رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۱ ساعت قبل، رضا موسوی گفته است :

سلام دوستان،مشخصات سیستم اینه

بنظرتون کار اشتباهی نکردم که هزینه زیادی واسه مادربرد کردم  یا جاش مادربرد زیرو برمیداشتم؟؟؟  

Aorus x570 elite یا  x570 e gaming یا

x570 f gaming با x570 pro prime میگرفت؟؟

البته احتمالا تا ۴.۴ اورکلاکش کنم

CPU:5950x

MB:Asus e gaming

Cooling:Asus ryujin 360

Sad:980 pro 500gb

HDD:1 tra

Ram:Gskill tridend z 32gb cl15 3200

VGA:Asus rog strix 2070 super 8gb

Psu:green 750 evo-ocpt platinum

Case:green panzer z8

Front fan:3 cooler master 120

Top fan:3 deep cool 120

Back:1 fan deep cool

سپاس🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

الان b550e رو خریداری کردین؟

اگه اره که کاملا جوابگوعه

در 3 ساعت قبل، alireza85s گفته است :

سلام خیلی ممنون از جوابتون🌹

من بودجه م حدود ۱۲ تومن هست شما چه سیستمی رو پیشنهاد میدین که این دوتا بازی رو 60 fps بالا بیاره؟ 

Pes 2020             Mortal Kombat xl

والا با این قیمت فقط میتونید کارت گرافیک رو تهیه کنید  

ولی میتونید i3 10100f   h410m/b460/h510

با ۸ گیگ رم  2666 cl16 

Power 530 eud این مورد قیمتش الان خوبه

Hdd 1tra blue vestern

ارزون ترین کیس

با ۳ ملیون هم میتونید در حد gtx 750ti   یا gt 1030 تهیه کنید ۶۰ فریم رو نمیدونم  ولی بالای ۴۰ فریمو میده  pes هم بالای ۵۰ فریم البته با 750ti 

و یا مقداری بودجه رو افزایش بدین و ph gtx 1050 یا مدل های ارزونش کارکرده بخرید ۶۰ فریمو میده  این مورد به نسبت ۱۰۳۰ و 750ti خیلی انتخاب بهتری هست

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱ ساعت قبل، ferdosi گفته است :

سلام 

مادربرد انتخابیتون  خوبه  انصافا  از همه نظر    اگر  e  بگیرید بهتر

برا زد 906  اگر میتونید    حتما یه کارت صدا جدا  بخصوص  کریتیو    تهیه کنید   تا  از همه ظرفیتش بهره ببرید  حیفه    

قطعاتتونم بر اساس  عرف  مادربرد  و  رم حدودا  30 درصد  و   سی  پی یو 20 درصد از قیمت  اکبند  محاسبه میشه  البته  چون مین آکبندش نیست  باید  دید  این مورد  درحال حاضر چقدر  ارزش  داره 

ممنون از پاسختون

e خیلی گرونتر میشه.

فن هم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

در ۶ دقیقه قبل، amir_amd گفته است :

ممنون از پاسختون

e خیلی گرونتر میشه.

سلام.

برای فن بهتره که از واتر کولر های 240 به بالا استفاده کنید.

نوتوس 400 جواب گوی 11700k نیست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۲ دقیقه قبل، amir_amd گفته است :

ممنون از پاسختون

e خیلی گرونتر میشه.

خواهش  میکنم  

فن هم  اگر  منظورتون فروش هست  حداقل 30  و  تا  40 درصد  از قیمت اکبند  کم میشه  بستگی به  کارکردش داره  

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

الان b550e رو خریداری کردین؟

اگه اره که کاملا جوابگوعه

والا با این قیمت فقط میتونید کارت گرافیک رو تهیه کنید  

ولی میتونید i3 10100f   h410m/b460/h510

با ۸ گیگ رم  2666 cl16 

Power 530 eud این مورد قیمتش الان خوبه

Hdd 1tra blue vestern

ارزون ترین کیس

با ۳ ملیون هم میتونید در حد gtx 750ti   یا gt 1030 تهیه کنید ۶۰ فریم رو نمیدونم  ولی بالای ۴۰ فریمو میده  pes هم بالای ۵۰ فریم البته با 750ti 

