رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

البته 500 گیگش به خوبی 1 تراش نیست ولی از همه هاردهای بازار 10% بهتره

قیمتش هم مناسبه :o

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

کیوان جان

من این حرف شما را قبول ندارم، متاسفانه در مدل T1 باید بگم سری 500 گیگش در هم رده های خود

نتایج خوبی نداشته است.

تا زمانیکه تست نشود نمیتوان گفت 10 درصد بهتر است چون 10 درصد در هارد میزان کمی نیست!

اگر امکانش است هارد های وسترن 500 با 16 مگ بافر و سامسونگ با 16 مگ بافر و ساجیت با 16 مگ بافر

و هیتاچی با 16 مگ بافر تهیه نمایید تا با استفاده از الگوریتم های خواندن و نوشتن بر روی هارد بتوانیم برای

اولین بار بنچی تهیه نماییم و به این رقابت ها پایان بدهیم.

لینک به دیدگاه

i-man جان

نه اصلا سامسونگ 32 مگ بافر با حجم 500 گیگ وجود خارجی ندارد.

نمیدونم چه اصراری داری که حتما 32 مگ بافر باشه، چون کلا هاردهای 750 به بالا با 32 مگ بافر

ارائه میشوند و هرچه حجم بره بالا هارد حساستر خواهد شد.

اما فکر کنم بهتر باشه با سازگار ارقام تماسی بگیری.

اینم آدرس سایتش

http://www.sazgar.com/fa/

لینک به دیدگاه

سلام عزيزان

من يك مادربورد 945P-S3 دارم كه ميخوام براش يك هارد 160 با يك سيپيو كه حدود قيمتش 150 160 باشه بگيرم با يه پاور 450 يا 600

و همچنين يه مادربورد هم ميخوام بگيرم كه جداي از اينكه سيپيو 3.4 dual core پنتيون دي رو ساپورت ميكنه سيپيوهاي جديدي كه وارد بازار ميشن رو هم ساپورت كنه يه چيزي ميخوام كه قيمتش حدود 200 باشه چون كه ميخوام زماني كه 4870 ati اومد تو رده هم باشن كروس فاير هم كه باشه عالي ميشه .

به نظرتون با اين پول بهترين قطعات كه توي بازار موجوده چي هست؟

ممنون ميشم اگه كمكم كنيد

با سلام

خوب مادربوردتون یه مقدار پایینه . و FSB CPU که میتونه ساپورت کنه تا 800 هستش و توی این سری بالاترینش میتونید E4600 ببرید . که قیمتش یه مقدار گرون شده والان حدودا 116000 تومانه .

خوب پاور هم با این قطعاتتون 450 وات کافیه مگر اینکه قصد ارتقا و افزایش قطعات داشته باشید .

خوب در مورد مادربورد حدود 200 تومان خیلی سخته پیشنهاد دادن ولی بالاتر خیلی راحتتره مثلا سریهای X38 مثل asus p5e حدود 250000 و یا asus maximus formula حدود 270 .

لینک به دیدگاه

این دومین پست من تو این سایت هست

اون یکی که بی جواب موند ببینیم این یکی چی میشه:

نظرتون درباره این سیستم رو میخواستم

CPU: Core 2 Duo E8200

Main: GigaByte EP35-DS3L

Ram: Corsair 2×1 GB DDR2 Bus 800

Graphic: 8600GT

Hard:Western Digital 320GB 8M Buffer

Power: Green 530

Case: Green

نظرتون رو بخصوص درباره مادربورد و کارت گرافیک اعلام کنید

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

خوب مادربوردتون یه مقدار پایینه . و FSB CPU که میتونه ساپورت کنه تا 800 هستش و توی این سری بالاترینش میتونید E4600 ببرید . که قیمتش یه مقدار گرون شده والان حدودا 116000 تومانه .

خوب پاور هم با این قطعاتتون 450 وات کافیه مگر اینکه قصد ارتقا و افزایش قطعات داشته باشید .

