رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

21 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

سلام.

دنبال کیسی هستم که فضای خوبی برای نصب منبع تغذیه ocpt 850 گرین داشته باشه.

کیس من z4  آستیاک هست که باعث ایجاد مشکل برای مدیریت کابل شده و پاور شده.

تا ۷ میلیون تومن میتونم هزینه بکنم.

با تشکر.

.

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
58 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

میدونم فضای مدیریت کابل این کیسا خوب نیست  ولی فکر کنم شماهم حوصله به خرج ندادید به هرحال به همین بهونه این 2 کیس رو پیشنهاد میکنم :

1 : cougar darkblader x5

2: https://www.lioncomputer.com/product/wmnxz/DeepCool-MATREXX-55-V3-ADD-RGB-4F-Mid-Tower-Case

ولی اگرم میخواید از نهایت بودجه استفاده کنید این مورد هست :

lian-li o11 dynamic evo

برادر مشکل ایشون طول پاور و کمبود جا برای اسمبل هست

پاور 850 گرین 180 میل طول دارن

کیس دیپ کول 170 میل و کیس کوگار 180 میل طول برای پاور دارن

دو کیسی که پیشنهاد دادین اصلا پاور ایشون جا نمیشه یعنی از چاله در بیای بیوفتی تو چاه

کیس لیانلی هم همون 220 میل طول داره که کیس لیانلی لنکول 216 هم داره یعنی از این لحاظ فرقی ندارن و عرض کردم قابلیت جداسازی محفظه هارد برای کابل کشی راحتر داره

پاور بنده هم 150 میل طول داره که مشکلی تو نصب تو کیس خودم نداشتم و فضای کافی برای کابلها هست

مشخصات کیس ایشون هم زده 235 میل ساپورت پاور اگه از این فضا نتونستن استفاده کنن تنها راه چارش برداشتن محفظه هارد کیس لیانلی 216 یا انتخاب کیس بزرگتری هست که ساپورت بیشتر طول پاور دارن

اگه مشکل کمبود فضا و راحت بودن برای اسمبل هستید کیسهای لیانلی امکانات خوبی دارن یا مشکل طول پاور هست که بالاتر عرض کردم اگه هر دو مشکل هستن تنها راه چاره برداشتن فضای هارد دیسک هست یا دنبال کیسهای دیگه ای باید باشید که فکر نکنم پیدا بشه

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

میدونم فضای مدیریت کابل این کیسا خوب نیست  ولی فکر کنم شماهم حوصله به خرج ندادید به هرحال به همین بهونه این 2 کیس رو پیشنهاد میکنم :

1 : cougar darkblader x5

2: https://www.lioncomputer.com/product/wmnxz/DeepCool-MATREXX-55-V3-ADD-RGB-4F-Mid-Tower-Case

ولی اگرم میخواید از نهایت بودجه استفاده کنید این مورد هست :

lian-li o11 dynamic evo

سلام.

برای مدیریت کابل حوصله به خرج دادم و مدیریتش کردم.

ولی مسئله اصلی این هست که کابل هایی که داخل محفظه پاور قرار دارن و به کانکتور ها وصل میشن تحت فشار هستن و این مورد باعث میشه که قرار دادن و خارج کردن پاور با کابل های متصل شده بهش به آسونی نباشه و کابل ها فضای زیادی برای قرار گیری نداشته باشن.

31 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

برادر مشکل ایشون طول پاور و کمبود جا برای اسمبل هست

پاور 850 گرین 180 میل طول دارن

کیس دیپ کول 170 میل و کیس کوگار 180 میل طول برای پاور دارن

دو کیسی که پیشنهاد دادین اصلا پاور ایشون جا نمیشه یعنی از چاله در بیای بیوفتی تو چاه

کیس لیانلی هم همون 220 میل طول داره که کیس لیانلی لنکول 216 هم داره یعنی از این لحاظ فرقی ندارن و عرض کردم قابلیت جداسازی محفظه هارد برای کابل کشی راحتر داره

پاور بنده هم 150 میل طول داره که مشکلی تو نصب تو کیس خودم نداشتم و فضای کافی برای کابلها هست

مشخصات کیس ایشون هم زده 235 میل ساپورت پاور اگه از این فضا نتونستن استفاده کنن تنها راه چارش برداشتن محفظه هارد کیس لیانلی 216 یا انتخاب کیس بزرگتری هست که ساپورت بیشتر طول پاور دارن

