رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

شما به مادربورد سری Z نیازی نداری . مادربورد H67 که شما گفتی خروجی گرافیک نداره . شما باید ASUS P8H67-M PRO بگیری .البته MSI H67MA-E45 هم هست که ارزونتره . ولی اگر SSD خالی بگیری جا کم میاری . در کنارش باید یک هارد با ظرفیت بالا داشته باشی . مخصوصا که کار مونتاژ احتیاج به فضای زیادی داره . CPU دوم بهتره . هم از نظر سرعت هم از نظر گرافیک . به نظر من اگر بیشتر هزینه کنی و این قطعات رو بگیری بهتره :

Corsair XMS3 4G DDR3 1600 Dual: 63

Intel® Core™ i5-2500K: 260

ASUS P8H67-M PRO: 188یا MSI H67MA-E45 167

SSD S511 ADATA 60GB SATA III: 185

SAMSUNG F3 HD502HJ 500G: 52

جمع : 748 یا 727

اگر نمیتونی اینقدر هزینه کنی فعلا SSD رو نگیر .

البته اون هارد سامسونگ خیلی کمه تو بازار و سخت گیر میاد . به جای اون میتونی سیگیت بگیری با قیمت 49 . این قیمتها ممکنه کمی بالا یا پایین باشن . اگر از جایی قیمت گرفتی که هیچ . اگر نداری سوال کن .

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود گرامی کاملا معلومه مورد دوم خیلی منطقی تره پردازنده اش قوی تره چیپ ست اش z68است که میتونی از کارت گرافیک مجزا نیز استفاده کنی وهمینطور قابل ارتقا تره یعنی بعدا می تونی یه ssdهم اظافه کنی تا سیستمت توپ بشه

روی ASUS P8H67-M PRO هم میشه کارت گرافیک مجزا نصب کرد .

لینک به دیدگاه

شما به مادربورد سری Z نیازی نداری . مادربورد H67 که شما گفتی خروجی گرافیک نداره . شما باید ASUS P8H67-M PRO بگیری .البته MSI H67MA-E45 هم هست که ارزونتره . ولی اگر SSD خالی بگیری جا کم میاری ....

با تشكر، من هارد سامسونگ رو دارم. در واقع با توجه به محدوديتي كه تو هزينه دارم مي خواستم با صرفه جويي در هزينه CPU و MB كه به نظر خودم حدود 140 تومان مي شد و اضافه كردن يه مبلغي حدود 45 تومن بتونم يه SSD داشته باشم.

در واقع مسئله اصلي من اينه كه ( Z68 و 2500K بدون هارد SSD ) راندمان بهتري رو به من مي ده يا ( H67 و 2300 با هارد SSD ) ؟

يه سوال ديگه هم داشتم:

مي خواستم نظرتون رو در مورد جايگزيني مين برد ASUS P8H67-M PRO با ASRock H67M-GE بدونم. اختلاف قيمتي بيش از 50 تومان دارند درحاليكه تفاوت زيادي با هم ندارند (فاز ازراك 4+1 و ايسوس 4+2 هست)

لینک به دیدگاه

با تشكر، من هارد سامسونگ رو دارم. در واقع با توجه به محدوديتي كه تو هزينه دارم مي خواستم با صرفه جويي در هزينه CPU و MB كه به نظر خودم حدود 140 تومان مي شد و اضافه كردن يه مبلغي حدود 45 تومن بتونم يه SSD داشته باشم.

