رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان مین برد با چیپست Z170 برای CF یا SLI به تعداد 4 کارت گرافیک چی پیشنهاد میدید؟

سری چیپ های Z مثل Z170 کلا زیاد مناسب این کار نیست!

اگه در نظر بگیریم که همچین مادربوردی پیدا کردید و از نظر پاور و تهویه و ... به مشکلی نخوردید!

بعد اینا یه مشکل براتون ایجاد خواهد شد اونم محدودیت چیپ Z170 هست، یعنی Max # of PCI Express Lanes تو این چیپ عدد 20 رو نشون میده!

یعنی اگه 4 تا گرافیک روی این چیپ باشه، یکی از گرافیک ها با PCIe 8x فعال میشه و 3 تای بقیه با PCIe 4x که این کارایی رو پایین میاره!

باید برید سمت چیپ X99 که تعداد PCI Express Lanes بیشتری داره!(فکر کنم 40 تا هست ماکسیمومش)

سلام. با تشکر @};-

این وبسایت، حدودا 330 وات پیشنهاد میکنه برای این قطعات :

Intel Xeon E5450

CPU Utilization: 90% TDP

4x 4GB DDR3

nVidia GeForce GTX 750 Ti

Core Clock: 1033

Memory Clock: 1350

1x SSD

1x HDD 5400

1x HDD 7200

1x DVD-RW/DVD+RW Drive

1x Standard Keyboard

1x Standard Mouse

2x 80mm Fans

(برای فن کولر سی پی یو) 1x 120mm Fan

Computer Utilization: Always On (24/7)

چجوریاست؟! :-?

(نوشته های پر رنگ، تغییرات احتمالی هستند. پاور خودم هم اینه: GP380A-EU)

اول اینکه گرافیک رو شما با فرکانس و ولتاژ پاییه در نظر گرفتید! در حالی که تقریبا تمام مدل های موجود تو بازار فرکانس و ولتاژ بالاتری دارند.

دوم اینکه شما دیوایس های USB رو در نظر نگرفتید!(فلش/هارد اکسترنال/...)

سوم اینکه 2 تا فن 8 سانتی متری نمیتونه نتیجه مناسبی به شما بده و باید تهویه رو قویتر کنید!

در چنین شرایطی Load Wattage رو حدود 295~300 نشون میده و Recommended PSU Wattage رو هم 345 تا 350 وات.

که درصد خیلی زیادی از این توان رو باید شاخه 12 ولت پاور تامین بکنه!

در حالی که GP380A-EU در شاخه 12 ولت حداکثر 270 وات رو میتونه پشتیبانی کنه!(تازه این مقدار بعد مدتی که استفاده بشه، کمتر هم خواهد شد)

*کلا سری های EU شاخه های 12 ولت ضعیفتری دارند در مقایسه با مدل های مشابه!

برای مثال:

GP380A HE در شاخه 12 ولت 336 وات

gp380a sp در شاخه 12 ولت 336 وات

GP380A EU PLUS در شاخه 12 ولت 324 وات

GP380A ES در شاخه 12 ولت 336 وات

و ...

یعنی پاور شما تقریبا ضعیفترین شاخه 12 ولت رو حتی بین پاور های خود گرین رو داره!

*البته من فکر میکردم پاور شما دیپکول 480 هست!!؟ :-?

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سری چیپ های Z مثل Z170 کلا زیاد مناسب این کار نیست!

اگه در نظر بگیریم که همچین مادربوردی پیدا کردید و از نظر پاور و تهویه و ... به مشکلی نخوردید!

بعد اینا یه مشکل براتون ایجاد خواهد شد اونم محدودیت چیپ Z170 هست، یعنی Max # of PCI Express Lanes تو این چیپ عدد 20 رو نشون میده!

یعنی اگه 4 تا گرافیک روی این چیپ باشه، یکی از گرافیک ها با PCIe 8x فعال میشه و 3 تای بقیه با PCIe 4x که این کارایی رو پایین میاره!