اگه مشکل کمبود فضا و راحت بودن برای اسمبل هستید کیسهای لیانلی امکانات خوبی دارن یا مشکل طول پاور هست که بالاتر عرض کردم اگه هر دو مشکل هستن تنها راه چاره برداشتن فضای هارد دیسک هست یا دنبال کیسهای دیگه ای باید باشید که فکر نکنم پیدا بشه

سلام. به جز موردی که پیشنهاد دادید کدوم کیس ها قابلیت جدا سازی محقظه هارد دیسک رو دارن؟ واقعا چرا توی کیس های میان رده موردی نیست که از لحاظ محفظه پاور مشکلی نداشته باشه!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
6 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است:

سلام. به جز موردی که پیشنهاد دادید کدوم کیس ها قابلیت جدا سازی محقظه هارد دیسک رو دارن؟ واقعا چرا توی کیس های میان رده موردی نیست که از لحاظ محفظه پاور مشکلی نداشته باشه!!

راجب سایر کیس ها اطلاعی ندارم این کیس خودم دارم و قبلا ازش ریوو دیدم و امکانات شخصی سازی جالبی داره نسبت به قیمتی که پرداخت میکنید واقعا میشه گفت مفته

پایینش هم محفظه ای برای ورودی فنهای پایینی داره که اونم میشه جدا کرد و اسمبل راحتر کرد

پیشنهاد میکنم اگه قصد خریدشو داشتید چند تا ریوو ازش ببینید

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

سلام.

برای مدیریت کابل حوصله به خرج دادم و مدیریتش کردم.

ولی مسئله اصلی این هست که کابل هایی که داخل محفظه پاور قرار دارن و به کانکتور ها وصل میشن تحت فشار هستن و این مورد باعث میشه که قرار دادن و خارج کردن پاور با کابل های متصل شده بهش به آسونی نباشه و کابل ها فضای زیادی برای قرار گیری نداشته باشن.

من کیسم گرین Magnum Evo هست و دارای ارتفاع زیاد (485x200x525).مشکلی که داشتم پاور 1350 وات گرین به زور میرفت داخل

https://green.ir/products/case/magnum-evo

تو مشخصات زده تا 230 میلیمتر.تو دیجی کالا قیمتش زده 2.9. اگر میتونی بگیر.معادل اون کیس گرین استرایکر Green Striker ولی قیمتش فضایی است.

یک مورد دیگه گرین Green GRIFFIN G7 اونم تا 230 میلیمتر.( ارتفاع عرض 495x215x515 )

یا کیس دیگه MSI MPG GUNGNIR 100P که قیمتش تو بازار تا 4.5 است

https://www.msi.com/PC-Case/MPG-GUNGNIR-100P/Specification

که مشخصاتش نوشته تا 200 میلی متر و دارای ارتفاع و عرض زیاد (510x227x525)

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
9 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

https://tabagt.com/product/awest-case-gt-av401-fb/

این مورد تا 280 میل ساپورت پاور داره باقی موارد هم خودتون چک کنید قیمتشم حدود 8 میلیونه

لینک به دیدگاه

.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

سلام و وقت بخیر

حرف شما درسته ولی یه موضوعی بنظرم هست این وسط ؛گیرین فاصله پشت کیس تا باکس هارد رو درنظر گرفته ،در صورتی که دیپکول سایز خود پاور رو درنظر گرفته و حالا یه فاصله ای هم برحسب ماکزیمم طول پاور تا باکس هارد داره که البته نمیدونم چه مقدار هست ولی بنظرم اینقدری هست که اگر 1سانت هم طول پاور بیشتر باشه مشکلی پیش نیاد؛اما مشکل ایشون تاجایی که من متوجه شدم فاصله طولی برای کابل های پاور نیست ،مشکلشون فاصله سینی مادربرد با کاور پشت کیس هست که موقع بستن کیس فشار وارد میکنه به کابل .

