رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان گل.

دوستان گرام من 2 تا سیستم می خوام یکی با حدود قیمت 1700 و دیگری 1250.

لیست سیستم پیشنهادیم این هست:

برای سیستم 1700:

CPU: CI5 2500

Main: Asus Saberthooth P67

Ram: Patriot Viper II Sector 4GB 1600

VGA: 560 Gainward

H.D.D: 2T Seagate Barracuda

SSD: Adata sataIII 511 60GB

Power: Thermaltake 700W TR2

Case : Green X3

Monitor: LED Asus MS228

حدود 80 تومان هم برای دی وی دی رایتر و کیبرد و موس و هدست گذاشتم کنار.

دوستان عزیز هم قدرت گرافیک 560 از ATI چی هست؟

برای سیستمم 1250:

CPU: CI5 2310

Main: Asrock P67 Extreme4

Ram: Corsair Vengeance 4GB 1600

VGA: 550ti Gainward or 6790 power Color

H.D.D: 1T Seagate Barracuda

Power: Thermaltake 600W TR2

Case :Green Zest

Monitor: LED Asus VE208 or LED Samsung BX2085N Plus

حدود 80 تومان هم برای دی وی دی رایتر و کیبرد و موس و اسپیکر گذاشتم کنار.

راستی این سیستم هارو نه برای گیم می خوام و نه برای اورکلاک

با تشکر فراوان از همه دوستان گل و عزیز:rose:

ویرایش شده توسط vaziri69
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام به همه دوستان گل.

دوستان گرام من 2 تا سیستم می خوام یکی با حدود قیمت 1700 و دیگری 1250.

لیست سیستم پیشنهادیم این هست:

برای سیستم 1700:

Case : Green

حدود 80 تومان هم برای دی وی دی رایتر و کیبرد و موس و هدست گذاشتم کنار.

دوستان عزیز هم قدرت گرافیک 560 از ATI چی هست؟

برای سیستمم 1250:

Case : Zest

حدود 80 تومان هم برای دی وی دی رایتر و کیبرد و موس و اسپیکر گذاشتم کنار.

راستی این سیستم هارو نه برای گیم می خوام و نه برای اورکلاک

با تشکر فراوان از همه دوستان گل و عزیز:rose:

در مورد سوال : 6850 کمی از 560 ضعیفتر و 6870 از 560 قویتره . ولی قیمت 6870 نزدیکتر به 560 هست . اگر برات فرقی نمیکنه که ATI یا انویدیا بگیری ، من 6870 رو پیشنهاد میکنم .

در مورد سیستم اول :

به نظر من مادربورد Saberthooth نگیر . چون این مادربورد برای اورکلاک بهینه شده . شما هم که نمیخوای اورکلاک کنی . بهتره به جای اون یک مادربورد با چیپ Z68 بگیری . مثل ASUS P8Z68-V .

رم هایی که انتخاب کردی خوبن ، ولی فکر نمیکنم تو بازار گیر بیان . اگر هم گیر بیاری به کار سیستمت زیاد نمیان . به نظر من به جای 4 گیگ از این رم ، 8 گیگ رم 1333 بگیر . تو سندی بریج حجم مهمتر از فرکانسه .

مدل کیس رو مشخص نکردی . بهتره حداقل X3 برداری .

این مدل مانیتور دیگه تولید نمیشه . مدل ML229H جدیده .

در مورد سیستم دوم :

مادربورد رو باز هم توصیه میکنم از سری Z68 بگیر . بیشتر برای مدیریت مصرف اون میگم . در زمانی که نیازی به کارت گرافیک نیست از گرافیک مجتمع پردازنده استفاده میکنه .

رمها رو بازهم به شکل بالا پیشنهاد میکنم .

6790 با 6850 تفاوت قیمتی نداره . پس 6850 مناسبتره .550 هم از 6850 ضعیفتره .

اینها نظر من بود . انتخاب با خودته . سوالی بود درخدمتم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Case : Green

درود

درمورد پردازنده با اینکه قصد اورکلاک ندارید من بازهم 2500K رو پیشنهاد میدم.به دلیل تفاوت قیمتی خیلی کم با 2500 وشاید در آینده تصمیم به اورهم گرفتی.

مادربورد خوش قیمت با چیپ Z68 بردار والکی هزینه نکن برای p67

مثل P8Z68-V LE

رم میتونی دو ماژول 4 گیگ از corsair 1333 cl9 برداری.والکی پولتو بالای 1600 ندی.

هارد رو 2ترابایت WD گیرین بردار که برای آرشیو عالی هست.

پاور رو از سری Toghpower بگیر که کی بل منیجمنت هست.

کیس رو هم هانتر بردار.

با صرفه جویی که رو قیمت مین بورد کردی میتونی 6950 یک گیگ با قیمت 300 برداری واگر هم کمی بیشتر هزینه کنی یه مدل دو گیگ6950 یا 560TI برداری اگر فیزیکس به کارت میاد تو بازی!

