رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، Amirmahdi Mersad گفته است :

میشه دقیقا دلی این تغییرات رو به من بگی

تو  رو قانع کردن کار حضرت فیل برو قطعاتو بخر  . داش  یه جوری میحرفی انگار همه اینجا noob هستن و تو پرو    و تو خیلی میدونی یو ما اسکولیم . این چه طرز برخورد اخه . درست بپرسی میگن

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 15 ساعت قبل، Amirmahdi Mersad گفته است :

سلام

من میخوام ی کامپیوتر گیمینگ برای خودم بسازم با حداکثر 4 یا چهار و نیم میلیون

من تجربه ای ندارم برای همین اومدم و سوال دارم که چه چیزی به قطعات اضافه یا عوض کنم

computer.thumb.PNG.93c1bfd1b84a8c297595b3c4ac96881d.PNGتا الان اینا رو انتخاب کردم

میشه ی بررسیشون بکنید ببینید چطور 

از ریشه اشتباهه 

یک پردازنده i5 یا amd

I5 7400

یا amd ryzen 5 1500x 

بگیرین بهتره 

با کارت گرافیک gtx 1060

رمتون هم 3200بگیرین بهتره 

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Amirmahdi Mersad گفته است :

سلام

من میخوام ی کامپیوتر گیمینگ برای خودم بسازم با حداکثر 4 یا چهار و نیم میلیون

من تجربه ای ندارم برای همین اومدم و سوال دارم که چه چیزی به قطعات اضافه یا عوض کنم

computer.thumb.PNG.93c1bfd1b84a8c297595b3c4ac96881d.PNGتا الان اینا رو انتخاب کردم

میشه ی بررسیشون بکنید ببینید چطور هستن

برای گیمینگ توو بنچمارک‌ها با این رنج قیمت سی پی یو 7700k بهترین عملکرد رو داره.  یدونه هم کارت گرافیک 1060 بردار. بقیه موارد رو هم با این دو تا هماهنگ بگیر.

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، mohammad1070 گفته است :

تو  رو قانع کردن کار حضرت فیل برو قطعاتو بخر  . داش  یه جوری میحرفی انگار همه اینجا noob هستن و تو پرو    و تو خیلی میدونی یو ما اسکولیم . این چه طرز برخورد اخه . درست بپرسی میگن

? ok 

ببخشید

لینک به دیدگاه

سلام

من سیستمم اینه:

Main:Asus Prime B250

CPU:Core i3 6100

RAM:8 GB 2133

VGA:MSI 1050Ti 4GB

H.D.D:Seagate 1TB

DVD Writer:Asus 24x

Power:Green 380

الان میخواستم ببینم با تو جه به قدرت پاور میتونم یک دی وی دی رایتر دیگه اضافه کنم؟

ویرایش شده توسط Mohamadx
لینک به دیدگاه

سلام تا ۵ تومن میخوام برای گیمینگ قطعات بخرم ، به  و کیس و پاور و مانیتورم احتیاجی ندارم ، چون از قبل دارم ...

خواستم نظرتون رو بدونم ...

اگه لیون رم ۱۶ گیگ دی دی آر ۴ ارزونتر داشت یا ۱۰۷۰ ارزونتر مثلا فاندرز داشت خیلی خوب میشد ...

چون نمیخوام بیشتر از ۵  میلیون بشه ... 

اگه پول اضافه بیارم بدم نمیاد یه هارد یه ترا هم بخرم 

Captureقف.PNG

ویرایش شده توسط Nvidia Soldier
لینک به دیدگاه

در در 1396/04/30, 13:57:14، VEXOS گفته است :

از ریشه اشتباهه 

یک پردازنده i5 یا amd

I5 7400

یا amd ryzen 5 1500x 

بگیرین بهتره 

با کارت گرافیک gtx 1060

رمتون هم 3200بگیرین بهتره 

البته ۱۰۶۰ ۶ گیگی اگه بتونن بخرن خیلی بهتره و گرنه ۳ گیگش چنگی به دل نمیزنه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/04/30, 06:16:39، rahmanshahi گفته است :

