رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 13 دقیقه قبل، poiuy021 گفته است :

سلام دوستان مانیتور 

LG 22MP58VQ-P

خروجی صدا داره

http://lioncomputer.ir/product/9287/مانیتور+22+اینچ+ال+جی+LG+22MP58VQ/

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، ariiian گفته است :

اینجا گفته نداره اما بعضی فروشگا ه ها در قسمت توضیحات گفته داره

لینک به دیدگاه

درود دوستان من یه مادربورد Asus Z170 Pro Gaming دارم میخواستم با Asus Strix Z270H تعویض کنم به نظر شما کار خوبیه یا خیر و این که چه مادربوردی رو تا 900 هزار تومن بهتر از Z170 پیشنهاد میدید؟ از برند Asus حتما باشه.

ممنون از شما

لینک به دیدگاه

سلام دوستان اسپیکر گیگاورکس تی 40 خوبه و اینکه کارت صدا بلستر زد چقدر رو افزایش کیفیتش تاثیر داره?(ارزش داره)با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام و درود خدمت همه دوستان عزیز مدتی هست که دارم سیستمی رو جمع می کنم و از راهنمایی دوستان در خرید قطعات استفاده کردم، الان قصد خرید CPU و کولر رو دارم. سوالاتی که دارم این هست.

اول از همه مشخصات فعلی سیستم رو بگم خدمت ـتون:

Main : Asus Z170 Pro Gaming

Ram: Gskill 16GB Trident Z 3200mhz

SSD: Samsung 850 EVO 120GB

HDD: احتمالا فعلا برای راه اندازی سیستم 1TB WD Blue

PSU: Bitfenix 550 Gold Fury

خب سوالاتی که دارم:

1- بودجم برای خرید CPU و کولر نهایتا 1200 میشه، میخوام بدونم تفاوت بین 6600 و 6600K چقدر هست، کاربردم گیمینگ ـه ولی بصورت حرفه ای، همیشه آنلاین و 24/7  نیست

2- نظر خودم بیشتر روی کولر بادی هست که این مدل انرمکس رو میخواستم بگیرم ولی بخاطر رنگ فنش میخواستم فن رو عوض کنم. گفتم حالا که دارم این هزینه رو میدم چرا یک واتر Deepcool 120 EX نگیرم، میخواستم در این مورد نظر دوستان رو بدونم؟

3- سوال آخرم در مورد گرافیک هست، با توجه به اینکه همه بازیا دارن به DX12 کوچ میکنن حس میکنم خرید 1060 یکم دور از منطق باشه چون از اول قصدم 1060 بود، ولی الان چون پاورم 550 هست موندم چیکار کنم. آیا توان پاورم برایRX480 یا اگر بودجم بیشتر شد برای 1070 کافی هست؟

ممنونم 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان مخصوصا ایمان عزیز و سعید بهمنیان عزیز به خاطر راهنمایی های خوبشون بالاخره سیستم رو جمع کردم 

I7 6700

M.b  asus z170 pro

Gpu. Gtx 1070 founders editionasus

Ram. Gskill ripjaws 2800mhz 2*8

Case:deep cool dukase

Power:deep cool dq750st

Ssd.120g sandisk

Hdd. 1tb sea gate baracuda

IMG_20170111_225424.jpg

20170111_153334.jpg

20170111_161813.jpg

IMG_20170114_215329.jpg

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، mohigh گفته است :

سلام دوستان مخصوصا ایمان عزیز و سعید بهمنیان عزیز به خاطر راهنمایی های خوبشون بالاخره سیستم رو جمع کردم 

I7 6700

M.b  asus z170 pro

Gpu. Gtx 1070 founders editionasus

Ram. Gskill ripjaws 2800mhz 2*8

Case:deep cool dukase

Power:deep cool dq750st

Ssd.120g sandisk

Hdd. 1tb sea gate baracuda

مبارک باشه دوست عزیز، ایشالا که فن ـهاش برات بچرخه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ruby گفته است :

مبارک باشه دوست عزیز، ایشالا که فن ـهاش برات بچرخه ?

