رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

همه شرکتهای گارانتی کننده تو همه شهرها نمایندگی ندارن و باید برای گارانتی قطعه رو به تهران بفرستید . مثلا خود من یک کارت گرافیک داشتم که فن اون از کار افتاده بود و برای تعویض فن فرستادمش تهران .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام بر دوستان عزیز

با بودجه 250 هزار تومان پیشنهاد بدین

برای مادربرد و سی پی یو و رم و پاور

ممنون

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

کاربرد شما از سیستمی با این بودجه چی هست. ؟ لطفا بفرمایید تا دوستان بتوانند بهتر راهنمایی کند. البته اگر می خواهید سیستم بروز داشته باشیی و یا اینکه بعدا به راحتی امکان آپگرید داشته باشید، بودجتون بنظرم کافی نیست.

لینک به دیدگاه

ممنون

من کارم برنامه نویسی و طراحی وب سایت و گرافیک و این چیزاست و کار خاصی نمیخوام انجام بدم که زیاد سنگین باشه

نهایت نرم افزارهایی که باهاش کار کنم هم Visual Studio , Sql Server هست و طراحی های گرافیکی در حد معمول

بیشتر نمیتونم هزینه کنم چون صرف اقتصادی نداره و اگر بخوام بیشتر از این مقدار هزینه کنم ترجیح میدم یک هزینه اساسی کنم و یک لپ تاپ حرفه ای بخرم

چون سیستم فعلیم یکم قدیمی شده میخوام قطعاتش رو بفروشم و یکم بزارم روش و این 4 قطعه رو عوض کنم

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک دارید یا می خواهید از کارت گرافیک آنبرد استفاده کنید؟

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک دارید یا می خواهید از کارت گرافیک آنبرد استفاده کنید؟

یک کارت گرافیک Nvidia Geforce 9500GT-1GB-HDMI-DDR2 موجود دارم

تو عکس زیر اون سمت چپیه هست

gf9500gt_hdmi.jpg

این هم لینک این محصول از سایت تولید کننده اون:

http://www.inno3d.co...t_ddr2_hdmi.htm

ویرایش شده توسط Ship Storm
لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان عزیز

با بودجه 250 هزار تومان پیشنهاد بدین

برای مادربرد و سی پی یو و رم و پاور

ممنون

سلام دوست عزیز . با 250 تومان نمیشه قطعات مناسبی گرفت . من به شما چند قطعه پیشنهاد میدم که در حدود 300 در میاد . ولی ارزش داره .

مادربورد : ASUS P8H61M LE /USB3 با قیمت 119000 تومان

پردازنده : Intel Pentium G840 با قیمت 99000 تومان

رم : DDR3 2*2 GB 1333 با قیمت 38000 تومان

پاور : Green GP430A-EU با قیمت 53000 تومان

جمع : 309000 تومان

این قطعات رو طوری انتخاب کردم که اگر چند وقت دیگه خواستی ارتقا بدی کمتری ضرر رو متحمل بشی . اگر سیستم ارزونتر میخوای دیگه اینتل نمیتونی ببندی . البته سری 775 هست از اینتل ولی دیگه از رده خارج کحسوب میشه . باید بری سراغ AMD . اون هم ارزون قیمتهاش زیاد جالب نیستن و از قطعاتی که گفتم ضعیفترن .

مادربورد : ASUS M5A78L-M LX با قیمت 85000 تومان

پردازنده : AMD 260 x2 با قیمت 80000 تومان

با همون رم و پاور در میاد 256000 تومان . ولی اصلا سیستم خوبی نمیشه .

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی

فقط یک سوال

این سی پی یو چند هسته ای هست و چقدر کش داره ؟

مادربرد مشخصات اصلیش چیه ؟

جنسیت رم ها چیه ؟ کینگستون ؟

بعد یک سوال من یک پاور معمولی ویرا از این 15 هزار تومانی ها دارم نمیشه همون رو برای این سیستم استفاده کرد ؟

لینک به دیدگاه

پردازنده 2 هسته ای و 3 مگ کش هست . البته از سری سندی بریج و شوکت 1155 که خیلی با پردازنده های نسل قبلی متفاوت و بهتره . این هم لینک مشخصات پردازنده :

http://ark.intel.com/products/53490/Intel-Pentium-Processor-G840-%283M-Cache-2_80-GHz%29

مادربورد از سری ارزونقیمت 1155 با چیپست H61 هست . اما پورت USB3 داره . 2 اسلات رم داره که تا 16 گیگ ساپورت میکنه . خروجی گرافیک هم داره که میتونی از گرافیک مجتمع پردازنده استفاده کنی . برای مواقعی که کارت گرافیک نداری . این هم لینک مادربورد : http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8H61M_LEUSB3/#specifications

رم 1333 از برند خاصی نگفتم . چون زیاد فرق نمیکنن . کینگستون هست . پاتریوت هست . تیم گروپ هست . تفاوتی با هم ندارن . فقط هرچی میگیری با گارانتی معتبر باشه .