خوب در مورد مادربورد حدود 200 تومان خیلی سخته پیشنهاد دادن ولی بالاتر خیلی راحتتره مثلا سریهای X38 مثل asus p5e حدود 250000 و یا asus maximus formula حدود 270 .

سلام

ممنون از راهنماييت

در مورد سيپيو كه همون E4600 رو ميگيرم.

اما در مورد MB همون 250000 تومن رو در نظر ميگيرم يكي از دوستان MSI P35 Platinum رو پيشنهاد داده بود نظرتون در مورد اين MB چيه؟ و اينكه آيا cross fire هست؟ اين pentium D asus maximus formula رو ساپورت ميكنه؟

در مورد هارد نظرتون در مورد وسترن 160 چيه؟

بازم متشكر

لینک به دیدگاه

این دومین پست من تو این سایت هست

اون یکی که بی جواب موند ببینیم این یکی چی میشه:

نظرتون درباره این سیستم رو میخواستم

CPU: Core 2 Duo E8200

Main: GigaByte EP35-DS3L

Ram: Corsair 2×1 GB DDR2 Bus 800

Graphic: 8600GT

Hard:Western Digital 320GB 8M Buffer

Power: Green 530

Case: Green

نظرتون رو بخصوص درباره مادربورد و کارت گرافیک اعلام کنید

با تشکر

سلام محسن جان خوش اومدی عزیز و ببخشید که اگر جوابی بعضی وقتها داده نمیشه .

خوب در کل نسبت به قیمت قطعات خوبی انتخاب کردید ولی در چند مورد من چند تا نظر دارم .

1- در مورد CPU انتخاب بهتری هم دارید د ر همین حدود قیمتی مثلا E7200 الان حدودا اگه پیدا بشه 145000 تومانه و یا 8400 حدودا الان 183000 تومانه

2- در مورد مادربورد انختابهای مختلفی وجود داره و به نظر من اکثرا توی این رده مثل همدیگه با تفاوت بسیار کمی عمل میکنن .

3 - در مورد کارت گرافیکتون اگر قصد خرید کارت 8600 GT دارید حتما باید 512MB DDr3 رو انتخاب کنید و اگر یه مقدار قویتر خواستید میتونید با قیمت 100 تومان HD3650 512mb DDR3 رو انتخاب کنید . و یا یه قویتر از این میتویند 3850 انتخاب کنید که حدودا 170 تومانه ولی خیلی قویتر از 8600 هستش .

در مورد باقیه قطعات واقعیتش زیاد نظر ندارم و خیلی انتخابها میتونید داشته باشید

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از راهنماييت

در مورد سيپيو كه همون E4600 رو ميگيرم.

اما در مورد MB همون 250000 تومن رو در نظر ميگيرم يكي از دوستان MSI P35 Platinum رو پيشنهاد داده بود نظرتون در مورد اين MB چيه؟ و اينكه آيا cross fire هست؟ اين pentium D asus maximus formula رو ساپورت ميكنه؟

در مورد هارد نظرتون در مورد وسترن 160 چيه؟

بازم متشكر

با سلام

خوب این چیزی که دارم میگم کاملا نظر شخصیه (نظر شخصی یک حالت علمی دقیق نداره و یک نظریه ای هستش که بر طبق تجربیات و علاقه بیان میشه ) این مادربورد MSI P35 Platinum یکی از قویترین مادربورودهای با چیپ P35 هستش که چندین بار باهاش کار کردم واقعا لذت بردم . و حدودا قیمتی هم 190 تومان باید باهش البته قیمتم دقیق نیستش . این مادربرود cross fire هستش عزیز و اگر combo (DDR3/DDR2)هم وارد ایران بشه عالی میشه و فروش زیادی خواهد داشت . ولی در کل ASUS P5E انتخاب بهتریه

در مورد هارد 160 وسترن هم بتسگی به مدلش داره ولی هارد بدی نیست .

