رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۱ ساعت قبل، AGM143 گفته است :

هر دو خوب هستن و از نظر تایمینگ یکی هستن ر ژل  قابلیت اورکلاک نسبتا بالاتری داره به  خاطر هیت سینکش که هم بزرگه و هم توانایی دفع حرارت خوبی داره 

چون قصد اورکلاک ندارید فکر کنم رم کروشال مناسب باشه

رم ژل توی باس ۳۲۰۰ تایمینگ ۱۶ داره ولی برای شما روی باس  ۲۴۰۰ یا ۲۱۳۳ تنظیم میشه که تایمینگ کمتر میشه (بستگی به پردازنده داره نسل هفت روی ۲۴۰۰ تنظیم میشه)

تا وقتی مادربرد سری z170 یا z270 نباشه فرکانس بالا بی فایده هست

ولی اگه مادربرد سری z انتخاب کنید بله تا حدود قابل توجهی فرکانس بالاتر تاثیر داره و بد نیست به بنچمارک ها نگاهی بندازید در وب

آره اول اصلا حواسم نبود به خاطر اون فرکانس بالای 2400 باید مادروبرد مناسبش هم انتخاب کنم که فکر کنم مجبورم فقط سری z  رو بگیرم که هزینه زیادی برام هست . خیلی دلم نمی خواد بیش تر از این رو مادربورد هزینه کنم .

مجبورم پس همین فرکانس  2400 رو انتخاب کنم .

ویرایش شده توسط galexyman1985
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، MamadMedusa گفته است :

دوست عزیز اگر قوانین رو مطالعه کرده باشید کاربر هایی با کمتر از 50 امتیاز حق پیشنهاد سیستم رو ندارند

?

این یک موضوع هست دلیل اصلی که مدیریت سایت تاکیید دارن ارائه اطلاعات درست و دقیق هست 

خودم یکم راهنمایی میخواستم در جمع کردن سیستم رندر و کارای گرافیکی در نظر داشتم از نظر فنی  سیستمی جمع کرد پردازنده قویتر بهتره براش یا گرافیک قویتر که یک دوست تازه وارد اومد مصداق قانون که هست  بحث پلتفرم مک در برابر ویندوز و  مزایا اون عملا تبلیغات این دسته محصولات کرد وسط تاپیکی که مشاوره برای خرید قطعات کامپیوتر هست! به مدیریت هم گزارش میدی انگار نه انگار فقط کافیه چند صفحه اخیر بخونید چیا توش گفته شده   !! عملا برام مهم نیست  اینجا چی بیان میشه 

ویرایش شده توسط alireza3dshadow
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من قصد خرید یه سیستم با کاربری طراحی سه بعدی ، بازی سازی سبک ، برنامه نویسی و در نهایت گیمینگ(زیاد گیم نمیزنم ولی دوست دارم بازی های روز رو سیستمم باشه تا در اوقات بیکاری بازی کنم) هست

قصد اورکلاک و . . . هم ندارم.

موس و کیبرد و مانیتور و اسپیکر هم دارم خودم.

حداکثر بودجه ای هم که میتونم هزینه بکنم 4 میلیونه

ممنون میشم یه کانفیگ خوب بهم پیشنهاد بدین?

ویرایش شده توسط Alireza Pirmozhdehi
لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز. 

عزیزان من بودجم 2900 هست قراره این بودجرو برای خرید کارت گرافیک... رم... پاور...و خنک کننده مخصوص پردازنده اختصاص بدم سی پی یو دارم خودم i5 4460 intel   هست. قطه هایی ک معرفی میکنید خواهشا در نظر بگیرید ک با این cpu ب مشکل بر نخوره سیستمم ddr3 هست. قطعات انتخابی هم طول عمر زیاد داشته باشن چون من تا سال های درازی قرار نیس سیستم ببندم...پولم ندارم در واقع  خواهشا کمکم کنید فکرم خیلی مشغوله این چند روزه... ماوس و کیبردم میخوام ببندم اما اگه کله این ۲۹۰۰ برا انتخاب این چنتا قطعه قراره مصرف بشه و ارزششو داشته باشه فعلا سراغشون نمیرم. ی سیستم خوب بدون ترس از گلوگاه بدون ترس از کیفیت و کلا یه چیز خوب. فقط به شما اعتماد دارم لطفا کمک کنید. اگه میشه و امکانش هست گرافیک ۱۰۷۰ و با کیفیت و طول عمر بالا باشه.. چون کور کلاکشون برام مهم نیس فقط عمر کنه...اگه نمیشه و با سی پی یو گلوگاه میکنه یا در حد بودجم ۱۰۷۰ با کیفیت بالا پیدا نمیشه  دیگه هرچی خودتون صلاح میدونید ممنون میشم.

