رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱ ساعت قبل، pc gamer69 گفته است :

سلام.

عزیز سامسونگ EVO 960 که خیلی کمیابه (من بازار رفتم برای خرید یا نداشتن یا اگرم داشتم گرون بود) . در نتیجه میمونه 850 و پلکستور. هرچند که تو بازار 850 هم کم بود . ولی دیگه انتخاب بین این دوتا با خودتونه سرعتی که پلکستور داره قابل مقایسه با 850 نیست ولی خب ظرفیتش کمتره. باید بین سرعت و ظرفیت یکی رو انتخاب کنین.

اگه نظر شخصی خودمو بخوام بگم ، من M2 رو میگرفتم چون 256 گیگ برای درایو C با ویندوز و نرم افزاراش کافیه و سرعت خیره کننده ای بهم میده و عمبکرد سیستمم رو افزایش میده. بعدا هم یک ssd sata میگرفتم اضافه میکردم. هرچند که بالاخره یک هارد مغناطیسی هم در کنار ssd برای نگهداری فایل ها ضروری به نظر میرسه.

البته این نکته رو فراموش نکن که 960 خیلی سرعتش بالاتر از پلکستور انتخابی شماست و هم سرعت نیستن.

ویرایش شده توسط nikghalb
لینک به دیدگاه

سلام :)

یه کیس خوب از 100 تا 300ت، چی بهتره که خنک کنندگی خوبی هم داشته باشه؟

گرین X3+ Viper خوبه؟

یه خنک کنندۀ خوب از 100 تا 200 و خورده ای هم بهم معرفی کنید لدفن! ^_^

گرین GLC120-EVO چطوره؟

با تچکر :)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان این سیستم خوبه ؟ 

مادربرد:Asus ROG Maximus Hero یا َAsus ROG Maximus Code

سی پی یو : Intel Core i7-7700k

رم:Geil EVO X 16GB 8GBx2 RGB 3200Mhz CL16 DDR4

کولر:GREEN GLC240-EVO GLACIER 240 EVO AiO Liquid Cooler

پاور:GREEN GP750B-OC

کیس :Green z4 Astiak

گرافیک هم یه rx 460 دارم بعدا گرافیک ارتقا میدم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

گرین X3+ Viper خوبه؟

گرین GLC120-EVO چطوره؟

دوست عزیز من از کیس گرین Z4 Astiak استفاده می‌کنم و همین طور خنک‌آبی  که گفتی ... من که راضیم البته تا الان

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، Th3_uN1Qu3 گفته است :

سلام دوستان این سیستم خوبه ؟ 

مادربرد:Asus ROG Maximus Hero یا َAsus ROG Maximus Code

سی پی یو : Intel Core i7-7700k

رم:Geil EVO X 16GB 8GBx2 RGB 3200Mhz CL16 DDR4

کولر:GREEN GLC240-EVO GLACIER 240 EVO AiO Liquid Cooler

پاور:GREEN GP750B-OC

کیس :Green z4 Astiak

گرافیک هم یه rx 460 دارم بعدا گرافیک ارتقا میدم

سلام

همه چی که عالی به نظر میرسه. فقط حواست باشه که برای اینکه بتونی از این مادربورد استفاده بکنی همراه 7700K ، باید قبلش یه سی پی یو قدیمی تر بندازی روش و BIOS رو آپدیت کنی به 3016 بعد 7700K رو بذاری روش و استفاده کنی. (البته اگه Z170 باشه که فکر کنم مادربوردی که ذکر کردی Z170 هستش)

در ضمن حتما برای چنین سیستمی استفاده از ssd ضروریه که اگه بتونی NVMe M2 تهیه کنی که خب راندمان سیستمت قطعا افزایش چشمگیری میکنه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، nikghalb گفته است :

سلام

همه چی که عالی به نظر میرسه. فقط حواست باشه که برای اینکه بتونی از این مادربورد استفاده بکنی همراه 7700K ، باید قبلش یه سی پی یو قدیمی تر بندازی روش و BIOS رو آپدیت کنی به 3016 بعد 7700K رو بذاری روش و استفاده کنی. (البته اگه Z170 باشه که فکر کنم مادربوردی که ذکر کردی Z170 هستش)

در ضمن حتما برای چنین سیستمی استفاده از ssd ضروریه که اگه بتونی NVMe M2 تهیه کنی که خب راندمان سیستمت قطعا افزایش چشمگیری میکنه.

