رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

۲ دقیقه قبل، slash_slash گفته است:

برای مادبردهای ایسوس که می دونم سوراخ نسل قبلی هم تعبیه شده نیازی به براکت نیست بقیه برندها نمی دونم

البته برخی کولینگ های بادی بزرگ ممکنه با برخی مدل ها نخورن( به خاطر گیر کردن به هیت سینک) اما برای واترها چیزی نشنیدم

ممنون 

البته پیچ هاش ارتفاعش با نسل قبل فرق داره که خود سایت کورسیر هم مدل جدیدش رو گذاشته برای فروش ولی خب تو ایران پیدا نمیشه 

نگرانیم اینکه اختلاف ارتفاع باعث بشه خوب کیپ نشه به سطح پردازنده 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۲۸ دقیقه قبل، slash_slash گفته است:

برای مادبردهای ایسوس که می دونم سوراخ نسل قبلی هم تعبیه شده نیازی به براکت نیست بقیه برندها نمی دونم

البته برخی کولینگ های بادی بزرگ ممکنه با برخی مدل ها نخورن( به خاطر گیر کردن به هیت سینک) اما برای واترها چیزی نشنیدم

بعید میدونم مشکلی باشه کولر مستر v6دارم از 775 تا 1200 دارمش 😅 

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

برای 11400 بین این سه تا مین کدومو پیشنهاد میکنین؟؟ مورد بهتر تو همین رنج قیمت بود اطلاع بدین

Rog srtrix B560 f gaming wifi

Giga Z590 UD AC

Asus PRIME Z590-P

لینک به دیدگاه

سلام

بنده میخوام یه ارتقایی بدم

قطعاتی که فعلا دارم Asus Rog strix b365f با 8400 هست

پردازنده مد نظر 11400 یا 10100 هست

الان من نمیدونم سری 400 رده بالا مثل Xii hero با 10100 بخرم یا یا همون 10100f با Z590F  و یا مادربرد رده متوسط سری 500 مثل b560A rog با 11400 بردارم

نظر خودم رو xii هست چون همیشه مادربرد برام تو اولویته نسبت به cpu

بعدش یه سوال

چرا تعداد خازن های صدا توی نسل 500 کم شده؟  مثلا رو برد خودم 9 تا خازن وجود داره درحالی که مثلا b560a دارای 7 خازن هست

سوال آخرم اینکه کیفیت صدای xii hero بهتره یا B560 ؟  طبق اون چیزی که من دیدم تو سایت ها xii hero برتری داره ولی گفتم یه بار هم بپرسم 

برای من مادربرد ارزش بیشتری داره تا قدرت cpu همیشه سعی کردم گزینه ای رو انتخاب کنم که مادربرد بهتری داشته باشه  مادربرد برام تو اولویته

لینک به دیدگاه

با درود

با توجه به اینکه پردازنده 8400 دارید، ارتقا به پردازنده 11400 حدود 20-25% تفاوت قدرت براتون ایجاد میکنه که شما توی همین نسل میتونید فقط پردازنده 9600kf خریداری کنید و عملا قدرت 11400 رو داشته باشید + پتانسیل اورکلاک و بخاطر این پردازنده پیشنهاد بنده این هستش که ارزش تغییر نسل نداره

پردازنده 10100 رو هم که کلا فکرشو نکنید که قدرتش دقیقا معادل پردازنده فعلیتونه و این مورد که دیگه کلا ارتقا محسوب نمیشه

حالا بیایم فرض کنیم به توضیحات بالای بنده توجه نکردید و بهرحال قصد ارتقا و تغییر نسل دارید 😁

اگر قصد خرید پردازنده سری آنلاک یا همون سری K یا Kf و یا نیاز به استفاده از XMP رو دارید بهتر هست برد سری Z تهیه کنید که توانایی اورکلاک و مدیریت بهتر منابع داشته باشید. مثلا اگر قصد خرید پردازنده 11400 ویا 10100 دارید و فرکانس رمتون هم 2400 هست که به XMP نیاز نداره، توصیه نمیشه برد Z تهیه کنید چون عملا استفاده خاصی نمیتونید از برد Z کنید و تفاوتی با سری b نخواهد کرد

قطعا مادربرد هیرو مادربرد بسیار عالی هستش با قابلیت های بسیار خفن که اگر شما پردازنده آنلاک نداشته باشید از بیشتر قابلیت های مربوط به اورکلاکینگش نمیتونید استفاده کنید.