اگه مشکل کابل کشی پشت مادربرد هست که کیس لیانلی خودم دارم خیلی خوبه فضای خوبی برای کابل کشی داره و بی نیاز به بست و اینجور چیزا

کاور پایین باز میشه برای اسمبل راحتر و سقف هم باز میشه

محفظه هارد میتونی برداری اسمبل کنی بعد دوباره بزاری سر جاش

در کل پاور ایشون 180 میل طول دارن که کیس دیپ کول 170 میل در نظر گرفته که جا نمیشه کوگار هم هیچی لب به لب

اگر بخوان کیس بزرگتری بردارن لیانلی لنکول 3 یا همونی که بالاتر لینک دادم بهتره براشون

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

سلام و وقت بخیر

حرف شما درسته ولی یه موضوعی بنظرم هست این وسط ؛گیرین فاصله پشت کیس تا باکس هارد رو درنظر گرفته ،در صورتی که دیپکول سایز خود پاور رو درنظر گرفته و حالا یه فاصله ای هم برحسب ماکزیمم طول پاور تا باکس هارد داره که البته نمیدونم چه مقدار هست ولی بنظرم اینقدری هست که اگر 1سانت هم طول پاور بیشتر باشه مشکلی پیش نیاد؛اما مشکل ایشون تاجایی که من متوجه شدم فاصله طولی برای کابل های پاور نیست ،مشکلشون فاصله سینی مادربرد با کاور پشت کیس هست که موقع بستن کیس فشار وارد میکنه به کابل .

سلام. 

من مشکل خاصی با فضای پشت سینی مادربرد ندارم.

مشکل اصلی من ابعاد محفظه پاور هست که باعث میشه به کابل های داخل محفظه فشار بیاد.

لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

سلام.

دنبال کیسی هستم که فضای خوبی برای نصب منبع تغذیه ocpt 850 گرین داشته باشه.

کیس من z4  آستیاک هست که باعث ایجاد مشکل برای مدیریت کابل و پاور شده.

تا ۷ میلیون تومن میتونم هزینه بکنم.

با تشکر.

lancool 3 بخر و از فضای هال و پذیرایی و 3 اطاق خواب حداکثر  لذت رو ببر

ویرایش شده توسط mohamad_re
لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، mohamad_re گفته است:

lancool 3 بخر و از فضای هال و پذیرایی و 3 اطاق خواب حداکثر  لذت رو ببر

قابلیت جدا کردن محفظه هارد رو داره؟ چون ابعاد محفظه پاورش در حد همین z4 هست.

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است:

یوتوب رو سرچ کنید خونتون هم جارو میکنه.هاردش ریل و طبقه داره برای جابه جایی

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، mohamad_re گفته است:

یوتوب رو سرچ کنید خونتون هم جارو میکنه.هاردش ریل و طبقه داره برای جابه جایی

ممنون.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

بله
من خودم دارم این کیسو در حال حاضر
واقعا از اسمبل قطعات داخلش لذت میبرید
البته حتما ریویو های داخل سایت هارو بخون یا دفترچه رو چون واقعا گیج میشی اینقدر ک امکانات داره این کیس ..!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۲/۶/۲۷ در 18:43، DM.JAGUAR گفته است:

ویژگی های تخصصی کیس Mid Tower لیان لی مدل Lian Li LANCOOL III 3-X Black

ظاهرا دو تا محفظه هارد داره ریوو ها چک کنید احتمال جدا شدن هست حتی اگه هارد داشته باشید یه محفظه میمونه که میتونید 2 تا هارد وصل کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

ویژگی های تخصصی کیس Mid Tower لیان لی مدل Lian Li LANCOOL III 3-X Black

ظاهرا دو تا محفظه هارد داره ریوو ها چک کنید احتمال جدا شدن هست حتی اگه هارد داشته باشید یه محفظه میمونه که میتونید 2 تا هارد وصل کنید

خوب ظاهرا قابلیت جدا شدن داره ولی برای اطمینان حتما ریوو نگاه کنید

image.thumb.png.7b865fcc7d33dd0d58903362305c8559.png

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۶/۲۷ در 19:14، DM.JAGUAR گفته است:

ممنون.

درود

کیس lancool 3 زیادی تاپ و بر ای کسایی خوبه که 2 یا 3 تا رادیاتور دارن یا کیس فوق العاده شلوغ و حرفه ای دارن

لنکول 216 برای شما مناسبه بی مورد اضافه خرج نکنید 

پاور من هم اندازه شماست و مشکل شمارو دارم اگر درست کابل منیجمنت بکنید هیچ مشکلی پیش نمیاد به این 2 تا عکس توجه کنید

اولی کیس بندست که مشکل شمارم دارم و کابل هام تحت فشارن یکم و دومی لنکول 216 و پاوری که ابعادش با پاور شما یکیه

20230922_132958.jpg

lian-li-lancool-216-is-easily-the-best-pc-case-on-the-v0-5d3j7k08iyea1.jpg

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

سلام.

