رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

7 دقیقه قبل، amirprg گفته است:

داداش توی این رنج قیمت کلا همشون همین نمرات رو میگیرن😁 مگر اینکه بودجمون رو ببریم روی 30 به بالا! که اونم توجیح اقتصادی نداره

درسته کولر مستر توی بازار بیشتر از نظر کیس و فن سی پی یو اعتبار داره اما گزینه بدی نیست

بازم دارم بررسی میکنم

سایت rtings خیلی از مدل هارو نداره و بررسی نکرده اما دلیل نمیشه بد باشن

بجز rtings یدونه tftcentral و یدونم تو یوتیوب Monitors unboxed هستن معتبرن ببینین اونجا بررسی شده

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱۴۰۳/۲/۳ در 05:56، HOSHANG2 گفته است:

دوست عزیز که گفتی متقاعد نشدی حالا اینو بدون که وقتی خریدم و عکسهاشو و دموشو گذاشتم باید صد در صد عذرخواهی بکنی آدم باید حرفی که می زنه روش فکر کنه متقاعد نشدی مشکلی نداره برات می فرستم تا متقاعد بشی عزیزم.

من ترول هستم آره وقتی عذرخواهی کردی می فهمی و وقتی جلوی همه داغونت کردم تو که سواد نداری و متقاعد نشدی و چشم نداری ببینی من متقاعدت می کنم حرفی که می زنی روش فکر کن و چرت و پرت نگو عزیزم

من دیگه در این انجمن سئوال نمی پرسم فقط وقتی سیستمها مو اسمبل کردم و DEMO گرفتم و متوجه شدین که همین هست اون موقع عذرخواهی می کنید این انجمن اصلا برای سئوال پرسیدن خوب نیست و همه چش ندارن همدیگر رو نگاه بکنند با این که باید همیشه انتقاد سازنده کرد اما متاسفانه دارن تخریب می کنن قربونت بشم امیدوارم در مراحل زندگیتون موفق و موعید باشید

راستی این دوست لاکچری و از پشت کوه نیومده ما خبری نشد ازش؟ 😁 فک کنم سیستمو بست رفت آمریکا تو open ai کار کنه

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، amirprg گفته است:

تصمیم گرفتم مانیتور 27 اینچ 2K بگیرم طبق راهنمایی شما 

شما و بقیه دوستان چه مدلی رو پیشنهاد میدین؟ که از همه نظر مطلوب باشه؟

(قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشه - قابلیت HDR واقعی* - پنل IPS با رنگهای بسیار واقعی - حداقل 165هرتز به بالا - زمان پاسخ گویی هم 1میلی ثانیه - روشنایی هم هرچی بیشتر بهتر) اگر نکته دیگه ای هم هست که مهمه لطفا ذکر کنید

(حداکثر تا 20 تومن) 

من تخصصم توی تی وی هست و مانیتور کوچیک گرون قیمت الکی 10 سالیه کنار گذاشتم

اما هر چی می خرید حتما پنل va باشه به حرف دیگران هم که سواد کافی ندارن می گن ips دقت رنگش بیشتره یا اذیت نمی کنه هم گوش نده کیفیت تصویر و رنگ پنل va بهترین توی led هاست مینی led هم که داستان خودش داره

ips فقط زاویه دید بهتری داره که برای مانتیور خنده داره این اپشن چون همه رو به روش قرار می گیرن برای تی وی ها اکثرا کاربرد داره که از کناره ممکنه مشاهده بشه

که البته توی اون حالتم بازم من va ترجیح می دم هر چند تی وی های va اومده که زاویه ی دیدشم درست کردن

دیگه خیلیم بخوای سنگ تموم بذاری باید پنل oled بگیری که خوب خیلی می ارزه و کیفیت تصویرش زمین تا اسمون بهتره اما قیمتشم به شدت بالاتره یکم نگهداریم هم می خواد که بهش تصویر ثابت بلند مدت ندی

در مورد hdr هم بستگی داره و نیاز به تنظیمات حرفه ای هم داره بعد از خرید اون باشه اولویت اخرت

