رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 15 ساعت قبل، M ξ λ δ ζ گفته است :

ﺳﻼﻡ
ﻣﻦ ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﻣﺎﺩﺭﺑﻮﺭﺩ MSI H110M PRO-VH PLUS ﺭﻭ ﺑﺎ i3 7100 ﺑﺨﺮﻡ
ﻣﺸﮑﻠﯽ ﺍﺯ ﻟﺤﺎﻅ ﻣﭻ ﺷﺪﻥ ﮐﻪ ﻧﺪﺍﺭﻥ؟
ﯾﻪ ﺭﻡ ﺍﺯ ﺑﺮﻧﺪ ﺧﻮﺏ ﻭ ﻗﯿﻤﺖ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻫﻢ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﺑﺪﯾﺪ ﻟﻄﻔﺎ
ﻭ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻗﯿﻤﺖ ﺭﻡ ﻫﺎﺭﻭ ﻧﮕﺎﻩ ﻣﯿﮑﺮﺩﻡ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﯾﻪ ﺭﻡ 4*2 ﮔﺮﻭﻧﺘﺮ ﺍﺯ ﺭﻡ ﺗﮏ ﻣﺎﮊﻭﻝ 8 ﮔﯿﮕﯽ ﺑﻮﺩ !
ﺗﻮ ﺭﻧﺞ 250 ﻧﻤﯿﺸﻪ 4*2 ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩ؟ ﺍﮔﻪ ﺍﺧﺘﻼﻑ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﻧﺪﺍﺭﻥ ﻫﻤﻮﻥ ﺭﻡ ﺗﮏ ﻣﺎﮊﻭﻝ 8 ﮔﯿﮓ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﮐﻨﯿﺪ
ﻣﻤﻨﻮﻥ

دوست عزیز تو همین‌جا هم یک مقاله بود که خب توی اون گفته شد که برای استفاده از پردازنده های نسل ۷ روی مادربرد های سری ۱۰۰ با بایوس با یک پردازنده نسل ۶ آپدیت بشه که فکر کنم یکم براتون دردسر درست کنه اگه خودتون می خواید اسمبل کنید.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، Nima2007 گفته است :

درود

قاعدتا نباید مشکلی باشه نوشته زیرش برای نسل 6 و 7 !

بنظرم شما همون یدونه 8 بگیر خیلی هم خوبه و راحت بعدا می تونی یدونه دیگه بزاری کنارش اگه نیازت شد!

بنظرم این گزینه ی خوبی میاد: (با اینحال بازم یه پرس و جو بکن)

http://lioncomputer.ir/product/7929/رم+کینگ+استون+هایپر+ایکس+فیوری+HX424C15FB%2F8/

پیشنهاد می کنم شما بزار یبارگی همه رو همون موقع بگیر با خیال راحت فکرتم در گیر اینجور مسائل نکن! ;)

مرسی داداش ممنون.

لینک به دیدگاه

سلام
- این گرافیک
msi RX480 gaming x twin frozt 8gb gddr5

با پاور coolermaster B600 ver2 80plus مشکلی نداره؟از لحاظ کانکتورها میگم
اخه این گرافیک نوشته power conector 8pinx1 , مشکلی نداره؟

- اصلا این پاور با این سیستم مشکلی نداره؟ منظورم همون کانکتورهاش... من کانکتورهارو نمیشنایم.

Mainboard : Gigabyte B250-HD3P    LGA1151
CPU:Intel Core i5-7500 kabylake-3.4,3.8Ghz LGA1151
GPU:MSI  RX480 Gaming X TwinFrozr Vi 8GB GDDR5
RAM:Crusial Ballistix Sport LT  8GB 2400mhz CL16 red DDR4
HDD:Seagate Barracuda  1TB  64m Chache-7200Rpm
CASe:DeepCool Kendomen Red
POW:Cooler Master B600 Ver.2 80Plus

Sent from my GT-I9105 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، miladfi گفته است :

سلام
- این گرافیک
msi RX480 gaming x twin frozt 8gb gddr5

با پاور coolermaster B600 ver2 80plus مشکلی نداره؟از لحاظ کانکتورها میگم
اخه این گرافیک نوشته power conector 8pinx1 , مشکلی نداره؟

- اصلا این پاور با این سیستم مشکلی نداره؟ منظورم همون کانکتورهاش... من کانکتورهارو نمیشنایم.

