رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، lexand گفته است :

دوستای عزیز سلام

میخوام با هزینه ی 3 میلیون تومان یک کیس جمع کنم یعنی لوازم جانبی مثل مانیتور و موس دارم

بهترین و به صرفه ترین برای گیم رو چی پیشنهاد میکنین

ممنون

pfwh_system_5_thumb.png

نکته اول : ssd برای یک سیستم امروزی نیازه ولی چون گیم میخواید کارت گرافیک قویتر بر دارین چون بعدا ssd میشه به سیستم اضافه کرد

نکته دوم: اگر این 100 تومن اضافه خواستین کمتر خرج کنید مین برد سری b150-b250 کمتر بر ندارین این مین برد را برای این موضوع پیشنهاد میدم که 4 تا اسلات رم داره و در آینده خواستین رم دستگاه افزایش بدین مشکل بر نخورید چون مین ارزون که 2تا اسلات رم داشته باشه جای مانور ارتقاع نمیده !!

http://lioncomputer.ir/product/8973/مادربرد+ام+اس+آی+B150M+PRO-VDH/

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 3 ساعت قبل، kest گفته است :

نظرتون در مورد گرافیک radeon 7990 یا 7970 چیه؟!
میخوام بازیه دوتا2 رو با fps بالا با فول اچ دی بازی کنم 
من الان گرافیکم gt 240 و سی پی یوم e5700 و رمم 2 گیگ ddr3 هستش
پیشنهادتون چیه؟! من میخوام بازیه دوتا2 رو بر روی فول اچ دی با fps بالا بدون مشکل بازی کنم

پاورتون چیه ؟؟

نکته اول :این 2تا کارت گرافیک قدیمی به شدت پر مصرف هستن و پاور رده بالا نیاز دارن !

یک رم 4گیگ باس 1333 تهیه کنید جمعا 6 گیگ شه

نکته دوم : کارت جدید بخرین اینا رده خارجن و البته سیستم فعلی شما هم بسیار قدیمی هست  بازی دوتا2 فقط جواب بده!

این کارت گرافیک خوبه 

http://lioncomputer.ir/product/9215/کارت+گرافیک+گیگابایت+RX+460+WF2X+OC+4GB/

به شرطی که یک پاور حداقل 400 وات نسبتا معقول و سالم رو سیستم فعلیتون باشه

ویرایش شده توسط alireza3dshadow
لینک به دیدگاه

سلام،

دوستان برای پردازنده Intel i3-7100 چه مادربوردی بگیرم؟

نظر خودم Asus H110-Plus هست،

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، alireza3dshadow گفته است :

پاورتون چیه ؟؟

نکته اول :این 2تا کارت گرافیک قدیمی به شدت پر مصرف هستن و پاور رده بالا نیاز دارن !

نکته دوم : کارت جدید بخرین اینا رده خارجن و البته سیستم فعلی شما هم بسیار قدیمی هست  بازی دوتا2 فقط جواب بده!

این کارت گرافیک خوبه 

با تشکر

پاور من 330 وات هستش

چه گرافیکی مناسب هست که قدرتش اندازه radeon hd 7990 باشه؟!

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، alireza3dshadow گفته است :

پاورتون چیه ؟؟

این کارت گرافیک خوبه 

با تشکر
من رفتم یه ویدئو از سه تا گرافیک تو یوتیوب دیدم تو بازیهای dota2 و cs go کارت گرافیک

GIGABYTE RX 460 WF2X OC 4GB GDDR5 تو گرفتن fps با gtx 980 رقابت میکرد برام خیلی جالب بود
نظرتون در مورد این کارت چیه؟! گرافیکی تو این مایه قیمت این گرافیک هست که قدرتش بالاتر باشه؟
لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، kest گفته است :

با تشکر

پاور من 330 وات هستش

چه گرافیکی مناسب هست که قدرتش اندازه radeon hd 7990 باشه؟!

