رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 1396/10/12, 14:48:40، ho3einsa گفته است :

سلام دوستان نظرتون در مورد این مادربورد چیه؟

msi a320m gaming pro

به نظرتون برا این قطعات مناسبه؟

ryzen 3 1300x\

geil evo forza 8gb ddr4

gtx g1 1050ti

واسه این سیستم برای اینکه کامل بشه از قدرتش استفاده کرد این مادربورد کافیه؟

با تشکر

بودجه ماکزیمم 350

میتونی از چیپ ست b350 مدل های ارزون استفاده کنی که خیلی بهتره برای مثال

Msi b350 pro_vd plus

Msi b350m Gaming Pro

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 17 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

دوستان عزیز لطفا یه کیبورد به من پیشنهاد بدین برای گیم میخوام خیلی گرون نباشه هول و هوشه 250 ممنون خیلی لنگم

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

کیبوردی که زیر می نویسم کیبورد خوبیه ولی به نظر من بیش تر از صد تومن برای کیبورد هزینه نکن چون تفاوتی احساس نمیکنی 

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/لوازم-جانبی-کامپیوتر/کیبورد-گیمینگ-a4tech-bloody-b830-65.html

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Chabouk گفته است :

تا حد زیادی درسته

بله

کلا با سری evo مشکل داره ، سری evo x بگیر که سازگاری کامل دارن.

ممنون الان اینا با هم مچن؟

Msi b350m tamahawk

Ryzen5 1500x

GEIL EVO X AMD-CERTIFIED RGB DDR4 16GB 3000Mhz CL16 Dual Channel Desktop

؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Amin firooznia گفته است :

Msi b350m tamahawk

Ryzen5 1500x

؟

کاملا;)

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Amin firooznia گفته است :

Msi b350m tamahawk

Ryzen5 1500x

؟

داداش حتما حتما دقت کن رمی که برمیداری AMD Edition باشه

لینک به دیدگاه

دوستان یه رم بین 400 تا 500 برای رایزن چی پیشنهاد میدن؟

سازگار با b350m باشه

evo x amd  هشتصدو پنجاه تومن قیمتشه خیلی گرونه

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

داداش حتما حتما دقت کن رمی که برمیداری AMD Edition باشه

در 15 ساعت قبل، Chabouk گفته است :

کاملا;)

در 11 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

دوستان یه رم بین 400 تا 500 برای رایزن چی پیشنهاد میدن؟

سازگار با b350m باشه

evo x amd  هشتصدو پنجاه تومن قیمتشه خیلی گرونه

ممنون از دوستان، والا تو رنج 16 گیگ این مدل ارزونترینه من یه ماهه کل سایتا رو زیر و رو کردم چیز دیگه نیست

الان وضیعت طوری شده قشنگ تو سبد خرید قیمت امروز  با دیروز فرق داره core i5 7400 هفصد تومن بود یهو شد 780 ت! یا پاور و گرافیک رم جمعا نزدیک 200 تومن افزایش قیمت داشتن مجبور شدم سیستم رایزن ببندم ولی خدایی خیلی گرون شده قطعات....

مرگ بر استکبار :43_slight_frown:

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه از اساتید : )

الان داشتم قیمت سی پی یو های اینتل رو نگاه میکردم چشمم به core i3 8100 افتاد اگه اشتباه نکنم اینا نسل 8 میشن درسته؟

نکته بعدی قیمت این cpu تقریبا 600 تومنه و عملکردش چه تو بازی و multi core بهتر از core i5 7400 هستش!!(اینم میدونم قابلیت اورکلاک نداره مهم هم نیست برام)

الان مشکل مادربورد میمونه که انگاری باید سری z370 b360 (اگه اشتباه نکنم) تهیه بشه سوالم اینه که تو رنج نهایت تا 600 ت مادربورد گیگا یا msi هست که به این سی پی یو بخوره؟(تو سایت ها چند مدل دیدم میخوام ببینم کدومش ارزش خرید بالا تری داره)

اینم که زده نهایت تا 2400 رم ساپورت میکنه یعنی اینکه بالاتر از این مقیاس مثلا تا 3000 نمیخونه با این cpu ؟

=_=_=_=

خیلی ممنون بابت جواب و شرمنده از اینکه زیاد شد سوالام:  )

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان من یه حساب سرانگشتی کردم دیدم اگه بخوام یه سیستم حدود i5+gtx1060+1tb+256ssd+16gb ram+mainboard+case+power+mouse+keyboard+monitor+cooling+dvd بخرم حدود 6 باید پیاده بشم.

