رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من میخوام مین و رم و گرافیک بگیرم که با هم مچ باشن. و اخرین مدل که بتونم تمام بازیها و نرم افزارهای سنگین و کانالهای اچ دی و و ... رو به راحتی انجام بدم.

شما چی پیشنهاد میدین؟ مین ایسوس از خیلی ها شنیدم خوبه.و لی مثل اینکه با بعضی قطعات سازگاری نداره درسته؟؟ سی پی یو هم اینتل باشه.

در ضمن الان من یه گرافیک 9400GT دارم. این جوابگو نیست؟ برای بازیهای جدید و غیره؟

قطعات دیگه هم دارم.

3 تا هارد دارم. دو تاش اینترنال هست و یکیش اکسترنال. دو تا کارت دی وی بی و دو تا دی وی دی رایتر. یدونه کارت صدا . پس با این حساب باید یه پاور خوب هم بگیرم. چون الان پاور گرین 500 وات دارم.

لطفا قطعاتی که معرفی میکنید بگید قیمتش چقدر میشه.

ویرایش شده توسط kamivh1
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام من میخوام مین و رم و گرافیک بگیرم که با هم مچ باشن. و اخرین مدل که بتونم تمام بازیها و نرم افزارهای سنگین و کانالهای اچ دی و و ... رو به راحتی انجام بدم.

شما چی پیشنهاد میدین؟ مین ایسوس از خیلی ها شنیدم خوبه.و لی مثل اینکه با بعضی قطعات سازگاری نداره درسته؟؟ سی پی یو هم اینتل باشه.

در ضمن الان من یه گرافیک 9400GT دارم. این جوابگو نیست؟ برای بازیهای جدید و غیره؟

قطعات دیگه هم دارم.

3 تا هارد دارم. دو تاش اینترنال هست و یکیش اکسترنال. دو تا کارت دی وی بی و دو تا دی وی دی رایتر. یدونه کارت صدا . پس با این حساب باید یه پاور خوب هم بگیرم. چون الان پاور گرین 500 وات دارم.

لطفا قطعاتی که معرفی میکنید بگید قیمتش چقدر میشه.

درود

شما اول باید بودجتون رو مشخص کنید دوست عزیز.رزولیشن مانیتوری رو که باهاش بازی میکنید و اینکه در چه حدی میخاید کیفیت بازیهاتون باشه و فیلتر های گرافیکیش رو فعال کنید.

9400 همین الان هم برای خیلی از بازیهای با گرافیک بالا بسیار ضعیف هست.

لینک به دیدگاه

درود

شما اول باید بودجتون رو مشخص کنید دوست عزیز.رزولیشن مانیتوری رو که باهاش بازی میکنید و اینکه در چه حدی میخاید کیفیت بازیهاتون باشه و فیلتر های گرافیکیش رو فعال کنید.

9400 همین الان هم برای خیلی از بازیهای با گرافیک بالا بسیار ضعیف هست.

500تومان.

رزولوشن مانیتورم 1280*720 هست.

بازیها هم فیلتر گرافیکیش در حد متوسط.

در ضمن سی پی یو هم میخوام از برند اینتل یادم رفت بنویسم. اگر 500 تومان کمه بیشتر هم میتونم خرج کنم. چون از قیمتها اطلاعی ندارم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

500تومان.

رزولوشن مانیتورم 1280*720 هست.

بازیها هم فیلتر گرافیکیش در حد متوسط.

در ضمن سی پی یو هم میخوام از برند اینتل یادم رفت بنویسم. اگر 500 تومان کمه بیشتر هم میتونم خرج کنم. چون از قیمتها اطلاعی ندارم.

