رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 13 دقیقه قبل، nikghalb گفته است :

خیلی ممنون دوست عزیز. 

سیستم خودتونه؟

خیر سیستم یکی از بچه های لیون هست دیدم قشنگ عکس رو گذاشتم

مخیواستم بگم Z4 اونقدر های هم که فکر میکنید ساده نیست ، با یه شیشه شفاف و کابل اسلیو و..  جیگر میشه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 22 دقیقه قبل، lamanta گفته است :

دوستان لطفا بنده هم راهنمایی کنید :-)

اول از همه اصلا و اصلا  از تبدیل مولکس به Pcie استفاده نکنید.

مانیتور 

ASUS VX229H 22inch AH-IPS.

گرافیک گرافیک هم همون مدلی که گفتید یا 

Inno3D GTX 1060 X2 6GB

یا

GALAX GTX 1060 OC 6G

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ATER گفته است :

اول از همه اصلا و اصلا  از تبدیل مولکس به Pcie استفاده نکنید.

مانیتور 

ASUS VX229H 22inch AH-IPS.

گرافیک گرافیک هم همون مدلی که گفتید یا 

Inno3D GTX 1060 X2 6GB

یا

GALAX GTX 1060 OC 6G

دلیل انتخاب این مانیتور چیه  ؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، lamanta گفته است :

دلیل انتخاب این مانیتور چیه  ؟

تا اونجایی که من از افراد مختلف شنیدم تفاوت سری MX با VX این هست که اسپیکر بهتری داره ، بنده فلزی داره و در پنل در حقیقت یکی هستن

من خودم همین مانیتور رو دارم کیفیت تصویرش عالیه.

راستی بین اون گرافیک ها مدل ایسوس بهتر هست.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ATER گفته است :

تا اونجایی که من از افراد مختلف شنیدم تفاوت سری MX با VX این هست که اسپیکر بهتری داره ، بنده فلزی داره و در پنل در حقیقت یکی هستن

من خودم همین مانیتور رو دارم کیفیت تصویرش عالیه.

راستی بین اون گرافیک ها مدل ایسوس بهتر هست.

یکی از مهمترین تفاوت ها در کنار اونهایی که شما گفتید وجود تکنولوژی Trace Free  در سری Mx هست که نمیدونم چقدر میتونه مفید باشه...

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، lamanta گفته است :

یکی از مهمترین تفاوت ها در کنار اونهایی که شما گفتید وجود تکنولوژی Trace Free  در سری Mx هست که نمیدونم چقدر میتونه مفید باشه...

اگر بازی های ریسنگ مثل Need for speed و..  های  که تصویر سریع توش جا به جا میشه انجام نمیدید نیازی به این فناوری نیازی ندارید

کارش اینه که در زمان سریع جا به جا شدن تصویر سایه های به جا مانده رو پوشش میده که زیاد به چشم نمیاد.

توی بازی های فوتبال ، ماشینی و اول شخص به کار میره.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، lamanta گفته است :

بله اینو آگاهی دارم، بیشتر پی رسیدن به پاسخ سوالاتم هستم !

خوب منظورم پاسخ سوال شما بود. شما فرض کنید گرافیکی گرفته باشید که داخل کیستون جا نشه آنوقت چه فرقی می کنه که پاورتون ساپورت می کنه یا نه.

در رابطه با رابط چون من خودم سابقه خوبی از آنها ندارم پیشنهاد نمی کنم و از طرفی بازهم باید ببینید آیا 2تا پورت خالی پاور برا همونی که تو عکس گذاشتید وجود داره یا خیر؟

امیدوارم مطلبم مفید فایده بوده باشه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان
تفاوت این دو خنک کننده چیه و تفاوت کارایشون چقدر هستش
http://lioncomputer.ir/product/9832/واتر+کولر+گرین+GLC120-EVO/

http://lioncomputer.ir/product/9833/واتر+کولر+گرین+GLC240-EVO/

واینکه کیس Z4 Astiak در قسمت جلوی کیس دو عدد فن میخوره یا سه عدد
کیس Z4-Astiak گرین، بهترین پیشنهاد برای حرفه ای ها

