رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان میخواستم یه هارد وسترن 6ترا سری بلوی بگیرم ازاونجائی که سری بلوی برای ارشیو دیتامناسب هست وبیشترهم برارشیوگیم های دانلودشدمیخوام خواستم بدونم همین سری بلوی کافی بگیرم درضمن بهترین سری بعدازبلوی کدام سری وسترن هست برای ارشیودیتا که مناسب سیستم های خانگی باشه وهمچنین گارانتی اصلی کدام هست که هارد ریفرشد بهمون ندن ممنون میشم دوستان راهنمائی کنند

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱ ساعت قبل، feranko۷۲۴ گفته است :

سلام دوستان میخواستم یه هارد وسترن 6ترا سری بلوی بگیرم ازاونجائی که سری بلوی برای ارشیو دیتامناسب هست وبیشترهم برارشیوگیم های دانلودشدمیخوام خواستم بدونم همین سری بلوی کافی بگیرم درضمن بهترین سری بعدازبلوی کدام سری وسترن هست برای ارشیودیتا که مناسب سیستم های خانگی باشه وهمچنین گارانتی اصلی کدام هست که هارد ریفرشد بهمون ندن ممنون میشم دوستان راهنمائی کنند

سلام

وسترن بلو برای همه کاری خوبه. برا آرشیو گیم هم عالیه. از همین لیون بخر که مطمئن هست و بهت هارد آکبند بدن.

گارانتی های معروفش آواژنگ و سازگاره.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

سلام

وسترن بلو برای همه کاری خوبه. برا آرشیو گیم هم عالیه. از همین لیون بخر که مطمئن هست و بهت هارد آکبند بدن.

گارانتی های معروفش آواژنگ و سازگاره.

بله همون بلوی عالی میخوام ازلیون بخرم زده ناموجود بیشترسایتهاناموجود نمیدونم سایتون رو اپدیت میکنندیانه ممنونسازگار2تاگرفتم عالی بود2تراویک ترا3سال دارم استفاده میکنم دوست عزیزگارانتی اصلی الان هاردیسک ها چندماه هستش همین سازگار و اواژنگ اون موقع که24ماه بود ممنون از راهنمائیتون

ویرایش شده توسط feranko724
لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۶/۲۷ در 11:45، kiarash917 گفته است :

توی بحث ساپورت فرکانس  پردازنده تو اولویت نیست   Z490 Tuf دارم با i5 10400f  و ۱۶ گیگ رم 3200 کورسیر که همون 3200 رو کامل میگیرم البته برد من z هست 

اون ساپورت فرکانس برمیگرده به مادربرد 

شما متوجه منظور من نشدید ظاهراً، برد بنده تا ۳۲۰۰ ساپورت میکنه - اما بنده میگم الان که سی پی یو ۱۰۴۰۰ میخام بگیرم رم با فرکانس ۲۶۶۶ حداکثر ساپورتشه و رم ۲۶۶۶ گرفتم . ولی چون در آینده به شرط جور شدن بودجه ، قصد آپگرید سی پی یو به ۱۱۴۰۰ را خواهم داشت و اون تا ۳۲۰۰ ساپورت میکنه ، الان ۲۶۶۶ آکبند فعلی مو بفروشم و از حالا ، برای آینده ۳۲۰۰ بردارم.

در در ۱۴۰۰/۶/۲۷ در 12:24، jetalpha گفته است :

اشتباه میکنی یکی از دوستان من پردازنده 10400 رو روی برد b560 انداخته با رم 3600 مگاهرتز، بنابراین پردازنده‌ 10100 و 10400 رم بالاتر 2666 ساپورت میکنن اما فقط روی برد b560 و سری z.