Sent from my GT-I9105 using Tapatalk

مشکلی نداره ، هر دو پاوری که ازش نام برده بودیم دو عدد کانکتور 8 پین برا گرافیک دارن 

این کانکتورها در اصل به صورت 6+2 هستن که کنار هم استفاده میشن

بقیه اتصالات هم در پاور مورد نظر شما موجوده ، 24 پین برا مادربرد ، دو عدد 4 پین برا پردازنده ، چندتا هم ساتا برا هارد

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید لطفا برای بودجه 3 تومن یا 3200 یه راهنمایی کنین

فقط میخوام RGB باشه قطعات و انلاین که بازی میکنم لگ رو کاهش بده

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/11, 07:38:50، bighero7 گفته است :

مشکلی نداره ، هر دو پاوری که ازش نام برده بودیم دو عدد کانکتور 8 پین برا گرافیک دارن 

این کانکتورها در اصل به صورت 6+2 هستن که کنار هم استفاده میشن

بقیه اتصالات هم در پاور مورد نظر شما موجوده ، 24 پین برا مادربرد ، دو عدد 4 پین برا پردازنده ، چندتا هم ساتا برا هارد

عاشقتم :x

لینک به دیدگاه

SS بودن یا DS بودن رم چیه ؟

توی dualchannel چه تاثیری داره؟

مثلا میشه دو رم با مشخصات یکسان ولی یکی از نوع DS دیگری از نوع SS دوال با بالاترین فرکانسشون دوال کرد؟

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/11, 09:40:55، Alienwarem15m گفته است :

با سلام و خسته نباشید لطفا برای بودجه 3 تومن یا 3200 یه راهنمایی کنین

فقط میخوام RGB باشه قطعات و انلاین که بازی میکنم لگ رو کاهش بده

تا 3.600.000 این سیستم خودم قرار بخرم. RGB نیست ولی سیستم خوبیه.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، miladfi گفته است :

SS بودن یا DS بودن رم چیه ؟

توی dualchannel چه تاثیری داره؟

مثلا میشه دو رم با مشخصات یکسان ولی یکی از نوع DS دیگری از نوع SS دوال با بالاترین فرکانسشون دوال کرد؟

چیز خاصی نیست ، به طراحی برد رم مربوط میشه ، ss یعنی یک طریفه ، یعنی اجزای رم یک طرف برد قرار دارن ، ds یعنی هردو سمت رم دارای چیپ هست

تو دوکاناله بودن ربط مستقیمی نداره

بله همین الان بنده دارم از دو عدد رم ds در کنار دو عدد رم ss در کنار هم استفاده میکنم و به صورت دوکاناله مشغول کارن ، البته توصیه میکنم شما همه رو از یه نوع بگیرید ، همون رم بالستیکی که لینک دادم ds هستن 

ds = dual side

ss = single side

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/11, 12:56:38، bighero7 گفته است :

چیز خاصی نیست ، به طراحی برد رم مربوط میشه ، ss یعنی یک طریفه ، یعنی اجزای رم یک طرف برد قرار دارن ، ds یعنی هردو سمت رم دارای چیپ هست