سپاس

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه سوال داشتم

چجوری میشه واترکولر رو به صورت ساندویچی بست منظورم اینکه تاثیری داره اینکار اصلا؟؟

یعنی  اینکه میشه کولر GREEN GLC240-EVO GLACIER 240 EVO AiO Liquid Cooler رو روی Z4 ASITAK ساندویچی کرد یا نه؟؟ و تاثیرش چقدره؟؟

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Big_Boss گفته است :

سلام دوستان یه سوال داشتم

چجوری میشه واترکولر رو به صورت ساندویچی بست منظورم اینکه تاثیری داره اینکار اصلا؟؟

یعنی  اینکه میشه کولر GREEN GLC240-EVO GLACIER 240 EVO AiO Liquid Cooler رو روی Z4 ASITAK ساندویچی کرد یا نه؟؟ و تاثیرش چقدره؟؟

اگه زبان انگلیسیتون خوبه اینو بخونید. با قند شکن برید

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.reddit.com/r/watercooling/comments/2c2v9b/question_is_a_radiator_sandwich_worth_it/&ved=0ahUKEwju26Ds3dPRAhXHxxQKHac4BDoQFggaMAE&usg=AFQjCNHTCyrzw-NpvVVymUbROqJoL-xNDw

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.reddit.com/r/watercooling/comments/2d8d0a/build_complete_aio_radiator_sandwich_it_lives/&ved=0ahUKEwju26Ds3dPRAhXHxxQKHac4BDoQFggXMAA&usg=AFQjCNGicaKV8aSe29O7imogAoJDNWEbTQ

لینک به دیدگاه

تا اونجایی که من دیدم ساندویچی ها ۴تا فن دارن 

و به علاوه نیاز به یک کیس بزرگ برای سوار شدن هم دارن که  فکر نکنم z4 پشتیبانی کنه

لینک به دیدگاه

در در 1395/11/02, 20:47:28، ariiian گفته است :

تا اونجایی که من دیدم ساندویچی ها ۴تا فن دارن 

و به علاوه نیاز به یک کیس بزرگ برای سوار شدن هم دارن که  فکر نکنم z4 پشتیبانی کنه

خوب 2 تا فن خود سقف کیس داره 2 تام واتر داره دیگ

منم واسم سواله قبلا میگفتن ساپورت میکنه خواستم ببینم کسی تست کرده یا نه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Big_Boss گفته است :

خوب 2 تا فن خود سقف کیس داره 2 تام واتر داره دیگ

منم واسم سواله قبلا میگفتن ساپورت میکنه خواستم ببینم کسی تست کرده یا نه؟

حقیقتش اون واتر کولر هایی که من دیدم چهار فن به صورت پشت سر هم و چسبیده بودند. و یا به صورت عمودی نصب میشدند یا به صورت افقی(کورسیر۹۰۰d)

دیگه تست نکردم به بزرگی خودتون ببخشید?

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، ruby گفته است :

سلام و درود خدمت همه دوستان عزیز ?مدتی هست که دارم سیستمی رو جمع می کنم و از راهنمایی دوستان در خرید قطعات استفاده کردم، الان قصد خرید CPU و کولر رو دارم. سوالاتی که دارم این هست.

اول از همه مشخصات فعلی سیستم رو بگم خدمت ـتون:

Main : Asus Z170 Pro Gaming

Ram: Gskill 16GB Trident Z 3200mhz

SSD: Samsung 850 EVO 120GB

HDD: احتمالا فعلا برای راه اندازی سیستم 1TB WD Blue

PSU: Bitfenix 550 Gold Fury

خب سوالاتی که دارم:

1- بودجم برای خرید CPU و کولر نهایتا 1200 میشه، میخوام بدونم تفاوت بین 6600 و 6600K چقدر هست، کاربردم گیمینگ ـه ولی بصورت حرفه ای، همیشه آنلاین و 24/7  نیست

2- نظر خودم بیشتر روی کولر بادی هست که این مدل انرمکس رو میخواستم بگیرم ولی بخاطر رنگ فنش میخواستم فن رو عوض کنم. گفتم حالا که دارم این هزینه رو میدم چرا یک واتر Deepcool 120 EX نگیرم، میخواستم در این مورد نظر دوستان رو بدونم؟

3- سوال آخرم در مورد گرافیک هست، با توجه به اینکه همه بازیا دارن به DX12 کوچ میکنن حس میکنم خرید 1060 یکم دور از منطق باشه چون از اول قصدم 1060 بود، ولی الان چون پاورم 550 هست موندم چیکار کنم. آیا توان پاورم برایRX480 یا اگر بودجم بیشتر شد برای 1070 کافی هست؟

ممنونم ?

