رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

من اصلا گرافیک انبرد نمی خواهم که همه فقط مادربرد انبرد به من معرفی می کنند یعنی یک ماردبردغیر انبورد وجود نداره که دوتا ازاین مشخصه ها راداشته باشه که زییر 100 تومان باشه ودرمورد سی پی یو من رارانمایی کنید کدام ازاین سه سی پی یو نسبت به قیمتی که می دید بهترین کارایی رادارد

80000 x2 265

x3 455 99000

x4 635 109000

حالا بگو گرافيك دوستت كه 512 بوده و جواب نداده چيه؟ برا اطلاعات عمومي خودم ميخوام. شايد NVIDIA FX 5200 512M بوده؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

512 بودن کارت گرافیک دلیل این نمیشه که کارهای عادی رو نشه انجام داد . من خودم رو سیستمی که باهاش کارهای طراحی گرافیکی میکنم 8400 دارم که 512 مگ هست . اصلا هم مشکلی ندارم باهاش . چئن کاری که میکنم نیاز به پردازش گرافیکی سنگین نداره . اکثر کارتهای گرافیکی هم الان از رم سیستم بر میدارن . مثلا اگر شما کارت 1 گیگ داشته باشی و 4 گیگ هم رم ، کارت تا حدود 1750 مگ میشه . یعنی 750 مگ حدودا از رم میگیره .

لینک به دیدگاه

سلام خیلی ممنون از راهنماییتان درخصوص cpuمن از athlon x3 455 ویاathlon x4 635می خواهم استفاده کنم اگه مقدور هست هم قیمت وکدام یک نسبت به پول بازده بیشتری دارد درضمن درمورد مادر برد من دیروز ازچند نفرکه کار مهندسی میکنند درشرکت پرسیدم وگفتن حتما کارتگرافیک یک گیگ بخر واصلا طرف انبرد نرو حالا ازهمه اینها بگذریم یک مادربرد به من معرفی کنید که انبرد نباشه ولی تا جایی که امکان داره قابلیت ساتا3 ویو اس بی 3 وکراس فایر راداشته باشه وهمچنین دارای برد ای ام دی سری 870 .880.890 باشه وحدود قیمتش 100 تومان باشه ودر مرحله بعد یک کارت گرافیک یک گیگ خوب تا 60000 تومان به من معرفی کنید وباسیستم مچ باشد ود ر مورد رم ارزانترین رم 4 گیگ دی دی ار 3 را به من معرفی کنید

وهارد ودی ویدی رایتر که روی هم 70 تومان بشود ودر مورد پاور ازاین مدلها ارزانتر نیست در بازار اگه میشه بهمن معرفی کنید چون تا اخر هفته وقت بیشتر ندارم برای جمع سیستم

پس من قطعات را به قیمت در زیر می زنم

cpu 100-110

main board 100

graphic 60

hard 45

ram 50

dvd 25

power 20

درکل از 400 بالاتر نزند

در مورد مادربرد من نظری نمیدم ! راستی چرا دنبال SATA 6GB و USB 3.0 هستی ؟؟؟ به نظرم الان زیاد مهم نیستن ، فعلا قطعاتی که به طور کامل از این امکانات استفاده کنن تولید انبوه نشدن !

گرافیک 9500GT بخر ! هارد SEAGATE 500GB ! ولی رم 4GB DDR3 که زیر 50تومن قیمتش باشه به نظرم موجود نباشه ! DVD Writer زیاد هستش و به نظرم Pioneer بد نیست !

ولی پاوری که این سی پی یو و گرافیک رو ساپورت کنه 20 نیست و باید بیشتر خزج کنی !!! مگز اینکه مارکهای متفرقه انتخاب کنی که من شخصا اصلا توصیه نمیکنم !

موفق باشی !

ویرایش شده توسط M X 2
لینک به دیدگاه

در مورد مادربرد من نظری نمیدم ! راستی چرا دنبال SATA 6GB و USB 3.0 هستی ؟؟؟ به نظرم الان زیاد مهم نیستن ، فعلا قطعاتی که به طور

دوست عزیز قطعاتی که از این تکنولوژیها استفاده میکنند تولید انبوه شدند و الان تو بازار موجود هستند . ولی قیمت بالایی دارند . هارد اینترنال و هارد جامد که از ساتا 3 استفاده میکنند و فلش درایو و هارد های اکسترنال که از USB3 استفاده میکنند در بازار موجودند .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز قطعاتی که از این تکنولوژیها استفاده میکنند تولید انبوه شدند و الان تو بازار موجود هستند . ولی قیمت بالایی دارند . هارد اینترنال و هارد جامد که از ساتا 3 استفاده میکنند و فلش درایو و هارد های اکسترنال که از USB3 استفاده میکنند در بازار موجودند .

