رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

16 ساعت قبل، SajjadENT گفته است:

بله ببخشید یادم رفت بگم. من برای تدوین فیلم و در کنارش برای بازی میخوام این سیستم رو ببندم. 
بودجه حداکثر ۱۴۰ با مانیتور و کیبورد.
 پس به نظر شما من مادربورد و رم ddr5 بگیرم منطقی‌تره

i5-14600kf

gigabyte z790d ac

gskill ripjaws 32gb

le 720

msi m480 2tb

asus prime 850

rtx4070ti super

corsair 465x / fsp cut592

lenovo y27q-30

/////

ryzen 9 7950x3d

tuf b650 plus

gskill ripjaws 32gb 6000Mhz

le 720

msi m480 2tb

antec HCG 850W

rtx4070 super

gamdias gc2 lite  / gamemax siege bk

samsung g6 / msi g321q

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

9 ساعت قبل، Goorani گفته است:

ولی قیمت ها چیز دیگه ای رو نشون میده!

بطور مثال ام تو سامسونگ 990 مدل یک و دو ترا هر دو ارزون شدن!

و یه مورد عجیب این بود که در اینجور موارد صنف مربوطه فروش رو می‌بنده تا قیمت های جدید اعلام بشه ولی در این مورد همه شده بودن گربه ای که محض رضای خدا موش می‌گیره و می‌گفتن نه ما به خاطر رضایت شما مشتری عزیز فعلا به قیمت قبل می‌فروشیم😂

برای اینکه همیشه اول تابستان یا اواسط بهار قیمت ها رو افزایش می دن چون اون موقع ها بعتر می خرن

قیمت 990 هم خیلی غیر منطقی و دور از قیمت دلاریش بود اما چون ملت ایران خیلی روشون تبلیغات جواب می ده سود خیلی بالایی روی همچین محصولاتی می گیرن برای همین حالا حالاها هم جا داره قیمت بیاد پایین

بعدشم باید خریدار باشه قیمت ها از یک حدی که بالاتر می ره دیگه مشتری نیست

لینک به دیدگاه

درود پاور 800w ged green برای 4070 ti و 13600k مناسبه؟ (پاور رو خریداری کردم)

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، Rest_In_Peace گفته است:

درود

خیر کاش قبل خرید بیشتر تحقیق می‌کردید 

برای سری ۴۰۰۰ بهتره atx3 تهیه کنید مثل سری gxd و edge گرین

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

درود

خیر کاش قبل خرید بیشتر تحقیق می‌کردید 

برای سری ۴۰۰۰ بهتره atx3 تهیه کنید مثل سری gxd و edge گرین

داخل سایت های مختلف پاور مورد نیاز رو زده بود ۷۵۰ وات (زمانی که پاور رو خریدم قرار بود 4070 بگیرم)

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، Rest_In_Peace گفته است:

داخل سایت های مختلف پاور مورد نیاز رو زده بود ۷۵۰ وات (زمانی که پاور رو خریدم قرار بود 4070 بگیرم)

من green 800w hp evo گرفتم

گفتن برا 4070ti مناسبه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، Rest_In_Peace گفته است:

بهتره سریعتر عوضش کنید پاور کیفیت پایینی هست

33 دقیقه قبل، ms368 گفته است:

من green 800w hp evo گرفتم

گفتن برا 4070ti مناسبه

پاور شما هم بد نیست ولی بهتره با ورژن 3 و بالاتر و کیفیت بهتر تعویض بشه (نسبت به گرافیک میگم) گرافیک 50 تومنی باید یه پاور 7-8 تومنی حداقل روش بندازی

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Rest_In_Peace گفته است:

مشکلی از نظر توان نداره اما یه کابل 2 سر 8 پین به 16 پین بخرید به جای تبدیل خیلی بهتره

نسخه 3 بودن یا نبودنش اصلا مهم نیست چون پاورهای خوب اصولا بالاتر از حد استاندارد 3 هستن اما خوب گرین نقدی نداره که بشه راجبش نظر داد

ویرایش شده توسط Slash_Slash
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Rest_In_Peace گفته است:

واتش کافیه بحث کیفیت قطعات استفاده شده در ساخت پاور و عملکردش تو کاهش ریپل و کلی چیزای دیگه س که سری قدیمی GED نداره. حداقل ocpt/ocdg تهیه کنید ولی ترجیحا وقتی اونقدر پول 4070 دادین منطقی نیست پاور atx3 نگیرین

لینک به دیدگاه

یه سوال فنی

فرض بگیرید یه فن در حداکثر توان,25 دسی بل صدا و نویز تولید می‌کنه.خب اگر ما 5 عدد از این فن رو در یک کیس قرار بدیم نهایت نویز تولید شده چقدره؟همون 25 دسی بل؟یا نویز بیش از 25 دسی بل خواهد بود؟

