رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، assassin gamer گفته است :

سلام دوستان چند سوال داشتم ممنون میشم جواب بدیدhttp://lioncomputer.ir/product/9857/کارت+گرافیک+سافایر+NITRO%2B+RX+480+8GB/ بخرم یا 1060 gtx بگیرم ؟2 -rx480 با 7100 i3 گلوگاه نمیشه؟3-refresh rate این مانیتور چنده؟ http://lioncomputer.ir/product/8078/مانیتور+22+اینچ+بنکیو+GW2270H/  یک رم 8 گیگ چند فریم کمتر می گیره نصبت به دو تا 4 گیگ بروی یک مادربورد 4 کاناله؟ممنون?

مادربرد حتما منظورتون 4 درگاه برای رمه که به صورت دوکاناله کار میکنن ، فرقی نمیکنه 4 رم استفاده کنید یا 2 عدد رم ، به هر حال 2 کاناله کار میکنه ، و در فریم هم هم میتونه تاثیر بزاره و هم تاثیر نداشته باشه ، در اکثر بازی ها تاثیر خیلی کمی داره ، ولی در معدود بازی هایی دوکاناله بودن رم مقداری برتری فریم ایجاد میکنه

در مورد گرافیک های مورد نظر قبلا زیاد نظر داده شده ، به تاپیک مشاوره تخصصی در خرید کارت گرافیک مراجعه کنید

7100 فعلا قدرت مناسبی برای اجرای بازی ها داره شاید در یکی دو سال آینده با مشکل مواجه بشید

مانیتور 60 هرتز هست دوست عزیز 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام و عرض ادب؛
می خواتسم در این مورد تاپیک بزنم ولیگفتم تا وقتی این تاپیک هست چرا دوباره کاری کنم.

می خوام بدونم بین این 3 باندل زیر ، کدوم بهتره ؟ 

i7 3930k + msi gd 45 d8     که به من میدن 1100
i7 6700k + z170                         که میره بالای 1700
i7 7700k + z270                       که میره بالای 1800

می خوام در آینده 1080ti هم بخرم. به نظرتون کدوم بهتره؟

ویرایش شده توسط Daniel110
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

با سلام و عرض ادب؛
می خواتسم در این مورد تاپیک بزنم ولیگفتم تا وقتی این تاپیک هست چرا دوباره کاری کنم.

می خوام بدونم بین این 3 باندل زیر ، کدوم بهتره ؟ 

i7 3930k + msi gd 45 d8     که به من میدن 1100
i7 6700k + z170                         که میره بالای 1700
i7 7700k + z270                       که میره بالای 1800

می خوام در آینده 1080ti هم بخرم. به نظرتون کدوم بهتره؟

با گزینه های دومی و سومی به دلیل جدیدتر بودن و داشتن فرکانس بالاتر فریم بیشتری در بازی ها  میتونید بگیرید

ولی در ضمینه رندرینگ گزینه اول بهتره 

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

سلام.
راستش به نظرم باید این طوری می نوشتم :

3930k + x79 + 1080ti
6700k + z170 + 1080
7700k + z270 + 1080

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

سلام.
راستش به نظرم باید این طوری می نوشتم :

3930k + x79 + 1080ti
6700k + z170 + 1080
7700k + z270 + 1080

اگه بتونید اولی رو اورکلاک کنید اولی 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، bighero7 گفته است :

اگه بتونید اولی رو اورکلاک کنید اولی 

سلام. 
عالیه
چون به احتمال 90 درصد واترکولر می گذارم اورش می کنم.

راستی ، به نظرتون واترکولر های 360 گرین ارزش خرید دارن؟

لینک به دیدگاه

دوستان سلام. عرضم به خدمت شما که از ترس افزایش قیمتا تو تابستون تصمیم گرفتم همین هفته سیستمو ببندم. لطفا خیلی سریع نظر و پیشنهادتون رو بگید تا استفاده کنم. ممنون.