در واقع مسئله اصلي من اينه كه ( Z68 و 2500K بدون هارد SSD ) راندمان بهتري رو به من مي ده يا ( H67 و 2300 با هارد SSD ) ؟

يه سوال ديگه هم داشتم:

مي خواستم نظرتون رو در مورد جايگزيني مين برد ASUS P8H67-M PRO با ASRock H67M-GE بدونم. اختلاف قيمتي بيش از 50 تومان دارند درحاليكه تفاوت زيادي با هم ندارند (فاز ازراك 4+1 و ايسوس 4+2 هست)

تفاوت مادربورد های سری z68 با h67 برای کار شما زیاد تاثیر گذار نیست و ارزش اون هزینه ای رو که باید براش بدید نداره . تاثیرگذارترین تفاوتشون اینه که H67 از رمهای تا فرکانس 1333 پشتیبانی میکنه . یعنی شما با خرید رم 1600 عملا نمیتونید از اونها با فرکانس اصلی استفاده کنید . خود به خود تو فرکانس 1333 کار میکنن . این تاثیرش اونقدر زیاد نیست که بگیم کار شما رو کند میکنه . ولی CPU 2500k به دلیل استفاده از گرافیک داخلی قویتر سرعت پردازش گرافیکی بالاتری داره . از طرف دیگه فرکانسش هم بیشتره و سرعت کارتون رو بالاتر میبره . نه تنها کم شدن سرعت رم رو جبران میکنه ، بلکه سرعت بیشتری هم به شما میده .هارد SSD رو شما اگر برای نصب ویندوز و نرم افزار استفاده کنی سرعت اجرای اونها رو بسیار زیاد میکنه .تمام کسانی که ssd دارن این رو تائید میکنن . تا اینجا نتیجه میگیریم که 2500k و ssd سرعت شما رو بالا میبرن و رم 1333 پایین میاره . اگر برای آینده امکان ارتقای سیستم و خرید ssd رو داری و سرعت رم رو هم میخوای استفاده کنی ( که تاثیرش بسیار جزئیه ) z68 بگیر . ولی اگر با کمی اضافه کردن بودجه میتونی الان ssd رو با CPU 2500k بیگیری ،این کار رو بکن . در هر صورت به نظر من خرید این 2 تا مهمتره . مخصوصا 2500k .

اون مادربورد ازراک به دلیل ضعف مدار تغذیه ای که داره بهتره استفاده نکنی .اون بیشتر برای cpu های ضعیفتر مناسبه . البته 1 فاز اختلاف چندانی نیست ولی بهتره که از مادربوردی استفاده کنی که مدار تغذیه بهتری داره .اون مدل msi رو که بهت پیشنهاد دادم بررسی کن . اون فقط درگاه pci قدیمی رو نداره . ولی امکانات دیگه اون خوب هستن .

لینک به دیدگاه

تفاوت مادربورد های سری z68 با h67 برای کار شما زیاد تاثیر گذار نیست و ارزش اون هزینه ای رو که باید براش بدید نداره . تاثیرگذارترین تفاوتشون اینه که H67 از رمهای تا فرکانس 1333 پشتیبانی میکنه . یعنی شما با خرید رم 1600 عملا نمیتونید از اونها با فرکانس اصلی استفاده کنید . خود به خود تو فرکانس 1333 کار میکنن . این تاثیرش اونقدر زیاد نیست که بگیم کار شما رو کند میکنه . ولی CPU 2500k به دلیل استفاده از گرافیک داخلی قویتر سرعت پردازش گرافیکی بالاتری داره . از طرف دیگه فرکانسش هم بیشتره و سرعت کارتون رو بالاتر میبره . نه تنها کم شدن سرعت رم رو جبران میکنه ، بلکه سرعت بیشتری هم به شما میده .هارد SSD رو شما اگر برای نصب ویندوز و نرم افزار استفاده کنی سرعت اجرای اونها رو بسیار زیاد میکنه .تمام کسانی که ssd دارن این رو تائید میکنن . تا اینجا نتیجه میگیریم که 2500k و ssd سرعت شما رو بالا میبرن و رم 1333 پایین میاره . اگر برای آینده امکان ارتقای سیستم و خرید ssd رو داری و سرعت رم رو هم میخوای استفاده کنی ( که تاثیرش بسیار جزئیه ) z68 بگیر . ولی اگر با کمی اضافه کردن بودجه میتونی الان ssd رو با CPU 2500k بیگیری ،این کار رو بکن . در هر صورت به نظر من خرید این 2 تا مهمتره . مخصوصا 2500k .

