رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

9 ساعت قبل، Najm گفته است:

سلام،

مدل کیس؟ تعداد فن های نصب شده و جایگاه آن ها؟

مدل خنک کننده پردازنده؟

کارت گرافیک دارید یا خیر؟

هارد دیسک اینترنال دارید؟

DeepCool CH560 DIGITAL Black Case

3 فن 140 پنل جلو و یک فن 120 قسمت انتهایی کیس نصب شدن

مدل خنک کننده پردازنده: AK620 ZERO DARK

کارت گرافیک دارم

هارد هم فقط یک SSD 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

هم اکنون، amirprg گفته است:

DeepCool CH560 DIGITAL Black Case

3 فن 140 پنل جلو و یک فن 120 قسمت انتهایی کیس نصب شدن

مدل خنک کننده پردازنده: AK620 ZERO DARK

کارت گرافیک دارم

هارد هم فقط یک SSD 

با این شرایط به صورت استاندارد نیازی به نصب فن اضافه در بخش بالایی کیس نمی باشد.

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

درسته. ولی وقتی میخوایم برای مدت زمان یک سال یا دو سال آینده برنامه ریزی بگنیم، ارزش انجام اینکار از بین نمیره و باعث نمیشه که مزایای منبع تغذیه بهتر نادیده گرفته بشه.

خب من طی یک یا دو سال نمیخوام ارتقا بدم

پس 1000وات برای بنده واجب نیست، درسته؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
7 دقیقه قبل، amirprg گفته است:

سعی کنید پاور جدید با استاندارد روز بگیرید 

مخصوصا بخش تغذیه گرافیک 

پاور خوب ۵ سال دیگه هم نیازی به تعویضش نیست 

همینطور که میبینید بعضی از پاورها گارانتی ۱۰ ساله دارن 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، amirprg گفته است:

تصمیمش با خودتون هست.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، WINNER گفته است:

سعی کنید پاور جدید با استاندارد روز بگیرید 

مخصوصا بخش تغذیه گرافیک 

پاور خوب ۵ سال دیگه هم نیازی به تعویضش نیست 

همینطور که میبینید بعضی از پاورها گارانتی ۱۰ ساله دارن 

والا دیگه از گشتن و بررسی کردن خسته شدم

آخرین انتخاب هام این دوتاست:

• CORSAIR RM850x Shift 80PLUS Gold 
  • ASUS ROG STRIX 850W 80PLUS Gold Aura Edition

بسته به جیبم و اینکه اون محصول موقع خرید توی بازار موجود باشه یکیشو میگیرم

----

نسخه RMe کورسیر هم هست که از این دوتا ارزون تره اما بررسی کردم دیدم فن کوچیک تر و یکم نویز بیشتر داره 

خازن هاش هم تایوانی هست نه ژاپنی! کلا از اون دوتا یکم ضعیف تره...پس در نظر نگرفتمش

ویرایش شده توسط amirprg
لینک به دیدگاه

سلام

تو مشخصات مادربرد Asus Prime H610M-A WiFi DDR5 نوشته که رم 4800 تا 5600 رو پشتیبانی می کنه. مثلا برای پردازنده i3-12100 اگه رم 5600 بندازیم باید از xmp فرکانسش رو ببریم روی 5600 یا اینکه اتوماتیک میره روی این فرکانس. چون قبلا توی مادربردها کنار فرکانس یک اسم OC میذاشت که نشون می داد از اون فرکانس به بعد باید از xmp استفاده کرد ولی الان توی این مادربرد اصلا ننوتشه و تا 5600 همه بدون oc هستن

ویرایش شده توسط SN99
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، amirprg گفته است:

والا دیگه از گشتن و بررسی کردن خسته شدم

آخرین انتخاب هام این دوتاست:

• CORSAIR RM850x Shift 80PLUS Gold 
  • ASUS ROG STRIX 850W 80PLUS Gold Aura Edition

بسته به جیبم و اینکه اون محصول موقع خرید توی بازار موجود باشه یکیشو میگیرم

----

نسخه RMe کورسیر هم هست که از این دوتا ارزون تره اما بررسی کردم دیدم فن کوچیک تر و یکم نویز بیشتر داره 

خازن هاش هم تایوانی هست نه ژاپنی! کلا از اون دوتا یکم ضعیف تره...پس در نظر نگرفتمش

بین این دوتا 1000 درصد rmx shift رو بگیرید چون علاوه بر ATX 3 بودن، طلایی رنگه متنش یعنی بهترین بین بهتریناست!

