رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

آقا فکر کنم مانیتورو جا انداختید.

به نظرم اگه GTX460 1gb بگیرید بهتره. البته این نظره منه دوستان تجربشون بیشتره

نگفتن با مانیتور 1500 @};-

درسته برتری GTX460 نسبت به اختلاف قیمتش نسبت به 550 محسوس هست . ;)

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

نگفتن با مانیتور 1500 @};-

درسته برتری GTX460 نسبت به اختلاف قیمتش نسبت به 550 محسوس هست . ;)

اگر SE EVGA یا Gainward باشه اختلاف قیمتش خیلی کم هست.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز .

M.B ASUS P8P67 = 240

CPU 2500k = 285

RAM ADATA 8GB 1600 CL9 = 150

VGA EVGA GTX 550 Ti = 225

CASE GREEN INFINITY = 125

HD W.D Caviar Black 1TB 64MB = 122

K.B & MOUSE ogitech Wireless Desktop MK30 = 56

SPEAKER Logitech X-540 = 127

DVD W/R = 45

POWER GREEN GP685B = 132

اینا تقریبا میشه 1500 که میتونی اسپیکر و کیبرد و موس رو به دلخواه خودت تقییر بدی .

آقا فکر کنم مانیتورو جا انداختید.

به نظرم اگه GTX460 1gb بگیرید بهتره. البته این نظره منه دوستان تجربشون بیشتره

دوستان عزیز از راهنماییتون خیلی خیلی ممنونم.

این قیمتی که خدمتتون عرض کردم با مانیتور هست ، و نیازی هم به اسپیکر نیست.

مانیتور مدنظرم این هست LCD ASUS MS202 N ، دوستان اگر پیشنهاد بهتری دارند ممنون می شم بفرمایید.

آقا محمد گل من ببیشتر مدنظرم اینکه هزینه هایی موس وایرلس و کیس اینفینتی رو کم کنم بذارم روی قطعات مهم ، بطور مثال کیس zest plus و یک موس با سیم لاجیتک.

در مورد هارد بهتر نیست 2 ترا f3 سامسونگ بر دارم؟

685 وات کافیه؟ نظرتون راجع به برند ocz و coler master چی هست؟

حرف k در سی پی یو چه فرقی می کنه؟

نظرتون راجع به رم های patriot vipor Extereme 8G 2000 یا قیمت 210 تومان چی هست؟

راستی این گرافیک های Quadro چه جوری هستن؟ برای این کارهایی که خدمتون عرض کردم نیاز هست؟ یعنی 400 تومان دادن بابت NVIDIA Quadro FX600 واقعا داخل کار تفاوت زیادی با 570 که 440 تومان هست داره؟

مادربرد msi p67a-c45 چه جوریه؟

خیلی ممنون وقت گرانبهاتون رو برام می گذارید. @};-

ویرایش شده توسط vaziri69
لینک به دیدگاه

سلام ممنون از راهنماییتون پس شما ماکزیموس اکستریم رو پیشنهاد میکنید

در مورد هارد فکر میکنم wd 500 32mb مناسب باشه

نه اهل اوور نیستم پس نیازی به فن نیست پس q6600

رم هم 2*1 گیگ crucial 1066

vga هم 3870 x2

امیدوارم پول کم نیارم

q6600 در حدود 260 بود

500 32mb تقریبا 130

ماکزیموس اکستریم 290

رم 130

vga?

power?

case+adsl modem+dvdwr+mouse+keyboard هم 200 اگه حساب کنیم

]چند روز دیگه میرم بازار قیمتای دقیق رو میگیرم

سلام دوست عزیز

چرا میخوای همچین سیستمی جمع کنی ؟؟؟

این قطعات دیگه تقریبا قدیمی شدن و بهتر از این قطعات رو میتونی بخری !!!

چرا 3870x2 ؟؟؟

نمیدونم چه طرحی داری ؟؟؟ ولی با این همه قطعات جدید چرا این قطعات ؟؟؟

ویرایش شده توسط M X 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مانیتور مدنظرم این هست LCD ASUS MS202 N ، دوستان اگر پیشنهاد بهتری دارند ممنون می شم بفرمایید.

آقا محمد گل من ببیشتر مدنظرم اینکه هزینه هایی موس وایرلس و کیس اینفینتی رو کم کنم بذارم روی قطعات مهم ، بطور مثال کیس zest plus و یک موس با سیم لاجیتک.