حالا اگر هم اصرار دارید به خرید سری Z اگر قصد خرید پردازنده نسل 10 رو دارید، برد سری 400 تهیه کنید، ولی اگر قصد خرید نسل 11 دارید حتما برد سری 500 تهیه کنید که بتونید از PCI-E نسل چهارم هم روی مادربردتون به خوبی استفاده کنید

و در نهایت توصیه برادرانه اینکه سعی کنید اکثریت بودجه رو به خرید پردازنده اختصاص بدید در نهایت پردازنده هست که کار پردازش رو برای شما انجام بده و گول یسری قابلیت هایی که شاید ماهی یک بار هم استفاده نکنید و روی برد های سری ROG هست رو نخورید 😁

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، danyal.fa79 گفته است:

با درود

با توجه به اینکه پردازنده 8400 دارید، ارتقا به پردازنده 11400 حدود 20-25% تفاوت قدرت براتون ایجاد میکنه که شما توی همین نسل میتونید فقط پردازنده 9600kf خریداری کنید و عملا قدرت 11400 رو داشته باشید + پتانسیل اورکلاک و بخاطر این پردازنده پیشنهاد بنده این هستش که ارزش تغییر نسل نداره

پردازنده 10100 رو هم که کلا فکرشو نکنید که قدرتش دقیقا معادل پردازنده فعلیتونه و این مورد که دیگه کلا ارتقا محسوب نمیشه

حالا بیایم فرض کنیم به توضیحات بالای بنده توجه نکردید و بهرحال قصد ارتقا و تغییر نسل دارید 😁

اگر قصد خرید پردازنده سری آنلاک یا همون سری K یا Kf و یا نیاز به استفاده از XMP رو دارید بهتر هست برد سری Z تهیه کنید که توانایی اورکلاک و مدیریت بهتر منابع داشته باشید. مثلا اگر قصد خرید پردازنده 11400 ویا 10100 دارید و فرکانس رمتون هم 2400 هست که به XMP نیاز نداره، توصیه نمیشه برد Z تهیه کنید چون عملا استفاده خاصی نمیتونید از برد Z کنید و تفاوتی با سری b نخواهد کرد

قطعا مادربرد هیرو مادربرد بسیار عالی هستش با قابلیت های بسیار خفن که اگر شما پردازنده آنلاک نداشته باشید از بیشتر قابلیت های مربوط به اورکلاکینگش نمیتونید استفاده کنید.

حالا اگر هم اصرار دارید به خرید سری Z اگر قصد خرید پردازنده نسل 10 رو دارید، برد سری 400 تهیه کنید، ولی اگر قصد خرید نسل 11 دارید حتما برد سری 500 تهیه کنید که بتونید از PCI-E نسل چهارم هم روی مادربردتون به خوبی استفاده کنید

و در نهایت توصیه برادرانه اینکه سعی کنید اکثریت بودجه رو به خرید پردازنده اختصاص بدید در نهایت پردازنده هست که کار پردازش رو برای شما انجام بده و گول یسری قابلیت هایی که شاید ماهی یک بار هم استفاده نکنید و روی برد های سری ROG هست رو نخورید 😁

ممنونم از نظرتون

ولی کلا میخوام برم نسل جدید

من اورکلاک نمیکنم    ولیکن رم رو تا خرخره کشش پر میکنم  و سری K هیچوقت نمیگیرم چون واقعیت نمیخوام بیوفتم دنبال خنک کردنش

پس به نظرتون اینکه xii hero برای من بهترین گزینست؟ اینم بگم فعلا برای این مادربرد 10100 میندازم  و بعد ها صد درصد تعویضش میکنم

یه سوال

کدومشون کیفیت صدایی بهتری دارن؟ نزدیک 10 ملیون پول اسپیکر دادم نمیخوام تجربه بدی باشه برام https://pangoly.com/en/compare/motherboard/asus-rog-maximus-xii-hero-wi-fi-vs-asus-rog-strix-z590-e-gaming-wifi

نمونش تو این لینک زده چیپ های صوتی متفاوتن و مدل هر کدومشون رو زده        کدوم مورد چیپ قوی تری داره؟

3 ساعت قبل، danyal.fa79 گفته است:

اون خنک سازی که مد نظر شماست بیشتر توی آی ناین ها و آی سون های خیلی رده بالا مطرح میشه اونم برای زمانی که اینتل برگشت به عقب زده بود و از لحیم استفاده نمیکرد که الان اگه اشتباه نکنم دیگه خیلی وقته از لحیم استفاده میکنه و آی فایو ها و آی سون های tdp حدود ۹۵ با راحتی با یه aio 240 و یا یه فن تاور خنک میشن حالا اگه کولینگی که دارید رو هم بفرمایید میتونم نظر دقیق تری بهتون بدم که مناسب هست یا خیر

اگر میخواید بعدا آپگرید کنید و برد z490 تهیه میکنید، بنظرم توی همون پردازنده های نسل ۱۰ سیر کنید و سراغ نسل ۱۱ نرید چون عملا فرق خاصی با نسل ۱۰ نمیکنن حالا شاید یسری فرق های ریز برای کاربری های خاص

در مورد صدا تخصص خاصی ندارم ولی ندیده میتونم بگم هردو کارت صدای آنبورد قوی دارن و براتون کم نمیذارن 