عزیزان برای استفاده از cpu های سری 7000 الضاما باید از مادربورد های خاصی استفاده کرد؟؟؟

در کل مادربوردهای پشتیبانی کننده این cpu ها کدوم سری ها هستند؟

دوستان و اساتید راهنمایی لطفا 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

دوستان و اساتید راهنمایی لطفا 

تمامی سری 200 سوکت 1151 ( مثل b250 یا z270 

و تمامی مادربردهای سری 100 که بایوسشون آپدیت شده باشه ( مثل z170 یا h110 و ...

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Nvidia Soldier گفته است :

البته ۱۰۶۰ ۶ گیگی اگه بتونن بخرن خیلی بهتره و گرنه ۳ گیگش چنگی به دل نمیزنه 

آره منظور منم ۶ گیگشه

که ۱۳۴۰

فکرکنم قیمتشه

لینک به دیدگاه

سلام تا ۵ تومن میخوام برای گیمینگ قطعات بخرم ، به  و کیس و پاور و مانیتورم احتیاجی ندارم ، چون از قبل دارم ...

اگه لیون رم ۱۶ گیگ دی دی آر ۴ ارزونتر داشت یا ۱۰۷۰ ارزونتر مثلا فاندرز داشت خیلی خوب میشد ...

597469618f84b_Capture.thumb.PNG.3ba52cfe765f15f50f29e8464a582d1a.PNG

رم.بهتر بگیر

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

597469618f84b_Capture.thumb.PNG.3ba52cfe765f15f50f29e8464a582d1a.PNG

مادربردم z270 بگیر

لینک به دیدگاه

سلام به اساتید عزیز

به علت پربازدید بودن این تاپیک تصمیم گرفتم اینجا سوالم رو بپرسم چون کارم عجله ای هست ... اگر جای سوالم مناسب نیست مدیران ببخشن

من یه لپ تاپ دارم مدل ASUSPRO P453UJ با این مشخصات : i3 6100U و 4G Ram ddr4 و Geforce 920M و یک ترابایت هارد

الان برای کار من که دارم سی شارپ کار می کنم تقریبا میشه گفت مشکلی باهاش ندارم البته هیچ وقت به پای سیستمم نمی رسه اما احساس می کنم همین لپ تاپ یک SSD بهش اضافه بشه خیلی فرق کنه درسته اگر آره میشه اساتید عزیز راهنمایی کنن که SSD 120 گیگ چی بخرم ... روی سیستم خونه plextor 256g M7 دارم و ازش راضی ام ...

در ضمن یک سوال دیگه من میخوام SSD رو جای دی وی دی رایتر بزارم چون شنیدم میشه این کار رو کرد ... البته به جای هارد هم میشه گذاشت اما من میخوام همزمان هارد و SSD رو داشته باشم

راجع به این قضیه هم اگر کسی تجربه ای داره یا نه ممنون میشم راهنمایی کنه

متشکرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزان نظرشون درباره چیدمان زیر چی هست؟؟؟

با تشکر

1234.jpg

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

با تشکر

1234.jpg

با توجه به بودجه همه قطعات مناسبن ، البته اگه قدرت خالص براتون مهمه میشه تغییرات مفیدی انجام داد ، مثلا پاور ارزون تر بگیرید مثلا 500 وات گرین حدود 200 تومان ، کیس گراند گرین هم حدود 40 تومان ارزون تره ، دی وی دی رایتر هم فعلا نگیرید مثلا ، اینجوری حدود 200 تومان رو میشه روی مادربرد و رم و پردازنده بیشتر خرج کرد و مادربرد 270 ارزون خرید و پردازنده 7600k گرفت

البته اگه قصد خرید گرافیک پر مصرفی رو دارید ، طبیعتا نمیشه پاور ضعیف تری گرفت و تغییری هم در قطعات انتخابی خودتون لازم نیست اعمال بشه

