رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

امروز یه واتر کولر ryujin360 خرید کردم

ولی فکر نکنم تمام هسته هاش تا ۴/۹ بره

من میخواستم همشو رو ۴/۴ اورکلاکش کنم

با این واتر کولر میشه روی ۴.۴ استیبلش کرد که دماش اکی باشه؟

دوستان یه پک ۳تایی فن rgb میخوام که هم دور فنش و جریان هواش مناسب باشه هم قیمت معقول

یه مدل گرین دیدم بنظرتون فنهای گرین خوبه؟

از بین اینا کدومشون خوبه یا 

ممنون میشم چنتا تا مدل بهم پیشنهاد بدید

https://torob.com/p/b1689a33-3e87-4f4c-b5d3-59031ea293ae/فن-خنک-کننده-کولر-مستر-مدل-masterfan-mf120-halo-3in1/

https://torob.com/p/f4448403-888e-4c8c-ab66-c18dde0e2297/فن-کیس-دیپ-کول-مدل-cf120-plus-3-fan/

https://torob.com/p/af6ded73-32df-481f-9176-6c8b78bea19d/فن-کیس-دیپ-کول-مدل-mf120-gt-3-in-1/

https://torob.com/p/b39c0bdd-5193-451c-8aef-67f8f1209bd0/فن-کیس-pccooler-corona-frgb-3-in-1-kit/

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

باسلام
چه نوع هاردی و با چه ظرفیتی رو میشه رو این مادربرد نصب کرد ؟
آیا میشود هارد ۱ترابایت رو این مادربرد نصب کرد؟
مادربرد G31M_S2L

لینک به دیدگاه

۴۰ دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است:

دوستان یه پک ۳تایی فن rgb میخوام که هم دور فنش و جریان هواش مناسب باشه هم قیمت معقول

یه مدل گرین دیدم بنظرتون فنهای گرین خوبه؟

از بین اینا کدومشون خوبه یا 

ممنون میشم چنتا تا مدل بهم پیشنهاد بدید

پک فن هوراکان گرین رو بگیر هم ARGB هست، و هم جریان هوای خوبی داره و هم قیمتش مناسبه.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، reza.f گفته است:

باسلام
چه نوع هاردی و با چه ظرفیتی رو میشه رو این مادربرد نصب کرد ؟
آیا میشود هارد ۱ترابایت رو این مادربرد نصب کرد؟
مادربرد G31M_S2L

سلام بله مشکلی نیست عزیز . 

لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، zen گفته است:

سلام بله مشکلی نیست عزیز . 

هارد اینترنال چه مدلی رو پیشنهاد میدید؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۶/۳۰ در 17:51، matrix.trixx گفته است:

نه دیگه در اون حدم نیست و من چیزی زیرش نگذاشتم ولی خوب بهتر بود پایه ای که قابلیت تنظیم ارتفاع داشت می گذاشتن البته شما می تونی بازویی بخری و مانیتور ساپورت می کنه منتها من پیگیر نبودم و برامم مهم نبود

دوستم ی چندتا دیگ سوال دیگه مانیتوری ک گرفتین کابل displayport همراهش بود یا باید جدا تهیه کنم ؟
اخه تو سایتی خوندم که برای G sync فعال کردن باید از اون کابل استفاده کنم 
اگر بخوام جدا تهیه کنم برند خاصی مد نظرتون هست ؟
و اینکه راستی با سایز 27 اینچ مشکلی ندارین ؟ باعث نمیشه چشما بیشتر خسته بشن ؟
من میخواستم از ی فروشگاهی خرید کنم اما اون مسئله panel lotery اذیتم میکنه! اگر ب مشکلی برخوردم بعد از خرید موظف هستن تعویض کنن یا باید با همون سر کنم؟
ایا ارزش داره که ی مانیتور دست دوم تهیه کنم و بدم لیون تستش کنه ؟ مثل این مورد  https://www.lioncomputer.com/used-products/show/6grx3/مانیتور-گیمینگ-27-اینچ-خمیده-ام-اس-آی-Optix-MAG272CQR 
یا هر مانیتور عمری داره و باز ب مشکل میخورم

ویرایش شده توسط lwiTchl
لینک به دیدگاه

۴۲ دقیقه قبل، lwiTchl گفته است:

دوستم ی چندتا دیگ سوال دیگه مانیتوری ک گرفتین کابل displayport همراهش بود یا باید جدا تهیه کنم ؟
اخه تو سایتی خوندم که برای G sync فعال کردن باید از اون کابل استفاده کنم 
اگر بخوام جدا تهیه کنم برند خاصی مد نظرتون هست ؟
و اینکه راستی با سایز 27 اینچ مشکلی ندارین ؟ باعث نمیشه چشما بیشتر خسته بشن ؟
من میخواستم از ی فروشگاهی خرید کنم اما اون مسئله panel lotery اذیتم میکنه! اگر ب مشکلی برخوردم بعد از خرید موظف هستن تعویض کنن یا باید با همون سر کنم؟
ایا ارزش داره که ی مانیتور دست دوم تهیه کنم و بدم لیون تستش کنه ؟ مثل این مورد  https://www.lioncomputer.com/used-products/show/6grx3/مانیتور-گیمینگ-27-اینچ-خمیده-ام-اس-آی-Optix-MAG272CQR 
یا هر مانیتور عمری داره و باز ب مشکل میخورم

درود دوست عزیز مانیتور همراهش یک کابل hdmi 2 هست و نیازی به خرید کابل display port نیست

سایز 27 سایز مناسب و استاندارد رزولوشن 2k هست و مشکلی نیست این مانیتور سامسونگ خمیدگیش 1000 رادیان هست و بر اساس استاندارد زاویه دید چشم ساخته شده و کمترین خستگی رو به همراه داره سایت سامسونگ اطلاعتش هست می تونید چک کنید

دوست عزیز panel lottery یک چیز تخصصی هست و 99 درصد خریدارا نمی دونن چی هست شما حساس نشو و با خیال راحت خریدت رو بکن خیر نشت نور اصلا شامل گارانتی نمیشه چه ایران چه خارج از ایران چون فقط در صفحه مشکی شما متوجهش میشی

مورد اخر پنل به نظر شما منطقی هست مانیتوری بخری که پنل نسل قبل سامسونگ باشه دست دوم باشه و  بالای 1 میلیون هم از مدل نوی سامسونگ گرونتر باشه؟؟؟ قطعا جواب خیر هست موفق باشید

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

پک فن هوراکان گرین رو بگیر هم ARGB هست، و هم جریان هوای خوبی داره و هم قیمتش مناسبه.

آرمین جان این مدل گرین بنظرتون بهتر نیست

جریان هواشم خیلی خوبه

https://emalls.ir/مشخصات_فن-کیس-گرین-مدل-GF120-RGB~id~4425783

کلا فنهای گرین کیفیتشون چطورن؟ارزش خرید دارن؟مثلا زود به مشکل بخورن

ویرایش شده توسط رضا موسوی
لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، رضا موسوی گفته است:

خیلی هم خوبن من تقریبا ۱.۵ ساله دوتا از gf 120 rgb تهیه کردم  هنوز که هنوزه عین ساعت کار میکنن  البته برا یکیش مشکل پیش اومده بود دادم گارانتی یه سرویسی کردن و فرستادن در کل هیچ مشکلی ندارن

لینک به دیدگاه

۲۸ دقیقه قبل، kiarash۹۱۷ گفته است:

خیلی هم خوبن من تقریبا ۱.۵ ساله دوتا از gf 120 rgb تهیه کردم  هنوز که هنوزه عین ساعت کار میکنن  البته برا یکیش مشکل پیش اومده بود دادم گارانتی یه سرویسی کردن و فرستادن در کل هیچ مشکلی ندارن

الان بهترین مدل فن rgb گرین کدوم مدله؟

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، رضا موسوی گفته است:

آرمین جان این مدل گرین بنظرتون بهتر نیست

جریان هواشم خیلی خوبه

https://emalls.ir/مشخصات_فن-کیس-گرین-مدل-GF120-RGB~id~4425783

این خوبه ولی فن رادایتوره، فن 2000 دور که برای کیس ببندی فقط آشغال و گرد و خاک جمع میشه توی کیس. خود فنش عالیه منم دارم روی ایرکولر بستم.

