رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

خوب پس زیاد نیاز به خرج ندارید!گرافیک لازم به تعویض نیست و کاملا جوابگوی مانیتور هست!در مورد قطعات دیگه میتونید از سی پی یو و مین برد ساپورت AMD استفاده کنید که خیلی به صرفه هستند یه سری سی پی یو جدید این شرکت هم هست که تا چند وقت دیگه میاد و قیمتی حدود 140 150 دارد!مین برد هم دوستان بهتر میتونند راهنمایی کنند رم هم با توجه به اون انتخاب میشه!smile.gif

ممنونم. کسی نیست مرا راهنمایی کند؟؟؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

ضمن تشکر بابت راهنمایی های مفیدی که میکنید.

دو تا سوال داشتم:

1- برای کاربر خانگی، cpu شش هسته ای یا چهار هسته ای، فرقی دارد؟ (لطفاً با آینده نگری نگاه کنین!)

2- cpu AMD Phenom II X6 1100T 3.3GHz

با mainboard gigabyte GA-MA770T-UD3 با پاور زیر هماهنگی دارد؟ (یا مادربرد سازگار asus پیشنهادی)

power.jpg

درود

1 - برای کاربر خانگی بین 4 هسته ای و 6 هسته ای تفاوتی احساس نمیشه مگر اینکه در خانه بخواد کار دیگه ای بکنه .

2 - ماربورد رو سری 800 مثلا 870 و 880 و یا 890 بردارید برند زیاد مهم نیستش . و پاور اگر کارت گرافیک بالایی ندارید کاملا جواب میده

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

من یه سیستم تا سقف 2.000.000 تومان می خوام بخرم.

از فروشگاه lion این قطعه هارو مد نظر دارم:

main: Gigabyte X58-USB3

cpu: Corei7-950

Power: Green GP635B-US

LED: Samsung PX23720

VGA: EVGA GTX 570 HD

SSD: ADATA 32GB

HDD: W.D Green 500GB 32MB

Ram:

Chassis: Green Pars

1-اگر قطعه ها ناهماهنگی دارند لطفاً بگید.

2-اگر تو این رنج قیمت گزینه بهتری هم هست لطفاً با دلیل برتری بفرمایید.

3-رم ها رو هم اطلاعات کافی راجع به Dual or triple channel یا تایمینگ ندارم.6 گیگ برند مناسب معرفی کنید.

4-از Power calculator سایت گرین تقریباً این توان پاور(635) کافی بود حالا اگر بشتر نیاز هست هم بفرمایید.

5-SSD رو هم برای ویندوز در نظر گرفتم، اگر تفاوت چندانی در Performance سیستم ندارد بفرمایید.

ممنون از همه دوستانی که کمک خواهند کرد.

ویرایش شده توسط SE7EN
لینک به دیدگاه

پیشنهاد بنده: (اگر اهل اورکلاک هم هستید که کاملا جوابگو شما هست فقط به جای 2600 باید 2600k بخرید)

cpu intel 2600 379000

MoBo Asus ASUS P8Z68-V PRO 310000

ram Corsiar XMS31600 2GB x 4 150000

Case CASE GREEN MAGNUM 2 51500 ( به نسبت قیمتش کولینگ خوبی داره . )

ssd: SSD ADATA 64GB 214000 یا ssd: SSD Patriot 60GB Inferno البته اولی سریعتر هستش . مارک های دیگه مثل OCZ هم هست که sata III هستند ولی مشکل firmware دارند. آقای حسینی بهتر می توانند راجع به موجود بودن یا نبودن موارد مشابه نظر بدهند.

ssd هم بسیار بسیار موثر است. حتما برای OS از ssd استفاده کنید.