یا من اشتباه میکنم یا سایت اینتل! برادر عزیز تو سایت اینتل برو میبینی که برای i3 و i5 نسل ۱۰ ، فی المثل ۱۰۱۰۰ و ۱۰۴۰۰ ، نوشته DDR4 2666 مگه اونجا ،اینتل شقه جدا کرده که با چیپست فلان شرکت من ۲۶۶۶ و با چیپست فلان بنده ۳۲۰۰؟؟؟؟ عجبااااا

لینک به دیدگاه

در ۳۷ دقیقه قبل، feranko۷۲۴ گفته است :

بله همون بلوی عالی میخوام ازلیون بخرم زده ناموجود بیشترسایتهاناموجود نمیدونم سایتون رو اپدیت میکنندیانه ممنونسازگار2تاگرفتم عالی بود2تراویک ترا3سال دارم استفاده میکنم دوست عزیزگارانتی اصلی الان هاردیسک ها چندماه هستش همین سازگار و اواژنگ اون موقع که24ماه بود ممنون از راهنمائیتون

معمولا 24 ماهه است، ولی گارانتی های دیگه کمتر گارانتی دیجیتال دیدم 18 ماهه. به هر صورت سرچ گوگل کنید ببینید کجاها موجود دارند.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، jetalpha گفته است :

روی 510 سری 11 بندازی خوب میشه رم تا 3200

ان شالله در آینده به شرط تامین بودجه- این آینده هم البته میره تا چند سال بعد.

۲- اساسا سوالمو هم که تا اینجا کسی جواب نداده همین بود:( فروختن ۲۶۶۶ آکبند فعلی و خریدن ۳۲۰۰ و استفاده در حد ۲۶۶۶ با پردازنده نسل ۱۰ فعلی ، در آینده نسل ۱۱ بگیرم از قبل ۳۲۰۰ رو سیستم هست) نظر؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Saeed۱۹۸۰ گفته است :

شما متوجه منظور من نشدید ظاهراً، برد بنده تا ۳۲۰۰ ساپورت میکنه - اما بنده میگم الان که سی پی یو ۱۰۴۰۰ میخام بگیرم رم با فرکانس ۲۶۶۶ حداکثر ساپورتشه و رم ۲۶۶۶ گرفتم . ولی چون در آینده به شرط جور شدن بودجه ، قصد آپگرید سی پی یو به ۱۱۴۰۰ را خواهم داشت و اون تا ۳۲۰۰ ساپورت میکنه ، الان ۲۶۶۶ آکبند فعلی مو بفروشم و از حالا ، برای آینده ۳۲۰۰ بردارم.

ببینید فرقی نداره که 10400 داشته باشین یا 11400 اون ساپورت اصلی فرکانس رم برمیگرده به مادربرد     من فکر میکنم تصور شما از ساپورت 2666 پردازنده یعنی هر رمی بگیرین روی 2666 کار خواهد کرد که این موضوع اشتباهه   خرید رم 3200 ارزش داره این کارو رو انجام بدین  و روی همون 3200 با 10400 کار خواهد کرد

لینک به دیدگاه

بخاطر حجم حافظه 4 گیگ 1650

متوجهم ولی کلی گیم های سال های قبل هست که دوس داشتم گهگاه انجام بدم که گرافیکشو‌ نداشتم ، اینا رو انجام بدم میشه چند سال دیگه و ارتقا دوباره گرافیک .😁

سیستم جدید مبارکت باشه

خیلی متشکرم- آپگریدهای همه به خیر و خوشی و بی ایراد باشد.

در در ۱۴۰۰/۶/۲۷ در 16:04، Sabertooth گفته است :

وقت خواستید گرافیک رو باز کنید که خراب نشه یا اصطحلاک نداشته باشه اشتباهه

باشه قبول ، ولی وقتی من سی پی یو گرافیک دار میگیرم اونو چه کنم؟ و میدونم وقتی گرافیک خوب دارم ، سی پی یو رو بدون  گرافیک بگیرم و هزینه کمتر بشه، ولی از نظر ذهنی یه جوری فکر میکنم چیزی کم داره، خصوصا که فکر میکنم روزی اگر گرافیک مجزا مشکل پیدا کرد، خاطرم جمع هست که گرافیک زاپاس دارم و با داخلی سی پی یو ، امورات واجبمو میگذرونم. 

