رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت اساتيد،

يك سوال دارم: آيا مين برد هاي Mini ITX نسل سندي بريج وارد بازار ايران شده اند؟ مثلا اين مادر برد: ECS H67H2-I يا موارد مشابه ،، اگر وجود دارند لطفا جايي رو بهم معرفي كنيد كه بتونم بخرم

تشكر

با تشکر از دوستان که پاسخ بنده رو ندادن :-?

من بعد از جست و جو در بازار تهران تونستم به این نتیجه برسم که در حال حاضر فعلا سه مدل از این نوع مین بردها با برند INTEL در بازار موجوده. البته به میزان خیلی کم.

لینک این مین بردها و مشخصات فنی این سه تا مدل رو در زیر میارم:

INTEL DH61AG لینک

INTEL DH67CF لینک

INTEL DQ67EP لینک

DH67CF Picture

DH67CF.JPG

دقت کنین که این سه تا مدل دارای Board Revision متفاوت هستند که در ساپورت پردازنده های سندی بریج متفاوت عمل می کنن. بطور کلی این برد ها CPU سندی بریج تا TDP 65Watt رو ساپورت می کنن. ولی یک سری از ریویژن بردها قابلیت پشتیبانی از 95Watt رو هم دارند (پردازنده هایی نظیر i5-2500K و حتی i7-2600). برد اولی از نوع Thin هست و نیازی به پاور جداگانه نداره (اصطلاحا گفته می شن آدابتوری) ولی به همون اندازه ظریف بودن، ضعیف هم هست (ساپورت حداکثر تا i3-2100 و اون هم با ریویزن برد خاص). قیمت حدودی این بردها از 175 تا 200 تومان هست.

امیدوارم دوستانی که دنبال این بردها هستند جوابشون رو گرفته باشن.

موفق باشید و خدانگهدار

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

حمید رضا جان از AMD برد چیزی دیدی تو بازار؟ از سری های جدید یا قدیمی؟

لینک به دیدگاه

سلام.

دوستان عزیز بی زحمت قیمت بازار این قطعات رو کسی می دونه:

CPU :CI5 2500

Main: P8P67

Ram: 2*2GB Patriot Xtreme Viper Divison 2

VGA: 460 1GB Gainward

460 1GB EVGA

H.D.D: SSD 60GB Patriot Inferno

SSD 60GB ADATA SATA3

SSD 60GB OCD Vertex3

2T Segate Barcuda

POWER: GREEN 685B

GREEN 635U

CASE: GREEN X3

GREEN Zest

Monitor: LED Asus MS228

LED ASUS MS208

LCD ASUS MS236

O.D.D: TEAC

HP

دوستان گل به نظرتون هار جامد ADATA SATA3 بهتر از Patriot Inferno نیست؟

آیا برای این سیستم پاور 635 کافیه؟

این رمی که عرض کردم اگه موجود نبود چه چیزی رو بجاش پیشنهاد می دهید؟

بی زحمت یه جایی رو هم معرفی بفرمایید بتونم به قیمت پایین بخرم.

خیلی خیلی ممنون و متشکر @};-

ویرایش شده توسط vaziri69
لینک به دیدگاه

در مورد هارد جامد عرض کنم که patriot inferno هارد بسیار خوبی هست ولی از نوع sata2 . با این حساب که شما مادر برد P8P67 می خرید که SATA III را هم ساپورت میکنه، بهتر است که هارد SSD ساتا 3 خریداری کنی.

در مورد قیمت هم که با آقای حسینی تماس بگیرید قیمت روز را به شما خواهند گفت

لینک به دیدگاه

در مورد هارد جامد عرض کنم که patriot inferno هارد بسیار خوبی هست ولی از نوع sata2 . با این حساب که شما مادر برد P8P67 می خرید که SATA III را هم ساپورت میکنه، بهتر است که هارد SSD ساتا 3 خریداری کنی.

در مورد قیمت هم که با آقای حسینی تماس بگیرید قیمت روز را به شما خواهند گفت

دوست عزیز از راهنماییتون خیلی ممنونم.

دوست گرام یکسری از این قطعات رو جناب آقای حسینی مجود ندارند، بخاطر همین مزاحم شما دوستان عزیز شدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز از راهنماییتون خیلی ممنونم.

دوست گرام یکسری از این قطعات رو جناب آقای حسینی مجود ندارند، بخاطر همین مزاحم شما دوستان عزیز شدم

پاورهای مورد نظر شما در حال حاضر در بازار موجود نیست.

