رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مرسی حامد جان واقعا ممنون

راستش کلی سوال داشتم:

به نظرم مادربرد یکم قیمتش بالاست، مشخصاتش رو چک کردم به نظرم یکم قابلیتاش زیاده فکر میکنی گزینه ارزونتری هست ؟ که پول اضافی رو روی یه قسمت دیگه هزینه کنیم. راستی اگه مادربرد اسلات PCI برای کارت شبکه وایرلس و پورت esata داشته باشه عالیه. (یا یه کیسی بگیرم که یکی از ساتاهای روی مادربرد رو بهم بصورت esata در پنل جلوی کیس تحویل بده) چون میخوام یه کارت وابرلس Linksys N هم بگیرم بزارم روش دیدم این کارتهای مدل PCIex هم داره یا فقط PCI معمولی داره؟

در مورد cpu من یه چیزی رو متوجه نشدم، تو سایت اینتل این پردازنده تو بخش پنتیوم دسته بندی شده اما شما نوشتی corei3 ؟ضمنا نظرت چیه در مورد سوکت 1156؟

4 گیگ رم مسلما برای این سیستم زیاده اما فکر نکنم ارزش داشته باشه به خاطریه مبلغ جزیی از خیرش بگذرم

سیگیت خیلی خوبه اما ازش خاطره بد دارم، سامسونگ 500 الان چی هست؟ چنده ؟

بقیه قطعات هم به نظر خیلی خوب هستن مرسی

یه سوال دیگه هم داشتم، پرینتر HP P1102w تو بازار هست؟ چنده ؟

در مورد CPU تو سایت لیون زده بود Ci3 . برای همین من نوشتم . این CPU 2 هسته ای با 2 ترید هستش . Ci3 تعداد تریدش 4 تا هست.تفاوت اصلیشون اینه که تاثیری تو کار شما نداره . کاملا مناسبه . اون مادربورد ارزونترین مادربوردی بود که گرافیک آنبورد داشت . اگر مادربوردی میخوای که pci داشته باشه باید ASUS P8H67-M PRO بخری که 188000 تومان قیمتش هست . esata هم نداره . 4 گیگ رم برای استفاده از ویندوز 7 لازمه . البته با 2 گیگ هم کار میکنه ولی ممکنه گاهی اوقات کند بشه . البته من خودم دارم با 2 گیگ روی یک سیستمم کار میکنم که فتوشاپ هم استفاده میکنم . اگر میخوای میتونی از اون رم کم کنی و بزاری روی مادربورد . سامسونگ هم 500 گیگ هست با قیمت 50 تومان . خیلی بهتر از سیگیت هست به نظرم . ولی چون خیلیها سیگیت رو قبول دارن اون رو پیشنهاد کردم . در مورد پرینتر اطلاعی ندارم . ولی توصیه میکنم چند کاره HP رو که گفته بودم بگیر . هم جای کمتری میگیره و هم ارزونتر در میاد . البته من کارش رو ندیدم . من خودم 4200 سامسونگ رو دارم که 6 ساله دارم ازش استفاده میکنم . موفق باشی @};-

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من اگر بین این دو مادربورد یکی رو میخواستم انتخاب کنم Asrock P43Twins1600 رو برمیداشتم . چون از چیپست P43 که بهتره استفاده میکنه . از DDR3 و DDR2 پشتیبانی میکنه . کارت صدای قویتری داره . از پورتهای بیشتری بهره میبره . کیفیتش هم مناسبه . قیمتش هم پایینتره .

لینک به دیدگاه

من اگر بین این دو مادربورد یکی رو میخواستم انتخاب کنم Asrock P43Twins1600 رو برمیداشتم . چون از چیپست P43 که بهتره استفاده میکنه . از DDR3 و DDR2 پشتیبانی میکنه . کارت صدای قویتری داره . از پورتهای بیشتری بهره میبره . کیفیتش هم مناسبه . قیمتش هم پایینتره .

