رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان وقت بخیر یه سوال داشتم اگه بشه منو راهنمایی کنین ممنون میشم من میخوام‌یه ssd m2 بخرم‌برای سیستم‌‌ و‌میخواستم نظرتون رو بپرسم.

مدل مادربوردم z170 gaming 3 giga هست و میخواستم ۱ترا سامسونگ‌بخرم حالا موندم که میتونم 980 pro  رو بگیرم؟وصل میشه روی بورد؟؟😞

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

هم اکنون، mohsen.haftom گفته است:

سلام دوستان وقت بخیر یه سوال داشتم اگه بشه منو راهنمایی کنین ممنون میشم من میخوام‌یه ssd m2 بخرم‌برای سیستم‌‌ و‌میخواستم نظرتون رو بپرسم.

مدل مادربوردم z170 gaming 3 giga هست و میخواستم ۱ترا سامسونگ‌بخرم حالا موندم که میتونم 980 pro  رو بگیرم؟وصل میشه روی بورد؟؟😞

بله وصل میشه ولی سرعتی بیشتر از یه ssd pcie3.0 نخواهید گرفت عملا نصف هزینه‌ای که انجام خواهید داد رفته سطل آشغال،بجاش میتونید 970evo plus 2tbتهیه کنید.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-4070-super-dual/38.html

مشکلی از باب دمایی نداره اما گاهی قیمت تاف خیلی فرقش زیاد نیست اگر تاف قیمتش بهش نزدیکه تاف بخره اما دمای دوال هم خوبه

نویز کمی هم حتی روی بایوس پرفورمنس داره 33 تا اصلا ازاردهنده نیست

توی همین نقد هم مشخصه هر گردی گردو نیست

پس همون ایسوس Dual گزینه مناسبی هست برای بنده

تاف سه فن رو هم باهاش مقایسه کردم اختلافشون 12-13 تومنه! که با توجه به خرج های دیگه ای مثل مانیتور، موس، کیبورد، اسپیکر و هدست برای بنده توجیح اقتصادی نداره

همون Dual رو فعلا مد نظر میگیرم تا ببینیم موقع خرید نهایی اگر قیمت ها به صرفه تر شد، تونستم و زورم رسید😁 شاید تاف سه فن گرفتم

ممنونم ازتون 

پیام خصوصی بهتون میدم و درمورد کانفینگ نهایی مشورت میکنم🌹

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، amirprg گفته است:

پس همون ایسوس Dual گزینه مناسبی هست برای بنده

تاف سه فن رو هم باهاش مقایسه کردم اختلافشون 12-13 تومنه! که با توجه به خرج های دیگه ای مثل مانیتور، موس، کیبورد، اسپیکر و هدست برای بنده توجیح اقتصادی نداره

همون Dual رو فعلا مد نظر میگیرم تا ببینیم موقع خرید نهایی اگر قیمت ها به صرفه تر شد، تونستم و زورم رسید😁 شاید تاف سه فن گرفتم

ممنونم ازتون 

پیام خصوصی بهتون میدم و درمورد کانفینگ نهایی مشورت میکنم🌹

نه اونقدر ارزش نداره اگه 4080 4090 بود می گفتم اصلا فقط استریکس بگیری چون خیلی کارت های داغی هستن برای 4070 همون خوبه

برای رم هم این مدل بخرش

رم جی اسکیل مدل TRIDENT Z5 RGB 16GB*2 32GB 7200MHz DDR5 CL34

همون قیمت cl30 هست اما خیلی بهتره می تونی روی 6000cl28 یا حتی 26 هم پایدارش کنی اما همون 7200 هم احتمالا سیستمت بکشه بی مشکل

بقیه خریدهام هم خوبه سریع بخرش که مملکت صاحاب نداره یک دفعه پا می شی قیمت ها کشیده بالا

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۶/۱ در 00:01، yasin1380 گفته است:

در مورد برند لیانلی هم ترجیح میدم شمارو با باورهاتون تنها بزارم .