ویرایش شده توسط Slash_Slash
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

من تخصصم توی تی وی هست و مانیتور کوچیک گرون قیمت الکی 10 سالیه کنار گذاشتم

اما هر چی می خرید حتما پنل va باشه به حرف دیگران هم که سواد کافی ندارن می گن ips دقت رنگش بیشتره یا اذیت نمی کنه هم گوش نده کیفیت تصویر و رنگ پنل va بهترین توی led هاست مینی led هم که داستان خودش داره

ips فقط زاویه دید بهتری داره که برای مانتیور خنده داره این اپشن چون همه رو به روش قرار می گیرن برای تی وی ها اکثرا کاربرد داره که از کناره ممکنه مشاهده بشه

که البته توی اون حالتم بازم من va ترجیح می دم هر چند تی وی های va اومده که زاویه ی دیدشم درست کردن

دیگه خیلیم بخوای سنگ تموم بذاری باید پنل oled بگیری که خوب خیلی می ارزه و کیفیت تصویرش زمین تا اسمون بهتره اما قیمتشم به شدت بالاتره یکم نگهداریم هم می خواد که بهش تصویر ثابت بلند مدت ندی

در مورد hdr هم بستگی داره و نیاز به تنظیمات حرفه ای هم داره بعد از خرید اون باشه اولویت اخرت

خیلی جالبه!

توی سایت هایی که بررسی کردن هم همیشه پنل VA نمره بالاتری رو کسب کرده! چه از نظر رنگ، چه از نظر روشنایی و چه از نظر HDR

مدل های خاصی پیشنهاد میدین؟

ویرایش شده توسط amirprg
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، amirprg گفته است:

خیلی جالبه!

توی سایت هایی که بررسی کردن هم همیشه پنل VA نمره بالاتری رو کسب کرده! چه از نظر رنگ، چه از نظر روشنایی و چه از نظر HDR

یه فول اچ دی پنل va  هم به من پیشنهاد بدین ،

نه گرون باشه  و  نه به دردخور.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mohsenbike گفته است:

من فارق از تجربه دوستان نظرم این هست که va فقط بدرد تلویزیون میخوره نه مانیتور گیمینگ ،دقت رنگش افتضاحه نسبت به ips حالا این استدلال بنده براساس بازی اپکس لجند  هست و مطمعن هستم در بازی های داستانی هم همین طور هست اما تو بازی مثل رینبوسیکس نه اونجا کنتراستش اینقدری موثر هست که راحت میشه کیل گرفت اینم براساس این هست که رینبو بازیه که محیط تاریک زیاد داره .

حالا پیشنهاد خودم به شما گزینه زیر هست :

AOC 24G4

اما اگر با پنل VA میخواید تهیه کنید گزینه زیر هم هست :

Xiaomi redmi g24 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mohsenbike گفته است:

برادر برا گیم va بدرد نمیخوره (بجز سری ادیسی) 

اگه برا فیلم و سریال میخوای اره va عالیه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۵/۲۸ در 18:29، amirprg گفته است:

تصمیم گرفتم مانیتور 27 اینچ 2K بگیرم طبق راهنمایی شما 

شما و بقیه دوستان چه مدلی رو پیشنهاد میدین؟ که از همه نظر مطلوب باشه؟

(قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشه - قابلیت HDR واقعی* - پنل IPS با رنگهای بسیار واقعی - حداقل 165هرتز به بالا - زمان پاسخ گویی هم 1میلی ثانیه - روشنایی هم هرچی بیشتر بهتر) اگر نکته دیگه ای هم هست که مهمه لطفا ذکر کنید

(حداکثر تا 20 تومن) 

سلام. 

مانیتور اسکپتر سایز ۲۷ اینچ با پایه آسانسوری این ویژگی ها رو داره.

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، amirprg گفته است:

خیلی جالبه!

