رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

روی سقف کیس برای نصب فن، بهترین و ایده‌آل ترین حالت نصب سه فن 120 هست یا نصب دو فن 140؟

کدوم قوی تره و خنک کنندگی بیشتری داره؟

آیا فن 140 جریان هوای بیشتری رو عبور میده؟

سرعت فن باید چقدر باشه؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

20 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

هزار اوکی هست اما به شخصه برای 4090 گرین پیشنهاد نمی کنم استریکس گلد جدید گزینه ی بهتریه

یا 1200 تور 2 اونم عالیه

قیمت ها بالاتره اما 10 سالی مراقبل از سیستمتون بهتر انجام می شه ارزشش قطعا داره

دیگه خرید کردم تموم شده رفته😅

یه بنده خدایی یه حرفی زد دو به شک شدم گفتم اینجا راهنمایی بگیرم.

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Goorani گفته است:

دیگه خرید کردم تموم شده رفته😅

یه بنده خدایی یه حرفی زد دو به شک شدم گفتم اینجا راهنمایی بگیرم.

امیدوارم که چیز خوبی زده باشه فقط بکم سایزش کوچیکه

اگه یه سایت خارجی نقدش کنه بهتر می شه راجبش نظر داد

ویرایش شده توسط Slash_Slash
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
15 ساعت قبل، amirprg گفته است:

سلام دوستان

روی سقف کیس برای نصب فن، بهترین و ایده‌آل ترین حالت نصب سه فن 120 هست یا نصب دو فن 140؟

سرعت فن باید چقدر باشه؟

دو تا 140 بهتره

فن اول 120 بهتره کلا نصب نشه چون هوای سردی که فنهای جلوی به داخل هدایت میکنن بیرون میکشه فنهای سقف بهتره انتهای کیس نصب بشن که هوای گرم خارج کنن

سرعت فن زیاد ملاک نیست ملاک مقدار حجم هوادهی هست

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

دو تا 140 بهتره

فن اول 120 بهتره کلا نصب نشه چون هوای سردی که فنهای جلوی به داخل هدایت میکنن بیرون میکشه فنهای سقف بهتره انتهای کیس نصب بشن که هوای گرم خارج کنن

سرعت فن زیاد ملاک نیست ملاک مقدار حجم هوادهی هست

منظورتون رو متوجه نمیشم!

کیسی که من انتخاب کردم خودش 3تا فن 140 در قسمت جلو پنل داره و یه 120 هم انتهای کیس از قبل نصب شدن

فقط برای سقف مونده بودم سه 120 بگیرم یا دوتا 140 که مثل اینکه نظر شما اینه که دوتا 140بهتره؟ درسته؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
35 دقیقه قبل، amirprg گفته است:

منظورتون رو متوجه نمیشم!

کیسی که من انتخاب کردم خودش 3تا فن 140 در قسمت جلو پنل داره و یه 120 هم انتهای کیس از قبل نصب شدن

فقط برای سقف مونده بودم سه 120 بگیرم یا دوتا 140 که مثل اینکه نظر شما اینه که دوتا 140بهتره؟ درسته؟

بله دو تا 140 بهتره

به فرض اگه خواستید 120 بزارید 2 تا قسمت انتهایی سقف بزارید

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

بله دو تا 140 بهتره

به فرض اگه خواستید 120 بزارید 2 تا قسمت انتهایی سقف بزارید

آها، مچکرم

جسارتا من همه جا دیدم سه تا 120 نصب میکنن! و نشنیدم بگن یکیشو نصب نکنین

لطفا بقیه دوستانی که تخصص و اطلاعات دارن هم نظر بدن

ویرایش شده توسط amirprg
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، amirprg گفته است:

آها، مچکرم

اون فن اولی هوای سردی که فنهای جلو داخل میدن بیرون میکشه ، تازه فن دوم بالای کولر پردازنده نصب میشه که فن کولر میخواد هوای سردو داخل بده اصل کاری پشت کولر پردازنده هست که هوای گرم اونجا جمع میشه یعنی به عبارتی فن آخر و فن عقب کیس بیشترین اهمیت رو دارن
راجب 3 فن نصب کردن ممکنه برای زیبایی اینجوری بکنن یا واتر 360 ببندن که مجبورا

خودم بالا 2 تا 120 نصب کردم 140 مناسب اون موقع پیدا نکردم

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، amirprg گفته است:

آها، مچکرم

یدونه پنکه زمینی بخر بزار بغل کیس (نظر متخصص فن!)