کولینگ خاصی ندارم همون فن اینتله

فعلا بله میخوام Z490 هیرو بگیرم ولی هنوز شک دارم که چیپ Z590 رو دارم از دست میدم ولی خوب این هیرو هست اون یکی استریکس که ترجیحم هیرو هست

یه مدتی با i3 10100 سر میکنیم حالا بعد ها ببینم شرایط چطور میشه

اسپیکر هایی که خریدم هارمن کاردن Soundsticks 4 هستن میخوام بهترین نتیجه رو بگیرم

ممنونم از شما جهت راهنمایی

2 ساعت قبل، danyal.fa79 گفته است:

خواهش میکنم

فن اینتل هست که خوب دیگه پس بیخیال کلا سری k واقعا پتانسیلشو نداره ولی من جای شما بودم حتی به خاطر زیبا شدن سیستم خودم یکم هزینه میکردم و واترکولر ARGB میگرفتم حتی اگه پردازندم با فن اینتل کارش راه میوفتاد

الان دقیقا همینم پردازندم 9400F هست که کاملا با فن اینتل اوکیه ولی روش واترکولر GREEN EVO 360 هست فقط برای اینکه سیستم زیباتر بشه 😅 خالی از لطف نیست بگم با این کولر حتی اگه فن هاش رو هم وصل نکنم دما تو گیم از ۷۰ بالاتر نمیره 😂

اسپیکر های sound stick آرایششون 2:1 کاناله هست که در هر صورت کارت صدای خیلی قوی نمیطلبن و مثل اسپیکر های 7:1 نیستن که نیاز به تفکیک خفنی داشته باشن، خودشون هم صدای بسیار بلند و شفافی دارن و بنظرم خیلی روی کارت صدا مانور ندید

یه سوال منم پاسخ واضحی ندادید، فرمودید رم رو تا خرخره پر میکنید، خوب این حتی توی مادربرد های سری h هم مشکلی نداره رم رو تا آخر پر کنید، آیا رمتون رو اورکلاک هم میکنید و یا از xmp استفاده میکنید؟

حالا شاید یه واترکولر 240 کورسیر بندازم فعلا اولویت تعویض باندل هست

نه            رم رو نه اور میکنم نه xmp رو فعال میکنم  مستقیم میرم تو بایوس و به صورت دستی فرکانس انتخاب میکنم

خوب همون عملکرد مشابه xmp هست تفاوتی نداره به اون صورت 😅

بسیارم عالی پس با این حساب فرکانس رمتون بالاتر از فرکانس ساپورت شده رسمی توسط پردازندست درسته؟ (بالاتر از ۲۶۶۶)

نه والا  فعلا همون 2666 هستxD چون مادربردم هم تا همون 2666 پشتیبانی میکنه

خوب اگه رمتون هم 2666 هست قصد اورکلاک پردازنده و رم رو هم ندارید طبق چیزی که خودتون فرمودید اصلا شک نکنید فقط برید سراغ سری B چون اگر سراغ Z برید عملا برای چیزی هزینه میکنید که نمیتونید استفاده کنید

فکر کنم منظورم رو نتونستم به خوبی برسونم   رم فعلیم 3200 هست و با توجه به محدودیت مادربرد روی 2666 تنظیم شده

و اینکه اون مادربرد رو فقط برا ساپورت رم و ... اینا نمیخوام   بلکه به عنوان کیفیت سری مکسیموس و چیپ صوتیش میخوام

1 ساعت قبل، danyal.fa79 گفته است:

آها درسته خوب پس حتما سری Z بگیرید که بتونید حداقل از رمتون به خوبی استفاده کنید

فکر میکنم پاسخ سوالاتتون رو گرفتید و بایم سوالی بود در خدمتتون هستم

موفق باشید 😎👌🏼

خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون

بله دیگه حداقل رممون به یه مقامی برسه😅 بله جواب سوال هام رو گرفتم متشکرم از شما

انشالله همین Rog maximus Xii hero رو تهیه خواهم کرد

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است:

ممنونم از نظرتون

ولی کلا میخوام برم نسل جدید

من اورکلاک نمیکنم    ولیکن رم رو تا خرخره کشش پر میکنم  و سری K هیچوقت نمیگیرم چون واقعیت نمیخوام بیوفتم دنبال خنک کردنش

پس به نظرتون اینکه xii hero برای من بهترین گزینست؟ اینم بگم فعلا برای این مادربرد 10100 میندازم  و بعد ها صد درصد تعویضش میکنم

یه سوال

کدومشون کیفیت صدایی بهتری دارن؟ نزدیک 10 ملیون پول اسپیکر دادم نمیخوام تجربه بدی باشه برام https://pangoly.com/en/compare/motherboard/asus-rog-maximus-xii-hero-wi-fi-vs-asus-rog-strix-z590-e-gaming-wifi

نمونش تو این لینک زده چیپ های صوتی متفاوتن و مدل هر کدومشون رو زده        کدوم مورد چیپ قوی تری داره؟