باید برید سمت چیپ X99 که تعداد PCI Express Lanes بیشتری داره!(فکر کنم 40 تا هست ماکسیمومش)

ممنون از پاسختون . راستش من یک سیستم برای رندرمیخوام جمع کنم. اونطور که تو بعضی سایتها خوندم sli یا cf برای گیم کاربرد داره و برای استفاده از کارت گرافیک برای رندر sli رو غیر فعال میکنن . حالا سوال من اینه اگر sli غیر فعال بشه روی مادر بردهایی که عرض کردم مثل Asus Z170 ROG Maximus VIII Extreme ایا بازم هم pciexpress ها روی 8 و 4 کار خواهند کرد یا نه روی 16؟

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسختون . راستش من یک سیستم برای رندرمیخوام جمع کنم. اونطور که تو بعضی سایتها خوندم sli یا cf برای گیم کاربرد داره و برای استفاده از کارت گرافیک برای رندر sli رو غیر فعال میکنن . حالا سوال من اینه اگر sli غیر فعال بشه روی مادر بردهایی که عرض کردم مثل Asus Z170 ROG Maximus VIII Extreme ایا بازم هم pciexpress ها روی 8 و 4 کار خواهند کرد یا نه روی 16؟

اگه SLI یا CF غیر فعال میشه، چرا چند تا گرافیک میخوای استفاده کنی؟

*ببینید، حتی اگه SLI یا CF فعال نباشه، ظرفیت هر چیپ مشخصه! مثلا همین z170 ماکسیموم 20 تاست!

این 20 تا باید بین گرافیک ها تقسیم بشه...

لینک به دیدگاه

اگه SLI یا CF غیر فعال میشه، چرا چند تا گرافیک میخوای استفاده کنی؟

*ببینید، حتی اگه SLI یا CF فعال نباشه، ظرفیت هر چیپ مشخصه! مثلا همین z170 ماکسیموم 20 تاست!

این 20 تا باید بین گرافیک ها تقسیم بشه...

گفتم برای رندر.

ببینید قضیه رندر با گیم متفاوته. برای رندر شما احتیاج به sli ندارید. موتور رندر از هسته های کودا استفاده میکنه . تعداد کارت هر مقدار بیشتر باشه قدرت و سرعت رندر هم به دلیل افزایش هسته های کودا افزایش پیدا میکنه . مثلا اگر 4 کارت 980ti داشته باشیم قدرت رندر 4 برابر خواهد شد و زمان رندر یک چهارم. برای این کار احتیاج به sli هم نیست.

برای روشن شدن این موضوع این هم پاسخ شرکت evga به یکی از کاربرای موتور رندر اکتان که در خصوص sli این قضیه رو سوال کرده

https://render.otoy.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=36313

بنا بر حرف شما تو چیپست x99 ها گشتم و اینو پیدا کردم . بنظرتون چطوره؟

https://www.asus.com/Motherboards/X99E_WS/

ویرایش شده توسط ehrez
لینک به دیدگاه

گفتم برای رندر.

ببینید قضیه رندر با گیم متفاوته. برای رندر شما احتیاج به sli ندارید. موتور رندر از هسته های کودا استفاده میکنه . تعداد کارت هر مقدار بیشتر باشه قدرت و سرعت رندر هم به دلیل افزایش هسته های کودا افزایش پیدا میکنه . مثلا اگر 4 کارت 980ti داشته باشیم قدرت رندر 4 برابر خواهد شد و زمان رندر یک چهارم. برای این کار احتیاج به sli هم نیست.

برای روشن شدن این موضوع این هم پاسخ شرکت evga به یکی از کاربرای موتور رندر اکتان که در خصوص sli این قضیه رو سوال کرده

https://render.otoy.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=36313

بنا بر حرف شما تو چیپست x99 ها گشتم و اینو پیدا کردم . بنظرتون چطوره؟

https://www.asus.com/Motherboards/X99E_WS/

در کل، موضوع این محدودیت Z170 سر جاشه!

تو چنین شرایطی تنها گزینه منطقی همون x99 هست.

لینک به دیدگاه

در کل، موضوع این محدودیت Z170 سر جاشه!

تو چنین شرایطی تنها گزینه منطقی همون x99 هست.

راستی تو سایت اینتل برای x99 نوشته مقدار Max # of PCI Express Lanes برابر با 8 هستش! و برای z170 مقدارش 20!