بقیه موارد را هم دوستان راهنمایی می کنند

لینک به دیدگاه

سلام به همه اساتید لطفا در مورد خرید کیس زیر من را راهنمایی فرمایید:

asus p8z68 v pro

core i5 2500k

green 635b-us

hp 1270i sata

corsair 4g (2*2 1600

green falcon یا مگنوم2

seagate 500g

من اهل بازی نیستم فقط ممکنه فوتبال pes بازی کنم فعلا پول کارت گرافیک را تا یکسال اینده ندارم اما یکسال بعد حتما میخرم.فعلا در حال گذراندن دوره آموزش تری دی مکس هستم و در آینده کارم با سیستم بیشتر همین تری دی مکس است.اما فعلا حداقل تا ششماه اینده بیشتر کارم با سیستم اینترنت - اجرای نرم افزارهای آموزشی (مثل درسهای مدارس) - کانورت فیلم و ساخت دی وی دی فیلم- مقداری بازی فوتبال - دیدن فیلمهای اچ دی و فوتوشاپ در حد ابتدایی است.ایا این سیستم بدرد من میخوره؟ آیا سیستم آینده نگری است؟ بودجه من هم 900 هزار تا یک میلیون تومان است.(مانیتور اچ دی دارم) با سپاس از همه اساتید.

ویرایش شده توسط 51019703
لینک به دیدگاه

سلام به همه اساتید لطفا در مورد خرید کیس زیر من را راهنمایی فرمایید:

asus p8z68 v pro

core i5 2500k

green 635b-us

hp 1270i sata

corsair 4g (2*2 1600

green falcon یا مگنوم2

seagate 500g

من اهل بازی نیستم فقط ممکنه فوتبال pes بازی کنم فعلا پول کارت گرافیک را تا یکسال اینده ندارم اما یکسال بعد حتما میخرم.فعلا در حال گذراندن دوره آموزش تری دی مکس هستم و در آینده کارم با سیستم بیشتر همین تری دی مکس است.اما فعلا حداقل تا ششماه اینده بیشتر کارم با سیستم اینترنت - اجرای نرم افزارهای آموزشی (مثل درسهای مدارس) - کانورت فیلم و ساخت دی وی دی فیلم- مقداری بازی فوتبال - دیدن فیلمهای اچ دی و فوتوشاپ در حد ابتدایی است.ایا این سیستم بدرد من میخوره؟ آیا سیستم آینده نگری است؟ بودجه من هم 900 هزار تا یک میلیون تومان است.(مانیتور اچ دی دارم) با سپاس از همه اساتید.

درایو نوری رو پلکستور برداری بهتره . کیس X3 هم گزینه خوبیه . هارد رو هم سامسونگ بگیر . برای کارت گرافیک چی در نظر داری ؟ چون پاور قوی داری بر میداری .

لینک به دیدگاه

ممنون از شما فعلا کارت گرافیک نمیتونم بردارم (مشکل مالی) ولی بعدا می خوام 570 یا 580 بردارم (حداقل 6 ماه بعد)- ایا فعلا بدون کارت گرافیک می تونم بازی pes را بازی کنم؟

لینک به دیدگاه

ممنون از شما فعلا کارت گرافیک نمیتونم بردارم (مشکل مالی) ولی بعدا می خوام 570 یا 580 بردارم (حداقل 6 ماه بعد)- ایا فعلا بدون کارت گرافیک می تونم بازی pes را بازی کنم؟

بله2011 pes میتونید بازی کنید

لینک به دیدگاه

با سلام به اساتيد عزيز:

پيشاپيش عيد نيمه شعبان به همه اهالي اين فروم مخصوصا اساتيد محترم تبريك ميگويم.

يه سيتم خانگي براي يكي از همكارانم ميخواستم

جهت بازي پسرش با كليه قطعات، قيمت حدود 500 تومن تا 30 تومن بالاتر هم ايرادي ندارد.

ميخوام با اين بودجه بهترين راندمان را براي بازي داشته باشه.