فن کیس نهایت 1200 یا 1500 دور باید باشه سرو صدا نداشته باشه.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، رضا موسوی گفته است:

الان بهترین مدل فن rgb گرین کدوم مدله؟

جمعا فکر کنم ۳ مدل گرین فن داره که نورپردازیش قابل کنترله

یه مدل اوایل با پک ۲ تایی فن rgb با نوار rgb اومد اگه درست یادم باشه 1200rpm  بودن  فن های خوبی نبودن و فقط جنبه نورپردازی داشتن

بعدش gf 120 rgb معرفی شد  که خیلی بهتر شده بود با 2100 rpm و جزو قدرتمند ترین فن ها شناخته میشن

و بعدش فن های هوراکان Argb معرفی شدن که پک ۳ عددی فن argb هستن با 1500 rpm  و یه مشکل اساسی دارن که توی بایوس یا نرم افزار های کنترل فن  برا ایسوس ai suite3 هست تشخیص داده نمیشن و حتما باید به هدر های cpu out یا خود هدر cpu fan وصل شن تا قابل شناسایی برای نرم افزار باشن 

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، kiarash۹۱۷ گفته است:

تو 3تا فن 1 دونه خراب اصلا خوب نیست کولر مستر 11 ساله داره کار میکنه دریغ از یبار سرویس

لینک به دیدگاه

46 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

تو 3تا فن 1 دونه خراب اصلا خوب نیست کولر مستر 11 ساله داره کار میکنه دریغ از یبار سرویس

حالا نمیدونم مشکلش از چی بوده وقتی میخواست کار کنه یه صدایی میداد مثل اینکه داره به یه چیزی ساییده میشه و وقتی کلا از نرم افزار rpm رو روی صفر میذاشتم بعد یه مدت تا با دست حولش نمیدادم کار نمیکرد ولی از اون لحظه که رفته برا سرویس و برگشته  فکر کنم ۷ ماهی میشه هیچ مشکلی نداشته

البته نسبت به قیمتش دیگه    فن کولرمستر قیمتش ماشالله داره

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

من جلوی کیسم ۳ تا فن کولر مستر دارم با دور فن ۱۸۰۰ ولی rgb نیستش و پشت همین فنها(جلوی کیس) واتر کولر ۳۶۰ بستم

بللای کیسم هم ۳ تا فن دیپ کول دارم با دور فن ۱۵۰۰ یا ۱۸۰۰

حتلا میخوام واتر کولر رو بالای کیس ببندم(اون ۳ تا فن دیپکول هم بالای واتر کولر باشه)

و جلوی کیس علاوه بر ۳تا فن کولر مستر

میخوام داخل کیس هم ۳ تا فن RGB ببندم

حالا که خوب باشه ببندم باید دور فنش اندازه اون کولر مستر باشه؟

وجه کلا چه مدلی خوبه؟

پس گرین نگیرم

حالا هر برندی معرفی میکنید ممنون میشم مدل دقیقشو بنویسید

ممنونم🙏🏼

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۶/۳۰ در ۱۵:۵۹، matrix.trixx گفته است:

درود دوست عزیز خرید مانیتور با هر پنلی معایب و مزایای خودشو داره

پنل ips شفافیت کمی بهتر رنگ ها و در عوضش کنتراست خیلی پایین تر که حدود 1000 هست و این مورد باعث میشه رنگ مشکی خاکستری نشون داده بشه

پنل va رنگ ها به شفافیت ips نیست ولی در عوضش کنتراست خیلی بهتر 2500 که خیلی بهتر صحنه های تاریک رو نشون میده

در مورد تخم مرغ شانسی که فرمودید کلا مانیتور ماهیت خریدش تخم مرغ شانسی هست و شما ممکن هست مانیتوری بخری که نشت نور داشته باشه به صورت ازار دهنده یا اینکه خیلی بک لایت تمیزی داشته باشه ربطی هم نداره نوع پنل ips باشه یا va چون نوردهی مانیتورها با یک رشته led سفید هست و نوسان نور وجود داره پس مانیتور پرفکتی وجود نداره در مورد پیکسل سوختگی و باقی موارد هم همینطور هست و هیچ چیز اثبات شده ای وجود نداره که عمر ips از va یا va از ipsبیشتر باشه حرف بدون سند و مدرک رو قبول نکنید از کسی می خواد مدیریت سایت باشه یا هر فرد دیگه ای

کارت 1660 برای رزولوشن 1080 مناسب هست و اگر مانیتور 2k بخرید می تونید در بازی رزولوشن رو بیارید 1080 و بازی کنید و خیر هیچ مشکلی برای مانیتور و قطعات با اینکار به وجود نمیاد

