رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اقا حداقل ی نفر ب ما بگه پاور green 550 هم واس سیستمم بسته یا حتما باس 650 بگیرم

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اقا حداقل ی نفر ب ما بگه پاور green 550 هم واس سیستمم بسته یا حتما باس 650 بگیرم

بله 550 هم کافیه اگر که قصد استفاده از دو کارت گرافیک به صورت همزمان رو ندارید ، گرافیک های جدید مصرف کمی دارن

پردازنده توصیه میکنم به خاطر فرکانس پایینی که 6400 داره شما حداقل 6500 بردارید که فرکانس بهتری داره ، اگه مشکل بودجه دارید من توصیه میکنم مادربرد ارزونتری بگیرید و یکم بودجه بیشتر بزارید روی پردازنده

هارد انتخابیتون برای دسکتاب و نصب ویندوز نیست ، سیگیت بارکودا و وسترن بلو توصیه میشه

رم ها خوبن 

در مورد مانیتور نظری ندارم

لینک به دیدگاه

قطعا با این بودجه سیستمی که بتونه با سرعت بالا رندر کنه به دست نخواهید آورد ، ولی فکر کنم اگه سیستمی با پردازنده قوی تهیه کنید و کار های رندر رو بر اساس پردازنده انجام بدید بهتر باشه ، تا اینکه سیستمی با پردازنده و گرافیک متوسط داشته باشید .

مثلا پردازنده 6400 i5http://lioncomputer.ir/product/6217/سی+پی+یو+اینتل+i5+6400+اسکای+لیک/

مادربرد h110 http://lioncomputer.ir/product/6820/مادربرد+ایسوس+H110M-C/

رم یک عدد 4 گیگ یا دو عدد 4 گیگ ddr4http://lioncomputer.ir/product/8385/رم+کینگ+استون+DDR4+2133Mhz+CL15+4GB/

بدون گرافیک مستقل ( چون بودجه ندارید )

هارد 1 ترابایت بارکودا

پاور 450 وات کورس ایر http://lioncomputer.ir/product/3401/پاور+کورسیر+450+وات+VS450/

مانیتور http://lioncomputer.ir/product/8078/مانیتور+22+اینچ+بنکیو+GW2270H/

کیس هم یک مدل ساده و جادار حدود 70 تومان

سر جمع میشه 1700

گرافیک داخلی پردازنده برای ه کاری مناسبه مگر اینکه کار های سنگین رندرینگ رو بخواین با گرافیک انجام بدین که در این صورت باید به جای پردازنده قوی یک گرافیک قوی بگیرین و البته پاور قوی تر در حد مصرف گرافیک که قیمت سیستم خیلی میره بالا .

سیگیت دو ترا بارکودا خودم چندین ماهه دارم استفاده میکنم و هم بی صداس و خیلی هم سرعت خوبی داره و تا حالا اروری هم ندیدم ازش .

پاور همون 650 هم کافیه و بیشتر لازم ندارید

مادربرد و کیس بسته به امکاناتی که نیاز دارید باید انتخاب بشه و خیلی از مواردش سلیقه ای هست ، خیلی فرق خاصی ندارن

خدایی ایول راحتم کردی

فقط مانیتور باید fhd باشه حتما؟

وقتی گرافیک نباشه چجوری باید از گرافیک سی پی یو استفاده کرد کابل مانیتور رو به چی باید وصل کرد؟

لینک به دیدگاه

بله 550 هم کافیه اگر که قصد استفاده از دو کارت گرافیک به صورت همزمان رو ندارید ، گرافیک های جدید مصرف کمی دارن

پردازنده توصیه میکنم به خاطر فرکانس پایینی که 6400 داره شما حداقل 6500 بردارید که فرکانس بهتری داره ، اگه مشکل بودجه دارید من توصیه میکنم مادربرد ارزونتری بگیرید و یکم بودجه بیشتر بزارید روی پردازنده

هارد انتخابیتون برای دسکتاب و نصب ویندوز نیست ، سیگیت بارکودا و وسترن بلو توصیه میشه

رم ها خوبن

در مورد مانیتور نظری ندارم

ممنون دوست عزیز.

ممنون میشم دقیقا بگی کدوم هارد رو باید بگیرم. بعدشم اگه مادربردی مد نظرتون هست رو هم بگو اونو بگیرم تا واس پردازنده بیشتر بمونه. اخه h170 انتخاب کرده بودم سره این ک پورت های خوبی داشت و سری گیمینگ بود.