اون مادربورد ازراک به دلیل ضعف مدار تغذیه ای که داره بهتره استفاده نکنی .اون بیشتر برای cpu های ضعیفتر مناسبه . البته 1 فاز اختلاف چندانی نیست ولی بهتره که از مادربوردی استفاده کنی که مدار تغذیه بهتری داره .اون مدل msi رو که بهت پیشنهاد دادم بررسی کن . اون فقط درگاه pci قدیمی رو نداره . ولی امکانات دیگه اون خوب هستن .

سلام دوست عزیز

من فکر می کنم مادربورد ASUS P8Z68-V Pro به چند دلیل برتره :

Intel® Smart Response Technology : این مادربورد امکان رو داره که از SSD به عنوان واسطه (بافر ) برای افزایش کارایی هارد دیسک استفاده کنه

LucidLogix® Virtu :با این تکنولوژی سیستم امکان سوییچ اتوماتیک بین گرافیک آنبورد و کارت گرافیک بر اساس بار گرافیکی را خواهد داشت

و دیگر برتری های چیپ Z68

BT Go : با این بلوتوث آنبورد علاوه بر قابلیت های معمول شما حتی به عنوان کنترل هم میتونید استفاده کنید

شما که هزینه میکنی حیفه H67 بگیری .برای جزئیات بیشتر بد نیست یه سر به سایت اسوس بزنید

ویرایش شده توسط Hamid_5870
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

من فکر می کنم مادربورد ASUS P8Z68-V Pro به چند دلیل برتره :

Intel® Smart Response Technology : این مادربورد امکان رو داره که از SSD به عنوان واسطه (بافر ) برای افزایش کارایی هارد دیسک استفاده کنه

LucidLogix® Virtu :با این تکنولوژی سیستم امکان سوییچ اتوماتیک بین گرافیک آنبورد و کارت گرافیک بر اساس بار گرافیکی را خواهد داشت

و دیگر برتری های چیپ Z68

BT Go : با این بلوتوث آنبورد علاوه بر قابلیت های معمول شما حتی به عنوان کنترل هم میتونید استفاده کنید

شما که هزینه میکنی حیفه H67 بگیری .برای جزئیات بیشتر بد نیست یه سر به سایت اسوس بزنید

من نگفتم ASUS P8Z68-V Pro بهتر نیست . گفتم با توجه به نیاز ایشون هزینه خیلی زیادیه و ایشون نیاز چندانی به این مدل ندارن . تکنولوژیهایی هم که شما گفتی کاملا درسته . ولی باز هم برای ایشون کاربرد چندانی نداره . Intel Smart Response Technology برای کسی خوبه که اونقدر بودجه داره که میتونه یک SSD بخره و فقط به عنوان بافر ازش استفاده کنه . LucidLogix® Virtu هم تو مصرف انرژی صرفه جویی میکنه ولی تاثیرش تو سیستم ایشون که از کارت گرافیک داخلی CPU استفاده میکنن چیه ؟ هیچ تاثیری نداره . BT Go هم که با یک آداپتور 4-5 تومانی میشه جایگزینش کرد . فقط میمونه نرم افزارهاش که اون رو هم میشه از سایت دانلود کرد . در نتیجه خرید این مادربورد برای ایشون توجیهی نداره . فقط به اون دلایلی که در پست قبل گفتم ، اگر بخواد از اون شرایط استفاده کنه میتونه این مدل رو بخره . 100000 تومان هزینه اضافه برای هیچی به نظر من درست نیست . باز هم نظر آخر با خودشونه و مختار هستن .موفق باشید :D