تجربه من که نشون میده  نویز بیشتر میشه ولی اینکه چقدر بیشتره و چه مبنایی داره رو نمی‌دونم و مطلب بدرد بخوری هم در این زمینه پیدا نکردم.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Goorani گفته است:

یه سوال فنی

فرض بگیرید یه فن در حداکثر توان,25 دسی بل صدا و نویز تولید می‌کنه.خب اگر ما 5 عدد از این فن رو در یک کیس قرار بدیم نهایت نویز تولید شده چقدره؟همون 25 دسی بل؟یا نویز بیش از 25 دسی بل خواهد بود؟

تجربه من که نشون میده  نویز بیشتر میشه ولی اینکه چقدر بیشتره و چه مبنایی داره رو نمی‌دونم و مطلب بدرد بخوری هم در این زمینه پیدا نکردم.

اساسا نویز بله بیشتر می شه و حجم صدا و پر شدگی صدا بیشتر می شه چون هوای بیشتری دچار تغییرات می شه

اما اگر صدای فن کم باشه و ازار دهنده نباشه خیر مشکلی نیست 10 تا ازشم بذارید صداشون همچنان بم و غیر ازاردهنده هست اما اگه فن ها صدای تیز یا قر قر داشته باشن تعداد بیشترشون اوضاع بدتر می کنه

فن های 12 سانتی همشون توی حداکثر توانشون صدای زیادی دارن باید حدود 1000RPM تنظیم بشن تا صدای کمی داشته باشن

بازم می گم فن کیس زیادش خوب نیست 3 تا روی سقف کیس بذارید یکی هم قسمت پشتی کافیه جلوی کیس با کفش هم فن نذاشتید بهترشم می کنه می تونید تست کنید دعام کنید

برای SSD HDD اما فن خیلی جواب می ده سعی کنید از فن های 7 یا 8 سانتی براشون استفاده کنید

ویرایش شده توسط Slash_Slash
لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

بازم می گم فن کیس زیادش خوب نیست 3 تا روی سقف کیس بذارید یکی هم قسمت پشتی کافیه جلوی کیس با کفش هم فن نذاشتید بهترشم می کنه می تونید تست کنید دعام کنید

برای SSD HDD اما فن خیلی جواب می ده سعی کنید از فن های 7 یا 8 سانتی براشون استفاده کنید

من یکی از سرگرمی هام فعلا شده تست دمای کیس!

چهارده تا فن روی کیس سوار کردم و چینششون رو عوض می‌کنم تا ببینم مطلوب ترین نتیجه کی حاصل میشه.

تا اینجای کار فهمیدم که اگر تعداد فن های مکنده بیشتر از دمنده باشن دمای کلی چند درجه پایین تره.

فعلا بهترین دما رو در هشت فن مکنده و شش فن دمنده کسب کرده سیستم!

سه فن دمنده در پایین و سه فند دمنده در کنار کارت گرافیک در قسمت عقب و دو فن مکنده در سقف و سه فن رادیات واتر کولر(مکنده) در پهلو و  سه فن مکنده هم در جلوی کیس!

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، Goorani گفته است:

اگر تعداد فن های مکنده بیشتر از دمنده باشن دمای کلی چند درجه پایین تره

درسته ولی عوضش زودتر خاک میشینه رو قطعات، همیشه باید فشار هوای داخل کیس بیشتر از بیرون باشه حالا چند درجه دما بالاتر عیبی نداره.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Goorani گفته است:

من یکی از سرگرمی هام فعلا شده تست دمای کیس!

چهارده تا فن روی کیس سوار کردم و چینششون رو عوض می‌کنم تا ببینم مطلوب ترین نتیجه کی حاصل میشه.

تا اینجای کار فهمیدم که اگر تعداد فن های مکنده بیشتر از دمنده باشن دمای کلی چند درجه پایین تره.

فعلا بهترین دما رو در هشت فن مکنده و شش فن دمنده کسب کرده سیستم!

سه فن دمنده در پایین و سه فند دمنده در کنار کارت گرافیک در قسمت عقب و دو فن مکنده در سقف و سه فن رادیات واتر کولر(مکنده) در پهلو و  سه فن مکنده هم در جلوی کیس!

به خیلی چیزا بستگی داره یک فرمول برای یک سیستم جواب نمی ده از سایز کیس تا چینش قطعات تاثیر گذارن گفتم کلا فن مکنده خالی بذارید نتایج بهترم می شه

البته برای کارت گرافیک می تونید یک فن یا چند فن کوچیک پشتش بذارید دماش بهتر می شه یکم

کلا هم در کیس پشت با کناری باز کنید دما عالی می شه بهترین حالته حتی بدون فن

خودم سقف کیسم جدا می شه جداش که می کنم دماها به مراتب بهتر می شن چون هوای گرم همیشه به سمت بالا حرکت می کنه

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال...

