رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

پاور برند FSP معتبره؟ بین این و دیپ کول کدوم؟

DeepCool PN850D 850W 80Plus Gold Power Supply

FSP HYDRO G PRO ATX3.0 Full Modular Gold 850W Power Supply

دارم یخورده هزینه هارو کم میکنم که کارت گرافیک قوی تر بردارم

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

1 ساعت قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است:

راستش تا حالا جنس دست دوم و استوک نگرفتم

این مواردی هم که گفتید پیشنهادات خوبیه

اگر موردی به چشمتون خورد یا سراغ دارید به من اطلاع بدید.

ممنون میشم ازتون

در خواست خرید بزنید ،دوستان خودشون موجودی هاشونو میفرستند براتون ولی تو بازارچه بخش فروش گرافیکم چرخی بزنید یه چیزایی دستتون میاد.

درکل همون حدود 20 تومن 3080 tuf هست بعد 3070 راگ و همینطور بیاید پایین ولی نمیدونم چه سبکی بازی میکنید تو پروفایلتون دیدم مانیتورتون 60 هرتزه ،پیشنهادم اینه حداقل یه مانیتور 144هرتز بخرید کنارشم یه کارت 3060 یا 6600xt تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
12 دقیقه قبل، amirprg گفته است:

پاورهای fsp دارای اعتبار جهانی هست 

کیفتشون چند پله بالاتر از دیپ کول هست 

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، amirprg گفته است:

اون قسمت اول حرفتون رو متوجه نشدم!

نفهمیدم بهترین برند رم دنیا کورسیر هست یا جی اسکیل؟ آخه جملتون مشخص نیست

پس میشه فرکانس رو دستی تنظیم کرد؟

جی اسکیل بهترین برند و معتبرترین برند رم دنیا هست

کورسیر توی ایران قیمتش از مشابه جی اسکیل هم بالاتره ضمنا جی اسکیل توی ایران گارانتی مادام اواژنگ داره که بقیه ی مدل ها ندارن

لینک به دیدگاه

58 دقیقه قبل، amirprg گفته است:

همیشه برای پاور سایت psu tier list رو چک کنید معتبر ترین جای بررسی پاوره با تستای تخصصی 

چک کردم مدل Fsp تو دسته A قرار داره یعنی از باکیفیت ترین پاور های موجوده درحالی که دیپ کول تو رده B اونم تو speculative position هستش که خیلی توصیه نمیشه. میخواین کمتر هزینه کنین تا رده C موردی نداره ولی پایینتر به هیچ وجه نرین و حداقل گواهی 80+ هم گلد باشه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۵/۲۵ در 20:40، zexer2020 گفته است:

مصرفش خیلی کمه همون 400 هم جوابه واسش

رم هم سعی کن 6000 cl30 پیدا کنی برای am5 بهترین حالته الان، مثلا جی اسکیل TRIDENT Z5 RGB DDR5 32GB DUAL 6000MHz CL30

حتما باید 6000 باشه ؟

4800 یا 5200 نمیشه ؟

رم جی اسکیل Ripjaws S5 Black 32GB 16GBx2 5200MHz CL40 DDR5

اینو 6400 گذاشته

سایت  7500f amd  نوشته تا 5200 ساپورت میکنه سرعت رم رو

حس میکنم اشتباه میکنم دارم  اپدیت میکنم سیستمو.هزینه رو برم جای دیگه بکنم

ویرایش شده توسط Mohsenbike
لینک به دیدگاه

34 دقیقه قبل، Mohsenbike گفته است:

حتما باید 6000 باشه ؟

4800 یا 5200 نمیشه ؟

رم جی اسکیل Ripjaws S5 Black 32GB 16GBx2 5200MHz CL40 DDR5

اینو 6400 گذاشته

سایت amd  نوشته تا 5200 ساپورت میکنه سرعت رم رو

حس میکنم اشتباه میکنم دارم  اپدیت میکنم سیستمو و هزینه میکنم .

شدنش که میشه ولی برا am5 خیلی پایینه، ۶۰۰۰ حتما باشه حالا اگه cl30 بودجت نرسید cl34 یا ۳۶ خیلی فرقی ندارن اما ترب نگاه میکردم cl30 اختلاف قیمت آنچنانی نداره میارزه.

