رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مانیتور-هارد-دی وی دی درایو دارم.مادربورد ایسوس بهتر نیست؟؟؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، Mostafa71 گفته است :

خوبه بجاش سی پی یو قویتر و مادربرد بهتر بردار من این سیستم را پیشنهاد میکنم خودم همین مادربرد با سی پی یو دارم عالی . ولی اگه از مادربرد های ایسوس خوشت میاد میتونی دومی را بگری و خوبی دومی اینکه قابلیت اورکلاک داری ولی باید یه خنک کنند خوب برای سی پی یو بگری ولی اگه اهل اورکلاک نیستی اولی هم خوبه.

IMG_20161129_004407.png

IMG_20161129_005839.png

ویرایش شده توسط miladnuranii
لینک به دیدگاه

در در 1395/09/06, 19:00:08، omid144 گفته است :

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

دوستان یک لپ تاپ بین قیمت 2500 تا 3500 می خواستم.برای نرم افزارهای مهندسی شیمی چون hysys و comsol 

به نظرتون چه لپ تاپی بخرم؟

درود علیکم و الی آخر ☺

بعید می دونم کسی از کاربران انجمن با این برنامه ها کارکرده باشه. باید بگی چه منابعی از  رایانه رو بیشتر درگیر می کنه، پردازنده، رم، کارت گرافیکی و .... همچنین وزن و اندازه ی دستگاه و نیز کیفیت صفحه نمایشش برات مهم ه یانه. و این که می شه استوک پیشنهاد کرد یا حتما نو می خوای؟

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود علیکم و الی آخر ☺

بعید می دونم کسی از کاربران انجمن با این برنامه ها کارکرده باشه. باید بگی چه منابعی از  رایانه رو بیشتر درگیر می کنه، پردازنده، رم، کارت گرافیکی و .... همچنین وزن و اندازه ی دستگاه و نیز کیفیت صفحه نمایشش برات مهم ه یانه. و این که می شه استوک پیشنهاد کرد یا حتما نو می خوای؟

سلام علیکم

بیشتر پردازنده ها و به مقدار خیلی کمتر رم ولی شاید بعدنا از autocad هم استفاده کنم که فکر کنم به کارت گرافیک خوب نیاز داشته باشه

وزن لپ تاپ زیاد برام مهم نیس بیشتر برام کیفیت مهمه 

کیفیت صفحه نمایش می خواهم full hd باشه

اگه نو باشه که خیلی خوبه و نمی خواهم دسته دوم بخرم

هر چی کمتر بهتر و راستی اگه بتونه بازی battlefield 1 رو مدیوم هم 30 فریم بده عالی می شه

لینک به دیدگاه

درود دوستان

کسی میتونه بگه این قطعات با هم چقدر میرزه؟

ecs ddr2 800 775 
intel dual core e5400 
2gb ram ddr2 800 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، omid144 گفته است :

سلام علیکم

بیشتر پردازنده ها و به مقدار خیلی کمتر رم ولی شاید بعدنا از autocad هم استفاده کنم که فکر کنم به کارت گرافیک خوب نیاز داشته باشه

وزن لپ تاپ زیاد برام مهم نیس بیشتر برام کیفیت مهمه 

کیفیت صفحه نمایش می خواهم full hd باشه

اگه نو باشه که خیلی خوبه و نمی خواهم دسته دوم بخرم

هر چی کمتر بهتر و راستی اگه بتونه بازی battlefield 1 رو مدیوم هم 30 فریم بده عالی می شه

اگر نو می‌خوای :

http://fafait.ir/product/5523/LENOVO IDEAPAD 500-15ISK-80NT0118HH NOTEBOOK

اگر با استوک مشکلی نداری hp zbook 15 کمی سخت گیر می‌آد ولی عالی‌ه و یا hp 8750w که زیر ۲ میلیون تومان گیر می‌آد.

لینک به دیدگاه

من مادربوردم h97-d3h هست که حداکثر فرکانس رم ها رو نوشته ۱۶۰۰ . اگه رم با فرکانس بالاتر بگیرم مثلا ۲۴۰۰ آیا کار میکنن رم ها روی این مادربرد؟

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/09, 20:22:29، sinatak گفته است :

درود دوستان

کسی میتونه بگه این قطعات با هم چقدر میرزه؟

ecs ddr2 800 775 
intel dual core e5400 
2gb ram ddr2 800 

رم  40 تومن

سیپیو 25 ت

مادربردم فوقش 70 ت

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ali/sh گفته است :

من مادربوردم h97-d3h هست که حداکثر فرکانس رم ها رو نوشته ۱۶۰۰ . اگه رم با فرکانس بالاتر بگیرم مثلا ۲۴۰۰ آیا کار میکنن رم ها روی این مادربرد؟