این بر خلاف چیزیه که شما فرمودید. اگر اشتباه میکنم تصحیح بفرماید

http://ark.intel.com/products/90591

http://ark.intel.com/products/81761

لینک به دیدگاه

راستی تو سایت اینتل برای x99 نوشته مقدار Max # of PCI Express Lanes برابر با 8 هستش! و برای z170 مقدارش 20!

این بر خلاف چیزیه که شما فرمودید. اگر اشتباه میکنم تصحیح بفرماید

http://ark.intel.com/products/90591

http://ark.intel.com/products/81761

40 هست!

منم چک کردم، نمیدونم موضوع چیه، ولی مطمعنا 40 هست!

*البته این به پردازنده هم مربوطه ها (یعنی یک سری از پردازنده های این سوکت 40 هستند و یک سری28)

مثلا 5820 از اونایی هست که 28 تا داره و 5960 از اوناییه که 40 تا داره.

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

سلام. ممنون @};-

بله، به نظرم بهتره که 750Ti بخرم. (این مدل. خوبه؟) البته از 950 AMP هم بدم نمیومد! ^_^

حالا به نظرتون بهتر نیست یه پاور بهتر هم برای سیستم بخرم؟ :-? (اگر هم قطعا نیازی به پاور جدید نیست که دیگه چه بهتر!)

اون پاور هم دیدم یه دونه کابل 6+2 پین داره برای PCI-E ؛ گفتم احتمالا همین کافی باشه. یعنی چی «در حالت تک شاخه»؟

آیا تعداد فریم، به نوع مانیتور هم بستگی داره؟ (مانیتور خودم: ProView 1024x768)

فایدۀ L2 Cache در گرافیک، چیه؟

با تشکر فراوان @};-

در ضمینه پاور آقا بابک توضیحات لازم رو دادن و من هم توصیه میکنم یک پاور از نوع مناسبش تهیه کنید تا قطعات دچار مشکل نشن 

به خاطر محدودیت بودجتون میتونید از فروشندگان پاور دست دوم همین فروم پاور رو تهیه کنید : 

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=15610&page=1

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=22414&page=1

تعداد فریم به مانیتور بستگی نداره ، شما میتونید از یک بازی 200 فریم هم بگیرید و به مانیتور هم مربوط نمیشه ولی اگه مثلا مانیتور شما 60hz  باشه پس شما این 200 فریم رو به صورت 60 فریم میبینید چون مانیتور شما توان نمایش بیشتر ازاین مقدار رو نداره .

L2 Cache نداریم در گرافیک که ! اون برای پردازنده هست و یکم بحثش تخصصیه ، صرفا بیانگر قدرت پردازنده نیست ولی معمولا هرچی پردازنده قوی تر باشه کش بیشتر هم داره ، البته در نسل های یکسان ( نسل های جدید لای های جدید کش دارن که سریع تر هست و نیازی نیست مقدار بالایی داشته باشن .

لینک به دیدگاه

سلام.

اول اینکه گرافیک رو شما با فرکانس و ولتاژ پاییه در نظر گرفتید! در حالی که تقریبا تمام مدل های موجود تو بازار فرکانس و ولتاژ بالاتری دارند.

- این گرافیک

دوم اینکه شما دیوایس های USB رو در نظر نگرفتید!(فلش/هارد اکسترنال/...)

- فلش و کنترلر، کم پیش میاد متصل باشند. هارد اکسترنال هم ندارم.

سوم اینکه 2 تا فن 8 سانتی متری نمیتونه نتیجه مناسبی به شما بده و باید تهویه رو قویتر کنید!

- در حال حاضر، یه دونه اس.

در چنین شرایطی Load Wattage رو حدود 295~300 نشون میده و Recommended PSU Wattage رو هم 345 تا 350 وات.

- من یه بار دیگه بررسی کردم؛ سیستم خودم حدود 265 وات، و پاور پیشنهادی حدود 315 وات بود.

که درصد خیلی زیادی از این توان رو باید شاخه 12 ولت پاور تامین بکنه!

- برای این شاخه هم حدود 230 وات.

در حالی که GP380A-EU در شاخه 12 ولت حداکثر 270 وات رو میتونه پشتیبانی کنه!(تازه این مقدار بعد مدتی که استفاده بشه، کمتر هم خواهد شد)

*کلا سری های EU شاخه های 12 ولت ضعیفتری دارند در مقایسه با مدل های مشابه!