نکته : همونطور که تو عکس میبینید ، پاور دو مدل کولرمستر و گرین گذاشتم. اینجا جاییه که به کمک اساتید نیاز دارم ، گرین 750وات پلاتینیوم یا کولرمستر 650وات گلد؟

همچنین در مورد خنک کننده CPU هم نتونستم تصمیم بگیرم آبی یا هوایی؟ حقیقتش یکم از آبی و دردسرهاش (البته من فقط شنیدم که دردسر داره خودم تجربشو ندارم. مشکلاتی اعم از نشتی و مشکلات پمپ و صدا و...) میترسم. ضمن اینکه خب هوایی 200 تومن ارزون تر در میاد برام و خیلی کمک میکنه این موضوع.

و نکته دیگه اینه که فعلا قصد خرید کارت گرافیک ندارم ولی تابستون یک کارت RX480 قراره که بخرم. لطفا توان مورد نیاز این کارت رو در نظر بگیرید.

بازم میگم لطفا سریع کمک کنید که ایشالا در همین روز های آتی برم مزاحم آقا مهدی شم :-)

ویرایش : یک سوال دیگه ، کیس MasterBox 5 با MasterBox 5t که تفاوت خاصی نداره؟ من فقط به خاطر قرمز بودنش میخوام 5t بگیرم. اما اگه به نظرتون به صرفه هست MasterCase 5 Pro بگیرم که جا برای هارد بیشتر داره و درایو 5.25 هم داره همچنین 3 تا فن هم نصب کرده خودش! خودم فکر میکنم بیشتر بصرفه. بازم شما راهنمایی کنین.

تصویر : zzz.bmp 

ویرایش شده توسط nikghalb
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

سلام. 
عالیه
چون به احتمال 90 درصد واترکولر می گذارم اورش می کنم.

راستی ، به نظرتون واترکولر های 360 گرین ارزش خرید دارن؟

بله اگه کیستون رادیاتور 360 ساپورت میکنه کولر مناسبیه

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، nikghalb گفته است :

دوستان سلام. عرضم به خدمت شما که از ترس افزایش قیمتا تو تابستون تصمیم گرفتم همین هفته سیستمو ببندم. لطفا خیلی سریع نظر و پیشنهادتون رو بگید تا استفاده کنم. ممنون.

نکته : همونطور که تو عکس میبینید ، پاور دو مدل کولرمستر و گرین گذاشتم. اینجا جاییه که به کمک اساتید نیاز دارم ، گرین 750وات پلاتینیوم یا کولرمستر 650وات گلد؟

همچنین در مورد خنک کننده CPU هم نتونستم تصمیم بگیرم آبی یا هوایی؟ حقیقتش یکم از آبی و دردسرهاش (البته من فقط شنیدم که دردسر داره خودم تجربشو ندارم. مشکلاتی اعم از نشتی و مشکلات پمپ و صدا و...) میترسم. ضمن اینکه خب هوایی 200 تومن ارزون تر در میاد برام و خیلی کمک میکنه این موضوع.

و نکته دیگه اینه که فعلا قصد خرید کارت گرافیک ندارم ولی تابستون یک کارت RX480 قراره که بخرم. لطفا توان مورد نیاز این کارت رو در نظر بگیرید.

بازم میگم لطفا سریع کمک کنید که ایشالا در همین روز های آتی برم مزاحم آقا مهدی شم :-)

ویرایش : یک سوال دیگه ، کیس MasterBox 5 با MasterBox 5t که تفاوت خاصی نداره؟ من فقط به خاطر قرمز بودنش میخوام 5t بگیرم. اما اگه به نظرتون به صرفه هست MasterCase 5 Pro بگیرم که جا برای هارد بیشتر داره و درایو 5.25 هم داره همچنین 3 تا فن هم نصب کرده خودش! خودم فکر میکنم بیشتر بصرفه. بازم شما راهنمایی کنین.

سلام.