با تشكر

لینک به دیدگاه

Main : ASUS M4N68T-M = 72500

CPU : AMD Athlon II X2 250 = 72500

VGA : Powercolor HD5450 1GB DDR3 = 59000

Ram : 4GB Dual Patriot Black DDR3 1333 = 51000

HDD : samsung 500GB = 50000

ODD : DVD RW Samsung 22x sata (Tru D = 25500

Case : Green Pars = 37000

Power : Green GP335A-pro = 40500

Manitor : AOC 2036S = 167000

Keyboard : A4TECH KBS-5A = 9500

Mouse : A4TECH X5-70MD = 8500

Speaker : GENIUS SP-S110 = 8500

جمع کل : 601500 تومان . از این کمتر نتونستم جمع کنم . تازه این در صورتیه که به صورت قطعه خرید کنید . اگر آماده بخواهید هزینه اسمبل هم میاد روش :-j?

لینک به دیدگاه

سیستم پیشنهادی حامد جان حداقل سیستم مورد نیاز برای بازی هست و کمتر از اون واقعا دیگه به درد بازی نمیخوره . البته مینتونید با گرفتن کیس معمولی perfect هجده هزار تومانی اون 20 تومان رو بزارید رو گرافیک و کارت 4670 بگیرید که توی رزولوشن HD هم خیلی خوب جواب میده و من خودم خیلی از بازیهارو باهاش تو high settings بازی کردم ^^ . کارت 5450 اصلا برای بازی مناسب نیست.

Main : ASUS M4N68T-M = 72500

CPU : AMD Athlon II X2 250 = 72500

VGA : Sapphire 4670 1GB DDR3 = 80000

Ram : 4GB Dual Patriot Black DDR3 1333 = 51000

HDD : samsung 500GB = 50000

ODD : DVD RW Samsung 22x sata (Tru D = 25500

Case : Green perfect = 18

Power : Green GP335A-pro = 40500

Manitor : AOC 2036S = 167000

Keyboard : A4TECH KBS-5A = 9500

Mouse : A4TECH X5-70MD = 8500

Speaker : GENIUS SP-S110 = 8500

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان عزیز

دوستان این سوال رو منطقی جواب بدید !!!

مادربرد ASUS M4A89GTD PRO/USB3 رو بخرم یا MSI 790FX-GD70 ؟؟؟

لطفا همه چیز رو در نظر بگیرید !!! مادربرد MSI حدود 50تومن ارزونتره ولی خوب USB3 و SATA6 نداره که به نظرم خیلی فرقی نمیکنه !!! نظر شما چیه ؟؟؟

ولی مادربرد ASUS انصافا چیز قدر قدرتی هستش !!!

در ضمن HYBRID CROSS FIRE با چه کارتهایی سازگاری داره ( لطفا این سوال رو حتما جواب بدید ) ؟؟؟ اصلا مفید هست ؟؟؟

با تشکر از همه شما

لینک به دیدگاه

اگر sata3 و usb3 برات اهمیتی نداره همون msi رو بگیر . درسته چیپست asus جدیدتر و قویتره ولی پشتیبانیش برای سی پی یو مثل همون msi تا AM3 بیشتر نیست . فقط یکسری پورت اضافه تر داره و امکانات اورکلاکش بهینه تره . ضمنا گرافیک انبورد هم داره که برای HYBRID CROSS FIRE میشه استفاده کنی . این قابلیت به شما اجازه میده که گرافیک آنبورد رو با کارت های ضعیف در حد خودش کراس کنی . اصلا به درد نمی خوره . شما یک کارت ضعیف در حد 50 تومان بخری و کراس کنی قدرتش از یک کارت 80 تومانی هم کمتر میشه .