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۶/۶ در 00:53، Slash_Slash گفته است:

دوست عزیز زمانی که شما دلایل علمیش مطالعه نکنید من راجب هر چی صحبت بکنم به نظرتون خنده دار میاد باید راجب انتقال حرارت نفوذ با جا به جایی یک بیسی رو داشته باشید تا بگم چرا همچین اتفاقی می افته بحث عالم بودن نیست همه چیز بحث علمه

شما هم دروغ نمی گید برای سیستم رده اقتصادی که گرافیک با پردازنده فن ندارن یا فن های ضعیفی دارن حرف شما صدق می کنه یا برای سیستم ها در حالت بیکاری که فن های پردازنده با گرافیک بیکار هستن بازم این مورد صدق می کنه اما برای کولینگ های بادی(که البته ابی ها هم جزوشونه چون بازم فن دارن) حرفه ای که مکش هوای زیادی دارن در حالت فول لود گذاشتن فن یا تاثیری نداره یا بدترش می کنه

درسته،

دقیقا نباید با فن های زیاد حجم هوا و جهت هوای اطراف کولینگ های حجیم رو بهم زد 

شاید فن های کیس باعث بشن هوای داخل کیس تازه بشه ولی روی  خنک کاری هسته ها  تاثیری نداره.

ویرایش شده توسط Mohsenbike
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mohsenbike گفته است:

درسته،

دقیقا نباید با فن های زیاد حجم هوا و جهت هوای اطراف کولینگ های حجیم رو بهم زد 

شاید فن های کیس باعث بشن هوای داخل کیس تازه بشه ولی روی  خنک کاری هسته ها  تاثیری نداره.

بحث فیزیک هست هوا از قسمت فشار زیاد به کم می ره خیلیم سریع این اتفاق می افته حتما ترکیدن یک بادکنک یا اسپری تجربه کردید

فن های قدرتمند cpu gpu فشار داخل کیس به سرعت بالا می برن و باید از کیس بیرون بزنن اگر میزان درخواست هوا با خروجی هوا به اندازه نباشه افزایش دما رخ می ده چون هوای گرم به داخل فن پردازنده یا گرافیک بر می گرده

گفتم گردش هوای کیس برای سیستمی که پردازنده با گرافیکش فن ندارن یا فن های ضعیفی برای گردش هوای داخل کیس دارن فن های کیس تاثیرگذارن حال انکه اضافه کردن فن برای کیسی که توانایی خروج همون مقدار هوا رو هم نداره یا تاثیری نداره یا بدترش می کنه

اگر شما 600 تا فن هم داخل کیس بذارید باز حالتی که در های کیس باز هستن دمای کمتری در حالت فول لود دارید چون هوا به طور خود به خودی از جای با فشار بالا به جای با فشار پایین حرکت می کنه نیازی به فورس نیست. فورس برای هوای راکد یا نیمه راکد هست

این اطلاعات و تجربیات خودمم تا سال ها نمی دونستن و فکر می کردم هر چی تعداد فن ها با دورشون بیشتر باشه دما بهتره

حتی رفتم کیس فول تاور گرفتم که خیلی جا داره اما بازم با در باز دماهام خیلی کمتره

در نهایت هم حرف شما درسته اگر فن در مسیر گردش هوای cpu gpu قرار بگیره نه تنها دما بهتر نمی شه بلکه بدترم می شه می تونید با یک فن خودتون امتحانش کنید در هر جهت و زاویه ای دما افزایش پیدا می کنه(توی فول لود)

ویرایش شده توسط Slash_Slash
لینک به دیدگاه

سلام

دنبال کارت گرافیک 6800 یا 6800xt نو و اکبند میگردم. تو ترب و ایمالز که موردی نبود، یکی دو تا بود که اونها هم مورد داشتند. بنظرتون از مغازه بدون گارانتی بگیرم چقدر در میاد؟ نرخ بازارش چقدره... 