لینک به دیدگاه

سلام میخواستم سیستممو ارتقا بدم با 400 تومن

میخوام رو مادربردم حداقل(min) سیستم نصب باشه که بعدا پول دستم اومد 2باره ارتقا بدم

در این باره راهنمایی می خوام لطفا یه سیستم با قیمت معرفی کنید قبلا کمال تشکر و قدردانی رو دارم

نا گفته نمونه فقط مادربرد و کارت گرافیک وسی پی یو و رم و هارد دیسک میخوام تهیه کنم

کارت گرافیکش هم بره بازی مناسب باشه

لینک به دیدگاه

با سلام

خوب این چیزی که دارم میگم کاملا نظر شخصیه (نظر شخصی یک حالت علمی دقیق نداره و یک نظریه ای هستش که بر طبق تجربیات و علاقه بیان میشه ) این مادربورد MSI P35 Platinum یکی از قویترین مادربورودهای با چیپ P35 هستش که چندین بار باهاش کار کردم واقعا لذت بردم . و حدودا قیمتی هم 190 تومان باید باهش البته قیمتم دقیق نیستش . این مادربرود cross fire هستش عزیز و اگر combo (DDR3/DDR2)هم وارد ایران بشه عالی میشه و فروش زیادی خواهد داشت . ولی در کل ASUS P5E انتخاب بهتریه

در مورد هارد 160 وسترن هم بتسگی به مدلش داره ولی هارد بدی نیست .

ممنون از راهنماييت

مادربوردم هم همون ASUS P5E رو ميگيرم .اما در مورد گارانتيش چي باچه گارانتيي بگيرم؟

در مورد هارد به نظر خودتون western digital corp.:320 GB SATA 16 MB خوبه ؟ يا اينكه تو رنج 50 60 تومن گزينه بهتريم هست؟

(ببخشيد هي سوال ميكنم آخه ميخوام فردا سفارش بدم)

لینک به دیدگاه

سلام محسن جان خوش اومدی عزیز و ببخشید که اگر جوابی بعضی وقتها داده نمیشه .

خوب در کل نسبت به قیمت قطعات خوبی انتخاب کردید ولی در چند مورد من چند تا نظر دارم .

1- در مورد CPU انتخاب بهتری هم دارید د ر همین حدود قیمتی مثلا E7200 الان حدودا اگه پیدا بشه 145000 تومانه و یا 8400 حدودا الان 183000 تومانه

2- در مورد مادربورد انختابهای مختلفی وجود داره و به نظر من اکثرا توی این رده مثل همدیگه با تفاوت بسیار کمی عمل میکنن .

3 - در مورد کارت گرافیکتون اگر قصد خرید کارت 8600 GT دارید حتما باید 512MB DDr3 رو انتخاب کنید و اگر یه مقدار قویتر خواستید میتونید با قیمت 100 تومان HD3650 512mb DDR3 رو انتخاب کنید . و یا یه قویتر از این میتویند 3850 انتخاب کنید که حدودا 170 تومانه ولی خیلی قویتر از 8600 هستش .

در مورد باقیه قطعات واقعیتش زیاد نظر ندارم و خیلی انتخابها میتونید داشته باشید

با تشکر از شما

درباره مین برد یعنی دیگه همینو بخرم

ولی کارت گرافیک رو نفهمیدم قبلا چند تا از دوستان 3850 رو پیشنهاد کردن اما زیاد نمیدونم

کارایش برا من لازمه یا نه اگه بدونم که این 8600 از دور خارجه که سمتش نمیرم

درباره سیپیو نظر شما چی هست؟یعنی 7200 و 8400 از 8200 بهترن؟

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما

درباره مین برد یعنی دیگه همینو بخرم

ولی کارت گرافیک رو نفهمیدم قبلا چند تا از دوستان 3850 رو پیشنهاد کردن اما زیاد نمیدونم