شما هر جور دوست داری فن بچین کیس های جدید تهویه بهتری دارن نیازی به تخصص نیست

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

دوستان

Asus b250

7400 i5

8*2 16gig

gskill ripjaw 2400 cl 16 

Msi 1050ti gaming x

اینا چند قیمت میخوره میخوام بزارم برا فروش؟

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، amirprg گفته است:

منظورتون رو متوجه نمیشم!

فن کیس تاثیری توی خنک سازی CPU GPU که خودشون فن روشون نصبه ندارن بدترش شاید بکنه اما بهترش نمی کنه

پس اهمیتی اصلا نداره صرفا جهت زیبایی خوبه

اساسا هوای گرم به سمت بالا می ره از سقف و قسمت بالایی پشت کیس خارج می شه

بهترین پرفورمنس دمایی شما با در کیس باز می گیرید اگه دماها بالا بودن در کناری کیس باز بذارید

برای هارد یا اس اس دی یا رم که فن ندارن فن تاثیر گذاره برای هارد مکانیکی خیلی فن پیشنهاد می شه که دماش زیر 50 نگه داشته بشه

هم اکنون، Slash_Slash گفته است:

فن کیس تاثیری توی خنک سازی CPU GPU که خودشون فن روشون نصبه ندارن بدترش شاید بکنه اما بهترش نمی کنه

پس اهمیتی اصلا نداره صرفا جهت زیبایی خوبه

اساسا هوای گرم به سمت بالا می ره از سقف و قسمت بالایی پشت کیس خارج می شه

بهترین پرفورمنس دمایی شما با در کیس باز می گیرید اگه دماها بالا بودن در کناری کیس باز بذارید

برای هارد یا اس اس دی یا رم که فن ندارن فن تاثیر گذاره برای هارد مکانیکی خیلی فن پیشنهاد می شه که دماش زیر 50 نگه داشته بشه

در مورد اینم که 140 بهتره یا 3 تا 120 باید بگم که مکش هوای 3 تا 120 در نویز یکسان بیشتره از دو تا 140

بالا بردن سرعت بیش از حد فن های خروجی هم هر چند سریع تر گرما خارج می کنه اما باعث کاهش فشار هوای داخل کیس می شه که خودش باعث افزایش دما مخصوصا برای کارت گرافیک می شه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من سی پی یو i5 11400 داشتم با فن گیم مکس ۳۰۰ دیپ کول 

یک فن به انتهای کیس وصل کردم تو لود ۵ درجه دمای سی پی یو امد پایین 

حالا درب بقل کیس هم باز بود 

ادم در مقابل پست بعضی ها نمیدونه چه واکنشی نشون بده 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، WINNER گفته است:

واقعا آدم شاخ درمیاره. حداقل انقدر با اعتماد به نفس بالا راهنمایی غلط نکنن😅

لینک به دیدگاه

انتخاب کدوم پاور منطقی تره؟ 

از نظر قیمت برابر هستن

• GREEN GP1000B-EDGE 1000W 80PLUS Platinum

1000 وات

دارای 96 ماه گارانتی گرین

گواهی 80PLUS PLATINUM

• CORSAIR RM850e 80PLUS Gold 

850 وات

دارای 36 ماه گارانتی الماس ایران

گواهی 80PLUS GOLD

ویرایش شده توسط amirprg
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، amirprg گفته است:

از نظر قیمت برابر هستن

1000 وات

گواهی 80PLUS PLATINUM

850 وات

گواهی 80PLUS GOLD

درود

سوال خوبیه، انتخاب آسونی نیست و بستگی داره چیا برات مهمتره تو خرید پاور.

پاور کورسر: موجود در رده A (بالاترین رده) تو اون سایته و با قطعیت کامل میشه گفت عالیه- واتیج کافی برای اکثر سیستم ها حتی ۴۰۹۰

پاور گرین: داشتن گارانتی بهتر (گرین با الماس قابل مقایسه نیست و ۶۰ ماه هم بیشتره) - بنظرم مهمترین مزیت: مجهز به استاندارد atx3.1 و داشتن کانکتور 12V-2x6 - گواهی پلاتینیوم خوبه ولی الان دیگه خیلی ملاک نیست و گلد هم کافیه - ۱۵۰ وات بیشتر برای آینده نگری خوبه ولی بعیده به کار اکثریت افراد بیاد

حالا یکی از دوستان میگفت 1000gxd بهتره و ارزش خرید بیشتری داره ولی موجود ندیدم جایی

لینک به دیدگاه

از نظر قیمت برابر هستن

1000 وات

گواهی 80PLUS PLATINUM

850 وات

گواهی 80PLUS GOLD

سلام.