ولی در سطح وسیع توی بازار وجود ندارن ! و تا بیاد و قیمتشون قابل خریدن بشه مدتی طول میکشه ! توی اکثر سایتهای مادربرد این دو ویژگی در قسمت Next Generation Feature قرار دارند !

لینک به دیدگاه

شما کجا تشریف داری عزیز؟ الان تو تمام بازارهای کامپیوتر تهران بری از این کالاها دارن . شاید تو شهرستانها کم باشه ولی تو تهران زیاده . حتی تو همین سایت بعضی از دوستان برای فروش گذاشتن .

لینک به دیدگاه

شما کجا تشریف داری عزیز؟ الان تو تمام بازارهای کامپیوتر تهران بری از این کالاها دارن . شاید تو شهرستانها کم باشه ولی تو تهران زیاده . حتی تو همین سایت بعضی از دوستان برای فروش گذاشتن .

من تهرانم ! SSD دیدم و فلش !!! وفور محصول نیست ! قیمتش هم که فرمودید بالاست !

کلا تا توی بازار جا بیوفته طول میکشه !

لینک به دیدگاه

با سلام

یه سیستمی برای یکی از دوستانم جمع کردم می خواستم ببینم فقط مادربورد و پردازنده ای که انتخاب کردم خوبه یا نه ؟

Main : Asus P8H67

Cpu : Core i3 2100 1155

....

فقط می خواستم بدونم با توجه به اینکه چیپست های H67 از گرافیک مجتمع استفاده می کنه آیا می توان در آینده کارت گرافیک هم بر روی مادربورد نصب کرد ؟

آیا قابلیت پخش رزولوشن 1920*1080 رو داره یا نه ؟

رم خوب چی بزارم برای سیستم ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

شما هر وقت کارت گرافیک جدا رو سیستم بزاری اون گرافیک مجتمع اتوماتیک disable میشه عزیزم و هیچ مشکلی برای استفاده گرافیک مجزا نداری. بله برای کار گرافیک و فیلم دیدن تا 2560x1600 هم کافی هست ولی برا بازی قدرتمند نیست !

چیپ H67 از حداکثر رم 1333 پیشتیبانی میکنه. رم کینگ مکس یا پاترویت یا geil یا هر رم دیگری کارفی خواهد بود. اینها برندهای معتبری هم هستند. من شخصا پیشنهاد میکنم همون کینگ مکس رو بیگری و نیازی به ولخرجی نیست.

لینک به دیدگاه

post-6960-084397300 1311828455_thumb.jpg

شما هر وقت کارت گرافیک جدا رو سیستم بزاری اون گرافیک مجتمع اتوماتیک disable میشه عزیزم و هیچ مشکلی برای استفاده گرافیک مجزا نداری. بله برای کار گرافیک و فیلم دیدن تا 2560x1600 هم کافی هست ولی برا بازی قدرتمند نیست !

چیپ H67 از حداکثر رم 1333 پیشتیبانی میکنه. رم کینگ مکس یا پاترویت یا geil یا هر رم دیگری کارفی خواهد بود. اینها برندهای معتبری هم هستند. من شخصا پیشنهاد میکنم همون کینگ مکس رو بیگری و نیازی به ولخرجی نیست.

یه سوال داشتم اینکه یه جایی شنیدم که این مادربوردها Onboard نیست یعنی روی خود مادربورد جایی برای وصل کردن کابل مانیتور نیست این مطلب درسته یا نه ؟

لینک به دیدگاه

سلام:D

من می خوام یه دستگاه پخش دی وی دی بگیرم که قابلیت پخش فایل های MKV رو چه از طریق USB و چه از طریق دیسک های رایت شده داشته باشه .

خودم یه مقدار گشتم چیزی دستگیرم نشد از دوستان اگه کسی اطلاع داره ممنون می شم کمک کنه .

لطفا مدل و قیمت دستگاه رو مشخص کنین.

لینک به دیدگاه

من می خوام یه دستگاه پخش دی وی دی بگیرم که قابلیت پخش فایل های MKV رو چه از طریق USB و چه از طریق دیسک های رایت شده داشته باشه .

