رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

فکر کنم قبلا کمی توضیح دادم . پرسیده بودی که 980 بهتره یا 1100 . 980 فرکانس بالاتری داره . ولی شما میتونی 1100 رو به اون فرکانس اور کنی . اگر هم نکنی باز هم تو اون فرکانس خوب عمل میکنه . 6 هسته اون تو بعضی از نرم افزار ها تاثیر داره و سرعت اجراشون رو بالا میبره .

من میخوام یه مطلب دیگه رو عنوان کنم . به صورت یک پیشنهاد . شما در حدود 190 میخوای برای مادربورد هزینه کنی ، در حدود 230 تومان هم برای 1100 میخوای پول بدی . چرا اینتل نمیگیری ؟ با این پول میتونی یک مادربورد P67 و یک پردازنده i5 2400 بگیری که خیلی بهتر از 1100 عمل میکنه . اگر کمی روش بذاری و i5 2500k بگیری که دیگه خیلی بهتر میشه . اینتل تو این رنج انتخاب منطقی تریه . پردازنده بهتری برای اجرای بازیهاست . این لینک مقایسه 2500 با 1100 رو ببین :

http://www.anandtech.com/bench/Product/288?vs=203

مادربورد ASRock Z68 Pro3 هم هست که قیمت در حدود 200 داره . چیپ Z68 خیلی چیپ بهتریه . اگر هم این برند رو نمیخوای ، Asus P8P67 با قیمت حدود 200 تومان هست . اینها همه پیشنهاد بود . به نظر من این کار بهتره . انتخاب با خودته .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

فکر کنم قبلا کمی توضیح دادم . پرسیده بودی که 980 بهتره یا 1100 . 980 فرکانس بالاتری داره . ولی شما میتونی 1100 رو به اون فرکانس اور کنی . اگر هم نکنی باز هم تو اون فرکانس خوب عمل میکنه . 6 هسته اون تو بعضی از نرم افزار ها تاثیر داره و سرعت اجراشون رو بالا میبره .

من میخوام یه مطلب دیگه رو عنوان کنم . به صورت یک پیشنهاد . شما در حدود 190 میخوای برای مادربورد هزینه کنی ، در حدود 230 تومان هم برای 1100 میخوای پول بدی . چرا اینتل نمیگیری ؟ با این پول میتونی یک مادربورد P67 و یک پردازنده i5 2400 بگیری که خیلی بهتر از 1100 عمل میکنه . اگر کمی روش بذاری و i5 2500k بگیری که دیگه خیلی بهتر میشه . اینتل تو این رنج انتخاب منطقی تریه . پردازنده بهتری برای اجرای بازیهاست . این لینک مقایسه 2500 با 1100 رو ببین :

http://www.anandtech...duct/288?vs=203

مادربورد ASRock Z68 Pro3 هم هست که قیمت در حدود 200 داره . چیپ Z68 خیلی چیپ بهتریه . اگر هم این برند رو نمیخوای ، Asus P8P67 با قیمت حدود 200 تومان هست . اینها همه پیشنهاد بود . به نظر من این کار بهتره . انتخاب با خودته .

دوست عزیز ممنون

شرمنده خیلی ازیتت کردم چون واقعا خیلی حساسیت تو خرید قطعات دارم وکلا از اینتل زیاد اطلاعاتی کاملی ندارم

لینک به دیدگاه

من فکر کردم که حتما AMD میخوای . وگرنه از اول بهت میگفتم که تو این قیمت اینتل بهتره . اینو حتی طرفدارهای سرسخت AMD هم میگن . به نظر من این هزینه رو برای اینتل بذاری خیلی بهتر جواب میگیری . الان خیلی از دوستان این پردازنده که گفتم رو دارن . میتونی ازشون سوال کنی در مورد کارش . تو امضاهاشون مشخصات سیستم رو گذاشتن . مثلا Maxel134 . میتونی از اون در مورد کارکرد پردازنده سوال کنی.

لینک به دیدگاه

درود

cf کردن گرافیک ها چه مفهومی داره ؟

درست است که میشه گرافیک ati و انودیا با هم روی یک مادربرد گذاشت و هر دو استفاده کرد یا نه ؟

شرایط مادربرد باید چگونه باشه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

cf کردن گرافیک ها چه مفهومی داره ؟

درود :

کراسفایر کردن تکنلوژی ترکیب دو یا سه کارت رادئون هست که از یک سری باشند مانند 67XX یا 68XX و باعث میشه قدرت پردازش گرفیکی بیشتر بشه .