خودم هفته بعد شاید برم سمت am5 و قطعا همون رم 6000 cl30 که به دوستمون پیشنهاد کردم رو تهیه میکنم با 7500f و b650 plus wifi

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

شدنش که میشه ولی برا am5 خیلی پایینه، ۶۰۰۰ حتما باشه حالا اگه cl30 بودجت نرسید cl34 یا ۳۶ خیلی فرقی ندارن اما ترب نگاه میکردم cl30 اختلاف قیمت آنچنانی نداره میارزه.

خودم هفته بعد شاید برم سمت am5 و قطعا همون رم 6000 cl30 که به دوستمون پیشنهاد کردم رو تهیه میکنم با 7500f و b650 plus wifi

الان 7500f 

a620

32gig ram همین 3تا میشه حدود 22 میلیون

اگه اینتل 12400 با h610 بگیرم دیگه نیازی به خرید رم هم نیست 

کلا میشه 10 تومن 

نظرت چیه ؟

برای 3060ti کافیه دیگه ؟

ویرایش شده توسط Mohsenbike
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Mohsenbike گفته است:

الان 7500f 

a620

32gig ram همین 3تا میشه حدود 22 میلیون

اگه اینتل 12400 با h610 بگیرم دیگه نیازی به خرید رم هم نیست 

کلا میشه 10 تومن 

نظرت چیه ؟

برای 3060ti کافیه دیگه ؟

بله برای 3070 هم کافیه ولی بیشتر نه، مگه اینکه بری 2k

خودمم چند روز پیش جای شما بودم و مونده بودم بین am5 و h610، بعد تحقیق بیشتر دیدم هزینه کل باندل h610 با ۱۲۴۰۰ و ۱۶ گیگ رم ddr4 میشه ۱۲ تومن ولی am5 با مشخصاتی که گفتم میشه ۳۰ تومن (پایینتر میشه دراورد ولی منطقی نیست برای am5) 

حالا یکی پولشو داره صد درصد میارزه الان ۱۸ بیشتر هزینه کنه عوضش تا چند سال بیشتر میتونه ازش استفاده کنه و هروقت سی پیو کم آورد با ی ارتقای ساده دوباره تا چند سال دیگه  سیستم قدرت کافی داره (دقیق نمیشه گف چند سال) و نیازی به تعویض برد و رم نیست

و یکیم هست بودجه محدود داره قطعا باید بره سمت h610 و ۱۲۴۰۰f که هنوزم قویه ولی مسیر ارتقا بسته س(خصوصا با گندکاری ۱۳و۱۴ اینتل) و یهو دیدی چند سال بعد با دلار ۲۰۰ تومنی میخوای نسل ۱۸ بخری ولی نمیشه :)

ولی am5 میبندی باید سیستم عمری باشه تا بیارزه بنظرم و برد و رم رده پایین بستن واسش خیلی منطقی نیست و دوباره کاری میشه

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

همیشه برای پاور سایت psu tier list رو چک کنید معتبر ترین جای بررسی پاوره با تستای تخصصی 

چک کردم مدل Fsp تو دسته A قرار داره یعنی از باکیفیت ترین پاور های موجوده درحالی که دیپ کول تو رده B اونم تو speculative position هستش که خیلی توصیه نمیشه. میخواین کمتر هزینه کنین تا رده C موردی نداره ولی پایینتر به هیچ وجه نرین و حداقل گواهی 80+ هم گلد باشه

از همون لینکی که دادین چک کردم اما سردرگمم!

توی دسته A قرار داره و توی بخش ( single-rail ) و بخش speculative position هم هست!!! الان تکلیف چیه؟

مدل FSP HYDRO G PRO ATX3.0 Full Modular Gold 850W Power Supply گزینه مطلوب و قابل اعتمادی هست یا نه؟

اینطوری که من بررسی کردم برند FSP خیلی غوله! و برای ایسوس هم پاور میزنه

اما فقط موندم این مدلی که ذکر کردم ارزش خرید داره که من نخوام برای کورسیر بیشتر هزینه کنم و به همین FSP بسنده کنم؟ دیپ کول هم که خیلی جالب نیست

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، amirprg گفته است:

از همون لینکی که دادین چک کردم اما سردرگمم!