خودم یه مقدار گشتم چیزی دستگیرم نشد از دوستان اگه کسی اطلاع داره ممنون می شم کمک کنه .

لطفا مدل و قیمت دستگاه رو مشخص کنین.

سلام دوست عزيز 2 نوع مديا پلير تو همين سايت هست كه هرفرمتي رو ساپورت ميكنه ولي ديسك خور نيست فقط هارد ساتا و فلش ميخوره تمام فرمت هاي ويدئويي و زيرنويس ها هم ساپورت ميكنه ... Full HD . FLV. TS. Mpeg. ..... خلاصه چيز توپيه ... هر چيزي رو فلش بريزي پخش ميكنه .من پيشنهادم به شما همين مديا پلير هست من كه فوق العاده ازش راضي هستم.عينك 3 بعدي هم داره و فيلم هاي 3D هم ساپورت ميكنه

لینک به دیدگاه

با سلام

یه سیستمی برای یکی از دوستانم جمع کردم می خواستم ببینم فقط مادربورد و پردازنده ای که انتخاب کردم خوبه یا نه ؟

Main : Asus P8H67

Cpu : Core i3 2100 1155

....

فقط می خواستم بدونم با توجه به اینکه چیپست های H67 از گرافیک مجتمع استفاده می کنه آیا می توان در آینده کارت گرافیک هم بر روی مادربورد نصب کرد ؟

آیا قابلیت پخش رزولوشن 1920*1080 رو داره یا نه ؟

رم خوب چی بزارم برای سیستم ؟

ممنون

مادربرد انتخابي شما تو اين رنج قيمت خيلي عالي هست اما خوب ضعف هاي خاص خودشو داره... شما حداكثر بودجه اي كه دوستتون ميتونه واسه سيستم بده بگين شايد بشه بهتر راهنماييتون كرد.با تشكر از شما و دوست عزيزم سالار جان

لینک به دیدگاه

یه سوال داشتم اینکه یه جایی شنیدم که این مادربوردها Onboard نیست یعنی روی خود مادربورد جایی برای وصل کردن کابل مانیتور نیست این مطلب درسته یا نه ؟

تو سری Ci دیگه گرافیک روی مادربورد نیست . تو خود CPU قرار داده شده . چیپ سری H قابلیت استفاده از کارت گرافیک مجتمع رو داره . ولی بستگی به این داره که پورت اتصال داشته باشه یا نه . روی بعضیها هست و رو بعضی نیست . شما باید مدلی رو انتخاب کنید که خروجی اتصال به مانیتور داشته باشه . ASUS P8H67 خروجی گرافیک نداره و نمیتونه به مانیتور متصل بشه . شما باید بین مدلهای زیر انتخاب کنید . البته اگر از ایسوس میخواهید

ASUS P8H61-M LE/USB3 با قیمت 133000 وASUS P8H61 M-LE با قیمت 116000 تومان وASUS P8H67-M PRO با قیمت 188000 تومان ( از سایت لیون ) هستند که میشه استفاده کرد .

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

مدلش چیه ؟

اين دو مدل هست كه من همين مدل لينك اول رو دارم البته من 150 خريدم بنظرم تا 125 تومنه بخر

http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=3333

مدل دوم :

http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=3366

لینک به دیدگاه

سلام علیکم

نظر دوستان در مورد سیستم زیر چیه؟

و اینکه یه مادربرد در حدود 140 از گیگا و ایسوس چی هست.

gts450

intel core i3 540

2gb ram 1600

power 535 green

با حساب این مادربرد با این سیستم میشه بازی هایی که الان هست رو با رزلوشن 1024*768 با کیفیت medium اجرا کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام علیکم

gts450

intel core i3 540

2gb ram 1600

power 535 green

با حساب این مادربرد با این سیستم میشه بازی هایی که الان هست رو با رزلوشن 1024*768 با کیفیت medium اجرا کرد.

بله حتی بیشتر!wink.gif

لینک به دیدگاه

سلام علیکم

gts450

intel core i3 540

2gb ram 1600

power 535 green

سلام دوست عزيز

سيستمي كه شما داري جمع ميكني 1156 هست پيشنهاد من به شما سيستم هاي 1155 هست .

شما اگه كل بودجه اي كه مدنظرتونه براي خريد سيستم به ما بگيد ما بهتر ميتونيم شمارو راهنمايي كنيم.