موفق باشید

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای سیستمم 1250:

Case : Zest

فقط در مورد کیس این سیستم تجدید نظر کن و باکمی هزینه بیشتر(حدود 10هزار تومان)مگنوم دو رو بگیر که پاورش پایین بسته میشه.تعبیه یک فن دوازده سانتی روی کیس.چندتا مزیت داره نسبت به زست که بخوای اینو بگیری.

بقیه موارد رو هم که حامد جون به خوبی توضیح دادن.

موفق باشید

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

دوستان عزیز و گل از راهنمایی هاتون خیلی خیلی ممنونم.

دوستان گلم این سیستم هارو برای کار اداری قوی می خوام ، نه اورکلاک می شه و نه بازی و نه نیازی به مین بردی با قابلیت اس ال ای و کراس فایر.

پس با توجه به راهنمایی های آقا حامد گل گرافیک رو 6870 و 6850 می ذارم.

آقا حامد این مانیتور ML229H چند هست؟

پس باتوجه به فرموده ی دوستان مادربرد سری Z68 مناسبتره.

حامد جان این مادربرد ASUS P8Z68-V قیمتش چنده؟

برای سیستم دوم از سری Z68 ازراک استفاده کنم بهتر نیست؟ یا همین اسوس بگیرم؟

آقای " HEX " عزیز این LE که آخر مدل مین برد هست چیه؟

من شنیدم رم بیشتر از 4 گیگ تو کارایی تاثیر نداره؟ اگر مهمه حالا به نظرتون 8 گیگ باس 1600 بگیرم بهتر نیست؟ یا کلا هزینه برای باس 1600 الکیه؟

این پاور های Toghpower چند هست؟

بقیه موارد اوکی هستند؟

با تشکر فراوان.

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز و گل از راهنمایی هاتون خیلی خیلی ممنونم.

دوستان گلم این سیستم هارو برای کار اداری قوی می خوام ، نه اورکلاک می شه و نه بازی و نه نیازی به مین بردی با قابلیت اس ال ای و کراس فایر.

پس با توجه به راهنمایی های آقا حامد گل گرافیک رو 6870 و 6850 می ذارم.

آقا حامد این مانیتور ML229H چند هست؟

پس باتوجه به فرموده ی دوستان مادربرد سری Z68 مناسبتره.

حامد جان این مادربرد ASUS P8Z68-V قیمتش چنده؟

برای سیستم دوم از سری Z68 ازراک استفاده کنم بهتر نیست؟ یا همین اسوس بگیرم؟

آقای " HEX " عزیز این LE که آخر مدل مین برد هست چیه؟

من شنیدم رم بیشتر از 4 گیگ تو کارایی تاثیر نداره؟ اگر مهمه حالا به نظرتون 8 گیگ باس 1600 بگیرم بهتر نیست؟ یا کلا هزینه برای باس 1600 الکیه؟

این پاور های Toghpower چند هست؟

بقیه موارد اوکی هستند؟

با تشکر فراوان.

مانیتور 229 حدود 300 تومان بود . نمیدونم الان دقیقا چنده .

ASUS P8Z68-V در حدود 250 تومانه .

LE به مدلهای دانگرید شده میگن . مثلا ASUS P8Z68-V مدل مرجع باشه، ASUS P8Z68-V Pro میشه آپگرید شده اون و ASUS P8Z68-V LE میشه دانگرید شده اون . کمی از امکانات و پورتهای برد مرجع کم شده . مدار تغذیه اون هم ضعیفتر شده . کلا برای کسانی که میخوان از Z68 استفاده کنن و اهل اورکلاک نیستن از نظر قیمتی مناسبتره .البته قیمتش رو نمیدونم چنده دقیق .

من پیشنهاد میکنم برای هر دو سیستم ASRock Z68 Pro3 بگیر . قیمتش در حدود 200 تومانه و کارایی خوبی هم داره . البته اگر ASUS P8Z68-V LE هم با همین حدود قیمت گیر بیاد بهتر از ازراک هست .

مقدار رم بستگی به نیاز سیستم و نوع کاری که با اون انجام میدید داره . شما کارهای محاسباتی سنگی اگر دارید بهتره رم بیشتری داشته باشید . تو سری سندی حجم مهمتر از فرکانسه . اگر بودجه برای خرید 8 گیگ رم 1600 دارید که خیلی خوبه . ولی اگر ندارید 8 گیگ 1333 رو با هزینه 4 گیگ 1600 یتونید تهیه کنید .

در مورد اون پاور اطلاعی ندارم . من گرین رو می پسندم . چون گارانتی خیلی خوبی داره . کیفیت پاورهاش هم خوبن . ولی زیر 600 وات واقعی پاور نگیر .