لینک به دیدگاه

با تشكر از آقا حميد و حامد عزيز، بنده قبلا در مورد تمام مين بردهايي كه Z68 و P67 و H67 موجود در بازار تحقيق كردم و قابليتهاشون رو مي دونم. فقط چون تجربه اي در استفاده از SSD نداشتم مي خواستم بدليل كمبود بودجه انتخاب بين خوب و خوبتر رو انجام بدم. مسلما خوبترينش اينه كه يه Z68 و 2500K و SSD بگيرم (كفاره جمع :D )

نظر شخصي خودم اينه كه با توجه به اختلاف نسبتا كم بين P8Z68-V و P8H67-M PRO (حدود 60 تومان)، بهتره P8Z68-V رو بگيرم. خريد P8Z68-V Pro براي من هزينه اضافي هست. چون من در آينده از هيچكدوم از قابليتهاي اضافه نسخه PRO اين مين برد (دوتا SATA III اضافي و پورت 1394) استفاده نخواهم كرد و اختلاف حدود 40 هزار تومن بين نسخه V و V Pro براي من توجيهي نداره.

مجددا بابت اينكه وقت گذاشتين تشكر مي كنم.

ویرایش شده توسط Hamid Reza
لینک به دیدگاه

فقط در مورد خرید CPU اشتباه نکن و 2500K رو حتما بگیر .بیشترین تاثیر رو رو کارت داره . البته SSD هم تاثیر زیادی داره . ولی CPU مهمترین بخشه . موفق باشی :D

لینک به دیدگاه

فقط در مورد خرید CPU اشتباه نکن و 2500K رو حتما بگیر .بیشترین تاثیر رو رو کارت داره . البته SSD هم تاثیر زیادی داره . ولی CPU مهمترین بخشه . موفق باشی :D

ممنون، اين مورد كه همون اول حل شد. حتما 2500K مي گيرم.

لینک به دیدگاه

من نگفتم ASUS P8Z68-V Pro بهتر نیست . گفتم با توجه به نیاز ایشون هزینه خیلی زیادیه و ایشون نیاز چندانی به این مدل ندارن . تکنولوژیهایی هم که شما گفتی کاملا درسته . ولی باز هم برای ایشون کاربرد چندانی نداره . Intel Smart Response Technology برای کسی خوبه که اونقدر بودجه داره که میتونه یک SSD بخره و فقط به عنوان بافر ازش استفاده کنه . LucidLogix® Virtu هم تو مصرف انرژی صرفه جویی میکنه ولی تاثیرش تو سیستم ایشون که از کارت گرافیک داخلی CPU استفاده میکنن چیه ؟ هیچ تاثیری نداره . BT Go هم که با یک آداپتور 4-5 تومانی میشه جایگزینش کرد . فقط میمونه نرم افزارهاش که اون رو هم میشه از سایت دانلود کرد . در نتیجه خرید این مادربورد برای ایشون توجیهی نداره . فقط به اون دلایلی که در پست قبل گفتم ، اگر بخواد از اون شرایط استفاده کنه میتونه این مدل رو بخره . 100000 تومان هزینه اضافه برای هیچی به نظر من درست نیست . باز هم نظر آخر با خودشونه و مختار هستن .موفق باشید :o

فرمایش شما کاملا درسته ، ولی به عقیده من اگه مادربورد طوری انتخاب بشه که در آینده دست کاربر برای ارتقا باز تر باشه بهتره ،درسته که ایشون امروز بودجه کافی برای خرید SSD ندارند ، اما در آینده مسلما این امکان رو خواهند داشت.به هر حال همون طور که خودشون فرمودند ASUS P8Z68-V هم میتونه یک گزینه خیلی خوب باشه ..

ویرایش شده توسط Hamid_5870
لینک به دیدگاه

سلام

با 300 تا 350 هزار تومن؛ لطفا cpu ,mainboard, ram مناسب برای بازی خانگی معرفی بفرمایین.

اسمبلش رو خودم بلدم انجام بدم.

کارت گرافیک یک گیگ دارم.

پاور خوبی هم دارم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

با 300 تا 350 هزار تومن؛ لطفا cpu ,mainboard, ram مناسب برای بازی خانگی معرفی بفرمایین.