توی دسته A قرار داره و توی بخش ( single-rail ) و بخش speculative position هم هست!!! الان تکلیف چیه؟

مدل FSP HYDRO G PRO ATX3.0 Full Modular Gold 850W Power Supply گزینه مطلوب و قابل اعتمادی هست یا نه؟

اینطوری که من بررسی کردم برند FSP خیلی غوله! و برای ایسوس هم پاور میزنه

اما فقط موندم این مدلی که ذکر کردم ارزش خرید داره که من نخوام برای کورسیر بیشتر هزینه کنم و به همین FSP بسنده کنم؟ دیپ کول هم که خیلی جالب نیست

پاور خوبیه نگران نباشید 

لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

در خواست خرید بزنید ،دوستان خودشون موجودی هاشونو میفرستند براتون ولی تو بازارچه بخش فروش گرافیکم چرخی بزنید یه چیزایی دستتون میاد.

درکل همون حدود 20 تومن 3080 tuf هست بعد 3070 راگ و همینطور بیاید پایین ولی نمیدونم چه سبکی بازی میکنید تو پروفایلتون دیدم مانیتورتون 60 هرتزه ،پیشنهادم اینه حداقل یه مانیتور 144هرتز بخرید کنارشم یه کارت 3060 یا 6600xt تهیه کنید.

مانیتور که 1080p 75hz هستش و ب نظرم کافیه برای من

این دو سه سال اخیر هم چون تایم کم دارم در هفته 5-6 ساعت معمولا یا بتلفیلد بازی میکنم یا فورزا

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۵/۱۸ در 20:51، Slash_Slash گفته است:

بستگی داره بازی های تاپ از 50 گیگ تا 200 گیگ می رن بالاخره یک سری بازی ها از چمله فوتبال تکن فرزا نمی شه پاک کرد باید دائمی باشن روی سیستم

مانیتور هم اگر می خواید فول اچ دی 22 اینچ view sonic دارم پنلش va هست کیفیت تصویرش عالیه گرفتم برای کارهای جانبیم که اصلا استفاده نشد اما پیشنهادم 27 اینچ 2k هست برای گیم چون dpi هم خیلی چیز مهمیه که پیکسل ها مشخص نشن فول اچ تهش همون 22 اینچ بسشه

تصمیم گرفتم مانیتور 27 اینچ 2K بگیرم طبق راهنمایی شما 

شما و بقیه دوستان چه مدلی رو پیشنهاد میدین؟ که از همه نظر مطلوب باشه؟

(قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشه - قابلیت HDR واقعی* - پنل IPS با رنگهای بسیار واقعی - حداقل 165هرتز به بالا - زمان پاسخ گویی هم 1میلی ثانیه - روشنایی هم هرچی بیشتر بهتر) اگر نکته دیگه ای هم هست که مهمه لطفا ذکر کنید

(حداکثر تا 20 تومن) 

ویرایش شده توسط amirprg
لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، amirprg گفته است:

(قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشه - قابلیت HDR واقعی* - پنل IPS با رنگهای بسیار واقعی - حداقل 165هرتز به بالا - زمان پاسخ گویی هم 1میلی ثانیه - روشنایی هم هرچی بیشتر بهتر) اگر نکته دیگه ای هم هست که مهمه لطفا ذکر کنید

(حداکثر تا 20 تومن) 

منم مثل شما دنبال ۲۷ اینچ 2k هستم و فعلا ی مدل خوب که موجودیش تو ایران زیاده پیدا کردم Asus Vg27aq1a 

باز بیشتر باید تحقیق کرد ولی hdr واقعی اکثرا میگن تو این قیمتا یا نیست یا خوب نیست. سایت rtings هم تو زمینه بررسی مانیتور اوله معیار خوبی می‌تونه باشه خصوصا برای دیدن response time واقعی مانیتور 

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

بله برای 3070 هم کافیه ولی بیشتر نه، مگه اینکه بری 2k

خودمم چند روز پیش جای شما بودم و مونده بودم بین am5 و h610، بعد تحقیق بیشتر دیدم هزینه کل باندل h610 با ۱۲۴۰۰ و ۱۶ گیگ رم ddr4 میشه ۱۲ تومن ولی am5 با مشخصاتی که گفتم میشه ۳۰ تومن (پایینتر میشه دراورد ولی منطقی نیست برای am5) 

حالا یکی پولشو داره صد درصد میارزه الان ۱۸ بیشتر هزینه کنه عوضش تا چند سال بیشتر میتونه ازش استفاده کنه و هروقت سی پیو کم آورد با ی ارتقای ساده دوباره تا چند سال دیگه  سیستم قدرت کافی داره (دقیق نمیشه گف چند سال) و نیازی به تعویض برد و رم نیست