در مورد مادربورد انتخابهای بهتری هم میتونی بکنی . ASUS M5A87 مادربورد خیلی خوبیه . البته اگر کراس نخوای . چون کراس ساپورت نمیکنه .ASROCK 890GX Pro3 مناسبتره . چون هم از AM3+ پشتیبانی میکنه ، هم کراس فایر و هیبرید کراس فایر ، USB3 و Sata3 هم داره . قیمتش از ایسوس هم ارزونتره .152000 تومان در مقابل 195000 تومان ایسوس . از اون مدل MSI خیلی سرتره . فقط 6000 تومان هم گرونتره .

لینک به دیدگاه

<br />اگر sata3 و usb3 برات اهمیتی نداره همون msi رو بگیر . درسته چیپست asus جدیدتر و قویتره ولی پشتیبانیش برای سی پی یو مثل همون msi  تا AM3 بیشتر نیست . فقط یکسری پورت اضافه تر داره و امکانات اورکلاکش بهینه تره . ضمنا گرافیک انبورد هم داره که برای HYBRID CROSS FIRE میشه استفاده کنی . این قابلیت به شما اجازه میده که گرافیک آنبورد رو با کارت های ضعیف در حد خودش کراس کنی . اصلا به درد نمی خوره . شما یک کارت ضعیف در حد 50 تومان بخری و کراس کنی قدرتش از یک کارت 80 تومانی هم کمتر میشه .<br />در مورد مادربورد انتخابهای بهتری هم میتونی بکنی . ASUS M5A87 مادربورد خیلی خوبیه . البته اگر کراس نخوای . چون کراس ساپورت نمیکنه .ASROCK 890GX Pro3 مناسبتره . چون هم از AM3+ پشتیبانی میکنه ، هم کراس فایر و هیبرید کراس فایر ، USB3 و Sata3 هم داره . قیمتش از ایسوس هم ارزونتره .152000 تومان در مقابل 195000 تومان ایسوس . از اون مدل MSI خیلی سرتره . فقط 6000 تومان هم گرونتره .<br />
<br /><br /><br />

ASUS M5A87 فقط از Athlon FX پشتیبانی میکنه و چیز خاص دیگه ای نداره !!! من نهایتش یه شیش هسته ای میخوام ببندم !!!

در مورد Asrock هم اگه واقعا Hybrid بد باشه ، این برد هم 890GX هستش و فرقی با ASUS نداره !!!

قیمت مهم نیست ، کیفیت MSI و ASUS کجا و ASROCK کجا؟؟؟

برد MSI واقعا خوبه ولی چون قدیمیه خواستم ضرر نکرده باشم !!!

در کل ممنون

لینک به دیدگاه

AsRock کیفیتش خیلی خوب شده . مخصوصا تو مدلهای بالا . قیمتش پایینتره چون برندش ارزونتره . msi و asus خیلی کیفییت خوبی دارن . مخصوصا asus . ولی قسمت زیادی از قیمتشون بابت برند اونها هست . خیلی از دوستان تو این فروم AsRock استفاده کردن . فکر نکنم کسی ناراضی بوده باشه . الان اون مدل msi که شما داری میگیری فقط به خاطر اینکه 4 تا سوکت pci-ex داره اینقدر گرونه . والبته سیستم خنک کننده اون . برای کسایی خوبه که اهل اور کلاک هستن .

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

AsRock کیفیتش خیلی خوب شده . مخصوصا تو مدلهای بالا . قیمتش پایینتره چون برندش ارزونتره . msi و asus خیلی کیفییت خوبی دارن . مخصوصا asus . ولی قسمت زیادی از قیمتشون بابت برند اونها هست . خیلی از دوستان تو این فروم AsRock استفاده کردن . فکر نکنم کسی ناراضی بوده باشه . الان اون مدل msi که شما داری میگیری فقط به خاطر اینکه 4 تا سوکت pci-ex داره اینقدر گرونه . والبته سیستم خنک کننده اون . برای کسایی خوبه که اهل اور کلاک هستن .