سلام بهت یه پوینت دادم جون من اینم جواب بدخ

مگه Asus P5P41TLE از چیپست 5 استفاده نمیکنه که بالاتر از 43 ه ؟

این مدل ازراک discontinu شده یعنی دیگه براش باس آپدیت نمیشه ولی ایسوسه هنوز نشده .

لینک به دیدگاه

نه عزیزم چیپش P41 هست . اون 5 تو مدل به چیپست کاری نداره و مال چیز دیگست .

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه express gate بهتر از express 2 یا PCI expess 2.1 ه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه سوال دیگه express gate بهتر از express 2 یا PCI expess 2.1 ه ؟

دوست عزیز Express Gate یک سیستم عامل بر پایه لینوکس هست که این ویژگی فعلا فقط در مادربوردهای اسوس وجود داره و به وسیله اون میتونید در مدت 5 ثانیه بدون این که وارد سیستم عامل اصلی بشید از امکاناتی مثل وب گردی ، چت و ... استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز Express Gate یک سیستم عامل بر پایه لینوکس هست که این ویژگی فعلا فقط در مادربوردهای اسوس وجود داره و به وسیله اون میتونید در مدت 5 ثانیه بدون این که وارد سیستم عامل اصلی بشید از امکاناتی مثل وب گردی ، چت و ... استفاده کنید.

این مادربرد PCI expess 2.1 ه ؟

چیپستش هم از ازراک بهتره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این مادربرد PCI expess 2.1 ه ؟

چیپستش هم از ازراک بهتره ؟

چیپست ازراک بهتره.

PCI Express 2.0 هست.

لینک به دیدگاه

چیپست ازراک بهتره.

PCI Express 2.0 هست.

آره الان دیدم چیپست ایسوس g41 ه ازراک p43 قیماتاشون یکیه .

چقدر تو عملکرد تفاوت داره ؟

من انلاین بازی میکنم الان تاخیر دارم میتونه برای این باشه ؟ البته مانیتور قبلآ lcd بود الان ctr که فکرک نم علتش مانیتور باشه

نظر شما چیه ؟

ویرایش شده توسط quantum
لینک به دیدگاه

Main : MSI H67MA-E45 = 167000

CPU : Intel Core i3 G620 = 99000

Ram : 4GB Dual Patriot Black DDR3 1333 = 51000

HDD : Seagate 500GB = 50000

ODD : DVD RW Samsung 22x sata (Tru D = 25500

Case : Green Pars = 37000

Power : Green GP380A-EU = 45500

Manitor : LED SAMSUNG EX1965X = 176000

Keyboard : A4TECH KBS-5A = 9500

Mouse : A4TECH X5-70MD = 8500

Printer : Laserjet HP P1006 = 168000

Scaner : HP Scanjet G2410 = 70000

جمع کل : 907000 تومان

البته اگر پرینتر و اسکنر رو به جای جدا یک چند کاره بگیری به صرفه تره . مثلا Samsung SCX-4300 با قیمت 170000 تومان و یا HP Laserjet Pro M1132mfp با قیمت حدود 190000 تومان انتخاب های خوبی هستن . البته او مدل سامسونگ خیلی کم شده تو بازار و الان مدل های جدیدتر جای اون اومده که گرونتره .

یه سوال دیگه، اگر سراغ سوکت 1156 یا 775 برم چطوره ؟ چه نکات مثبت و منفی داره؟

میشه تو این 2 تا پلتفورم هم فطعه مناسب بهمن معرفی کنید. مرسی

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه، اگر سراغ سوکت 1156 یا 775 برم چطوره ؟ چه نکات مثبت و منفی داره؟