با تشکر

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، javadrock گفته است :

سلام دوستان
تفاوت این دو خنک کننده چیه و تفاوت کارایشون چقدر هستش

واینکه کیس Z4 Astiak در قسمت جلوی کیس دو عدد فن میخوره یا سه عدد
کیس Z4-Astiak گرین، بهترین پیشنهاد برای حرفه ای ها

با تشکر

این دو خنک کننده تفاوتشون توی اندازه رادیاتور هست، 240 رادیاتور بزرگتری داره.که توش سطح پخش شدگی مایع بیشتر از 120 هست در نتیجه خنک کنندگی بهتری داره...

کلا کیس z4 پنج تا فن نصب شده داره دوتا جلو دوتا بالا یکی پشت .

ویرایش شده توسط کیهان
لینک به دیدگاه

درود بر دوستان لیون

قطعات سیستم به قرار زیره:

GIGABYTE P110-D3
Intel Core i3-7100
Kingston HyperX FURY 2*4GB 2400Mhz CL15 DDR
Plextor M8PeG PCIe NVMe M2 128GB
GALAX GTX 1060 OC 6GB GDDR5
ASUS 24X DVD-RW Internal Drive
Toshiba P300 7200Rpm 64MB Buffer SATA3 HDD - 1TB
GREEN X3+ VIPER Case

power: green GP535B

فقط دو تا مشکل دارم یکی اینکه پاور فکر کنم تقریبا تولید ده سال پیشه (برچسب انقضای گارانتی روی پاور را مشاهده نمایید) و نمیدونم با قطعات همخوانی داره یا نه

و دوم اینکه کابل برق از خود پاور نیست و روی کانکتور کابل نوشته 10 امپر و 250 ولت ولی روی پاور نوشته حداکثر 240 ولت و 8 امپر.

عکس های پاور رو پیوست میکنم لطفا دوستان هم در مورد مناسب بودن یا نبودن پاور برای سیستم و هم کابل برقی که میخام بهش وصل کنم؛ راهنمایی کنند

power.jpg

power input.jpg

لینک به دیدگاه

درود بر دوستان لیون
قطعات سیستم به قرار زیره:
GIGABYTE P110-D3
Intel Core i3-7100
Kingston HyperX FURY 2*4GB 2400Mhz CL15 DDR
Plextor M8PeG PCIe NVMe M2 128GB
GALAX GTX 1060 OC 6GB GDDR5
ASUS 24X DVD-RW Internal Drive
Toshiba P300 7200Rpm 64MB Buffer SATA3 HDD - 1TB
GREEN X3+ VIPER Case
power: green GP535B
فقط دو تا مشکل دارم یکی اینکه پاور فکر کنم تقریبا تولید ده سال پیشه (برچسب انقضای گارانتی روی پاور را مشاهده نمایید) و نمیدونم با قطعات همخوانی داره یا نه
و دوم اینکه کابل برق از خود پاور نیست و روی کانکتور کابل نوشته 10 امپر و 250 ولت ولی روی پاور نوشته حداکثر 240 ولت و 8 امپر.
عکس های پاور رو پیوست میکنم لطفا دوستان هم در مورد مناسب بودن یا نبودن پاور برای سیستم و هم کابل برقی که میخام بهش وصل کنم؛ راهنمایی کنند
power.thumb.jpg.d46114774115d9d753f4d065b03231f7.jpg
58e23b1ed943e_powerinput.thumb.jpg.8a0a26a547995d170683e16b5fb8bbbe.jpg

درود اگر مشکل بودجه نیست پاور فعلی رو بفروشن و یه مدل استاندارد تر بگیرید مثل

vs550 corsair
green 600hp

این 2تا خوبن و خوش قیمت البته یکم کشیدن بالا ولی خوب تو این وات و قیمت خوبن

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، کیهان گفته است :

این دو خنک کننده تفاوتشون توی اندازه رادیاتور هست، 240 رادیاتور بزرگتری داره.که توش سطح پخش شدگی مایع بیشتر از 120 هست در نتیجه خنک کنندگی بهتری داره...