بله

لینک به دیدگاه

سلام.من اون سیستمی که پیشنهاد دادین بررسی کردم ولی میخوام سال دیگه یه سیتم قویتر بگیرم و فعلا با همون سیستم قبلی باشم ولی میخوام یه گرافیک بهتر نسبت  به گرافیک خودم amd 1gb 6570 بگیرم تا رنج 500تومن.بنظرتون چی میتونم بگیرم؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام و ارادت
۱.خواستم نظر دوستان رو راجع به پردازنده 5820k بدونم
۲.و اینکه پردازنده زئون که هم قیمت و هم رده با 5820k باشه (ارزونتر=بهتر) چی هست و کدوم برای رندرینگ بهتره
۳.و باز اینکه برای رندرینگ در حد نیمه حرفه ای چه پیشنهادی دارید. Lga2011-V3 یا Lga 1151 ؟؟؟؟
۴. نظرتون در مورد skylike 6600k چی هست.
سپاسگزارم

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، lorestan2012 گفته است :

سلام و ارادت
۲.و اینکه پردازنده زئون که هم قیمت و هم رده با 5820k باشه (ارزونتر=بهتر) چی هست و کدوم برای رندرینگ بهتره
۳.و باز اینکه برای رندرینگ در حد نیمه حرفه ای چه پیشنهادی دارید. Lga2011-V3 یا Lga 1151 ؟؟؟؟
سپاسگزارم

درود دوست گرامی

۱. پردازنده‌ی خوبی‌ه. خدا حفظش کنه.

۲. پردازنده‌های xeon 2620 v3 و xeon  2630 v3 کمابیش هماورد 5820k اند.

۳. رندرینگ یک اصطلاح کلی‌ه و افراد اهل کار به نرمافزار‌ها و نوع کاری که با رایانه می‌کنند اشاره می‌کنند، مثلا مدل‌سازی با 3dmax و ویری، تدوین، جلوه‌سازی* انیمیشن و الخ.

۴.پردازنده‌ی خوبی‌ه. خدا برای اسلام و مسلمین حفظش کنه.

مخلص

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، lorestan2012 گفته است :

سلام و ارادت
سپاسگزارم

برای رندر کردن ؟؟؟

به دنبال cpu با هسته های زیاد باشید .

سوکت 2011 بهتره

لینک به دیدگاه

برای رندر کردن ؟؟؟

به دنبال cpu با هسته های زیاد باشید .
سوکت 2011 بهتره

البته قصد دارم که در آینده از ۲ کارت گرافیک به روش ( sli )استفاده کنم. مین بوردهای سری z170 وقتی که از ۲ کارت گرافیک استفاده کنی از حالت x16 به دوتا x8 تبدیل میشن. آیا قدرت پردازش اونها نصف میشه؟ پیشنهاد دوستان چی هست دو مورد انتخاب نوع پردازنده و مین بورد

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز

میخوام یک فروند سیستم ببندم ? که قطعای مد نظرم ایناس، البته چندتا از قطعات خریداری شده و سوالم در مورد پاور سیستم هست

سوال : میخوام بدونم پاور چه مقدار برای این سیستم نیازم میشه، فکر نمیکنم بیشتر از 750 نیاز باشه ولی، آیا با 650 هم کارم راه میفته؟ یا کم نمیاد؟

Main : Asus Z170 Pro Gaming

Cpu : Intel Core i5 6500 Skylake

Ram : Gskill Trident Z 16GB 3200mhz

VGA : Asus Strix GTX 1060 6GB OC

SSD : َشک دارم بین 2 مدل Corsair و Patriot حجم 120GB

HDD: Seagate 2TB 7200 Barracuda or WD Blue 2TB

در آخر اینکه بیشتر برند مد نظرم برای پاور EVGA یا Cooler Master هست با توجه به قیمت های دوست داشتنی Corsair. ممنون از همه دوستان ?

ویرایش شده توسط ruby
لینک به دیدگاه

با سلام و عرض ادب

میخوام یه سیستم ببندم و هنوز قطعاتشو خریداری نکردم اما این سیستم مد نظرمِ و اگر پیشنهادی دارین که بهترش میکنه لطفا بگید:

MainBoard

ASUS Z170-Pro LGA1151 Z170 Mainboard

CPU

Intel Core i5-6600K Skylake Processor 

RAM

Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16 DDR4

VGA

GIGABYTE GTX 1060 G1 Gaming WF2X OC 6GB GDDR5

H.D.D

Western Digital Blue 2TB

S.S.D

Plextor M7V 128GB

Samsung 850 Evo SSD Drive - 120GB

Power Supply

Green GP650A-UK Gold

Case

Green X2 Jaguar V2 Gaming

Cooling System

DeepCool Maelstrom 240T

توی انتخاب برند مادربرد و گرافیک موندم و خیلی سر در نمیارم لطفا کمی توضیح بدید درباره برند ها و تفاوتشون و در حال حاضر کدومشون بهتر کار کردن اگر هم شد تصمیم دارم برند جفتشون یکی باشه(ست بشن :دی)