در در ۱۴۰۰/۶/۲۷ در 21:30، kiarash917 گفته است :

فکر میکنم تصور شما از ساپورت 2666 پردازنده یعنی هر رمی بگیرین روی 2666 کار خواهد کرد

خیر اتفاقا متوجهم چی میفرمایید ، عرض بنده هم این هست که وقتی کنترلر حافظه داخل پردازنده ، ۲۶۶۶ ، حداکثر کشش داره ،از ۳۲۰۰ استفاده حداکثری نمیتونه بکنه و باعث راندمان بیشترش نمیشه. و بنده اگر میخام از الان بگیرم و در کنار ۱۰۴۰۰ استفاده بکنم  برای آینده س و گرنه مسلم که با فرکانس پایین تر کار میکنه فعلا.

لینک به دیدگاه

در ۱۴ دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

معمولا 24 ماهه است، ولی گارانتی های دیگه کمتر گارانتی دیجیتال دیدم 18 ماهه. به هر صورت سرچ گوگل کنید ببینید کجاها موجود دارند.

بله 18ماه  هم هست به نظرتون 18ماه ها ریفرشدهستندهمون 24ماه معتبرتردیگه دوست عزیزقیمت حدودیش چقدر 

لینک به دیدگاه

در ۱۵ دقیقه قبل، feranko۷۲۴ گفته است :

بله 18ماه  هم هست به نظرتون 18ماه ها ریفرشدهستندهمون 24ماه معتبرتردیگه دوست عزیزقیمت حدودیش چقدر 

نه من باور ندارم ریفر باشند. قیمتش رو تو نت سرچ کردم حدودا 3.5 به بالاست.

لینک به دیدگاه

سلام بر همگی

بنده میخوام سیستممو به طور حسابی ارتقا بدم مشخصات رو توی نمایه گذاشتم 
اون زمون که تازه دانشجو بودم با مصیبت و ... خریده بودم اون زمون تنها مادربرد رو چیز خوب برداشتم چون واقعا بودجم محدود بود به سایر قطعه ها بودجم نرسید مجبور شدم پایین رده بردارم ولی بعد از چند سال خوشبختانه از بورس و ارز های دیجیتال وضع مالی واقعا بهبود پیدا کرد
به هر نحوی شده میخوام مادربردمو نگه دارم و بقیه قطعات رو از نو بخرم  درواقع میخوام بکوبم برم چیز جدید بردارم  به هیچ عنوان نمیخوام مادربرد رو عوض کنم چون واقعا دوستش دارم و هم تو قطعات جدید کیفیت نمونده
بیشتر رندر میگیرم و تماشای فیلم  گیم هم بعضی موقع ها بازی میکنم
بودجم هم بین 65 الی 70 ملیون هست
ممنون میشم راهنماییم کنید 
خودم به نتیجه هایی رسیدم
ram 32 gb   4x8 gskill trident z Royal 3200
3800x
rtx 3060 gigabyte Vision
power hp evo 800
h500 case
samsung evo 970 250 gb
samsung evo 870 1tra
hdd 4 tra black
این قطعات چطورن؟

لینک به دیدگاه

سلام.یه سوال داشتم:برا مادربورد گیگابایت مدل b450m ds3h دنبال رم سازگار با این مدل میگشتم در جدول نوشته 2R*8.منظورش 2تا رم 8گیگ هست؟؟؟؟ توی لیست رمهای GEIL فرکانس 3200 رو ساپورت نمیکنه فقط تا فرکانس 3000. امکان داره توی آپدیتهای بعدی اینو ویرایش کرده باشن و الان از این فرکانس پشتیبانی کنه یا نه هرچی قبلن تو لیست زده همون میمونه؟؟؟؟

ram.JPG

ویرایش شده توسط lali city
لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۶/۲۷ در 22:17، Elham_A گفته است :

