رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان با بودجه نهایت 47 می خواهم مادربورد، سی پی یو و گرافیک بخرم. برای 3d studio و کورل ویدیو. چه کانفیگی پیشنهاد می دید؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان عزیز

من مادربورد z170i pro gaming asus که لینکش گذاشتم دارم

قیمت و خرید مادربورد ایسوس Z170I PRO GAMING| | لیون کامپیوتر (lioncomputer.com)

و رم corsair 8gb 2400mhz روش نصبه.

رم کورسیر Vengeance LPX 8GB 2400MHz CL16 DDR4 | لیون کامپیوتر (lioncomputer.com)

الان میخواستم یه رم 8گیگ دیگه بخرم.اما همون مدل ناموجوده.آیا این همون مدله؟

قیمت و خرید رم کورسیر VENGEANCE LPX 8GB 2400MHz CL16 | لیون کامپیوتر (lioncomputer.com)

میشه این دو مدل رو با هم به مادربوردم اتصال بدم؟ اگر پیشنهادی هست بفرمایید

لینک به دیدگاه

سلام،

تصمیم دارم یه سیستم قوی ببندم برای کارهای پردازشی سنگین و تعداد زیاد ماشین مجازی و بازی های روز و گاهی شاید رندر.
تا حد امکان پرچم دار و مطابق تکنولوژی روز؛ یه چیز خدا باشه دیگه 🙂

فقط کیس، احتمالاً با قطعات زیر، مگر چیز خاصی نیاز باشه که ندونم و لطفاً اضافه کنید.

- بودجه: 100م تومن. (اگه کمه بگید یه فکری کنم 🙂 )
- پردازنده: فک کنم الان پرچم دار Intel Core i9-12900K باید باشه مگر چیز بهتری پیشنهاد بدید.
- مادربرد: ایده ای براش ندارم ولی خدا باشه دیگه 🙂
- رم: حداقل 64 گیگ خوبه، اگه ارزون بیافته 128 هم بشه چه بهتر، نسل DDR5 مثکه تازه اومده، اگر پیشنهاد بشه و خیلی گرونش نکنه. چون فک کنم مادربردم تحت تاثیر قرار بده.
- اس‌اس‌دی: حداقل 1 ترا
- اچ‌دی‌دی: دارم، نیاز ندارم.
- منبع تغذیه: نمیدونم، اما هارد و چیز میز معمولاً زیاد وصل میکنم و کارت گرافیک هدف نهاییم بالاترین مدل خواهد بود.
- کیس: نمیدونم، کلاً فک کنم RGB باشه بهتره. اما ظاهری بسیار ساده.
- خنک کننده آبی: دوستم تازه یه مدل بروز گرفته میگه توی کار سنگین بسیار زیاد صدا میده. این منو نگران کرده. (خیلی خیلی برام مهمه مطلقاً صدایی نداشته باشه)
- گرافیک: البته "با و بدون" کارت گرافیک! چون یه گرافیک GTX 1650 4 GIG دارم و از طرفی هنوز نمیدونم میخوام چیکار کنم، اولویت گرافیک برای بازیه اما شاید بخوام بعداً ماینم کنم! 🙂 و خب میدونم الان بهترین کارت به تنهایی حدود 100 تومنه. برای همین شاید با همونی که دارم سر کنم تا بعداً یه چیز خوب بخرم. 
ولی اگر سیستمم خیلی کمتر از بودجم شد، حتی با یکم هزینه بیشتر کارت گرافیک مناسب و بهتر از 1650 موقتی پیشنهاد باشه خوبه تا توی فاز بعدی گرافیک رو ارتقا بدم، حداقل 4 پورت خروجی مانیتور بده. کلاً نمیدونم گرافیکو چیکار کنم 🙂 ولی خلاصه نمیخوام بخاطر کارت گرافیک، سیستم رو فدا کنم و کم بزارم.

اگر بازم پیشنهادی برای بودجه بیشتر از این داشتید بگید استقبال میکنم، یهو دیدید جو گیر شدم اضافه کردم! 🙂

ببخشید اگه طولانی شد و پیشاپیش ممنونم 🙂
ویرایش شده توسط NabiKAZ
لینک به دیدگاه

سلام.

بین واتر کولر های زیر کدوم رو پیشنهاد میکنید و چرا؟

Gamer Storm Castle 240EX

CASTLE 240EX RGB GAMER STORM

کورسیر مدل H100x

سیلوراستون مدل SST-PF240-ARGB

GAMMAXX L240 A-RGB

مدل سی پی یو هم 3600xt هست.

لینک به دیدگاه

سلام به همگی

من قصد دارم CPU سیستمم رو ارتقاء بدم به آخرین گزینه ای که قابل ساپورت توسط این مادر بورد هست.

میدونم که مادربردم سوکتش AM2 هست .