راستی این گرافیک های Quadro چه جوری هستن؟ برای این کارهایی که خدمتون عرض کردم نیاز هست؟ یعنی 400 تومان دادن بابت NVIDIA Quadro FX600 واقعا داخل کار تفاوت زیادی با 570 که 440 تومان هست داره؟

خواهش میکنم وظیفه هست .

خوب حالا که مانیتور هم هست باید بهینه ترش کرد .

در مورد کیبرد و موس و اسپیکر همونطور که توی پست قبلیم گفتم میتونید به دلخواه خودتون انتخاب کنید و هزینه اضافی هم نکنید . ;)

کیس رو هم میتونید همون zest plusانتخاب کنید اما اگه اون قسمت شیشه ای کیس باسه شما مهم نیست میتونید MAGNUM2 رو انتخاب کنید که پاورش هم کف کیس میخوره .

هارد SAMSUNG 2TB F3 سرعت چرخش 5400RPM هست که سرعت خوندن و نوشتنش از وسترنی که معرفی کردم کمتر هستش .

پاور 685 هم کاملا باسه سیستم کافی هستش و قیمت مناسبی هم داره . در مورد برند های دیگه خودتون میتونید تصمیم بگیرید COOLERMASTER M 700W هم انتخاب خوبیه اما قیمتش نزدیک به 160 تومان هست .

حرف k در Sandy Bridge نشان از باز بودن ضریب فرکانس هست که اگه اهل اور نیستید لازم نیست از این سری تهیه کنید .

فرکانس بالای رم ها هم تاثیر زیادی در عملکرد سیستم نداره و خرج اضافه هستش .

NVIDIA Quadro FX600 بشتر توی کار های طراحی کاربرد داره اما تعداد هسته های کودای 570 هم این کارت رو برای پردازش های سنگین مجهر کرده البته اگه اشتباه نکنم شما کارتون فقط فیلم هیت درسته ؟ 570 کاملا مناسبه .

msi p67a-c45 هم فقط یه کارت گرافیک میتونید روش بندازید پیشنهاد من همون ASUS P8P67 هست که میتونید در آینده کارت گرافیکتون رو SLI کنید .

با تشکر .

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

چرا میخوای همچین سیستمی جمع کنی ؟؟؟

این قطعات دیگه تقریبا قدیمی شدن و بهتر از این قطعات رو میتونی بخری !!!

چرا 3870x2 ؟؟؟

نمیدونم چه طرحی داری ؟؟؟ ولی با این همه قطعات جدید چرا این قطعات ؟؟؟

دوست عزیز شما به تاریخ ارسال پست دقت کن . تو اون تاریخ قطعاتی که ایشون لیست کدرن در حد فوق العاده ای بودن . بیشتر از 2 سال پیش.

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم وظیفه هست .

در مورد کیبرد و موس و اسپیکر همونطور که توی پست قبلیم گفتم میتونید به دلخواه خودتون انتخاب کنید و هزینه اضافی هم نکنید . @};-

کیس رو هم میتونید همون zest plusانتخاب کنید اما اگه اون قسمت شیشه ای کیس باسه شما مهم نیست میتونید MAGNUM2 رو انتخاب کنید که پاورش هم کف کیس میخوره .

هارد SAMSUNG 2TB F3 سرعت چرخش 5400RPM هست که سرعت خوندن و نوشتنش از وسترنی که معرفی کردم کمتر هستش .

پاور 685 هم کاملا باسه سیستم کافی هستش و قیمت مناسبی هم داره . در مورد برند های دیگه خودتون میتونید تصمیم بگیرید COOLERMASTER M 700W هم انتخاب خوبیه اما قیمتش نزدیک به 160 تومان هست .

حرف k در Sandy Bridge نشان از باز بودن ضریب فرکانس هست که اگه اهل اور نیستید لازم نیست از این سری تهیه کنید .

NVIDIA Quadro FX600 بشتر توی کار های طراحی کاربرد داره اما تعداد هسته های کودای 570 هم این کارت رو برای پردازش های سنگین مجهر کرده البته اگه اشتباه نکنم شما کارتون فقط فیلم هیت درسته ؟ 570 کاملا مناسبه .

msi p67a-c45 هم فقط یه کارت گرافیک میتونید روش بندازید پیشنهاد من همون ASUS P8P67 هست که میتونید در آینده کارت گرافیکتون رو SLI کنید .