اون خنک سازی که مد نظر شماست بیشتر توی آی ناین ها و آی سون های خیلی رده بالا مطرح میشه اونم برای زمانی که اینتل برگشت به عقب زده بود و از لحیم استفاده نمیکرد که الان اگه اشتباه نکنم دیگه خیلی وقته از لحیم استفاده میکنه و آی فایو ها و آی سون های tdp حدود ۹۵ با راحتی با یه aio 240 و یا یه فن تاور خنک میشن حالا اگه کولینگی که دارید رو هم بفرمایید میتونم نظر دقیق تری بهتون بدم که مناسب هست یا خیر

اگر میخواید بعدا آپگرید کنید و برد z490 تهیه میکنید، بنظرم توی همون پردازنده های نسل ۱۰ سیر کنید و سراغ نسل ۱۱ نرید چون عملا فرق خاصی با نسل ۱۰ نمیکنن حالا شاید یسری فرق های ریز برای کاربری های خاص

در مورد صدا تخصص خاصی ندارم ولی ندیده میتونم بگم هردو کارت صدای آنبورد قوی دارن و براتون کم نمیذارن 

3 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است:

کولینگ خاصی ندارم همون فن اینتله

فعلا بله میخوام Z490 هیرو بگیرم ولی هنوز شک دارم که چیپ Z590 رو دارم از دست میدم ولی خوب این هیرو هست اون یکی استریکس که ترجیحم هیرو هست

یه مدتی با i3 10100 سر میکنیم حالا بعد ها ببینم شرایط چطور میشه

اسپیکر هایی که خریدم هارمن کاردن Soundsticks 4 هستن میخوام بهترین نتیجه رو بگیرم

ممنونم از شما جهت راهنمایی

خواهش میکنم

فن اینتل هست که خوب دیگه پس بیخیال کلا سری k واقعا پتانسیلشو نداره ولی من جای شما بودم حتی به خاطر زیبا شدن سیستم خودم یکم هزینه میکردم و واترکولر ARGB میگرفتم حتی اگه پردازندم با فن اینتل کارش راه میوفتاد

الان دقیقا همینم پردازندم 9400F هست که کاملا با فن اینتل اوکیه ولی روش واترکولر GREEN EVO 360 هست فقط برای اینکه سیستم زیباتر بشه 😅 خالی از لطف نیست بگم با این کولر حتی اگه فن هاش رو هم وصل نکنم دما تو گیم از ۷۰ بالاتر نمیره 😂

اسپیکر های sound stick آرایششون 2:1 کاناله هست که در هر صورت کارت صدای خیلی قوی نمیطلبن و مثل اسپیکر های 7:1 نیستن که نیاز به تفکیک خفنی داشته باشن، خودشون هم صدای بسیار بلند و شفافی دارن و بنظرم خیلی روی کارت صدا مانور ندید

یه سوال منم پاسخ واضحی ندادید، فرمودید رم رو تا خرخره پر میکنید، خوب این حتی توی مادربرد های سری h هم مشکلی نداره رم رو تا آخر پر کنید، آیا رمتون رو اورکلاک هم میکنید و یا از xmp استفاده میکنید؟

2 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است:

حالا شاید یه واترکولر 240 کورسیر بندازم فعلا اولویت تعویض باندل هست

نه            رم رو نه اور میکنم نه xmp رو فعال میکنم  مستقیم میرم تو بایوس و به صورت دستی فرکانس انتخاب میکنم

خوب همون عملکرد مشابه xmp هست تفاوتی نداره به اون صورت 😅

بسیارم عالی پس با این حساب فرکانس رمتون بالاتر از فرکانس ساپورت شده رسمی توسط پردازندست درسته؟ (بالاتر از ۲۶۶۶)

نه والا  فعلا همون 2666 هستxD چون مادربردم هم تا همون 2666 پشتیبانی میکنه

خوب اگه رمتون هم 2666 هست قصد اورکلاک پردازنده و رم رو هم ندارید طبق چیزی که خودتون فرمودید اصلا شک نکنید فقط برید سراغ سری B چون اگر سراغ Z برید عملا برای چیزی هزینه میکنید که نمیتونید استفاده کنید

فکر کنم منظورم رو نتونستم به خوبی برسونم   رم فعلیم 3200 هست و با توجه به محدودیت مادربرد روی 2666 تنظیم شده

آها درسته خوب پس حتما سری Z بگیرید که بتونید حداقل از رمتون به خوبی استفاده کنید

فکر میکنم پاسخ سوالاتتون رو گرفتید و بایم سوالی بود در خدمتتون هستم

موفق باشید 😎👌🏼

لینک به دیدگاه

b560 دارم با 11400 رم هم 2تا 8 3200 سوالی بود در خدمتم

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

سلام دوستان. مادربردم گیگا b360 هست و 2 تا کانکتور m.2 داره. قراره هارد 1ترا بایت سامسونگ 980 m.2 رو بخرم. کار خاصی با پی سی انجام نمیدم. بیشتر وب گردی هست. و چون حیطه مطالعاتم توی شبکه هست، گاهی از شبیه سازهایی مثل vmware و سیسکو پکت تریسر و ... استفاده میکنم. چندماه یکبار هم یک گیمی میزنم.