حتما منبع تغذیه گرین رو بخرید. کیفیت و گارانتی بسیار خوبی داره. اصلا منطقی نیست که بیخیال نسخه پلاتینیوم و توان بیشتر بشید.

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است:

سلام.

حتما منبع تغذیه گرین رو بخرید. کیفیت و گارانتی بسیار خوبی داره. اصلا منطقی نیست که بیخیال نسخه پلاتینیوم و توان بیشتر بشید.

البته توان بیش از حد اضافی بازدهی پاور رو پایین میاره اگه به efficiency curve نگاه کنیم. مثلا وقتی توان مصرفی فول لود سیستم ۴۰۰ واته پاور ۸۵۰ وات بهینه تر از ۱۰۰۰ عمل میکنه، به شرط یکسان بودن گواهی 80+

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، WINNER گفته است:

پیشنهادم می کنم کتاب انتقال حرارت بخونید تا یکم سوادتون توی این زمینه بالاتر بره منظور حرفم بفهمید

ضمنا کمترین دما همیشه برای سیستم های باز هست و داخل کیس که می ره 100 تا فن هم که بذارن دماش بالاتر از حالت باز هست علتشم بالا مختصر توضیح دادم بقیه ش از حوصله تاپیک خارج خودتون برید مطالعه کنید

پافشاری روی اشتباهات ادماها خیلی زیاده یک نمونه دیگه ش همین داستان برای فن هایی که پشت کنسول های بازی طراحی می شه هست جز افزایش دما پردازنده مرکزی و گرافیکی هیچ سودی دیگه ای نداره

من 12 تا فن روی کیسم برای زیبایی هست اما با خاموش کردن همشونم دمای CPU GPU کوچکترین تغییری توی در باز کیس نمی کنه. با در بسته هم حتی اگر فن ها مکس کار کنن بازم دما محسوس بیشتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
39 دقیقه قبل، Slash_Slash گفته است:

پیشنهادم می کنم کتاب انتقال حرارت بخونید تا یکم سوادتون توی این زمینه بالاتر بره منظور حرفم بفهمید

ضمنا کمترین دما همیشه برای سیستم های باز هست و داخل کیس که می ره 100 تا فن هم که بذارن دماش بالاتر از حالت باز هست علتشم بالا مختصر توضیح دادم بقیه ش از حوصله تاپیک خارج خودتون برید مطالعه کنید

پافشاری روی اشتباهات ادماها خیلی زیاده یک نمونه دیگه ش همین داستان برای فن هایی که پشت کنسول های بازی طراحی می شه هست جز افزایش دما پردازنده مرکزی و گرافیکی هیچ سودی دیگه ای نداره

من 12 تا فن روی کیسم برای زیبایی هست اما با خاموش کردن همشونم دمای CPU GPU کوچکترین تغییری توی در باز کیس نمی کنه. با در بسته هم حتی اگر فن ها مکس کار کنن بازم دما محسوس بیشتره

خیلی اسرار به عالم بودن داری 

بیام برای کاری که خودم عملی نتیجش رو دیدم کتاب بخونم 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

درود

سوال خوبیه، انتخاب آسونی نیست و بستگی داره چیا برات مهمتره تو خرید پاور.

پاور کورسر: موجود در رده A (بالاترین رده) تو اون سایته و با قطعیت کامل میشه گفت عالیه- واتیج کافی برای اکثر سیستم ها حتی ۴۰۹۰

پاور گرین: داشتن گارانتی بهتر (گرین با الماس قابل مقایسه نیست و ۶۰ ماه هم بیشتره) - بنظرم مهمترین مزیت: مجهز به استاندارد atx3.1 و داشتن کانکتور 12V-2x6 - گواهی پلاتینیوم خوبه ولی الان دیگه خیلی ملاک نیست و گلد هم کافیه - ۱۵۰ وات بیشتر برای آینده نگری خوبه ولی بعیده به کار اکثریت افراد بیاد