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

35 دقیقه قبل، Ali0110 گفته است:

سلام

دنبال کارت گرافیک 6800 یا 6800xt نو و اکبند میگردم. تو ترب و ایمالز که موردی نبود، یکی دو تا بود که اونها هم مورد داشتند. بنظرتون از مغازه بدون گارانتی بگیرم چقدر در میاد؟ نرخ بازارش چقدره... 

دوستان تو تاپیکی که زده بودید بهتون پیشنهاد داند 7700xt تهیه کنید ،این کارتایی که شما مدنظر دارید تاریخ انقضا شون گذشته(همه ماینی حساب میشوند) حتی اگر گارانتی دارشم باشه  مشکلی پیش بیاد گارانتی گردن نمیگیردش.

با توجه به اینکه عجله درتهیه ندارید پس تا عرضه نسل جدید منتظر باشید.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Ali0110 گفته است:

سلام

درود

کل ارزش خرید این ۶۸۰۰ ها به ماینی بودن و قیمت خیلی پایینشونه (که اگه سالم و کم کارکردش رو پیدا کنید از جای مطمئن موردی نداره)

اگه حتما آکبند میخواید یا ۷۰۰۰ amd یا ۴۰۰۰ انویدیا تهیه کنید 

نکته دیگه اینکه تو ایران گارانتی شرکتی فقط و فقط اسمه، ی تاکتیک فروش برای جذب مشتری، ۱ درصد هم روش حساب باز نکنید.

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی تون

فعلا دست نگه میدارم بلکه با سری جدید قیمت ها و موجودی ها بهتر شد. 

فقط یک سوال. پاور مورد نیاز 6800xt رو 750 واته. منی که نهایتا 1080 و 60 فریم (با نهایت تنظیمات) گیم میزنم هم لازمه اون پاور رو داشته باشم یا چون از نهایت قدرت گرافیک استفاده نمیکنم کارم با پاور پایین تر هم راه میوفته؟ 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Ali0110 گفته است:

ممنون از راهنمایی تون

فعلا دست نگه میدارم بلکه با سری جدید قیمت ها و موجودی ها بهتر شد. 

فقط یک سوال. پاور مورد نیاز 6800xt رو 750 واته. منی که نهایتا 1080 و 60 فریم (با نهایت تنظیمات) گیم میزنم هم لازمه اون پاور رو داشته باشم یا چون از نهایت قدرت گرافیک استفاده نمیکنم کارم با پاور پایین تر هم راه میوفته؟ 

خواهش میکنم

فقط اینم مدنظر داشته باشید که انویدیا اول فلگشیپ خودش رو عرضه میکنه معمولا، amd هم این بار تو 3 ماهه اول 2025 قراره کارت میان رده (هم قدرت 7900xt ولی مصرف پایینتر) عرضه کنه و پایین ردش میره 3ماهه دوم. و کلا بالارده عرضه نمیکنه نمیخواد با 5090 رقابت کنه میدونه بیهودس. از طرفی دلارم هدفش آخر سال 77 تومنه جدای ریسک بالای اومدن ترامپ، پس بهتره به تتر تبدیل کنید اگه میخواید چندین ماه صبر کنید.

پاور بهتره حداقل 100 وات(یا 25 درصد) از مصرف فول لود کل سیستم بالاتر باشه(تو pcpartpicker بزنید) تا هم بهش فشار نیاد و هم بتونه اسپایک های ناگهانی گرافیک رو کنترل کنه. البته اگه atx3 بگیرید دیگه مشکل اسپایک تا حد زیادی برطرف میشه. از طرفی تو خرید پاور بهتره آینده نگری بیشتری داشته باشید چون برند و مدل خوب باشه تا سال ها و چندین ارتقا میتونه ساپورت کنه سیستم رو.

لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

خواهش میکنم

فقط اینم مدنظر داشته باشید که انویدیا اول فلگشیپ خودش رو عرضه میکنه معمولا، amd هم این بار تو 3 ماهه اول 2025 قراره کارت میان رده (هم قدرت 7900xt ولی مصرف پایینتر) عرضه کنه و پایین ردش میره 3ماهه دوم. و کلا بالارده عرضه نمیکنه نمیخواد با 5090 رقابت کنه میدونه بیهودس. از طرفی دلارم هدفش آخر سال 77 تومنه جدای ریسک بالای اومدن ترامپ، پس بهتره به تتر تبدیل کنید اگه میخواید چندین ماه صبر کنید.

پاور بهتره حداقل 100 وات(یا 25 درصد) از مصرف فول لود کل سیستم بالاتر باشه(تو pcpartpicker بزنید) تا هم بهش فشار نیاد و هم بتونه اسپایک های ناگهانی گرافیک رو کنترل کنه. البته اگه atx3 بگیرید دیگه مشکل اسپایک تا حد زیادی برطرف میشه. از طرفی تو خرید پاور بهتره آینده نگری بیشتری داشته باشید چون برند و مدل خوب باشه تا سال ها و چندین ارتقا میتونه ساپورت کنه سیستم رو.

10 سال پیش یه ۷۵۰ سری اوورکلاک گرین گرفتم تا الان هم ۳ بار سیستم ارتقا دادم،

تا ارتقا بعدی هم فکر کنم کار کنه .

لینک به دیدگاه

39 دقیقه قبل، Mohsenbike گفته است:

10 سال پیش یه ۷۵۰ سری اوورکلاک گرین گرفتم تا الان هم ۳ بار سیستم ارتقا دادم،

تا ارتقا بعدی هم فکر کنم کار کنه .

دیگه 10 سال لب مرزه بهتره ریسک نکنین و تعویض کنید😅 مگه اینکه سیستم ارزش خیلی کمی داشته باشه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان
من میخواستم مادربورد و رم ddr5 بگیرم اما با مشورتی که گرفتم به من گفتن اینا سیستم رو ناپایدار میکنن و تهش به همچین چیزی رسیدم، بهم بگین همین d4 بگیرم یا برم سراغ d5?

CPU: Intel Core i7 14700kf 
GPU: Asus dual 4070s
MB: ASUS TUF GAMING B760/Z790 PLUS WIFI D4 
RAM: CORSAIR Vengeance RGB Pro SL 32GB DDR4 3600Mhz
CPU Cooler: Deepcool LT720
SSD: SAMSUNG 990PRO 1TB
PSU: Prime 850W Gold / TUF Gaming 850W
CASE: Asus A21 PLUS 
Monitor: samsung Odyssey g5 27" VA 144Hz

لطفا بهم بگید اینا بهینه هستن یا میشه بهترشون کرد؟ 
برای d5 چه پیشنهاد‌هایی دارین؟
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، SajjadENT گفته است:

سلام دوستان
من میخواستم مادربورد و رم ddr5 بگیرم اما با مشورتی که گرفتم به من گفتن اینا سیستم رو ناپایدار میکنن و تهش به همچین چیزی رسیدم، بهم بگین همین d4 بگیرم یا برم سراغ d5?

برای چه کاری بهینه باشند؟ دقیقا بودجتون چه مقدار هست.

حرف بی اساس زدند که سیستم ناپایدار میشه .

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، SajjadENT گفته است:

سلام دوستان

برا باندل منتظر نسل جدید اینتل باش

پاور هزار وات همون tuf

مانیتور va توصیه نمیشه همون g5 مدل ips هم داره تو ام ای تی البته هنوز نتونستم سازنده پنلشو گیر بیارم و یا مدل جدید شیائومی با فناوری mini led هم به تازگی وارد کشور شده البته اگه مشکل هزینه نداری

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

برای چه کاری بهینه باشند؟ دقیقا بودجتون چه مقدار هست.

حرف بی اساس زدند که سیستم ناپایدار میشه .