نه این مادربرد چیپست z270 هست و مشکلی از اون نظر نداره

ssd تو رنج قیمت 200-400 چیزی هست که ارزش داشته باشه ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Th3_uN1Qu3 گفته است :

نه این مادربرد چیپست z270 هست و مشکلی از اون نظر نداره

ssd تو رنج قیمت 200-400 چیزی هست که ارزش داشته باشه ؟

ممنون

خب پس اوکیه.

بله هست . البته مدل های کمتر از 250 گیگی به دلیل اختلاف سرعت و عملکرد نسبت به حجم های بالاتر پیشنهاد نمیشه عموما. شما میتونین 750 EVO 250GB تهیه کنین 400 تومن یا مدل بهتر 850 EVO 250GB رو تهیه کنین به قیمت 450 تومن. من خودم البته Adata SU800 256GB تهیه کردم که احساس میکنم اشتباه بدی کردم -_-

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، nikghalb گفته است :

سلام مجدد به دوستان.

یک سوال ، کیس من 3 تا فن داره 2 تا جلو یکی پشت. اون پشتی و یکی از جلویی ها رو تونستم به CHA_FAN روی مادربورد وصل کنم (برای اینکه بشه با نرم افزار مادربورد کنترلشون کرد) ولی سیم یکی از فنای جلو کوتاهه و نمیرسه به پورت CHA_FAN سومی. در نتیجه فعلا به پاور وصلش کردم. خواستم بپرسم که کابلی تبدیلی چیزی هست که بشه طولش رو اضافه کرد یا خیر؟

سوال دیگه که از دوستان دارم این هست که برای نورپردازی کیس چیکار کنم؟ دوست دارم نورپردازی قرمز داخل کیس انجام بدم. 

اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم ازش بگه.

دوستان کسی چیزی راجع به این موضوع نمیدونه؟

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

گرین X3+ Viper خوبه؟

گرین GLC120-EVO چطوره؟

در 19 ساعت قبل، کیهان گفته است :

دوست عزیز من از کیس گرین Z4 Astiak استفاده می‌کنم و همین طور خنک‌آبی  که گفتی ... من که راضیم البته تا الان

از Z4 Astiak راضی هستید؟ خوب خنک نگه میداره قطعات رو؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

از Z4 Astiak راضی هستید؟ خوب خنک نگه میداره قطعات رو؟

از کیس راضی هستم و البته بحث پول و سلیقه و چیزا دیگه هم هست... فضای کیس خنکه و تهویه خوبی داره...و فضای خوبی میده

خنک کننده البته زیر لود 100 نبردم ولی تا اینجا دما میانگین توی کارای عادی 31 درجه سانتیگراده

ویرایش شده توسط کیهان
لینک به دیدگاه

سلام 
 سیستمی با این مشخصات دارم:
vga : asus gt730 ddr3
cpu : intel core i3 4160
motherboard : gigabyte ga-p85-d3
hdd : wd 1tb
ram : 8GB
power : redline ps380B
و تصمیم گرفتم کارت گرافیک رو به zotac 750ti ارتقا بدم.
اگر ارتقا گرافیک رو ارتقا بدم مشکلی با پاور و قطعات دیگه به وجود نمیاد؟
ممنون

لینک به دیدگاه

سلام
روز خوش
دوستان به نظر شما برای گیم Intel 7700K بهتره یا AMD Ryzen 1700X؟

اگه عکس از بنچ مارک برای بازی ها بین این 2 CPU هم هست ممنون میشم قرار بدید

لینک به دیدگاه

سلام . 

داشتم تو یوتیوب تفاوت بین ساتا و nvme رو میدیدم تو بازیا که اصلا فرقی نداشتن طبق ویدیویی که دیدم.  