دوستان بنده رو هم یه راهنمایی می کنید لطفا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، ruby گفته است :

دوستان بنده رو هم یه راهنمایی می کنید لطفا

درود

بنظرم صبر می کردی کلا سری جدید می گرفتی بهتر بود، با اینحال فکر می کنم چون بردتو z برداشتی و کولر می خواهی تهیه کنی بهتره سریk برداری... کولر بنظرم به پرفومنس توجه کن تا ظاهر مخصوصا که بخوای یه اور هم ریز بزنی تنگ سیستم ، اینکه بگی برای استفاده 24/7 باز هم اور مشکلی نداره تازه اگه اور هم نکنی هرچی سیستم خنک تر باشه مطمعنا در عمر قطعاتت تاثیر میگذاره...در مورد گرافیک هم باهات هم عقیدم اما مصرف بنظر خیلی بی اینده نگری برداشتی فکر کنم یخورده گشادتر پاور برمیداشتی بهتر بود، اما فکر نکنم به مشکل بربخوری با این کارتها اگه زیاد فن و هارد و کارت ها و قطعات  جانبی دیگه اضافه نکنی به بردت!

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Nima2007 گفته است :

درود

بنظرم صبر می کردی کلا سری جدید می گرفتی بهتر بود، با اینحال فکر می کنم چون بردتو z برداشتی و کولر می خواهی تهیه کنی بهتره سریk برداری... کولر بنظرم به پرفومنس توجه کن تا ظاهر مخصوصا که بخوای یه اور هم ریز بزنی تنگ سیستم ، اینکه بگی برای استفاده 24/7 باز هم اور مشکلی نداره تازه اگه اور هم نکنی هرچی سیستم خنک تر باشه مطمعنا در عمر قطعاتت تاثیر میگذاره...در مورد گرافیک هم باهات هم عقیدم اما مصرف بنظر خیلی بی اینده نگری برداشتی فکر کنم یخورده گشادتر پاور برمیداشتی بهتر بود، اما فکر نکنم به مشکل بربخوری با این کارتها اگه زیاد فن و هارد و کارت ها و قطعات  جانبی دیگه اضافه نکنی به بردت!

با سلام و تشکر از آقای نیمای عزیز ممنونم از راهنمایی ـتون، در مورد اینکه گفتید سری جدید میگرفتم بهتر بود - حقیقتش من خیلی وقته دارم این سیستم رو جمع میکنم و بخاطر محدودیت بودجه مجبورم قطعات رو تیکه تیکه جمع کنم و اون موقع هم هنوز سری جدید سوکت ها معرفی نشده بود. در مورد پردازنده میخواستم بدونم چقدر تفاوت بین 6600 و 6600k هست چون اختلاف قیمت زیادی ندارن و خرید کدوم پیشنهاد میشه، و اینم بگم اصلا اهل اورکلاک نیستم. در مورد کولر حس میکنم با توجه به حرفاتون واتر دیپ کول انتخاب بهتری باشه. اما درباره پاور، اشتباهم در مورد پاور این بود که هدفم برای کارت گرافیک 1060 بود ولی الان نظرم تقریبا عوض شده و قصدم خرید یه کارت بهتر هست، در مورد قطعات جانبی هم که گفتید، فقط 2تا فن جدا از فن کولر به سقف کیس میخوام متصل کنم. بازم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. 

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه عزیزان

من حدود 1700 بودجه دارم میخوام یه سیستم جمع کنم برای بازیهای روز دنیا کم نیاره ، اگرم بازیهای آینده رو هم کم نیاره که بهتر

تو سایتای خارجی که رفتم و مشاوره گرفتم اینو پیشنهاد دادن :

Main : MSI B150M

Cpu : i3-6100

VGA : RX480 8GB

RAM : 8GB DDR4

اگر نظری پیشنهادی دارید خوشحال میشم بگید

اگرم جز این سیستم پیشنهادی دیگه ای دارید بگید ممنون 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ruby گفته است :

با سلام و تشکر از آقای نیمای عزیز ممنونم از راهنمایی ـتون، در مورد اینکه گفتید سری جدید میگرفتم بهتر بود - حقیقتش من خیلی وقته دارم این سیستم رو جمع میکنم و بخاطر محدودیت بودجه مجبورم قطعات رو تیکه تیکه جمع کنم و اون موقع هم هنوز سری جدید سوکت ها معرفی نشده بود. در مورد پردازنده میخواستم بدونم چقدر تفاوت بین 6600 و 6600k هست چون اختلاف قیمت زیادی ندارن و خرید کدوم پیشنهاد میشه، و اینم بگم اصلا اهل اورکلاک نیستم. در مورد کولر حس میکنم با توجه به حرفاتون واتر دیپ کول انتخاب بهتری باشه. اما درباره پاور، اشتباهم در مورد پاور این بود که هدفم برای کارت گرافیک 1060 بود ولی الان نظرم تقریبا عوض شده و قصدم خرید یه کارت بهتر هست، در مورد قطعات جانبی هم که گفتید، فقط 2تا فن جدا از فن کولر به سقف کیس میخوام متصل کنم. بازم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. ?