به نظر با همین پول بهتر نیست یه لپ تاپ فول اپشن i7+gtx1060+16gbram+256nvme بهمراه تمام متعلقات بخرم؟1060 دسکتاپ  و نوت بوک هم تفاوت زیادی ندارن تو بنچمارکها

ویرایش شده توسط yoosefheidari
لینک به دیدگاه

سلام دوستان این سیستمی که میخوام بخرم به نظر شما مناسبه؟؟

Asus gtx 1060 6gb

Intel core i5 8400

Asus z370F

Kingstone hyper x fury 16gb 2400mhz

Green 750 oc evo

خودم نظرم رو این هستش که رم ها رو gskill بگیرم و اینکه cpu و main رو از سری asus z270f و i5 7500 یا i5 7600k بخرم خواستم ببینم نظر شما چیه و این که آیا از پاور گرین استفاده کنم یا خیر؟؟

من تا ۶تومن بودجه دارم دوستان اگر گزینه های مناسب تری دارید پیشنهاد بدید ممنون

ویرایش شده توسط xLucif3rBKlyn
لینک به دیدگاه

سلام دوستان. من یه سیستم قدیمی (سوکت 775) دارم میخواستم از شما مشورت بگیرم که آیا میتونم این سیستمو با 400 یا 500 تومن (یکم بیشتر!!!) ارتقا بدم و تو 720p بازی ها رو در حد معقول روان اجرا بکنم؟؟

اگه میتونم اتقا بدم ،  cpu و vga چی میتونم انتخاب کنم؟؟و این که آیا به صرفه هست که این کارو بکنم؟؟چون فعلا بودجه ندارم و در آینده (پنج شش ماه دیگه)میخوام یه سیستم جدید جمع کنم...

قطعات هم دست دوم باشه مشکل نیست.(به خاطر قیمتش میگم)

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، xLucif3rBKlyn گفته است :

سلام دوستان این سیستمی که میخوام بخرم به نظر شما مناسبه؟؟

Asus gtx 1060 6gb

Intel core i5 8400

Asus z370F

Kingstone hyper x fury 16gb 2400mhz

Green 750 oc evo

خودم نظرم رو این هستش که رم ها رو gskill بگیرم و اینکه cpu و main رو از سری asus z270f و i5 7500 یا i5 7600k بخرم خواستم ببینم نظر شما چیه و این که آیا از پاور گرین استفاده کنم یا خیر؟؟

من تا ۶تومن بودجه دارم دوستان اگر گزینه های مناسب تری دارید پیشنهاد بدید ممنون

سیستمت خوبه

رم های g skill سری ripjaws و Trident z خوبه

نسل جدید بهتره نیازی به تعویض با نسل قدیم نیست.

پاور های گرین خوبن ولی شما که بودجه داری بهتره کولر مستر یا evga ببندی.

سیستم رایزن هم گزینه مناسبیه روی اون هم فکر کن.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من گیمر معمولی  هستم با این سیستم cpu1090t
main.890gxkgd65

vga.270x

حدود 7سالی هستش که مین سی پی یو دارم و زیاد مشکلی هم ندارم چون مانیتور 1600*900 دارم.(موندم اون دوستانی که میگم دوسال یه بار سیتم تعویض یا ارتقا02.gif)
راستش 1 الی 2سالی هستش که مادربرد ا‌‌‌‌ذیت میکنه(مشکل سخت افزاری) و چون کلا cpu main قدیمیه خیلی مشکلات نرم افزاری برام پیش میاد چون ساپورت نمیشن یا بشن خیلی دیر اپدیت میاد.
حالا می خواستم یه سیستم اینتل براساس بالا ترین رده i3 ببندم.ایا ارزش داره در مقابل این cpu?
اصلا i3 کشش گیم داره که تا 5سال راحت باشم یا نه برم سراغ i5.اینم بگم تو این 5 سال فقط کارت گرافیکو ارتقا میدم.
مادربرد هم موندم مثلا مدل گیمینگ 600 تومنی با 1تومنی برای من تفاوتی داره یانه ؟
ممنون میشم پاسخ بدید