با تشکر .

P8P67 معمولی SLI ساپورت نمی کنه فقط CrossFire ساپورت می کنه. اینجا توضیح داده:

http://www.legitreviews.com/article/1500/1/

لینک به دیدگاه

من برای مانیتور LED ASUS VW228T رو پیشنهاد میدم . البته ظاهر ساده تری داره ولی مناسب تره . برای کیس magnum2 یا x3 انتخابهای خوبی هستند . موس هم با سیم مناسبتره برای کارت . چون خیلی از موس استفاده میکنی و وایرلس برات دردسر باطری داره . در مورد هارد شما برای سیستم عامل و نرم افزار ها SSD بگیر . یک هارد حجم بالا هم برای فایلها بذار . پاور 530 کافیه . اگر شما فقط فیلم ادیت میکنی و تو کار گرافیک 3 بعدی نیستی احتیاج به کارت گرافیک قوی و یا Quadro نداری . چون برای اینکار به CPU و رم بیشتر احتیاج هست . CPU سری K هم به کارت نمیاد . چون تفاوتش با سری معمولی تو قابلیت های اور کلاک و گرافیک داخلی قویتره . مادربورد های ایسوس از MSI بهتر بودند . P8P67 هم امکانات بهتری بهت میده نسبت به اون مدل msi . برای رم هم هر رمی بر میداری سعی کن CL پایین تری داشته باشه . به مادربورد هم توجه کن که تا چه فرکانسی به صورت عادی پشتیبانی میکنه . این مادربورد از 1600 به بالا رو در حالت اور کلاک پشتیبانی میکنه . من سیستم پیشنهادیم اینه :

M.B ASUS P8P67 = 240

CPU 2500 = 260

RAM Patriot V.II.S.5 8GB 1600 CL8 = 185

VGA EVGA GT 430 = 95

CASE GREEN X3 = 79

SSD ADATA 64GB Read:280 = 185

H.D.D SEAGATE 2TB = 116

K.B MS Comfort Curve 2000 = 35

MOUSE A4TECH XL_747H = 26

DVD W/R Plextor = 42

POWER GREEN GP530A-EU = 69

LED ASUS VW228T = 248

جمع کل : 1580 . البته 80 زد بالا . ولی میتونی از کسی ، موس و کیبورد و رایتر کم کنی . من میگم از بقیه قطعات نزن .

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم وظیفه هست .

در مورد کیبرد و موس و اسپیکر همونطور که توی پست قبلیم گفتم میتونید به دلخواه خودتون انتخاب کنید و هزینه اضافی هم نکنید . ;)

با تشکر .

P8P67 معمولی SLI ساپورت نمی کنه فقط CrossFire ساپورت می کنه. اینجا توضیح داده:

http://www.legitreviews.com/article/1500/1/

من برای مانیتور LED ASUS VW228T رو پیشنهاد میدم . البته ظاهر ساده تری داره ولی مناسب تره . برای کیس magnum2 یا x3 انتخابهای خوبی هستند . موس هم با سیم مناسبتره برای کارت . چون خیلی از موس استفاده میکنی و وایرلس برات دردسر باطری داره . در مورد هارد شما برای سیستم عامل و نرم افزار ها SSD بگیر . یک هارد حجم بالا هم برای فایلها بذار . پاور 530 کافیه . اگر شما فقط فیلم ادیت میکنی و تو کار گرافیک 3 بعدی نیستی احتیاج به کارت گرافیک قوی و یا Quadro نداری . چون برای اینکار به CPU و رم بیشتر احتیاج هست . CPU سری K هم به کارت نمیاد . چون تفاوتش با سری معمولی تو قابلیت های اور کلاک و گرافیک داخلی قویتره . مادربورد های ایسوس از MSI بهتر بودند . P8P67 هم امکانات بهتری بهت میده نسبت به اون مدل msi . برای رم هم هر رمی بر میداری سعی کن CL پایین تری داشته باشه . به مادربورد هم توجه کن که تا چه فرکانسی به صورت عادی پشتیبانی میکنه . این مادربورد از 1600 به بالا رو در حالت اور کلاک پشتیبانی میکنه . من سیستم پیشنهادیم اینه :