کارایش برا من لازمه یا نه اگه بدونم که این 8600 از دور خارجه که سمتش نمیرم

درباره سیپیو نظر شما چی هست؟یعنی 7200 و 8400 از 8200 بهترن؟

با سلام

دوست عزیز اگه تا این حد میخوای هزینه کنی مین ماکسیموس فرمولا عالی هستش و اینکه دیگه کارت 8600 واقعا از رده خارج شده ولی باز هم بستگی به کارتون داره جناب حسینی حرفشون همیشه اینه که اندازه نیازتون خرید کنید و کاملا درست هستش میتونی همین 3850 رو برداری و بعدها کراس فایرش کنی و به نظر من سیپیو به جای e8400 یه q6600 بردار و سی پی یو قوی هستش .

لینک به دیدگاه

دوستان تو رنج قيمت 50 60 هزار تومن هارد خوب چي بهتره بگيرم؟

(يكي از دوستان ميگفت هارد 320 گيگ وسترن 60 تومن درسته؟)

ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز اگه تا این حد میخوای هزینه کنی مین ماکسیموس فرمولا عالی هستش و اینکه دیگه کارت 8600 واقعا از رده خارج شده ولی باز هم بستگی به کارتون داره جناب حسینی حرفشون همیشه اینه که اندازه نیازتون خرید کنید و کاملا درست هستش میتونی همین 3850 رو برداری و بعدها کراس فایرش کنی و به نظر من سیپیو به جای e8400 یه q6600 بردار و سی پی یو قوی هستش .

دوست عزیز با تشکر از شما

اگه میشه بیشتر توضیح بده درباره مین ماکسیموس فرمولا

اخه تو رنج 130 بیشتر دوستان نظرشون رو همین مین بورد بود

درباره گرافیک 3850 ایا فرمت hd رو ساپورت میکنه؟

سیپیو q6600 بهتره از e8400 هستش؟گرونتر یا ارزونتره؟

اگه امکان داره راهنماییم کنید اخه فردا میخوام برم سفارش بدم

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوست عزیز با تشکر از شما

اگه میشه بیشتر توضیح بده درباره مین ماکسیموس فرمولا

اخه تو رنج 130 بیشتر دوستان نظرشون رو همین مین بورد بود

درباره گرافیک 3850 ایا فرمت hd رو ساپورت میکنه؟

سیپیو q6600 بهتره از e8400 هستش؟گرونتر یا ارزونتره؟

اگه امکان داره راهنماییم کنید اخه فردا میخوام برم سفارش بدم

با تشکر

سلام ماکسیموس 270 تومنه تو رنج قیمتی که مشخص کردی همون مین MSI P35 Platinum یا یکم ارزونتر asus p5k خوبه .q6600 خوب بهتر بودنش که بهتره 4 هست های هست اما 205 تومنه

لینک به دیدگاه

سلام

من برای انتخاب یه cooler مناسب برای اور کردن cpu - Q9450 نظر میخواستم.

cooler های cpu دو جورند. یکی خوابیده هستن مثل Max Orb که فن به سمت پایین باد میزنه ,

و یه نوع دیگه که ایستاده هستن مثل NV 120 Nirvana . که فن در این حالت موازی مادربرد باد میزنه.

میخواستم بدونم کدوم یکی از این دو نوع بهتر هستن ؟

مادربرد انتخابی من Asus - Rampage Formula و کیس هم میخوام Green مدل Jasmin بگیرم.

سی پی یو هم که Q9450 هست.

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام ماکسیموس 270 تومنه تو رنج قیمتی که مشخص کردی همون مین MSI P35 Platinum یا یکم ارزونتر asus p5k خوبه .q6600 خوب بهتر بودنش که بهتره 4 هست های هست اما 205 تومنه

دوست گرامی پس مین رو همون pe35 giga میخرم

سیپیو هم احتمالا q6600 رو بخرم (اگه دوستان دیگه هم تایید کنن ممنون میشم)

اما گرافیک رو چی، ایا3850 hd رو ساپورت میکنه؟(واسه کارت dvb میخوام)

لینک به دیدگاه

عزیز

این کیس گرین مدل Jasmin را کجا دیدی؟ همچین کیسی وجود ندارد!