تو دوکاناله بودن ربط مستقیمی نداره

بله همین الان بنده دارم از دو عدد رم ds در کنار دو عدد رم ss در کنار هم استفاده میکنم و به صورت دوکاناله مشغول کارن ، البته توصیه میکنم شما همه رو از یه نوع بگیرید ، همون رم بالستیکی که لینک دادم ds هستن 

ds = dual side

ss = single side

اها

هی میگم یورچیپ دورچیپ چیه :| خخخخ همین بابا مردیم :|

اره اونایی ک گفتی 100% انتخاب شدس

باشه پس حتما  از یه نوع میگیرم

فقط اسرارم تو دونستن این قضیه این بود ک تو لیست مادربردی ک خودتم زحمتش کشیدی خوندی و رم معرفی کردی...یکی بالاتر اون رمی ک معرفی کردی یه رم با همون مارک ولی 4گیگ  ک از نوع SS بود . گفتم دوتا ازون بگیرم یا dualchannelبگیرم ک بشه دوال کرد ،الان رفتم دیدم قیمتش بارم 8گیگ 100تومن اختلاف داره :| خیلی دیگه گرون میشه قیمت کلی سیستمم...مثلا یه سیستم میخواسم با 3تومن الان شد 3600.000 :| تازه مانیتورم نگرفتم هنوز :|

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، miladfi گفته است :

اها

هی میگم یورچیپ دورچیپ چیه :| خخخخ همین بابا مردیم :|

اره اونایی ک گفتی 100% انتخاب شدس

باشه پس حتما  از یه نوع میگیرم

فقط اسرارم تو دونستن این قضیه این بود ک تو لیست مادربردی ک خودتم زحمتش کشیدی خوندی و رم معرفی کردی...یکی بالاتر اون رمی ک معرفی کردی یه رم با همون مارک ولی 4گیگ  ک از نوع SS بود . گفتم دوتا ازون بگیرم یا dualchannelبگیرم ک بشه دوال کرد ،الان رفتم دیدم قیمتش بارم 8گیگ 100تومن اختلاف داره :| خیلی دیگه گرون میشه قیمت کلی سیستمم...مثلا یه سیستم میخواسم با 3تومن الان شد 3600.000 :| تازه مانیتورم نگرفتم هنوز :|

متاسفانه قیمتا مدام در حال بالا رفتنه ، الان مانیتور هم بعضی مدل هاش خیلی قیمتش رفته بالا ، مانیتور عریض 29 اینچ ال جی 1 میلیون بود دو ماه پیش ، الان شده 1.500 میلیون !

البته یه سری مدل ها مثل سامسونگ پلاسما که مدل پرفروشی هم هست قیمتش زیاد بالا نرفته 

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/11, 13:41:26، bighero7 گفته است :

متاسفانه قیمتا مدام در حال بالا رفتنه ، الان مانیتور هم بعضی مدل هاش خیلی قیمتش رفته بالا ، مانیتور عریض 29 اینچ ال جی 1 میلیون بود دو ماه پیش ، الان شده 1.500 میلیون !

البته یه سری مدل ها مثل سامسونگ پلاسما که مدل پرفروشی هم هست قیمتش زیاد بالا نرفته 

29 اینچ ک خیلیه . من یه مونیتور در رزولوشن 1920x1080 با 20 تا 23 اینج میخوام بگیرم . نظرت چیه؟

اخه گرافیکم توی رزولوشن تاثیر داره... رزولوشن بالاتر تعداد فریم کمتر _(درست گفتم)؟

این میلی ثانیه ها توی بازی تاثیر داره ؟ منظورم همون 5ms توی توضیحات مانیتور نوشته شده...

کدوم پنل بهترین زاویه دید و شفافیت رو داره؟ LED ? LCD ? IPS?AMVA

ویرایش شده توسط miladfi
لینک به دیدگاه

سلام.

بنده یک سیتم می خواستم جمع کنم برای راه اندازی سرور ممنون می شوم که قطعات مورد نظز را به بنده معرفی فرمائیید.