1. مینتون رو z270 بردارید و پول اضافه برای رنگ آمیزی و ...... ندید
2. اگر این گرافیک رو می خواهید یک پاور 600 هم کفایت می کنه
3. کیستون رو به نظرم اگر از سری z گرین انتخاب کنید بسیار اقلانه تره
4. هاردتون رو  وسترن آبی یا سبز بردارید ، بنفش برای سیستم های دوربین و ... است.
5. اگر اورکلاک می کنید واترکولر ارزش داره 
6. اگر واترکولر می خواهید گرین مدل های خوبی داره ، پولتون رو زیادی برای کیس و کولر هدر ندید.
7.اگر نرم افزاری ندارید که باید روی ssd اجرا بشه ، یک ssd معمولی 120 گیگ هم کفایت می کنه 

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، nikghalb گفته است :

پاور رو گرین بخرید

خنک کننده هم بستگی داره به پردازنده اگر 14 نانو متر intel هست بهتره واترکولر بخرید به خاطر فشار کم تری که به سی پی یو وارد میکنه یا اگر خنک کننده بادی میخواید بخرید ، سیع کنید مدلی بخرید که وزن پایینی داشته باشه.

480 هم برای تابستون خیلی در هست اون زما 580 امده.

والله الان دیگه کسی زیاد هارد نمیگذار  دیگه فوقش 2 تا ssd هست با  3 تا هارد.

اگر زیبایی زیاد مهم نیست یه کیس گرین  بین Z4 یا Z2 یا Grand + یکی رو بخرید بقیه بودجه رو بگذارید رو خرید  قطعات قوی تر. اگر مهم هست براتون مدل Cooler Master MasterBox 5t بخرید وگرنه مدل معمولیش 3 تا فن بیشتر نمیخوره !

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

سلام.

1. مینتون رو z270 بردارید و پول اضافه برای رنگ آمیزی و ...... ندید
2. اگر این گرافیک رو می خواهید یک پاور 600 هم کفایت می کنه
3. کیستون رو به نظرم اگر از سری z گرین انتخاب کنید بسیار اقلانه تره
4. هاردتون رو  وسترن آبی یا سبز بردارید ، بنفش برای سیستم های دوربین و ... است.
5. اگر اورکلاک می کنید واترکولر ارزش داره 
6. اگر واترکولر می خواهید گرین مدل های خوبی داره ، پولتون رو زیادی برای کیس و کولر هدر ندید.
7.اگر نرم افزاری ندارید که باید روی ssd اجرا بشه ، یک ssd معمولی 120 گیگ هم کفایت می کنه 

سلام به شما ، مرسی از پاسختون.

1. من منظورتون رو از رنگ آمیزی نفهمیدم؟ به خاطر AURA فکر میکنم گفتین. مسئله ای که هست اینه که Z270 ها گرون تر هستن.

2.خب من سوالم چیز دیگه ای بود حقیقتش : گرین پلاتینیوم یا کولرمستر گلد؟

3. خودم قبول دارم که انتخابم شاید از نظر پولی نصرفه ولی حقیقتش من ظاهر کیس خیلی برام مهمه . این مدل ها رو خیلی پسندیدم. بازم از پیشنهادتون ممنونم.

4. یعنی مناسب من نیست؟ ببینید من یک هارد پر سرعت و مطمئن میخوام اگه برند سیگیت مدل های بهتری داره لطفا معرفی کنید.

5 و 6. نه حقیقتش اورکلاک نمیکنم (حداقل فعلا ، چون نه جرئت ریسکشو دارم نه بلدم نه نیاز دارم ) . پس اگه اور نکنم انتخاب ایرکولرم انتخاب خوبیه؟ ویرایش : اگه بخوام کولر آبی استفاده کنم لطفا مدل مناسب معرفی کنید.

7. چرا حقیقتش نیاز دارم به 250 گیگ.

دوست عزیز بازم ازتون ممنونم لطفا باز هم پاسخ بدین.

ویرایش شده توسط nikghalb
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ATER گفته است :

پاور رو گرین بخرید

خنک کننده هم بستگی داره به پردازنده اگر 14 نانو متر intel هست بهتره واترکولر بخرید به خاطر فشار کم تری که به سی پی یو وارد میکنه یا اگر خنک کننده بادی میخواید بخرید ، سیع کنید مدلی بخرید که وزن پایینی داشته باشه.