و یکیم هست بودجه محدود داره قطعا باید بره سمت h610 و ۱۲۴۰۰f که هنوزم قویه ولی مسیر ارتقا بسته س(خصوصا با گندکاری ۱۳و۱۴ اینتل) و یهو دیدی چند سال بعد با دلار ۲۰۰ تومنی میخوای نسل ۱۸ بخری ولی نمیشه :)

ولی am5 میبندی باید سیستم عمری باشه تا بیارزه بنظرم و برد و رم رده پایین بستن واسش خیلی منطقی نیست و دوباره کاری میشه

باندل خریدم

رم هم 6400 ریپجا

فقط این سیستمو تا باز نکردم لازمه از چیزیش عکس بگیرم ؟

لینک به دیدگاه

44 دقیقه قبل، amirprg گفته است:

(قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشه - قابلیت HDR واقعی* - پنل IPS با رنگهای بسیار واقعی - حداقل 165هرتز به بالا - زمان پاسخ گویی هم تا 2میلی ثانیه هم اوکیه هست - روشنایی هم هرچی بیشتر بهتر) اگر نکته دیگه ای هم هست که مهمه لطفا ذکر کنید

(حداکثر تا 20 تومن) 

Odyssey G6 پنل VA و 240hz هس ولی چیزی از بهترین IPS ها کم نداره و فک کنم تنها مانیتور تو این رنج قیمت هس ک hdr600 ساپورت میکنه

Samsung Odyssey G6 S32BG65 Review - RTINGS.com

ولی اگ قرار باشه برا خودم بگیرم G34WQi میگیرم چون با چیزی جز فرم فکتور التراواید (21:9) مخصوصا سایز 34 کنار نمیام:)))

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، Mohsenbike گفته است:

باندل خریدم

رم هم 6400 ریپجا

فقط این سیستمو تا باز نکردم لازمه از چیزیش عکس بگیرم ؟

اگه گارانتی داره تو سایتش چک کنین زمانش درست باشه و قبلا فعال نشده باشه

ی قانون کلی هم هس که همیشه از آنباکس فیلم بگیرین که همه چیو نشون بده تا اگه قطعه موردنظر مشکلی داره نتونن بگن از طرف شما بوده، ی مدرکه بعدا گارانتی یا ترب دبه کرد بدرد میخوره 

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

اگه گارانتی داره تو سایتش چک کنین زمانش درست باشه و قبلا فعال نشده باشه

ی قانون کلی هم هس که همیشه از آنباکس فیلم بگیرین که همه چیو نشون بده تا اگه قطعه موردنظر مشکلی داره نتونن بگن از طرف شما بوده، ی مدرکه بعدا گارانتی یا ترب دبه کرد بدرد میخوره 

از سیستم فعلی که میخوام باز کنم و همینجا بزارم فروش چی ؟

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است:

Odyssey G6 پنل VA و 240hz هس ولی چیزی از بهترین IPS ها کم نداره و فک کنم تنها مانیتور تو این رنج قیمت هس ک hdr600 ساپورت میکنه

ولی اگ قرار باشه برا خودم بگیرم G34WQi میگیرم چون با چیزی جز فرم فکتور التراواید (21:9) مخصوصا سایز 34 کنار نمیام:)))

پنل va کلا برای گیمینگ پیشنهاد نمیشه بجز همین سری Odyssey سامسونگ که کیفیت پنلش واقعا بالاست.

التراواید خداست تنها مشکلش اینه که قدرت پردازشی بیشتری میخواد از 2k عادی. این شیائومی قیمتش خیلی خوبه کیفیتش چطور؟ تو rtings نیست متاسفانه. مدل های دیگه ای هست مدنظرتون؟ 

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، Mohsenbike گفته است:

از سیستم فعلی که میخوام باز کنم و همینجا بزارم فروش چی ؟

اره قبل باز کردن از همه تستای لازم برا هر قطعه شات بگیر دوباره کاری نشه

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

منم مثل شما دنبال ۲۷ اینچ 2k هستم و فعلا ی مدل خوب که موجودیش تو ایران زیاده پیدا کردم Asus Vg27aq1a 

باز بیشتر باید تحقیق کرد ولی hdr واقعی اکثرا میگن تو این قیمتا یا نیست یا خوب نیست. سایت rtings هم تو زمینه بررسی مانیتور اوله معیار خوبی می‌تونه باشه خصوصا برای دیدن response time واقعی مانیتور 

Asus Vg27aq1a شدت روشناییش خیلی پایین نیست؟ روشنایی 250 !