M.B ASUS P8P67 = 240

CPU 2500 = 260

RAM Patriot V.II.S.5 8GB 1600 CL8 = 185

VGA EVGA GT 430 = 95

CASE GREEN X3 = 79

SSD ADATA 64GB Read:280 = 185

H.D.D SEAGATE 2TB = 116

K.B MS Comfort Curve 2000 = 35

MOUSE A4TECH XL_747H = 26

DVD W/R Plextor = 42

POWER GREEN GP530A-EU = 69

LED ASUS VW228T = 248

جمع کل : 1580 . البته 80 زد بالا . ولی میتونی از کسی ، موس و کیبورد و رایتر کم کنی . من میگم از بقیه قطعات نزن .

lمحمد جان 2 ترا اون هاردی که فرمودید تو بازار هست؟ قیمتش چنده عزیز؟

درسته فقط برای کارهای فیلم می خوام.

حامد جان این مانیتوری که فرمودید را برای 22 اینچ و ال ای دی بودنش می فرمایید بهتره؟

عزیز رم های adata و Corsair بهتر از patriot نیست؟

با 80 تومان بالاتر مشکلی ندارم.

2500 ci5 هست؟

راستی دوستان گل آیا سی پی یو 2600 و مین ASUS P8P67 PRO تاثیری زیادی نسبت به 2500 و ASUS P8P67 داره؟

این مین گیگا رم رو تا باس 2133 به صورت عادی ساپورت می کنه؟ درسته؟

GIGABYTE P67A-UD4-B3

ممنون. @};-

ویرایش شده توسط vaziri69
لینک به دیدگاه

lمحمد جان 2 ترا اون هاردی که فرمودید تو بازار هست؟ قیمتش چنده عزیز؟

درسته فقط برای کارهای فیلم می خوام.

حامد جان این مانیتوری که فرمودید را برای 22 اینچ و ال ای دی بودنش می فرمایید بهتره؟

عزیز رم های adata و Corsair بهتر از patriot نیست؟

با 80 تومان بالاتر مشکلی ندارم.

2500 ci5 هست؟

راستی دوستان گل آیا سی پی یو 2600 و مین ASUS P8P67 PRO تاثیری زیادی نسبت به 2500 و ASUS P8P67 داره؟

این مین گیگا رم رو تا باس 2133 به صورت عادی ساپورت می کنه؟ درسته؟

GIGABYTE P67A-UD4-B3

ممنون. @};-

اون هارد 2 ترا باید حدود 220-210 باشه .

مانیتور رو به همون دلایل میگم بهتره . در ضمن اسپیکر هم روی خودش داره که اگر لازم شد میتونی استفاده کنی . چون شما کار فیلم انجام میدی ال ای دی تصویر بهتری میده . بزرگتر هم که باشه وضوح بالاتری داری . فول اچ دی هم هست .

پاتریوت هم رم خوبیه . این برند نسبت به برندهای دیگه ای که گفتی کمی ارزونتره ولی کیفیت خوبی داره . من سعی کردم مناسبترین قطعات رو با توجه به بودجه شما معرفی کنم .

ci5 هست . مینبورد پرو تاثیری نداره برای کار شما . ولی 2600 مسلما سرعت کارتون رو به طور قابل ملاحظه ای افزایش میده .

ساپورت میکنه . ولی به این شکل . DDR3 2133/1866/1600/1333/1066 . اگر 2000 روش بذاری به 1866 میرسونه . اگر 1800 بذاری به 1600 . قسمتش هم 355 تومان هست.

لینک به دیدگاه

اگر هارد 2 ترا میخواهید همون هارد سی گیت بهترین انتخاب هست و سرعت خوبی هم داره.

در جواب مورد سوالتون در مورد پردانده باید بگم 100% به برنامه بستگی داره !! اگر برنامه مورد نظرتون از thread اضافی پشتیبانی کنه 2600 در حدود 30%-40% درصد بهتر از 2500 که ترد نداره عمل میکنه. البته تعداد این برنامه هایی که از ترد اضافی پشتیبانی میکنن زیاد نیست کمه. اگر برنامه فقط از هسته های اضافی پشتیبانی کنه و از ترد اضافی پشتیبانی نکنه 2500 و 2600 عین هم عمل میکنن و هیچ فرقی نخواهند داشت. همون طور که گقتم 100% به برنامه مورد استفاده بستگی داره !