میشه تو این 2 تا پلتفورم هم فطعه مناسب بهمن معرفی کنید. مرسی

775 که کلا از رده خارجه و تولیدش هم تقریبا متوقف شده . اگر بخوای از 775 بگیری قیمت 5400 CPU که بعد از سلرون ارزونترینشه حدود 67000 تومان هست .البته اگر گیر بیاد . با یک مادربورد ASUS P5G41T-M LX که گرافیک آنبورد داره و از DDR3 پشتیبانی میکنه با قیمت 80000 تومان ، 119000 تومان ارزونتر میوفته . با این کار کلا سیستمت تا 2 سال دیگه تعطیل میشه و باید دوباره CPU و مادربورد براش بگیری . اگر هم از 1156 بگیری که ارزونترین CPU این سوکت Intel i3 540 1156 با قیمت 135000 تومان هست و با مادربورد ASROCK H55M-LE با قیمت 92000 تومان که البته مادربورد ضعیفیه ، 39000 تومان ارزونتر در میاد . ولی این سوکت هم بزودی تولیدش متوقف میشه و دیگه ارتقا پیدا نمیکنه . بقیه قطعات لازم نیست تغییر کنن . 1155 از هر دو پلتفرم دیگه سریعتر ، کم مصرف تر و با تولید حرارت پایینتره . قابلیت ارتقاء فعلا داره و تا چند سال به دلیل جدید بودن تکنولوژی ساخت نیازهای اساسی سیستم رو بر طرف میکنه . ضعیفترین CPU این سوکت رو بگیری از مدلهای مشابه تو پلتفرم های دیگه قویتره .

لینک به دیدگاه

سلام

میخوام سیستم با مشخصات زیر را برای بازی ارتقا بدم سقف ارتقا تا 350 هزار تومان بدون تعویض مانیتور و گرافیک و پاور

led asus ve208t

giga m55sli

5600x2 amd

8800gts 512mb

ram 2*1

power :530w real green

نظر خودم برای تعویض cpu 965 x4 amd است ولی برای مادربرد نمی دونم چه بگیرم .

دوستان لطف کنند نظرات بیان کنند چه سیستمی با این قیمت مناسب است .

ممنون

ویرایش شده توسط p144
لینک به دیدگاه

قیمت اون مدل CPU الان 166000 تومان هست . اگر 4 گیگ رم patriot black ddr3 1333 بگیری میشه51000 تومان که مجموعش میشه 217000 تومان . از 350000 تومانی که گفتی 133000 تومان میمونه . مادر بورد ASUS M5A87 با قیمت 138000 تومان مناسبترین چیزیه مه میتونی بگیری . فقط هم 5000 تومان میره بالاتر . البته اگر بخوای هارد هم بگیری یک هارد 500 گیگ سامسونگ الان 50000 تومان هست که بودجه برای خرید مادربورد رو تا 83000 تومان میاره پایین . تو این قیمت بهترین چیزی که هست M4N68T-M ASUS با قیمت 72500 که اصلا توصیه نمی کنم . بهتره ASRock 880GMH-LE/USB3 رو با قیمت 99000 تومان بخری . 16000 تومان میره بالاتر.

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

سلام .

CPU سیستم من Core i7 920 هست زمانی که برنامه 3Dsmax رو باز می کنم راخت یه 3 یا 4 دقیقه ای طول می کشه تا باز بشه . در این حین زمانی که Task manager رو نگاه می کنم Cpu عملا کار خاصی انجام نمی دهد یعنی بین 0 تا 10 درصد کار می کنه . می خواستم بدونم که CPU مشکلی پیدا کرده یا نه ؟

در ضمن Turbo Boost را چگونه می توان فعال کرد ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام .

CPU سیستم من Core i7 920 هست زمانی که برنامه 3Dsmax رو باز می کنم راخت یه 3 یا 4 دقیقه ای طول می کشه تا باز بشه . در این حین زمانی که Task manager رو نگاه می کنم Cpu عملا کار خاصی انجام نمی دهد یعنی بین 0 تا 10 درصد کار می کنه . می خواستم بدونم که CPU مشکلی پیدا کرده یا نه ؟