- یعنی از 235 وات هم کمتر خواهد شد؟ :-?

برای مثال:

GP380A HE در شاخه 12 ولت 336 وات

gp380a sp در شاخه 12 ولت 336 وات

GP380A EU PLUS در شاخه 12 ولت 324 وات

GP380A ES در شاخه 12 ولت 336 وات

و ...

یعنی پاور شما تقریبا ضعیفترین شاخه 12 ولت رو حتی بین پاور های خود گرین رو داره!

- به نظرتون، +GP480A-EU خوبه؟ یا این که باید یه مدل بهتر بخرم؟ (مثلا +GP530A-EU)

*البته من فکر میکردم پاور شما دیپکول 480 هست!!؟ :-?

- اون پاور رو مد نظر داشتم برای خرید. (برای گرافیک جدید)

در ضمینه پاور آقا بابک توضیحات لازم رو دادن و من هم توصیه میکنم یک پاور از نوع مناسبش تهیه کنید تا قطعات دچار مشکل نشن 

- بله، در این زمینه، ایشون توضیح دادند. نظر شما چیه؟ +480A-EU+/530A-EU ؟

به خاطر محدودیت بودجتون میتونید از فروشندگان پاور دست دوم همین فروم پاور رو تهیه کنید : 

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=15610&page=1

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=22414&page=1

- بله، میخواستم +480A-EU بخرم از آقای محبی. البته یه دونه +530A-EU هم هست، اما نمیدونم بودجه ام میرسه یا این که اصلا نیازی هست به همچین پاوری؟ :-?

تعداد فریم به مانیتور بستگی نداره ، شما میتونید از یک بازی 200 فریم هم بگیرید و به مانیتور هم مربوط نمیشه ولی اگه مثلا مانیتور شما 60hz  باشه پس شما این 200 فریم رو به صورت 60 فریم میبینید چون مانیتور شما توان نمایش بیشتر ازاین مقدار رو نداره .

- پس من اگر مانیتور رو روی 85 هرتز تنظیم کنم، 85 فریم میگیرم از بازی؟ اونوقت فرق خاصی/محسوسی/قابل توجهی هم بین 200 فریم و 85 فریم هست؟  :-? 

L2 Cache نداریم در گرافیک که ! اون برای پردازنده هست و یکم بحثش تخصصیه ، صرفا بیانگر قدرت پردازنده نیست ولی معمولا هرچی پردازنده قوی تر باشه کش بیشتر هم داره ، البته در نسل های یکسان ( نسل های جدید لای های جدید کش دارن که سریع تر هست و نیازی نیست مقدار بالایی داشته باشن .

- در وبسایت game-debate ، برای مشخصات گرافیک هم L2 Cache گذاشته بود. (مثلا گرافیک خودم: 256 کیلوبایت)

با تشکر @};-

لینک به دیدگاه

با تشکر @};-

به نظرم پاور از سری B بگیرید که توان بالاتری دارن مثلا 580B 

سری EU توان خروجی کمتری دارن 

مانیتور رو گفتم که ، فریم بازی ربطی به مانیتور نداره ، هرچی کامپیوتر توان داشته باشه میتونه در یک بازی فریم بده ، ولی فریمی که مانیتور به شما میتونه نشون بده همون فرکانس خودش هست ، مثلا یک بازی در 100 فریم در حال اجراست و مانیتور شما 60 HZ هست ، در این صورت شما 60 فریم رو میتونید ببینید و در واقع اجرای بازی در بیشتر از 60 فریم در این مایتور تاثیری در روانتر شدن بازی نداره ، استاندارد هم 60 فریم هست و برای اجرای بازی ها همون 60 فریم هم بسیار عالیست ، نمایشگر های با فرکانس بالاتر گرانتر هستن و سیستم های قدرتمندی هم برای اجرای بازی در فریم بالا لازم هست .