در مورد رم تمام مادبرد های سندی از 2133 پشتیبانی میکنن و بدون نیاز به اورکلاک هم راحت میشه رم را رو فرکانس 2133 ست کرد. به این صورت که مثلا شما رم patriot 2133 viper Xtreme division II گرفتی که پروفایل XMP داره . شما فقط برو تو بایوس و mode فرکانس رم رو از auto بزار رو XMP . اینطوری بایوس اتوماتیک پروفایل XMP رو لود میکنه و رم رو 2133 ست میشه . فوق العاده کار راحتی هست و فقط با چند کلیک انجام میشه. این مسئله ربطی به مادبرد نداره بلکه رم شما باید حداقل باس 2133 باشه و پروفایل XMP داشته باشه که رمهای طراحی شده برای سندی و بالغ به 99% رمهای فرکانس بالای دیگر این رو دارند. اون رم که معرفی کردم در حال حاضر بهترین و به صرفه ترین رم موجود برای سندی هست که قیمت بسیار عالی داره ( حدود 140) و بی نقص بر روی سندی کار میکنه ( شخصا تست کردم) .

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

ممنون آقا سالار عزیز از راهنمایی های گوهر بارتان. @};-

سالار جان پس فرقی نمی کنه مادربرد asus p8p67 رو بگیرم یا GIGABYTE P67A-UD4-B3 ؟ یعنی هر2،رم هارو تا 2133 به همون صورتی که فرمودید اجرا می کنند؟

باس رم اگر 2000 باشه همون 2000 اجرا می کنه؟ یا طبق فرموده حامد جان می شه؟

این رم هایی که می فرمایید 8 گیگش چنده؟ به نظرتون 4تا 2گیگ بگیرم به صورت دوال خوبه یا 2 تا 4 گیگ؟

آیا برای این کار من کارت گرافیک تاثیری هم داره؟ یعنی اینکه 570 بخرم یا 460 تفاوتی دارند یا نه؟

اگر تاثیر داره حتما 570 یا بالاترش رو می خرم.

حامد جان در مورد راهنمایی انتخاب مانیتور هم خیلی خیلی ممنونم ، واقعا کمکم کردید. ;)

ویرایش شده توسط vaziri69
لینک به دیدگاه

نه فرقی نمیکنه چه مادبردی بگیرید.

اگر رم 2000 بگیرید رم شما به 1866 دانگرد میشه یا رو 2133 ست میشه .

من 8 گیگ این رمها رو ندیدم . فرقی بین 2 تا 4 گیگ یا 4 تا 2 گیگ نیست. باید برید تو بازار ببنین کدومش اروزنتر در میاد چون ماژولهای 4 گیگی رمهای فرکانس بالا تو ایران زیادی گرون فروخته میشن و شما اول باید ببنین اصلا هست و اگر که بله قیمتش چند درمیاد والا تفاوتی با هم ندارن.

مسلما تعداد بیشتر هسته های CUDA کمک خواهد کرد. اگر از نظر بودجه مشکل ندارید 570 تا حدودی بهتر عمل میکنه ولی شخصا تو کارهای گرافیکی من تفاوت زیادی بین 460 و 570 نمی بینیم که ارزش خرج اضافی برای 570 رو داشته باشه.

لینک به دیدگاه

مسلما تعداد بیشتر هسته های CUDA کمک خواهد کرد. اگر از نظر بودجه مشکل ندارید 570 تا حدودی بهتر عمل میکنه ولی شخصا تو کارهای گرافیکی من تفاوت زیادی بین 460 و 570 نمی بینیم که ارزش خرج اضافی برای 570 رو داشته باشه.

کار این دوستمون گرافیک نیست . ویدئویی هست . کارتهای گرافیک جدید تو زمان رندر ویدئویی هم تاثیر دارن؟ چون سری های 7 و 8 که من استفاده میکردم اصلا دخالت نداشتن . فقط واسط پخش بودن . تمام بار روی سی پی یو و رم بود . اگر تو کارتهای جدید GPU هم درگیر میشه پس هرچی قویتر بهتره دیگه . @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز از چه برنا مهای برای رندر ویدئو استفاده میکنید ؟؟ بسته به برنامه مورد نظر شما اگر از هسته های cuda استفاده که تاثیر بسزایی رو سرعت بخشدیدن به رندر ویدئو خواهد داشت.