ویرایش شده توسط hamidmanu
لینک به دیدگاه

در در 1396/02/08, 12:34:22، galexyman1985 گفته است :

سلام . این قطعات رو می خوام بگیرم . خودم هارد دارم!

کسی اگه پیشنهاد بهتر و به صرفه تری داره بگه .

کیس.jpg

سلام دوست عزیز گیرین ایکس تو یکی از کیس هایی ک دارم درست قشنگ و شیک

ولی توصیه می کنم دنبال یه چیز دیگه باشین چون جای 2 تا هارد بیشتر نداره

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/08, 20:28:44، AGM143 گفته است :

ببینید اول از همه بودجه یک کارت گرافیک قوی مثل gtx 1070 یا gtx 1080رو کنار بگذارید

مادربرد شما اصلا قابلیت اورکلاک ندارد پس core i7-7700k بی فایده است پس اگر تمایل دارید از cpu core i7 استفاده‌کنید تهییه یک مادربرد z170 یا z270 پیشنهاد میشود

پس این شد

اول کارت گرافیک gtx 1070 یا gtx 1060 هم خوبه چرا؟ چون سیستم گیم میبندید پس اول به فکر کارت گرافیک باشید (مدل دقیق ذکر نمیکنم)

با مادربرد فعلی تون میگم:

رم سیستم:

رم کروشال بالیستیک اسپورت ال تی cl16 باس ۲۴۰۰ حدود ۲۳۰ تومان

کینگستون هایپر ایکس فاری باس ۲۴۰۰ حدود ۲۵۰ تومان

Geil evo forza 8g cl15 2400 حدود ۲۲۰ تومان

*(رم ها ۸گیگ تک کاناله انتخاب شدن و با تهییه دو عدد ۱۶ گیگ و دوکاناله میشودو قیمت دوبرابر میگردد)*

کارت گرافیک: ۱۰۶۰ یا ۱۰۷۰ از برند ایسوس یا msi

پاور: حداقل ۶۰۰ وات گریین خوبه و کولر مستر

سی پی یو:  core i5- 7500 حدود ۷۷۵ تا ۸۰۰ تومان

Core i5-7600 حدود ۸۹۰ تا ۹۰۰ تومان

Core i5-7700 حدود ۹۹۰ تا ۱میلیون تومان

*بالاتر پیشنهاد نمیشه با توجه به مادربرد فعلی شما*

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باشم

ممنون از بابت راهنمایی 

اینجوری باید قطعات بیشتری خریداری بشه و نظر من خرج معقول تری هست

تو سایت گیگا خوندم با آپدیت بایوس میشه از 7700k استفاده کرد درضمن من اصلا با گیم و تریدی و اورکلاک کاری ندارم

فقط می خوام فایل های سنگین ویدیویی 4کی رونتر اجرا بشه سی پی یو که حتما باید قویتر از الانی باشه چون موقع اجرا بعضی از فایل های 4کی لگ ایجاد می کنه

100 در 100 لود میشه همچنین 7700k داری داری گرافیگ قویتری هست نسبت به 4400 

7700k 

در در 1396/02/08, 20:28:44، AGM143 گفته است :

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، SASAN7KHAT گفته است :

سلام دوست عزیز گیرین ایکس تو یکی از کیس هایی ک دارم درست قشنگ و شیک

ولی توصیه می کنم دنبال یه چیز دیگه باشین چون جای 2 تا هارد بیشتر نداره

آها خوب شد گفتی. منم که سه تا هارد دارم شایدم بشه ۴ تا .  دوستان چه کیسی پیشنهاد می کنین ؟

لینک به دیدگاه

عزیزان میشه کیسی معرفی کنید که قابلیت استفاده از سه تا 4 تا هارد رو داشته باشه !!