دلیلش این هست که کاربری و ذات این دو پنل با هم تفاوت داره و اصلا قابل مقایسه نیستند.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

آیا دو فن یا سه فن بودن کارت گرافیک در قدرت و عملکردش تاثیر داره؟

یعنی یه کارت گرافیک دو فن (DUAL) با سه فن‌ها در قدرت تفاوت داره؟

توی اجرای بازی تفاوت زیادی ایجاد میکنه؟

----

چرا قیمت کارت گرافیک های Zotac تقریبا با Asus برابره؟ مگه از لحاظ کلاس و کیفیت تفاوت ندارن؟

ویرایش شده توسط amirprg
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، amirprg گفته است:

سلام دوستان

آیا دو فن یا سه فن بودن کارت گرافیک در قدرت و عملکردش تاثیر داره؟

یعنی یه کارت گرافیک دو فن (DUAL) با سه فن‌ها در قدرت تفاوت داره؟

توی اجرای بازی تفاوت زیادی ایجاد میکنه؟

----

چرا قیمت کارت گرافیک های Zotac تقریبا با Asus برابره؟ مگه از لحاظ کلاس و کیفیت تفاوت ندارن؟

درود 

تاثیر داره ولی مونده به مدلش، اگه چیپ حرارت خیلی بالایی تولید میکنه بهتره ۳ فن بگیرین تا در بلندمدت هم برای دما headroom بالایی داشته باشین و هم فن ها تو دور پایینتر ساکت تر کار میکنن. همون headroom باعث میشه کارت جای بیشتری برای اورکلاک داشته باشه. ولی اگه چیپ خیلی داغی نیست همون ۲ فن جوابه.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

درود 

تاثیر داره ولی مونده به مدلش، اگه چیپ حرارت خیلی بالایی تولید میکنه بهتره ۳ فن بگیرین تا در بلندمدت هم برای دما headroom بالایی داشته باشین و هم فن ها تو دور پایینتر ساکت تر کار میکنن. همون headroom باعث میشه کارت جای بیشتری برای اورکلاک داشته باشه. ولی اگه چیپ خیلی داغی نیست همون ۲ فن جوابه.

4070 Super مد نظرمه

ایسوس فن DUAL خوش قیمته

فقط توی خنک کردن تاثیر داره؟

ویرایش شده توسط amirprg
لینک به دیدگاه

دوستان فن این مدل واتر کولر رو از کجا میشه تهیه کرد؟

ROG STRIX LC II 360

فن ها دقیقا فن همین مدل واتر کولر باشه رنگ سفیدش

9 عدد لازم دارم

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، amirprg گفته است:

4070 Super مد نظرمه

ایسوس فن DUAL خوش قیمته

این ویدیو رو ببینین کمک میکنه. اختلاف دوال با تاف 10 درجه بود ولی دوال بازم دما و نویزش قابل قبوله به شرطی که جریان هوای خوبی تو کیس برقرار باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
12 ساعت قبل، amirprg گفته است:

4070 Super مد نظرمه

ایسوس فن DUAL خوش قیمته

طراحی دوال فن فقط برای کارتهای ۱۶۰ وات به پایین خوبه 

کارتهای ۲۰۰ به بالا فقط ۳ فن تهیه کنید 

سمت ۲ فن نرید که پشیمون میشید 

اینو از رو تجربه میگم 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Goorani گفته است:

دوستان فن این مدل واتر کولر رو از کجا میشه تهیه کرد؟

ROG STRIX LC II 360

فن ها دقیقا فن همین مدل واتر کولر باشه رنگ سفیدش

9 عدد لازم دارم

گیرت نمیاد، اونا رو بزار کنار 3تا پک lian-li uni fan sl-inf بگیر یا از این نمونه کولر مستر.

https://www.lioncomputer.com/product/y4gqz/Cooler-Master-MasterFan-MF120-Halo-3-in-1-Case-Fan

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، WINNER گفته است:

اینو از رو تجربه میگم 

رفیق جیب یاری نمیکنه! میخوام با 100 تومن جمعش کنم

تازه مانیتور درست و حسابی هم 30 به بالا هست!