لینک به دیدگاه

ببخشید من یه اظهار نظر کوچیک و دست و پا شکسته کنم:

(البته اگه اشتباه میگم لطفا دوستان تصحیح کنن)

در مورد فرکانس رم و xmp :

من سی پی یو core i5 750 دارم با رم های تیم گروپ و باس 1866 که در حالت عادی روی 1333 کار میکنن. اگه xmp رو فعال کنم فرکانس رم و سی پی یو میره بالا و این خیلی خوبه @};- اما نکته اینه که دمای سی پی یو هم میره بالا و با فن استوک اینتل زیاد جور در نمیاد

پس اگه به فکر فعال کردن xmp و کارکردن رم و سی پی یو در فرکانس بالا هستی حتما یه فن خوب واسه سی پی یو بگیر

در مورد هارد سیگیت:

من دوتا هارد سیگیت 2 ترابایت 6 ماه پیش گرفتم (که البته یکیش ضربه خورده بود و آکبند انداختم آشغال دون و رفت تو پاچم) اما با این حال دلم از هارد دوم زده نشد و بستم رو سیستم واسه آرشیو فیلم آهنگ بازی...

اما الان بعد از 6 ماه کاملا دلم ازش زده شده.. میپرسی چرا؟

خب دلیلش اینه که یکم کند کار میکنه و خیلی تیز و بز نیست (خودمونی بگم احساس میکنم یکم این هارده یکم خنگ میزنه) وقتی خاموشه خوبه اما وقتی یه چیزی از روش میخوام کپی کنم و به کار می افته قشنگ صداش رو میشونم این در حالیه که من کیسم کنار دستمه و داخل کیس یک فن اینتل پر صدا، دو فن 20سانتی و دو عدد هارد 500 سامسونگ به همراه یک گرافیک 5770 با یک فن کوچولوی پر صدا هست. البته طبیعی وقتی روشن میشه صداش در میاد اما به نظرم یکم صداش زیاده

این هارد مدل Barracuda LP هست و فکر کنم 5900دور باشه. در کل هارد بدی نیست، خیلی هم مدل شاخ نیست که بخوام انتظار زیادی داشته باشم اما مطمئن باش اگه الان بخوام هارد 2 بگیرم سیگیت نمیگیرم (از سامسونگ خوشم میاد هاردی خوبی داره اما در دراز مدت و برای نگهداری اطالاعات مهم شاید خیلی قابل اعتماد نباشه اگه میتونی بیشتر خرج کن وسترن بگیر خیلی قابل اعتماده و البته هیتاچی رو نمیدونم اما شنیدم میگن هارداش خیلی خوبه)

الان تو اتاق من 10 تا هارد از IDE بگیر تا ساتا از 40گیگ بگیر تا 2 ترا موجوده اما هرکدوم نسبت به مدل و توانایی خودش خوب عمل میکنه اما از این هارد2 زیاد راضی نیستم.

باز هم جسارت من رو ببخشید...

ویرایش شده توسط ping127
لینک به دیدگاه

پینگ عزیز شما دوتا پلتفورم رو با هم قاطی کردی عزیزم ^^ . تو بایوس سندی بریج فرکانس 2133 و حتی 2400 به طور پیش فرض وجود داره و نیازی به اورکلاک نیست و به پردازنده هیچ کاری نداره !! شما فقط باید scroll رم رو بیاری رو 2133 فقط همین ( البته اول باید پروفایل رو XMP کنی که مشکل سازگاری پیش نیاد). مثل AMD یا بقیه نیست که فرکانس حداکثر توی بایوس 1600 بود و برای بالاتر رفتن مثلا رو 1800 پردازنده رو باید اور میکردی . شما نیازی به اور پردازنده نداری !!

--------------------------

در مورد هارد من حواسم اصلا نبود که برای رندر فیلم میخوان . در این صورت هیچ کدوم از این انتخاب ها مناسب نیستن. شما بهتر 2 تا 1 ترابایت سی گیت raid 0 کنی که تاثیرش به مراتب بیشتر از هارد تکی خواهد بود مخصوصا برای رندر که سرعت هارد مهمه . دو تا سی گیت 1 ترابایت LP تو رید 0 خوب عمل میکنن و قیمتشم دور و بر همون 2 ترا در میاد.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پینگ عزیز شما دوتا پلتفورم رو با هم قاطی کردی عزیزم ^^ . تو بایوس سندی بریج فرکانس 2133 و حتی 2400 به طور پیش فرض وجود داره و نیازی به اورکلاک نیست و به پردازنده هیچ کاری نداره !! شما فقط باید scroll رم رو بیاری رو 2133 فقط همین ( البته اول باید پروفایل رو XMP کنی که مشکل سازگاری پیش نیاد). مثل AMD یا بقیه نیست که فرکانس حداکثر توی بایوس 1600 بود و برای بالاتر رفتن مثلا رو 1800 پردازنده رو باید اور میکردی . شما نیازی به اور پردازنده نداری !!