هارد الانم مال 5 سال قبله .سه تا هارد روش قرار دادم  این همه مدت استفاده می کنم .. دنبال کیسی هستم که بشه 4 تا هارد اینترنال رو قرار داد . 

یه سوال دیگه هم داشتم . atx  و micro atx  یعنی چی ؟  یه توضیحی می دین . از چند نفر تو این فروم شنیدم کیسی انتخاب کنم که atx باشه. خیلی هم کمه این نوع کیس نسبت به کیسای micro atx

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، galexyman1985 گفته است :

عزیزان میشه کیسی معرفی کنید که قابلیت استفاده از سه تا 4 تا هارد رو داشته باشه !!

هارد الانم مال 5 سال قبله .سه تا هارد روش قرار دادم  این همه مدت استفاده می کنم .. دنبال کیسی هستم که بشه 4 تا هارد اینترنال رو قرار داد . 

یه سوال دیگه هم داشتم . atx  و micro atx  یعنی چی ؟  یه توضیحی می دین . از چند نفر تو این فروم شنیدم کیسی انتخاب کنم که atx باشه. خیلی هم کمه این نوع کیس نسبت به کیسای micro atx

Atx همون فرم فاکتور باید متناسب با اندازه مادربرد باشه در کیس های atx هم میشه مادربرد با اندازه atx نصب کرد و هم با اندازه micro atx که کوچکتر از atx میباشند.

کیس ها نیز انواع مختلفی دارند:

Mini tower

Mid tower

Full tower

سعی کنید کیس انتخابی مکان نصب پاور در قسمت پایینی باشد که اکثر کیس های جدید به همین شکل هستند چون در تهوییه مطلوب کیس اهمییت داره و چون گرما در بالای کیس تجمع پیدا میکنه پاور بهتره پایین نصب بشه یه فن در قسمت سقف کیس طوری نصب بشه تا هوای گرم رو خارج کنه

به طور کلی فن ها رو به گونه ایی ببندید که پنل بغلی و جلویی و زیری کیس هوا رو به داخل بکشه و پنل پشتی و بالایی در سقف هوا رو به بیرون بکشه که بازم ممکنه تداخل هوایی صورت بگیره ، ولی به این ترتیب شما تهویه ی کیستون رو درست بستید

در موارد دیگر حق مشاوره دادن ندارم دوست عزیز این فقط یه توضیح مختصر بود

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

با سلام

ایا  کارت گرافیک rx480 با سی پی یو core i3 7100 اوکی هست؟ به نظرتون برای سیستم گیم، سی پی یو رو i5 6400 بگیرم همراه با گرافیک rx460 یا اینگه i3 7100 همراه با گرافیک rx470 یا 480؟

بودجه نهایت ۲۵۰۰

چند سالی بشه گیم ها به خصوص PES و COD رو روان اجرا کرد

پیشنهاد دوستان؟

ویرایش شده توسط elias1985
لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Alireza Pirmozhdehi گفته است :

سلام دوستان

من قصد خرید یه سیستم با کاربری طراحی سه بعدی ، بازی سازی سبک ، برنامه نویسی و در نهایت گیمینگ(زیاد گیم نمیزنم ولی دوست دارم بازی های روز رو سیستمم باشه تا در اوقات بیکاری بازی کنم) هست

قصد اورکلاک و . . . هم ندارم.

موس و کیبرد و مانیتور و اسپیکر هم دارم خودم.

حداکثر بودجه ای هم که میتونم هزینه بکنم 4 میلیونه

ممنون میشم یه کانفیگ خوب بهم پیشنهاد بدین?

بچه ها جواب منم بدید دیگه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Alireza Pirmozhdehi گفته است :

بچه ها جواب منم بدید دیگه?

CPU I5 6600K

VGA MSI RX 480 GAMING X 8G

MB MSI H270 PRO CARBON

SSD ADATA SU800 128G

CASE GREEN Z4 ASTIAK

DDR4 CRUCIAL SPORT 8G 2400 *2

POWER GREEN 550W UK

قیمت حدود 4.1  میلیون

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان من برای استفاده حرفه ای گیم تا چند سال آینده با توجه به بودجه تا 1500 به قطعات زیر رسیدم.