که اونم بیاد روش میشه 130 تومن

مثلا چه مشکلی ایجاد میکنه؟ 

24 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

این ویدیو رو ببینین کمک میکنه. اختلاف دوال با تاف 10 درجه بود ولی دوال بازم دما و نویزش قابل قبوله به شرطی که جریان هوای خوبی تو کیس برقرار باشه.

کیس مش و فن خوب😁

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، amirprg گفته است:

کیس مش و فن خوب😁

در هر صورت که باید کیس مش با تهویه خوب بگیرین، اینجوری با یه تیر دو نشون میشه

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

دورش پایینه و بدرد خنک کردن رادیات در بازی های سنگین و به مدت طولانی نمی‌خوره!

دور فن های اصلی تا 2500 بالا میره

در مورد لیان لی هم کیساش که آشغالن!فکر نکنم یه برند چینی بی در و پیکر ارزش خرید داشته باشه!

ویرایش شده توسط Goorani
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Goorani گفته است:

در مورد لیان لی هم کیساش که آشغالن!فکر نکنم یه برند چینی بی در و پیکر ارزش خرید داشته باشه!

وقت بخیر،

رفتن فن به دور های بالا به معنی این نیست که اون فن مثلا خیلی خوبه نه ،میزان جریان هوا مهم هست و نویز ایجاد شده ،ماکزیمم جریان هوایی که تولید میکنه فن های رادیاتورتون  81cfm هست با نویز 37.6db.

میتونید فن های noctua nf-a12*25 تهیه کنید که با 2000 دور راحت 100cfm حجم هوای تولیدیش هست با نهایت نویز 22.6db .

در مورد برند لیانلی هم ترجیح میدم شمارو با باورهاتون تنها بزارم .

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، WINNER گفته است:

اینو از رو تجربه میگم 

این ترکیب پیشنهاد سمی 2 فن 3 فن کژوال ترین حالت راهنمایی خرید کارت گرافیک هست که از بی سواد های بازار رضا داستانش شروع شد

اصل داستان به سایز و وزن هیت سینک کولینگ بر می گرده به تعداد فن هاش هیچ ربطی نداره به فرض 3060 تی ای نسل قبل دوال ایسوس هم از بقیه ی مدل ها قطور تر بود هم بزرگ تر هم سنگین تر در نتیجه مکس دماش برای 3060 تی ای 64 5 درجه بود که دمای عالی هست و اتفاقا دماش از 3 فن گیگا گیمینگ همین مدل هم کمتر بود کمی چون هم قطور تر بود هم فن هاش سایز بزرگ تری داشتن

این مدل 2 فن نخر 3 فن نخر لطفا تمومش کنید دیگه یک مشت بی سواد یک سری شایعات و چرندیات باب می کنن تا سال ها ملت فریب می دن باهاش

مکس دمای 80 درجه هم برای کارت گرافیک ها کاملا سیف هست و باید پرسید 2 فنه چه برندی چه مدلی همین جوری کیلویی نمی شه گفت 2 فنه بده ما سه فنه خوبه 3 فنه مدل evga xc3 داریم برای 3080 یا 3080 تی ای یا 3090 که از هر زباله ای بدتره بلعکس مدل ftw3 چیزه خوبی بود

در نهایت مدل سری 3000 با 4000 کارت گرافیک های noctua جفتشون 2 فنه هستن و پوز هر چی 3 فنه هست رو زده چه دمایی چه توی نویز

زمانی که می خواید خرید کنید به چرندیات بازاری ها توجهی نکنید دیگه سال 2024 هست خودتون یک سرچی بزنید که اینقدر امار سو استفاده از بی سوادی مردم در ایران زیاد نباشه

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Goorani گفته است:

داداش لیان لی تایوانی هستش

ویرایش شده توسط amirprg
لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، amirprg گفته است:

لیان لی تایوانی هستش!