سلام، حرف آقا حامد 100% تاييد ميشه

من خودم يه ASRock 870 Extreme3 داشتم. بسيار برد استيبل و قدرتمندي هست. واقعا چيزي از ASUS و MSI كم نداره كه هيچ، تو بعضي از موارد بهتر هم هست.

بخصوص برخي قابليتهاي اوركلاكش واقعا عالي هستن. پيشنهاد مي كنم پول اضافي بابت برند ندي.. بيشتر به چيپ و قابليتهاي مين برد توجه كن تا برندشون.

موفق باشيد

لینک به دیدگاه

سلام، حرف آقا حامد 100% تاييد ميشه

من خودم يه ASRock 870 Extreme3 داشتم. بسيار برد استيبل و قدرتمندي هست. واقعا چيزي از ASUS و MSI كم نداره كه هيچ، تو بعضي از موارد بهتر هم هست.

بخصوص برخي قابليتهاي اوركلاكش واقعا عالي هستن. پيشنهاد مي كنم پول اضافي بابت برند ندي.. بيشتر به چيپ و قابليتهاي مين برد توجه كن تا برندشون.

موفق باشيد

ASRock 870 Extreme3 قیمتش با MSI موردنظر تفاوتی زیادی نداره ( حدود 20 تومن - در ضمن سیستم کولینگ MSI حرفه ایه ) !!! مشکل من الان اینه که 790FX ارزش خریدن داره یا نه ؟؟؟ یعنی اگه بخرم پشیمون میشم یا نه ؟؟؟ چیپهای سری 800 همه کارتهای گرافیک آنبرد دارن ( به جز 890FX و چند نمونه 870 ) و اینطور که معلومه هیچ فایده ای ندارن و فقط پول اضافی خرج کردنه !!! 890 هم که گرونه !!! خلاصه الان توی چندراهی گیر کردم !!!

در ضمن اگه بخوام دوتا گرافیک 5750 یا 5770 رو Cross کنم ، چه پاوری باید بخرم ؟؟؟

لینک به دیدگاه

790 چیپ قدیمیتریه . اگر بخوای ارتقا بدی سیستمت رو به مشکل بر میخوری . شما مگه چقدر میخوای اورکلاک کنی که به کولینگ حرفه ای احتیاج داری؟ اون کولینگ برای کسانیه که اورکلاکر حرفه ای هستن . اگر میخوای آینده نگری کنی باید مادربوردی بگیری که بتونه CPU های جدید رو ساپورت کنه . سوکت AM3+ از CPU های 8 هسته ای پشتیبانی میکنه . الان شاید لازم نداشته باشی . ولی 2 سال دیگه که خواستی ارتقا بدی شاید دیگه به تعویض مادربورد احتیاج نداشته باشی . برای این میگم شاید احتیاج نداشته باشی چون ممکنه تا اون موقع این سوکت هم از رده خارج شده باشه . در مورد کراس برای 2 کارت 5750 شما حداقل به پاور 530 وات نیاز داری . البته اون هم بستگی به بقیه اجزای سیستمت داره . من یک 5750 با CPU اینتل Ci3 540 با پاور 380 برای برادرم بستم . خیلی خوب داره کار میکنه . کل سیستمش در حدود 350 وات نیاز داشت . اگر 5770 بخوای کراس کنی حداقل 635 وات بگیر .