سلام بر همگی

اون زمون که تازه دانشجو بودم با مصیبت و ... خریده بودم اون زمون تنها مادربرد رو چیز خوب برداشتم چون واقعا بودجم محدود بود به سایر قطعه ها بودجم نرسید مجبور شدم پایین رده بردارم ولی بعد از چند سال خوشبختانه از بورس و ارز های دیجیتال وضع مالی واقعا بهبود پیدا کرد
به هر نحوی شده میخوام مادربردمو نگه دارم و بقیه قطعات رو از نو بخرم  درواقع میخوام بکوبم برم چیز جدید بردارم  به هیچ عنوان نمیخوام مادربرد رو عوض کنم چون واقعا دوستش دارم و هم تو قطعات جدید کیفیت نمونده
خودم به نتیجه هایی رسیدم
3800x
rtx 3060 gigabyte Vision
power hp evo 800
h500 case
samsung evo 970 250 gb
samsung evo 870 1tra
hdd 4 tra black
این قطعات چطورن؟

نمیشه دوست عزیز این قطعات روی اون مادربرد B350F جور در نمیاد.

شما اتفاقا برای ارتقا باید همون مادربرد رو عوض کنی که تصور میکنی خیلی خوبه. قدیمی شده دیگه. کل بودجه رو اعلام بفرمایید تا قطعات سیستم جدید خدمت شما معرفی بشه.

در در ۱۴۰۰/۶/۲۷ در 23:46، lali city گفته است :

سلام.یه سوال داشتم:برا مادربورد گیگابایت مدل b450m ds3h دنبال رم سازگار با این مدل میگشتم در جدول نوشته 2R*8.منظورش 2تا رم 8گیگ هست؟؟؟؟ توی لیست رمهای GEIL فرکانس 3200 رو ساپورت نمیکنه فقط تا فرکانس 3000. امکان داره توی آپدیتهای بعدی اینو ویرایش کرده باشن و الان از این فرکانس پشتیبانی کنه یا نه هرچی قبلن تو لیست زده همون میمونه؟؟؟؟

ram.JPG

مگه میشه رم آپدیت بشه یه فرکانس بالاتر رو ساپورت کنه؟

منظور از 2Rx8 گمونم رمی است که 2 رنک حافظه داره. نه اینکه دو تا ماژول باشه چون اگر منظورش 2 تا ماژول بود که میشد 16 گیگ.

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، Saeed۱۹۸۰ گفته است :

باشه قبول ، ولی وقتی من سی پی یو گرافیک دار میگیرم اونو چه کنم؟ و میدونم وقتی گرافیک خوب دارم ، سی پی یو رو بدون  گرافیک بگیرم و هزینه کمتر بشه، ولی از نظر ذهنی یه جوری فکر میکنم چیزی کم داره، خصوصا که فکر میکنم روزی اگر گرافیک مجزا مشکل پیدا کرد، خاطرم جمع هست که گرافیک زاپاس دارم و با داخلی سی پی یو ، امورات واجبمو میگذرونم. 

سخت افزار و مخصوصا گرافیکها خرابیشون خیلی کمتر شده پاورها هم بهتر شدن و حاضرن بسوزن اما قطعات نسوزه

بیستر کسایی که پول خرید گرافیک قوی رو ندارن و در حد وبگردی و فیلم دیدن استفاده دارن میرن سمت گرافیکدار

بهتره همیشه دنبال استفاده کردن از سخت افزار باشید تا اینکه یوقت خراب نشه مثبت فکر کنید

لینک به دیدگاه

در ۹ دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

مگه میشه رم آپدیت بشه یه فرکانس بالاتر رو ساپورت کنه؟

منظور از 2Rx8 گمونم رمی است که 2 رنک حافظه داره. نه اینکه دو تا ماژول باشه چون اگر منظورش 2 تا ماژول بود که میشد 16 گیگ.