درست است که میشه گرافیک ati و انودیا با هم روی یک مادربرد گذاشت و هر دو استفاده کرد یا نه ؟

بله با چیپست Hydra که بر روی بعضی از مادربورد های جدید هستش میشه این دو کارت رو ترکیب کرد .

شرایط مادربرد باید چگونه باشه ؟

اگه بخواهید دو کارت رادئون را کراسفایر کنید باید مادربورد از تکنلوژی کراسفایر پشتیبانی کنه .

اگه بخواهید از دو کارت انویدیا در کنار هم استفاده کنید مادربورد باید از تکنلوژی انویدیا پشتیبانی بکنه .

واسه ترکیب انویدیا و رادئون هم ، مادربورد باید مجهز به چیپست Hydra باشه .

با تشکر ... :wub:

لینک به دیدگاه

اىن تکنولوژى hyder روى کدام از مادربرد هست

ویرایش شده توسط bbbbb
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اىن تکنولوژى hyder روى کدام از مادربرد هست

درود :

کدام سوکت مد نظرتان هست ؟

مثلا Sapphire Pure Black P67 Hydra با چیپ p67 و سوکت LGA 1155 موجود میباشد .

البته اضافه کنم تکنلوژی Hydra بازدهی زیادی نداره اگه مایل هستید واستون بنچمارک بزارم .

با تشکر .... :wub:

لینک به دیدگاه

درود دوستان

این هم سیستم دوستمون Hero عزیز که چند روز پیش خریداری کردن :

M.b asus rampage II Extrme

CPU Intel 920 i7

HDD western 1TB

RAM team 2GB*3 bus 1866

VGA ASUS 295 GTX

DVD RW samsung trudirect 22X

Case NZXT tempest

POWER GREEN 885W

K.B microsoft comfort 2000

mouse microsoft sidewinder gaming

FAN Coolermaster V8

3hal31sqiud6v4oc2e4a.jpg

r621mf5fqkbidvsm1s.jpg

4a5kn0mn3yvo4e20cyxl.jpg

1cnrzge6udxakjf9c9wl.jpg

سلام

می خواستم ببینم کولر CPU واقعا لازمه ؟

cpu من 2600k هستش

اگه ممکنه راهنمایی کنین

درضمن قیمت v8 چنده؟

ویرایش : دوست عزیز لطفا فارسی تایپ کنید

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

salam

mikhastam bebinam cooler cpu vaghean lazeme?

cpu man 2600k hastesh

age momkene rahnamaii konin

dar zemn gheimate v8 chande

درود

دوست گلم متوجه شدم که تازه واردید هستید و بهتون خیر مقدم میگم .

چند تا نکته رو اگر رعایت کنید ممنون میشم

1 - فارسی تایپک کنید

2 - و سولاتون رو در جای مخصوص و انجمن تخصصی خودش مطرح کنید .

جواب شما :

پردازنده 2600 دمای بالای ندارن مگر اینکه بخواید اورکلاک بکنید . اگر اورکلاک میکنید و فرکانسش رو بالا میبرید حتما از فن بهتری استفاده کنید در غیر اینصورت نیاز نیستش .

fan v8 فن زیاد جالبی نیستش ولی قیمتش حدودا 90 تومانه

لینک به دیدگاه

اگر اورکلاک نمیکنید احتیاجی نیست که کولر دیگه ای تهیه کنید . همون به راحتی کار میکنه . حتی اورکلاک کم رو هم جواب میده .

لینک به دیدگاه

درود :

کدام سوکت مد نظرتان هست ؟

مثلا Sapphire Pure Black P67 Hydra با چیپ p67 و سوکت LGA 1155 موجود میباشد .

البته اضافه کنم تکنلوژی Hydra بازدهی زیادی نداره اگه مایل هستید واستون بنچمارک بزارم .

با تشکر .... :wub:

سوكت amd كىام مىل ها ش hydra سابورت

لینک به دیدگاه

سلام!