و یا مقداری بودجه رو افزایش بدین و ph gtx 1050 یا مدل های ارزونش کارکرده بخرید ۶۰ فریمو میده  این مورد به نسبت ۱۰۳۰ و 750ti خیلی انتخاب بهتری هست

نه من مادربرد

Asus x570 crosshair viii hero رو تهیه کردم

اشتباهی زده بودم e gaming

ویرایش شده توسط رضا موسوی
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، رضا موسوی گفته است :

نه من مادربرد

Asus x570 crosshair viii hero رو تهیه کردم

اشتباهی زده بودم e gaming

خب چه عالی

هر چند x570F یا b550E هم بود که کارتون رو هم راه مینداخت  من اگه برا خودم میخواستم انتخاب کنم X570F رو انتخاب میکردم  ولی Rog crosshair یه چیز دیگس😍

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

خب چه عالی

هر چند x570F یا b550E هم بود که کارتون رو هم راه مینداخت  من اگه برا خودم میخواستم انتخاب کنم X570F رو انتخاب میکردم  ولی Rog crosshair یه چیز دیگس😍

اره درسته

باز خیلیها مثل شما میگفتن rog crosshair یچیز دیگس و حیفه زیر این سی پیو 5950x این مادربردو نندازی منم دیگه اغفال شدم گرفتم😂😂😂

ولی واقعا اگه بدونم از نظر پرفورمنس و اینچیزا با باقی مادربردا تفاوت داره مثلا واسه دورکلاک 

دیگه خودمو سرزنش نمیکنم که چرا هزینه بیشتر کردم😅😅🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️

لینک به دیدگاه

در ۱ دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است :

اره درسته

باز خیلیها مثل شما میگفتن rog crosshair یچیز دیگس و حیفه زیر این سی پیو 5960x نندازی

ولی واقعا بدونم از نظر پرفورمنس و اینچیزا با باقی مادربردا تفاوت داره مثلا واسه دورکلاک 

دیگه خودمو سرزنش نمیکنم که چرا هزینه بیشتر کردم😅😅🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️

فکر نکنم تو اورکلاک با x570E/F تفاوت خاصی توی پرفورمنس داشته باشید هر چند این مورد به اون کلاک که میخواین دست یابید بستگی داره

به خوبی و خوشی استفادش کنید

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۶/۲۵ در 20:53، jetalpha گفته است :

با اجازه دوست گرامی، بنظرم مادربرد رو عوض کنید بهتره، چون 10400 داری میتونی روی مین 560 بندازیش و رم سرعت بالا مثل 3200 یا 3600 تا 4800 مگاهرتز استفاده کنی که تو قدرت سی‌پی‌یو هم خیلی تاثیر داره.

اما مین 510 وقتی با پردازنده نسل 10 مثل 10100 و 10400 ست بشه فقط سرعت رم تا 2666 ساپورت میکنه که عملا مقداری از قدرت سی‌پی‌یو بلی استفاده میمونه و نمیشه کاریش کرد.

بعلاوه 560 از اورکلاک هم پشتیبانی میکنه فردا روزی میتونی یه 10600 یا 11600 کی هم روش بندازی و تا چندین سال بیمه باشی.

گرافیکت هم تقریبا ضعیف هست کاشکی حداقل یه 1660 سوپر برمیداشتی واسه فول اچ دی.

درود.

جسارتا ، اون ۱۰۴۰۰ ، و کلا i3 و i5 های نسل ۱۰ ، همه شون تا ۲۶۶۶ هستن و نه بیشتر که برد من و b560 اوکین.

اونی که شما میفرمایید ،مربوط به نسل ۱۱ هست با رم سرعت بالاتر تا ۳۲۰۰ ، که بازم برد من ساپورت میکنه .

امتیاز b560  تو دو مورده ، یکی همین مادربردهای اورکلاک شونده و رم با اورکلاک تا ۴۰۰۰ و خرده ای و بالتبع ساپورت سری های K 

یکی هم pci express 4 در بخش nvme

اورکلاک که اهلش نیستم و هزینه اضافه کولینگ.