بعد داخل پردازنده 6500 فن مخصوص خودش هست یا باید جدا تهیه بشه ؟؟

کارت گرافیک پیشنهادی هم اگه‌داری بگو دادا تا قیمت 1100

لینک به دیدگاه

خدایی ایول راحتم کردی

فقط مانیتور باید fhd باشه حتما؟

وقتی گرافیک نباشه چجوری باید از گرافیک سی پی یو استفاده کرد کابل مانیتور رو به چی باید وصل کرد؟

اجباری در FHD بودن نیست، ولی کار با فتوشاپ و ... با مانیتور HD سخته!

در مورد گرافیک هم، بعضی مادربورد ها خروجی HDMI / VGA / DVI دارند!

*در مورد مادربورد باید دقت کنید که خروجی مورد نظر شما رو داشته باشند!(مثلا اگه مانیتور HDMI داشته باشه، باید مادربورد هم داشته باشه)

**البته تبدیل این خروجی ها به هم تو بازار هست، ولی من تا حالا استفاده نکردم!

لینک به دیدگاه

اجباری در FHD بودن نیست، ولی کار با فتوشاپ و ... با مانیتور HD سخته!

در مورد گرافیک هم، بعضی مادربورد ها خروجی HDMI / VGA / DVI دارند!

*در مورد مادربورد باید دقت کنید که خروجی مورد نظر شما رو داشته باشند!(مثلا اگه مانیتور HDMI داشته باشه، باید مادربورد هم داشته باشه)

**البته تبدیل این خروجی ها به هم تو بازار هست، ولی من تا حالا استفاده نکردم!

مرسی که راهنمایی کردی

فقط کارت گرافیک به ترتیب میگی چی باید باشه

کار راه انداز چی باشه؟

معمولی چی باشه؟

خوب چی باشه؟

که اگه خواست گراف بگیره چه سطحی شو بگیره

لینک به دیدگاه

مرسی که راهنمایی کردی

فقط کارت گرافیک به ترتیب میگی چی باید باشه

کار راه انداز چی باشه؟

معمولی چی باشه؟

خوب چی باشه؟

که اگه خواست گراف بگیره چه سطحی شو بگیره

خوب تقریبا هر گرافیکی رو میتونی روی این سیستم نصب کنی!

ولی فکر کنم خرید گرافیکی ضعیفتر از 750ti نمیتونه مفید باشه!

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز.

ممنون میشم دقیقا بگی کدوم هارد رو باید بگیرم. بعدشم اگه مادربردی مد نظرتون هست رو هم بگو اونو بگیرم تا واس پردازنده بیشتر بمونه. اخه h170 انتخاب کرده بودم سره این ک پورت های خوبی داشت و سری گیمینگ بود.

بعد داخل پردازنده 6500 فن مخصوص خودش هست یا باید جدا تهیه بشه ؟؟

کارت گرافیک پیشنهادی هم اگه‌داری بگو دادا تا قیمت 1100

هارد : http://lioncomputer.ir/product/1736/Seagate+Barracuda+1TB+7200Rpm+64MB+Buff+HDD/

مادربرد رو اگه به امکاناتش نیاز دارید نگهش دارید و بودجه ای که برای پاور 650 در نظر گرفته بودین و حالا کمتر شد رو اضافه اش رو بزارید روی پردازنده و 6500 بگیرید ولی اگه بودجه نمیرسه  و مشکلی با تغییر مادربرد ندارید میتونید یکی از این مادربرد ها یا مشابهش رو تهیه کنید :

http://lioncomputer.ir/product/7011/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+H170-PRO/

http://lioncomputer.ir/product/7407/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+B150M-A/

پردازنده های اسکای لیک به غیر از سری ضریب باز K بقیه همگی دارای فن هستن .