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 29 دقیقه قبل، bighero7 گفته است :

با توجه به بودجه همه قطعات مناسبن ، البته اگه قدرت خالص براتون مهمه میشه تغییرات مفیدی انجام داد ، مثلا پاور ارزون تر بگیرید مثلا 500 وات گرین حدود 200 تومان ، کیس گراند گرین هم حدود 40 تومان ارزون تره ، دی وی دی رایتر هم فعلا نگیرید مثلا ، اینجوری حدود 200 تومان رو میشه روی مادربرد و رم و پردازنده بیشتر خرج کرد و مادربرد 270 ارزون خرید و پردازنده 7600k گرفت

البته اگه قصد خرید گرافیک پر مصرفی رو دارید ، طبیعتا نمیشه پاور ضعیف تری گرفت و تغییری هم در قطعات انتخابی خودتون لازم نیست اعمال بشه

ممنونم از پاسخ شما.

حداکثر بودجه مشخص شده 2500 هست و بیشتر من سعی کردم در انتخاب قطعات آینده نگری کنم چون این دوستمون صد در صد قصد اضافه کردن کارت گرافیک ، ssd و شایدم هارد داشته باشه پس با این حساب کاهش میزان پاور فکر نکنم کاره درستی باشه ، cpu هم انتخاب سری k برای این عزیزمون اصلا عقلانی نیست چون به هیچ عنوان احل اور نیست و نخواهد بود و به تبعیت از اون خرید بورد z270 هم فکر نکنم نیاز باشه چون امکاناتی داره که عمرا به کارش نمیاد.

حالا با توجه به موارد بالا که ذکر کردم نظرتون درباره قطعات چی هست؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، rahmanshahi گفته است :

ممنونم از پاسخ شما.

حداکثر بودجه مشخص شده 2500 هست و بیشتر من سعی کردم در انتخاب قطعات آینده نگری کنم چون این دوستمون صد در صد قصد اضافه کردن کارت گرافیک ، ssd و شایدم هارد داشته باشه پس با این حساب کاهش میزان پاور فکر نکنم کاره درستی باشه ، cpu هم انتخاب سری k برای این عزیزمون اصلا عقلانی نیست چون به هیچ عنوان احل اور نیست و نخواهد بود و به تبعیت از اون خرید بورد z270 هم فکر نکنم نیاز باشه چون امکاناتی داره که عمرا به کارش نمیاد.

حالا با توجه به موارد بالا که ذکر کردم نظرتون درباره قطعات چی هست؟

با توجه به مواردی که ذکر کردید ، به نظر بنده همون قطعات انتخاب شده خودتون مناسب هستن

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه سیستم معمولی میخوام جمع کنم
من میخوام i3 7100 با رم 2*4 و مادربورد H110 بخرم ( خروجی HDMI ) داشته باشه،دیدم بخوام اینارو بصورت کارکرده هم بخرم باید حداقل 800 هزینه کنم
الان سوالم اینه نمیتونم با هزینه کمتر از سوکت های 1150-1155 ،باندل بخرم که همین کارایی رو داشته باشه؟
من 7100 رو بیشتر بخاطر HD630 بودنش میخوام ،اگه با هزینه کمتری بتونم باندل بخرم بهتر نیست یه گرافیک ارزون قیمت در حد 300-400 بخرم؟
چه پردازنده هایی با 7100 تقریبا همرده هستش؟ مثلا i5 2400 خوبه ؟ البته اگه مادربورد با خروجی HDMI براش پیدا کنم دیگه ! یا برم رو 1150؟
ممنون میشم منو راهنمایی کنید

ویرایش شده توسط M ξ λ δ ζ
لینک به دیدگاه

با تشکر
1234.thumb.jpg.d6ea3751ec6e132940a5c86fdf84dc62.jpg

سلام دوست عزیز مادربرد رو z270 ارزون بگیرید همچنین رمتونو از برند معتبر تری بگیرید چون خیلی تو سرعت سیستم تاثیر داره