مسلما فن هایی که حرارت را از CPU جدا نموده وبه سمت فن کیس هدایت میکنند

بازده بالاتری دارند.

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز توی انتخاب q6600 شک نکن و اینکه این سی پی یو از خانواده 4 هسته ای هستش و بازیهای نسل بعدی نیز بر پایه همین 4 هسته ای هستش و در مورد کارت 3850 تو این رنج قیمت عالی هستش و کارت خوبی .

لینک به دیدگاه

سلام میخواستم سیستممو ارتقا بدم با 400 تومن

میخوام رو مادربردم حداقل(min) سیستم نصب باشه که بعدا پول دستم اومد 2باره ارتقا بدم

در این باره راهنمایی می خوام لطفا یه سیستم با قیمت معرفی کنید قبلا کمال تشکر و قدردانی رو دارم

نا گفته نمونه فقط مادربرد و کارت گرافیک وسی پی یو و رم و هارد دیسک میخوام تهیه کنم

کارت گرافیکش هم بره بازی مناسب باشه

با سلام

دوست عزیزم پیشنهاد من اینه عزیز :

m.b p31 neo msi= 72000

vga HD3650 103000

cpu 2180 66000

1gb bus 800 Team 25000

HDD 320 sata samsung F1 16mb 56000

خوب بازم اگر خواستید قطعات بهتری هم انتخاب کنید من در خدمتم .

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماييت

مادربوردم هم همون ASUS P5E رو ميگيرم .اما در مورد گارانتيش چي باچه گارانتيي بگيرم؟

در مورد هارد به نظر خودتون western digital corp.:320 GB SATA 16 MB خوبه ؟ يا اينكه تو رنج 50 60 تومن گزينه بهتريم هست؟

(ببخشيد هي سوال ميكنم آخه ميخوام فردا سفارش بدم)

درود

خوب مادروبرد خوبیه ولی اگر مخیواید بهتر از این داشته باشید میتونید P5E3 ASUS بگیرید که DDR3 ساپورته و قیمتش حدودا 245000 تومانه و رم DDR3 هم تا چند روز دیگه میاد 145000 تومان

من الان خودم هاردهای سامسونگ F1 رو میپرسندم . که 320 گیگابایتش حدودا 56000 تومانه

لینک به دیدگاه

عزیز

این کیس گرین مدل Jasmin را کجا دیدی؟ همچین کیسی وجود ندارد!

مسلما فن هایی که حرارت را از CPU جدا نموده وبه سمت فن کیس هدایت میکنند

بازده بالاتری دارند.

متشکر از جوابتون.

اینم عکس و مشخصات کیس Jasmin

17693-BigPic.jpg

http://www.namayeshgah.com/goods/show.asp?ID=17693

لینک به دیدگاه

درود

در مورد کارت گرافیک 3850 انتخاب خیلی مناسبیه چون الان قیمتش هم افت داشته و اصلا 8600GT ddr3 ارزش خرید رو نداره . 3850 حدودا 170 تومان .

در مورد مادربورد خوب بد نیست و سی پی هم توی رنج قیمتش انتخاب خیلی مناسبیه . در مورذ کارت گرافیک توی این قیمت در مورد 3850 شک نکن

لینک به دیدگاه

دوستان تو رنج قيمت 50 60 هزار تومن هارد خوب چي بهتره بگيرم؟

(يكي از دوستان ميگفت هارد 320 گيگ وسترن 60 تومن درسته؟)

ممنون

هارد 320 samsung F1 قیمت هم حدودا 56500 تومان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...