MB : Asus P8H61/USB3

CPU : Intel i3 2100

Ram : Kingston 2x2G 1333

VGA : XFX or Powercolor 6790 or Gainward GTX 550 Ti

ویرایش شده توسط mfirouzi1989
لینک به دیدگاه

سلام بچه ها من یه مشکل دارم یه cpu phenomx4 970 و یه مین asrock 870 extreme 3 خریدم cpu روی مین کار نمیکنه علت چیه مین اخرین اپدیت بایوس رو داره تو سی پیو لیست هم 970 موجوده سی پی یو هم سالم مین هم سالم هر دو تست شدن یعنی می سی پی یو رو ساپورت نداره چطور ممکنه از اساتید راهنمایی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

ببخشید دوستان تا 280 تومن این 4 تا قطعه رو چی پیشنهاد می کنید ؟؟؟

CPU

MAIN+onboard vga

RAM

POWER

فرقی نمیکنه چه پلتفرمی باشه بیشتر کارایی مهم هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

ببخشید دوستان تا 280 تومن این 4 تا قطعه رو چی پیشنهاد می کنید ؟؟؟

CPU

MAIN+onboard vga

RAM

POWER

فرقی نمیکنه چه پلتفرمی باشه بیشتر کارایی مهم هست

درود :

M.B ASUS M5A78L-M LX = 85

CPU CPU AMD Athlon™ II X4 630 = 105

RAM 2*2gb = 40

Power Green GP430A-EU = 50

مادربورد از سوکت AM3+ پشتیبانی میکنه و برای ارتقاع پردازنده به نسل آینده AMD یعنی بولدزر آمادست .

با تشکر ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود :

M.B ASUS M5A78L-M LX = 85

CPU CPU AMD Athlon™ II X4 630 = 105

RAM 2*2gb = 40

Power Green GP430A-EU = 50

مادربورد از سوکت AM3+ پشتیبانی میکنه و برای ارتقاع پردازنده به نسل آینده AMD یعنی بولدزر آمادست .

با تشکر ...

خیلی ممنون

یه سیستم اینتل هم پیش نهاد بدید ممنون میشم

راستی این H61 -H67 P67

همشون مشکلات صفحه آبی و ... رو دارن یا نه فقط روی p67 ها این مشکلات هست؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

Intel Pentium G620 = 85

ASUS P8H61-M LE/USB3 = 130

Ram DDR3 1333 2*2 GB = 40

Power Green GP380A-EU = 45

این جمعش میشه 300 .قدرتش در حد همون AMD هست که محمد گفت . ضمنا ارزونترین اینتل هم هست .

منظورتون از مشکلات صفحه آبی همون مشکل چیپ اینتله ؟ اگر اونه که دیگه الان اون مشکل رو ندارن . فقط نگاه کن روی جعبه زده باشه B3 .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

اگه قدرت پردازش براتون مهمتر هست سیستم AMD که محمد گفت رو بردارید زیرا دو هسته بیشتر داره و با وجود معماری خوبی Sand bridge به دلیل دو هسته بیشتر در تست ها حدود 20% قویتره ولی اگر قدرت گرافیک براتون مهمتر هست مدل Intel رو که حامد معرفی کرد رو بردارید که 70% بازی های فعلی رو هم میتونه اجرا کنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان نظرتون راجع به این مادربرد چیه قیمتش چه حدود ی هست ارزش خرید داره با این قیمتی که زده ببینید ممنون میشم

اینم لینکش چون سیستم رو برای خودم نمیخوام

برای دوستان میخوام که وقتی بسته شد بدون مشکل کار کنه و از این ارورهایی که میگن نده

راستی این مین ها رو از کجاشون میشه فهمید که B3 هستن ؟؟؟؟

ببخشید دوستان

لینک شما

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لینک مربوطه رو گذاشتم ممنون میشم کمک کنید دوستان

فردا دارم میرم خرید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه B3 باشه باید روی جعبه زده باشه اگه نزده باشه یا B2 هست یا اینکه تازه تولید هست که بعد از تاریخ خاصی هست که متاسفانه تاریخ رسمی B3 رو نمیدونم!

ولی بنظرم همون H61 ایسوز بهتره ریویو ی بهتری هم داشته!thinking.gif

ویرایش شده توسط Danitondar
لینک به دیدگاه

همونطور که دانیال گفت B3 رو روی جعبه زده . من خودم تازه یک عدد ASUS P8H61-M LE/USB3 گرفتم که روش B3 زده بود .