ویرایش شده توسط Mostafa84
لینک به دیدگاه

سلام

دوستان تک کاناله کار کردن رم با 2 کاناله کارکردنش چه تفاوتی داره؟

xmp چی هست؟ و xmp  با xmp 2.0 چه فرقی داره؟

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Mostafa84 گفته است :

با سلام و عرض ادب

میخوام یه سیستم ببندم و هنوز قطعاتشو خریداری نکردم اما این سیستم مد نظرمِ و اگر پیشنهادی دارین که بهترش میکنه لطفا بگید:

MainBoard

ASUS Z170-Pro LGA1151 Z170 Mainboard

CPU

Intel Core i5-6600K Skylake Processor 

RAM

Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16 DDR4

VGA

GIGABYTE GTX 1060 G1 Gaming WF2X OC 6GB GDDR5

H.D.D

Western Digital Blue 2TB

S.S.D

Plextor M7V 128GB

Samsung 850 Evo SSD Drive - 120GB

Power Supply

Green GP650A-UK Gold

Case

Green X2 Jaguar V2 Gaming

Cooling System

DeepCool Maelstrom 240T

توی انتخاب برند مادربرد و گرافیک موندم و خیلی سر در نمیارم لطفا کمی توضیح بدید درباره برند ها و تفاوتشون و در حال حاضر کدومشون بهتر کار کردن اگر هم شد تصمیم دارم برند جفتشون یکی باشه(ست بشن :دی)

همه قطعات عالی هستند فقط برد اینو بگیرید

http://lioncomputer.ir/product/9270/مادربرد+ایسوس+Z170+Pro+Gaming%2FAURA/

برای رم هم توصیه میکنم فرکانس 2400 یا 2133 بگیرید چون تاثیرش بسیار بسیار کم هست .

http://lioncomputer.ir/product/6651/رم+جی+اسکیل+Ripjaws+V+16GB+8GBx2+2400Mhz+CL15+DDR4/

برای گرافیک گیگابایت رو توصیه نمیکنم . مشکل کم نداشته . از طرفی اگر بخواید گرافیک ایسوس بگیرید ( که ست بشن  با مادربرد) به دلیل این که قیمتشون الکی بالاست توصیه نمی کنم که گرافیک رو ایسوس بگیرید . این مدل گرافیک msi بسیار عالی و خنک هست .

http://lioncomputer.ir/product/9030/کارت+گرافیک+ام+اس+آی+GTX+1060+GAMING+X+6GB/

برای این قطعات کیس جگوار مناسب نیست . این کیس بسیار با کیفیته و 5 تا فن روی کیس از قبل نصب شده .

http://lioncomputer.ir/product/9118/کیس+گرین+زد+2+پلاس+هیرو/

باقی قطعات خوب هستند

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، lorestan2012 گفته است :

البته قصد دارم که در آینده از ۲ کارت گرافیک به روش ( sli )استفاده کنم. مین بوردهای سری z170 وقتی که از ۲ کارت گرافیک استفاده کنی از حالت x16 به دوتا x8 تبدیل میشن. آیا قدرت پردازش اونها نصف میشه؟ پیشنهاد دوستان چی هست دو مورد انتخاب نوع پردازنده و مین بورد

خیر قدرت پردازشی نصف نمیشه . ولی به i7 نیاز پیدا می کنید .

در 4 ساعت قبل، ruby گفته است :

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز

میخوام یک فروند سیستم ببندم ? که قطعای مد نظرم ایناس، البته چندتا از قطعات خریداری شده و سوالم در مورد پاور سیستم هست

سوال : میخوام بدونم پاور چه مقدار برای این سیستم نیازم میشه، فکر نمیکنم بیشتر از 750 نیاز باشه ولی، آیا با 650 هم کارم راه میفته؟ یا کم نمیاد؟

Main : Asus Z170 Pro Gaming

Cpu : Intel Core i5 6500 Skylake

Ram : Gskill Trident Z 16GB 3200mhz

VGA : Asus Strix GTX 1060 6GB OC

SSD : َشک دارم بین 2 مدل Corsair و Patriot حجم 120GB

HDD: Seagate 2TB 7200 Barracuda or WD Blue 2TB

در آخر اینکه بیشتر برند مد نظرم برای پاور EVGA یا Cooler Master هست با توجه به قیمت های دوست داشتنی Corsair. ممنون از همه دوستان ?

650 برای این سیستم کاملا کافی هستش

اما سیستم اصلا بالانس نیست . مخصوصا برای گیم .