1- الان به نظرتون این هارد 1 ترا زیاد نیست؟ میخوام دیگه عمری باشه و پی ارتقا نباشم. اینم بگم خودم یک هارد 1 ترا وسترن دیجیتال دارم که ویندوز 10 هم روی اون نصب شده و داره پر میشه.

2- میخوام این ssd رو هم 2تا پارتیشن کنم 50، 50 یا 60،40 یا ... که نصفش بره برای ویندوز و نصب ایمیجهای برنامه vm workstaion و بقیش بذارم برای ذخیره برنامه ها و سیستم عامل و فایلهایی مهم و سنگین. به نظرتون اگر بخوام هی ایمیجها رو نصب و پاک کنم عمرش زود تموم نمیشه؟

------

در انجمن همسایه دوستی مشورت داد و خرید کردم.

لینک به دیدگاه

سلام . در انجمن همسایه دوستی مشورت داد و خرید کردم از فافا. تایپیک میتونه قفل بشه اگر مدیران صلاح بدونن

لینک به دیدگاه

سلام 

دوستان تا قیمت 2200 حافظه ssd چی پیشنهاد میدید؟ 

نظر خودم روی دو مورد زیر هست یکی

Western Digital 1TB WD Blue SN550 NVMe Internal SSD - Gen3 x4 PCIe 

یکی هم

XPG GAMMIX S50 Lite 512GB PCIe Gen4x4 M.2 2280 

مادربرد و سی پی یو از نسل 4 پشتیبانی میکنن و مشکلی نیست

اولویت اول من طول عمر هست اولویت دوم سرعت و اولویت سوم ظرفیت

ممنون میشم راهنمایی کنید  @ARMIN

لینک به دیدگاه

۲۳ دقیقه قبل، amirreza گفته است:

سلام 

دوستان تا قیمت 2200 حافظه ssd چی پیشنهاد میدید؟ 

نظر خودم روی دو مورد زیر هست یکی

Western Digital 1TB WD Blue SN550 NVMe Internal SSD - Gen3 x4 PCIe 

یکی هم

XPG GAMMIX S50 Lite 512GB PCIe Gen4x4 M.2 2280 

مادربرد و سی پی یو از نسل 4 پشتیبانی میکنن و مشکلی نیست

اولویت اول من طول عمر هست اولویت دوم سرعت و اولویت سوم ظرفیت

ممنون میشم راهنمایی کنید  @ARMIN

سلام اگر درگاه M.2 مادربردت سینک خنک کننده داره، GAMMIX S50 Lite رو بگیر، اگر نداره Samsung 970 Evo Plus 500G رو بگیر

لینک به دیدگاه

۱۵ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

سلام اگر درگاه M.2 مادربردت سینک خنک کننده داره، GAMMIX S50 Lite رو بگیر، اگر نداره Samsung 970 Evo Plus 500G رو بگیر

درود.ممنون از راهنمایی

مادربرد هیت سینک داره. ولی یک سوال

این مدل سامسونگ رو چندجا خوندم فکر کنم خودتون هم اشاره کرده بودید که سری ساخت جدید قطعات و کیفیت سری ساخت قبل رو نداره .همچنان سری قبل هم گیر میاد یا همین سری ساخت جدیدش هم خوبه ؟چون میتونم و ارزشش رو داره که 600 700 بزارم رو بودجه و یک ترابایتش رو تهیه کنم اگر کیفیتش مورد تایید باشه ؟گارانتی اصلی سامسونگ الان داخل بازار چیه یا کدام گارنتیش بهتره؟تاکیدم روی 1 ترا بیشتر برای افزایش  TBW و سرعت هست تا ظرفیت در دسترس.

لینک به دیدگاه

53 دقیقه قبل، amirreza گفته است:

درود.ممنون از راهنمایی

مادربرد هیت سینک داره. ولی یک سوال

این مدل سامسونگ رو چندجا خوندم فکر کنم خودتون هم اشاره کرده بودید که سری ساخت جدید قطعات و کیفیت سری ساخت قبل رو نداره .همچنان سری قبل هم گیر میاد یا همین سری ساخت جدیدش هم خوبه ؟چون میتونم و ارزشش رو داره که 600 700 بزارم رو بودجه و یک ترابایتش رو تهیه کنم اگر کیفیتش مورد تایید باشه ؟گارانتی اصلی سامسونگ الان داخل بازار چیه یا کدام گارنتیش بهتره؟تاکیدم روی 1 ترا بیشتر برای افزایش  TBW و سرعت هست تا ظرفیت در دسترس.

متاسفانه از سری قبل 1 ترابایتش در بازار نیست یا اگر باشه خیلی کمه. من خودم دو هفته پیش یک ترابایت 970Evo Plus رو تهیه کردم و نسل جدید بود. وقتی نیست، مجبوری نسل جدید تهیه کنید.