لینک به دیدگاه

790 چیپ قدیمیتریه . اگر بخوای ارتقا بدی سیستمت رو به مشکل بر میخوری . شما مگه چقدر میخوای اورکلاک کنی که به کولینگ حرفه ای احتیاج داری؟ اون کولینگ برای کسانیه که اورکلاکر حرفه ای هستن . اگر میخوای آینده نگری کنی باید مادربوردی بگیری که بتونه CPU های جدید رو ساپورت کنه . سوکت AM3+ از CPU های 8 هسته ای پشتیبانی میکنه . الان شاید لازم نداشته باشی . ولی 2 سال دیگه که خواستی ارتقا بدی شاید دیگه به تعویض مادربورد احتیاج نداشته باشی . برای این میگم شاید احتیاج نداشته باشی چون ممکنه تا اون موقع این سوکت هم از رده خارج شده باشه . در مورد کراس برای 2 کارت 5750 شما حداقل به پاور 530 وات نیاز داری . البته اون هم بستگی به بقیه اجزای سیستمت داره . من یک 5750 با CPU اینتل Ci3 540 با پاور 380 برای برادرم بستم . خیلی خوب داره کار میکنه . کل سیستمش در حدود 350 وات نیاز داشت . اگر 5770 بخوای کراس کنی حداقل 635 وات بگیر .

مرسی دوست عزیز !

من گفتم که نهایت یه 6 هسته ای بخرم ! که تازه الان میخوام 965 رو بخرم ! در مورد ارتقا هم فقط شاید گرافیک رو ارتقا بدم که این مادربرد مشکلی نداره ! من زیاد اهل اورکلاک نیستم ولی الان بحث ارزش مطرحه ! این مادربرد با این قیمت واقعا ارزش داره ! در ضمن امکانات جانبی این مادربرد هم عالیه ! مادربردهای سری 800 تا 3 ماه دیگه افت پیدا میکنن !

من اول دنبال MSI 870A-FUZION Power Edition میگشتم ولی متاسفانه توی بازار پیدا نکردم و تصمیم گرفتم 790 رو بخرم !

لینک به دیدگاه

منم حر ف دوستان رو د ر مورد مادبردهاي ازراك تائيد ميكنم

الان حدود 5 ساله يه مادبرد 50 تومني ازراك با امكانات فوق العاده دارم استفاده ميكنم و پردازنده و رم هم تا ته اوركلاك شده.

نكته اينكه رمم رو از DDR1 به DDR2 آپگريد كردم پردازندم رو از 65 نانومتري به 45 نانومتري و گرافيكم رو از AGP به PCI-Expree بدون اينكه مادبرد رو تغيير بدم.

لینک به دیدگاه

نكته اينكه رمم رو از DDR1 به DDR2 آپگريد كردم و گرافيكم رو از AGP به PCI-Expree بدون اينكه مادبرد رو تغيير بدم.

درود

ببخشید جسارتا میشه بفرمایید چطوری چنین کاری کردید ؟؟ :|

لینک به دیدگاه

منم حر ف دوستان رو د ر مورد مادبردهاي ازراك تائيد ميكنم

الان حدود 5 ساله يه مادبرد 50 تومني ازراك با امكانات فوق العاده دارم استفاده ميكنم و پردازنده و رم هم تا ته اوركلاك شده.

نكته اينكه رمم رو از DDR1 به DDR2 آپگريد كردم پردازندم رو از 65 نانومتري به 45 نانومتري و گرافيكم رو از AGP به PCI-Expree بدون اينكه مادبرد رو تغيير بدم.

دوست عزیز اسم مادربرد شما چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوستان فرق بین 5770 و 6770 چیه ؟؟؟ کدوم بهتره ؟؟؟ کدوم برند بهتره ؟؟؟ من همه چیز سخت افزار رو میدونم ولی میخوام بهترین انتخاب رو کنم !

کارت دیگه ای هم اگه مدنظر دارید معرفی کنید !!!

لینک به دیدگاه

درود

ببخشید جسارتا میشه بفرمایید چطوری چنین کاری کردید ؟؟ :|

درود

با اين:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=4COREDUAL-SATA2

لینک به دیدگاه

خیلی جالب بود.البته اسلت pci ex ش روی 4X کار میکنه که یک جورایی نقطه گلوگاه هست از نظر بنده برای سیستم مخصوصا برای گرافیک های قدرتمند چون پهنای باند و نرخ انتقال دیتا رو از اسلت گرافیکی رو تا حد زیادی پایین میاره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...