MB: ASUS P8H61 - MLE/USB 3 130

CPU: Core i3 G850 125

VGA : Sapphire HD 5770 1GB DDR5 165

RAM: ADATA 2GB 13333 35

Power: Green GP 530 A-EU 72

CPU انتخابي هم قيمت سي پي يو هست كه خودتون انتخاب كردين اما قويتر و سوكت 1155 هست

گرافيكي كه انتخاب كردم براتون قويتر از GTS 450 هستش اما 20 تومن ارزونتر

رم 1333 هست چون مادربرد انتخابي بيشتر ساپورت نميكنه اگه بخواين مادربرد بهتر انتخاب كنيد كه 1600 هم ساپورت كنه 90 تومن گرونتر ميشه

من قطعات ديگه هم براتون انتخاب كردم اما گفتم شايد اون قطعات رو دارين مثل كيس هارد مودم دي وي دي رايتر و ...

اگه مايل بوديد بگيد بودجتونو قطعات رو ميگم خدمتتون.

سيستم AMD هم بد نيست البته اگه خوشتون بياد اما اينتل قويتره از هر نظر.

ویرایش شده توسط lvlr.hani
لینک به دیدگاه

از شما دوستان متشکر مخصوصا lvlr.hani

در مورد گرافیک واقعا 5770 قیمتش 165 هست؟

بعد رم من گفتم باس 1600 باشه که بعدا بیشتر کنم (حالا واقعا باس بیشتر تو کارایی تاثیر داره؟)

و اینکه به نظر شما سوکت 1156 خوب نیست؟

من این CPU که انتخاب کردم تو سایت خود اینتل نگاه کردم.گفتم بر اساس نظریه هر چی بیشتر بهتر انتخاب کردم.

راستی این مادربرد P7H55 چه جوری هست؟ امروز تو سایت دیدم.

یک سوال توی سایت سازنده گرافیک نوشته PCIe 2.1

توی ویزگی مادربردها نوشته PCIe 2.0

موضوع چیه؟ بهم میخورن؟

ویرایش شده توسط Flightless
لینک به دیدگاه

دوست عزیز سوکت 1156 دیگه از گردونه خارج شده و سوکت 1155 جاشو گرفته که بسیاراقدرتمندتر هست و اصلا ارزششو نداره سمت 1156 برید. 1155 تو هر رنجی میتونه سیستم خوبی بر اساسش پیشنهاد داد و فعلا که بازار رو قبضه کرده !!

انتخاب پردازنده بر حسب هر چی بیشتر بهتر اشتباه هست عزیزم چون مهندسی ساخت حرف اول رو میزنه !! با پیشرفت نسل های جدید معماری ساخت بسیار بهتر میشه که باعث میشه مثلا پردازنده 400 هزار تومانی 2600K از 1155 هم قدرت پردازنده 1.2 میلیون تومانی 980X از 1366 باشه. فرکانس هم مهمه ولی معماری ساخت از همه چیز مهمتره !

رم 1600 کاملا کافی هست و رمهای بالاتر مثل 2000 و .. فقط تو بنچمارک تاثیر دارن و در کارهای روزمره تاثیرشون تقریبا صفره. هزینه اضافی بابت رم فرکانس بالا نکنید.

نزارید اون PCI-e 2.1 به اشتباه بندازتتون. الان هیچ کارتی نمیتونه از کل پهنای باند درگاه PCI_E 2 استفاده کنه . اون کارت هم نوشته 2.1 هیچ مشکلی برای نسب روی شیار نسل 2 نداره و فقط جنبه تبلیغاتی داره.

لینک به دیدگاه

از شما دوستان متشکر مخصوصا lvlr.hani

در مورد گرافیک واقعا 5770 قیمتش 165 هست؟

بعد رم من گفتم باس 1600 باشه که بعدا بیشتر کنم (حالا واقعا باس بیشتر تو کارایی تاثیر داره؟)

و اینکه به نظر شما سوکت 1156 خوب نیست؟

من این CPU که انتخاب کردم تو سایت خود اینتل نگاه کردم.گفتم بر اساس نظریه هر چی بیشتر بهتر انتخاب کردم.

راستی این مادربرد P7H55 چه جوری هست؟ امروز تو سایت دیدم.