البته چند تا از سایتای خارجی رو سرچ کردم و خیلی چیزی سر درنیاوردم.یه عزیز لطف کنه آخرین CPU که مادر بورد من ساپورتش میکنه و بهش میخوره و البته ممکنه هنوز تو بازار بصورت نو یا دست دوم وجود داشته باشه ، معرفی کنه. ممنون از همگی

تصویر:

326f71f2_8259_44fc_8c6b_96bf23611b2c.jpg

ویرایش شده توسط sys_co2
لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر من این باندل رو دارم 

ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO Motherboard. x370

cpu 2600

به نظرتون با تعویض cpu به 3700x چه قدر تغییر در سیستم دیده می شود 

یک سوال دیگر دارم این است با این مادربرد که دارم البته با 3700x مثلا اگر در یک بازی با یک گرافیک 6600xt 70 فریم بگیریم با همین گرافیک با یک مادربرد pci4 باشد و cpu 3700x چند فریم می گیرم آیا ارزش دارد فقط سیپیو رو  تعویض کنم 

باcpu 2600 تا چه گرافیکی میشه کامل بدون گلوگاه استفاده کرد

ویرایش شده توسط HEGMATANE
لینک به دیدگاه

داداش باید نسل ده بگیر یا یازده خیلی خوبن تو بازی این سی پی یو ها دیگه عمرشون تموم شده

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۴ در 16:16، HEGMATANE گفته است:

دوستان راهنمایی کنید 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۵ در ۲۰:۵۸، hamedjinmo۵ گفته است:

داداش باید نسل ده بگیر یا یازده خیلی خوبن تو بازی این سی پی یو ها دیگه عمرشون تموم شده

بودجه ندارم تغییر کلی بدهم قصد می خواهم سیپیو رو عوض کنم کمی قوی تر باشد که در بازی کم تر اذیت کنه برای آینده در مورد سوال دیگه جواب دارید بدهید ممنون 

22 ساعت قبل، Hadi MP گفته است:

تغییر بصورت بهبود لگ ها ریز خواهد بود ولی اونقدر زیاد نیست که فکر میکنید. اگر قصد هزینه دارید به اینتل نسل ۱۲ و رایزنی که آخر سال معرفی خواهد شد فکر کنید. باندل فعلیتون کافیه.

این آخر سال همین 1400 است. این بهبود مثلا چقدر است نسبت به اون مثال که زدم چقدر است

با این رایزان 2600 تا چه گرافیک میشه استفاده کرد

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۶ در ۲۲:۴۲، Hadi MP گفته است:

آخر سال 2022! میزان بهبود گرامی به مصرف شما ارتباط مستقیمی داره. نگفتین چطور گیم هایی بازی میکنید؟ الان میزان لود 2600 چقدره؟ چون بیشتر گیم ها به گرافیک فشار میارن تا پردازنده. ولی بعضی گیما به سیپیو هم فشار سنگین میدن! 
با 2600 هر گرافیکی میشه استفاده کرد ولی بالای 3060TI گلوگاه خواهد بود. 3060 و RX6600  گلوگاه کمی میشه که اونقدر معلوم نخواهد شد. البته بازم میگم به گیم مدنظر شما هم ارتباط داره. /

توصیه شخصی: اگر همین الان با گرافیک موجودتون تو بازی 100% نمیشه؛ بجای تغییر پردازنده ابتدا گرافیک ارتقا بدین و شرایط بسنجین. مقدار رم نگفتین؟ 16 تا 24 در شرایط فعلی مناسبه. 24 Sweet spot به حساب میاد.

سلام بیشتر بتل فید بازی می کنم با فوتبال بازی های دیگه به ندرت 

یه 1050ti داشتم فروختم رفت یه 1060 تست کردم در بتل v فکر کنم 50  60 درصد cpu لود میشد 

الان گرافیک ندارم یا 6600xt خرید می کنم یا 3060ti

16 گیگ رم دارم

24 Sweet spot منظور از  چیه 

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان و متخصصان در زمینه کامپیوتر.

من به تازگی تصمیم گرفتم یک مادربرد که از نسل پردازنده اینتل نسبتا جدید پشتیبانی میکنه بخرم و منظورم از نسبتا جدید یعنی نسل ششم و هفتم . چون هدفم انجام کارهای دانشجویی و فتوشاپ و وبگردی و فیلم دیدنه .

