رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 1396/06/06, 16:26:01، aryajv گفته است :

سلام -

با توجه به موجود نبودن z170 pro gaming

دنبال یک مادربرد هم ردم ، قابلیت های مورد نظر: nvme |  ساپورت intel 7th برای 7700k ،

چهار اسلات ddr4

سقف قیمت : 750.000

( ایسوس )

Z170 Pro Gaming کارکرده دارم گارانتی تا 2020/3/15

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام به دوستان.

میخواستم راجع به این دو مدل کیس نظر بدید کدوم بهتره؟

کیس master teck t301 که بسیار زیباست اما بنظرم مشکل کابل کشی داره و داخل کیس رو زشت میکنه و جای دی وی دی رایتر نداره!

کیس گرین viper که اون زیبایی رو نداره اما  کابل کشی و دی وی دی رایتر رو میتونیم انجام بدیم.

لطفا نظر بدید،ممنون

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

اگه اهل اوورکلاک نیستید مادربورد های سری B رو توصیه میکنم

قابلیت اوورکلاک ندارن ولی قابلیتهای گیمینگ خوبی دارن

از 300 تا 700 که فرمودید هم مدل دارن

با کسی صحبت میکردم گفتند سری B سری ارزان قیمت مادربردای z هستند که سری z خیلی سر تره ،

حالا این تقاوت فقط توی اورکلاکه؟

گرافیکی که میخواهم بخرم asus 1070 dual O8gb ـه آنلاک اورکلاکه از پنل در نتیجه نیازی به اورکلاک اضافی ندارم

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Sir MehDi گفته است :

درود

یکی از تحسین شده ترین برد های Z270 هست در بازه کمتر از 200 دلار.

http://lioncomputer.ir/product/10026/مادربرد+ایسوس+پرایم+زد+270+ای+PRIME+Z270-A/

اگر بیشتر میتونید هزینه کنید  این مدل رو بگیرید

http://lioncomputer.ir/product/10029/مادربرد+ایسوس+ROG+STRIX+Z270F+GAMING/

سری های z270 رو دیدم خیلی مدل های متفاوتی داره

میتونید بگید فرق عمده ای این مدل های مختلف باهم چیه؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، aryajv گفته است :

با کسی صحبت میکردم گفتند سری B سری ارزان قیمت مادربردای z هستند که سری z خیلی سر تره ،

حالا این تقاوت فقط توی اورکلاکه؟

گرافیکی که میخواهم بخرم asus 1070 dual O8gb ـه آنلاک اورکلاکه از پنل در نتیجه نیازی به اورکلاک اضافی ندارم

درسته سری B سری انحصارا گیمینگ هست و قابلیت اوورکلاک پردازنده خیلی مناسبی نداره

منظور بنده اوورکلاک پردازنده بود

البته چون پردازندتون ضریب باز هست حیفه اوورش نکنید و بهتره سری Z خریداری کنید

فرق خاصی هم بینشون نیست و فقط پایداری هاشون در اوورکلاک فرق میکنه و گاها تفاوت هایی در چیپست صدا و این جور چیزا

وگرنه تفاوت چندانی باهم نمیکنن و فقط در موارد خاص یه مادربورد نسبت به مادربورد دیگه ارزش خرید بیشتری داره

و اینکه مادربورد های ROG یه کلاس دیگه دارن (نورپردازی و ...) و اگه میتونید ROG Z270F رو خریداری کنید، این کارو بکنید و لذت ببرید ازش :)

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

درسته سری B سری انحصارا گیمینگ هست و قابلیت اوورکلاک پردازنده خیلی مناسبی نداره

منظور بنده اوورکلاک پردازنده بود

البته چون پردازندتون ضریب باز هست حیفه اوورش نکنید و بهتره سری Z خریداری کنید

فرق خاصی هم بینشون نیست و فقط پایداری هاشون در اوورکلاک فرق میکنه و گاها تفاوت هایی در چیپست صدا و این جور چیزا

وگرنه تفاوت چندانی باهم نمیکنن و فقط در موارد خاص یه مادربورد نسبت به مادربورد دیگه ارزش خرید بیشتری داره

و اینکه مادربورد های ROG یه کلاس دیگه دارن (نورپردازی و ...) و اگه میتونید ROG Z270F رو خریداری کنید، این کارو بکنید و لذت ببرید ازش :)

cpu 7700k گرافیک هم عرض کردم

کیس من green falcon هست نورپردازی مادربردش استفاده نداره :12_slight_smile:

لینک به دیدگاه

فقط ی سوال ROG STRIX Z270F GAMING سی پی یو 7700k رو ساپورت میکنه

یا باید bios آپدیت بشه؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، aryajv گفته است :

فقط ی سوال ROG STRIX Z270F GAMING سی پی یو 7700k رو ساپورت میکنه

یا باید bios آپدیت بشه؟

خب اگه کیستون شیشه ای نیست توصیه میکنم درشو با یه شیشه یا طلق تعویض کنید واقعا حیفه این سیستم های حرفه ای نیست که تو یه جعبه فلزی تنگ و تاریک اسیر بشن؟

و اینکه همه مادربورد های 270 پردازنده های سری 7 رو ساپورت میکنن

اون مادربورد های نسل قبل بودن که برای پذیرش پردازنده های نسل 7 نیاز به آپدیت بایوس داشتن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 20 دقیقه قبل، aryajv گفته است :

سری های z270 رو دیدم خیلی مدل های متفاوتی داره

میتونید بگید فرق عمده ای این مدل های مختلف باهم چیه؟

دوست عزیز فرقشون توی امکاناتی هست که دارند. مثل تعداد پرت های Sata یا M.2 . کارت شبکه های بهینه شده برای گیمینگ و یا چیپ صدای قوی تر.مداره تغذیه قوی تر،و یه سری امکانات مخصوص اورکلاکینک. شما ببینید با توجه به استفادتون از سیستم کدام یک از این امکانات براتون نیاز هست. چنانچه فرمودید کیستون پنل transparent نداره خب نیازی نیست مادربوردی بگیرید که سیستم نورپردازی داره.و یا اگر قصد اورکلاک کردن پردازنده رو ندارید لزومی هم نداره بردی رو بگیرید که این امکلانات رو داره. ضمن اینکه این رو در نظر داشته باشید برای اورکلاک کردن سی پی یو 7700K نیاز به یه کولر قوی هم دارید. هرچند برای گیمیتنگ این سی پی یو به اندازه کافی قوی هست که نیاز به اور نداشته باشه.

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Sir MehDi گفته است :

دوست عزیز فرقشون توی امکاناتی هست که دارند. مثل تعداد پرت های Sata یا M.2 . کارت شبکه های بهینه شده برای گیمینگ و یا چیپ صدای قوی تر.مداره تغذیه قوی تر،و یه سری امکانات مخصوص اورکلاکینک. شما ببینید با توجه به استفادتون از سیستم کدام یک از این امکانات براتون نیاز هست. چنانچه فرمودید کیستون پنل transparent نداره خب نیازی نیست مادربوردی بگیرید که سیستم نورپردازی داره.و یا اگر قصد اورکلاک کردن پردازنده رو ندارید لزومی هم نداره بردی رو بگیرید که این امکلانات رو داره. ضمن اینکه این رو در نظر داشته باشید برای اورکلاک کردن سی پی یو 7700K نیاز به به کولر قوی هم دارید.

بله بعد از تهیه سیستم ی cpu liquid cooler هم باید تهیه کنم

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، aryajv گفته است :

بله بعد از تهیه سیستم ی cpu liquid cooler هم باید تهیه کنم

ممنون

پس اگر قرار هست واتر کولر بگیرید پیشنهاد میکنم کیستون رو هم عوض کنید و کیسی بگیرید که پنل transparent داشته باشه و لذت استفادتون از قطعات رو با نمای زیبایی که کیس داره بیشتر کنید.

خواهش میکنم

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

دوستان یک رم 8 گیگ 2400 دارم میخواستم یک 4 گیک دیگه بگیرم !بنظر شما امکانش هست بشه 12gb رم ؟

از یک مارک دیگ هم باشه تاثیر دارد؟

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/23, 18:37:26، Roozegar گفته است :

سلام به دوستان.

میخواستم راجع به این دو مدل کیس نظر بدید کدوم بهتره؟

کیس master teck t301 که بسیار زیباست اما بنظرم مشکل کابل کشی داره و داخل کیس رو زشت میکنه و جای دی وی دی رایتر نداره!

کیس گرین viper که اون زیبایی رو نداره اما  کابل کشی و دی وی دی رایتر رو میتونیم انجام بدیم.

لطفا نظر بدید،ممنون

با سلام .

در این رنج قیمت یا پایین تر از این کیس های بهتری هم هستن که ارزش خرید بالاتری دارن برای مثال:

http://lioncomputer.ir/product/10971/کیس+دیپ+کول+DUKASE+Black+V3/

http://lioncomputer.ir/product/12840/کیس+ریدمکس+ALPHA/

اما در کل بین دو کیس مد نظر شما viper گزینه بهتری هست.