بله ببخشید یادم رفت بگم. من برای تدوین فیلم و در کنارش برای بازی میخوام این سیستم رو ببندم. 
بودجه حداکثر ۱۴۰ با مانیتور و کیبورد.
 پس به نظر شما من مادربورد و رم ddr5 بگیرم منطقی‌تره

لینک به دیدگاه

35 دقیقه قبل، Kiarash گفته است:

برا باندل منتظر نسل جدید اینتل باش

پاور هزار وات همون tuf

مانیتور va توصیه نمیشه همون g5 مدل ips هم داره تو ام ای تی البته هنوز نتونستم سازنده پنلشو گیر بیارم و یا مدل جدید شیائومی با فناوری mini led هم به تازگی وارد کشور شده البته اگه مشکل هزینه نداری

خیلی ممنونم
راستش برای کار باید زودتر یک سیستم تهیه کنم
نسل جدید حدودا چه زمانی میاد؟

و این که حداکثر بودجه با مانیتور کیبورد ۱۴۰ تومنه.
برای تدوین فیلم و در کنارش بازی.

مادر بورد z790 یا B760 plus d5?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از همون اولش هم مشخص بود خبر فیک هست 

مگر میشه قطعات کامپیوتر وارد نشه 

کل کارهای ادارات خصوصی و دولتی 

کلی از کارهای مردم با همین کامپیوتر انجام میشه 

همون اینترنت کی خیلی محدودش کردن هم باز نمیتونن زیاد قطع کنن 

چون کارهای خودشون گیر میکنه 

لینک به دیدگاه

نایب رئیس اتاق اصناف تهران با انتقاد از این تصمیم، اظهار داشت که بسیاری از کشورهای دنیا برای توسعه‌ی فناوری اطلاعات، با حذف مالیات بر ارزش افزوده (VAT) از واردات تجهیزات مرتبط حمایت می‌کنند؛ اما متأسفانه ما شاهد محدودیت‌های شدید بر روی واردات این کالاها هستیم. وی افزود: با تلاش‌های فراوان توانستیم 128 مورد از این اقلام را به لیست اضافه کنیم؛

اما متاسفانه در ویرایش‌های بعدی، بسیاری از این قطعات حیاتی از جمله کارت گرافیک، مادربورد و SSD مجدداً حذف شدند.

در حال حاضر، کالاهایی همچون SSD، پاوربانک، انواع کیبورد و ماوس، هدفون، انواع بردهای الکترونیکی، استند گوشی و لپ‌تاپ، برخی شارژرها و انواع کابل در فهرست کالاهای ممنوعه قرار دارند. این در حالی است که این نوع کالاها برای کاربران و فعالان حوزه آی‌تی بسیار ضروری هستند.

با وجود همه این مشکلات، امیدواریم مسئولین که مربوطه ان با فوریت زیاد به این موضوع مهم رسیدگی کرده و محدودیت‌های اعمال شده بر واردات کالاهای IT را رفع نمایند.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

اما متاسفانه در ویرایش‌های بعدی، بسیاری از این قطعات حیاتی از جمله کارت گرافیک، مادربورد و SSD مجدداً حذف شدند.

در حال حاضر، کالاهایی همچون SSD، پاوربانک، انواع کیبورد و ماوس، هدفون، انواع بردهای الکترونیکی، استند گوشی و لپ‌تاپ، برخی شارژرها و انواع کابل در فهرست کالاهای ممنوعه قرار دارند. این در حالی است که این نوع کالاها برای کاربران و فعالان حوزه آی‌تی بسیار ضروری هستند.

ولی قیمت ها چیز دیگه ای رو نشون میده!

بطور مثال ام تو سامسونگ 990 مدل یک و دو ترا هر دو ارزون شدن!

و یه مورد عجیب این بود که در اینجور موارد صنف مربوطه فروش رو می‌بنده تا قیمت های جدید اعلام بشه ولی در این مورد همه شده بودن گربه ای که محض رضای خدا موش می‌گیره و می‌گفتن نه ما به خاطر رضایت شما مشتری عزیز فعلا به قیمت قبل می‌فروشیم😂

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...