من به راهنمایی برای خرید یه کیس خوب واسه کاربا 3dsmax نیاز دارم. اگه میشه کمک کنین یه سیستم خوب تهیه کنم. حدود قیمتشم تا 800 یا900 باشه :blush:

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان

تشکر ازهمه دوستان بابت راهنمایهایشان

این سیستم amd خریدم

main : asus m5a97

cpu : 975x4 3.6ghz

ram : 2*2 adata 1600

pawer : 885 b green

ویرایش شده توسط bbbbb
لینک به دیدگاه

رم ها برای دوال چنلل شدن باید بر روی رنگه های یکسال گذاشت یا در کنار هم قرار داد و رنگ سوکت های رم مهم نیست ؟

مادر برد m5a97 asus

لینک به دیدگاه

درود .. یه سیستم میخواستم قیمتش بیشتر از 650 هزارتومن نشه با مشخصات زیر :

- یه سیستم بر پایه AMD اگر خواستنید معرفی کنید

- یه نمونه هم برپایه Intel معرفی کنید .. پیشنهادها رو ببینم کدومش بهتره

قطعات مورد نظر برای خرید :

main board - cpu - ram - Gpu - H.D.D - Power - Case

مصــارف :

- سرعت ، کارایی ، آینده نگری

- گرافیکش نه خیلی پایین باشه که تو بازی ها قفل کنه ، نه خیلی بالا که ما بازی خور نیستیم و دنبال فریم گرفتن هم نیستیم ، سالی سه چهار تا بازی ..

اونم عنوان خوب انجام میشه

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز...

میخواستم کولر پردازنده برای سوکت 1366 خریداری کنم...البته اینده نگری برای 1155 و احتمالا 2011 رو هم در نظر بگیرید...

البته بعید میدونم کولر برای 2011 اومده باشه...چون خودش هنوز نیومده... :D

پردازنده 930 و کیس هم مگنوم 2 هستش...

تا 70 تومن هم میتونم هزینه کنم.....

از noctua باشه چه بهتر....

کلا پیشنهاد بدید...با قیمت و اگه مقدوره لینک هم بدید...

با تشکر فراوان...

ویرایش شده توسط P aYa M
لینک به دیدگاه

رم ها برای دوال چنلل شدن باید بر روی رنگه های یکسال گذاشت یا در کنار هم قرار داد و رنگ سوکت های رم مهم نیست ؟

مادر برد m5a97 asus

باید رمها رو روی اسلات هایی با رنگ یکسان قرار بدی دوست عزیز...

لینک به دیدگاه

سلام!

من به راهنمایی برای خرید یه کیس خوب واسه کاربا 3dsmax نیاز دارم. اگه میشه کمک کنین یه سیستم خوب تهیه کنم. حدود قیمتشم تا 800 یا900 باشه :blush:

مادربورد : ASUS P8H67 = 160000

سی پی یو : Intel Core i5 2310 1155 = 235000

گرافیک : SAPPHIRE HD6850 1GB DDR5 = 230000

رم : 76000 = 1333 4*2 DDR3

هارد : 66500 = Seagate 1TB

درایو نوری : DVD RW SONY 22X SATA = 25500

کیس : Green Magnum2 = 51500

پاور : Green GP530A-EU =72500

جمع : 917000 تومان . قیمتها ممکنه کم یا زیاد شده باشه . قیمت ها از سایت لیون برداشته شده .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

درود .. یه سیستم میخواستم قیمتش بیشتر از 650 هزارتومن نشه با مشخصات زیر :

- یه سیستم بر پایه AMD اگر خواستنید معرفی کنید

- یه نمونه هم برپایه Intel معرفی کنید .. پیشنهادها رو ببینم کدومش بهتره

قطعات مورد نظر برای خرید :

main board - cpu - ram - Gpu - H.D.D - Power - Case

مصــارف :

- سرعت ، کارایی ، آینده نگری

- گرافیکش نه خیلی پایین باشه که تو بازی ها قفل کنه ، نه خیلی بالا که ما بازی خور نیستیم و دنبال فریم گرفتن هم نیستیم ، سالی سه چهار تا بازی ..

اونم عنوان خوب انجام میشه

مادربورد : ASUS P8H61M LE /USB3 = 119000

سی پی یو : Intel Core i3 2100 1155 = 156500

گرافیک : PowerColor HD5750 1GB DDR5 = 135000

رم : 38000 = 1333 2*2 Patriot DDR3

هارد : 52500 = Seagate 500GB

کیس : Green Magnum 2 = 51500

جمع : 650500 تومان . فقط 500 تومان بیشتر شد . البته قیمتها ممکنه کم یا زیاد شده باشه . قیمت ها از سایت لیون برداشته شده .