GTX 460 هم به دلیل این که دیگه تولید نمیشه در بازار خیلی کم شده و به خاطر همین مساله قیمتش بالا رفته. پیشنهاد می کنم به جای آن Gainward GTX 560 یا Sapphire 6870 بگیرید که هم ارزان تر و هم قوی تر از GTX 460 هستند.

لینک به دیدگاه

سلام. ببخشید مشخصات یه سیستم میخواستم !!! برای بازی و فتوشاپ!!! اگه میشه راهنماییم کنید!! قیمتش هم حداکثر 600 باشه!!! میخوام که اکثر بازی ها روش بیاد!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام. ببخشید مشخصات یه سیستم میخواستم !!! برای بازی و فتوشاپ!!! اگه میشه راهنماییم کنید!! قیمتش هم حداکثر 600 باشه!!! میخوام که اکثر بازی ها روش بیاد!!

ورودتون رو به فروم تبریک میگم!clapping.gif

با مانیتور یا بدون مانیتور؟

ویرایش شده توسط Danitondar
لینک به دیدگاه

ورودتون رو به فروم تبریک میگم!clapping.gif

با مانیتور یا بدون مانیتور؟

مزسي!!!

بدون هيچ چي فقط كيس.

ميخوام از لحاظ سرعت اوكي باشه ديگه!!

ممنون

ویرایش شده توسط ali n900
لینک به دیدگاه

کیس تا این قیمت اونطور که شما میخوای قوی نمیشه . در حد متوسط رو به بالا میشه جمع کرد . من قطعات زیر رو پیشنهاد میدم .بعضی از این قطعات ممکنه تو بازار گیر نیاد یا قیمت تغییر کرده باشه :

سی پی یو :1155 Intel Pentiom G620 با قیمت 87000 تومان

مادربورد : ASUS P8H61/USB3 با قیمت 131000 تومان

رم : Patriot 2*2GB DDR3 1333 با قیمت 40000 تومان

هارد : Seagate 500GB با قیمت 51000 تومان

گرافیک : SAPPHIRE HD5770 1GB GDDR5 با قیمت 167000 تومان

درایو نوری : DVD RW Samsung با قیمت 25000 تومان

پاور : Green GP430A-EU با قیمت 54000 تومان

کیس : Green Zest Plus با قیمت 45000 تومان

جمع کل : 600000 تومان

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مزسي!!!

بدون هيچ چي فقط كيس.

ميخوام از لحاظ سرعت اوكي باشه ديگه!!

ممنون

جناب ali n900 سیستمی که حامد جان گفتند بهترین نسبت به قیمت هست یعنی من هرچی سعی کردم از یه چیزش ایراد بگیرم نشد کهOh%20Go%20On.gif(شوخی)

اگه ته بودجتون همینقدره این کیس فوقوالعاده با این بودجه هماهنگ هست!wink.gif

لینک به دیدگاه

حمید رضا جان از AMD برد چیزی دیدی تو بازار؟ از سری های جدید یا قدیمی؟

سلام سعيد جان، من يه بررسي كردم. كسي مين ITX سري AMD فعلا وارد بازار ايران نكرده. ظاهرا مي گن چون يه خورده دماش نسبت به اينتل بالاتره و بطور كلي كيس هاي ITX در انتقال گرما به خارج از كيس ضعيفتر عمل مي كنن كسي ريسك نمي كنه برد AMD بياره. ضمن اينكه تنوع سري ITX مين برد هاي AMD به همين دليل خيلي كمتر از اينتل هست. شاد باشيد.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من میخوام یه سیتم با مشخصات زیر بخرم

case green x3

hard samsung 1tb f3 hd 1055i

vga evga geforce gtx 560

cpu core i5 2500k

power green 535b-us

فقط دنبال یه رم و مادربرد میگردم که

مادربرد قیمتش حدود 200000 تومان باشه

رم 6gb که 1600 به بالا باشه و قیمتش از 90000 تومان بیشتر نشه

میخواستم بدونم قطعات این سیستم با هم مچ هستند و به خوبی با هم کار میکنند که بعدا دچار مشکل نشم