شخصا 5 سال هست از پنل va استفاده می کنم چون به نظرم هم در کل تصویر بالانس تری بهت میده هم اینکه va ارزانتر هست خودم هم علاقه دارم به مانیتور خمیده و ips فعلا در لیست من جایی نداره پیشنهادم خرید مانیتور 27 با رزولوشن 2k هست بسته به جیبتون البته ips با این قیمت پیدا نمی کنید و فک کنم حداقل باید 12 تومن هزینه کنید در مورد سلامتی چشمم با این مانیتورهای جدید خیالتون راحت باشه خیلی وضعیتتون بهتر میشه و قابل قیاس با تجربه الانتون نیست مانیتوری که شخصا استفاده می کنم مدل Odyssey G5 هست که اگر به مانیتور خمیده علاقه دارید سمتش برید قیمتش هم نگاه کردم زیر 10 میلیون از تهران قابل خرید هست موفق باشید

دوستم من مانیتور g5 رو سفارش دادم و امروز بدستم میرسه

میخاستم بدونم برای تست اولیه برنامه خاصی هست یا فقط تصاویر با رنگ های مختلف رو نگاه کنم؟ چجوریاس ممنون میشم کمک کنی

و لطفا اگه تنظیمات خاصی انجام دادی بهم بگو برای رنگ و نور و کنتراست و یا...

لینک به دیدگاه

۵۷ دقیقه قبل، lwiTchl گفته است:

دوستم من مانیتور g5 رو سفارش دادم و امروز بدستم میرسه

میخاستم بدونم برای تست اولیه برنامه خاصی هست یا فقط تصاویر با رنگ های مختلف رو نگاه کنم؟ چجوریاس ممنون میشم کمک کنی

و لطفا اگه تنظیمات خاصی انجام دادی بهم بگو برای رنگ و نور و کنتراست و یا...

مبارکت باشه عزیز فک کنم شما با گارانتی mit خریدی درسته؟ تست خاصی نداره صرفا همین تست های معمول رو انجام بدید که پیکسل سوختگی نداشته باشه کالیبره کردن هم سلیقه ای هست عزیز  شما رسید دستت اگر موردی داشتی پیام بده

لینک به دیدگاه

سلام

میخوام مانیتورم رو تعویض کنم . مانیتور فعلیم سامسونگ s24d332

قصد خرید مانیتور با هرتز بالاترم و اینکه 27 بگیرم بزرگتر باشه ولی سر تراکم پیکسل مردد شدم

مانیتور که انتخاب کردم گیگابایت m27f که fhd . بودجه فعلیم هم همین حدوده همین مانیتوره

من فقط درباره ی تراکم پیکسل فقط مطلب خوندم بازار رو هم گشتم این مانیتور رو باز نداشتن حتی 27 fhd هم نبود که ببینم 

حالا سوالم اینه:این تراکم پیکسل واقعا تاثیر داره ؟ استفاده هم فقط گیم لطفا یه راهنمایی کلی بکنید

با این مانیتور فعلیم مشکلی ندارم با اینکه کیفیت پنلش پایینه فقط به خاطر فریم و کارتی که گرفتم میخوام عوض کنم کارتمم هم 3070

مانیتور دیگه ای تو همین رنج قیمت میشناسید معرفی کنید لطفا(به غیر از مانیتور های تولید داخل و خمیده)

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام بنده اطلاعات مادربردمو این زیر مینویسم

میخواستم بدونم آیا گرافیک GTS 450 1Gبه مادربرد بنده میخوره؟

manufacturer: AsusTek Computer INC

model: P5P41T-LE

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، CeVeNaTo گفته است:

سلام بنده اطلاعات مادربردمو این زیر مینویسم

میخواستم بدونم آیا گرافیک GTS 450 1Gبه مادربرد بنده میخوره؟

manufacturer: AsusTek Computer INC

model: P5P41T-LE

میخوره

لینک به دیدگاه

دوستان من جلوی کیسم ۳ تا فن کولر مستر دارم با دور فن ۱۸۰۰ ولی rgb نیستش و پشت همین فنها(جلوی کیس) واتر کولر ۳۶۰ بستم