در مورد L2 Cache هم نظری ندارم ، فکر نمیکنم خیلی برای کاربر اهمیتی داشته باشه

یه چیز یادم رفت :

فرکانس 120 یا 144 فریم که جدیدا در مانیتور های گیمینگ گران قیمت موجود هست فرق محسوسی با 60 فریم در مانیتور های عادی داره ، فقط کافیه یه بار از نزدیک ماینتور 144 فریم رو مشاهده کنید کاملا متوجه روانی تصویر میشید .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

راهنمایی در مورد cpu میخواستم .نظرتون راجع به این چیه ؟

Phenom II X4 B95

منظورم برا بازی کامپیوتری هست .... سی پی یو فعلی بنده athlon 2 x3 440 هست میخوام ارتقا بدم

ایا ارزش داره؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

Phenom II X4 B95

منظورم برا بازی کامپیوتری هست .... سی پی یو فعلی بنده athlon 2 x3 440 هست میخوام ارتقا بدم

ایا ارزش داره؟

از سی پی یو خودتون بهتره. اما اگه از سری x6 بگیرین یا کلا سوکت رو عوض کنین خیلی بهتره. :)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

Phenom II X4 B95

ایا ارزش داره؟

بهتر که هست!

ولی مهم اینه که چقدر میخواید هزینه کنید برای پرازنده ای که مال 6 ساله پیشه!؟

لینک به دیدگاه

سلام

تاقیمت700 فقط جهت خرید مین و سی پی یو..

موارد استفاده هم گیم هست..

بهترین گزینه مناسب برای خرید سوکت و قطعات چی هست تو این رنج قیمت..

ممنون

کسی مارو راهنمایی نمیکنه؟ :(

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان بنده مدنظرم هست به امید خدا کیس بدون مانیتور.فقط کیس تا 4.5 برای گیم ببندم

رزولوشن فول اچ دی بازی میکنم و نمیخوام زود از رده خارج شه گرافیکم

زیبایی کیس و تناسب رنگ ایینا هم برام مهمه

به اس-ال-آی و کراس هم علاقه دارم :x درصورتی که مشکلی نداره و پرفورمنسم بهتر میشه گرافیک دوگانه پیشنهاد بدین

گرافیک نسل جدید باشه

لینک به دیدگاه

کسی مارو راهنمایی نمیکنه؟ :(

درود دوست عزیز

پیشنهاد بنده بشرح ذیل.

Cpu: I5 6400 579t

Mb: Asus H110m-c 233t

قیمت کل: 812 تومان.

از بودجه شما 112 تومان بیشتر شد که واقعا ارزششو داره.

اگر بخواهید ارزانتر بشه و پردازنده را یک مدل پایین تر بردارید میشه I3‎‏ که نسبت به I5 دو هسته واقعی کمتری داره!!!

نکته: ضمنا توجه داشته باشید که این مادربرد از دو عدد رم DDR4 با حداکثر فرکانس 2133 و حداکثر 16g‏ رم پشتیبانی میکنه.

یا حق

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشيد 

يه کيس گيم ميخوام جمع کنم خواستم نظر شما رو بدونم که مناسب هست يا خير 

ASUS Z170 PRO GAMING Motherboard

Intel Skylake Core i5-6600K CPU

ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 Graphics Card

Samsung 850 Evo SSD Drive - 120GB

Western Digital Purple Surveillance Edition 2TB 64MB Cache Internal Hard 

Green X2 Jaguar Case

Green NOTUS 100 - PWM Air Cooling System

Green GP700A-HP Computer Power Supply

ram g.skill 4.4 ddr4 3000mhz 

ممنون ميشم راهنمايي کنين مشکل و ناهماهنگي تو اين سيستم هست يا  نه پاور مناسبه يا باید قوی تر باشه 

و اينکه اين سيستم در اينده ميتونه ارتقا پيدا کنه  

ممنون 

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشيد

Green X2 Jaguar Case

ممنون ميشم راهنمايي کنين مشکل و ناهماهنگي تو اين سيستم هست يا نه پاور مناسبه يا باید قوی تر باشه

ممنون

درود دوست عزیز

سیستم خوبی هست فقط باید چند تا قطعه را تعویض کنید!

1.‏ کارت گرافیک توصیه میکنم الان تهیه نکنید چون سری جدید بزودی در دسترس خواهد بود. ( یه جورایی بدترین زمان برای گرافیک خریدن هست! )

2.‏ هارد وستر دیجیتال بنفش مخصوص دوربین های مدار بسته هست نه گیم!، پیشنهاد بنده یکی از این هارد ها هست ( وسترن بلک از بقیه عمر مفید بیشتری داره ) WD Black or WD Blue or Seagate Barracuda‏ هست.