بهترین گارانتی های سامسونگ آواژنگ و MIT هستند، بدترینشون الماس ایران چون همین الان یکی از دوستان SSD اش خرابه و عوض نمیکنند میگن باید کامل بسوزه تا عوضش کنیم. به صرف وجود ارور حافظه کاری انجام نمیدن. بنابراین گارانتی الماس ایران برای هارد دیسک و اس اس دی = کشک خالص. یعنی اس اس دی بی گارانتی بخرید فرقی با گارانتی الماس ایران نداره.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

بهترین گارانتی های سامسونگ آواژنگ و MIT هستند، بدترینشون الماس ایران چون همین الان یکی از دوستان SSD اش خرابه و عوض نمیکنند میگن باید کامل بسوزه تا عوضش کنیم. به صرف وجود ارور حافظه کاری انجام نمیدن. بنابراین گارانتی الماس ایران برای هارد دیسک و اس اس دی = کشک خالص. یعنی اس اس دی بی گارانتی بخرید فرقی با گارانتی الماس ایران نداره.

سلام
فکر میکنم چند وقت پیش بود که یکی از دوستان فروم SSD ش رو low level format کرده بود و دیگه سیستم این SSD رو شناسایی نمیکرد ، از شما راهنمایی خواسته بود و اگر اشتباه نکنم گفته بودید که کارش تموم شده و باید به فکر خرید SSD جدید باشه . حالا سوالی که دارم اینه که اگر SSD رو به این سبک فرمت کنیم ، گارانتی قبول میکنه یا اینکه میتونه تشخیص بده که دستکاری شده ؟

لینک به دیدگاه

۳۳ دقیقه قبل، m.reza گفته است:

سلام
فکر میکنم چند وقت پیش بود که یکی از دوستان فروم SSD ش رو low level format کرده بود و دیگه سیستم این SSD رو شناسایی نمیکرد ، از شما راهنمایی خواسته بود و اگر اشتباه نکنم گفته بودید که کارش تموم شده و باید به فکر خرید SSD جدید باشه . حالا سوالی که دارم اینه که اگر SSD رو به این سبک فرمت کنیم ، گارانتی قبول میکنه یا اینکه میتونه تشخیص بده که دستکاری شده ؟

والا بستگی داره کدوم گارانتی باشه؟

لینک به دیدگاه

۴ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

والا بستگی داره کدوم گارانتی باشه؟

مثلا همین الماس ایران که چوب لا چرخ ملت میکنه !

وقتی میگن ssd باید بسوزه تا تعویضش کنیم و تا نسوخته خدماتی ارائه نمیدن ، خب بیایم با این روش کاری کنیم که ssd مشکل دار ، فاتحه ش خونده بشه .

اون موقع چه بهونه ای میتونن بیارن ؟

لینک به دیدگاه

۴۴ دقیقه قبل، m.reza گفته است:

مثلا همین الماس ایران که چوب لا چرخ ملت میکنه !

وقتی میگن ssd باید بسوزه تا تعویضش کنیم و تا نسوخته خدماتی ارائه نمیدن ، خب بیایم با این روش کاری کنیم که ssd مشکل دار ، فاتحه ش خونده بشه .

اون موقع چه بهونه ای میتونن بیارن ؟

اولا فرمت Low level حافظه های SSD رو میخوره و از بین میره. همین کار حجم رایت عظیمی رو به اس اس دی در مدت کوتاهی تحمیل می کنه و این حجم رایت شده در SMART لاگ میشه و لاگش هم قابل خوندنه. پس اگر اس اس دی از این روش بسوزه، الماس که هیچی، هیچ گارانتی اس اس دی شما رو قبول نمیکنه. در همه جای دنیا همینطوریه، یعنی گارانتی اس اس دی اینطوری تعریف میشه که فلان مدت زمان و یا فلان میزان رایت. وقتی شما میزان رایت استاندارد رو رد کنید اتوماتیک گارانتی باطله تو همه جای دنیا.

اگر قصد شما از سوختن اس اس دی تعویض گارانتیه، من روشش رو بلد نیستم. دیشب به یکی از دوستان که اصرار داشت گفتم برق 220 رو وصل کن بهش اگر خودت زنده موندی و اثری از سوختگی بر اس اس دی باقی نموند، میتونی برای گارانتی اقدام کنی. در غیر این صورت نمیشه.

وانگهی، شما اگر مسئولیت پذیر باشی، با کوچکترین حرکتی اون مسئولیت پذیری رو نشون میدین، نیازی به کلک زدن و زیر آبی رفتن نیست. مثلا اینکه من بگم فقط با فلان نرم افزار اگر ارور بده من قبول میکنم، این نشون میده شما اصلا آدم مسئولیت پذیری نیستی، بعد شما به یه همچین آدمی چطوری میخوای با کلک مسئولیت پذیری یاد بدی؟ اون هزار تا کلک میزنه که نباشه، شما با کلک میخوای طرف رو وادار کنی باشه؟ نمیشه، تلاش بیهوده است.