این مدلی که معرفی کردید نه سفیده و نه نورپردازی داره!

میون مدل های سفید rgb دار گفتم این خیلی خوبه و میخوام فقط همین مدل باشه!

و نکته مهمتر اینکه سه تا برا خود رادیات پیش فرض هست و می‌خوام ست کنم.

و اگر نه که فن درست و حسابی زیاد هست و جناب این اطلاعاتی رو که شما فرمودی در مشخصات کلی فن ها قید شده و حالا شما چرا فکر می‌کنی ما نمی‌دونیم الله اعلم!

در مورد لیان هم که از نزدیک چندتا از کیساشو دیدم و در مقابل برندهای معروف و مطرح واقعا حرفی برای گفتن نداره!

درگاه هاش رو که میشه با آشغال هایی مثل فاطر و گیم مکس مقایسه کرد!

در ۱۴۰۳/۶/۱ در 02:04، amirprg گفته است:

داداش لیان لی تایوانی هستش

والا همه جوره عین اجناس بنجل چینی‌ست!

اینجا و در این یک مورد ما تایوان رو مستعمره چین محسوب می‌کنیم😁

-------------------------------------------------------------

به هر حال کسی اگه این مدل فن رو داره من خریدارم.

ویرایش شده توسط Goorani
لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

نه اونقدر ارزش نداره اگه 4080 4090 بود می گفتم اصلا فقط استریکس بگیری چون خیلی کارت های داغی هستن برای 4070 همون خوبه

برای رم هم این مدل بخرش

رم جی اسکیل مدل TRIDENT Z5 RGB 16GB*2 32GB 7200MHz DDR5 CL34

همون قیمت cl30 هست اما خیلی بهتره می تونی روی 6000cl28 یا حتی 26 هم پایدارش کنی اما همون 7200 هم احتمالا سیستمت بکشه بی مشکل

بقیه خریدهام هم خوبه سریع بخرش که مملکت صاحاب نداره یک دفعه پا می شی قیمت ها کشیده بالا

رایزن ۷۰۰۰ رو تاخیر رم خیلی حساس تره تا فرکانس 

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Goorani گفته است:

این مدلی که معرفی کردید نه سفیده و نه نورپردازی داره!

میون مدل های سفید rgb دار گفتم این خیلی خوبه و میخوام فقط همین مدل باشه!

و نکته مهمتر اینکه سه تا برا خود رادیات پیش فرض هست و می‌خوام ست کنم.

و اگر نه که فن درست و حسابی زیاد هست و جناب این اطلاعاتی رو که شما فرمودی در مشخصات کلی فن ها قید شده و حالا شما چرا فکر می‌کنی ما نمی‌دونیم الله اعلم!

در مورد لیان هم که از نزدیک چندتا از کیساشو دیدم و در مقابل برندهای معروف و مطرح واقعا حرفی برای گفتن نداره!

درگاه هاش رو که میشه با آشغال هایی مثل فاطر و گیم مکس مقایسه کرد!

والا همه جوره عین اجناس بنجل چینی‌ست!

اینجا و در این یک مورد ما تایوان رو مستعمره چین محسوب می‌کنیم😁

-------------------------------------------------------------

به هر حال کسی اگه این مدل فن رو داره من خریدارم.

تنها برندی بوده که حداقل بنده دیدم با برند بزرگی مثل Razer همکاری داشته و کیس تولید کردن

کیس‌های این برند هم مدل های مختلفی داره

حتما سایتشون رو چک کنید

بازم هرطور مایلید

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

یک زمزمه هایی از معرفی پردازنده جدیدی به گوش میرسه!

میگن قراره AMD Ryzen 5 7600X3d به بازار عرضه بشه

بنظرتون ارزش خرید داره و قوی‌تر از 7600X هست؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، amirprg گفته است:

یک زمزمه هایی از معرفی پردازنده جدیدی به گوش میرسه!