ممنون میشم راهنمایی کنید ببینید این چند قلم رو میخوام برای سیستم گیمینگ بخرم. باهمدیگه مچ هستند یا نه؟ رم یا پاور هم معرفی کنید ممنون میشم. در ضمن کیس من گرین مدل X3 Plus Viper هستش و نمیخوام عوضش کنم.

مادربرد ام اس آی MPG Z790 EDGE WIFI DDR4

پردازنده بدون باکس اینتل Core i9 13900K Raptor Lake

کارت گرافیک ROG Strix GeForce RTX 4070Ti 12GB GDDR6X OC Edition ایسوس

یا

کارت گرافیک ProArt GeForce RTX 4070 Ti OC edition 12GB GDDR6X ایسوس

با تشکر.

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، bayernfc گفته است:

سلام.

ممنون میشم راهنمایی کنید ببینید این چند قلم رو میخوام برای سیستم گیمینگ بخرم. باهمدیگه مچ هستند یا نه؟ رم یا پاور هم معرفی کنید ممنون میشم. در ضمن کیس من گرین مدل X3 Plus Viper هستش و نمیخوام عوضش کنم.

یا

با تشکر.

سلام
یک برد H770 تهیه کن از برند های معتبر یا هم تهش Z690 ک ارزون تر بیفته برات
سی پی یو زیادی قویه برای 4070ti یک 13600k بردار تو گیمینگ اختلاف زیادی بین این 2 نیست
باقی مانده رو اولویت اول بزار برای یک کیس و کولر  مناسب این کیس شما اصلا مناسب نیست  نمیخام عوض کنم نمیشه شما با نسل 13 اینتل سروکار داری در نتیجه گرمای زیادی تولید میشه
رم هم متناسب با باندلی ک تهیه کردی ک ddr 4 باشه یا 5 میتونی ب راحتی اگر دی دی ار 4 بود تا باس 3200 تهیه کنی و دی دی ار 5 از 3200 ب بالا
اما برای راهنمایی بهتر بودجه رو مشخص کن 

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

سلام
یک برد H770 تهیه کن از برند های معتبر یا هم تهش Z690 ک ارزون تر بیفته برات
سی پی یو زیادی قویه برای 4070ti یک 13600k بردار تو گیمینگ اختلاف زیادی بین این 2 نیست
باقی مانده رو اولویت اول بزار برای یک کیس مناسب این کیس شما اصلا مناسب نیست  نمیخام عوض کنم نمیشه شما با نسل 13 اینتل سروکار داری در نتیجه گرمای زیادی تولید میشه
رم هم متناسب با باندلی ک تهیه کردی ک ddr 4 باشه یا 5 میتونی ب راحتی اگر دی دی ار 4 بود تا باس 3200 تهیه کنی و دی دی ار 5 از 3200 ب بالا
اما برای راهنمایی بهتر بودجه رو مشخص کن 

ممنون. بین اون دوتا کارت گرافیک که گفتم کدوم رو پیشنهاد میدید؟

این کیس خوبه؟

کیس کورسیر iCUE 7000X RGB Black

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۲/۶/۳۱ در 13:41، phoenixia گفته است:

درود

کیس lancool 3 زیادی تاپ و بر ای کسایی خوبه که 2 یا 3 تا رادیاتور دارن یا کیس فوق العاده شلوغ و حرفه ای دارن

لنکول 216 برای شما مناسبه بی مورد اضافه خرج نکنید 

پاور من هم اندازه شماست و مشکل شمارو دارم اگر درست کابل منیجمنت بکنید هیچ مشکلی پیش نمیاد به این 2 تا عکس توجه کنید

اولی کیس بندست که مشکل شمارم دارم و کابل هام تحت فشارن یکم و دومی لنکول 216 و پاوری که ابعادش با پاور شما یکیه

20230922_132958.jpg

lian-li-lancool-216-is-easily-the-best-pc-case-on-the-v0-5d3j7k08iyea1.jpg

کیس دومی محفظه هارد جدا شده

اما کیس شما دو تا هارد وصله که سیم کشی اون قسمت حتی شلوغ تر میکنه

ما هم به ایشون همین پیشنهاد دادیم

اینم کیس بنده هست

تمیز تر از این در نیومد (البته زیاد حوصله به خرج ندادم) هر چی تعداد قطعات بیشتر باشه کابل کشی شلوغتر میشه

IMG_20230831_124610_339.thumb.jpg.28ddc9a6fdf7f110a35e329b8e423688.jpg

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، bayernfc گفته است:

سلام.