لینک به دیدگاه

مادر برد m5a97 asus

رم ها باید روی اسلات های همرنگ قرار بگیرند فقط باید در دفترچه مطالعه کنید که رم ها را باید روی سری 1 قرا دهید یا 2 چون با توجه به نوع مادر برد فرق میکنه

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

مادربورد : ASUS P8H67 = 160000

سی پی یو : Intel Core i5 2310 1155 = 235000

گرافیک : SAPPHIRE HD6850 1GB DDR5 = 230000

رم : 76000 = 1333 4*2 DDR3

هارد : 66500 = Seagate 500GB

کیس : Green Magnum2 = 51500

جمع : 917000 تومان . قیمتها ممکنه کم یا زیاد شده باشه . قیمت ها از سایت لیون برداشته شده .

ممنون از راهنماییتون :)

بنظرتون این سیستم واسه کارم کافی هست، میشه 3،4 سال خیالم راحت باشه از کارش؟ :confused:

لینک به دیدگاه

اگر بخوای 3D Max و نرم افزار کار کنی آره . ممکنه لازم بشه بعدا هارد اضافه کنی یا رم ها رو بیشتر کنی . ولی قطعات اصلی جوابگوی کارت هستن . چون درسته که ورژن جدید نرم افزارها میاد ، ولی این سیستم تا چند سال دیگه جوابگو هستش . ولی اگر بخوای بازی کنی با سیستم نهایتا 2-3 سال میتونی راندمان الان رو ازش ببینی . چون بازیها مدام در حال قوی شدن هستن و سیستم ها باید برای اون بازیها در آینده ارتقا داده بشن .

لینک به دیدگاه

اگر بخوای 3D Max و نرم افزار کار کنی آره . ممکنه لازم بشه بعدا هارد اضافه کنی یا رم ها رو بیشتر کنی . ولی قطعات اصلی جوابگوی کارت هستن . چون درسته که ورژن جدید نرم افزارها میاد ، ولی این سیستم تا چند سال دیگه جوابگو هستش . ولی اگر بخوای بازی کنی با سیستم نهایتا 2-3 سال میتونی راندمان الان رو ازش ببینی . چون بازیها مدام در حال قوی شدن هستن و سیستم ها باید برای اون بازیها در آینده ارتقا داده بشن .

اگه بخوام رم 4 بگیرم پیشنهادتون چیه؟ قیمتش چقد فرق میکنه؟

لینک به دیدگاه

شما براتون حجم رم مهمتره . لازم نیست برای رم فرکانس بالا هزینه کنید . چون برای کار شما تاثیر کمی داره . در عوض حجم بیشتر رم برای کار شما تاثیر بیشتری داره . اگر میخوای 4 گیگ بگیری ، 2 تا 2 گیگ بگیر . فرکانس 1333 . برندش تو این رده زیاد مهم نیست . گارانتی خوبی داشته باشه کافیه . مثلا گارانتی فرآیند یا سازگار . اگر بخوای 2 تا 2 گیگ بگیری قیمت رم تقریبا نصف میشه . ولی توصیه من اینه که 2 تا 4 گیگ بگیری . مادربوردی که به شما معرفی کردم تا 32 گیگ رم ساپورت میکنه . ولی 4 تا اسلات داره . اگر الان 2 تا 4 بذاری ، میتونی بعدا بدون ضرر 2 تا 4 دیگه اضافه کنی و بکنیش 16 . ولی الان اگر 2 تا 2 بذاری ، برای اضافه کردن ، یا باید اونها رو بفروشی و ضرر کنی که به 16 برسی ، یا باید به 12 گیگ حداکثر رضایت بدی .

لینک به دیدگاه

یه رم 4 خوب بهم معرفی میکنید با قیمتش؟ گارانتیش خیلی مهمه؟ یعنی بدون گارانتی نخرم!

اگه 2 تا رم 4 بذارم قیمتش چقد درمیاد؟

ببخشید اینقد سوال دارم :blush:

قیمت cpu intel i7 چقده؟ فقط میخوام مقایسه کنم!

ویرایش شده توسط padiav
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...