ویرایش شده توسط Chabouk
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، keyvan72 گفته است :

سلام خدمت دوستان

دوستان یک رم 8 گیگ 2400 دارم میخواستم یک 4 گیک دیگه بگیرم !بنظر شما امکانش هست بشه 12gb رم ؟

از یک مارک دیگ هم باشه تاثیر دارد؟

با سلام .

رم های مورد استفاده باید از یک برند ، یک مشخصات سخت افزاری و ترجیحا به تعداد زوج باشه( به علت استفاده از قابلیت Dual Channel و استفاده از پهنای باند کامل) . یعنی دو ماژول یا ۴ ماژول و با حجم های یکسان باشه . به غیر از این به هیچ عنوان نمیشه گفت که سیستم دچار مشکل نمیشه یا سیستم عامل به درستی بوت میشه و یا مثلا مشکل صفحه آبی نداشته باشه

:)

ویرایش شده توسط Chabouk
لینک به دیدگاه

در در 1396/06/20, 21:21:59، Ali Aghdam گفته است :

سلام دوستان من سوال داشتم به گیم مربوط میشه :3_grin:، مشخصات بازی 2.8 ghz  بخواد و cpu من 2.0 ghz آیا تاثیر منفی میزاره رو بازی ( افت فریم ) داره ؟ خیلی ممنون :14_relaxed:

با سلام .

بستگی به جدید بودن و تکنولورژی به کار رفته در پردازنده داره نمیشه گفت صد درصد  تاثیر میذاره.:)

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Chabouk گفته است :

با سلام .

رم های مورد استفاده باید از یک برند ، یک مشخصات سخت افزاری و ترجیحا به تعداد زوج باشه( به علت استفاده از قابلیت Dual Channel و استفاده از پهنای باند کامل) . یعنی دو ماژول یا ۴ ماژول و با حجم های یکسان باشه . به غیر از این به هیچ عنوان نمیشه گفت که سیستم دچار مشکل نمیشه یا سیستم عامل به درستی بوت میشه و یا مثلا مشکل صفحه آبی نداشته باشه

:)

مدل رم من Geil Pristine Series 8GB 2400Mhz هست .اگر یکی دیگه بگیرم ممکنه مشکلاتی که گفتین پیش بیاد؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، keyvan72 گفته است :

مدل رم من Geil Pristine Series 8GB 2400Mhz هست .اگر یکی دیگه بگیرم ممکنه مشکلاتی که گفتین پیش بیاد؟

با سلام 

اگه  از همین مدل بگیرید مشکلی پیش نمیاد  ولی همونطور که گفتم اگه از شرکت های دیگه بگیرید ممکنه با مشکلات بالا مواجه بشید

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Chabouk گفته است :

با سلام .

در این رنج قیمت یا پایین تر از این کیس های بهتری هم هستن که ارزش خرید بالاتری دارن برای مثال:

http://lioncomputer.ir/product/10971/کیس+دیپ+کول+DUKASE+Black+V3/

http://lioncomputer.ir/product/12840/کیس+ریدمکس+ALPHA/

اما در کل بین دو کیس مد نظر شما viper گزینه بهتری 

کیس dukase کنترل سرعت فن هم داره؟یه کلیدی بالای کیس هست نمیدونم چیه.

همراش باید 3تا فن 120 هم بخرم؟3 تا از این فن بخرم میشه با کنترل کیس dukase کنترل کرد؟

http://lioncomputer.ir/product/10327/فن+کیس+گرین+GF120FSB/

ویرایش شده توسط Roozegar
لینک به دیدگاه

دوستان برا  i3 7100 چند تا مین برد معرفی کنید که گرافیک انبرد داشته باشه

رنج قیمتیش متوسط باشه
کلا سراغ کدوم سری برم بهتره؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، mester گفته است :

دوستان برا  i3 7100 چند تا مین برد معرفی کنید که گرافیک انبرد داشته باشه

رنج قیمتیش متوسط باشه
کلا سراغ کدوم سری برم بهتره؟

با تشکر

سری 6000و 7000 چیپ شمالی ندارن  که بخوان گرافیک آنبرد داشته باشن . اون پردازنده است کهgpu داره در ضمن با تمامی مادربرد های سازگار با سری 7000 میتونی از گرافیک cpu خروجی تصویر بگیری.

gigabyte b250 hd3

لینک به دیدگاه

با سلام.