پاور های ارزون قیمت برای سیستم به مرور زمان مشکل ایجاد میکنن . چون اولا قدرتشون اون چیزی نیست که روشون مینویسه . دوما افت راندمانشون خیلی سریعه و قدرتشون رو زودتر از دست میدن . به خاطر استفاده از قطعات نامرغوب داخل اونها . این پاور که پیشنهاد دادم بیشتر از نیاز شماست . ولی اگر خواتید چند وقت دیگه یک کارت گرافیک قویتر و یا یک پردازنده قویتر استفاده کنید تا یک سری از اونها رو جوابگو هست و نیازی به تغییر پاور ندارید . البته اگر قطعات خیلی قویتر انتخاب کنید باید پاور هم عوض بشه .

لینک به دیدگاه

مادربورد : ASUS P8H61M LE /USB3 با قیمت 119000 تومان

پردازنده : Intel Pentium G840 با قیمت 99000 تومان

رم : DDR3 2*2 GB 1333 با قیمت 38000 تومان

پاور : Green GP430A-EU با قیمت 53000 تومان

جمع : 309000 تومان

سیستم بالا سیستم خوبی هست. ولی اگه بودجه شما محدوده می تونی از USB3 صرفنظر کنی و مین برد زیر رو بگیری. اینجوری حداقل 40 هزار تومن در مبلغ نهایی صرفه جویی کردی:

ایلایت گروپ مدل H61H2-M3 با قیمت حدودی 77 تومان لینک مشخصات

این مین برد به نسبت مشخصات فنی که داره بسیار خوش قیمته و صرنظر از USB3، تفاوت خاص دیگه ای با برد P8H61M LE /USB3 نداره. بررسی فنی ماردبرد H61H2-M که هم نسل با همین مین برد هست و USB3 داره رو می تونین در این لینک ببینین.

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی های خوبتون

فقط یک سوال دیگه

با این شرایط اینتل بهتره یا amd ؟

چون بودجه محدوده میخوام بدونم amd بردارم مشخصات بهتری دستگیرم نمیشه ؟

لینک به دیدگاه

پردازنده های سندی بریج اینتل خیلی بهتر از AMD جواب دادن . تو هر رنجی پردازنده اینتل بهتر از AMD بوده . الان تو این رنج شما میتونی AMD Athlon X2 بگیری که G840 اینتل از همه مدلهای اون بهتره .

لینک به دیدگاه

پردازنده های سندی بریج اینتل خیلی بهتر از AMD جواب دادن . تو هر رنجی پردازنده اینتل بهتر از AMD بوده . الان تو این رنج شما میتونی AMD Athlon X2 بگیری که G840 اینتل از همه مدلهای اون بهتره .

amd phenom نمیشه خرید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

amd phenom نمیشه خرید ؟

فنوم AMD مدل های زیادی داره از 80 تومن تا 250 تومن!

در کل سیستم اینتل بهتر در میاد!

اون سیستمی که حامد جان پیشنهاد داد بهترین انتخاب هست!

ویرایش شده توسط Danitondar
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

455 x3 رو یادتون رفته.حدود 100نومان و 450 هم 95 هزار تومان با یه بورد خوش قیمت میتونه ترکیب خوبی باشه.میتونی با 110تومن یه 560 فنوم بگیری و با یه مین ازراک خوش قیمت و تنها بافشاردادن یک دکمه پردازنده رو به 960 X4 تبدیل کنی یا منتظر FM1 ها بشینی تا ماه آینده.اینا همه به شرایط شما بستگی داره.

پیشنهاد من :

Asrock 880GM-LE

ASRock 770iCafe

b60 X4(همون 560 آنلاکی هست)که با مین نزدیک 190میشه

اگه اون مین نبود میتونی اینارو بگیری:

ASUS - M5A78L-M LX

MSI -785 GM-P45

این پلتفرم تو پردازش قویتر از اون مدل سندی بریج که دوستان گفتند هست که باتوجه به اینکه گرافیک دارید اون آنبورد قویتر اینتل به کارتون نمیاد.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