ممنون میشم نظرتون رو درباره این سه قطعه بفرمایید;

و اینکه آِیا این CPU روی ویندوز 7 نسخه 64 بیتی کارایی لازم رو داره؟

Main: ASUS H110M-C LGA1151 H110

CPU: Intel Core i5-6400 Skylake

RAM: AData XPG Z1 16GB 2400Mhz CL16

گرافیکم فعلا R7 240 هست که در اولین فرصت ارتقا میدم.

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، galexyman1985 گفته است :

CPU I5 6600K

VGA MSI RX 480 GAMING X 8G

MB MSI H270 PRO CARBON

SSD ADATA SU800 128G

CASE GREEN Z4 ASTIAK

DDR4 CRUCIAL SPORT 8G 2400 *2

POWER GREEN 550W UK

قیمت حدود 4.1  میلیون

ایشون قصد اورکلاک ندارن پس بهتره از این cpu استفاده نکنید از نسل هفت پیشنهاد میدم چون به مراتب بهتر هستن

ولی اگه بعدا خواستی مادربرد و با یه z270 یا z170 عوض کنی میتونی از قابلیت اورکلاک cpu استفاده کنی، هیچ ایرادی هم نداره که از این پردازنده استفاده کنی

مادربرد خوبیه

رم خوبه به نظر من رم ژل هم خوبه

پاور گریین خیلی خوبه و مناسب هست

گراف خوبه از نظر من 1060 یا 1070 به مراتب بهتر هستن  و هماهنگی بهتری با سخت افزار شما دارن

در مورد ssd ای دیتا نظری ندارم،  اس اس دی بهتره از نوع تراشه mlc باشه که خیلی بهتر از نوع tlc هستند و مقدار 128 گیگ بستگی به شرایط شما کافی هست

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، AGM143 گفته است :

ایشون قصد اورکلاک ندارن پس بهتره از این cpu استفاده نکنید از نسل هفت پیشنهاد میدم چون به مراتب بهتر هستن

مادربرد خوبه ولی با  cpu core i5-6600k جور درنمیاد چون مادربرد قابلیت اورکلاک نداره

رم خوبه به نظر من رم ژل هم خوبه

پاور بد نیست ولی شنیدم میکن یکم نویز داره ولی مطمین نیستم

گراف خوبه از نظر من 1060 یا 1070 به مراتب بهتر هستن

در مورد ssd ای دیتا نظری ندارم ولی شنیدم زیاد خوب نیست

بله حرف شما درسته می خواستم ویرایش کنم که بهتره سی پی یو رو عوض کن. پول اضافیشو خرج گرافیک کنن

پ ن : این سیستم پیشنهادی رو خود لیون کامپیوتر تو  صفحه سیستم های پیشنهادی قرار دادن !

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، galexyman1985 گفته است :

بله حرف شما درسته می خواستم ویرایش کنم که بهتره سی پی یو رو عوض کن. پول اضافیشو خرج گرافیک کنن

پ ن : این سیستم پیشنهادی رو خود لیون کامپیوتر تو  صفحه سیستم های پیشنهادی قرار دادن !

کاملا واضح و روشنه که cpu قابلیت اورکلاک داره چون پسوند k داره ولی مادربرد چیپ سری h270 این قابلیت رو ندارن چه پردازنده و چه رم

ولی در کل هیچ ایرادی نداره و خوبیش اینه که اگه بعدا این سیستم قدیمی بشه میتونی از قابلیت اورکلاک cpu با یه مین سری z استفاده کنی که از نظر اینده نگری بهتره

در بقیه موارد نظری ندارم قطعات عالی‌هستن

در مورد سیستم گیم نظری نمیدم چون از گیم های مختلف اطلاعات کافی ندارم و هر گیم سیستم خودشو نیاز داره و باید اول روی تهییه یک‌کارت گرافیک خوب فکر کرد

فقط از نظر هماهنگی قطعات ، قیمت مناسب داشتن و... اطلاعات کافی دارم

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

میشه بهترین مادربورد سوکت 1151 زیر 500 تومن رو معرفی کنید ؟ چندین مدل هست از برندای مختلف گاهی  خیلی مشخصاتشون شبیه همه ! 