لینک به دیدگاه

با تشکر

1234.thumb.jpg.d6ea3751ec6e132940a5c86fdf84dc62.jpg

کیستونم z4 بگیرید با کیفیت تره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 47 دقیقه قبل، سامی گفته است :

سلام دوست عزیز مادربرد رو z270 ارزون بگیرید همچنین رمتونو از برند معتبر تری بگیرید چون خیلی تو سرعت سیستم تاثیر داره

در 46 دقیقه قبل، سامی گفته است :

کیستونم z4 بگیرید با کیفیت تره

ممنونم بابت نظرتون ، تغییر رم و کیس گزینه خوبی بود که شما لطف کردین اشاره کردین و به طور مثال اگر رم AData XPG Z1 8GB 2400Mhz انتخاب بشه اوکیه؟؟؟

ولی درباره مادربورد اگر امکانش هست توضیحی مختصر درباره مزیت های  z270 نسبت به b250 لطف میکنید بدین؟

لینک به دیدگاه

سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااام

دوستان برام این موضوع جدی شده ...

من میخوام دوتا سیستم زیر رو بگیرم و نمیدونم خوبه یا اشکالاتش چیه . خواهش میکنم نقد کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم

فقط اگه میخواهید قطعه دیگه ای پیشنهاد بدید ، بودجه اون قطعه از اینی که هست کمتر باشه یا برابر بازم ممنون

خب سیستم اصلی :

مادربرد : ASUS PRIME Z270-P

پردازنده : Intel Core i5-7500

رم : Geil EVO Forza 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4    
گرافیک : ASUS TURBO GTX 1060 6GB

اچ دی دی  : WD Blue 2TB 64MB

اس اس دی : WD Green 120GB SATA3

پاور : Cooler Master B600 Ver.2

خنک کننده : GREEN Notus 200

و اما سیستم فرعی : 

مادربرد : ASus H110M-K ( البته از نظر خودم مناسب نیست )

پردازنده : Intel Core i3-7100

رم : AData XPG Z1 8GB 4GBx2 2400 MHz C16 DDR4

گرافیک : MSI RX 460 OC 2GB GDDR5 ( اینم زیاد به دلم نمیشینه )

اچ دی دی : WD Blue Hard Drive 1TB

پاور : Cooler Master B500 Ver.2

لطفأ نظرات خودتونو بفرمایید منتظر راهنماییتون هستم

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، sh7tir گفته است :

سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااام

دوستان برام این موضوع جدی شده ...

من میخوام دوتا سیستم زیر رو بگیرم و نمیدونم خوبه یا اشکالاتش چیه . خواهش میکنم نقد کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم

فقط اگه میخواهید قطعه دیگه ای پیشنهاد بدید ، بودجه اون قطعه از اینی که هست کمتر باشه یا برابر بازم ممنون

خب سیستم اصلی :

مادربرد : ASUS PRIME Z270-P

پردازنده : Intel Core i5-7500

رم : Geil EVO Forza 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4    
گرافیک : ASUS TURBO GTX 1060 6GB

اچ دی دی  : WD Blue 2TB 64MB

اس اس دی : WD Green 120GB SATA3

پاور : Cooler Master B600 Ver.2

خنک کننده : GREEN Notus 200

سسسسلللللللللللللللللللااااااااااااااااااااااااااااممممممم

خب دوستع زیز درباره سیستم اصلی کیخوام بگم  با توجه به سی پیو که سری انلاک نیست  میتونید b250 استفاده کنید چون به نظر نمیاد اهل اوو کردن باشید

اگه کارتون رندر نیست نیازی به همچین رم با فرکانس بالایی نداری همون2400 کافی . ssd رو نمیدونم خوبه یانه ولی یه نگاه به سامسونگم بنداز 

ویرایش شده توسط mohammad1070
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...