این مشخصاتی که معرفی کردید به نظر چیز خوبی میاد

نظر سایر دوستان چیه ؟

لینک به دیدگاه

این لینک رو ببین :

http://www.anandtech.com/bench/Product/204?vs=405

تفاوت AMD Phenom II X2 565 BE با Intel Pentium G840 رو نشون میده . G840 از 565 تو تمام موارد بهتر عمل میکنه . اما موضوعی که دوستمون گفتن آنلاک کردن 565 به 965 بود (560 آنلاک نمیشه اصلا ) . همه پردازنده های 565 آنلاک نمیشن و یا اگر بشن استیبل نمیمونن . خریدش ریسک داره . یعنی نمیتونی مطمئن باشی با خرید 565 میتونی یک 965 داشته باشی . البته اگر هم آنلاک بشه کاملا مثل 965 نمیشه . ضمنا برای آنلاک کردن باید مادربورد مناسب این کار رو هم داشته باشید . نظر من هنوز روی همون اینتله . باز هم انتخاب با خود شماست .

لینک به دیدگاه

تموم نکاتی که حامد جان اشاره کردند صحیح هست و علاوه بر این حواستون باشه هیچ وقت سیستم رو بر اساس ریسک و احتمال نخرید !!! بعضیعا دوست دارند پردازنده انلاک کنند و از این کار لذت می برند و بعضی هم چون اصلا اینتل نمیخوان و AMD میبرن این وسط سعی میکنن انلاک هم بکنن ! ولی اگر اینتل و AMD براتون فرقی نداره همیشه سیستم قویتر رو بخرید و روی چزیهایی مثل انلاک کردن و ... سرمایه گذاری نکنید مگر اینکه از همون اول از کسی پردازنده انلاک شده بخرید !! خیلی مواقع پیش اومد سر همین مسئله انلاک کردن دوستان موفق نشدند و بسیار هم ازرده خاطر بودند که چرا سیستم سندی 2100 رو ول کردند و سر انلاک 565 رفتن سراغ AMD !

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی خوبتون

تو این بنچمارک که قرار دادین لینکش رو که AMD گویا در بیشتر موارد برتری داره که

لینک به دیدگاه

فقط تو یک مورد 7-zip برتری داره . دقت کن که تو بعضی از بنچ ها عدد کمتر بهتره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

(560 آنلاک نمیشه اصلا )

فدات پس اینی که من دارم چیه؟

post-7048-0-80280400-1319830643_thumb.jpg

560 آنلاکی هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

. ضمنا برای آنلاک کردن باید مادربورد مناسب این کار رو هم داشته باشید .

تمام مادر بوردهایی که اونجا نوشتم قابلیت آنلاک دارند و MSI و ASUS رو خودم تست کردم.اسوس که کار رو راحت تر هم کرده به محض اینکه سیستم روشن میشه کافیه یه F4 بزنی.تمام مادربوردهایی که پل جنوبی SB710 به بالا هستند قابلیت آنلاک دارند.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

فدات پس اینی که من دارم چیه؟

post-7048-0-80280400-1319830643_thumb.jp

560 آنلاکی هست.

پردازنده شما AMD Phenom II X2 560BE هست درسته ؟ سری معمولی نیست .

مشکل مدل پردازنده یا مادربورد نیست . مشکل اینه که آنلاک شدن صد در صد نیست . ممکنه آنلاک بشن یا نشن . اگر هم آنلاک بشن ممکنه استیبل باشن یا نباشن .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درمورد ریسک آنلاک کردن با دوستان کاملا موافقم ولی اگر آنلاک بشه بهتراز اون اینتل سندی بریج عمل میکنه.ریسکش با خودته و اگر ریسک نکنید بهتره.

البته من خودم سری سندی رو دوست دارم ولی یه خورده تو محیط دکستاپ کند به نظر میرسن.ولی درکل خوراک گیم و برنامه هستند.

بازم انتخاب با خودتونه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پردازنده شما AMD Phenom II X2 560BE هست درسته ؟ سری معمولی نیست .

مشکل مدل پردازنده یا مادربورد نیست . مشکل اینه که آنلاک شدن صد در صد نیست . ممکنه آنلاک بشن یا نشن . اگر هم آنلاک بشن ممکنه استیبل باشن یا نباشن .

من 560 غیر از بلک ادیشن تو ایران ندیدم.فرض بگیریم هست 110هزار تومانی که گفتم قیمت بلک ادیشن هست.مدلهای معمولی کمی ارزونتر هستند.

انلاک شدن استیبل و مطمئن به مادر بورد هم بستگی داره.مثلا ازراک و MSI تو ابن زمینه موفق تر از سایر برندها ظاهر شدن ولی در کل با این حرفتون که احتمال انلاک نشدن و یا استیبل نبودن تو آنلاک هست موافقم. #-o

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...