و اینکه قیمت روز قطعات بالا رو اگه میشه لطف کنید بگذارید

با تشکر

ویرایش شده توسط Frank
لینک به دیدگاه

مادربورد تا 200 تومان ASUS P8P67 بهترین انتخابه . اگر اهل اورکلاک نیستی 2500K نگیر و 2500 معمولی بگیر . چون جز تو امکانات اورکلاک دیگه هیچ فرقی با هم ندارن . رم هم 6 گبگ که به صورت 3 تا 2 گیگ میشه برای این سیستم مناسب نیست . یا 2 تا 2 گیگ بگیر یا 2 تا 4 گیگ . اگر 2 تا 2 گیگ بخوای Corsair 4(2GBX2) 1600MHz با قیمت 89000 تومان هست . ولی اگر 2 تا 4 گیگ بخوای باید بیشتر هزینه کنی . Corsair 8GB 1600MHz که 2 تا 4 گیگ هست رو با قیمت 168000 تومان میتونی تهیه کنی . یا اینکه از رم قبلی 4 تا 2 گیگ بگیری . اون هارد رو هم اگر سری J رو بتونی بگیری خوبه . این سری که شما گفتی سرعتش پایینتره . البته کم صداست . اگر سریعتر بخوای میتونی سیگیت بگیری . ولی صداش کمی زیادتره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

case green x3

vga evga geforce gtx 560

cpu core i5 2500k

power green 535b-us

میخواستم بدونم قطعات این سیستم با هم مچ هستند و به خوبی با هم کار میکنند که بعدا دچار مشکل نشم

با تشکر

سلام دوست من بنده یه سری تغییر توی سیستم انتخابیه شما میدم و چند سوال از شما دارم

الان نهایت بودجتون چقدره؟

مانیتورتون چند اینچه؟(چون اگه فول اچ دی نباشه خرید این سیستم اشتباه است مگر اینکه بخواین ارتقاع بدین بعد از یکی دو ماه!)

شما اورکلاک انجام میدهید که CPU رو با پسوند K برداشتید؟

قطعات هم کاملا با هم کار میکنند و مشکلی نخواهید داشت!

رم هم نمیشه 6 گیگ بست با 90 تومن مگر اینکه 1333 بردارید که بنظر من بهتره چون توی سندی بریج حجم رم مهمتر از فرکانس و تایمینگ هست!

پاور هم محض احتیاط 635B-US بردار!

لینک به دیدگاه

سلام

مانیتورم فول اچ دی هست

نیاز به اورکلاک فعلا ندارم ولی محض احتیاط میخوام 2500k بخرم

بودجه هم دقیقا معلوم نیست تا 1000000 فعلا ولی نمیخوام بخاطر بودجم جنس پایین بگیرم

فقط در مورد مادربرد این مادربرد usb 3 داره؟

و این که این مدل با p8p67 pro خیلی فرق میکنه؟یعنی بیشتر بدم p8p67 pro بگیرم می ارزه یا نه همون p8p67 رو بگیرم؟

قیمت روز این قطعات هم اگه میشه بگذارید ممنون میشم.

از اینکه زود جوابمو میدین تشکر میکنم

لینک به دیدگاه

usb3 داره . p8p67 pro از کراس فایر و sli پشتیبانی میکنه و p8p67 از کراس فایر . p8p67 pro پورت های esata و power esata داره که p8p67 نداره . تفاوت خاص دیگه ای ندارن . اگر نمیخوای از 2 کارت گرافیک انویدیا به طور همزمان استفاده کنی p8p67 مناسبه . چون حدود 50 تومان هم ارزونتره.

case green x3 : 83000

hard samsung 1tb f3 hd 1055i : 74000

vga evga geforce gtx 560 : 273000

cpu core i5 2500k : 266000

power green 535b-us : 87500

mother board Asus p8p67 : 200000

قیمتها از سایت لیون برداشته شده و ممکنه آپدیت نباشه و کمی تغییر بکنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

مانیتورم فول اچ دی هست

نیاز به اورکلاک فعلا ندارم ولی محض احتیاط میخوام 2500k بخرم

بودجه هم دقیقا معلوم نیست تا 1000000 فعلا ولی نمیخوام بخاطر بودجم جنس پایین بگیرم

فقط در مورد مادربرد این مادربرد usb 3 داره؟

و این که این مدل با p8p67 pro خیلی فرق میکنه؟یعنی بیشتر بدم p8p67 pro بگیرم می ارزه یا نه همون p8p67 رو بگیرم؟

قیمت روز این قطعات هم اگه میشه بگذارید ممنون میشم.