اسمبلش رو خودم بلدم انجام بدم.

کارت گرافیک یک گیگ دارم.

پاور خوبی هم دارم.

درود :

دوست عزیز مدل کارت گرافیکتون رو ذکر کنید عالی میشه اگه قصد کراسفایردارید میتونید روی این مادربوردی که پیشنهاد دادم کراسفایرکنید اما SLI ساپورت نمیشه.

M.B ASUS P8H67 = 160T

CPU Intel i3 2100 1155 = 150T

RAM DUAL (2*2gb) 1333 = 50T

با تشکر .

لینک به دیدگاه

ممنونم.

و یه نکته ای، اگه میشه cpu ,mainboard, ram بر پایه AMD پیشنهاد بدین.

قصد کراسفایر یا SLI کردن ندارم. بودجه ام به چند تا کارت گرافیک نمیخوره.

مدل کارت گرافیک من اینه، خوبه؟؟

geforce 9500gt 1GB 128bit DDR2

مارک zotak

و مدل پاورم:

power.jpg

خیلی خیلی ممنونم.

حالا یکم قیمت بالا پایین بشه مشکلی نیست، دیگه از 400 بیشتر نشه :دی

ویرایش شده توسط bime
لینک به دیدگاه

با 400 تومان سیستم اینتل بهتر از AMD در میاد . ولی چون میخوای برات میذارم :

مادر بورد : ASUS M5A87 با قیمت 138000 تومان

سی پی یو : AM3 Phenom II X6 1075Tبا قیمت 212000 تومان

رم : Patriot 2*2GB DDR3 1333 با قیمت 41000 تومان

من توصیه میکنم سیستمی که محمد عزیز تو پست بالاتر گفتن با یک مادربورد ارزونتر تهیه کنید و با بقیه پول و پول فروش کارت گرافیک ، یک کارت گرافیک جدید تهیه کنید . چون این هزینه ای که دارید میکنید با وجود اون کارتی که دارید نتیجه ای نداره .

مادربورد : ASUS P8H61-M LE/USB3 با قیمت 132000 تومان

سی پی یو : Intel Core i3 2100 1155 با قیمت 15100 تومان

رم : Patriot 2*2GB DDR3 1333 با قیمت 41000 تومان

شما اگر کارتتون رو بتونید در حدود 40 تومان بفروشید ، با حدود 130 تومان میتونید یک کارت 5750 تهیه کنید که خیلی الان قیمتش مناسب شده . hاگر هم مدل ارزونتر بخوای 5670 و جیفورس 440 هست که حدود 110 تا 120 تومان هستند.

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

این سیستم پیشنهادی شما که پردازنده 6 هسته ای داره، واسه کامپیوتری که واسه game بخواد بسته بشه، یکم زیاد نیست؟

مقدار رم مهمتره یا رم گرافیک واسه بازی؟

به نظرتون AMD Phenom IIX4 850 و ASUS M5A87 رو به نظرم خوب باشه.

اگه به نظرتون مناسب هستش، رم و کارت گرافیک پیشنهاد میدین؟

و آیا باید پاورم رو هم عوض کنم؟

power.jpg

من که گفتم، با فرض کمی قیمت بالا و پایین تر مشکلی نیست.

حدود 400

لینک به دیدگاه

سیستم دومی که من گفتم و مشابه سیستم محمد بود از اون CPU و مادربوردی که گفتی خیلی بهتره . Intel Core i3 2100 1155 از AMD Phenom IIX4 850 قویتره .رم سیستم مهمه . رم گرافیک هم مهمه ، ولی مهمتر از اون پردازنده گرافیکیه . اگر بتونید یک کارت قویتر تهیه کنید بهتره . پاور شما هم خوبه و برای هر کدوم از سیستم های بالا مناسبه .

لینک به دیدگاه

M.B ASUS P8H67 = 160T

CPU Intel i3 2100 1155 = 150T

RAM DUAL (2*2gb) 1333 = 50T

با تشکر .