3.‏ اگر قصد اورکلاک دارید که با توجه به پردازنده مورد نظر فکر کنم دارید، پس کولر پردازنده بهتری باید بگیرید چون کولر انتخابی شما اصلا بدرد اورکلاک نمیخوره.

پیشنهاد بنده واتر کولر Green GLC ‎120 هست.

4.‏ ناهماهنگی با اعمال تعقیرات دیگه نیست، پاور کافیه ، سیستم آینده داری هست و قابل ارتقاء.

یا حق

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

چند سیستم خوبی هست فقط باید چند تا قطعه را تعویض کنید!

1.‏ کارت گرافیک توصیه میکنم الان تهیه نکنید چون سری جدید بزودی در دسترس خواهد بود. ( یه جورایی بدترین زمان برای گرافیک خریدن هست! )

2.‏ هارد وستر دیجیتال بنفش مخصوص دوربین های مدار بسته هست نه گیم!، پیشنهاد بنده یکی از این هارد ها هست ( وسترن بلک از بقیه عمر مفید بیشتری داره ) WD Black or WD Blue or Seagate Barracuda‏ هست.

3.‏ اگر قصد اورکلاک دارید که با توجه به پردازنده مورد نظر فکر کنم دارید، پس کولر پردازنده بهتری باید بگیرید چون کولر انتخابی شما اصلا بدرد اورکلاک نمیخوره.

پیشنهاد بنده واتر کولر Green GLC ‎120 هست.

4.‏ ناهماهنگی با اعمال تعقیرات دیگه نیست، پاور کافیه ، سیستم آینده داری هست و قابل ارتقاء.

یا حق

خیلی ممنون  مرسی 

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان بنده مدنظرم هست به امید خدا کیس بدون مانیتور.فقط کیس تا 4.5 برای گیم ببندم

رزولوشن فول اچ دی بازی میکنم و نمیخوام زود از رده خارج شه گرافیکم

زیبایی کیس و تناسب رنگ ایینا هم برام مهمه

به اس-ال-آی و کراس هم علاقه دارم :x درصورتی که مشکلی نداره و پرفورمنسم بهتر میشه گرافیک دوگانه پیشنهاد بدین

گرافیک نسل جدید باشه

درود دوست عزیز

پیشنهاد بنده به شرح ذیل.

Cpu: I5 6600 741t

Mb: Asus H170 Pro Gaming 485t

Ram: Gskills Ripjaws V 2x8=16g 2133 265t

Power: Green Gp650a-uk 80 Plus Gold 292t

Hdd: Seagate Barracuda 1t 159t

Ssd: Samsung 850 Evo 120g 199t

Case: Deepcool Kendoman Ti 175t or Dukase 179t

Water Cooler: Deepcool Maelstrom 120 207t or Captain 120 259t

قیمت کل: 2523 ~ 2575 تومان.

1.‏ با توجه به اینکه زیبایی برای شما مهم هست میتونید یکی از اون واتر کولر ها و کیس ها را به صلیقه خودتون انتخاب کنید. ( توجه داشته باشید که یک ایر کولر ساده جوابگوی پردازنده شما هست و صرفا برای زیبایی که مد نظر شما هست پیشنهاد داده شده )

2.‏ بیش یک گرافیک داشتن دردسرهای زیادی داره که از پشتیبانی نکردن بازیها گرفته تا .... ( کلا تک کارت بیشتر توصیه میشه )

3.‏ گرافیک نسل جدید فقط کارت Gtx ‎1080 اومده بازار که نه بودجه شما مناسب هست و نه ارزش خرید بالایی داره!

