بودن هستم.ترجیحا قطعات جدید باشن ولی اگر نسل قبلی هم باشن مشکلی نیست چون قصد فروش ندارم. خودم خیلی وقته که از بازار قطعات دور بودم واسه همین از شما دوستان کمک خواستم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

دوستان یادم رفت اینم بگم.مانیتور هم دارم.واسه کیس هم زیاد نمیخوام هزینه کنم.از برند گرین باشه ترجیحا بهتره.

با تشکر.

لینک به دیدگاه

دوستان و اساتید سلام. اگه بخواین با 3500 یه سیستم 1151 باحال و قدرتمند و با دوام، اون هم به صورت دست دوم جمع کنین، پیشنهادتون در حال حاضر برای هر قطعه (اگه خود قطعه رو هم معرفی کنین ممنون میشم) به لحاظ قیمتی چیه؟ مانیتور و لوازم جانبی جداست از این قضیه و فقط کیس مورد نظر هست...

(گیم هم میزنم! اما نه اونجوری که بگین این یارو گیمره!  :D​)

ویرایش شده توسط fararash
لینک به دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید.

لطفا یه سیستم گیم پیشنهاد بدید تا سقف ۴ تومن.

پلتفرم اینتل و کارت انویدیا.اورکلاک هم نمیکنم.sli هم نیازی ندارم.

بروز بودن هم خیلی برام مهم نیست بیشتر دنبال مقرون به صرفه بودن هستم.ترجیحا قطعات جدید باشن ولی اگر نسل قبلی هم باشن مشکلی نیست چون قصد فروش ندارم. خودم خیلی وقته که از بازار قطعات دور بودم واسه همین از شما دوستان کمک خواستم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Samsung 850 EVO 120GB SATA3

ASUS Z170-A LGA1151 Z170 Mainboard

Intel® Core i3-6100 Skylake Processor

WD Blue 1TB 64MB Buffer HDD

Geil SUPER LUCE 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4 Ram

Cooler Master V650 80Plus Gold Full Modular PSU

RaidMax Vortex V5 Case

Zotac GTX 980 AMP! Edition 4GB GDDR5

جمع کل با قیمت

3700

پ.ن پیشنهاد میشه گرافیک رو به صورت دسته دوم تهیه کنید

سری انویدیا الان پرشده در بازارچه

لینک به دیدگاه

سلام.

الآن من یه دونه E5450 C0 خریده ام، اما تا دیروز پریروز هم سیستم هنگ میکرد (دیروز که زیاد وقت نداشتم بیام سراغ کامپیوتر. برای همین میگم «دیروز پریروز»!) مشکلش چیه دیگه؟؟
:-?
سیستم اولش بالا میاد ؟ یعنی تو محیط ویندوز سیستم ناگهان هنگ میکنه ؟ در هنگام کار سنگین هنگ میکنه یا بیکاری هم هنگ میکنه ؟ 

یه عکس از صفحه اصلی بایوس بزارید ( هر بایوسی شکل متفاوتی داره ) مدل مادربرد رو هم ذکر کنید دوباره ، ابتدا خودتون در گوگل دقیقا مدل مادربرد خودتون رو سرچ کنید شاید کمکی کرد ، مثلا این عبارت رو سرچ کنید "overclock with" ( در ادامه اسم مادربرد خودتون رو هم به انگلیسی بنویسیسد ).

خمیر سیلیکون خوب زدید ؟ علت دمای بالا به خیلی چیزا بستگی داره ، دمای داخلی کیس ، دمای قطعات اطراف پردازنده ، خوب بسته شدن خنک کننده . بله اورکلاک دمای پردازنده رو افزایش میده بسته به اینکه چقدر اور بشه 
با تشکر. @};-

سیستم حین کار با Firefox هنگ میکنه. حتی همین چند دقیقه پیش هم که داشتم تایپ میکردم، سیستم هنگ کرد و ریستارت کردم. -_-
حین پخش فایل های تصویری هم هنگ میکنه. فایل های صوتی رو مطمئن نیستم. (در حال حاضر چیزی یادم نمیاد.)
البته این هنگ ها، همیشه اتفاق نمی افتند؛ گاهی.
یه بار هم فکر کنم در حین بازی هنگ کرد.

بورد : Gigabyte EP43T-UD3L rev. 1.0

اینم بایوس که آپدیت هم شده چند روز پیش :
(اینها تنظیمات Optimized Defaults هستند.)

MB Intelligent Tweaker (M. I. T.)

r Robust Graphics Booster .............................................................. [Auto]
 r CPU Clock Ratio ........................................................................... [ 9 X]
 r Fine CPU Clock Ratio .................................................................... [+0.0]
 r CPU Frequency ............................................................. 3.00GHz ( 333x9)

**** Clock Chip Control ****
Standard Clock Control
 r CPU Host Clock Control .............................................................. [Disabled]
 r x ... CPU Host Frequency (Mhz) .................................................. 333
 r PCI Express Frequency (Mhz) ..................................................... [Auto]
 r C.I.A.2 ........................................................................................ [Disabled]
 Advanced Clock Control
 r CPU Clock Drive ......................................................................... [ 800mV]
 r PCI Express Clock Drive ............................................................. [ 800mV]
 r CPU Clock Skew ......................................................................... [ 0 ps]
 r MCH Clock Skew ........................................................................ [ 0 ps]