شما که قصد خرید cpu سری k ندارید نیازی هم به مین سری z ندارید . برای گیم یه مین 300 تومنی کافیه .

فرکانس مموری هم زیاده با فرکانس 2400 هم قدرت کافی رو خواهید داشت .

مین و رم رو ارزونتر بگیرد و به سراغ 1070 برید .

در ضمن ارزش خرید 480 از 1060 بیشتره . به جای 1060 یه 480 بگیرید تا در بازی های جدید و DX12 خودش رو نشون بده .

پاور های انرمکس رو فراموش نکنید .

یکی از بهترین برندهای دنیاس و توی ایران هم گارانتی خوبی داره ( این گارانتی خوب رو فقط شنیدم بهتره بیشتر تحقیق کنید )

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، sinatak گفته است :

سلام

کسی نظری نداره؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، sinatak گفته است :

سلام

درود

دو کاناله کردن رم پهنای باند رو دوبرابر می‌کنه. بقیه‌ش پاسخ‌ش مفصل‌ه و این تاپیک رو به بیراهه می‌بره.و من هم چیز زیادی نمی‌دونم.

لینک به دیدگاه

سلام

میخواستم  این قطعات رو بگیرم  مادربردی که با این قطعات هماهنگ باشه و دارای wifi و رنج قیمت 500-600 چه پیشنهاد میدید؟

intel skylake  i5 6600k

zotac Gtx 960AMP 4GB

Ram 8GB DDR4

green 650A-UK

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

خیر قدرت پردازشی نصف نمیشه . ولی به i7 نیاز پیدا می کنید .

650 برای این سیستم کاملا کافی هستش

اما سیستم اصلا بالانس نیست . مخصوصا برای گیم .

شما که قصد خرید cpu سری k ندارید نیازی هم به مین سری z ندارید . برای گیم یه مین 300 تومنی کافیه .

فرکانس مموری هم زیاده با فرکانس 2400 هم قدرت کافی رو خواهید داشت .

مین و رم رو ارزونتر بگیرد و به سراغ 1070 برید .

در ضمن ارزش خرید 480 از 1060 بیشتره . به جای 1060 یه 480 بگیرید تا در بازی های جدید و DX12 خودش رو نشون بده .

پاور های انرمکس رو فراموش نکنید .

یکی از بهترین برندهای دنیاس و توی ایران هم گارانتی خوبی داره ( این گارانتی خوب رو فقط شنیدم بهتره بیشتر تحقیق کنید )

موفق باشید .

متاسفانه 2 موردی که عرض کردید رو قبلا خریده بودم، مین رو خیلی زودتر گرفته بودم و چون مین های پایین تر فرکانس رو فک میکنم تا 2133 ساپورت میکرد این مین رو گرفتم و مموری هم از همون اول قصدم سری Trident بود اما با فرکانس پایین تر که موجود نبود و این رو خریداری کردم ولی خب بازم به مراتب  فرکانس بالاتر فک نمیکنم ضرری داشته باشه.

در مورد گرافیک هم از اونجایی که بودجه خرید مانیتور برای رزولوش بالاتر از 1080 رو ندارم تصمیم به خرید 1060 گرفتم. بازم ممنون از راهنمایی جامع و کامل ـتون 

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، ruby گفته است :

متاسفانه 2 موردی که عرض کردید رو قبلا خریده بودم، مین رو خیلی زودتر گرفته بودم و چون مین های پایین تر فرکانس رو فک میکنم تا 2133 ساپورت میکرد این مین رو گرفتم و مموری هم از همون اول قصدم سری Trident بود اما با فرکانس پایین تر که موجود نبود و این رو خریداری کردم ولی خب بازم به مراتب  فرکانس بالاتر فک نمیکنم ضرری داشته باشه.

در مورد گرافیک هم از اونجایی که بودجه خرید مانیتور برای رزولوش بالاتر از 1080 رو ندارم تصمیم به خرید 1060 گرفتم. بازم ممنون از راهنمایی جامع و کامل ـتون ?

ضرر که ندار منفعت هم داره .

اما به نسبت پولی که میدید بهتره بود 1070 میخریدید .

اگر 1060 رو نخریدید بهتره به سراغ 480 برید .

به نسبت هزینه کاملا برتره

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

ضرر که ندار منفعت هم داره .

اما به نسبت پولی که میدید بهتره بود 1070 میخریدید .

اگر 1060 رو نخریدید بهتره به سراغ 480 برید .

به نسبت هزینه کاملا برتره

نه هنوز گرافیک رو نگرفتم، خودمم خیلی دوس دارم که 1070 رو بگیرم ولی امان از این قیمتا والا قصدم اینه آخرین قطعه گرافیک رو بگیرم، ببینم تا اون موقع چطور میشه قیمتش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...