مادربرد با چیپ B650 و X670 چه تفاوتی دارن؟

آیا توی عملکرد بازی تاثیرگذارن؟ کیفیت خروجی صدا متفاوته؟

بزرگ ترین تفاوتشون چیه؟

و حرف آخر مدل ها مثلا B650M یا X670E

M - E - P به چه معنیه و چه تفاوتی دارن؟

ویرایش شده توسط amirprg
لینک به دیدگاه

سلام برای  ryzen 9 7950x چه مادربرد پیشنهاد میدین؟x670 hero خوبه؟

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، guts گفته است:

بستگی داره که استفاده شما چی هست.
مزیتش داشتن 2 اسلات PCIe gen5 x16 هست که میتونن بصورت x8/x8 کار کنن
فکر کنم تنها بردی هست که توی بازار ما موجوده و USB4 داره

اگه اسلات دوم PCIe و  USB4 براتون مهم نیست این برد بدردتون نمیخوره چون از نظر بقیه امکانات تفاوتی با بردهایی که نصف این قیمت هستن نداره

لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، lucky luke گفته است:

اگه اسلات دوم PCIe و  USB4 براتون مهم نیست این برد بدردتون نمیخوره چون از نظر بقیه امکانات تفاوتی با بردهایی که نصف این قیمت هستن نداره

دوست عزیز یه توضیح میدین PCIe gen5 به چه دردی میخوره؟

چون مثلا میگن X670E مزیتش همینه

X670 و X670E به درد کیا میخوره؟

ویرایش شده توسط amirprg
لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، lucky luke گفته است:

بیشتر کارم رندر،بلندر،موشن،ادیت ،پیشنهاد اولی ک بهم دادن tuf x670 e plus این مدل بود،ولی گفتم  آینده نگری کنم شاید باز ارتقا بدم 

لینک به دیدگاه

هم اکنون، guts گفته است:

بیشتر کارم رندر،بلندر،موشن،ادیت ،پیشنهاد اولی ک بهم دادن tuf x670 e plus این مدل بود،ولی گفتم  آینده نگری کنم شاید باز ارتقا بدم 

این گزینه می‌تونه مناسب شما باشه:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/X670E-AORUS-PRO-X#kf

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، amirprg گفته است:

دوستان یه سوال...

مادربرد با چیپ B650 و X670 چه تفاوتی دارن؟

آیا توی عملکرد بازی تاثیرگذارن؟ کیفیت خروجی صدا متفاوته؟

بزرگ ترین تفاوتشون چیه؟

و حرف آخر مدل ها مثلا B650M یا X670E

M - E - P به چه معنیه و چه تفاوتی دارن؟

درود

برای ۹۹ درصد کاربران b650 کافیه. ۶۷۰ اتصالات بیشتر و آپشن های اورکلاک حرفه ای داره که به درد اکثر کاربران نمیخوره. 

اون pcie gen5 هم فعلا به درد نخوره و ۵۰۹۰ هم بعیده براش لازم بشه (مگه اینکه ۲برابر ۴۰۹۰ قدرت بدن بهش

حرف M هم نشانه Micro atx بودن مادربرده که مناسب کیس های کوچکتره

2 ساعت قبل، guts گفته است:

Asus tuf gaming b650 plus wifi با توجه به موجودی خوبش تو ایران

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، amirprg گفته است:

دوست عزیز یه توضیح میدین PCIe gen5 به چه دردی میخوره؟

چون مثلا میگن X670E مزیتش همینه

X670 و X670E به درد کیا میخوره؟

فعلا به هیچ دردی نمیخوره...چون گرافیکی که gen5 استفاده کنه نداریم
برای نسل بعدی GPU ها با رابط gen5 ممکنه بدرد بخوره
مثلا وقتی بخوای از اسلات دوم x16 استفاده کنی(برای کپچا کارد یا GPU دوم یا NVMe) اون موقع اهمیت داره که اولا این اسلات هم مثل اسلات اول مستقیم به CPU وصل باشه و دوما نسل 5 باشه چون پهنای باند بین دو اسلات تقسیم میشه و نسل 5 بودن باعث میشه هر دو اسلات پهنای باند کافی داشته باشن.