فعلا rx 480 انتخاب ایده آلی تو این رنج قیمت هست و 970

لینک به دیدگاه

دوستان تفاوت مانیتور های ips با LED چیه؟ اختلاف قیمتشون که خیلی زیاده ولی آیا ارزش داره به جای Asus VX228H یه مانیتور LG 22MP57HQ بگیرم؟اگر میتونید یک مانیتور Ips خوب و با کیفیت با حدود قیمت ۶۰۰ تا ۷۰۰ تومن معرفی کنید

ویرایش شده توسط #mobin#
لینک به دیدگاه

دوستان تفاوت مانیتور های ips با LED چیه؟ اختلاف قیمتشون که خیلی زیاده ولی آیا ارزش داره به جای Asus VX228H یه مانیتور LG 22MP57HQ بگیرم؟اگر میتونید یک مانیتور Ips خوب و با کیفیت با حدود قیمت ۶۰۰ تا ۷۰۰ تومن معرفی کنید

داداش منم اول میخاستم ایسوس وی ایکس بگیرم ولی بیخیال شدم چون دیدم سامسونگ تو این قیمت بهتره الان من خودم میخام یکی از این دو مدل رو بگیرم دوس داشتی نگا بندا کیفیت صفحه خیلی خوبی دارن

قیمتشونم همون قد ک گفتیه تو خوده لیون هست

Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED Monitor

Samsung S24D395HP Plus 24inch PLS LED Monitor

لینک به دیدگاه

داداش منم اول میخاستم ایسوس وی ایکس بگیرم ولی بیخیال شدم چون دیدم سامسونگ تو این قیمت بهتره الان من خودم میخام یکی از این دو مدل رو بگیرم دوس داشتی نگا بندا کیفیت صفحه خیلی خوبی دارن

قیمتشونم همون قد ک گفتیه تو خوده لیون هست

Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED Monitor

Samsung S24D395HP Plus 24inch PLS LED Monitor

این ها ips هستن؟ظاهرا که LED هستن

لینک به دیدگاه

این ها ips هستن؟ظاهرا که LED هستن

IPS و lED در مقابل هم نیستند!

یکی نور پس زمینه هست و یکی پنلی که تصاویر رو تشکیل میده!

PLS یک تکنولوژی مال سامسونگه که مشابه IPS هست.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان يه سيستم ميخوام حدود ٢تومن(بدون گرافيك) و يه گرافيك حدود يه تومن ميخوام.

نظام روي مادر برد z170 هست.(به دليل رم ddr4 و usb3.1)

البته اگه رم ddr3 فعلا ساپورت ميشه مادربورد ديگري ميشناسيد كه ارزونتر باشه بهتره

ویرایش شده توسط amir kh
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

دوستان کولر Cooler Master Hyper 212X برای پردازنده های اسکای لیک (۶۶۰۰K و ۶۷۰۰K ) خوب هست؟ مشکلی از بابت خم شدن پردازنده ها پیش نمیاد؟

لینک به دیدگاه

دوستان کولر Cooler Master Hyper 212X برای پردازنده های اسکای لیک (۶۶۰۰K و ۶۷۰۰K ) خوب هست؟ مشکلی از بابت خم شدن پردازنده ها پیش نمیاد؟

بله میتونید نصب کنید و هیچ مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

سیستمم رو یکم تغییر دادم طبق گفته هات. چون اگه قرار 970 ببندم باید یچزایی رو کم و زیاد میکردم ک باتوجه ب چیزایی ک گفتی دادا تغییرش دادم.

نظرت رو این سیستم چیه دادا قیمتش 3600 میشه فقط دو دلم سره این گرافیکش و مارک گالاکس چون بیشتر از این نمیتونم دیگه هزینه کنم بنظرت این بهتره یا همون قبلیه فقط قبلی پردازندش 6500 باشه

اینم سیستمی ک گفتم

http://s3.img7.ir/nnJWT.jpg

لینک به دیدگاه

سلام کسی laptop  asus g551vw اینجا داره.اگه هست لطفا کسی میدونه که چه سایزی ssd میخوره??

msata mini ssd یا m.2 ssd. sata3 یا pcie

ویرایش شده توسط amooo
لینک به دیدگاه

سیستمم رو یکم تغییر دادم طبق گفته هات. چون اگه قرار 970 ببندم باید یچزایی رو کم و زیاد میکردم ک باتوجه ب چیزایی ک گفتی دادا تغییرش دادم.