خب اولش قصد داشتم مادربردی بگیرم که از نسل های جدیدتر اینتل پشتیبانی کنه یعنی پردازنده های نسل هشتم و نهم ولی باتوجه به اینکه قیمت پردازنده های این نسل به شدت بالا رفته واقعا بودجه من جوابگوی این قیمتا نیست . در نهایت تصمیم گرفتم مادربرد ایسوس مدل H110M-K رو بخرم که دارای چیپ ست h110 هست و از 32 گیگ رم ddr4 و پردازنده های اینتل نسل ششم و هفتم پشتیبانی میکنه که گفته میشه از بهترینای زمان خودشه و هنوز هم کارایی داره و میخوام پردازنده intel core i3 6100 باهاش استفاده بکنم. و حالا چندتا سوال برای من به وجود اومده که درخواست دارم از هرکسی که اطلاعاتی درمورد این مادربرد و در این زمینه داره به من کمک کنه . مشکرم.

1-آیا هوز این مادربرد ارزش خرید داره و پاسخگوی نیازهای من هست؟ در غیر اینصورت راه حلی دارید که به سراغ مادربردهای رده بالاتر برم که از نسل هشتم و نهم پشتیبانی میکنند و هزینه کمتری داشته باشند؟ اخه مشکل من فقط قیمت پردازنده های این نسله که شدیدا گرون شده و ترجیح دادم برم سراغ نسل ششم و هفتم.spacer.png

2-داخل مشخصات مادربرد در سایت ایسوس ذکر شده از رم ddr4 با فرکانس 2133 مگاهرتز پشتیبانی میکنه . یعنی اگر من رم ddr4 با فرکانس 2400 مگاهرتزی روی این مادربرد بندازم سیستمم بالا نمیاد یا به مادربرد اسیب وارد میشه؟

3-آیا این مادربرد از ویندوز 11 پشتیبانی میکنه؟

4-چه پاوری برای این مادربرد بخرم که قیمت خوبی داشته و هم از کیفیت بالایی برخوردار باشه که باتوجه به کارهایی که گفتم انجام میدم نیازمو برطرف کنه؟

لینک به دیدگاه

درود دوستان 
من الان دوتا رم 1333 دارم,یکی 2 و یکی هم 4گیگ(جمعا 6گیگ)
سی پی یو هم 3470 هستش 
اگه یدونه رم 8گیگ 1600 بخرم,توی پرفورمنس سیستم تفاوتی حس میکنم؟(اهل گیم نیستم)
حالا منهای اینکه که یدونه ssd هم دارم
ممنون میشم راهنماییم کنین

و اگه قرار شد بخرم بین کینگستون و کروشیال و ترنسند کدوم رو بخرم؟

------------------

درود دوستان
سی پیوی فعلیم 3470 هست تا الان با همون فن معمولیش کار میکرده
میخام یدونه فن درست و حسابی براش بخرم این مدلِ notus95 کارشو راه میندازه؟بودجم هم 400ایناست
ممنون

ویرایش شده توسط Hamid20
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۶ در ۰۹:۳۲، m!dn!ght گفته است:

کاهش قیمت

سلام دوستان من یک سی پی یو نسل 6  از core i5 دارم بخوام ارتقا بدم با نسل ده چه بندلی نیاز هست بدون کارت گرافیک ؟؟

لینک به دیدگاه

اگر بازی نمیکنید تغییر خاصی ایجاد نمیشه. شما اگر درصدی دنبال  ارتقا هستید  همون رم 2 رو به 4 تبدیل کنید کفایت میکنه.  مارکش هم ترجیحا همون مدل رم 4 فعلیتون

کولر نوتوس 200 دارم6 ماه کارکرده فقط با تمام لوازم.  اگر خواستید تقدیم میکنم .

لینک به دیدگاه

مدل زیر رو دارم ، 2600k در حالت بیکاری دما زیر 40 تو لود زیر 60 بدون اورکلاک هست 

gammaxx 400 v2

لینک به دیدگاه

با سلام و عرض ادب

با توجه به اینکه هم با سیستم میخوام برنامه نویسی کنم و هم بازی کنم

بین رم ddr4 3600 cl18  و ddr4 3200 cl16 کدوم بهتر جواب میده با cpu i5 11500 ؟

لینک به دیدگاه

سلام

من لپتاپم یه اس اس دی 256 ام2 داره

میخواستم بدونم اگه بخوام بفروشمش و بعد بجاش یه 512 گیگ بگیرم، چقدر باید بذارم رو پولم؟

قیمت کردم 512 گیگ ظاهرا حدود 2-3 تومنه

256 کار کرده(ولی سالم منطقا) چقدر می‌ارزه کسی اطلاعی داره؟

لینک به دیدگاه

۵۴ دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

سلام

من لپتاپم یه اس اس دی 256 ام2 داره

میخواستم بدونم اگه بخوام بفروشمش و بعد بجاش یه 512 گیگ بگیرم، چقدر باید بذارم رو پولم؟

قیمت کردم 512 گیگ ظاهرا حدود 2-3 تومنه

256 کار کرده(ولی سالم منطقا) چقدر می‌ارزه کسی اطلاعی داره؟

سلام
از قیمت ها خیلی اطلاعی ندارم
اما برای اینکه دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن مدل ssd ، مقدار حجمی که روش رایت شده و وضعیت گارانتی ش رو رو باید بگید .