از اینکه زود جوابمو میدین تشکر میکنم

فرقش رو حامد جان گفتند ولی خوب بنظر من بکارت میاد چون ممکنه بعدا بخوای SLI کنی بعد میبینی بردت SLI ساپورت نمیکنه دوباره باید 250 هزینه کنی!اون 2500 معمولی هم خیلی قوی هست تا حدی که تا 2-3 سال دیگه شایدم خیلی بیشتر دووم میاره مشکلی نداره!

اون هارد سامسونگ هم من کل بازار رو گشتم پیداش نکردم چون خیلی وقته تولید نمیشه شرکت وسترن هم که خریدش!میتونی بری سراغ Seagate Baraccuda که سرعت زیادی داره ولی همونطور که حامدجان هم گفتند کمی صداش بیشتره

لینک به دیدگاه

سلام

می خوام سیستم رو ارتقا بدم تا سقف 450 تومن. قطعات زیر چطوره؟ می خوام تمام بازی های مطرح روز رو براحتی اجرا کنه. مانیتور هم LCD19 سامسونگ

ASUS - M4A77 TD=105

AMD ATHLON II X3 455=95

GEIL 4G 1333 VALIO PLUS=41

ZOTAC GeForce GTS 450=155

GREEN 430W=50

لینک به دیدگاه

شما به جای amd سیستم intel ببندی قویتر میشه .

asus p8h61m-le = 116000

intel g620 = 87000

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

case green x3

vga evga geforce gtx 560

cpu core i5 2500k

power green 535b-us

با تشکر

اول از همه کارت گرافیکی که انتخاب کردی با پاورت تناسب نداره

1. به 600 وات پاور به بالا نیاز دارید

2. نیاز به دو تا 6-pin دارید که این پاور یک دونه داره ولی پاور های 600 وات به بالا دو تا دارند که

که شما دو تا کار میتونید بکنید یا اینکه یک 6850 بردارید که 40 - 50 تومان صرفه جویی میشه و یا یک پاور قویتر بردارید که 40 - 50 تومان هزینه بیشتر باید بدید که من برداشتن 6850 رو پیشنهاد میکنم.

2. هارد سامسونگ دیگه تو بازار نیست من سیگیت پیشنهاد میکنم بگیرید.

3. کیسی که انتخاب کردید نمیتونید سی پی یو کولر 140 به بالا نصب کنید به غیر از اینکه کاور بغلش رو بکنید و درضمن طرحش کاملاً ایرانی هست و به نظر من کیفیت خوبی نداره.

4. مادربورد هم p67 میتونی برداری z68 هم میتونی برداری که 250 تومان میشه ولی ارزشش رو داره چون در حالت بیکاری از گرافیک سی پی یو استفاده میکنه که میشه مصرف برق کمتر و همچنین اگه تبدیل فایلهای ویدئویی رو زیاد انجام میدید سرعتتون سه برابر میشه و میتونید از یک هارد SSD به عنوان کش استفاده کنید.

رم 6 گیگ نگیرید چون سی پی یو شما تو دوئل چنل ساپورت کیگنه پس یا 4 گیگ بردارید که براتون کافیه و یا 8 گیگ که Corsair XMS3 4G DDR3 1600 Dual الان 57 - 58 تومان هست که قیمت خوبی داره.

5. قیمت ها هم از همین سایت میتونی نگاه کنی و نهایتاً 3 تومن بالا پایین میشه

لینک به دیدگاه

سلام

می خوام سیستم رو ارتقا بدم تا سقف 450 تومن. قطعات زیر چطوره؟ می خوام تمام بازی های مطرح روز رو براحتی اجرا کنه. مانیتور هم LCD19 سامسونگ

ASUS - M4A77 TD=105

AMD ATHLON II X3 455=95

GEIL 4G 1333 VALIO PLUS=41

ZOTAC GeForce GTS 450=155

GREEN 430W=50

تو این رنج قیمت همین AMD خوبه ولی گرافیکتون رو بهتره ATI کنید

CPU AMD 640 x4 = 115 t

ASUS - M4A77 TD = 105t

GEIL 4G 1333 VALIO PLUS= 41 t

Sapphire HD5750 = 135t

اگه 5770 رو گیر آوردی تو بازار اون رو بگیر

GREEN 430W= 50t

ویرایش شده توسط bestirani2
لینک به دیدگاه

سلام به دوستان و اساتید گرامی...