میگن قراره AMD Ryzen 5 7600X3d به بازار عرضه بشه

بنظرتون ارزش خرید داره و قوی‌تر از 7600X هست؟

اگه کاربری گیمینگه 100 درصد میارزه، فک کنم یکی دو هفته ای اطلاعات بیشتری ازش دربیاد ولی همین منو برا بستن الان سیستم دو دل کرده. مشکل اینه که نمیدونیم چقدر طول میکشه تا شرکتای گارانتی معتبر لطف کنن واردش کنن

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

نه اینطوری نیست این حرف غلطه بستگی داره چطوری تنظیم بشه برای UCLK G1 یا G2 فرق می کنه

طبق بررسی ها 6400CL30 G1 معادل 7600CL36 G2 می شه پس می شه گفت 7200CL34 معادل 6000CL30 می شه تقریبا

چون عملا 6400 پایداری کامل نداره و حتی 6200 هم روی مادبرد های خوب با برخی CPU ها بسته به شانس پایداری کامل می گیره بهتره روی 6000 بحث بشه

بعدشم پتانسیل اورکلاک 7200 بیشتره و برای CPU های اینده و اینتل هم گزینه بهتریه و به راحتی هم روی 6000C28 یا حتی 26 می شه پایدارش خوب زمانی که قیمت 7200 با 6000 در ایران یکیه عقل سالم 7200 انتخاب می کنه

اگر کسی بتونه رمش روی 8000 یا حتی 7800 پایدار بکنه عملا از هر فرکانس G1 عملکرد بهتری می گیره به علاوه اینکه می تونه ولتاژ خیلی کمتری هم به SOC بده که هم دمای پردازنده هم طول عمر پردازنده بیشتر می کنهپ

البته فرکانس بالاتر رم می تونه برخی جاهای دیگه مشابه شیر شدن برای وی رم گرافیک خودش خیلی بهترم نشون بده جایی که وی رم سیستم کم میاد

ویرایش شده توسط Slash_Slash
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

اگه کاربری گیمینگه 100 درصد میارزه، فک کنم یکی دو هفته ای اطلاعات بیشتری ازش دربیاد ولی همین منو برا بستن الان سیستم دو دل کرده. مشکل اینه که نمیدونیم چقدر طول میکشه تا شرکتای گارانتی معتبر لطف کنن واردش کنن

شما بودجتون چقدر هست؟

احتمال عرضه اون سی پیو حداقل طی چند ماه آینده بنظرم ضعیف باشه چون از لحاظ مارکتینگ لطمه به فروش سری 9000 میزنه جدا از اینکه بعد از اون سری9000x3d هست که ممکنه در اون قالب عرضه بشه چون برای شرکت سودآور هست تا عرضه به اسم Ryzen 7600x3d.

لینک به دیدگاه

یه سوال

پاور  پلاتینیوم گرین هزار وات استاندارد atx 3 به راحتی جوابگوی کارت 4090 هست یا فشار وارد می‌کنه؟

آخر سر نفهمیدیم نظر اساتید چیه!

یکی میگه 60درصد ظرفیت خوبه یکی میگه تا 80 درصد ظرفیت اوکیه یکی میگه نه پاورای جدید تا نود درصد هم مشکلی ایجاد نمی‌کنه!

بلاخره داستان چیه؟

سی پی یو هم 7900 x3d

32 گیگ هم رم

چیز خاصی هم رو سیستم سوار نیست و همون یه اس اس دی و چندتا فن

ویرایش شده توسط Goorani
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

نه اینطوری نیست این حرف غلطه بستگی داره چطوری تنظیم بشه برای UCLK G1 یا G2 فرق می کنه

طبق بررسی ها 6400CL30 G1 معادل 7600CL36 G2 می شه پس می شه گفت 7200CL34 معادل 6000CL30 می شه تقریبا

چون عملا 6400 پایداری کامل نداره و حتی 6200 هم روی مادبرد های خوب با برخی CPU ها بسته به شانس پایداری کامل می گیره بهتره روی 6000 بحث بشه