نظرت رو این سیستم چیه دادا قیمتش 3600 میشه فقط دو دلم سره این گرافیکش و مارک گالاکس چون بیشتر از این نمیتونم دیگه هزینه کنم بنظرت این بهتره یا همون قبلیه فقط قبلی پردازندش 6500 باشه

اینم سیستمی ک گفتم

http://s3.img7.ir/nnJWT.jpg

هارد رو سری بارکودا بگیرید ، این هاردی که گرفتین برای استفاده در موارد دیگه ای هست

گرافیک انتخابی هم خوبه و هم خوش قیمت ، نسبت به کارت های 960 و 380x هم خیلی قوی تره ، شرکت گالاکس هم کاملا تایید شده هست و دست کمی از رقبا نداره

پاور به جای این مدل این رو بگیرید ، زیادی هم هست برای این سیستم : http://lioncomputer.ir/product/7886/%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1+%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D9%85%DA%A9%D8%B3+%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%88%D8%B1%D9%BE%DB%8C%D9%88+%D8%A2%D8%B1+%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3+635+%D8%A7%DB%8C+%D9%BE%DB%8C/

با بودجه باقی مونده پردازنده رو 6500 بگیرید

بقیه قطعات مناسبن

لینک به دیدگاه

سلام کسی laptop  asus g551vw اینجا داره.اگه هست لطفا کسی میدونه که چه سایزی ssd میخوره??

msata mini ssd یا m.2 ssd. sata3 یا pcie

ساتا 3 سایز 2.5 اینچ رو که 100% ساپورت میکنه!

لینک به دیدگاه

سلام

سی پی وی 6600 ارزش دویست تومن بیشتر نسبت به 6400 رو داره؟!آخه فقط توی کلاک سی پی وی فرق میکنن

و کولر سی پی وی gammax 200t برای 6600k خوبه ؟ آورکلاک هم نکنم

و سی پی وی 6500 نسبت به 6600 معمولی چطور؟ تفاوت زیادی دارن؟

ویرایش شده توسط Darkavenger
لینک به دیدگاه

با سلام و عرض تبریک عید سعید فطر به شما و خانواده های محترمتون یه مشورتی خواستم در مورد خرید سیستم من در حال حاضر 1600 بودجه دارم و بقیه قطعات از قبیل کارت گرافیک msi twin frozr 750ti و موس کی بورد گیمینگ و درایونوری و اسپیکر خریدم و بقیه رو ندارم لطفا به همین مقدار هزینه ای ک گفتم سیستم پیشنهاد بدین و لطفا کیس کندومن هم تو لیستتون نزارین چون خودم خریدم رسید دستم خوشم نیومد فروختمش.

لینک به دیدگاه

با سلام و عرض تبریک عید سعید فطر به شما و خانواده های محترمتون یه مشورتی خواستم در مورد خرید سیستم من در حال حاضر 1600 بودجه دارم و بقیه قطعات از قبیل کارت گرافیک msi twin frozr 750ti و موس کی بورد گیمینگ و درایونوری و اسپیکر خریدم و بقیه رو ندارم لطفا به همین مقدار هزینه ای ک گفتم سیستم پیشنهاد بدین و لطفا کیس کندومن هم تو لیستتون نزارین چون خودم خریدم رسید دستم خوشم نیومد فروختمش.

Intel® Core™ i5-6500 Skylake Processor

ASUS B150-Pro LGA1151 B150 Mainboard

Cooler Master B600 Ver.2 80Plus Power Supply

Corsair VALUESELECT 4GB 2133Mhz CL15 DDR4 * 2

WD Blue 1TB 64MB Buffer HDD

RaidMax Vortex V5 Case

قیمت ها حدودا 1,600 1,700 میشه

پاور رو وات بالا برداشتم که موقع ارتقا گرافیک مشکلی نداشته باشی @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

سلام

سی پی وی 6600 ارزش دویست تومن بیشتر نسبت به 6400 رو داره؟!آخه فقط توی کلاک سی پی وی فرق میکنن

و کولر سی پی وی gammax 200t برای 6600k خوبه ؟ آورکلاک هم نکنم

و سی پی وی 6500 نسبت به 6600 معمولی چطور؟ تفاوت زیادی دارن؟

بستگی داره 

اگه بقیه قطعات خوب انتخاب شده باشن و کاربر هزینه خرید 6600 رو داشته باشه بله ارزشش رو داره

وگرنه 6500 هم خیلی تفاوتی با 6600 نداره ، ولی 6400 فرکانسش یه مقداری پایین تر از حد لازم هست و باعث مقداری افتفریم میشه

اگه اور نمیکنید 200t کافیه ، خمیر سلیکون مناسب هم باید استفاده بشه مثل z5

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...