رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خسته نباشید 

من  سیستم میخوام برای گیم نت با بودجه دو میلیون ، بهترین مشخصات سیستم  در همین رنج + موس کیبرد وکیس  ... 

ممنون میشم  راهنمایی بفرمایید 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 27 دقیقه قبل، esiii گفته است :

• کسی نیست راهنمایی کنه ؟

چه گیمایی تو گیم نتت میخوای راه بندازی؟

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، unhappy گفته است :

سلام دوستان این سیستم خوب درمیاد یا نه؟؟؟ نظربدید

Untitled.thumb.png.ef37d5f9918ad2eac0b31f4cb8f35e63.png

اره خوبه پاور 530 وات هم کافیه پیشنهاد من کارت گرافیک انویدیا هست

فقط خنک کننده پردازنده هم جدا تهییه بشه بهتر از فن تو باکس یا جعبه هست

پبشنهاد من deepcool gammaxx 200t

یا gammaxx 300 air

یا green nutos 200

هست

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

چند تا سوال داشتم :

بین 7100 و 7400 چقد اختلاف وجود داره؟7400 سرعت پردازشی خیلی بیشتری داره؟منظورم اینه ارزش 300 بیشتر خرج کردن رو داره یا همون 7100 خوبه؟ و اینکه چرا 4600 موجود نمیشه؟تو بازار هم نیست؟

برای این پردازنده ها مادربورد H110M PRO-VH PLUS  مناسبه؟به نظر نسبت به قیمتش کارایی و امکانات  خوبی داره

و در آخر یه کیت رم 4*2 قیمت مناسب و ارزون معرفی کنید

کلا نمیخوام  هزینه اضافی کنم ، یه سیستم میخوام که تا چند سال کارهای معمولی و دیدن فیلم (4K ) و ... بشه باهش انجام داد همین !

ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان برای این قطعات چه مادربوردی پیشنهاد میدید حدود 300 تومن

gtx 1060

Intel Skylake Core i5-6400

Green GP550A-UK Computer Power

Adata XPG V1 DDR3 1600MHz CL11 Dual Channel Desktop RAM - 16GB

نظرتون در مورد msi h110m چیه؟ 

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، Behraad گفته است :

دوستان برای این قطعات چه مادربوردی پیشنهاد میدید حدود 300 تومن

gtx 1060

Intel Skylake Core i5-6400

Green GP550A-UK Computer Power

Adata XPG V1 DDR3 1600MHz CL11 Dual Channel Desktop RAM - 16GB

نظرتون در مورد msi h110m چیه؟ 

مادربرد های h110 خیلی زیادن از نظر تعداد و تنوع!
من خودم تا چند مدت پیش Asus H110 Plus داشتم راضی بودم. اون موقع خریده بودم 330 الان نمی دونم گرون شده یا اصلا موجود هست یا نه.
------------
شما برای این پردازنده  رم DDR4 رو باید در نظر بگیرید. همچنین اگر بتونید 6500 بردارید خیلی بهتره. فکر کنم 500 مگاهرتز سرعت هسته بالاتری داره که ارزشش رو داره

لینک به دیدگاه

سلام
دوستان 2 تا سوال درباره  Core i3-7100 Kaby Lake دارم;

AB94869.jpg

1) با فرض اینکه گرافیک و رم مناسب کنارش باشه,آیا میشه برای اجرای سنگین ترین بازی ها با تنظیمات گرافیک متوسط رو به بالا روش حساب کرد؟
در حال حاضر بازی هست که اصلا نتونه بالا بیارتش؟

2) با ویندوز 7 نسخه 64 بیتی مشکلی نداره؟

ویرایش شده توسط worldclass
لینک به دیدگاه

بین این دو تا مانیتور کدوم  بهتره ؟

مورد استفاده ام هم گیم و هم تماشای فیلم  هر دو ! 50-50:D

مانیتور ایسوس 23 اینچ VX238H

مانيتور ال جي مدل 24MP59G سايز 24 اينچ

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، worldclass گفته است :

سلام
دوستان 2 تا سوال درباره  Core i3-7100 Kaby Lake دارم;

AB94869.jpg

1) با فرض اینکه گرافیک و رم مناسب کنارش باشه,آیا میشه برای اجرای سنگین ترین بازی ها با تنظیمات گرافیک متوسط رو به بالا روش حساب کرد؟
در حال حاضر بازی هست که اصلا نتونه بالا بیارتش؟