بعدشم پتانسیل اورکلاک 7200 بیشتره و برای CPU های اینده و اینتل هم گزینه بهتریه و به راحتی هم روی 6000C28 یا حتی 26 می شه پایدارش خوب زمانی که قیمت 7200 با 6000 در ایران یکیه عقل سالم 7200 انتخاب می کنه

اگر کسی بتونه رمش روی 8000 یا حتی 7800 پایدار بکنه عملا از هر فرکانس G1 عملکرد بهتری می گیره به علاوه اینکه می تونه ولتاژ خیلی کمتری هم به SOC بده که هم دمای پردازنده هم طول عمر پردازنده بیشتر می کنهپ

البته فرکانس بالاتر رم می تونه برخی جاهای دیگه مشابه شیر شدن برای وی رم گرافیک خودش خیلی بهترم نشون بده جایی که وی رم سیستم کم میاد

برادر شما که رم ۸۰۰۰ تون رو فروختین دیگه خدایی بیخیال شین این قضیه رو خواهشا

32 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

شما بودجتون چقدر هست؟

احتمال عرضه اون سی پیو حداقل طی چند ماه آینده بنظرم ضعیف باشه چون از لحاظ مارکتینگ لطمه به فروش سری 9000 میزنه جدا از اینکه بعد از اون سری9000x3d هست که ممکنه در اون قالب عرضه بشه چون برای شرکت سودآور هست تا عرضه به اسم Ryzen 7600x3d.

من برا باندل سیپیو رم مادربرد تا ۳۰ درنظر گرفته بودم ولی اگه این بیاد و قیمتش بیارزه میتونم از جاهای دیگه کم کنم

مشکل همینه که رفته رفته به انتخابات آمریکا و ترامپ نزدیکتر میشیم و احتمال جهش قیمتی دلار بالاست حس میکنم صبر کردن نوعی قماره الان

ولی خبرای غیررسمی گفتن دو ۳ هفته ای رونمایی میشه

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Goorani گفته است:

یه سوال

پاور  پلاتینیوم گرین هزار وات استاندارد atx 3 به راحتی جوابگوی کارت 4090 هست یا فشار وارد می‌کنه؟

یکی میگه 60درصد ظرفیت خوبه یکی میگه تا 80 درصد ظرفیت اوکیه یکی میگه نه پاورای جدید تا نود درصد هم مشکلی ایجاد نمی‌کنه!

بلاخره داستان چیه؟

سی پی یو هم 7900 x3d

32 گیگ هم رم

بهتره استاندارد جدید atx 3.1 رو بگیرین که کابلش بهبود طراحی داشته برای جلوگیری از مشکلات کابل قبلی 12vhpwr

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

بهتره استاندارد جدید atx 3.1 رو بگیرین که کابلش بهبود طراحی داشته برای جلوگیری از مشکلات کابل قبلی 12vhpwr

بله همون 3.1 گرفتم حواسم نبود

پس همین جوابه؟

لینک به دیدگاه

هم اکنون، zexer2020 گفته است:

من برا باندل سیپیو رم مادربرد تا ۳۰ درنظر گرفته بودم ولی اگه این بیاد و قیمتش بیارزه میتونم از جاهای دیگه کم کنم

مشکل همینه که رفته رفته به انتخابات آمریکا و ترامپ نزدیکتر میشیم و احتمال جهش قیمتی دلار بالاست حس میکنم صبر کردن نوعی قماره الان

نزدیک ترین گزینه که شاید بتونید تهیه کنید9600x هست البته اگر باقیمت خوبی تو ایران عرضه بشه.

منم با اون حرف موافقم،جدا از این الان قیمت ارز کف بازار هست .

لینک به دیدگاه

40 دقیقه قبل، Goorani گفته است:

بله همون 3.1 گرفتم حواسم نبود

پس همین جوابه؟

بله 1000 با استاندارد جدید جوابه چون اون کابل مخصوص باعث میشه اسپایک های لحظه ای 4090 خیلی کمتر هم بشن.