لینک به دیدگاه

من که خوشبختانه پام به گارانتی زیاد باز نشده

اما هر باری که رفتم با چرندیات جالبی رو به رو شدم

کلا فقط سام سرویس بدون اذیت کارش رو کرد با گرین الباقی به نحوی سعی کردن از زیرش در برن که نتونستن

گارانتی لایف کار به کتک کاری رسید در نهایت چک نوشتن رفتم بعدم با هم رفیق شدیم(لایف یادمه لپ تاب یکی رو شکونده بودن دیگه هم روشن نمی شد می گفتن کار خودت بوده ما هم نتونستیم درستش کنیم طرف می گفت این روشن می شد شکسته هم نبود می گفتن ثابت کن کار ماست پس)

گارانتی سازگار باز کتک کاری شد یک مبلغی گرفتن هارد نو بهم دادن(می گفتن هر مبلغی که فاکتور خریدیم بهت می دیم گفتم شما ماشینت به قیمت اون زمان به من بفروش منم هاردم پول اون زمان می گیرم) کلا من ندیدم سازگار تا یک مبلغی چیزی از کسی نگیره جنس عوض کنه کلا حالش اینکه بگه از جنس شما رو نداریم یک مبلغ ناعدلانه بگیرن از طرف عوضش کنن با همه داشتن همین کار رو می کردن

گارانتی گرین انصافا با یکم اصرار من عوضش کردن با اینکه ایراد اونجا مشاهده نشد

گارانتی سام سرویس هم ایراد روز تعویض خود به خود از بین رفته بود اما بازم عوض کردن خودشونم اومدن منزل هیچ پولیم نگرفتن

کلا من خیلی مراقبت می کنم و علمی هم مراقبت می کنم نه وسواسی اما به هر حال گاهی ایرادات تولید هست یا بد شانسی نمی شه کاریش کرد اما احساس می کنم الان پاتون به گارانتی برسه عمرا براتون دیگه کاری بکنن خوشبختانه دیگه پام باز نشده و دعا می کنم هیچ کدومتون هم پاتون به گارانتی باز نشه

همه ی این ها به یک طرف چرندیات و بهانه هایی که گارانتی ها میارن از همه جالب تره سوالات مسخره ای که می پرسن و توجیحاتی که میارن به یک طرف

ویرایش شده توسط slash_slash
لینک به دیدگاه

سلام

یه ssd گرفتم 120گیگ 

برا اینکه فریم تو یازی ها پایدار تر باشه باید حتما هم ویندوز رو اون ssd نصب باشه هم بازی ؟ یا همون بازی کافیه؟

پیشنهادتون چیه ویندوز روش نصب کنم یا بزارم برا بازی -الان یه هارد 2ترا hdd دارم

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، HAM۳D گفته است:

سلام

یه ssd گرفتم 120گیگ 

برا اینکه فریم تو یازی ها پایدار تر باشه باید حتما هم ویندوز رو اون ssd نصب باشه هم بازی ؟ یا همون بازی کافیه؟

هر دو تاش عزیز

اما اگر باید یکی انتخاب بشه قطعا ویندوز هست البته 120 هم برای بازی کمه هم ویندوز

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، HAM۳D گفته است:

سلام

یه ssd گرفتم 120گیگ 

عزیز ssd هیچ تاثیری روی فریم نداره فقط باعث میشه لود بازی سریع تر باشه

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، mitternacht گفته است:

عزیز ssd هیچ تاثیری روی فریم نداره فقط باعث میشه لود بازی سریع تر باشه

ایشون گفتن پایدار تر که درست گفتن لگ یا استاتر بازی کمتر می شه

ویرایش شده توسط slash_slash
لینک به دیدگاه

سلام سیستم من اینه:

msi h310m gaming plus

core i3 8100

gtx950

8gb ddr4 2400 cl15 g skill ripjaws v F4-2400C15-8gvr

https://www.gskill.com/product/165/184/1536039764/F4-2400C15D-8GVR

سپیوی من تا فرکانس 2400 بیشتر ساپورت نمی کنه، می خواستم یه رم 8 گیگ دیگه مثله مال خودم بگیرم اما پیدا نکردم (اگه کسی سراغ داره اطلاع بده، خریدارم) حالا فرض می کنیم پیدا نمیشه، به نظرتون چه رمی بگیرم که با رم خودم مچ بشه و دوال کانال بشه؟ بودجه هم نهایت 900 ت هست.