بله دوست عزیز برای فول اچ دی و تنظیمات مدیوم تا دو سه سال عالی هست.البته توصیه میکنم برای سی پی یو های نسبتا ضعیف از گرافیک های نسل جدید Nvidia استفاده کنی چون در سری پاسکال بیشتر توان گرافیک استفاده میشه تا سی پی یو

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، worldclass گفته است :

تا جایی که می دونم فقط ویندوز 10 رو ساپورت می کنه. در ویندوزهای پایین تر Blue Screen و هنگ داره
البته شاید با آپدیت این رو درست کردن ولی من در جریان نیستم
-----------------------------
در مورد عملکرد بهترین معیار بنچمارک های ارائه شده در یوتیوب هست. این پردازنده تا کارت 470 و  1050ti رو به خوبی ساپورت می کنه. کارت های 1060 و 480 رو هم می شه گفت با گلوگاه قابل قبول در کنارشون کار خواهد کرد. ولی کارت های قوی تر به هیچ وجه

لینک به دیدگاه

سلام اساتید
مشکل عجیبی  برای کارت گرافیکم پیش اومده

تو بازی بودم بعد از بازی خارج شدم دیدم روی صفحه مونیتورم (ایسوس vx228h)  یه تیکه خط افقی پیوسته بطول 4سانت و ضخامت خطش در حد 2پیکسل خیلی نازک بود
--------------  مثل این ولی پیوسته
گفتم حتما مونیتورم مشکل پیدا کرده...

پورت خروجی HDMI گرافیک و عوض کردم دیدم خط رفت مشکل حل شده...
چطوری ممکن یه پورت از کارت گرافیک این مشکل و پیدا کنه؟؟؟ یعنی باید بفرستمش نمایندگی؟

کارت گرافیکم MSI GAMING X 8G 480RX TWINFROZR

لینک به دیدگاه

سلام. برای سی پی یو سری k  اگه خودش کولر داشته باشه آیا باز هم خمیر حرارتی بگیرم یا نه ؟ 

یه مدل خمیر سیلیکون پیدا کردم قیمتش 500 تا تک تومنیه !! به صورت سرنگ . ارزش داره بگیرمش یا برم مارک های معروف ترمثل دیپ کول  رو بگیرم !9_9

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 دقیقه قبل، galexyman1985 گفته است :

سلام. برای سی پی یو سری k  اگه خودش کولر داشته باشه آیا باز هم خمیر حرارتی بگیرم یا نه ؟ 

یه مدل خمیر سیلیکون پیدا کردم قیمتش 500 تا تک تومنیه !! به صورت سرنگ . ارزش داره بگیرمش یا برم مارک های معروف ترمثل دیپ کول  رو بگیرم !9_9

سلام. 

سری کا که قاعدتا فن ندارن. و باید. کولر مناسب تهیه کنید 

در مورد خمیر پونصد تومنی. که فکرکنم سیمان یا گچ باشن ! اگر کلا. نزنید کمتر سی پی یو داغ میشه تا یک لیتر از اینارو بزنید !

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

سلام. 

سری کا که قاعدتا فن ندارن. و باید. کولر مناسب تهیه کنید 

در مورد خمیر پونصد تومنی. که فکرکنم سیمان یا گچ باشن ! اگر کلا. نزنید کمتر سی پی یو داغ میشه تا یک لیتر از اینارو بزنید !

از یکی از دوستان یه سیستم خریدم با سی پی یو سری k مدل 6600k همین چند لحظه پیش کاراش تمام شد.  ایشون گفتن رو سی پی یو  خودشون یه فن استوک  خریدن و  بهم گفتن که  با همین فن ارسال می کنن.

متن پیامش

"نه یک فن استوک فابریک زدم روش
فکر نکنم نیازی به خرید کولر باشه تا زمانی که اور کار نیستین و نمیخوایین اور کنین
چون سی پی یو با همین فن هم واقعا خنکه. در حالت بیکاری دما بین 25 تا 30 است
من فقط فن رو در آوردم ولی سی پی یور از بورد جدا نکردم برای امنیت بیشتر اینجوری بهتره
وقتی رسید دست شما فقط یه قطره خمیر بریزید رو سی پیو و فن رو نصب کنید"

در مورد اون خمیر هم آره خودمم تعجب کردم با این قیمت . هیچ اسم و نشونی هم نداشت رو قوطیش . خمیر دیپ کول هم پیدا کردم اون چطوره ؟ الان به پشتیبانی اون سایت که این خمیر 500 تومنی رو می فروخت پیام دادم مارک این خمیر چیه این همه ارزونه ؟!   جواب داد مارک خاصی نداره !O.o:|