حالا یکی از دوستان میگفت 1000gxd بهتره و ارزش خرید بیشتری داره ولی موجود ندیدم جایی

دقیقا بحث سر آینده نگریه

گرین برندیه که بنظر من خودشو ثابت کرده، خودم یه 330 وات روی سیستم قدیمم دارم که بالای 12 ساله آخ نگفته و هنوزم درحال کاره

اکثر سیستم های داخل ایران گرین روشون نصب شده

بنظرم 1000وات رو بگیریم حالا که قیمتشون یکی هست

1000gxd رو دیدم، از چه نظر بهتره؟ 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

البته توان بیش از حد اضافی بازدهی پاور رو پایین میاره اگه به efficiency curve نگاه کنیم. مثلا وقتی توان مصرفی فول لود سیستم ۴۰۰ واته پاور ۸۵۰ وات بهینه تر از ۱۰۰۰ عمل میکنه، به شرط یکسان بودن گواهی 80+

درسته. ولی وقتی میخوایم برای مدت زمان یک سال یا دو سال آینده برنامه ریزی بگنیم، ارزش انجام اینکار از بین نمیره و باعث نمیشه که مزایای منبع تغذیه بهتر نادیده گرفته بشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
2 ساعت قبل، amirprg گفته است:

دقیقا بحث سر آینده نگریه

گرین برندیه که بنظر من خودشو ثابت کرده، خودم یه 330 وات روی سیستم قدیمم دارم که بالای 12 ساله آخ نگفته و هنوزم درحال کاره

سری gxd به خاطر قیمت مناسبش توصیه میشد که ظاهرا ناموجود شده

صد دلار پاور 1000 ورژن 3.1 ارزش خرید داشت (سیستم های میان رده)  ولی اونایی که قطعات بالا رده میبندن حتما مدل اج یا برندهای مطرح و با کیفیت تهیه کنن

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۶/۳ در 13:58، amirprg گفته است:

سلام دوستان

سرعت فن باید چقدر باشه؟

سلام،

مدل کیس؟ تعداد فن های نصب شده و جایگاه آن ها؟

مدل خنک کننده پردازنده؟

کارت گرافیک دارید یا خیر؟

هارد دیسک اینترنال دارید؟

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، WINNER گفته است:

خیلی اسرار به عالم بودن داری 

بیام برای کاری که خودم عملی نتیجش رو دیدم کتاب بخونم 

دوست عزیز زمانی که شما دلایل علمیش مطالعه نکنید من راجب هر چی صحبت بکنم به نظرتون خنده دار میاد باید راجب انتقال حرارت نفوذ با جا به جایی یک بیسی رو داشته باشید تا بگم چرا همچین اتفاقی می افته بحث عالم بودن نیست همه چیز بحث علمه

شما هم دروغ نمی گید برای سیستم رده اقتصادی که گرافیک با پردازنده فن ندارن یا فن های ضعیفی دارن حرف شما صدق می کنه یا برای سیستم ها در حالت بیکاری که فن های پردازنده با گرافیک بیکار هستن بازم این مورد صدق می کنه اما برای کولینگ های بادی(که البته ابی ها هم جزوشونه چون بازم فن دارن) حرفه ای که مکش هوای زیادی دارن در حالت فول لود گذاشتن فن یا تاثیری نداره یا بدترش می کنه

لینک به دیدگاه

دقیقا بحث سر آینده نگریه

دوست من مشکل پاورهای گرین اینکه نقدی ندارن اصلا یا نقدم اگر دارن قابل استناد نیست چون یا سایتش معتبر نیست یا می تونن خیلی راحت چیزی که برای تست می فرستن با چیزی که به مشتری می دن رو تغییر بدن

نه اینکه بگم این کار رو می کنن اما می گم احتمالش هست

الان خیلی پاورهای مطرح هستن که مشکلات اساسی رو داشتن که در نقدها یا بعدا توسط یوزرها مشخص شده به فرض بهترین پاورهای گیگابایت یک زمانی اتیش می گرفتن هم گلدش هم پلتش

پاور هم نقش مستقیم در حفظ سلامت قطعات شما و طول عمرشون داره قطعا گرین کیفیت برندهای مطرح مشابه seasonic نداره

حالا شما بگید با توجه به قیمت بالای قطعات و کیفیت پایین گارانتی ها کدوم ارزش خرید داره؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...