از اونجایی که نمی تونم از نظر افزایش فرکانس ارتقا بدم برای همین تایمینگ رم برام مهمه، رم خودم رو الان روی تایمینگ 14 گذاشتم، چند مدل رم دیدم که به نظرم خوب بودن:

1. کینگستون hyperx fury 8gb 2400 cl15 HX424C15FB

https://www.kingston.com/germany/en/memory/search/discontinuedmodels?partId=HX424C15FB2%2F8

https://www.kingston.com/germany/en/memory/search/discontinuedmodels?partId=HX424C15FB3%2F8

قیمت 870 ت دیدم اما مشکل اینه که فیکش توی سایتها و بازار موجوده که رنگ بردش سبز هست و تایمینگ هم فک کنم 17 یا 18 باشه. حضوری هم بخوام بخرم توی بازار اهواز فک نکنم پیدا بشه کلا. برای همین ریسک داره بخرم بعد فیک باشه... حوصله دردسر ندارم...

2. gskill Aegis DDR4 2400 8gb F4-2400C15S-8GIS

https://www.gskill.com/specification/165/185/1535967723/F4-2400C15S-8GIS-Specification

قیمت 940 دیدم البته اگه واقعا cl15 باشه، چون یه جا دیدم 870 میداد پرسیدم گفتن مدل cl17 هستش. در کل هیت سینک نداره و برای همین از نظر دماش یکم نگرانم.

وقتی دیدم گزینه های زیادی توی فرکانس 2400 جلوم نیست، گفتم شاید فرکانس 2666 یا 3000 هزار با تایمینگ 16 بگیرم، بعد با پایین اوردن فرکانس روی 2400 تایمینگ هم بهتر کنم و مثلا بزارم روی 15 یا 14 (مثله رم خودم که الان می تونم توی بایوس بزارمش روی 2133 و تایمینگ 13) توی این فرکانس ها دو مورد نظرمو جلب کرد:

1.GIGABYTE Memory 8GB (1x8GB) 2666MHz GP-GR26C16S8K1HU408

https://www.gigabyte.com/Memory/GIGABYTE-Memory-2666MHz-8GB#kf

قیمت بین 880 ت 910 ت دیدم. اما همونطوری که گفتم تایمینگ 16 هست و هرچقدر هم سرچ کردم ندیدم کسی با اندرکلاک کردن تایمینگ این رم رو بهتر کرده باشه. البته یه نفر توی تلگرام بهم گفت تایمینگ 16 این رم تبلیغاته و در اصل 19 هست. اونم می خواسته همین رم رو بخره اما چون توی یه عکس دیده بود که 19 هست پشیمون شده بود. از این جهت باز یه مقدار دو دل شدم.

2.gskill Aegis DDR4-3000MHz CL16-18-18-38 1.35V 16GB (2x8GB) F4-3000C16D-16GISB

https://www.gskill.com/product/165/185/1536026353/F4-3000C16D-16GISB

https://divar.ir/v/۱۶گیگ-رم-3000-ddr4-تمیز-و-سالم-همراه-ضمانت_قطعات-و-لوازم-جانبی_اهواز_زیتون-کارمندی_دیوار/QYmbuFIA

توی دیوار دیدم، اگه بتونم فروشنده رو راضی کنم یکی شون رو بخرم، به نظرم بتونم با کم کردن فرکانس از 3000 به 2400 تایمینگ رو به جای 16-18-18-38 بزارم روی 15-15-15-35.

حالا به نظرتون کدومو بگیرم، مورد اول یعنی کینگستون بدجوری نظرمو گرفته مخصوصا که سایتی که می خوام ازش خرید کنم، همراهش یه ssd adata xpg sx6000 هم میخوام بگیرم و با کد تخفیف روی هم میشه 1 میلیون 690 ت.

اگه پیشنهاد دیگه ای دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.🙏❤️

آیدی تلگرامم OgomnamO

ویرایش شده توسط amymor
لینک به دیدگاه

سلام

چند وقتی میشه که تو فکر خرید یدونه ssd با قیمت مناسب هستم (مثلا 800-700 تومن "یا در صورت نیاز افزایش بودجه") که بتونم درایو C سیستم و برنامه هایی مثل پریمیر پرو رو روش نصب کنم. توی پیام خصوصی هم از آرمین عزیز چند تا سوال کردم و چند تا گزینه ای که داشتم رو دادم که در نهایت ایشون گفتن اس اس دی اپیسر انتخاب بهتری هست. حقیقتا دیگه روم نشد راجب سرعت و اینجور مسایل (که مثلا نسبت به HDD چقد تفاوت توی سیستم ایجاد میشه) سوال بپرسم گفتم اینجا یه تاپیک بزنم و اگه دوستان دیگه گزینه ای دارن که فکر میکنن حالا قیمتش مناسب تره، سرعتش بیشتره یا هرچیزی پیشنهاد بدن. خیلی ممنونم از همگی :)

ADATA SU650 120GB

Lexar NS100 128GB

Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD 240GB

PNY CS900 240GB

Apacer AS350 Panther 256GB

(ترجیحا با حافظه 256/240 گیگ پیشنهادات تون رو بدید چون احتمالا اگر 120 باشه بعدا فضا کم میارم)

ویرایش شده توسط EHSANRF
حذف لینک‌ها مطابق قوانین فروم
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...