Express 4 هم در بخش گرافیک بردم با انتخاب نسل ۱۱ فعال میشه و به بخش express 4 در nvme احتیاجی ندارم .

قبلا هم گفتم تا i5 11400 ،بخام آپگرید کنم چند سالی با این ها سر میشه که بعدا هم نوبت یه آپگرید اساسی دوباره میشه نه سریk ، که نسل جدید با قدرت بیشتر.

برا همین تصمیم به نگهداشتن برد دارم و فعلا ۱۰۴۰۰ ،آینده ۱۱۴۰۰ ، و از اینها بالاتر نخواهم رفت به توصیه دوستان با توجه به قدرت برد و برام تا یه مدت کفایته.

وانگهی بودجه هم تاثیر گذاره و فعلا گنج قارون ندارم ، همین ارتقا ساده از h510 به b560 که گفتم زیاد به کارم نمیاد ۹۰۰ تومن هزینه اضافه تره (این برد رو بفروشم و پولی که روش بزارم اونو بگیرم ۹۰۰)

مسأله آخر هم اینکه گرافیک م به زعم شما و در مقایسه با سری rtx ضعیف بنظرتون میرسه و گرنه بنده با سیستم قبلی نسل ۴ و core i3 4160 ، تو بنچ خود بازی ها ، با تنظیمات High ،بطور  متوسط ۶۲-۶۵ فریم رو گرفتم. و این برای فول اچ دی کاملا مناسبه و خوبه ، ضعیف کجا بود برادر من.با rtx مقایسه نکن.

ضمناً گرافیکمو هم ۹ ماه پیش گرفتم با بودجه اون زمان از این بالا تر نتونستم برم ،الانم که دیگه نگو عمرا اگه فعلا بتونم!!! دو بار هم بیشتر رو سیستم نبوده ، چون گرافیک آنیرد داشتم و گیم زیاد بازی نکردم.چند ماه قبلم خواستم بفروشم اونقدر زدن تو سر مال تا رسوندنش به قیمت ۸.۵ در حالی که خودم ۷،۳۰۰ گرفتم ،۸ ماه پیش. منصرف شدم و گفتم استفاده میکنم حظشو میبرم و همونطور که گفتم جوابگوعه برای hd و گیمر casual .خوبه.

ویرایش شده توسط Saeed1980
لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۶/۲۵ در 21:50، kiarash917 گفته است :

نظرم من این بود که ارتقا ندین ولی اگه واقعا دل به ارتقا دارین مقداری بودجه رو افزایش بدین و Z590p رو تهیه کنید این مورد فعلا نسبت به بودجش ارزش خرید در برابر سایر مدل هارو داره
خود همین مادربرد h510 تا فرکانس 3200 رو با نسل 10 پوشش میده که به نظرم کاملا مناسبه

اما سوال آخرتون که ترکیب نامتناسبی میشه باید بگم که اصلا اینطور نیست  cpu شما 10400 دقیقا با 1650 سوپر ست میشن بدون هیچگونه گلوگاهی کاملا مچ هستن

باز تصمیم با خودتون اگه واقعا میخواین ارتقا بدین Z590p گزینه بهتری هست و اگه در آینده پردازنده سری k هم خریدین مشکلی نخواهید داشت

ممنون عزیز.

آره جناب نگهش میدارم. همونطور که در جواب دوست قبلی گفتم ، نه داداش گنج قارون ندارم ، کجا سری Z بهتره ، پولشم بهتره، با این قیمتهای نجومی- و فقط بله به نسبت هزینه پرفورمنس آره ولی نه بودجه ای.

بازم تکرار کنم که نسل ۱۱ تا رم های بالاتر ساپورت میکنن.

آره برد منم تا ۳۲۰۰ اوکیه.

بازم تکرار اینکه ۱۰۴۰۰ تا بشود ۱۱۴۰۰ ، میشود برای من چندسال با اینها که زمان آپگرید اساسی میرسد نه سری k.

سوال ) آیا i3 10100 فعلی که آک دارم و میخام بفروشم ، اینم با ۱۶۵۰ سوپر ، ست هست؟

تشکر.

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Saeed1980 گفته است :

ممنون عزیز.