در ضمن Turbo Boost را چگونه می توان فعال کرد ؟

مشکل از چند جا میتونه باشه یک ویندوز دو CPU فقط در همین برنامه اینطوریه سه یکبار در Task Manager روی 3dsmax راست کلیک کنید و اولویت رو روی High بگذارید چهار رمتون چک کنید مشکل نداشته باشهsmile.gif

لینک به دیدگاه

مشکل از چند جا میتونه باشه یک ویندوز دو CPU فقط در همین برنامه اینطوریه سه یکبار در Task Manager روی 3dsmax راست کلیک کنید و اولویت رو روی High بگذارید چهار رمتون چک کنید مشکل نداشته باشهsmile.gif

ویندوز که همین چند روز پیش نصب کردم Win 7 64 Bit SP1 هستش و فقط با این برنامه مشکل دارم . برنامه های دیگری هم چک کردم مثل فتوشاپ ، که فوق العاده باز می کنه و مشکلی نداره در ضمن نسخه های پایین تر 3Dsmax رو نصب کردم بازم مشکل پابرجا بود .

رم سیستم رو هو که چک کردم درست نشون می ده Corsair 6 G 2000

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما یه تاپیک جداگانه بزنید و اونجا مطرح کنید دوستان بیشتری کمک میکنند!Rose.gif

لینک به دیدگاه

سلام

ضمن تشکر بابت راهنمایی های مفیدی که میکنید.

دو تا سوال داشتم:

1- برای کاربر خانگی، cpu شش هسته ای یا چهار هسته ای، فرقی دارد؟ (لطفاً با آینده نگری نگاه کنین!)

2- cpu AMD Phenom II X6 1100T 3.3GHz

با mainboard gigabyte GA-MA770T-UD3 با پاور زیر هماهنگی دارد؟ (یا مادربرد سازگار asus پیشنهادی)

power.jpg

ویرایش شده توسط bime
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد CPU برای استفاده معمولی 4 هسته ای هم زیاده چه برسه به 6 هسته ایsilly.gif!در ضمن گرافیکتون چیه؟

لینک به دیدگاه

در مورد CPU برای استفاده معمولی 4 هسته ای هم زیاده چه برسه به 6 هسته ایsilly.gif!در ضمن گرافیکتون چیه؟

geforce 9500gt

یک گیگ - مارک zotak

mainboard: ASUS A8N-E رو الان دارم.

یه سیستم خوب واسه گیم میخوام که تا چند سال بتونم عالی کار بکشم ازش.

البته فقط به mainboard, cpu. ram نیاز دارم. تا نهایت 500 میشه چیز توپی جور کرد؟

پاور سیستمم چطور بود؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

geforce 9500gt

یک گیگ - مارک zotak

mainboard: ASUS A8N-E رو الان دارم.

یه سیستم خوب واسه گیم میخوام که تا چند سال بتونم عالی کار بکشم ازش.

البته فقط به mainboard, cpu. ram نیاز دارم. تا نهایت 500 میشه چیز توپی جور کرد؟

پاور سیستمم چطور بود؟

مانیتور هم مشخص کنید ممنون میشم و بهتر کمکتون میکنم!clapping.gif

لینک به دیدگاه

مانیتور هم مشخص کنید ممنون میشم و بهتر کمکتون میکنم!clapping.gif

مانیتورم LG FLATRON W1642s هستش. 15 اینچ واید. از مانیتورم راضی هستم، نمیخوام مانیتور رو عوض کنم. (با مانیتور بزرگ حال نمیکنم)

ممنونم از راهنمایی که میکنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب پس زیاد نیاز به خرج ندارید!گرافیک لازم به تعویض نیست و کاملا جوابگوی مانیتور هست!در مورد قطعات دیگه میتونید از سی پی یو و مین برد ساپورت AMD استفاده کنید که خیلی به صرفه هستند یه سری سی پی یو جدید این شرکت هم هست که تا چند وقت دیگه میاد و قیمتی حدود 140 150 دارد!مین برد هم دوستان بهتر میتونند راهنمایی کنند رم هم با توجه به اون انتخاب میشه!smile.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...