ویرایش شده توسط nvidia
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، miladfi گفته است :

29 اینچ ک خیلیه . من یه مونیتور در رزولوشن 1920x1080 با 20 تا 23 اینج میخوام بگیرم . نظرت چیه؟

اخه گرافیکم توی رزولوشن تاثیر داره... رزولوشن بالاتر تعداد فریم کمتر _(درست گفتم)؟

این میلی ثانیه ها توی بازی تاثیر داره ؟ منظورم همون 5ms توی توضیحات مانیتور نوشته شده...

کدوم پنل بهترین زاویه دید و شفافیت رو داره؟ LED ? LCD ? IPS?AMVA

اطلاعات زیادی در مورد مانیتور ها ندارم ، 

http://lioncomputer.ir/product/8804/مانیتور+23+اینچ+بنکیو+VZ2350HM/

این مانیتور بد نیست 

بله هر چی رزولوشن بالاتر باشه فشار بیشتری به سیستمتون میاد 

5 میلی ثانیه یعنی مدت زمانی که طول میکشه یه پیکسل از یک رنگ به رنگ دیگه تغییر پیدا کنه ( ممکنه تعاریف مقداری متفاوت باشه ) تو بازی تاثیر نداره 

بهترین زاویه دید و کیفیت رنگ رو IPS و پلاسما دارن

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، bighero7 گفته است :

5 میلی ثانیه یعنی مدت زمانی که طول میکشه یه پیکسل از یک رنگ به رنگ دیگه تغییر پیدا کنه ( ممکنه تعاریف مقداری متفاوت باشه ) تو بازی تاثیر نداره 

با سلام.

زمان پاسخگویی به شدت تو گیم تاثیر داره!

هرچی بیشتر باشه توی صحنه های سریع تصویر مات میشه و حالت گوستینگ ایجاد میشه یعنی کشیده میشه.

هرچی کمتر باشه تو صحنه های سریع تصویر واضح تر و شارپ باقی میمونه.

تصویر سریع هم اکثرا تو بازی داریم.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

تو ی سایتی اینجوری نوشته بود

بنظر من خیلی بده

اخه گرافیکم با این رزولوشن بعضی بازیهارو تا 130فریم  هم میتونه اجرا کنه...

(نرخ بروز رسانی : مقدار این پارامتر میزان توانایی به روز رسانی تصویر یک مانیتور است و واحد آن برا ساس هرتز (Hz) بیان می شود. مانیتور های امروزی حداقل دارای نرخ بروزرسانی 60 هرتز می باشند. این میزان به طور مستقیم با نرخ فریم در ارتباط است. اگر مانیتور شما دارای نرخ بروزرسانی 60Hz است بازی به نمایش در آمده در آن نهایتا 60 فریم را میتواند پوشش دهد. به عبارتی مثلا اگر بازی شما 100 فریم هم اجرا شود شما تفاوتی بین 60 فریم و 100 فریم مشاهده نخواهید کرد. هر چند با توجه به بازی های امروزی که معمولا برای اجرای 60 فریم در این رزولشن سیستم بالایی می خواهند تفاوت چندانی ندارد که مانیتور نرخ بروزرسانی خیلی بالایی داشته باشد!)

- - ی کاربرنوشته بود

در مورد Refresh Rate توضیح میدادید چرا که این توضیح کم به نظرم کمی باعث اشتباه فهمیدن دوستان بشه ، چرا که رفرش ریت بدون روشن کردن VSync رابطه ی مستقیم با FPS نداره ، و از طرفی حتی امروزه بهترین مانیتور های بازار (مانند PB287Q) نیز رفرش ریت 60Hz دارند که البته در رزولوشن های متفاوت ، رفرش ریت های متفاوت دارند مانیتور ها ، اما در کل چیزی نیست که واقعا خیلی برای کاری *به خصوص* گیم (مشخصا تفاوت FPS) خیلی ملاک باشه ، چرا که بالاتر از ی حدی اصلا برای چشم انسان متفاوت نیست و جوری نیست که بشه واقعا تفاوت رو احساس کرد... (نظر شخصی)