چون بیش تر واسه گیم می خوام  اینم می پرسم حتما  خمیر سیلیکون رو استفاده کنم یا نه 

ویرایش شده توسط galexyman1985
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، galexyman1985 گفته است :

از یکی از دوستان یه سیستم خریدم با سی پی یو سری k مدل 6600k 

در مورد اون خمیر هم آره خودمم تعجب کردم با این قیمت . هیچ اسم و نشونی هم نداشت رو قوطیش . خمیر دیپ کول هم پیدا کردم اون چطوره ؟ الان به پشتیبانی اون سایت که این خمیر 500 تومنی رو می فروخت پیام دادم مارک این خمیر چیه این همه ارزونه ؟!   جواب داد مارک خاصی نداره !O.o:|

چون بیش تر واسه گیم می خوام  اینم می پرسم حتما  خمیر سیلیکون رو استفاده کنم یا نه 

این سی. پی یو فن نداره ولی اگر فن استوک. زیر مسی خوب. باشه و خمیر خوبم بزنید و اور هم نکنید جواب میده بله

ولی درکل خرید یه کولر متوسط. بهتره که خودشون خمیر مناسب دارن 

دست دو گرفتید از یه خمیر مناسب مثل cfIIIاستفاده کنید 

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

این سی. پی یو فن نداره ولی اگر فن استوک. زیر مسی خوب. باشه و خمیر خوبم بزنید و اور هم نکنید جواب میده بله

ولی درکل خرید یه کولر متوسط. بهتره که خودشون خمیر مناسب دارن 

دست دو گرفتید از یه خمیر مناسب مثل cfIIIاستفاده کنید 

راستی اینم جواب بدید لطفا . اگر این خمیر رو استفاده کنیم هر چند وقت یکبار باید این خمیر رو  عوض کنیم ؟ اصلا لازمه این کار ؟

به فرض استفاده زیاد مثلا 15 ساعت روشن بودن کیس و حداقل 10 ساعت در روز انجام گیم سنگین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 دقیقه قبل، galexyman1985 گفته است :

راستی اینم جواب بدید لطفا . اگر این خمیر رو استفاده کنیم هر چند وقت یکبار باید این خمیر رو  عوض کنیم ؟ اصلا لازمه این کار ؟

به فرض استفاده زیاد مثلا 15 ساعت روشن بودن کیس و حداقل 10 ساعت در روز انجام گیم سنگین

نخیر نیازی نیست 

احیانا برا تعویض سی پی یو یا هرمورد دیگه دست بهش نزنید.حالا حالا ها نیازی به تعویض نیست. و مدت زیادی کار میکنه مخصوصا خمیر مرغوب

یک سرنگشم تا چندین دفعه میتونید استفاده کنید. و قیمتشم حدود 30تومنه 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، galexyman1985 گفته است :

از یکی از دوستان یه سیستم خریدم با سی پی یو سری k مدل 6600k همین چند لحظه پیش کاراش تمام شد.  ایشون گفتن رو سی پی یو  خودشون یه فن استوک  خریدن و  بهم گفتن که  با همین فن ارسال می کنن.

متن پیامش

"نه یک فن استوک فابریک زدم روش
فکر نکنم نیازی به خرید کولر باشه تا زمانی که اور کار نیستین و نمیخوایین اور کنین
چون سی پی یو با همین فن هم واقعا خنکه. در حالت بیکاری دما بین 25 تا 30 است
من فقط فن رو در آوردم ولی سی پی یور از بورد جدا نکردم برای امنیت بیشتر اینجوری بهتره
وقتی رسید دست شما فقط یه قطره خمیر بریزید رو سی پیو و فن رو نصب کنید"

سلام
حتما سعی کنید یک کولر-فن دیگه بگیرید. درسته که کولر استاک اینتل در حالت بیکاری دما و نویز پایینی داره، ولی در حالت لود اصلا مناسب نیست. دما رو تا 82 برای مدل non k می بره. حالا چه برسه به مدل k و حالت اورکلاک شده. کولر Gammaxx s40 رو من خودم استفاده می کنم خودش هم روش خمیر داره.
خمیرهای 500 تا 2 تومنی گچ و سیمان هستن!!  خمیر DeepCool  خوب هست. سری z5 یا z9 رو می تونید استفاده کنید. به هیچ عنوان ریسک نکنید. 