کسی داره nvme یه توضیح دقیق بده ؟

سپاس . 

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/16, 01:11:40، nikghalb گفته است :

سلام مجدد به دوستان.

یک سوال ، کیس من 3 تا فن داره 2 تا جلو یکی پشت. اون پشتی و یکی از جلویی ها رو تونستم به CHA_FAN روی مادربورد وصل کنم (برای اینکه بشه با نرم افزار مادربورد کنترلشون کرد) ولی سیم یکی از فنای جلو کوتاهه و نمیرسه به پورت CHA_FAN سومی. در نتیجه فعلا به پاور وصلش کردم. خواستم بپرسم که کابلی تبدیلی چیزی هست که بشه طولش رو اضافه کرد یا خیر؟

سوال دیگه که از دوستان دارم این هست که برای نورپردازی کیس چیکار کنم؟ دوست دارم نورپردازی قرمز داخل کیس انجام بدم. 

اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم ازش بگه.

برای افزایش طول کابل فن Fan Extention نیاز هست که گمونم در بازار ایران Noctua NA-SEC1 موجود باشه. سه تا کابل افزایش 30 سانتی داخلش هست به قیمت 30 تومن.

برای نورپردازی کیس، GREEN RGB KIT هست که خوب فنهاش کنترلش دست خودشه، اگر بخوای کنترل فن ها دست خودت باشه منتظر KIT های RGB دیپ کول باش، مثل کیت 350 و 360 که در لیون فعلا" خورده به زودی، البته چند ماهه به زودی خورده.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، _theghostsleader_ گفته است :

سلام . 

داشتم تو یوتیوب تفاوت بین ساتا و nvme رو میدیدم تو بازیا که اصلا فرقی نداشتن طبق ویدیویی که دیدم.  

کسی داره nvme یه توضیح دقیق بده ؟

سپاس . 

دوست عزیز، کلا" SSD نقش چندانی برای بازی نداره، صرفا" در لود شدن مراحل بازی کمک میکنه.

SSD رو برای Overall Performance سیستم میخرند که نصب ویندوز و لود برنامه ها و بوت تایم سریعتر باشه و عملیات Multi-Tasking راحت تر و سریعتر انجام بگیره. در این میان SSD های NVME سرعتشون از SSD های AHCI بیشتره.

سرعت SSD های M.2 قابل اتصال به درگاه PCIE (چه AHCI و چه NVMe) از سرعت SSD های M.2 و SATA مجهز به پروتکل SATA  بیشتره.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، BLACKYSG گفته است :

سلام
روز خوش
دوستان به نظر شما برای گیم Intel 7700K بهتره یا AMD Ryzen 1700X؟

اگه عکس از بنچ مارک برای بازی ها بین این 2 CPU هم هست ممنون میشم قرار بدید

قطعا" برای بازی Intel 7700K بهتره، این رو تقریبا" در همه ی ریویو های خارجی Ryzen ذکر کردند ولیکن Ryzen کارایی بدی نداشته، یعنی Performance گیمش قابل قبول بوده ولیکن بهترین نیست. در Gaming به پای 7700K نمیرسه. اصولا" پردازنده Ryzen بدرد رندر میخوره نه گیم ولی گیم هم میشه باهاش زد.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Yasin Mansoori گفته است :

سلام 
 سیستمی با این مشخصات دارم:
vga : asus gt730 ddr3
cpu : intel core i3 4160
motherboard : gigabyte ga-p85-d3
hdd : wd 1tb
ram : 8GB
power : redline ps380B
و تصمیم گرفتم کارت گرافیک رو به zotac 750ti ارتقا بدم.
اگر ارتقا گرافیک رو ارتقا بدم مشکلی با پاور و قطعات دیگه به وجود نمیاد؟
ممنون

پاور استاندارد تهیه کن، یه پاور 550 تا 600 وات گرین خیلی بهتر از اون پاور روی سیستمه.

بقیه ی سیستمت خیلی خوب و مچه. مشکلی نداره.

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، nikghalb گفته است :

خب پس اوکیه.