دوستان جهت کار رندرینگ ( تدوین و جلوه های ویژه) با کدوم یکی از ترکیب های زیر نتیجه بهتری میگیرم؟

Cpu : i7-7800X 

Vga : ASUS ROG STRIX-GTX1070-8G-GAMING 

یا

Cpu : i7-7700K

Vga : ASUS ROG STRIX-GTX1080-O8G-11GBPS

سایر قطعات یکی هستن توی جفت کانفیگ ها (به جز مادربرد)

RAM : Gskill Trident Z RGB 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16

HDD : WD Blue 2TB 64MB Buffer

SSD : 2xSAMSUNG 850 EVO 250GB

به نظر شما 7800X اونقدری برتری داره نسبت به 7700K که به خاطرش قید گرافیک 1080 رو بزنم!؟

چون محدودیت بودجه دارم این سوال رو مطرح کردم وگرنه 7800X و 1080 GTX رو باهم برمیداشتم.

ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، vaita گفته است :

با سلام.

دوستان جهت کار رندرینگ ( تدوین و جلوه های ویژه) با کدوم یکی از ترکیب های زیر نتیجه بهتری میگیرم؟

Vga : ASUS ROG STRIX-GTX1070-8G-GAMING 

یا

Cpu : i7-7700K

Vga : ASUS ROG STRIX-GTX1080-O8G-11GBPS

سایر قطعات یکی هستن توی جفت کانفیگ ها (به جز مادربرد)

RAM : Gskill Trident Z RGB 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16

HDD : WD Blue 2TB 64MB Buffer

SSD : 2xSAMSUNG 850 EVO 250GB

به نظر شما 7800X اونقدری برتری داره نسبت به 7700K که به خاطرش قید گرافیک 1080 رو بزنم!؟

چون محدودیت بودجه دارم این سوال رو مطرح کردم وگرنه 7800X و 1080 GTX رو باهم برمیداشتم.

ممنون میشم راهنماییم کنید

اگر برای سیستمتون مشاوره میخاید من پردازنده ryzen 1700  رو پیشنهاد میدم که قدرتش 20 درصد بیشتر از 7800x هست قیمتش هم 1.280.000 تومن هست با فن

اگر بین 7800x و 7700k مشاوره میخاید ، 7800x حدود 35 درصد در وورک استیشن بهتر از 7700k عمل میکنه.

7700k مناسب برا گیم هست.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

اگر برای سیستمتون مشاوره میخاید من پردازنده ryzen 1700  رو پیشنهاد میدم که قدرتش 20 درصد بیشتر از 7800x هست قیمتش هم 1.280.000 تومن هست با فن

اگر بین 7800x و 7700k مشاوره میخاید ، 7800x حدود 35 درصد در وورک استیشن بهتر از 7700k عمل میکنه.

7700k مناسب برا گیم هست.

راستش به شخصه خاطره خوبی از پردازنده های amd ندارم.

به نظر شما بین اون دو ترکیبی که عرض کردم کدوم بازدهیش بیشتره !؟

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، vaita گفته است :

راستش به شخصه خاطره خوبی از پردازنده های amd ندارم.

به نظر شما بین اون دو ترکیبی که عرض کردم کدوم بازدهیش بیشتره !؟

اینجور که متوجه شدم برای خرید پردازنده + گرافیک میخاید 4.5 هزینه کنید و با توجه به اینکه میخاید اینتل بردارید من این دورو بهتون پیشنهاد میدم

Vga: MSI GTX 1080 OC Aero 8GB

مجموع قیمت : 4300

---------------------------

پیشنهاد من:

cpu: AMD Ryzen 7 1800X

Cooler: Cooler Master Hyper 212 LED Turbo CPU Cooler

Vga: MSI GTX 1080 OC Aero 8GB

مجموع قیمت : 4620

---------------------------

نگذارید خاطرات خوب یا بد گذشته ، نقشی در تصمیم گیری های آیندتون داشته باشه

ویرایش شده توسط i-Farzad
لینک به دیدگاه

سلام به همه لیون کامپیوتری ها

کیس من Green X Plus Eagle ،مادربوردم Gigabyte Gaming K3 و پردازندم I7 7700k هست.قصد خرید کولر برای پردازنده تا سقف ۲۰۰ رو دارم.چی پیشنهاد میکنید؟

پ.ن:بعضی از دوستان این مدل رو پیشنهاد کردن ولی جایی مطلبی خوندم که بعد از ۳ ماه به بورد من آسیب میرسونه.صحت داره؟

ThermalRight Le GRAND Macho RT CPU Cooler

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...