480 هم برای تابستون خیلی در هست اون زما 580 امده.

والله الان دیگه کسی زیاد هارد نمیگذار  دیگه فوقش 2 تا ssd هست با  3 تا هارد.

اگر زیبایی زیاد مهم نیست یه کیس گرین  بین Z4 یا Z2 یا Grand + یکی رو بخرید بقیه بودجه رو بگذارید رو خرید  قطعات قوی تر. اگر مهم هست براتون مدل Cooler Master MasterBox 5t بخرید وگرنه مدل معمولیش 3 تا فن بیشتر نمیخوره !

خیلی ممنون از شما بابت پاسخ. 

خودم هم دلم با گرین هستش . پس پاور تایید شد.

فکر کنم بابت خمیدگی لبه های CPU میگید که من هم دیدم. پس یک کولر گرین آبی تهیه خواهم کرد. لطفا دوستان اگه مدلی میشناسن معرفی کنن.

والا من حجم زیادی نیاز دارم و هارد واقعا برام مهمه. ولی حق با شماست.

بعله متاسفانه زیبایی برام مهمه که به قیمت صرف پول بیشتر برام تموم میشه!

لینک به دیدگاه

سلام. 
اگر واترکولر میخواهید ، Green Glacier 240 evo گزینه خوبیه ، 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، nikghalb گفته است :

فکر کنم بابت خمیدگی لبه های CPU میگید که من هم دیدم. پس یک کولر گرین آبی تهیه خواهم کرد. لطفا دوستان اگه مدلی میشناسن معرفی کنن.

6600  و به پایین Green 120 EVO

6600k و به بالا Green 240 EVO

ولی بیشتر از 6600k برای بازی عقلانی نیست.

در کل بین هار ها (همه مدل)  3 ترا ها به صرفه تر هستن.(قیمت نسبت به حجمی که میده)

مدل هم حتما Seagate barracuda جدید ها

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، nikghalb گفته است :

در 3 دقیقه قبل، ATER گفته است :

در کل بین هار ها (همه مدل)  3 ترا ها به صرفه تر هستن.(قیمت نسبت به حجمی که میده)

راستی یه چیز دیگه اگر واتر کولر 240 میخرید کیس رو Cooler Master MasterCase Pro 5  بگیرید چون نیاز به کیسی هست که 2 تا فن 120 روی سقف بخوره.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ATER گفته است :

متاسفانه این مدل Green 240 EVO که قرمز هستش همه جا ناموجوده و اون مدل سفید رنگش فقط موجود هست. به نظرتون خوبه؟

من این CPU رو برای کارهای شبکه + بازی میخوام و باید بگم که حق با شماست.

خیلی ممنون بابت این پیشنهاد. بعله هارد عالی ایه همین رو انتخاب میکنم.

ممنون از شما.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ATER گفته است :

راستی یه چیز دیگه اگر واتر کولر 240 میخرید کیس رو Cooler Master MasterCase Pro 5  بگیرید چون نیاز به کیسی هست که 2 تا فن 120 روی سقف بخوره.

خب اون یکی مدل ها که جلوشون جا میشه. نمیشه مگه جلو نصب کرد فن ها رو؟ حتما باید بالا نصب شه؟

لینک به دیدگاه

سلام
بنده سیستمی با مشخصات زیر دارم :
Intel Core i7 6700K
Asus Z170 Pro Gaming
16GB DDR4
Samsung 850 Evo 250GB
Seagate 7200.12 1Tb
Asus Dvd-wr
Green X3 Gaming
Green 535A