آره جناب نگهش میدارم. همونطور که در جواب دوست قبلی گفتم ، نه داداش گنج قارون ندارم ، کجا سری Z بهتره ، پولشم بهتره، با این قیمتهای نجومی- و فقط بله به نسبت هزینه پرفورمنس آره ولی نه بودجه ای.

بازم تکرار کنم که نسل ۱۱ تا رم های بالاتر ساپورت میکنن.

آره برد منم تا ۳۲۰۰ اوکیه.

بازم تکرار اینکه ۱۰۴۰۰ تا بشود ۱۱۴۰۰ ، میشود برای من چندسال با اینها که زمان آپگرید اساسی میرسد نه سری k.

سوال ) آیا i3 10100 فعلی که آک دارم و میخام بفروشم ، اینم با ۱۶۵۰ سوپر ، ست هست؟

تشکر.

هست

منم b460 و 10400 دارم رم تا 2666 میشه استفاده کرد اما باید دید ارزش اینهمه هزینه رو داره که برای منی که دست تو جبب خودمه و بیکارم همینم نگه دارم شاهکار کردم

همیشه قبل کمک و مشاوره ببینید نهایت بودجه و مورد استفاده کاربر چیه تا نظر شخصیمون برای خیلی ها 1 میلیون بیشتر یعنی خیلی!

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Saeed1980 گفته است :

تشکر.

سری f هست یا معمولی؟

دوران ۴ هسته ای ها دیگه تمومه  من به بنچمارک 10100f یه نگاهی زدم  طبق اون بنچمارک فکر میکنم تو خیلی بازی ها مشکلی نداشته باشه  ولی تو بعضی بازی ها متوسط ۳ فریم کاهش میده از قدرت گرافیک   ولی با 10400f هر دو مورد هیچ اختلافی ندارن و از تمام قدرت گرافیک استفاده میشه

من باشم همین 10100 رو استفادش میکنم چون از دید من ۱ ملیون ارزش نداره  برا چند فریم که اونم تو خیلی بازی ها مشکلی ایجاد نمیکنه

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

در ۴ ساعت قبل، ferdosi گفته است :

خواهش  میکنم  

فن هم  اگر  منظورتون فروش هست  حداقل 30  و  تا  40 درصد  از قیمت اکبند  کم میشه  بستگی به  کارکردش داره  

در ۴ ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام.

برای فن بهتره که از واتر کولر های 240 به بالا استفاده کنید.

نوتوس 400 جواب گوی 11700k نیست.

خیر برای 11700K چه فنی بگیرم ؟NOTUS 400-PWM جوابگو نیست ؟

واتر کول ها دست و پاگیر هستند.

کیس من X3 Plus Viper هست  واتر کول بزارم دیگه جایی براش نمیمونه

ویرایش شده توسط amir_amd
لینک به دیدگاه

در ۵۲ دقیقه قبل، kiarash۹۱۷ گفته است :

سری f هست یا معمولی؟

دوران ۴ هسته ای ها دیگه تمومه  من به بنچمارک 10100f یه نگاهی زدم  طبق اون بنچمارک فکر میکنم تو خیلی بازی ها مشکلی نداشته باشه  ولی تو بعضی بازی ها متوسط ۳ فریم کاهش میده از قدرت گرافیک   ولی با 10400f هر دو مورد هیچ اختلافی ندارن و از تمام قدرت گرافیک استفاده میشه

من باشم همین 10100 رو استفادش میکنم چون از دید من ۱ ملیون ارزش نداره  برا چند فریم که اونم تو خیلی بازی ها مشکلی ایجاد نمیکنه

اون ۱۰۴۰۰ رو فقط برای گیم نمیخام که ! قدرت پردازشی بالاتر هم برام مطرحه که cpu mark از ۸۵۰۰ امتیاز ۱۰۱۰۰ میرسه به ۱۲۴۰۰ امتیاز برای ۱۰۴۰۰ و خیلیه خب و ارزش۱ ملیون و خرده ای ، مسلم داره.