کارت جدید دیگه ای وارد نشده و نمیشه نیومده پیشنهاد داد، برای همین هیچ کارتی پیشنهاد ندادم، ولی حول و حوش 1.900 تومان بودجه برای گرافیک باقی مونده که میشه ( در آینده از سری جدید ) گرافیک بسیار قدرتمندی تهیه کنید.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

سلام
یکی از دوستانم میخواد سیستم ببنده و اینا رو انتخاب کردیم:
photo-2016-06-22-02-17-39.jpg
نکته بسیار مهم:
*رزولوشن تصویر 768*1366 هستش و سبک تر از 1080p هستش(30 تا 50 درصد)
*به هارد و دی وی دی رایتر نیازی نیست(خودش داره)
*این کارت گرافیک چون قیمت اش 700 تومن هستش فرضی انتخاب شده و برای کارت های 470 و 460 amd صبر میکنیم ولی بودجه 700 تومن کنار گذاشته شده
*سیستم قرار بود 2 تومن بشه ولی خوب برای آینده نگری بیشتر cpu و مادربرد رو این ها انتخاب کردیم و لطفا روشنگری کنند که واقعا به رم با باس 3000 نیاز هستش یا نه؟ !!(هم استفاده گیمینگ میشه و هم نرم افزاری)

حالا از دوستان گرامی خواهشمند اگه گزینه های بهتری میتونند پیشنهاد بدند که بصرفه تر باشه لطفا دریغ نکنند!

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشيد 
Green X2 Jaguar Case
ممنون ميشم راهنمايي کنين مشکل و ناهماهنگي تو اين سيستم هست يا  نه پاور مناسبه يا باید قوی تر باشه 
ممنون 

کارت گرافیک رو اگر می تونید صبر کنید و مدل های تقویت شده GTX 1070 رو تهیه کنید.

در حال حاضر هم بهترین چیزی که می تونید تهیه کنید این مدل هست:

http://lioncomputer.ir/product/4684/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%D8%B2%D9%88%D8%AA%D8%A7%DA%A9+GTX+970+OC/

لینک به دیدگاه

سلام
يک سيستم کامل در حد 2 ميليون تومان باشه ( آینده دار باشه )
براي کار با آفيس و دي وی دی های اتوران آموزشی و بازی
*** این سیستم برای فردی که چشمهاش ضعیفه (منظورم عینکی ) است می خوام
سوال :
آیا مانیتورهای ضد اشعه در بازار است ؟ چه برند و مدلی بهتره ؟
با تشکر از راهنمایی دوستان @};-

لینک به دیدگاه

سلام

یکی از دوستانم میخواد سیستم ببنده و اینا رو انتخاب کردیم:

photo-2016-06-22-02-17-39.jpg

نکته بسیار مهم:

*رزولوشن تصویر 768*1366 هستش و سبک تر از 1080p هستش(30 تا 50 درصد)

*به هارد و دی وی دی رایتر نیازی نیست(خودش داره)

*این کارت گرافیک چون قیمت اش 700 تومن هستش فرضی انتخاب شده و برای کارت های 470 و 460 amd صبر میکنیم ولی بودجه 700 تومن کنار گذاشته شده

*سیستم قرار بود 2 تومن بشه ولی خوب برای آینده نگری بیشتر cpu و مادربرد رو این ها انتخاب کردیم و لطفا روشنگری کنند که واقعا به رم با باس 3000 نیاز هستش یا نه؟ !!(هم استفاده گیمینگ میشه و هم نرم افزاری)

حالا از دوستان گرامی خواهشمند اگه گزینه های بهتری میتونند پیشنهاد بدند که بصرفه تر باشه لطفا دریغ نکنند!

سلام دوست عزیز

لزومی نداره که رم با فرکانس بالا ( 3000 ) و مین سری Z‏ تهیه کنید، تفاوت خیلی محسوس نیست!

چون حجم رم بسیار مهم تر هست نسبت به فرکانسش پیشنهاد میکنم رم و این مین را انتخاب کنید.

Ram: Gskills Ripjaws V 2x8=16g 2133 265t

Mb: Asus H170 Pro Gaming 485t

سؤالی بود در خدمتم.

یا حق

لینک به دیدگاه

سلام

يک سيستم کامل در حد 2 ميليون تومان باشه ( آینده دار باشه )

براي کار با آفيس و دي وی دی های اتوران آموزشی و بازی

*** این سیستم برای فردی که چشمهاش ضعیفه (منظورم عینکی ) است می خوام

سوال :

آیا مانیتورهای ضد اشعه در بازار است ؟ چه برند و مدلی بهتره ؟

با تشکر از راهنمایی دوستان @};-

برای کسی که چشمهاش ضعیفه نمایشگر بزرگ + حداقل رزلوشن ممکن رو باید انتخاب کنید!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...