در مورد 6600 و 6600K

عملا تفاوت جدی در گیم اون هم با 480 ایجاد نمی کنن .

حتی با 1070 هم عملا تفاوت صفر هستش مگر شما رزولیشن و تنظیمات گرافیکی رو پایین بیارید در عوض فریم رو به 120 و 144 برسونید که برای بازی های آنلاین کاربرد داره .

اگر اهل اور نیستی براش خرج نکن . مخصوصا اگر به فریم بیشتر از 60 نیازی نداری .

در مورد پاور .

به شرطی که اور نکنی باید کافی باشه . 480 بگیر حالش رو ببر !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

در مورد 6600 و 6600K

عملا تفاوت جدی در گیم اون هم با 480 ایجاد نمی کنن .

حتی با 1070 هم عملا تفاوت صفر هستش مگر شما رزولیشن و تنظیمات گرافیکی رو پایین بیارید در عوض فریم رو به 120 و 144 برسونید که برای بازی های آنلاین کاربرد داره .

اگر اهل اور نیستی براش خرج نکن . مخصوصا اگر به فریم بیشتر از 60 نیازی نداری .

در مورد پاور .

به شرطی که اور نکنی باید کافی باشه . 480 بگیر حالش رو ببر !!!?

درود

بنظر من k برداره بهتره اختلاف قیمت انچنانی نداره اما فرکانس پایه بیشتره اینجوری که تو اطلاعاتش نوشته، بعد هم بهتر فروش میره و برد سری z برداشته و رم بالا، خلاصه که ضرر نداره که سود هم داره اگه اهل اور نیست خودش میتونه بده دوستان براش اور کنند در اینده بکارش میاد چون الان اکثر بازی ها حداقل سیستم یا پیشنهادی رو این cpu ذکر می کنند و با توجه به سرعت رشد فرکانس هابنظر من در اینده افزایش فرکانس لازمش ممکنه بشه و بهتره خواهد بود تا 4.5 اور کنه البته نه با این پاور :P

(اینم بگم که بیشتر بخاطر این میگم که وقتی مقایسه 6700k و 7700k رو دیدم و تفاوت عملکردشون رو در فرکانس بالاتر 7700 مشاهده شد و در فرکانس یکسان به هم نزدیک بود، در نتیجه افزایش فرکانس بنظرم یجورایی اهمیت داره پس برای همین می گم k برداره بهتره)

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Nima2007 گفته است :

درود

بنظر من k برداره بهتره اختلاف قیمت انچنانی نداره اما فرکانس پایه بیشتره اینجوری که تو اطلاعاتش نوشته، بعد هم بهتر فروش میره و برد سری z برداشته و رم بالا، خلاصه که ضرر نداره که سود هم داره اگه اهل اور نیست خودش میتونه بده دوستان براش اور کنند در اینده بکارش میاد چون الان اکثر بازی ها حداقل سیستم یا پیشنهادی رو این cpu ذکر می کنند و با توجه به سرعت رشد فرکانس هابنظر من در اینده افزایش فرکانس لازمش ممکنه بشه و بهتره خواهد بود تا 4.5 اور کنه البته نه با این پاور :P

کلا سری K فقط برای اور نیست و کلا CPU های بهتری هستن . اما در مورد ایشون فعلا اهمیت بالایی نداره . 6600 توی هر بازیی میتونه از پس کارتی با قدرت 1070 بربیاد . من اطمینان دارم ایشون هیچ وقت با 1070 هم نیازی به ارتقاء CPU پیدا نمی کنند . هرچند اگر مین سری Z میگیرن خرید 6600K هوشمندانه تره .

......................

1070 برای رزولیشن 2K مناسبه اگر مانیتور فول اچ دی دارید بهتره سراغ 480 برید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

کلا سری K فقط برای اور نیست و کلا CPU های بهتری هستن . اما در مورد ایشون فعلا اهمیت بالایی نداره . 6600 توی هر بازیی میتونه از پس کارتی با قدرت 1070 بربیاد . من اطمینان دارم ایشون هیچ وقت با 1070 هم نیازی به ارتقاء CPU پیدا نمی کنند . هرچند اگر مین سری Z میگیرن خرید 6600K هوشمندانه تره .