ASUS P8H61-M LE/USB3 با ASRock H61 iCafe از نظر امکانات تفاوتی ندارن . ولی 10 تومان اختلاف قیمت ارزش اینو نداره که ایسوس رو بیخیال بشی . مگر اینکه چاره ای نداشته باشی . ازراک هم مادربورد خوب و خوش قیمتی میزنه . ولی در این شرایط من ایسوس رو ترجیح میدم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

راستی این اینتل ههای g620 اوور میشن یا نه ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

حقیقتش نمیدونم چقدر میشه اور کرد . ولی فکر میکنم کمی توانایی اورکلاک داشته باشن .

لینک به دیدگاه

سلام

من دنبال یه روشی هستم که کامپیوترم هارد بسوزونه.یه راهی می خام که به هیچ وجه اطلاعات توش قابل بازیابی نباشه.لطفا هر کی می دونه کمکم کنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان نظرتون راجع به این مادربرد چیه قیمتش چه حدود ی هست ارزش خرید داره با این قیمتی که زده ببینید ممنون میشم

اینم لینکش چون سیستم رو برای خودم نمیخوام

برای دوستان میخوام که وقتی بسته شد بدون مشکل کار کنه و از این ارورهایی که میگن نده

راستی این مین ها رو از کجاشون میشه فهمید که B3 هستن ؟؟؟؟

ببخشید دوستان

لینک شما

درود :

البته ASUS P8H61-M LE/USB3 دارای 2 اسلات حافظه هست که میتونه مصرف کننده رو محدود کنه ولی ASRock H61 iCafe دارای 4 اسلات هستش که از این نظر بهتر از ایسوز عمل کرده .

اما از کیفیت محصولات ایسوز نمیشه گذشت .

نظر من رو هم بخواهید بیشتر برید دنبال یه مادربورد از برند ایسوز .

لینک به دیدگاه

محمد جان زیاد سخت نگیر ^^ . ازراک قبلا زیر مجموعه اسوس بوده و بعدا جدا شده و کیفیت مادربردهاشم هر روز داره بهتره میشه ^^ . اون مسئله تعداد اسلات رم بسیار حیاتی و مهمه !! اینجا اولویت رو به قابلیت ارتقا باید داد و نه کیفیت یک خرده بهتر ^^ . دو تا اسلات رم واقعا ناکافی هست عزیم برای کارهای امروزه و نباید از نظر ارتقا رم که معمولا ارزونترین و بهترین ارتقا هست محدود شد ! من به شما پیشنهاد میدم که همون مدل ASRock H61 iCafe بگیرید. کیفیت ازراک هم خیلی خوبه . باید سعی کنید در مدلهای اروزن قیمت دنبال مادربردی بگردید که با اروزنترین قیمت بیشترین امکانات و قابلیت ارتقا رو در اختیار شما بزاره !! اسلات کم رم خیلی زود ممکنه گریبانگیر شما بشه !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.من می خام هارد کامپیوترم بسوزه.باید چیکار کنم؟

با درود:

دوست عزیز ، اگر منظورتان این است که کلا احتیاجی به هارد ندارید و می خواهید نابودش کنید ، چند روش به شما آموزش می دهم و خودتان یکی را انتخاب کنید.

1 - به وسیلۀ آتش

2 - به وسیلۀ برق 220 ولت

3 - به وسیلۀ چکش سنگین

4 - هارد را با خودتان به بالای برج میلا ببرید ، هم تفریح است و هم کارتان راه می افتد.

5 - دنبال جایی بگردید که دارند خیابان را آسفالت می کنند و زمانی که قلتک سنگین می خواهد آسفالت را پرس و صاف کند می توانید زیر قلتک بندازید .

6 - اگر سفری به شمال کشور یا جنوب کشور می کنید ، با قایق موتوری به دریا بروید و هارد را بعد از باز کردن پیچها به اعماق دریای خزر یا اعماق دریای خلیج فارس بیندازید.

7 - اگر خانه ای در دست احداث است و دارند چاه می کنند ، بعد از باز کردن پیچها ، هارد را درون چاه خالی بندازید و بعد درب چاه را می بندند.

8 - خودتان پیچها را باز و پلات ها را با سوهان درشت ، سوهان کنید .

9 - اگر آشنایی در تراشکاری ، آهنگری ، و غیره دارید ، ببرید آنجا و بعد از باز کردن پیچها تحویل استاد کار دهید و بگویید می خواهم داغونش کنید.