سیپیو هم اگه کاربری فقط گیمه 7800x3d بهتره ولی اگه هم گیم هم کار ادیت و اینا باشه 7900x3d یا 7950x3d گزینه بهتریه

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

شما بودجتون چقدر هست؟

49 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

همچین چیزی امکانش هست چون قبلا هم همچین حرکتی AMD زده 

البته الان مدل‌های دقیقش یادم نیست

همین الانم فکر کنم لطمه به فروش سری 9000 خورده، تست های R5 9600X رو در مقایسه با R5 7600X ببینید

نظرات کاربران رو هم بخونید! عملا سری جدید تفاوت عمده ای نداشته!!! درحد 5 فریم با 7600X تفاوت داره البته با قیمت چند برابر بیشتر

قطعا ارزش خرید نداره

اما چیزی که هست سایت های خارجی میگن 7600X3d بزودی معرفی میشه

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

بله 1000 با استاندارد جدید جوابه چون اون کابل مخصوص باعث میشه اسپایک های لحظه ای 4090 خیلی کمتر هم بشن.

سیپیو هم اگه کاربری فقط گیمه 7800x3d بهتره ولی اگه هم گیم هم کار ادیت و اینا باشه 7900x3d یا 7950x3d گزینه بهتریه

گرفتم کل قطعات رو

فقط تو انتخاب کیس دو به شک شدم

Thermaltake CTE C750 TG ARGB

می‌خوام اینو بگیرم ولی خب معایبی هم داره

فعلا قطعات داره خاک می‌خوره😅

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، Goorani گفته است:

گرفتم کل قطعات رو

فقط تو انتخاب کیس دو به شک شدم

Thermaltake CTE C750 TG ARGB

می‌خوام اینو بگیرم ولی خب معایبی هم داره

فعلا قطعات داره خاک می‌خوره😅

https://www.techpowerup.com/review/thermaltake-cte-c750-tg-argb/

شبیه این کیس fractal pop air هست با قیمت مناسب تر الان تو اگزو دیدم

۱ ساعت قبل، amirprg گفته است:

همچین چیزی امکانش هست چون قبلا هم همچین حرکتی AMD زده 

البته الان مدل‌های دقیقش یادم نیست

همین الانم فکر کنم لطمه به فروش سری 9000 خورده، تست های R5 9600X رو در مقایسه با R5 7600X ببینید

نظرات کاربران رو هم بخونید! عملا سری جدید تفاوت عمده ای نداشته!!! درحد 5 فریم با 7600X تفاوت داره البته با قیمت چند برابر بیشتر

قطعا ارزش خرید نداره

اما چیزی که هست سایت های خارجی میگن 7600X3d بزودی معرفی میشه

تازه ی آپدیت جدید ویندوز قراره بیاد که حدود 5تا15 درصد عملکرد گیمینگ سیپیو های am5 رو افزایش میده

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

https://www.techpowerup.com/review/thermaltake-cte-c750-tg-argb/

شبیه این کیس fractal pop air هست با قیمت مناسب تر الان تو اگزو دیدم

تازه ی آپدیت جدید ویندوز قراره بیاد که حدود 5تا15 درصد عملکرد گیمینگ سیپیو های am5 رو افزایش میده

کانل معتبر TG توی یوتیوب 9600X رو با 7600X مقایسه کرده روی کیفیت Full HD

توی بعضی از بازی ها 7600X یک فریم FPS بیشتری گرفته😅 توی بعضی از بازی ها هم 9600X فقط در حد 3 الی 4 فریم برتری داشته

بعضی ها به شوخی گفتن 9600X در واقع مثل 4060 گرافیک هاست! 