در 1 دقیقه قبل، kest گفته است :

با تشکر
من رفتم یه ویدئو از سه تا گرافیک تو یوتیوب دیدم تو بازیهای dota2 و cs go کارت گرافیک

GIGABYTE RX 460 WF2X OC 4GB GDDR5 تو گرفتن fps با gtx 980 رقابت میکرد برام خیلی جالب بود
نظرتون در مورد این کارت چیه؟! گرافیکی تو این مایه قیمت این گرافیک هست که قدرتش بالاتر باشه؟

قدرت کارت گرافیک مهمه ولی کارایی داشتن برای شما داشته باشه چون سیستمتون بسیار ضعیفه وحداکثر همین کارت GIGABYTE RX 460 جوابگوی نیاز شما خواهد بود

و با عرض پوزش پاورتون باید عوض کنید این پاور فعلیتون حداکثر توانش با همین سیستمتون هست

چقدر میخواید هزینه کنید کلا؟؟

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، alireza3dshadow گفته است :

قدرت کارت گرافیک مهمه ولی کارایی داشتن برای شما داشته باشه چون سیستمتون بسیار ضعیفه وحداکثر همین کارت GIGABYTE RX 460 جوابگوی نیاز شما خواهد بود

و با عرض پوزش پاورتون باید عوض کنید این پاور فعلیتون حداکثر توانش با همین سیستمتون هست

چقدر میخواید هزینه کنید کلا؟؟

والا فعلا فکر پولش رو نکردم ولی قصدم اینکه با کمترین هزینه و با وسایل دسته دوم نه زیاد کار کرده سیستمم رو ارتقا بدم

شما لطفا پیشنهادتون رو بدین 

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، kest گفته است :

والا فعلا فکر پولش رو نکردم ولی قصدم اینکه با کمترین هزینه و با وسایل دسته دوم نه زیاد کار کرده سیستمم رو ارتقا بدم

شما لطفا پیشنهادتون رو بدین 

اول هر کاری باید بودجه رو مشخص کرد وگرنه نمیشه چیزی پیشنهاد داد سیستم شما به قدری قدیمی یا به قول معروف عتیقه هست که ارزش ارتقاعه آنچنانی نداره آفتابه خرج لحیمه در ادامه دلایلش میگم

شما باسه بازی دوتا2 گفتین میخوایین 7990 بگیرین که نشون میده آشنایی زیادی به سخت افزار و ارتقاع اون ندارین چون با پردازندتون E5700 اصلا هم خوانی نداره 
پیشنهاد دوستانه اگر آشنایی در خرید و ارتقاع سیستم ندارین سمت  خرید قطعات دست دوم نرید چون 10-12 سال از تاریخ تولید اینا میگذره کار دوستان نسبتا حرفه ای هست

حداکثر پردازنده که بتونید دست دوم پیدا کنید مثلا  core 2 quad q9650 بسیار نایابه و قدرتتون زیاد افزایش نمیده

___________________________________________________________________________________________________________________________________

همون کارت گرافیک پیشنهادی و 4 گیگ رم اضافه کنید کار شمارو راه می اندازه + خرید یه پاور جدید

برای یک سیستم گیم حداقلی امروزی شما باید حداقل 2میلیون هزینه کنید شایدم بیشتر

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، alireza3dshadow گفته است :

اول هر کاری باید بودجه رو مشخص کرد وگرنه نمیشه چیزی پیشنهاد داد سیستم شما به قدری قدیمی یا به قول معروف عتیقه هست که ارزش ارتقاعه آنچنانی نداره آفتابه خرج لحیمه در ادامه دلایلش میگم

شما باسه بازی دوتا2 گفتین میخوایین 7990 بگیرین که نشون میده آشنایی زیادی به سخت افزار و ارتقاع اون ندارین چون با پردازندتون E5700 اصلا هم خوانی نداره 
پیشنهاد دوستانه اگر آشنایی در خرید و ارتقاع سیستم ندارین سمت  خرید قطعات دست دوم نرید چون 10-12 سال از تاریخ تولید اینا میگذره کار دوستان نسبتا حرفه ای هست

حداکثر پردازنده که بتونید دست دوم پیدا کنید مثلا  core 2 quad q9650 بسیار نایابه و قدرتتون زیاد افزایش نمیده

___________________________________________________________________________________________________________________________________

همون کارت گرافیک پیشنهادی و 4 گیگ رم اضافه کنید کار شمارو راه می اندازه + خرید یه پاور جدید

برای یک سیستم گیم حداقلی امروزی شما باید حداقل 2میلیون هزینه کنید شایدم بیشتر

با تشکر

آیا سی پی یو  g640  روی مادربورد من سوار میشه؟!

و قویترین سی پی یویی که روی مادربورد من که سوکت 775 هست سوار میشه کدومه؟!

ویرایش شده توسط kest
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، kest گفته است :

با تشکر

آیا سی پی یو  g640  روی مادربورد من سوار میشه؟!