کلا کیس z4 پنج تا فن نصب شده داره دوتا جلو دوتا بالا یکی پشت .

ممنون دوست عزیز ولی میخواستم بدونم چند درصد تفاوت کارایی این دو خنک کننده هستش

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز ولی میخواستم بدونم چند درصد تفاوت کارایی این دو خنک کننده هستش

درود

هر دوی این خنک کننده ها دما رو به حداقل میرسونن مثلا نسبت به دمای اتاق و کیس دمای 35 درجه خیلی خوبه برا cpu.

حالا تفاوت چیه؟ مدل 120 مسلما خیلی باید تلاش کنه تا به حداقل دما برسه و نویز 35db تولید میکنه که دیوانه کنندس...

مدل240 راحت تر به دمای موردنظر میرسه و مسلما نویز کمتری تولید میکنه.

نظر شخصی من اگر خیلی خنک کننده پردازنده براتون مهمه، واترکولینگ های ارزون اصلا بدرد نمیخورن. از نظر کاهش دما بد نیستن ولی نویز تولیدی زیادی دارن که به مرور زمان اعصاب خورد کن میشن.

با هزینه 320 تومن noctua-dh-14 رو بخرین که نویز خیلی کم و کاهش دمای عالی داره. کیفیت قطعاتش هم 6 سال گارانتی شرکتی داره.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من با نرم افزارهایی مث فتوشاپ،کورل،کورل ویدیو و این رنج نرم افزارها کار میکنم و همینطور مجبورم بخاطر زمینه های متفاوت کاریم همزمان چندین نرم افزار روی سیستمم باز و درحال کار باشه.مثلا پیش اومده که همزمان با رندر گرفتن از یک پروژه ، درحال کار با فتوشاپ بودم و کارهایی از این قبیل.من چند وقتیه که زوم شدم روی پردازنده هایی مثل۲۶۲۰ و ۵۸۲۰ و حتی حاظرم یکی دوماه صبرکنم تا سی پی یوهای رایزن وارد بازار بشن.بنظرتون صبر کنم؟ از مدل های بالا بودجه هم تا ۵تومن فقط کیس هست
راستی موقع کارکردن هارد سیستمم روی صد درصده لطفا هارد مناسب کاری من معرفی کنین
ممنون

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mephist33 گفته است :

درود

هر دوی این خنک کننده ها دما رو به حداقل میرسونن مثلا نسبت به دمای اتاق و کیس دمای 35 درجه خیلی خوبه برا cpu.

حالا تفاوت چیه؟ مدل 120 مسلما خیلی باید تلاش کنه تا به حداقل دما برسه و نویز 35db تولید میکنه که دیوانه کنندس...

مدل240 راحت تر به دمای موردنظر میرسه و مسلما نویز کمتری تولید میکنه.

نظر شخصی من اگر خیلی خنک کننده پردازنده براتون مهمه، واترکولینگ های ارزون اصلا بدرد نمیخورن. از نظر کاهش دما بد نیستن ولی نویز تولیدی زیادی دارن که به مرور زمان اعصاب خورد کن میشن.

با هزینه 320 تومن noctua-dh-14 رو بخرین که نویز خیلی کم و کاهش دمای عالی داره. کیفیت قطعاتش هم 6 سال گارانتی شرکتی داره.

پردازنده نسل ششم می‌تونه این وزن رو تحمل کنه؟ چندین جا نوشته شده سطح روی پردازنده(اسمش رو یادم نیست) ضعیفه و تحمل وزن رو نداره

لینک به دیدگاه

پردازنده نسل ششم می‌تونه این وزن رو تحمل کنه؟ چندین جا نوشته شده سطح روی پردازنده(اسمش رو یادم نیست) ضعیفه و تحمل وزن رو نداره

درست میفرمایید [emoji106]

اما کمی بعد از انتشار این خبر که پردازنده ای نسل ششم برد ضعیفی دارن noctua سیستم اتصال secufirm رو معرفی کرد هیچ گونه اسیبی به پردازنده در استفاده بلند مدت نمیرسونه.
از سمت tom's hardware و چندین سایت معتبر دیگه هم تایید شده.