آقا یه سوال دیگه لطفاً ؛

چون میخاستم سی پی یو ۱۰۴۰۰ بگیرم ، دو تا ماژول ۸ جمعا ۱۶ دو کاناله ۲۶۶۶ گرفتم ، اما با توجه به اینکه ،گفتم در آینده ممکنه که به i5 11400 ارتقا بدم که تا ۳۲۰۰ رمش هست ، آیا بصلاحه که رم ها رو هم بفروشم و دو تا ۸ گیگ ۳۲۰۰ از همین الان ،بگیرم که خب فعلا با سرعت پایین تر ۲۶۶۶ کار کنن ؟ یا مشکل ناسازگاری با i5 10400 پیش میاد؟

لینک به دیدگاه

در ۱۲ دقیقه قبل، Saeed۱۹۸۰ گفته است :

اون ۱۰۴۰۰ رو فقط برای گیم نمیخام که ! قدرت پردازشی بالاتر هم برام مطرحه که cpu mark از ۸۵۰۰ امتیاز ۱۰۱۰۰ میرسه به ۱۲۴۰۰ امتیاز برای ۱۰۴۰۰ و خیلیه خب و ارزش۱ ملیون و خرده ای ، مسلم داره.

آقا یه سوال دیگه لطفاً ؛

چون میخاستم سی پی یو ۱۰۴۰۰ بگیرم ، دو تا ماژول ۸ جمعا ۱۶ دو کاناله ۲۶۶۶ گرفتم ، اما با توجه به اینکه ،گفتم در آینده ممکنه که به i5 11400 ارتقا بدم که تا ۳۲۰۰ رمش هست ، آیا بصلاحه که رم ها رو هم بفروشم و دو تا ۸ گیگ ۳۲۰۰ از همین الان ،بگیرم که خب فعلا با سرعت پایین تر ۲۶۶۶ کار کنن ؟ یا مشکل ناسازگاری با i5 10400 پیش میاد؟

مشکل ناسازگاری که فکر نکنم پیش بیاد   اگه کار تون با سیستم بیشتر به cpu ارتباط داره که بله ارزش ارتقا داره  اگه هدف فقط و فقط گیمه اصلا ارزش ارتقا نداره

لینک به دیدگاه

ببخشید دوستان،واسه رندریگ لومیون کدومیک از این ۲ مدل سری ۳۰ رو پیشنهاد میدید؟

Asus ROG Strix GeForce RTX 3060 V2 OC Edition 12GB GDDR6

ASUS ROG STRIX RTX3060Ti OC 8G

کلا تو رنج قیمت ۳۰ تا ۳۳ تومن چه کارتی رو پیشنهاد میدید واسه لومیون؟

اگه چند مدل پیشنهاد بدید ممنونم🌹🌹🙏🏼🙏🏼 

لینک به دیدگاه

در ۳ دقیقه قبل، kiarash۹۱۷ گفته است :

مشکل ناسازگاری که فکر نکنم پیش بیاد   اگه کار تون با سیستم بیشتر به cpu ارتباط داره که بله ارزش ارتقا داره  اگه هدف فقط و فقط گیمه اصلا ارزش ارتقا نداره

۱) پس بنظرتون رم ها رو هم بفروشم که از الان ۳۲۰۰ تهیه کرده باشم؟ قبل از اینکه قیمتها نجومی تر بشن؟

۲) نه دیگه ، ارتقاء دو منظوره س ، بیشتر پردازش+ اندکی هر از گاهی هم گیم. ضمناً مدل گرافیک دار ، ۱۰۴۰۰ میگیرم. چون دایم گیم بازی نمیکنم گرافیکمو هم گهگاه بندازم رو سیستم نوتر میمونه.😁

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، Saeed۱۹۸۰ گفته است :

۱) پس بنظرتون رم ها رو هم بفروشم که از الان ۳۲۰۰ تهیه کرده باشم؟ قبل از اینکه قیمتها نجومی تر بشن؟

۲) نه دیگه ، ارتقاء دو منظوره س ، بیشتر پردازش+ اندکی هر از گاهی هم گیم. ضمناً مدل گرافیک دار ، ۱۰۴۰۰ میگیرم. چون دایم گیم بازی نمیکنم گرافیکمو هم گهگاه بندازم رو سیستم نوتر میمونه.😁