توضیجاتی راجب سوار کردن یک کارت گرافیک AMD به عنوان کارت اصلی و یک کارت Nvidia به عنوان Physic میخواستم..

بیشتر نظرم راجب امکانات مادربرد هستش...

مادربرد باید دارای قابلیت خاصی باشه؟

در نهایت میخوام بدونم مادربرد ASUS M4A89TD Pro این قابلیت رو داره؟

این موضوع مشترک بین گرافیک و مادربرد بود برای همین اینجا تاپیک زدم ومدیران اگه لازم میدونن موضوع رو جا بجا کنند...

یه سوال دیگه هم داشتم ازتون....برای کارت فیزیک چه کارت هایی رو پیشنهاد میدید؟

با تشکر...

لینک به دیدگاه

این کار به طور رسمی پشتیبانی نمیشه و شما با استفاده از ترفندهایی که هست باید این کار رو انجام بدید . (فایلهاشو پیدا کنم براتون میزارم ) . ربطی هم به مادربورد نداره ، فقط باید دو تا اسلات PCI-E داشته باشه که مادربورد شما داره .

برای فیزیک هم کارتهای GT 240 , GT 440 یا حد اکثر GTS 450 یا 250 پیشنهاد میشه ، بیشتر از این نیازی نیست .

لینک به دیدگاه

اول از همه کارت گرافیکی که انتخاب کردی با پاورت تناسب نداره

1. به 600 وات پاور به بالا نیاز دارید

2. نیاز به دو تا 6-pin دارید که این پاور یک دونه داره ولی پاور های 600 وات به بالا دو تا دارند که

که شما دو تا کار میتونید بکنید یا اینکه یک 6850 بردارید که 40 - 50 تومان صرفه جویی میشه و یا یک پاور قویتر بردارید که 40 - 50 تومان هزینه بیشتر باید بدید که من برداشتن 6850 رو پیشنهاد میکنم.

2. هارد سامسونگ دیگه تو بازار نیست من سیگیت پیشنهاد میکنم بگیرید.

3. کیسی که انتخاب کردید نمیتونید سی پی یو کولر 140 به بالا نصب کنید به غیر از اینکه کاور بغلش رو بکنید و درضمن طرحش کاملاً ایرانی هست و به نظر من کیفیت خوبی نداره.

4. مادربورد هم p67 میتونی برداری z68 هم میتونی برداری که 250 تومان میشه ولی ارزشش رو داره چون در حالت بیکاری از گرافیک سی پی یو استفاده میکنه که میشه مصرف برق کمتر و همچنین اگه تبدیل فایلهای ویدئویی رو زیاد انجام میدید سرعتتون سه برابر میشه و میتونید از یک هارد SSD به عنوان کش استفاده کنید.

رم 6 گیگ نگیرید چون سی پی یو شما تو دوئل چنل ساپورت کیگنه پس یا 4 گیگ بردارید که براتون کافیه و یا 8 گیگ که Corsair XMS3 4G DDR3 1600 Dual الان 57 - 58 تومان هست که قیمت خوبی داره.

5. قیمت ها هم از همین سایت میتونی نگاه کنی و نهایتاً 3 تومن بالا پایین میشه

در مورد کیس و رم و بخصوص مادربرد با دوستمون موافقم

البته اگه نخواین cpu cooler استفاده کنین و از فن استوک پردازنده استفاده خواهین کرد ،X3 کیس مناسبی می تونه براتون باشه.

در مورد رم همونطور که دوستمونم گفتن شما باید از رم دوال چنل استفاده کنین که پیشنهاد دوستمونم مناسبه.

در مورد مادربرد حتماً Z68 بردارین که ضمن برتری کامل این مادربرد ... مواردی که اشاره شد مادربرد P8p67 زیاد مشکلدار بوده (حتی مدله B3) که خریدشو به هیچ وجه توصیه نمی کنم.

و اما در مورد پاور سیستم فوق زیر 450 وات مصرفشه یک پاور 530 واتی کاملاً جوابگو خواهد بود برایه 6 پین دومم ، می تونن از یک مبدل 2 عدد 4 پین به یک 6 پین که تو جعبه خود کارت گرافیکم موجوده استفاده کنن.

ضمناً پیشنهاد من مدله Green 530A-EU هست که شاخه 12 ولت قویتری نسبت به پاور انتخابی خوده دوستمون داره .

:D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...