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان گل.

آقا من رفتم یک i7 7700K بگیرم ، در نهایت پشیمون شدم (با توجه به اینکه نسخه 7700 هم قدرت خوبی داره و من حتی اصلا نمیدونم اورکلاک به چه صورته و اصلا میترسم که اورکلاک کنم و این اوصاف) در نهایت یک  i7 7700 گرفتم و با پول اضافش 16 گیگ رم دیگه اضافه کردم که برای کارم خیلی بدردم میخوره (مجازی سازی).

ولی حالا یکم احساس پشیمونی میکنم ازینکه چرا K نگرفتم چون بعضی بنچمارکارو میبینم که 7700k بعد از 6950X قرار گرفته ولی 7700 حتی پایینتر از 6600K و 6700K و حتی 7600 .

خواستم بدونم نظر شما چیه دوستان؟ به نظرتون بفروشم (یک روز هم کار نکرده) و 7700k بگیرم؟ لطفا راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 18 دقیقه قبل، nikghalb گفته است :

سلام به همه دوستان گل.

آقا من رفتم یک i7 7700K بگیرم ، در نهایت پشیمون شدم (با توجه به اینکه نسخه 7700 هم قدرت خوبی داره و من حتی اصلا نمیدونم اورکلاک به چه صورته و اصلا میترسم که اورکلاک کنم و این اوصاف) در نهایت یک  i7 7700 گرفتم و با پول اضافش 16 گیگ رم دیگه اضافه کردم که برای کارم خیلی بدردم میخوره (مجازی سازی).

ولی حالا یکم احساس پشیمونی میکنم ازینکه چرا K نگرفتم چون بعضی بنچمارکارو میبینم که 7700k بعد از 6950X قرار گرفته ولی 7700 حتی پایینتر از 6600K و 6700K و حتی 7600 .

خواستم بدونم نظر شما چیه دوستان؟ به نظرتون بفروشم (یک روز هم کار نکرده) و 7700k بگیرم؟ لطفا راهنمایی کنید.

برا چی پشیمون بشید؟!

کدوم بنچمارک؟

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-G4400-vs-Intel-Core-i7-2600

این که سی پی یو پنتویم  رو امتیازشو   بالاتر ت ازیک ای سون زده اونم با اختلاف زیاد؟!

وقتی اورکلاک نمیکنید  نیازی هم نبوده که کا بگیرید  مسلما از هر  ای فایو  سی پی یو شما بالاتره   و قویتر

الان بخاید بفروشید  یه ضرر  15 تا 20 درصدی  باید بکنید و با خرید سی پی یو  کا  این مدل  هیچ تفاوتی هم برا شما نخواهد داشت  

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

برا چی پشیمون بشید؟!

کدوم بنچمارک؟

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-G4400-vs-Intel-Core-i7-2600

این که سی پی یو پنتویم  رو امتیازشو   بالاتر ت ازیک ای سون زده اونم با اختلاف زیاد؟!

وقتی اورکلاک نمیکنید  نیازی هم نبوده که کا بگیرید  مسلما از هر  ای فایو  سی پی یو شما بالاتره   و قویتر

الان بخاید بفروشید  یه ضرر  15 تا 20 درصدی  باید بکنید و با خرید سی پی یو  کا  این مدل  هیچ تفاوتی هم برا شما نخواهد داشت  

سلام و ممنون از پاسخ شما.

حقیقتش اره همچین سایتی بود اونیم که من رفتم (cpu.userbenchmark.com) !

خب مشکل اینجاست که من نمیدونم که اورکلاک میکنم یا نه چون تا حالا نکردم. تنها چیزی ک میدونم اینه که میترسم ریسکشو بکنم ، بلد نیستم اورکلاک بکنم ، و اصلا نمیدونم که نیازی دارم به این کار یا نه.