یه گرافیک Nvidia میخوام چون یادگیری ماشین کار میکنم و یه مانیتور Ips نیاز دارم تو سایز 23 تا 25 اینچ
نظر خودم Asus GTX 1060 Dual O6G و Asus Mx259h هستش
مشکلی هم که انتخاب رو سخت میکنه اینه که پاورم یدونه کانکتور 6 پین بیشتر نداره و در صورت انتخاب 1070 به بالا باید پاور هم تغییر کنه یا با مبدل از 2 تا چهار پین بگیرم (شکل) که نمیدونم چقدر قابل اطمینانه این روش ؟!!
قطعات رو کامل گفتم تا مصرف پاور مشخص بشه
ازتون میخوام راهنماییم کنید
پیشاپیش تشکر 

pci-express-adapter-4pinx2-to-pci-e-8pin.thumb.jpg.9f5c20c65409e1071c496e53231cf78a.jpg

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، lamanta گفته است :

سلام
Intel Core i7 6700K
Asus Z170 Pro Gaming
16GB DDR4
Samsung 850 Evo 250GB
Seagate 7200.12 1Tb
Asus Dvd-wr
Green X3 Gaming
Green 535A

یه گرافیک Nvidia میخوام چون یادگیری ماشین کار میکنم و یه مانیتور Ips نیاز دارم تو سایز 23 تا 25 اینچ
مشکلی هم که انتخاب رو سخت میکنه اینه که پاورم یدونه کانکتور 6 پین بیشتر نداره و در صورت انتخاب 1070 به بالا باید پاور هم تغییر کنه یا با مبدل از 2 تا چهار پین بگیرم (شکل) که نمیدونم چقدر قابل اطمینانه این روش ؟!!
پیشاپیش تشکر 

pci-express-adapter-4pinx2-to-pci-e-8pin.thumb.jpg.9f5c20c65409e1071c496e53231cf78a.jpg

قبل از خرید هر نوع گرافیک اندازه اون رو با اندازه داخل کیس تون چک کنید تاجایی که من یادم هست اندازه گرافیک های داخل Green X3 Gaming  حدود 25cm فکر کنم باشه

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، pesari_az_kelachai گفته است :

قبل از خرید هر نوع گرافیک اندازه اون رو با اندازه داخل کیس تون چک کنید تاجایی که من یادم هست اندازه گرافیک های داخل Green X3 Gaming  حدود 25cm فکر کنم باشه

بله اینو آگاهی دارم، بیشتر پی رسیدن به پاسخ سوالاتم هستم !

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، nikghalb گفته است :

خب اون یکی مدل ها که جلوشون جا میشه. نمیشه مگه جلو نصب کرد فن ها رو؟ حتما باید بالا نصب شه؟

وقتی واتر کولر رو جلوی کیس نصب میکنید باعث میشه به جای هوای خنک هوای گرم وراد کیس بشه گرچه سی پی یو شما اصلا نیازی به 240 نداره یه 120 از کافیه هم براش بیشتر الکی پول خرج چیزی نکن که لازم نیست.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ATER گفته است :

وقتی واتر کولر رو جلوی کیس نصب میکنید باعث میشه به جای هوای خنک هوای گرم وراد کیس بشه گرچه سی پی یو شما اصلا نیازی به 240 نداره یه 120 از کافیه هم براش بیشتر الکی پول خرج چیزی نکن که لازم نیست.

پس باید کیسی که میخرم قابلیت پشتیبانی از فن 240 در بالای کیس رو داشته باشه درسته؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، nikghalb گفته است :

پس باید کیسی که میخرم قابلیت پشتیبانی از فن 240 در بالای کیس رو داشته باشه درسته؟

بلی

qi8h_img_20170224_134831.thumb.jpg.1b0823826ad2ea2ab47738878b22799e.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، lamanta گفته است :

سلام
Intel Core i7 6700K
Asus Z170 Pro Gaming
16GB DDR4
Samsung 850 Evo 250GB
Seagate 7200.12 1Tb
Asus Dvd-wr
Green X3 Gaming
Green 535A

پیشاپیش تشکر 

دوستان لطفا بنده هم راهنمایی کنید :-)

ویرایش شده توسط lamanta
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ATER گفته است :

بلی

qi8h_img_20170224_134831.thumb.jpg.1b0823826ad2ea2ab47738878b22799e.jpg

خیلی ممنون دوست عزیز. 

سیستم خودتونه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...