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، ea.ali گفته است :

سلام دوستان من گیمر معمولی  هستم با این سیستم cpu1090t
main.890gxkgd65

vga.270x

حدود 7سالی هستش که مین سی پی یو دارم و زیاد مشکلی هم ندارم چون مانیتور 1600*900 دارم.(موندم اون دوستانی که میگم دوسال یه بار سیتم تعویض یا ارتقا02.gif)
راستش 1 الی 2سالی هستش که مادربرد ا‌‌‌‌ذیت میکنه(مشکل سخت افزاری) و چون کلا cpu main قدیمیه خیلی مشکلات نرم افزاری برام پیش میاد چون ساپورت نمیشن یا بشن خیلی دیر اپدیت میاد.
حالا می خواستم یه سیستم اینتل براساس بالا ترین رده i3 ببندم.ایا ارزش داره در مقابل این cpu?
اصلا i3 کشش گیم داره که تا 5سال راحت باشم یا نه برم سراغ i5.اینم بگم تو این 5 سال فقط کارت گرافیکو ارتقا میدم.
مادربرد هم موندم مثلا مدل گیمینگ 600 تومنی با 1تومنی برای من تفاوتی داره یانه ؟
ممنون میشم پاسخ بدید

سلام

اگر بودجه داری به نظر من i5 بگیری خیلی بهتره اما اگر بودجه محدوده i3 روی رزولوشنی که داری بازی میکنی جوابت رو میده البته توی گیم کارت گرافیک خیلی مهم تر از cpu هست اما با این سیستمی که الان داری فکر کنم بهتر باشه همه چیشو عوض کنی مادربرد هم بله سری گیم با معمولی یه سری تفاوت هایی داره اگر مدل خاصی مد نظر داشتی میگفتی بهتر بود ولی مثلا مدل h110 با مدل z270 تفاوت های زیادی داره اما شما برای i3 همون مادر برد 500 600 تومنی بگیری کافیه

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، xLucif3rBKlyn گفته است :

سلام

اگر بودجه داری به نظر من i5 بگیری خیلی بهتره اما اگر بودجه محدوده i3 روی رزولوشنی که داری بازی میکنی جوابت رو میده البته توی گیم کارت گرافیک خیلی مهم تر از cpu هست اما با این سیستمی که الان داری فکر کنم بهتر باشه همه چیشو عوض کنی مادربرد هم بله سری گیم با معمولی یه سری تفاوت هایی داره اگر مدل خاصی مد نظر داشتی میگفتی بهتر بود ولی مثلا مدل h110 با مدل z270 تفاوت های زیادی داره اما شما برای i3 همون مادر برد 500 600 تومنی بگیری کافیه

ممنون از پاسختون cpu شد 8400i5 مادربرد چی بین گیمینگ ها z370?

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ea.ali گفته است :

ممنون از پاسختون cpu شد 8400i5 مادربرد چی بین گیمینگ ها z370?

دوست عزیز زیادی داری هزینه می‌کنی!!!

باندل زیر عالیه:

Ryzen R5 1600

Msi B350 pro_VD

در ضمن ،مادربرد ها زیاد با هم فرق نمیکنن . اصلا مادربرد روی گیم تاثیر نداره.

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Chabouk گفته است :

دوست عزیز زیادی داری هزینه می‌کنی!!!

باندل زیر عالیه:

Ryzen R5 1600

Msi B350 pro_VD

در ضمن ،مادربرد ها زیاد با هم فرق نمیکنن . اصلا مادربرد روی گیم تاثیر نداره.