شما این سوالات رو باید قبل خرید میپرسیدید 

در مورد انتخاب نسخه گرافیکدار و تفکرتون در مورد استفاده از سخت افزار برای گیم  بهتره برید سمت کنسول  نیازی نیست بخاطر افکار پوسیده دل و روده سیستم بیرون بریزید

لینک به دیدگاه

در ۶ ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

شما این سوالات رو باید قبل خرید میپرسیدید 

در مورد انتخاب نسخه گرافیکدار و تفکرتون در مورد استفاده از سخت افزار برای گیم  بهتره برید سمت کنسول  نیازی نیست بخاطر افکار پوسیده دل و روده سیستم بیرون بریزید

۱) والا برای ۱۰۴۰۰ میدونستم که  ساپورتش ۲۶۶۶ بیشتر نیست و گرفتم. بعدا بفکرم رسید کاش ۳۲۰۰ میگرفتم که برای آینده هم ذخیره باشه.و این روش انتخاب بلاشک  برمیگرده به مساله قیمتهای بی بند و بار چند سال اخیر سخت افزار که وادار میشه آدم.و ماها با بودجه محدود مجبوریم به این افکار وگرنه ما هم بلدیم مثل خرپولها و ولخرجها، کلاس درس انتخاب معقول بزاریم ، نه داداش عقل ما هم از گچ نیست.

۲) راجع به افکارات پوسیده گرافیکم به زعم شما، هم عرض کنم که قبل از گرافیک فعلیم، قبلی قدیمی بود و برای مصارف گرافیکی و گاها گیم ، لازم بود مختصری ارتقا داده بشه که ۹ ماه پیش ، گرفتمش و الانم علت  سی پی یو گرافیک دار گرفتنم اینه که در هفته ممکنه دو سه بار با اون برنامه که گرافیک قوی لازمه ،کار کنم و گرنه هیچ، گیم هم تفریحی در کنارش نه اولویت که برم سراغ کنسول. در نتیجه ،دو بار در هفته گرافیک بندازی و برداریش ، دل و روده بهم ریختن نیست ، هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۳) دوستانم تشویق به آپگرید اساسی کردن و با عذر یه جورایی مخم رو زدن ، و گرنه چون به ارتقا جزیی سی پی یو نسل چهارم ، فکر میکردم، یه باندل اقتصادی i3 10100f - h510 و ddr4 2666 برداشتم که بعد از خرید راجع به سی پی یو و رم نظرم عوض شده و اصطلاحا آینده نگریم گل کرده، و آکبند نگهداشتم تا بعد از سوال و جواب از اساتید فروم ، صلاح بود این دو تا رو بفروشم و i5 10400 و رَم ۳۲۰۰ بردارم. به همین سادگی و پیچیدگی!!! وگرنه اونموقع خرید و  انتخاب اولم مشکلی نداشتم که  میفرمایید باید اول میپرسیدی.

ضمناً بلدم نو فکر کنم ولی بودجه و اجبار و ... باعث میشه آره آدم ،پوسیده هم فکر کنه.تند و تیز ، نیش زدین بدون اطلاع ، جالب نبود ، دوست بزرگوار.

در هر صورت ممنون.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Saeed۱۹۸۰ گفته است :

۱) والا برای ۱۰۴۰۰ میدونستم که  ساپورتش ۲۶۶۶ بیشتر نیست و گرفتم. بعدا بفکرم رسید کاش ۳۲۰۰ میگرفتم که برای آینده هم ذخیره باشه

توی بحث ساپورت فرکانس  پردازنده تو اولویت نیست   Z490 Tuf دارم با i5 10400f  و ۱۶ گیگ رم 3200 کورسیر که همون 3200 رو کامل میگیرم البته برد من z هست 

اون ساپورت فرکانس برمیگرده به مادربرد 

لینک به دیدگاه

در ۱۳ ساعت قبل، Saeed۱۹۸۰ گفته است :

درود.

جسارتا ، اون ۱۰۴۰۰ ، و کلا i3 و i5 های نسل ۱۰ ، همه شون تا ۲۶۶۶ هستن و نه بیشتر که برد من و b560 اوکین.

اونی که شما میفرمایید ،مربوط به نسل ۱۱ هست با رم سرعت بالاتر تا ۳۲۰۰ ، که بازم برد من ساپورت میکنه .