در ادامه یه کاربر دیگه نوشته

حرفتون کاملا درسته و بنده هم بعید میدونم زیر حدود 1 میلیون مانیتور بالای 60 هرتز واقعی وجود داشته باشه (تو برند های معتبر). فریم ریت هم تقریبا بالای 45 فریم و نهایتا 60 فریم بیشتر برای چشم انسان بی اثره. 60 فریم استاندارد فیلم هست که ما اونو به صورت عادی میبینیم.
البته تو نظرات هم چند باری هم گفتم باز هم میگم که تو انتخاب مانیتور گیمینگ در حال حاضر مهمترین پارامتر زمان پاسخ دهیه. این پارامتر رو اکثرا قابل لمس میدونن (مگر اینکه چشم مشکل داشته باشه) و این زمان پاسخ دهی هم مستقیما با پنل رابطه ی مستقیم داره

چی شد بلاخره بکدوم ربط داره ؟

بنظر من به زمان پاسخدهی بیشتر تاثیر داره...

آیا واقعا 60فریم برای چشم انسان بی تاثیر؟

ویرایش شده توسط miladfi
لینک به دیدگاه

در در 1396/01/11, 15:23:04، bighero7 گفته است :

اطلاعات زیادی در مورد مانیتور ها ندارم ، 

http://lioncomputer.ir/product/8804/مانیتور+23+اینچ+بنکیو+VZ2350HM/

این مانیتور بد نیست 

بله هر چی رزولوشن بالاتر باشه فشار بیشتری به سیستمتون میاد 

بهترین زاویه دید و کیفیت رنگ رو IPS و پلاسما دارن

مرسی داداشی گل

نظرت  درمورد متنی ک گذاشتم ؟

ویرایش شده توسط miladfi
لینک به دیدگاه

در در 1396/01/11, 15:43:20، Ali Subi گفته است :

با سلام.

زمان پاسخگویی به شدت تو گیم تاثیر داره!

هرچی بیشتر باشه توی صحنه های سریع تصویر مات میشه و حالت گوستینگ ایجاد میشه یعنی کشیده میشه.

هرچی کمتر باشه تو صحنه های سریع تصویر واضح تر و شارپ باقی میمونه.

تصویر سریع هم اکثرا تو بازی داریم.

موفق باشید.

از شماهم مرسی

نظرتون درمورد مطلبی ک گذاشتم چیه؟

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، miladfi گفته است :

از شماهم مرسی

نظرتون درمورد مطلبی ک گذاشتم چیه؟

دوست من رفرش ریت اولین گزینه مهم برای اتخاب مانیتورگیم هست و زمان پاسخگویی دومیش.

بنده گرافیکم کال اف رو 200 فریم اجرا میکرد و نشان دهنده فریم خود بازی این عدد رو نشون میداد ولی مانیتورم 60 هرتز هست! مشکلی از این بابت نداشتم یعنی فریم بالاتر رو بی مشکل نمایش میده.

درباره بحث زمان پاسخگویی طبیعتا 2 یا 1 میلی ثانیه بهتر از 5 هست ولی قیمت مانیتور گیمی که 2 یا 1 باشه حداقل 2 برابر قیمت مانیتور منه!

از اون طرف رفرش ریت هم به شدت پارامتر گرونیه!

البته من درباره برند اسوز دارم صحبت میکنم.

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/11, 20:13:06، Ali Subi گفته است :

دوست من رفرش ریت اولین گزینه مهم برای اتخاب مانیتورگیم هست و زمان پاسخگویی دومیش.

بنده گرافیکم کال اف رو 200 فریم اجرا میکرد و نشان دهنده فریم خود بازی این عدد رو نشون میداد ولی مانیتورم 60 هرتز هست! مشکلی از این بابت نداشتم یعنی فریم بالاتر رو بی مشکل نمایش میده.