ممنون از پاسختون منظورتون از هزینه زیاد بزای مادربرده؟والا یه جورایی یه عمر amd بستم می خوام برم سمت intel خسته شدم:3_grin:تجربه خودم هم نشون داده کلا amd عقب تره

اما  میشه بدونم چرا amd پیشنهاد دادید؟واقعا جدیدا بهنره؟اخه پنجمارکای یوتوبم دیدم بازم پایین تر از intel اما خوب با اختلاف کم

ویرایش شده توسط ea.ali
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ea.ali گفته است :

ممنون از پاسختون منظورتون از هزینه زیاد بزای مادربرده؟والا یه جورایی یه عمر amd بستم می خوام برم سمت intel خسته شدم:3_grin:تجربه خودم هم نشون داده کلا amd عقب تره

اما  میشه بدونم چرا amd پیشنهاد دادید؟واقعا جدیدا بهنره؟اخه پنجمارکای یوتوبم دیدم بازم پایین تر از intel اما خوب با اختلاف کم

من خودم اینتل بودم «سیستممو فروختم» ولی amd توی سری ryzen واقعا  عالی عمل کرده . مثلا به جای استفاده از خمیر توی پردازنده از آبکاری طلا استفاده کرده در ضمن در اکثر بنچمارک ها amd جلوتر بوده. بازم انتخاب با خودتونه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. کسی میدونه با پاور next 1200 میتونم گرافیک gtx750ti و  cpu'  Q9550 رو استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. کسی میدونه با پاور next 1200 میتونم گرافیک gtx750ti و  cpu'  Q9550 رو استفاده کنم؟

این پاورها فیک هستن و ارزش خرید اصلا ندارن. فک کنم توان این پاور یه صفر زیاد داره(120) 

علاوه بر مصرف برق بالا نسبت به توان واقعیشون ممکنه به قطعات اسیب وارد کنه

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان و اساتید عزیز

دیروز رفته بودم بازار برای خرید پردازنده و مادربرد AMD رایزن،،، تقریبا بیشتر مغازه دار ها میگفتند چرا AMD، چرا اینتل نمیبندی و AMD بدرد نمیخوره و گول Reviewها رو نخور و اینجور حرفا...

خواستم ببینم واقعا جریان چیه؟  سیستم بر پایه AMD بدرد نمیخوره؟ مشکل داره در اجرای بازی و اینا؟ لطفا از دوستانی که خودشون تجربه کار با AMD دارن پاسخ بدن ممنون میشم

خودم این قطعات رو انتخاب کرده بودم:

مین:   MSI A320M PRO-VD Plus

پردازنده:   AMD Ryzen 5 1500X

کاربردم هم فقط گیم در سطح متوسط رو به بالا هست

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mr.Extreme گفته است :

سلام به دوستان و اساتید عزیز

دیروز رفته بودم بازار برای خرید پردازنده و مادربرد AMD رایزن،،، تقریبا بیشتر مغازه دار ها میگفتند چرا AMD، چرا اینتل نمیبندی و AMD بدرد نمیخوره و گول Reviewها رو نخور و اینجور حرفا...

خواستم ببینم واقعا جریان چیه؟  سیستم بر پایه AMD بدرد نمیخوره؟ مشکل داره در اجرای بازی و اینا؟ لطفا از دوستانی که خودشون تجربه کار با AMD دارن پاسخ بدن ممنون میشم

خودم این قطعات رو انتخاب کرده بودم:

مین:   MSI A320M PRO-VD Plus

پردازنده:   AMD Ryzen 5 1500X

کاربردم هم فقط گیم در سطح متوسط رو به بالا هست

دوستان عزیز

کسی نبود یه لطف کنه و به این سوالم پاسخ بده؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mr.Extreme گفته است :

دوستان عزیز

کسی نبود یه لطف کنه و به این سوالم پاسخ بده؟

درود من خودم ۱۳۰۰ ایکس رایزن دارم مشکلی نداشتم زیاد به این حرفا توجه نکن فقط موقع خرید رم دقت کن سازگارشو بخر.یا جی اسکیل بخر یا کروشال.

مادربورد هم بهتره از b350 برداری

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

درود من خودم ۱۳۰۰ ایکس رایزن دارم مشکلی نداشتم زیاد به این حرفا توجه نکن فقط موقع خرید رم دقت کن سازگارشو بخر.یا جی اسکیل بخر یا کروشال.

مادربورد هم بهتره از b350 برداری

درود

خیلی هم عالی، داداش بی زحمت یه رم خوب تا 400 معرفی میکنی که سازگاری داشته باشه؟

من خودم مد نظرم این هست که واقعا نمیدونم سازگاری داره یا نه:

https://kimiaonline.com/Product/19345/ram-kingston-hyperx-predator-8gb-4gbx2-3000mhz-ddr4/رم-کینگستون-سری-هایپرایکس-پردیتور-8-گیگابایت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...