10 - بعد از باز کردن هارد ، آن را جایی ببرید که دارای آهن ربای بسیار قوی می باشد و آن را به آهن ربا بچسبانید و بگذارید بماند اطلاعات از بین می رود.

نکته : قبل از انجام چنین کارهایی حتما پیچهای هارد را باز کرده و قاب محافظ را باز کنید و هارد اصلی در داخل است و آن را به روشهای بالا نابود کنید.

روشهای دیگری هم برای نابودی اطلاعات هارد ، بدون از بین رفتن هارد وجود دارد ، که به وسیلۀ نرم افزارهای خاصی انجام می شود.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE X58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => OCZ Vertex 3 120GB SATA III 6GB/s

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

با سلام

راستی این اینتل ههای g620 اوور میشن یا نه ؟؟؟؟؟

اورکلاک کردنش بستگی به مادربوردتون داره

اگه سری p68 و z68 که مخصوص اورکلاک هست رو بگیرید بالای 1GHZ میشه اور کرد ولی H61 و H67 قابلیت اور نداره و یا خیلی کم میشه اور کرد

البته این رو هم مد نظر بگیرید که این سی پی یو ضریب باز نیست و با افزایش ولتاژ و ... به صورت دستی باید اور بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اورکلاک کردنش بستگی به مادربوردتون داره

اگه سری p68 و z68 که مخصوص اورکلاک هست رو بگیرید بالای 1GHZ میشه اور کرد ولی H61 و H67 قابلیت اور نداره و یا خیلی کم میشه اور کرد

البته این رو هم مد نظر بگیرید که این سی پی یو ضریب باز نیست و با افزایش ولتاژ و ... به صورت دستی باید اور بشه

از دوستان کمال تشکر رو دارم

ولی انگار این اینتل نمیخواد که با من بیچاره راه بیاد امروز رفتم که بعد از سالیان یه پلتفرم اینتل جمع کنم باز نشد

سی پی یو g62 که 85 تومن بود دیروز امروز قیمت گرفتم که شده بود 96 تومن

مادربرد هم چون چیز جالبی نبود به علت توضیحات بالا از خریدش منصرف شدم متاسفانه

اینار رو با این قیمتها جمع کردم دوستان

1-cpu x2 250 76 t

2- ram elixir 4 gig 42 t

3- main asrock 880G PRO3 125t

power 380 EU 45 t

که فروشنده پاور رو 3 تومن بالاتر گفت از نمایندگی (به علت هواس پرتی من خنگ)

جالب تر از همه اینکه رم توین موس رو 1333 2 گیگ رو میداد 16 تومن

لینک به دیدگاه

از دوستان کمال تشکر رو دارم

ولی انگار این اینتل نمیخواد که با من بیچاره راه بیاد امروز رفتم که بعد از سالیان یه پلتفرم اینتل جمع کنم باز نشد

سی پی یو g62 که 85 تومن بود دیروز امروز قیمت گرفتم که شده بود 96 تومن

مادربرد هم چون چیز جالبی نبود به علت توضیحات بالا از خریدش منصرف شدم متاسفانه

اینار رو با این قیمتها جمع کردم دوستان

1-cpu x2 250 76 t

2- ram elixir 4 gig 42 t

3- main asrock 880G PRO3 125t

power 380 EU 45 t

که فروشنده پاور رو 3 تومن بالاتر گفت از نمایندگی (به علت هواس پرتی من خنگ)

جالب تر از همه اینکه رم توین موس رو 1333 2 گیگ رو میداد 16 تومن

مبارکت باشه دوست عزیز

علت گرونی هم بخاطر نوسنات قیمت دلار هست

چند روز صبر میکردید فک کنم قیمت ها میومد پایین

رم هم قیمتش همین هست

برندهای خوبی مثل کینگ مکس و کینگ استون هم همین 17 - 18 هست.

مادربورد هم با اینکه زیاد نمیتونست اور کنه ولی با توجه به اینه قصد هزینه فن جدا نداشتید براتون همون مقدار کافی بود.

البته تو رنج قیمت پایین بی شک AMD انتخاب عاقلانه تری هست.

ویرایش شده توسط bestirani2
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...