و قویترین سی پی یویی که روی مادربورد من که سوکت 775 هست سوار میشه کدومه؟!

خواهش میکنم

نه نمیشه  g640 سوکت 1155 هست

قویترین که من تو مشخصات مین تون دیدم core 2 quad q9650 که نایاب هست شاید بگردین پیدا کنید

تو این فروشگاه معتبر آنلاین یک سری 775 داره 

http://meghdadit.com/productlist/31/f.83/gm.35000/gx.6330000/

مثلا Core2 Quad Q9550 زده قیمت 180,000 ولی ارزش نداره این هزینه چون اینا تولیدشون سال هاس متوقف شده 

حداکثر من رو این پلتفرم 50-60 تومن بیشتر خرج سی پی یو نمیکنم 

,

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، alireza3dshadow گفته است :

خواهش میکنم

نه نمیشه  g640 سوکت 1155 هست

قویترین که من تو مشخصات مین تون دیدم core 2 quad q9650 که نایاب هست شاید بگردین پیدا کنید

تو این فروشگاه معتبر آنلاین یک سری 775 داره 

http://meghdadit.com/productlist/31/f.83/gm.35000/gx.6330000/

مثلا Core2 Quad Q9550 زده قیمت 180,000 ولی ارزش نداره این هزینه چون اینا تولیدشون سال هاس متوقف شده 

من حداکثر من رو این پلتفرم 50-60 تومن خرج سی پی یو نمیکنم 

,

ببخشید من اینقدر سوال میکنم

سی پی یو e8400 قویتره یا q9550 ؟!!

من اگه یکی از این دو نوع سیپی یو رو بخرم آیا با گرافیک  GIGABYTE RX 460 WF2X OC 4GB GDDR5  هماهنگ هست که بالاترین fps رو تو بازی بگیرم؟!

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، kest گفته است :

ببخشید من اینقدر سوال میکنم

سی پی یو e8400 قویتره یا q9550 ؟!!

من اگه یکی از این دو نوع سیپی یو رو بخرم آیا با گرافیک  GIGABYTE RX 460 WF2X OC 4GB GDDR5  هماهنگ هست که بالاترین fps رو تو بازی بگیرم؟!

تو این سایت میتونید همه انواع اقسام سی پی یو مقایسه کنیدq9550 قویتره

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core2-Duo-E8400-vs-Intel-Core2-Quad-Q9550/2720vsm334

قسمت دوم سوالتون باید بگم صادقانه نه ! :| مثال عامیانش اینه یک ماشین برای 10 سال پیشه تکنولوژی باسه همون موقع بوده انتظار اینکه هم مصرف سوخت و کارایش در برابر یه ماشین سال ساختش 2017 هست نباید انتظار داشت

سیستم شما برای چندین نسل قبل اینتل هست 775<1155<1150<1151  تکنولوژی پیشرفت کرده انتظار اینه که رو این پلتفرم فعلیتون dota2-cs فقط ران بشه !! بالاترین fps شما باید بیشتر هزینه کنید(یعنی کلا یک سیستم جدید جمع کنید) رو این نمیشه بیشتر از این معجزه کردo.O

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال. من از مسئول یه سایتی در مورد سرعت و عملکرد دو تا رم8 گیگ پرسیدم . یکیش کروشال بالستیک اسپورت و یکیش هم ژل پریستین. اون گفت رم ژل بهتره. ولی من تو این فرکم چند جا دیدم نوشتن رم کروشال بهتره. نظر شما چیه؟

فرستاده شده از LG-H860ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/09, 13:54:15، galexyman1985 گفته است :

دوستان یه سوال. من از مسئول یه سایتی در مورد سرعت و عملکرد دو تا رم8 گیگ پرسیدم . یکیش کروشال بالستیک اسپورت و یکیش هم ژل پریستین. اون گفت رم ژل بهتره. ولی من تو این فرکم چند جا دیدم نوشتن رم کروشال بهتره. نظر شما چیه؟

کیفیت ساخت و داشتن هیت سینک مناسب و خوب و از همه مهمتر پایداری بالا در اورکلاک از نظر من در اولویت قرار داره

خب با بررسی این دو تا رم میشه نتیجه گرفت کروشال تایمینگ ۱۶ و گیل شاید این مدل دقیق نمیدنم تایمینگ ۱۵ داره که زیاد اختلافی ندارن