بالای کیسم هم ۳ تا فن دیپ کول دارم با دور فن ۱۵۰۰ یا ۱۸۰۰

حالا میخوام واتر کولر رو بالای کیس ببندم(اون ۳ تا فن دیپکول هم بالای واتر کولر باشه)

میخوام داخل کیس هم ۳ تا فن RGB ببندم(یعنی کلا ۶تا-۳تا بیرون و ۳ تا داخل کیس)

حالا فنی که میخوام ببندم باید دور فنش اندازه اون کولر مستر باشه؟اگه بیشتر یا کمتر باشه مشکل داره؟

وکلا چه مدلی خوبه؟

پس گرین نگیرم

ممنونم🙏🏼

دیپ کول یا کولر مستر یا....؟؟؟

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، رضا موسوی گفته است:

دوستان من جلوی کیسم ۳ تا فن کولر مستر دارم با دور فن ۱۸۰۰ ولی rgb نیستش و پشت همین فنها(جلوی کیس) واتر کولر ۳۶۰ بستم

بالای کیسم هم ۳ تا فن دیپ کول دارم با دور فن ۱۵۰۰ یا ۱۸۰۰

حالا میخوام واتر کولر رو بالای کیس ببندم(اون ۳ تا فن دیپکول هم بالای واتر کولر باشه)

میخوام داخل کیس هم ۳ تا فن RGB ببندم(یعنی کلا ۶تا-۳تا بیرون و ۳ تا داخل کیس)

حالا فنی که میخوام ببندم باید دور فنش اندازه اون کولر مستر باشه؟اگه بیشتر یا کمتر باشه مشکل داره؟

وکلا چه مدلی خوبه؟

پس گرین نگیرم

ممنونم🙏🏼

دیپ کول یا کولر مستر یا....؟؟؟

نیازی به خرید فن ندارید دور پایین ها جلو دور بالاها پشت یا بالا    واتر کولر اگه قرار بود 2 طرف فن داشته باشه تولید کننده حتما استفاده میکرد 

لینک به دیدگاه

اگه بخوام 

1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

نیازی به خرید فن ندارید دور پایین ها جلو دور بالاها پشت یا بالا    واتر کولر اگه قرار بود 2 طرف فن داشته باشه تولید کننده حتما استفاده میکرد 

آخه رو خیلی اسمبلها میبینم غیر از فنهای واتر کولر ۳ تا فن هم اضافه پشتش میبندن،اگه بخوام واتر کولرو بالا ببندم و ۳ تا فن هم بالای واتر کولر ببندم باید اون ۳ تا فنهایی که میخوام بالای کیس ببندم دور تند باشن یا کند؟

وجلو مگه نباید هرچه هوای خنک وارد بشه بهتره؟که مثلا از فنهای بیشتر واسه وارد شدن هوا استفاده کنیم؟وبالا هم که واتر کولره و پشت که هوای گرمه خارج بشه؟ 

ویرایش شده توسط رضا موسوی
لینک به دیدگاه

۲۳ ساعت قبل، HAM۳D گفته است:

سلام

میخوام مانیتورم رو تعویض کنم . مانیتور فعلیم سامسونگ s24d332

قصد خرید مانیتور با هرتز بالاترم و اینکه 27 بگیرم بزرگتر باشه ولی سر تراکم پیکسل مردد شدم

مانیتور که انتخاب کردم گیگابایت m27f که fhd . بودجه فعلیم هم همین حدوده همین مانیتوره

من فقط درباره ی تراکم پیکسل فقط مطلب خوندم بازار رو هم گشتم این مانیتور رو باز نداشتن حتی 27 fhd هم نبود که ببینم 

حالا سوالم اینه:این تراکم پیکسل واقعا تاثیر داره ؟ استفاده هم فقط گیم لطفا یه راهنمایی کلی بکنید

با این مانیتور فعلیم مشکلی ندارم با اینکه کیفیت پنلش پایینه فقط به خاطر فریم و کارتی که گرفتم میخوام عوض کنم کارتمم هم 3070

مانیتور دیگه ای تو همین رنج قیمت میشناسید معرفی کنید لطفا(به غیر از مانیتور های تولید داخل و خمیده)

ممنون

ممنون از مدیران

اگه جواب میگرفتم از اینجا که تاپیک جداگونه نمیزدم قبلا پرسیدم جوابی نگرفتم حداقل میزاشتین یه روز باشه بعد انتقالش میدادی😑

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...