بله تایوانیه و کیفیت خوبیم محصولاتش داره لیانلی 40 سالیم سابقه فعالیت داره چیزی در حد ایسوس و بقیه ها

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

این ترکیب پیشنهاد سمی 2 فن 3 فن کژوال ترین حالت راهنمایی خرید کارت گرافیک هست که از بی سواد های بازار رضا داستانش شروع شد

اصل داستان به سایز و وزن هیت سینک کولینگ بر می گرده به تعداد فن هاش هیچ ربطی نداره به فرض 3060 تی ای نسل قبل دوال ایسوس هم از بقیه ی مدل ها قطور تر بود هم بزرگ تر هم سنگین تر در نتیجه مکس دماش برای 3060 تی ای 64 5 درجه بود که دمای عالی هست و اتفاقا دماش از 3 فن گیگا گیمینگ همین مدل هم کمتر بود کمی چون هم قطور تر بود هم فن هاش سایز بزرگ تری داشتن

این مدل 2 فن نخر 3 فن نخر لطفا تمومش کنید دیگه یک مشت بی سواد یک سری شایعات و چرندیات باب می کنن تا سال ها ملت فریب می دن باهاش

مکس دمای 80 درجه هم برای کارت گرافیک ها کاملا سیف هست و باید پرسید 2 فنه چه برندی چه مدلی همین جوری کیلویی نمی شه گفت 2 فنه بده ما سه فنه خوبه 3 فنه مدل evga xc3 داریم برای 3080 یا 3080 تی ای یا 3090 که از هر زباله ای بدتره بلعکس مدل ftw3 چیزه خوبی بود

در نهایت مدل سری 3000 با 4000 کارت گرافیک های noctua جفتشون 2 فنه هستن و پوز هر چی 3 فنه هست رو زده چه دمایی چه توی نویز

زمانی که می خواید خرید کنید به چرندیات بازاری ها توجهی نکنید دیگه سال 2024 هست خودتون یک سرچی بزنید که اینقدر امار سو استفاده از بی سوادی مردم در ایران زیاد نباشه

ممنونم که انقدر خوب مارو راهنمایی میکنید

واقعا الکی الکی باعث میشن آدم بیشتر هزینه کنه!

مدلی که من مد نظرمه اینه ASUS Dual GeForce RTX 4070 SUPER OC Edition 12GB GDDR6X

که توی سایت ایسوس هم ذکر شده با دو فن قدرتمند! 

یعنی ایسوس حساب همه چیزو کرده که دوتا فن بزرگ قوی گذاشته 

Advanced cooling solutions from flagship graphics cards (راهکارهای خنک کننده پیشرفته از کارت های گرافیک پرچمدار)

more power in less space (قدرت بیشتر در فضای کمتر)

https://www.asus.com/motherboards-components/graphics-cards/dual/dual-rtx4070s-o12g/

نظر شما درمورد این کارت چیه؟

ویرایش شده توسط amirprg
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، amirprg گفته است:

ممنونم که انقدر خوب مارو راهنمایی میکنید

واقعا الکی الکی باعث میشن آدم بیشتر هزینه کنه!

مدلی که من مد نظرمه اینه ASUS Dual GeForce RTX 4070 SUPER OC Edition 12GB GDDR6X

که توی سایت ایسوس هم ذکر شده با دو فن قدرتمند! 

یعنی ایسوس حساب همه چیزو کرده که دوتا فن بزرگ قوی گذاشته 

Advanced cooling solutions from flagship graphics cards (راهکارهای خنک کننده پیشرفته از کارت های گرافیک پرچمدار)

more power in less space (قدرت بیشتر در فضای کمتر)

https://www.asus.com/motherboards-components/graphics-cards/dual/dual-rtx4070s-o12g/

نظر شما درمورد این کارت چیه؟

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-4070-super-dual/38.html

مشکلی از باب دمایی نداره اما گاهی قیمت تاف خیلی فرقش زیاد نیست اگر تاف قیمتش بهش نزدیکه تاف بخره اما دمای دوال هم خوبه

نویز کمی هم حتی روی بایوس پرفورمنس داره 33 تا اصلا ازاردهنده نیست

توی همین نقد هم مشخصه هر گردی گردو نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...