درباره بحث زمان پاسخگویی طبیعتا 2 یا 1 میلی ثانیه بهتر از 5 هست ولی قیمت مانیتور گیمی که 2 یا 1 باشه حداقل 2 برابر قیمت مانیتور منه!

از اون طرف رفرش ریت هم به شدت پارامتر گرونیه!

البته من درباره برند اسوز دارم صحبت میکنم.

یعنی یه مانیتور 60 hz میتونه 200فریم گرافیک و اجرا کنه؟یا نه؟ چطوری میشه :|

من این مونیتور پیدا کردم ک 1میلی ثانیه زمان پاسخدهی داره . ولی نمیدونم چند هرتز؟

توی توضیحاتش اینطوری نوشته

Power

Complies with
ENERGY STAR
Power Supply
100 - 240 VAC, 50/60Hz
Power Consumption
Typical: <20.21W
Power Saving Mode: <0.5W
Power Off Mode: <0.5W
اینجا نوشته 60hz منظور همینه؟

http://lioncomputer.ir/product/3541

/مانیتور+ایسوس+22+اینچ+VX228H/#prettyPhoto

لینک به دیدگاه

ببینید در کل شما دو انتخاب دارید 

1- سرعت پاسخدهی بالا ولی رنگ و زاویه دید کمتر

2- سرعت پاسخدهی کندولی رنگ بندی بهتر و زاویه دید بالا

نوع اول معمولا پنل tn هست و نوع دوم پنل ips

هرکسی بسته به سلیقه اش یکی از این دو نوع پنل رو میخره

به نظر بنده اگه اصل کاربری شما گیم هست و معمولا یکنفره روبه روی مانیتور میشینین و بازی میکنین بهتره که پنل tn بگیرید که سریع تره و گوستینگ ایجاد نمیشه

البته خیلی ها اهمیتی به گوستینگ نمیدن و ترجیح میدن با مانیتور ips بازی کنن که رنگ هارو بهتر نمایش میده و زاویه دید بالاتری داره

به نظرم اگه به صورت حرفه ای بازی انجام میدین بهتره که پنل tn بگیرید که سریع تره ، یه نکته دیگه اینکه همه ips ها گوستینگ ندارن ، بعضی مدل های گرونش سرعت پاسخ دهی خوبی دارن مخصوصا مدل های گرون قیمت

توصیه میکنم شما مانیتور رو حضوری برید از مغازه ها بخرید ، اینطوری بهتر متوجه کیفیت تصویر مانیتور میشید ، از فروشنده بخواید دو مانیتور ips و tn نشونتون بدن و روش یک بازی سرعتی رو تست کنید ، البته اگه امکانش باشه !

لینک به دیدگاه

مرسی از bighero7 داداش گلم

و دوست عزیزم Ali Subi

بعد یه مقایسه ها و رفتن به سایتهای خارجی این مونیتور تونستم پیدا کنم

البته تو سایت amazon این مانیتور و UHD معرفی کرد با رزولوشن ACPECT RATIO 1.78.1 معرفی کرد.یعنی رزولوشن 2160×3840 (با نسبت تصویر 1.78:1).

ASUS VX228H - Black 21.5"inch Screen

1ms (GTG) HDMI Widescreen LED Backlight

Full HD 1080p Monitor 250 cd/m2 ASCR 80,000,000:1

Viewing Angle
170 (H) / 160° (V)
Horizontal Refresh Rate
30 - 80 KHz
Vertical Refresh Rate
56 - 76 Hz

با قیمت 780.000 تومن فکر کنم بهترین گزینه باشه

- چندتا مقاله خوندم اخر یکدوم نگفتن ک 60هرتر بهتر یا 120.....  یسریها نوشتن تاثیر زیادی نداره ... یه مقاله ک تست این هرتز بود ،یسریا به 60هرتز رای دادن یسریها به بالاتر...اخر مقاله اینجوری نوشته شده بود

>>>>>>>>>>>>>> برای تولید یک مانیتور فرکانس باید پنل خواص ویژه‌ای داشته باشد؟

اصلاً اینگونه نیست، همه چیز به هماهنگی کارت گرافیک و کنترلر زمان‌بندی بستگی دارد. اگر این دو مشکل حل شود، پنل‌ها به راحتی به سرعت مطلوب می‌رسند.