رقیب های دیگه حداقل 300 رو میدن، حتی بعضی‌ها 350!

درمورد HDR درسته منم متوجه شدم...

ولی توی این رنج سعی دارم حداقل یه HDR مطلوب پیدا کنم که نسبت به رقبا بهتر عمل کنه هرچند که بهترین عملکرد رو نداشته باشه!

47 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است:

پنل VA هست! میترسم رنگ هارو زنده و شاداب نشون نده

در ضمن خمیده هم هست! تخت دوست دارم

البته تجربه خمیده نداشتم

ویرایش شده توسط amirprg
لینک به دیدگاه

46 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

پنل va کلا برای گیمینگ پیشنهاد نمیشه بجز همین سری Odyssey سامسونگ که کیفیت پنلش واقعا بالاست.

التراواید خداست تنها مشکلش اینه که قدرت پردازشی بیشتری میخواد از 2k عادی. این شیائومی قیمتش خیلی خوبه کیفیتش چطور؟ تو rtings نیست متاسفانه. مدل های دیگه ای هست مدنظرتون؟ 

یه نگاهی به این مدل هم بندازین

https://www.coolermaster.com/en-global/products/gm2711s/

Cooler Master GM2711S

27 اینچ

پنل IPS

2K QHD - 2560x1440

180Hz

روشنایی: 350nits

HDR 400

DCI-P3 95% (Typ., CIE 1976), Adobe 91%, sRGB 99%, 128% Area Ratio

زمان پاسخگویی: 0.5ms

قابلیت خیلی خوبی هم که داره Advanced Reflectionless Technology

که جهت نور منعکس شده رو تغییر میده، یعنی بازتاب نور توی صفحه مانیتور خیلی کمتره

ویرایش شده توسط amirprg
لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، amirprg گفته است:

Asus Vg27aq1a شدت روشناییش خیلی پایین نیست؟ روشنایی 250 !

رقیب های دیگه حداقل 300 رو میدن، حتی بعضی‌ها 350!

درمورد HDR درسته منم متوجه شدم...

ولی توی این رنج سعی دارم حداقل یه HDR مطلوب پیدا کنم که نسبت به رقبا بهتر عمل کنه هرچند که بهترین عملکرد رو نداشته باشه!

پنل VA هست! میترسم رنگ هارو زنده و شاداب نشون نده

در ضمن خمیده هم هست! تخت دوست دارم

البته تجربه خمیده نداشتم

الان بیشتر بررسی کردم مثل اینکه خیلی جالب نیست نمرش پایینه

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، amirprg گفته است:

یه نگاهی به این مدل هم بندازین

https://www.coolermaster.com/en-global/products/gm2711s/

Cooler Master GM2711S

27 اینچ

پنل IPS

2K QHD - 2560x1440

180Hz

روشنایی: 350nits

HDR 400

DCI-P3 95% (Typ., CIE 1976), Adobe 91%, sRGB 99%, 128% Area Ratio

زمان پاسخگویی: 0.5ms

قابلیت خیلی خوبی هم که داره Advanced Reflectionless Technology

که جهت نور منعکس شده رو تغییر میده، یعنی بازتاب نور توی صفحه مانیتور خیلی کمتره

رو کاغذ خوبه ولی برندش برا مانیتور معتبر نیست تازه وارده. تو rtings هم نیست کلا

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

الان بیشتر بررسی کردم مثل اینکه خیلی جالب نیست نمرش پایینه

داداش توی این رنج قیمت کلا همشون همین نمرات رو میگیرن😁 مگر اینکه بودجمون رو ببریم روی 30 به بالا! که اونم توجیح اقتصادی نداره

4 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

رو کاغذ خوبه ولی برندش برا مانیتور معتبر نیست تازه وارده. تو rtings هم نیست کلا

درسته کولر مستر توی بازار بیشتر از نظر کیس و فن سی پی یو اعتبار داره اما گزینه بدی نیست

بازم دارم بررسی میکنم

سایت rtings خیلی از مدل هارو نداره و بررسی نکرده اما دلیل نمیشه بد باشن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...