یک سوال توی سایت سازنده گرافیک نوشته PCIe 2.1

توی ویزگی مادربردها نوشته PCIe 2.0

موضوع چیه؟ بهم میخورن؟

دوست عزيز ماردبرد P7H55 داراي چيپست H55 هست و سوكت 1156 كه به هيچ عنوان توصيه نميشه همونجور كه دوست عزيزم سالار جان فرمودند سوكت 1156 واقعا منسوخ شده به حساب مياد

شما فكر نكن چون 1156 از 1155 عددش بزرگتره حتما بهتره ..سوكت 1155 تازه 4 ماه هست به بازار اومده و طرفداراي زيادي داره چون واقعا قويتر از سيستم هاي ديگه داره عمل ميكنه.

در مورد قيمت كارت گرافيك به لينك زير بريد

http://lioncomputer....product_id=1353

در مورد قوي بودن گرافيك HD5770 نسبت به GTS 450 به لينك زير بريد

http://www.anandtech...duct/316?vs=296

در مورد مادربرد اگه ميخوايين مادربردي داشته باشين كه هم كراس فاير باشه هم SLI هم ساتا 3 داشته باشه و USB 3 و اينكه رم هم 1600 ساپرت كنه پيشنهاد من به شما

ASUS P8P67 Pro با قيمت 245 تومنه . اگه اين مشخصات براتون مهم نيست ميتونيد CPU رو تقويت كنيد

شما بودجتونو عرض كنيد من و دوستان ديگه راهنماييتون ميكنيم تو انتخاب قطعه.

با تشكر از شما8-}

ویرایش شده توسط lvlr.hani
لینک به دیدگاه

با تشکر از شما دوستان

منظورم از بزرگتر بودن، مقدار کش و فرکانس CPU بود.

من گفتم برا مادربرد 130 - سی پی یو 130 - گرافیک 170 -

خرج کنم حالا بقیشم که زیاد نمیشه . فکر کنم اینها اصل کار باشن.

CPU هم همون 1155 طبق نظر دوستان باید بهتر باشه.

برای رم هم چون فکر نکنم اون مادربرد دومی به دردم بخوره همون اولی باید بهتر باشه، پس باید باس 1333 باشه

فقط قیمت 4 GB 13333 چه حدودی هست.

البته من باید یه هفته صبر کنم جواب اولیه کنکور بیاد.

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما دوستان

منظورم از بزرگتر بودن، مقدار کش و فرکانس CPU بود.

من گفتم برا مادربرد 130 - سی پی یو 130 - گرافیک 170 -

خرج کنم حالا بقیشم که زیاد نمیشه . فکر کنم اینها اصل کار باشن.

CPU هم همون 1155 طبق نظر دوستان باید بهتر باشه.

برای رم هم چون فکر نکنم اون مادربرد دومی به دردم بخوره همون اولی باید بهتر باشه، پس باید باس 1333 باشه

فقط قیمت 4 GB 13333 چه حدودی هست.

البته من باید یه هفته صبر کنم جواب اولیه کنکور بیاد.

تو قطعاتی که گفتی من پیشنهادم اینه :

مادربورد : ASUS P8H67 با قیمت 157000

سی پی یو : Intel i3 2100 1155 با قیمت 142000 تومان

گرافیک : SAPPHIRE HD 5750 1GB GDDR5 PCI-E با قیمت 140000 تومان

رم : Patriot 2*2GB 1333 Black با قیمت 48000 تومان

اینها مجموعشون میشه 487000 تومان . اما میتونی سیستم AMD هم ببندی . اینها رو ببین :

مادربورد : ASRock 880GMH-LE/USB3 با قیمت 99000 تومان

سی پی یو : AMD Phenom™II X4 Quad-Core 955 با قیمت 153000 تومان

گرافیک : SAPPHIRE HD5770 1GB GDDR5 با قیمت 167000 تومان

رم : Patriot 2*2GB 1333 Black با قیمت 48000 تومان

جمع اینها میشه 467000 تومان .

تو سیستم اول سی پی یو قویتره و تو سیستم دوم گرافیک .البته گرافیک سیستم اول خیلی ضعیف نیست . الان برادرم داره از همون گرافیک استفاده میکنه و مشکلی نداره .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

من قصد خريد سيستم با قطعات زير را دارم،به نظرتون براي كار با نرم افزار هاي مهندسي برق و اجراي بازيها به طور مناسب خوبه ؟

cpu:AMD Phenomll-X4 965

main:M4A87TD/USB3

ram:King Max 2*2GB DDR3 1333

VGA:XFX ATI HD5750 1GB DDR5

HDD:Western Digital 500GB

power:Giga 500 W

پاورش مناسبه يا نه؟نظرتون راجع به كارت گرافيكش چيه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...