مدل کروشال پایداری خوبی در سیستم داره و اینکه چیپش ساخت شرکت میکرون هست

در بعضی مقایسه ها و بنچمارک ها هم از رم کروشال خیلی تعریف شنیدم گرچه بررسی کردم رم کینگستون هایپر ایکس فاری یکم از کروشال بهتر بوده

ولی در کل تفاوت آنچنانی و  با هم ندارن شاید ۸ درصد که اونم بنچمارک ها نشون دادن

منبع: وب سایت userbenchmark

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

خوب بین این سه مارک پس نظر شما اول رو رم کینگ بعد کروشال و بعد ژل هست درسته؟
خودم از قبل می خواستم رم کینگستون رو بگیرم. تو فروم لیون منصرفم کردن گفتن خرید کروشال یا ژل به صرفه تره. الانم موندم کدوم رو انتخاب کنم. قیمتاشونم به هم نزدیکه .کدومشون نسبت به هزینه ای که می دیم عملکرد بهتری دارن؟

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/09, 14:18:57، galexyman1985 گفته است :

خودم از قبل می خواستم رم کینگستون رو بگیرم. تو فروم لیون منصرفم کردن گفتن خرید کروشال یا ژل به صرفه تره. الانم موندم کدوم رو انتخاب کنم. قیمتاشونم به هم نزدیکه .کدومشون نسبت به هزینه ای که می دیم عملکرد بهتری دارن؟

فرستاده شده از LG-H860ِ

به نظر من کروشال بسیار کیفیت ساخت بالاتر از کینگ و ژل دارد چون خودم استفاده کردم و هم ژل رو استفاده کردم

رم کروشال ارزونتره و به صرفه تره و عمکرد بهتری داره

تا جایی که فهمیدم رم هایی که تایمینگ کمتری دارن گرونتر هستن ولی به تایمینگ زیاد توجه نکنید چون رم های ddr4 تایمینگ ۱۵ یا ۱۶ دارن

ولی در بقیه موارد مثل هم هستن و هیچ تفاوتی جز ظاهر با هم ندارن

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

سلام 

من بین این دو کارت گرافیک موندم کدوم ارزش خرید بالایی داره 1070vs 980it قدرت کدوم بیشتره یه توضیحاتی بدید ممنون میشم

ویرایش شده توسط amir yosfi
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amir yosfi گفته است :

سلام 

من بین این دو کارت گرافیک موندم کدوم ارزش خرید بالایی داره 1070vs 980it قدرت کدوم بیشتره یه توضیحاتی بدید ممنون میشم

1070 بهتره

حافظه بیشتر

تکنولوژی جدیدتر ( سازگاری بهتر با گیم های جدید )

مصرف بهینه تر

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، bighero7 گفته است :

1070 بهتره

حافظه بیشتر

تکنولوژی جدیدتر ( سازگاری بهتر با گیم های جدید )

مصرف بهینه تر

نظر دوستمون رو تایید میکنم درسته 1070 خیلی بهتره

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، galexyman1985 گفته است :

یه چیز دیگه اگه قصد اورکلاک بالا ندارید

رم کینگستوم رو پیشنهاد میکنم چون یکم از طرف کارخونه اورکلاک شده برای همین پرفورمنس نسبتا بیشتری داره ولی قابلیت اورکلاک بالاتر ا ز ۲۶۶۶ رو نداره تایمینگ پایینتری هم داره

لینک به دیدگاه

سلام علیکم

یه سوال خیلی سریع

چقدر تو انتخاب مادربرد باید به گارانتی توجه کرد؟

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، Taghi گفته است :

سلام علیکم

یه سوال خیلی سریع

چقدر تو انتخاب مادربرد باید به گارانتی توجه کرد؟

منظورتون و متوجه نشدم یعنی گارانتی داشته باشه یا نداشته باشه یا اینکه گارانتیش چی باشه؟؟؟

بدون گارانتی نخرید

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، AGM143 گفته است :

منظورتون و متوجه نشدم یعنی گارانتی داشته باشه یا نداشته باشه یا اینکه گارانتیش چی باشه؟؟؟

بدون گارانتی نخرید

جفتش منظورم بود ، با گارانتی یا بی گارانتی و چه گارانتی ای؟

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Viva98 گفته است :

سلام،

دوستان برای پردازنده Intel i3-7100 چه مادربوردی بگیرم؟

نظر خودم Asus H110-Plus هست،

کسی نظری نداره ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...