- - - - حالا من دقیقا نمیدونم refresh rate چقدر تو بازیها تاثیر داره؟؟؟؟؟؟؟

ویرایش شده توسط miladfi
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، miladfi گفته است :

مرسی از bighero7 داداش گلم

و دوست عزیزم Ali Subi

بعد یه مقایسه ها و رفتن به سایتهای خارجی این مونیتور تونستم پیدا کنم

البته تو سایت amazon این مانیتور و UHD معرفی کرد با رزولوشن ACPECT RATIO 1.78.1 معرفی کرد.یعنی رزولوشن 2160×3840 (با نسبت تصویر 1.78:1).

ASUS VX228H - Black 21.5"inch Screen

1ms (GTG) HDMI Widescreen LED Backlight

Full HD 1080p Monitor 250 cd/m2 ASCR 80,000,000:1

Viewing Angle
170 (H) / 160° (V)
Horizontal Refresh Rate
30 - 80 KHz
Vertical Refresh Rate
56 - 76 Hz

با قیمت 780.000 تومن فکر کنم بهترین گزینه باشه

- چندتا مقاله خوندم اخر یکدوم نگفتن ک 60هرتر بهتر یا 120.....  یسریها نوشتن تاثیر زیادی نداره ... یه مقاله ک تست این هرتز بود ،یسریا به 60هرتز رای دادن یسریها به بالاتر...اخر مقاله اینجوری نوشته شده بود

>>>>>>>>>>>>>> برای تولید یک مانیتور فرکانس باید پنل خواص ویژه‌ای داشته باشد؟

اصلاً اینگونه نیست، همه چیز به هماهنگی کارت گرافیک و کنترلر زمان‌بندی بستگی دارد. اگر این دو مشکل حل شود، پنل‌ها به راحتی به سرعت مطلوب می‌رسند.

- - - - حالا من دقیقا نمیدونم refresh rate چقدر تو بازیها تاثیر داره؟؟؟؟؟؟؟

شما یه مانیتور 60 هرتز بخرید ، 120 هرتز ها گرون قیمتن و کارت گرافیک قدرتمندی هم لازمه تا بتونه تو بازی های جدید 120 فریم رو بده

رفرش ریت یعنی تازه سازی تصویر ، یعنی مثلا شما دارید تو مانیتور یک عکس رو نگاه میکنید ،مانیتور هر ثانیه 60 بار تصویر رو رفرش میکنه .

لینک به دیدگاه

نرخ فریم بالا بیشتر به کار بازی های آنلاین مثل Csgo و Dota 2 و Overwatch و.. میاد  که خیلی گرافیک خوب نمیخوان وگرنه بخوای روی 1080 بازی های روز رو با کیفیت خوب 120 فریم بازی کنی گرافیک  1080 یا 1080TI میخوای که خیلی خرجش بالا میره.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

سلام دوستان چند سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید 1-نظرتون درباره ای کارت گرافیک چیه http://lioncomputer.ir/product/9857/کارت+گرافیک+سافایر+NITRO%2B+RX+480+8GB/ بخرم یا 1060 gtx بگیرم ؟2 -rx480 با 7100 i3 گلوگاه نمیشه؟3-refresh rate این مانیتور چنده؟ http://lioncomputer.ir/product/8078/مانیتور+22+اینچ+بنکیو+GW2270H/  یک رم 8 گیگ چند فریم کمتر می گیره نصبت به دو تا 4 گیگ بروی یک مادربورد 4 کاناله؟ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...