داداش منظور من بایوس مادربورده نه رم.:3_grin::3_grin::3_grin:یعنی با آپدیت بایوس  رم فرکانس 3200 رو هم ساپورت کنه.توی شماره سریال کنارش نوشته 16 گیگ منظورش همون 2تا رم 8هست فقط نمیدونم اون حرف R وسطش یعنی چه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 32 دقیقه قبل، lali city گفته است :

ram.JPG

درود

تا جایی که فهمیم، اون r باید مخفف rank باشه

معمولا اونی که زده 2r دو ردیف چیپ یا دوبر چیپ هست.(البته لزوما هم اینجوری نیست و رم دوبر چیپ میتونه 1r باشه، همونطور که آقا آرمین گفتن، رنک رم میشه)

طبق چیزی هم که میدونم، رم تک رنک بهتر از رم دوال رنک یا کواد رنک هست و تاخیر و خطای کمتری داره

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

در ۲ دقیقه قبل، lali city گفته است :

داداش منظور من بایوس مادربورده نه رم.:3_grin::3_grin::3_grin:یعنی با آپدیت بایوس  رم فرکانس 3200 رو هم ساپورت کنه.توی شماره سریال کنارش نوشته 16 گیگ منظورش همون 2تا رم 8هست فقط نمیدونم اون حرف R وسطش یعنی چه.

بزار خیالتو راحت کنم، مادربرد های B450 بسیار در زمینه رم افتضاح بودن. همین که شانس بیاری یه رمی داشته باشی به این مادربرد ها بخوره، باید خدا رو شکر کنی. اینقدر که اینا در زمینه رم بد قلق هستند. خیلی دنبال فرکانس 3200 نباش فاصله بین 3000 تا 3200 هیچی نیست.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

بزار خیالتو راحت کنم، مادربرد های B450 بسیار در زمینه رم افتضاح بودن. همین که شانس بیاری یه رمی داشته باشی به این مادربرد ها بخوره، باید خدا رو شکر کنی. اینقدر که اینا در زمینه رم بد قلق هستند. خیلی دنبال فرکانس 3200 نباش فاصله بین 3000 تا 3200 هیچی نیست.

سلام داداشم.ممنون از راهنماییت.منم دنبال همینم که به مشکل نخورم بخاطر همین گیر دادم به این موضوع.بازم از راهنمایی همه دوستان متشکرم.موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۶/۲۷ در 22:17، Elham_A گفته است :

سلام بر همگی

خودم به نتیجه هایی رسیدم
3800x
rtx 3060 gigabyte Vision
power hp evo 800
h500 case
samsung evo 970 250 gb
samsung evo 870 1tra
hdd 4 tra black
این قطعات چطورن؟

سلام دوست عزیز اگه بیشتر کار رندرینگ انجام میدی تا گیمینگ باید رم و سی پی یو خوب بگیری ولی اگه گیم بیشتر میزنی گرافیک باید عالی باشه .
در کل چون گفتی رندر بیشتر میگیری و فیلم زیاد میبینی به سی پی یو و رم و ی حافظه خوب نیاز داری پیشنهاد من اینکه حتما مادربردت رو عوض کن چون روش چیزی خوبی نمیشه سوار کرد اگه ی چند میلیون دیگه بزاری رو این پول(کمتر از 8میلیون) میتونی این سیستم رو بگیری
5950x

x570

ram 4*16g 3200mhz

1650s

MasterLiquid ML360L v2

با 1ترا اس اس دی و 2 ترا اچ دی دی برای زخیره فیلم ها و پروژه ها . نظر من اینه و اینکه بقیه قطعات رو دلبخواه انتخواب کن 

ویرایش شده توسط MasterT
لینک به دیدگاه

در ۲۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

نمیشه دوست عزیز این قطعات روی اون مادربرد B350F جور در نمیاد.

شما اتفاقا برای ارتقا باید همون مادربرد رو عوض کنی که تصور میکنی خیلی خوبه. قدیمی شده دیگه. کل بودجه رو اعلام بفرمایید تا قطعات سیستم جدید خدمت شما معرفی بشه.