**** DRAM Performance Control ****
 r Performance Enhance ................................................................ [Turbo]
r Extreme Memory Profile (X.M.P.) ................................................ [Auto]
r (G)MCH Frequency Latch ........................................................... [Auto]
 r System Memory Multiplier (SPD) ................................................. [Auto]
 r Memory Frequency (Mhz) ......................................... 1333 ........ 1333
 r DRAM Timing Selectable (SPD) ................................................... [Auto]
Standard Timing Control
 x   CAS Latency ............................................................. 9 .......... [Auto]
 x   tRCD .......................................................................  9 .......... [Auto]
 x   tRP ........................................................................... 9 .......... [Auto]
 x   tRAS ........................................................................ 24 ......... [Auto]
Advanced Timing Control
 x   tRRD ........................................................................ 4 ........... Auto
 x   tWTR ....................................................................... 5 ........... Auto
 x   tWR ........................................................................ 10 .......... Auto
 x   tRFC ....................................................................... 108 ........ Auto
 x   tRTP ........................................................................ 5 ........... Auto
 x   Command Rate (CMD) ............................................. 0 ........... Auto

**** Mother Board Voltage Control ****
Voltage Types ..................................................................... Normal ............................. Current
----------------------------------------------------------------------------------------
  CPU
r Load-Line Calibration .............................................................. [Disabled]
 r CPU Vcore .............................................. 1.22500 ................... [Auto]
 r CPU Termination ..................................... 1.200 V .................... [Auto]
 r CPU PLL ................................................. 1.550 V .................... [Auto]
 r CPU Refrence ......................................... 0.805 V .................... [Auto]
MCH/ICH
 r MCH Core ............................................... 1.100 V .................... [Auto]
 r MCH Refrence ......................................... 0.760 V .................... [Auto]
 r ICH I/O ................................................... 1.550 V .................... [Auto]
 r ICH Core ................................................ 1.100 V .................... [Auto]
 DRAM
 r DRAM Voltage .......................................... 1.500 V ................... [Auto]
 r DRAM Termination ................................... 0.750 V ................... [Auto]

سوال :
در قسمت Advanced BIOS Features ، قسمت Init Display First ، کدوم گزینه بهتره؟

خمیر هم فقط اونی که خود کولر داشت و اونی که قبلا بوده (یه دونه سرنگ 3000 تومانی. دیگه مدلش چی بود رو نمیدونم)

دیگه z5 رو استفاده نکردم.

فرکانسشو هم حدود 0.37 افزایش دادم. یعنی حدود 42 واحد به FSB اضافه شده.

منظور از هنگ کردن دقیقا به چه شکل هست؟
در خصوص اورکلاک باید عرض کنم خدمتتون این بسیار خوب هست که در این خصوص کنجکاوید اما باید یک نکته رو هم در نظر داشت به همین اسونی ها نیست...
اما به طور خلاصه شما باید به صورت مرحله ایی ضریب پردازنده رو افزایش بدید و در عین حال تست هم بکنید تا ببینید ایا پردازنده میتونه تست رو پاس کنه یا خیر
در صورت عدم پاس کردن تست و عدم وجود مشکل دما مقدار کمی ولتاژ رو بالا میبرید تا پردازنده در اون فرکانس پایدار بشه سپس این پروسه انقدر ادامه میدید تا به مشکل دما بر بخورید و یا نیاز دیگری به اور کردن نداشته باشید و در سپس با کم کردن یک پله از فرکانس از تمام توان پردازنده تون لذت ببرید
پ.ن در هنگام اورکردن حتما توجه داشته باشید به میزان دما در هنگام تست
دما بسته به خیلی از موارد داره
از بالا بودن ولتاژ گرفته تا تغییر دمای محیط
حتما پیشنهاد میشه اگرقصد اور کردن دارید و میخواهید از فن خریداری شده بهترین بازده رو بگیرید نسبت به خرید خمیر های سیلکون مرقوب اقدام کنید...
منظورم خمیرهای کیلویی یا سورنگی 1هزار تومن نیست.

معمولا سیستم ایست میکنه و بعد از چند ثانیه دوباره برای مدت کوتاهی راه میافته و مجدد ایست میکنه. در این هنگام، یا این که دیگه راه نمیافته، یا این که راه میافته!

خمیرهای کیلویی! :D

اصلا من چرا باید نیاز به آورکلاک داشته باشم؟؟؟

خیر سرم یه دونه CPU قدرتمند خریدم 4 هسته ای.

وقتی اون AMD رو داشتم، سیستم کند میشد، اما لااقل دیگه هنگ نمیکرد (من که چیز خاصی یادم نمیاد.) دما هم اینقدر بالا نبود. با این که یه فن معمولی هم بیشتر نداشت. مثل چی هم ازش کار میکشیدم بدبختو! این چه وضعشه آخه؟ straight%20face.gif

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

دوستان و اساتید سلام. اگه بخواین با 3500 یه سیستم 1151 باحال و قدرتمند و با دوام، اون هم به صورت دست دوم جمع کنین، پیشنهادتون در حال حاضر برای هر قطعه (اگه خود قطعه رو هم معرفی کنین ممنون میشم) به لحاظ قیمتی چیه؟ مانیتور و لوازم جانبی جداست از این قضیه و فقط کیس مورد نظر هست...

(گیم هم میزنم! اما نه اونجوری که بگین این یارو گیمره!  :D​)

Samsung 850 EVO 120GB SATA3

DeepCool TESSERACT SW Case

ASUS B150M-A LGA1151 B150 Mainboard

Geil SUPER LUCE 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4 Ram

WD Blue 1TB 64MB Buffer HDD

Intel® Core i3-6100 Skylake Processor

ASUS R9 390X DCII 8GB GDDR5

Cooler Master V650 80Plus Gold Full Modular PSU

مجموع 3550

پ.ن برای کاهش قیمت بهتره گرافیک رو دست دوم تهیه کنید

از اونجایی که در بازارچه پر شده از سری های 980 انویدیا میتونید گرافیک با قیمت های خوبی پیدا کنید اگر مایل به سری انویدیا هستید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...