ویرایش شده توسط meepo
لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، meepo گفته است :

سلام
حتما سعی کنید یک کولر-فن دیگه بگیرید. درسته که کولر استاک اینتل در حالت بیکاری دما و نویز پایینی داره، ولی در حالت لود اصلا مناسب نیست. دما رو تا 82 برای مدل non k می بره. حالا چه برسه به مدل k و حالت اورکلاک شده. کولر Gammaxx s40 رو من خودم استفاده می کنم خودش هم روش خمیر داره.
خمیرهای 500 تا 2 تومنی گچ و سیمان هستن!!  خمیر DeepCool  خوب هست. سری z5 یا z9 رو می تونید استفاده کنید. به هیچ عنوان ریسک نکنید. 

خمیر سیلیکونی که توی بسته بندی خنک کننده ی green nutos 200 هست عالیه فقط باید به وسلیه ی یک کارت ویزیت یا چیزی شبیه اون یه لایه نازک از خمیر رو روی سطح پردازنده پخش کنین و باید مواظب باشین که لایه نازک باشه و خمیر بیرون نزنه

اگر به صورت یک دایره لایه نازک خمیر رو در سطح پردازنده پخش کنیدبه طوری که دایره دقیقا درون سطح پردازنده باشه و به اندازه سه میلی متر از لبه ها فاصله داشته باشه تا بعد از فشار هیت سینک و پخش شدن خمیر، خمیر از سطح پردازنده بیرون نزنه و فقط روی سطح پردازنده پخش بشه

که این روش خمیر زدن بهترین روش هست

یا میتونید  به اندازه یک عدس خمیر رو دقیقا وسط پردازنده بزارین تا بعد از نصب خنک کننده و فشار هیت سینک خمیر به اندازه یک دایره پخش بشه

اینم روش بدی نیست

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، AGM143 گفته است :

خمیر سیلیکونی که توی بسته بندی خنک کننده ی green nutos 200 هست عالیه فقط باید به وسلیه ی یک کارت ویزیت یا چیزی شبیه اون یه لایه نازک از خمیر رو روی سطح پردازنده پخش کنین و باید مواظب باشین که لایه نازک باشه و خمیر بیرون نزنه

اگر به صورت یک دایره لایه نازک خمیر رو در سطح پردازنده پخش کنیدبه طوری که دایره دقیقا درون سطح پردازنده باشه و به اندازه سه میلی متر از لبه ها فاصله داشته باشه تا بعد از فشار هیت سینک و پخش شدن خمیر، خمیر از سطح پردازنده بیرون نزنه و فقط روی سطح پردازنده پخش بشه

که این روش خمیر زدن بهترین روش هست

یا میتونید  به اندازه یک عدس خمیر رو دقیقا وسط پردازنده بزارین تا بعد از نصب خنک کننده و فشار هیت سینک خمیر به اندازه یک دایره پخش بشه

اینم روش بدی نیست

امروز همین خنک کننده رو سفارش دادم  از لیون. 9_9

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، galexyman1985 گفته است :

امروز همین خنک کننده رو سفارش دادم  از لیون. 9_9

خنک کننده خیلی خوبی هست نسبت به قیمتش منم دیروز سفارش دادم

بر روی پردازنده core i5-7500

دما رو در حالت معمولی در یک  اتاق بدون کیس تست کردم داخل بایوس بین ۲۵ تا ۳۰ درجه بود تا چند دقیقه بعد دما از ۳۰ درجه بالاتر نرفت و دمای اتاق نسبتا گرم بود

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، AGM143 گفته است :

خنک کننده خیلی خوبی هست نسبت به قیمتش منم دیروز سفارش دادم

بر روی پردازنده core i5-7500

دما رو در حالت معمولی در یک  اتاق بدون کیس تست کردم داخل بایوس بین ۲۵ تا ۳۰ درجه بود تا چند دقیقه بعد دما از ۳۰ درجه بالاتر نرفت و دمای اتاق نسبتا گرم بود

ببخشید خیلی سوال می پرسم . به هر حال سوال پرسیدن عیب نیست ! 9_9

می خوام یه واتر کولر هم سفارش بدم !! اصلا لازمه یا نه ؟   غیر از این فن سی  پی یو  واقعا ارزش داره این واترکولر هم بخرم یا نه برای خنک نگه داشتن این سی پی یو  ؟

http://lioncomputer.ir/product/6640/کولر+سی+پی+یو+دیپ+کول+Maelstrom+240T/

ویرایش شده توسط galexyman1985
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...