سلام
ممنون بابت راهنمایی
ولی

تا جایی که میدونم این برد من با آپدیت بایوس تا نسل 3 رو ساپورت میکنه
ولی خوب قطعا اطلاعات شما خیلی بیشتر از من هست      بودجه ماکسیموم 70 ملیون هست 

در 6 ساعت قبل، MasterT گفته است :

سلام دوست عزیز اگه بیشتر کار رندرینگ انجام میدی تا گیمینگ باید رم و سی پی یو خوب بگیری ولی اگه گیم بیشتر میزنی گرافیک باید عالی باشه .
در کل چون گفتی رندر بیشتر میگیری و فیلم زیاد میبینی به سی پی یو و رم و ی حافظه خوب نیاز داری پیشنهاد من اینکه حتما مادربردت رو عوض کن چون روش چیزی خوبی نمیشه سوار کرد اگه ی چند میلیون دیگه بزاری رو این پول(کمتر از 8میلیون) میتونی این سیستم رو بگیری
5950x

b550vison d giga

ram 4*16g 3200mhz

1650s

MasterLiquid ML360L v2

با 1ترا اس اس دی و 2 ترا اچ دی دی برای زخیره فیلم ها و پروژه ها . نظر من اینه و اینکه بقیه قطعات رو دلبخواه انتخواب کن 

سلام
ممنون از راهنمایی 
ولی نمیخوام گرافیک در حد سری gtx بردارم   نظر خودم روی 3060 هست  که اگه 3060 بردارم برا 5950x که گفتین بودجم نمیرسه چکار کنم؟

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۶/۲۷ در 21:58، ARMIN گفته است :

نه من باور ندارم ریفر باشند. قیمتش رو تو نت سرچ کردم حدودا 3.5 به بالاست.

دوست عزیزیکی برام میخواست گارانتی فیوچربیار24ماه گفتم نمیخوام اونم 4تومان خودم رفتم بازار6ترابلوی گیرنیومد هرجاروگشتم  یه 4تراگرفتم 18ماه سازگار گارانتیش شما میدونین دقیقن سریال نامبروباید کجای سایت وسترن زده تاازنوبودن هارد مطمعن شد

ویرایش شده توسط feranko724
لینک به دیدگاه

سلام

اول از مدیران تقاضا دارم تاپیک رو فعلا منتقل نکنن، هر وقت به نتیجه رسیدیم اون موقع انتقال بدن، چون احتیاج به راهنمایی فوری دارم

پسر خاله من میخواد یه سیستم با بودجه‌ای که تو عنوان گفتم تهیه کنه به همراه مانیتور، برای مدرسه لازم داره و بازی هم در حد بازی‌های معمولی رو اجرا کنه کافیه، با این بودجه بهترین سیستمی که میشه جمع کرد چیه؟

پیشاپیش ممنون برای راهنمایی..

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

با این بودحه / پیشنهاد بنده خرید سیستم بصورت دوم هستش.

تو بخش دست دوم لیون کامپیوتر گزینه های خوبی میشه پیدا کرد ...

https://www.lioncomputer.com/used-products

لینک به دیدگاه

در ۱۰ دقیقه قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

با این بودحه / پیشنهاد بنده خرید سیستم بصورت دوم هستش.

تو بخش دست دوم لیون کامپیوتر گزینه های خوبی میشه پیدا کرد ...

https://www.lioncomputer.com/used-products

ممنون برای پیشنهاد ولی فعلا ترجیح بر سیستم نو هست

دوستان فعلا یه سیستم پیشنهاد شده با این مشخصات، نظر شما چیه؟ اگه گزینه‌های دیگه‌ای مد نظر دارید بگین:

CPU: i5 11400

Mother board: B560M intel 1200

2 ram 4gig  3200 or 2 ram 4 gig 2666

Hard 1 t western digital blue

LED G-plus 24 inch

Power green 450A

Puke case green

لینک به دیدگاه

در ۴۷ دقیقه قبل، mamad-pc گفته است :

سلام

اول از مدیران تقاضا دارم تاپیک رو فعلا منتقل نکنن، هر وقت به نتیجه رسیدیم اون موقع انتقال بدن، چون احتیاج به راهنمایی فوری دارم

پسر خاله من میخواد یه سیستم با بودجه‌ای که تو عنوان گفتم تهیه کنه به همراه مانیتور، برای مدرسه لازم داره و بازی هم در حد بازی‌های معمولی رو اجرا کنه کافیه، با این بودجه بهترین سیستمی که میشه جمع کرد چیه؟

پیشاپیش ممنون برای راهنمایی..

IMG_20210919_225116.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...