البته باید تست های 2K و 4K رو هم ببینیم که بتونیم مقایسه دقیق‌تری داشته باشیم

من خودمم منتظر 9600X بودم اما با این تفاسیر ارزش نداره

دلم رفته توی 7800X3D 😁 اما خرج اضافه هست، همون 7600X هم از سرمون زیاده

ویرایش شده توسط amirprg
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Goorani گفته است:

یه سوال

بلاخره داستان چیه؟

سی پی یو هم 7900 x3d

32 گیگ هم رم

هزار اوکی هست اما به شخصه برای 4090 گرین پیشنهاد نمی کنم استریکس گلد جدید گزینه ی بهتریه

یا 1200 تور 2 اونم عالیه

قیمت ها بالاتره اما 10 سالی مراقبل از سیستمتون بهتر انجام می شه ارزشش قطعا داره

6 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

من نمی دونم شما همون کاربر بن شده هستی یا نه اما حرف های من همیشه با مدرک و سنده

بعدم این چه حرفیه زشتی که مدام می زنید چه ربطی داره که کالای برای فروش بذارم هر چی بگم ربطش بدین به اون

اون کالا اینقدر قیمتش مناسب بود که اصلا نیازی به تبلیغ نداشت رسما قیمت دست دوم گذاشته بودمش حتی کمترم چه بسا. فروشش قطعی بود تازه پشیمونم شدم فروختمش باید یک تست می کردمش احتمالا از رم خودم بهتر بود

ضمنا کابل جدید یا استاندارد جدید ربطی به اسپایک اینا نداره 4090 مصرفش زیاده اگه اتصال درست برقرار نشه مقاومت بیش از حد می شه که باعث حرارت شدید می شه طراحی جدید به نحوی هست که یا اتصال درست برقرار می شه یا اگه نشه جریان قطع می شه لاقل یک مورد درست راهنمایی کنید

بهترین راه همون نصب عمودی با کابل فابریک یک پاور خیلی خوب که مس خالص با کمترین گیج پایین باشه و اتصال چک کنید تا اخرش جا رفته باشه

الانم مدت هاس خبری از ذوب جات نیست بعد از حدود دو سال امارش واقعا کمه جای نگرانی نیست

این ذوب شدن ها برای مادربرد و خیلی اتصالات دیگه حتی PS5 ها رخ داده چیز جدیدی نیست کلا کابل بی کیفیت و اتصال ضعیف برق نتیجه ش همین می شه همین تبدیل های فیک دیجی کالا هم نقدهاش بخونید ذوب شده یا اتیش گرفتن

ویرایش شده توسط Slash_Slash
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، amirprg گفته است:

کانل معتبر TG توی یوتیوب 9600X رو با 7600X مقایسه کرده روی کیفیت 1080p

توی بعضی از بازی ها 7600X یک فریم FPS بیشتری گرفته😅 توی بعضی از بازی ها هم 9600X فقط در حد 3 الی 4 فریم برتری داشته

بعضی ها به شوخی گفتن 9600X در واقع مثل 4060 گرافیک هاست! 

البته باید تست های 2K و 4K رو هم ببینیم که بتونیم مقایسه دقیق‌تری داشته باشیم

من خودمم منتظر 9600X بودم اما با این تفاسیر ارزش نداره

دلم رفته توی 7800X3D 😁 اما خرج اضافه هست، همون 7600X هم از سرمون زیاده

اره منم واقعا ناامید شدم سر عملکرد ۹۰۰۰ رایزن، دقیقا کار اینتل تو نسل ۱۴ رو تکرار کردن انگار

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

روی سقف کیس برای نصب فن، بهترین و ایده‌آل ترین حالت نصب سه فن 120 هست یا نصب دو فن 140؟

کدوم قوی تره و خنک کنندگی بیشتری داره؟

آیا فن 140 جریان هوای بیشتری رو عبور میده؟

سرعت فن باید چقدر باشه؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۵/۲۹ در 19:46، zexer2020 گفته است:

برادر برا گیم va بدرد نمیخوره (بجز سری ادیسی) 

اگه برا فیلم و سریال میخوای اره va عالیه

https://www.youtube.com/watch?v=nfd1eCUUD_0

مقایسه کامل va و ips

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...