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، galexyman1985 گفته است :

میشه بهترین مادربورد سوکت 1151 زیر 500 تومن رو معرفی کنید ؟ چندین مدل هست از برندای مختلف گاهی  خیلی مشخصاتشون شبیه همه ! 

این نظر خودمه میتونید از بقیه دوستان مشورت بگیرید

بقیه مشخصات به جز موارد اصلی بستگی به شرایط شما داره

MSI H170A GAMING M3

MSI B250M PRO-VD
ASUS PRIME B250M-A

مدل های جدیدتری هم امکان داره موجود باشه ولی اطلاعی ندارم و نظری در موردشون ندارم

مادربرد ها ی بالا قابلیت اورکلاک ندارند

این مورد در لیون موجوده و ویژه هست

http://lioncomputer.ir/product/10574/مادربرد+ام+اس+ای+H270M+MORTAR+ARCTIC/

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، worldclass گفته است :

سلام

دوستان من برای استفاده حرفه ای گیم تا چند سال آینده با توجه به بودجه تا 1500 به قطعات زیر رسیدم.

ممنون میشم نظرتون رو درباره این سه قطعه بفرمایید;

و اینکه آِیا این CPU روی ویندوز 7 نسخه 64 بیتی کارایی لازم رو داره؟

Main: ASUS H110M-C LGA1151 H110

CPU: Intel Core i5-7400 Skylake

RAM: AData XPG Z1 16GB 2400Mhz CL16

گرافیکم فعلا R7 240 هست که در اولین فرصت ارتقا میدم.

منتظر نظرتون هستم بچه ها...

ویرایش شده توسط worldclass
لینک به دیدگاه

برای مادربرد انتخابی بهتره از پردازنده نسل هفتم استفاده کنی ولی در کل کانفیگ خوبیه و بازده خوبی داره

تفاوت زیادی بین نسل شش و هفتم اینتل نیست و نیازی به عوض کردن cpu نیست

و قطعات خوبی انتخاب کردی   گراف هم دیگه ۱۰۶۰ بگیری بهتره دیگه چون پردازنده قوی انتخاب کردی و برای گیم تا چند سال دیگه پیشنهاد میکنم 1060 بخری

میتونی از بقیه دوستان مشورت بگیری

نظر خودم و گفتم

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

سلام دوستا
من گرافیک msi RX480 8g خریدم
رفتم با نرم افزار furmark تست کردم.... توی رزولوشن 1280x720 به مدت 4 دقیقه تست کردم و دمای GPU تا 74  درجه رسید و بالاتر نرفت.
اما فنهای gpu همون حالت معمولی داشتن... یعنی  تندتر نشدن...
1 - مشکل داره؟

2- پس توی چه دمایی قرار فنش با سرعت بالا کار کنه؟

من مجبور شدم با نرم افزار خودش (msi gaming app) بصورت دستی سرعتش و بالا ببرم تا دماش  پایین بیاد

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، miladfi گفته است :

سلام دوستا
من گرافیک msi RX480 8g خریدم
رفتم با نرم افزار furmark تست کردم.... توی رزولوشن 1280x720 به مدت 4 دقیقه تست کردم و دمای GPU تا 74  درجه رسید و بالاتر نرفت.
اما فنهای gpu همون حالت معمولی داشتن... یعنی  تندتر نشدن...
1 - مشکل داره؟

2- پس توی چه دمایی قرار فنش با سرعت بالا کار کنه؟

من مجبور شدم با نرم افزار خودش (msi gaming app) بصورت دستی سرعتش و بالا ببرم تا دماش  پایین بیاد ?

بهتره از نرم افزار 3d mark vantage استفاده کنید furmark بدرد کارت های قویتر میخوره و اگه مبتدی هستید از furmark استفاده نکنید ریسک‌ داره

فکر کنم با فورمارک حدود ‌30 دقیقه برای تست زمان میبره و در طول تست نباید کار دیگه ای انجام بدین

این مشکل میتونه از کارت گرافیک باشه و ممکنه فن ها خوب عمل نکنند

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...