......................

قبول دارم در عمل واقعا اینقدر نیاز پیدا نمی کنه اما خب بعضی ها حساسن و گرنه خودم قراره 480 رو با همین 2500k خودم و کمی اور استفاده کنم از نظر خودم خیلی هم خوبه :P

این دوست بالایی هم انگار بهش 6100 رو با 480 پیشنهاد دادن بنظر من انتخاب زیرکانه ای هست اما عقلانی میگه 470 برداره بهتره و  cpu رو ارتقا بده، البته قیمتش نمیدونم چجوری حساب کردن شده 1700 ! ^_^

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

درود

(اینم بگم که بیشتر بخاطر این میگم که وقتی مقایسه 6700k و 7700k رو دیدم و تفاوت عملکردشون رو در فرکانس بالاتر 7700 مشاهده شد و در فرکانس یکسان به هم نزدیک بود، در نتیجه افزایش فرکانس بنظرم یجورایی اهمیت داره پس برای همین می گم k برداره بهتره)

در 24 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

......................

ممنون از راهنمایی جامع و کامل ـتون، اولین نکته رو در مورد پاور بگم که احتمالا اگه بشه بدم لیون برام با یه 700 یا 750 عوض کنن چون هنوز تمام قطعات آک هستن و استفاده ای نکردم، در مورد 6600کا هم حقیقتش اختلاف زیادی توی قیمت ندارن و بنظرم انتخاب نهایی همون باشه.

1070 برای رزولیشن 2K مناسبه اگر مانیتور فول اچ دی دارید بهتره سراغ 480 برید . -> خودم هم فکر نمیکنم توانم به خرید مانیتور با رزولوشن 2کا برسه و نهایتا فول اچ دی بگیرم.

در مورد کارت هم احتمال خیلی زیاد همون 480 انتخابم باشه. اما سوالم اینه با توجه  به cpu 6600k و گرافیک 480 این پاوری که الان دارم کفایت می کنه؟

بازم ممنون از همه راهنمایی هاتون 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 دقیقه قبل، ruby گفته است :

ممنون از راهنمایی جامع و کامل ـتون، اولین نکته رو در مورد پاور بگم که احتمالا اگه بشه بدم لیون برام با یه 700 یا 750 عوض کنن چون هنوز تمام قطعات آک هستن و استفاده ای نکردم، در مورد 6600کا هم حقیقتش اختلاف زیادی توی قیمت ندارن و بنظرم انتخاب نهایی همون باشه.

1070 برای رزولیشن 2K مناسبه اگر مانیتور فول اچ دی دارید بهتره سراغ 480 برید . -> خودم هم فکر نمیکنم توانم به خرید مانیتور با رزولوشن 2کا برسه و نهایتا فول اچ دی بگیرم.

در مورد کارت هم احتمال خیلی زیاد همون 480 انتخابم باشه. اما سوالم اینه با توجه  به cpu 6600k و گرافیک 480 این پاوری که الان دارم کفایت می کنه؟

بازم ممنون از همه راهنمایی هاتون ?

پاور بین 70-80 درصد سیستم باید باشه تا عملکرد متعادل و خوبی رو شاهد باشی اینکه بالای 90 درصد از پاور کار بکشی یجورایی فشار به پاور و قطعات میاد بهتره همون تعویض کنید اگه امکانش نیست پس اور نکنید سیستم رو حداقل برای سیستم شما هم یه سرچ زدم در حد 600 وات حداقل میگن بردارید و 700-750 انتخاب هوشمندانه ای هست، پس بهتره با به تعویض پاور اهمیت بیشتری بدید بقول خودتون نو هم هست راحت تر شاید بشه تعویض کرد!

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

خودمم با توجه به اینکه میخوام کارت بالاتر بگیرم فکر همچین اتفاقاتی رو می کردم، حالا به لیون درخواست دادم ببینم امکانش هست پاور رو برام با یه مدل بالاتر تعویض کنن. بازم ممنون از اینکه وقت میذارید و راهنمایی می کنید. 

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان میخوام این سیستم بگیرم میخواستم ببینم این قطعات با هم هماهنگ هست  ممنون

Cpu:intel skylake 6600

Graphic:Zotac  gtx 1050 Ti  oc  edition 4gb

Motherbord:Asus H170 Pro

Ram:GSkill Ram 8GB 2133

Power:Green 650A-Uk

Case:Green X  Plus Eagle

Hard: Seagate Barracuda 1TB

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...