امتیاز b560  تو دو مورده ، یکی همین مادربردهای اورکلاک شونده و رم با اورکلاک تا ۴۰۰۰ و خرده ای و بالتبع ساپورت سری های K 

یکی هم pci express 4 در بخش nvme

اورکلاک که اهلش نیستم و هزینه اضافه کولینگ.

Express 4 هم در بخش گرافیک بردم با انتخاب نسل ۱۱ فعال میشه و به بخش express 4 در nvme احتیاجی ندارم .

قبلا هم گفتم تا i5 11400 ،بخام آپگرید کنم چند سالی با این ها سر میشه که بعدا هم نوبت یه آپگرید اساسی دوباره میشه نه سریk ، که نسل جدید با قدرت بیشتر.

برا همین تصمیم به نگهداشتن برد دارم و فعلا ۱۰۴۰۰ ،آینده ۱۱۴۰۰ ، و از اینها بالاتر نخواهم رفت به توصیه دوستان با توجه به قدرت برد و برام تا یه مدت کفایته.

وانگهی بودجه هم تاثیر گذاره و فعلا گنج قارون ندارم ، همین ارتقا ساده از h510 به b560 که گفتم زیاد به کارم نمیاد ۹۰۰ تومن هزینه اضافه تره (این برد رو بفروشم و پولی که روش بزارم اونو بگیرم ۹۰۰)

مسأله آخر هم اینکه گرافیک م به زعم شما و در مقایسه با سری rtx ضعیف بنظرتون میرسه و گرنه بنده با سیستم قبلی نسل ۴ و core i3 4160 ، تو بنچ خود بازی ها ، با تنظیمات High ،بطور  متوسط ۶۲-۶۵ فریم رو گرفتم. و این برای فول اچ دی کاملا مناسبه و خوبه ، ضعیف کجا بود برادر من.با rtx مقایسه نکن.

ضمناً گرافیکمو هم ۹ ماه پیش گرفتم با بودجه اون زمان از این بالا تر نتونستم برم ،الانم که دیگه نگو عمرا اگه فعلا بتونم!!! دو بار هم بیشتر رو سیستم نبوده ، چون گرافیک آنیرد داشتم و گیم زیاد بازی نکردم.چند ماه قبلم خواستم بفروشم اونقدر زدن تو سر مال تا رسوندنش به قیمت ۸.۵ در حالی که خودم ۷،۳۰۰ گرفتم ،۸ ماه پیش. منصرف شدم و گفتم استفاده میکنم حظشو میبرم و همونطور که گفتم جوابگوعه برای hd و گیمر casual .خوبه.

اشتباه میکنی یکی از دوستان من پردازنده 10400 رو روی برد b560 انداخته با رم 3600 مگاهرتز، بنابراین پردازنده‌ 10100 و 10400 رم بالاتر 2666 ساپورت میکنن اما فقط روی برد b560 و سری z.

آره اگر روی 510 سری 11 بندازی خوب میشه رم تا 3200 هم استفاده کنی ولی نه با سری 10. بخاطر همین گفتم اگر سری 10 داری بهتره 560 بگیری. که خوب انتخابتو کردی دیگه.

در مورد گرافیک هم بله درسته برای گیمر کژوال خوبه، پیشنهاد حداقلی 1660 من هم بیشتر بخاطر حجم حافظه 4 گیگ 1650 بود که برای باز‌ی‌های امروزی و در اینده گلوگاه میشه.

در هر صورت سیستم جدید مبارکت باشه ارتقا از نسل 4 اونم 4160 به نسل 10 ارتقای بزرگی هست و صد در صد لذت بخش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۵ ساعت قبل، رضا موسوی گفته است :

باز خیلیها مثل شما میگفتن rog crosshair یچیز دیگس و حیفه زیر این سی پیو 5950x این مادربردو نندازی منم دیگه اغفال شدم گرفتم😂😂😂

خیلی خوب اغفال شدین، سیستم بالارده همه چیزش باید بالارده باشه.