آقا محمد و آقا حامد عزیز ممنونم.

برای چک نهایی پیشنهادتون، با توجه به سیستم پیشنهادی شما، این کارت گرافیک رو بزارم کنارش خوبه؟ و مارک رم کینگستن خوبه؟

M.B ASUS P8H67

CPU Intel i3 2100 1155

RAM DUAL (2*2gb) 1333 kingston

vga: SAPPHIRE HD 5570 1GB DDR3

و این که، خیالم واسه پاورم راحت باشه دیگه؟

یک دنیا ممنونم

ویرایش شده توسط bime
لینک به دیدگاه

آقا محمد و آقا حامد عزیز ممنونم.

برای چک نهایی پیشنهادتون، با توجه به سیستم پیشنهادی شما، این کارت گرافیک رو بزارم کنارش خوبه؟ و مارک رم کینگستن خوبه؟

M.B ASUS P8H67

CPU Intel i3 2100 1155

RAM DUAL (2*2gb) 1333 kingston

vga: SAPPHIRE HD 5570 1GB DDR3

و این که، خیالم واسه پاورم راحت باشه دیگه؟

یک دنیا ممنونم

شما کدوم شهر هستید؟اگه تهران باشید می تونید رم ها رو با 36 تومن بخرید و یه مبلغی هم از اونجا بمونه.در ضمن 5570 ارزش خرید نداره.از کارت فعلی شما قوی تر هست ولی تفاوتش این قدر نیست که بخواید هزینه کنید.این کارت حدود 100 تومن باید قیمتش باشه.شما یا می تونید با این هزینه یه کارت دست دوم با 120 تا 150 تومن بخرید.یه چیزی مثل 5770.یا یه 5750 نو بگیرید با 130 تومن.

لینک به دیدگاه

کاملا درسته . 5570 نگیر . ارزش خرید نداره . بهتره دنبال 5750 بگردی . میتونی گیر بیاری . قطعاتی رو که میخوای با فروشگاه لیون و آقای حسینی در موردشون صحبت کن . قیمت دقیق بگیر .

لینک به دیدگاه

در مقایسه بین

و

SAPPHIRE HD5750 1GB GDDR5

انتخاب اولی بهتر نیست؟

قول میدم بیشتر مزاحم نشوم.

مدل 5770 در بازار نبود.

لینک به دیدگاه

5750 کارت قویتریه . درسته کمی قدیمیتره و از Open GL 4.1 پشتیبانی نمیکنه . ولی قویتره .شما تا چقدر حداکثر میتونی هزینه کنی برای گرافیک ؟ شاید بشه مدلهای بهتری پیدا کرد .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

برای گرافیک تا 150 یا 160 تومن.

آقا ممنونم بابت راهنمایی هاتون.

در توضیحات 5750 مگه ننوشته از dx11 پشتیبانی میکنه؟

ویرایش شده توسط bime
لینک به دیدگاه

اگر 5770 بگیری خوبه . تا این قیمت هست . با آقای حسینی تماس بگیر . احتمال زیاد داره . اگر پیدا نکردی انتخاب بعدی EVGA GeForce GTS450 1GB FPB هست . قیمت اون هم حدود 160 تومانه . من خودم دارمش و کاملا راضی هستم .

لینک به دیدگاه

درسته . از DX11 پشتیبانی میکنه . ولی از open gl 3.2 . جیفورس 450 از open gl 4.1 پشتیبانی میکنه . 6670 هم از 4.1 پشتیبانی میکنه .

لینک به دیدگاه

در مقایسه بین

و

SAPPHIRE HD5750 1GB GDDR5

انتخاب اولی بهتر نیست؟

قول میدم بیشتر مزاحم نشوم.

مدل 5770 در بازار نبود.

5750 خیلی بهتره!در ضمن 5770 هم اتفاقا زیاده تو بازار!چطور شما پیدا نکردید؟خواستید آدرس بدم برید بگیرید...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...