برای اکثر ماها که فقط اسلات اول رو استفاده میکنیم واقعا نسل 5 بودنش اهمیتی نداره
بین چیپست ها هم تفاوت توی تعداد خروجی ها و پورت هایUSB و تعداد NVME هست و قرار نیست شما با X670E پرفرمنس بهتری از B650 بگیری یا اورکلاک بیشتری بتونی انجام بدی

1 دقیقه قبل، guts گفته است:

هیرو پول دور ریختن هست.
بهترین برد ایسوس بنظرم B650E-E هست که البته توی بازار ما پیدا نمیشه
تاف هم تنها عیبش اینه که یدونه NVME کمتر داره که البته با پولی که روی برد صرفه جویی میکنی میتونی SSD با حجم بالاتر بگیری که در آینده نیاز به ارتقا کمتر بشه
ولی بنظرم همین  GIGABYTE AORUS X670E PRO X که دوستان پیشنهاد دادن گزینه بسیار خوبی هست

لینک به دیدگاه

سلام اساتید وقت بخیر. من برا سقف کیس می خوام فن بگیرم. بودجه زیادی ندارم و هدر خالی هم رو مادربورد ندارم. نظرم رو فن های مولکس مثل GF120-FSB  گرین هست. می خواستم دوستانی که تجربه دارند. فن هایی رو معرفی کنند که دارای حداقل صدا باشند و بشه بهم وصلشون کرد و بعد وصل کرد به مولکس پاور.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۶/۲۲ در 19:17، lucky luke گفته است:

فعلا به هیچ دردی نمیخوره...چون گرافیکی که gen5 استفاده کنه نداریم
برای نسل بعدی GPU ها با رابط gen5 ممکنه بدرد بخوره
مثلا وقتی بخوای از اسلات دوم x16 استفاده کنی(برای کپچا کارد یا GPU دوم یا NVMe) اون موقع اهمیت داره که اولا این اسلات هم مثل اسلات اول مستقیم به CPU وصل باشه و دوما نسل 5 باشه چون پهنای باند بین دو اسلات تقسیم میشه و نسل 5 بودن باعث میشه هر دو اسلات پهنای باند کافی داشته باشن.

برای اکثر ماها که فقط اسلات اول رو استفاده میکنیم واقعا نسل 5 بودنش اهمیتی نداره
بین چیپست ها هم تفاوت توی تعداد خروجی ها و پورت هایUSB و تعداد NVME هست و قرار نیست شما با X670E پرفرمنس بهتری از B650 بگیری یا اورکلاک بیشتری بتونی انجام بدی

هیرو پول دور ریختن هست.
بهترین برد ایسوس بنظرم B650E-E هست که البته توی بازار ما پیدا نمیشه
تاف هم تنها عیبش اینه که یدونه NVME کمتر داره که البته با پولی که روی برد صرفه جویی میکنی میتونی SSD با حجم بالاتر بگیری که در آینده نیاز به ارتقا کمتر بشه
ولی بنظرم همین  GIGABYTE AORUS X670E PRO X که دوستان پیشنهاد دادن گزینه بسیار خوبی هست

در ۱۴۰۳/۶/۲۲ در 18:55، zexer2020 گفته است:

درود

برای ۹۹ درصد کاربران b650 کافیه. ۶۷۰ اتصالات بیشتر و آپشن های اورکلاک حرفه ای داره که به درد اکثر کاربران نمیخوره. 

اون pcie gen5 هم فعلا به درد نخوره و ۵۰۹۰ هم بعیده براش لازم بشه (مگه اینکه ۲برابر ۴۰۹۰ قدرت بدن بهش

حرف M هم نشانه Micro atx بودن مادربرده که مناسب کیس های کوچکتره

Asus tuf gaming b650 plus wifi با توجه به موجودی خوبش تو ایران

من CPU رو تغییر دادم به R7 7800X3D 

برای همین میخوام مادربرد رو هم یه چیز بالارده بگیرم

با این تفاسیر بین 3تا گزینه گیر کردم که قیمت هاشون توی همین رنج هست

2 گزینه برای چیپ X670:

• GIGABYTE X670 GAMING X AX V2
  • Asus TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

و 1 گزینه برای چیپ B650:

• Asus ROG Strix B650E-F Gaming WIFI

بنظرتون کدوم گزینه منطقی تره؟

ویرایش شده توسط amirprg
لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، amirprg گفته است:

من CPU رو تغییر دادم به R7 7800X3D 

برای همین میخوام مادربرد رو هم یه چیز بالارده بگیرم

با این تفاسیر بین 3تا گزینه گیر کردم که قیمت هاشون توی همین رنج هست

2 گزینه برای چیپ X670:

• GIGABYTE X670 GAMING X AX V2
  • Asus TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

و 1 گزینه برای چیپ B650:

• Asus ROG Strix B650E-F Gaming WIFI

بنظرتون کدوم گزینه منطقی تره؟

TUF X670E

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...