اگه میتونید دمای vrm مادربرد رو به اشتراک بذارید، خیلی دوست دارم بدونم زیر این پردازنده vrm تا چند درجه میره

لینک به دیدگاه

چشم عکس میزارم

ولی هنوز نبستمش رو سیستم

در اولین فرصت عکس میفرستم🙏🏼🙏🏼🌹🌹

لینک به دیدگاه

در ۵ ساعت قبل، Saeed۱۹۸۰ گفته است :

۱) والا برای ۱۰۴۰۰ میدونستم که  ساپورتش ۲۶۶۶ بیشتر نیست و گرفتم. بعدا بفکرم رسید کاش ۳۲۰۰ میگرفتم که برای آینده هم ذخیره باشه.و این روش انتخاب بلاشک  برمیگرده به مساله قیمتهای بی بند و بار چند سال اخیر سخت افزار که وادار میشه آدم.و ماها با بودجه محدود مجبوریم به این افکار وگرنه ما هم بلدیم مثل خرپولها و ولخرجها، کلاس درس انتخاب معقول بزاریم ، نه داداش عقل ما هم از گچ نیست.

۲) راجع به افکارات پوسیده گرافیکم به زعم شما، هم عرض کنم که قبل از گرافیک فعلیم، قبلی قدیمی بود و برای مصارف گرافیکی و گاها گیم ، لازم بود مختصری ارتقا داده بشه که ۹ ماه پیش ، گرفتمش و الانم علت  سی پی یو گرافیک دار گرفتنم اینه که در هفته ممکنه دو سه بار با اون برنامه که گرافیک قوی لازمه ،کار کنم و گرنه هیچ، گیم هم تفریحی در کنارش نه اولویت که برم سراغ کنسول. در نتیجه ،دو بار در هفته گرافیک بندازی و برداریش ، دل و روده بهم ریختن نیست ، هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۳) دوستانم تشویق به آپگرید اساسی کردن و با عذر یه جورایی مخم رو زدن ، و گرنه چون به ارتقا جزیی سی پی یو نسل چهارم ، فکر میکردم، یه باندل اقتصادی i3 10100f - h510 و ddr4 2666 برداشتم که بعد از خرید راجع به سی پی یو و رم نظرم عوض شده و اصطلاحا آینده نگریم گل کرده، و آکبند نگهداشتم تا بعد از سوال و جواب از اساتید فروم ، صلاح بود این دو تا رو بفروشم و i5 10400 و رَم ۳۲۰۰ بردارم. به همین سادگی و پیچیدگی!!! وگرنه اونموقع خرید و  انتخاب اولم مشکلی نداشتم که  میفرمایید باید اول میپرسیدی.

ضمناً بلدم نو فکر کنم ولی بودجه و اجبار و ... باعث میشه آره آدم ،پوسیده هم فکر کنه.تند و تیز ، نیش زدین بدون اطلاع ، جالب نبود ، دوست بزرگوار.

در هر صورت ممنون.

گویا از چیزی که نوشتم ناراحت شدید از شما عذر میخوام اما این طرز فکر که هر وقت خواستید گرافیک رو باز کنید که خراب نشه یا اصطحلاک نداشته باشه اشتباهه! وسیله برقی رو کاریش نداریم خودشو به در و دیوار میزنه تا خراب شه اینکه سالی چند بار بره تو اسلات دربیاد دیگه بماند تا دلتون بخواد ملت فقط بخاطر همین دست زدن به داخل کیس  کج شدن پینهای اسلات و الکتزیسیته ساکن یکی از قطعاتشن به چوخ رفته

سیستم وقتی زیر فشار نیست هیچوقت به گرافیک صدمه نمیزنه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخواستم یه هارد وسترن 6ترا سری بلوی بگیرم ازاونجائی که سری بلوی برای ارشیو دیتامناسب هست وبیشترهم برارشیوگیم های دانلودشدمیخوام خواستم بدونم همین سری بلوی کافی بگیرم درضمن بهترین سری بعدازبلوی کدام سری وسترن هست برای ارشیودیتا که مناسب سیستم های خانگی باشه وهمچنین گارانتی اصلی کدام هست که هارد ریفرشد بهمون ندن ممنون میشم دوستان راهنمائی کنند

ویرایش شده توسط feranko724
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...