--------------------------

در مورد هارد من حواسم اصلا نبود که برای رندر فیلم میخوان . در این صورت هیچ کدوم از این انتخاب ها مناسب نیستن. شما بهتر 2 تا 1 ترابایت سی گیت raid 0 کنی که تاثیرش به مراتب بیشتر از هارد تکی خواهد بود مخصوصا برای رندر که سرعت هارد مهمه . دو تا سی گیت 1 ترابایت LP تو رید 0 خوب عمل میکنن و قیمتشم دور و بر همون 2 ترا در میاد.

هارد های 1 ترابایت سیگیت همشون بعد یه مدت صداشون در میاد !!

نمیدونم مشکلشون چیه . یه صدای تیک تیک میدن میرن رو اعصاب .

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

دوستمون چون حجم بالا نیاز داره یک مقدار دستش بستست. ایشون میتونه وسترن بلک 2ترا هم بگیری که زیادی گرونه. در ضمن برای کار ایشون سرعت بالای هارد ضرروری هست و raid 0 بهترین اپشن هست . هزینه رید 0 دو تا وسترن بلک زیادی بالاست و نمی ارزه . سی گیت اینطوریام که فکر میکنین مشکل دار نیست. سری LP پیشرفت خوبی کرده و تو رید0 خوب جواب میده. اون مشکل صدا دادن رو برای همه هاردها پیش میاد و وسترن هم مستثنی نیست و سی گیت هم عین بقیه بعد یک مدت ممکنه به صدا بیافته. فقط سامسونگ های F3 طراحیشون یک طوری که واقعا بی صدا بودند . متاسفانه اون سری خاص دیگه تو بازار گیر نمیاد. ماه هاست که دیگه وجود خارجی نداره !

تصمیم اخر دیگه با دستمون هست که از بین اینا و بر حسب بودجش چی بگیره . ما تمام راهنماییهای لازم رو کردیم ^^

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

شما بهتر 2 تا 1 ترابایت سی گیت raid 0 کنی که تاثیرش به مراتب بیشتر از هارد تکی خواهد بود مخصوصا برای رندر که سرعت هارد مهمه . دو تا سی گیت 1 ترابایت LP تو رید 0 خوب عمل میکنن و قیمتشم دور و بر همون 2 ترا در میاد.

بنده پيشنهاد مي كنم كه دو تا سيگيت 7200.12 بگيرين با مدل ST31000528AS كه نسبت به LP سرعت و راندمان به مراتب بالاتري داره. بخصوص وقتي RAID0 بشن.همونطور كه ميدونين سري LP سرعت انتقال داده اي حدود 95MB/S دارند در صورتيكه سري 7200.12 سرعت انتقال داده اي حدود 125MB/S داره.

لينك 1

لينك 2

ویرایش شده توسط Hamid Reza
لینک به دیدگاه

مرسی که اشتباهم رو گفتی ممنون @};- مثل اینکه خیلی وقته از سخت افزار دور افتادم شوت میزنم ;)

فقط سامسونگ های F3 طراحیشون یک طوری که واقعا بی صدا بودند . متاسفانه اون سری خاص دیگه تو بازار گیر نمیاد. ماه هاست که دیگه وجود خارجی نداره !

آخ گفتی... من 2 تا 500 گیگش رو دارم خیلی توپه هم سرعتش عالیه هم صداش کمه... اگه واسه رندر میخوای که سالار دقیقا درست گفت، بهتره بری سراغ Radi 0

لینک به دیدگاه

واقعا از دوستان عزیز و گل که اینهمه لطف کردند وقتشون را گذاشتند ممنونم. @};-

راهنمایی های دوستان زیبا و مفید است.

دوستان گرام رید 0 یه نگرانی هم داره ، اونهم اینکه اگر یکی از هاردها خراب بشه یا بسوزه کل اطلاعات می پره، یا کلا درصد چنین اتفاقی بیوفته کمه؟

به نظرتون 1 عدد 2ترا وسترن بگیرم بهتره یا 2ترا سامسونگ یا رید 0 تا هارد 1 ترا سیگیت یا یک عدد هارد ssd 60 گیگ +هارد 2 ترا سیگیت؟

دوستان ممنون می شم به ترتیب الویت نظرشون رو بدهند.