ولی این پاسخ شما به من یک قوت قلبی داد که انقدر ناراحت نباشم از انتخابم :-) خیلی ممنون از شما.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، nikghalb گفته است :

سلام و ممنون از پاسخ شما.

حقیقتش اره همچین سایتی بود اونیم که من رفتم (cpu.userbenchmark.com) !

خب مشکل اینجاست که من نمیدونم که اورکلاک میکنم یا نه چون تا حالا نکردم. تنها چیزی ک میدونم اینه که میترسم ریسکشو بکنم ، بلد نیستم اورکلاک بکنم ، و اصلا نمیدونم که نیازی دارم به این کار یا نه.

ولی این پاسخ شما به من یک قوت قلبی داد که انقدر ناراحت نباشم از انتخابم :-) خیلی ممنون از شما.

خواهش میکنم 

باخیال راحت  استفاده کنیدبسیار   سی پی یو قوی و عالی هست و هیچ نیازی به  تعویض  ندارید 

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، nikghalb گفته است :

سلام به همه دوستان گل.

سلام

داداش 7700 رو اصلا نباید با 6950 مقایسه کرد. هر پردازنده ای برا کار خاصی ساخته شده. اگه برا گیم میخاید استفاده کنید 7700 و 7700k فعلا بهترینه.

اگه کارتون با نرم افزارهای گرافیکی و رندرینگ و محاسباتی هست اون بحثش جداست .

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

سلام

داداش 7700 رو اصلا نباید با 6950 مقایسه کرد. هر پردازنده ای برا کار خاصی ساخته شده. اگه برا گیم میخاید استفاده کنید 7700 و 7700k فعلا بهترینه.

اگه کارتون با نرم افزارهای گرافیکی و رندرینگ و محاسباتی هست اون بحثش جداست .

سلام بر شما.

داداش من 7700 رو با 6950X مقایسه نکردم گفتم ک تو یک بنچمارکی دیده بودم که رتبه اول 6950 بود رتبه دوم 7700k که خب عدم صلاحیت اون بنچمارک هم تایید شد ?

والا کار اصلی من فتوشاپ ، گیم و شبکه هستش  که قطعا این 7700 ک دارم همه اینارو به خوبی ساپورت میکنه. فقط من ناراحت بودم که سی پی یوم از 7700k ضعیفتره و میخواستم بدونم که ارزش داره ضرر کنم و 7700k بگیرم یا نه. همین.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، nikghalb گفته است :

سلام بر شما.

داداش من 7700 رو با 6950X مقایسه نکردم گفتم ک تو یک بنچمارکی دیده بودم که رتبه اول 6950 بود رتبه دوم 7700k که خب عدم صلاحیت اون بنچمارک هم تایید شد ?

والا کار اصلی من فتوشاپ ، گیم و شبکه هستش  که قطعا این 7700 ک دارم همه اینارو به خوبی ساپورت میکنه. فقط من ناراحت بودم که سی پی یوم از 7700k ضعیفتره و میخواستم بدونم که ارزش داره ضرر کنم و 7700k بگیرم یا نه. همین.

اون بنچمارک ها بد نیست ، شما بد متوجه شدین 

لینک به دیدگاه

سلام مجدد به دوستان.

یک سوال ، کیس من 3 تا فن داره 2 تا جلو یکی پشت. اون پشتی و یکی از جلویی ها رو تونستم به CHA_FAN روی مادربورد وصل کنم (برای اینکه بشه با نرم افزار مادربورد کنترلشون کرد) ولی سیم یکی از فنای جلو کوتاهه و نمیرسه به پورت CHA_FAN سومی. در نتیجه فعلا به پاور وصلش کردم. خواستم بپرسم که کابلی تبدیلی چیزی هست که بشه طولش رو اضافه کرد یا خیر؟

سوال دیگه که از دوستان دارم این هست که برای نورپردازی کیس چیکار کنم؟ دوست دارم نورپردازی قرمز داخل کیس انجام بدم. 

اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم ازش بگه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...