بله هست . البته مدل های کمتر از 250 گیگی به دلیل اختلاف سرعت و عملکرد نسبت به حجم های بالاتر پیشنهاد نمیشه عموما. شما میتونین 750 EVO 250GB تهیه کنین 400 تومن یا مدل بهتر 850 EVO 250GB رو تهیه کنین به قیمت 450 تومن. من خودم البته Adata SU800 256GB تهیه کردم که احساس میکنم اشتباه بدی کردم -_-

امروز دیدم قیمت 850Evo مدل 250 گیگش شده 399 تومن، در نتیجه انتخاب اصلح همون 850Evo 250 گیگی هستش.

@Th3_uN1Qu3

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

سلام  دوستان 

یه راهنمایی کنید من برای این سیستم چه پاوری بگیرم ?

Intel Skylake Core i7-6700K CPU                                                                                       

GIGABYTE GA-Z170X-Gaming 3 Motherboard                  

GREEN GLC120-EVO GLACIER 120 EVO AiO Liquid Cooler 

Kingston HyperX FURY 32GB 8GBx4 2400Mhz CL15 DDR4        

Samsung 850 EVO 250GB SATA3                                      

Gra :  Nvidia GT 640 4GB

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، AmirAllone گفته است :

سلام  دوستان 

یه راهنمایی کنید من برای این سیستم چه پاوری بگیرم ?

Intel Skylake Core i7-6700K CPU                                                                                       

GIGABYTE GA-Z170X-Gaming 3 Motherboard                  

GREEN GLC120-EVO GLACIER 120 EVO AiO Liquid Cooler 

Kingston HyperX FURY 32GB 8GBx4 2400Mhz CL15 DDR4        

Samsung 850 EVO 250GB SATA3                                      

Gra :  Nvidia GT 640 4GB

اگر قراره تا چند سال آینده با همین کارت گرافیک سر کنی، یه پاور 450 الی 550 وات کافیه.

اگر ممکنه بعدا" کارت گرافیک رو ارتقا بدی، 550 الی 650 وات تهیه کن.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان برای CPU 7700K

توی رنج 800 تا 900 تومان چه مادربوردی رو پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، BLACKYSG گفته است :

سلام بر شما.

خب باید یا Z270 انتخاب کنی یا Z170 ؛ که به عقیده خودم تفاوت مهم و قابل Z270 با Z170 داشتن 2 تا پورت M2 هست که به نظرمن در آینده به درد میخوره. هرچند که خودم چون بودجم تا 700 بود Asus Z170 pro Gaming AURA گرفتم.

اگه چیپ Z270 مد نظرت باشه که تنوع بالایی تو بازار وجود نداره و عملا چند تا انتخاب محدود از برند MSI و Gigabyte داری که میشه از MSI Gaming M5 , MSI Gaming Pro Carbon ,  Giga Z270X-Ultra Gaming , Giga Z270 Gaming 3 نام برد. 

اما اگه بخوای از چیپ Z170 بهره ببری که خب داستان فرق میکنه و تنوع بالایی تو بازار هست. هرچند که واقعا در عمل و استفاده روزانه و عملکرد واقعی تفاوت خاص و زیادی بینشون نیست. یک سری تفاوت های جزئی هستش فقط. به نظر من با هر کدوم که بیشتر حال کردی همونو بگیر. (یه نگاهی به ASUS Maximus VIII Ranger بنداز)

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

امروز دیدم قیمت 850Evo مدل 250 گیگش شده 399 تومن، در نتیجه انتخاب اصلح همون 850Evo 250 گیگی هستش.

@Th3_uN1Qu3

بعله امروز قیمت این هارد 399 تومن شده که یکم عجیب به نظر میرسه...

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، BLACKYSG گفته است :

بهترین گزینه به نظرم ROG STRIX Z270G GAMING هستش، این مادربرد هم قیمت خوبی داره و هم اخیرا" وارد بازار شده و امکانات کاملی داره.

اگر سایز مادربرد های M-ATX  رو نمی پسندی، گزینه ی بعد ROG STRIX Z270F GAMING  رو پیشنهاد میدم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...