کلا اگه ssd بگیرم سرعت رندر با این انجام می شه یا اصلا ربطی نداره از هارد دومم هم استفاده می شه؟

طبق راهنمایی های زیبای دوستان نظرتون راجع به این این سیستم چی هست؟:

CPU: 2500

Main: Asus P8P67

Ram: 8GB patriot 2133 viper Xtreme division II

VGA: 570 OR 460

H.D.D: طبق نتیجه ی که دوستان بفرمایند

Power: 685 Green

Case: X3

Monitor: Asus ms236

ویرایش شده توسط vaziri69
لینک به دیدگاه

دوستان گرام رید 0 یه نگرانی هم داره ، اونهم اینکه اگر یکی از هاردها خراب بشه یا بسوزه کل اطلاعات می پره، یا کلا درصد چنین اتفاقی بیوفته کمه؟

به نظرتون 1 عدد 2ترا وسترن بگیرم بهتره یا 2ترا سامسونگ یا رید 0 تا هارد 1 ترا سیگیت یا یک عدد هارد ssd 60 گیگ +هارد 2 ترا سیگیت؟

دوستان ممنون می شم به ترتیب الویت نظرشون رو بدهند.

سلام..

اگه از RAID0 ميترسي (كه واقعا ترس هم داره)، به نظرم دوتا هارد يك ترابايت سيگيت 7200 بگير (لينكش رو داده بودم) و بصورت معمولي وصل كن.

چون هاردهاي دو ترابايت موجود عموما از نوع سرعت پايين و مصرف پايين انرژي هستند و راندمان شما رو كاهش مي دن (Geen يا LP يا ....). علت اين موضوع هم واضحه. هاردهاي ظرفيت بالا عموما براي آرشيو فيلم و ... استفاده مي شن و نيازي به سرعت بالا براي انتقال ندارن. لذا سازندگان براي كاهش مصرف انرژي و نتيجتا كاهش توان مصرفي و افزايش عمر مفيد هاردهاي ظرفيت بالا اونها رو به اينصورت مي سازن.

اگر هم مي خواي حتما يه دو ترا بگيري، برو دنبال هاردهايي كه 7200 هستن. يك مدل كه تو بازار موجوده اين مدل از هيتاچي هست: HDS722020ALA330 لينك مشخصات

البته اگه مي توني خرج كني دركنار دو تا هارد سيگيتي كه گفتم، يه SSD 4GB ADATA مدل S599 هم واسه سيستم عامل و نرم افزارها بندازي تو راندمان تاثير زيادي داره. لينك

ضمنا اين موضوع رو هم مد نظر قرار بدين كه اگه از مصرف انرژي ناچيز يك هارد اضافه (با توجه به مصرف كل سيستم شما) صرفنظر كنيم، دو تا هارد يك ترابايت از يك هارد دو ترابايت مشابه هم راندمان بالاتر و هم قابليت اطمينان بيشتري داره.

موفق باشيد

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید همگی .. راسش دوستان می خواستم بدونم می تونین کمک کنید به من برای لیست یه پی سی با بودجه 600 تومن (فقط کیس) که برای استفاده از برنامه فوتوشاپ در بهترین حالت باشه ؟

من راسش کارت گرافیک جی فورس رو کلا باهاش تجربه بهتری داشتم ، البته الآن نمی دونم چطوریه ؟ .. برای همین فکر می کنم اگه برم سراغ اینتل بهتره ..

بازم ممنون می شم اگه راهنمایی کنین

یا حق

لینک به دیدگاه

گرافیک 1GB ASUS - GeForce GT 430

مادربرد ASUS-P8H67

سی پی یو هNTELCORE I5 -3/3 GHZ 2500K

رم 4GIG DDR3 کینگ استون

رایتر ASUS-24X-SATA

مانیتور SAMSUNG-A9-EX1965XPLUSE

پاور

GREEN - GP585B

سلام دوستانی که از قیمت های این قطعات خبر دارن لطف کنن قیمت ها رو برام بزارن

در ضمن لطف کنید و قیمت cpu i7 رو هم بزارین

ویرایش شده توسط ooh
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...