یا

با تشکر.

سال دیگه همین موقع ها سی پیو meteorlake میاد که احتمالا با نصف هزینه همین سی پیو مذکور بشه پرفورمنس یکسان گرفت.

منطقی هم نیست سی پیو i9 با مادربرد ddr4 .

شما بودجتون رو دقیق اعلام کنید.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، bayernfc گفته است:

ممنون. بین اون دوتا کارت گرافیک که گفتم کدوم رو پیشنهاد میدید؟

این کیس خوبه؟

کیس کورسیر 

مشخصا مورد اول رو پیشنهاد میدم

کیس لیان لی Odyssey X Silver و ROG STRIX HELIOS RGB WHITE EDITION
اینا همشون کیس های عالی ای هستن دیگه شما ببین با کدومش بیشتر حال میکنی
بودجه رو هم مشخص نکردی

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

کیس دومی محفظه هارد جدا شده

اما کیس شما دو تا هارد وصله که سیم کشی اون قسمت حتی شلوغ تر میکنه

ما هم به ایشون همین پیشنهاد دادیم

اینم کیس بنده هست

تمیز تر از این در نیومد (البته زیاد حوصله به خرج ندادم) هر چی تعداد قطعات بیشتر باشه کابل کشی شلوغتر میشه

IMG_20230831_124610_339.thumb.jpg.28ddc9a6fdf7f110a35e329b8e423688.jpg

منم احتمالن کوچ کنم به 216 واقعا تو رنج 5 تومن یه سروگردن از رقیباش بالاتره...

کاش لی ان لی امکان بیشتری برای جابجایی محفظه هارد میزاشت که میشد کامل نزدیک فن ها نصبش کنی اونجوری واقعا فضای خوبی برای کابلای پاور فراهم میشد...ویدیوهای زیادی از کیبل منیجمنتش دیدم حتی با نصب بودن دو تا هارد چون فضای پشتش تقریبا 2.5 سانته واقعا مشکل پیش نمیاد فقط باید درست انجام بشه...

شما بعد این چند مدت که کیسو عوض کردید ایرفلو نسبت به کیس قبلیتون چقدر تغییر کرده روی دمای سی پی یو و کارت گرافیک تاثیر داشته؟

در مورد تنظیم فن ها میشه برای هر فن پروفایل خودشو تنظیم کرد یا تابع همدیگه هستن؟

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

منم احتمالن کوچ کنم به 216 واقعا تو رنج 5 تومن یه سروگردن از رقیباش بالاتره...

کاش لی ان لی امکان بیشتری برای جابجایی محفظه هارد میزاشت که میشد کامل نزدیک فن ها نصبش کنی اونجوری واقعا فضای خوبی برای کابلای پاور فراهم میشد...ویدیوهای زیادی از کیبل منیجمنتش دیدم حتی با نصب بودن دو تا هارد چون فضای پشتش تقریبا 2.5 سانته واقعا مشکل پیش نمیاد فقط باید درست انجام بشه...

شما بعد این چند مدت که کیسو عوض کردید ایرفلو نسبت به کیس قبلیتون چقدر تغییر کرده روی دمای سی پی یو و کارت گرافیک تاثیر داشته؟

در مورد تنظیم فن ها میشه برای هر فن پروفایل خودشو تنظیم کرد یا تابع همدیگه هستن؟

شما وقتی از هاب استفاده میکنی تمام فنهای 4پین که وصل هستن با تنظیم سوکتی که بهش وصل هستن تغییر میکنن اگر بینشون 3پین وصل باشه فقط 3 پین ها با آخرین دور  کار میکنن

نمیشه به هرفنی که به هاب وصله یه برنامه کاری داد

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...