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ در ۰۱:۲۹، Ali.Ch گفته است:

با سلام و عرض ادب

با توجه به اینکه هم با سیستم میخوام برنامه نویسی کنم و هم بازی کنم

بین رم ddr4 3600 cl18  و ddr4 3200 cl16 کدوم بهتر جواب میده با cpu i5 11500 ؟

سلام.

توی این مورد اولویت با حجم رم و بعد فرکانس و تاخیر اون هست. پس اگه به صورت حرفه ای برنامه نویسی نمیکنید و قرار نیست از نرم افزار های تولید محتوا هم استفاده کنید رم با فرکانس 3200 توصیه میشه.

لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، m.reza گفته است:

سلام
از قیمت ها خیلی اطلاعی ندارم
اما برای اینکه دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن مدل ssd ، مقدار حجمی که روش رایت شده و وضعیت گارانتی ش رو رو باید بگید .

حجم فک کنم همش تاحالا پر و خالی شده شاید 10-20 گیگش دست نخورده مونده باشه نمیدونم
گارانتی نداره
مدلشو از کجا ببینم؟

لینک به دیدگاه

با سلام،میخوام روی مادربرد h570 pro wifi  ایسوس قطعات اسمبل کنم بهترین قطعاتی که با این مادربرد همگی باهم مچ میشن ممنون میشم راهنمایی کنید چی هست،رم ۳۲ گیگ ۴ کانال(بودجه ۶ ۷ میلیون)،سی پی یو کور ای ۷ یا کور ای ۹ نسل ۱۰ یا ۱۱(بودجه ۸ تا ۱۳ میلیون)،گرافیک ۶ یا ۸ گیگ با بودجه حدودی ۲۰ میلیون تومان،اس اس دی ام ۲ یک ترا بودجه(۲ تا ۴ میلیون)،واتر کولینگ بودجه حدودی ۳ تا ۴ میلیون،پاور ماژولار که قدرت کافی داشته باشه و عمر کنه بودجه ۳ تا ۴/۵ میلیون،...با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

میخواستم یک هارد بنفش دو ترا خریداری کنم با دو مدل متفاوت با پارت نامبرهای متفاوت روبرو شدم .

wd-purple-wd20purz

wd-purple-wd22purz

مدل اولی داخل مشخصات بافر 64 مگ زده 

مدل دومی بافر 256 زده 

شک کردم بخاطر بافر 256 مدل پایینی از نوع SMR باشه ولی جایی ندیدم نوشته باشه که SMR هست و چند سایت هم دیدم زدن CMR هست.

خب نظر شما چیه کدام مدل بهتر هست ؟

@ARMIN

لینک به دیدگاه

۲۴ دقیقه قبل، amirreza گفته است:

سلام

میخواستم یک هارد بنفش دو ترا خریداری کنم با دو مدل متفاوت با پارت نامبرهای متفاوت روبرو شدم .

wd-purple-wd20purz

wd-purple-wd22purz

مدل اولی داخل مشخصات بافر 64 مگ زده 

مدل دومی بافر 256 زده 

شک کردم بخاطر بافر 256 مدل پایینی از نوع SMR باشه ولی جایی ندیدم نوشته باشه که SMR هست و چند سایت هم دیدم زدن CMR هست.

خب نظر شما چیه کدام مدل بهتر هست ؟

@ARMIN

سلام،

اگرچه دیده شده که گاهی وسترن دیجیتال مثل سگ دروغ میگه، ولی خوب، چاره ای نیست و بیا اعتماد کنیم به دیتا شیت وسترن و باور کنیم WD22PURZ از نوع CMR و به خاطر کش بیشتر اونو برداریم.

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

سلام دوتا cpu هست :

یکی 2هسته 4مگ کش با فرکانس3.2

اون یکی 4هسته 8مگ کش با فرکانس2.66

هردو اینتل هستند 

میخواستم بدونم کدوم بهتره

لینک به دیدگاه

خب یه کارت 3080 12 gb قبل عید سفارش دادم و می‌خوام یه CPU مناسب بگیرم براش بنظرتون 12400 کفایت می‌کنه یا 12600 بگیرم؟ اینم بگم رزولوشنی که بازی می کنم 4k و نهایت 2k هستش

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mohsen۶۷ گفته است:

خب یه کارت 3080 12 gb قبل عید سفارش دادم و می‌خوام یه CPU مناسب بگیرم براش بنظرتون 12400 کفایت می‌کنه یا 12600 بگیرم؟ اینم بگم رزولوشنی که بازی می کنم 4k و نهایت 2k هستش

i5-12600kf

i7-12700

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...