کیس مناسب بگیر حتما . اگر SSD داری میگیری هارد گرین مناسبتره برای آرشیو . دقت کن که هرچی گرافیک قویتری بگیری به پاور بیشتری نیاز پیدا میکنی . موفق باشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1-دوستان گلم این سیستم هارو برای کار اداری قوی می خوام ، نه اورکلاک می شه و نه بازی و نه نیازی به مین بردی با قابلیت اس ال ای و کراس فایر.

2-برای سیستم دوم از سری Z68 ازراک استفاده کنم بهتر نیست؟ یا همین اسوس بگیرم؟

3-آقای " HEX " عزیز این LE که آخر مدل مین برد هست چیه؟

4-من شنیدم رم بیشتر از 4 گیگ تو کارایی تاثیر نداره؟ اگر مهمه حالا به نظرتون 8 گیگ باس 1600 بگیرم بهتر نیست؟ یا کلا هزینه برای باس 1600 الکیه؟

5-این پاور های Toghpower چند هست؟

1-پردازنده هایی که تو گیم پرفورمنس خوبی دارن خوب تو سایر موارد هم نسبتا از بقیه قویتر هستند.

2-مین بورد هرچقدر ارزونتر باشه میتونه برای سایر قطعات هزینه کنی.پس قیمت رو تو اولویت بذار.

3-مدل LE کوچکترین عضو خانواده Z68 از اسوس هست و مسلما قیمت مناسبتری داره.البته یکسری امکاناتی که فکر نکنم به کارتون باید حذف میشه.مثل 1394و Blutooth

4-رمهای با حجم بالاتر و فرکانس بالا تفاوت محسوس تو کارایی سیستم ندارند وفقط قیمت بالایی دارند.درضمن پردازنده 2500 فرکانس 1333 ساپورت میکنه و فرکانس 1600 بلا استفاده هست.هیچ برنامه و بازی در حال حاظر نمیتونه 8گیگ رمو استفاده کنه و این میزان با آینده نگری در چندسال آینده به شما توصیه شده.

5-پاورهای Toghpower از برند ترمال تیک با 5سال گارانتی ماتریکس ارائه میشن.قیمت هم حدود 145هزار تومان.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

4-رمهای با حجم بالاتر و فرکانس بالا تفاوت محسوس تو کارایی سیستم ندارند وفقط قیمت بالایی دارند.درضمن پردازنده 2500 فرکانس 1333 ساپورت میکنه و فرکانس 1600 بلا استفاده هست.هیچ برنامه و بازی در حال حاظر نمیتونه 8گیگ رمو استفاده کنه و این میزان با آینده نگری در چندسال آینده به شما توصیه شده.

این قسمت رو اصلا موافق نیستم . هر دوی اونها تو کارایی سیستم تفاوت ایجاد میکنه . اگر نمیکرد تولید نمیکردنشون . ولی بستگی به نوع کاربرد سیستم داره . حجم بیشتر رم تو اجرای روانتر نرم افزارهای سنگین تاثیر داره . مثلا نرم افزار 3D MAX نیاز خیلی زیادی به رم داره . هرچه رم بیشتری داشته باشی نرم افزار بهتر و روانتر اجرا میشه . 2500 درسته که زده تا 1333 ساپورت میکنه . ولی با استفاده از intel xmp profile میشه از رم های با فرکانس بالاتر استفاده کرد . بسته به مدل و پشتیبانی مادربورد حتی تا بعضی از فرکانسها نیاز به اورکلاک رم هم نیست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این قسمت رو اصلا موافق نیستم . هر دوی اونها تو کارایی سیستم تفاوت ایجاد میکنه . اگر نمیکرد تولید نمیکردنشون

با استفاده از intel xmp profile میشه از رم های با فرکانس بالاتر استفاده کرد .

1-منم گفتم تفاوت محسوس اگه دقت میکردید.

2-البته رم هم باید قابلیت XMP رو داشته باشه.

لینک به دیدگاه

-رمهای با حجم بالاتر و فرکانس بالا تفاوت محسوس تو کارایی سیستم ندارند وفقط قیمت بالایی دارند.درضمن پردازنده 2500 فرکانس 1333 ساپورت میکنه و فرکانس 1600 بلا استفاده هست.هیچ برنامه و بازی در حال حاظر نمیتونه 8گیگ رمو استفاده کنه و این میزان با آینده نگری در چندسال آینده به شما توصیه شده.

100% تاثیر داره دوست عزیز .. نوع استفاده کاربر دقیقا میزان رم مورد نیاز سیستم اون کاربر رو مشخص میکنه. شما برای فتوشاپ سنگین و حتی بازی مثل wow به بالای 4 گیگ رم نیاز داری ! برای فتوشاپ 8 گیگ هم ممکنه کم بیاد. فرکانس بالاتر هم تاثیر داره و بسته به نوع کارتون داره. بخواهید فیلم رندر کنید اونوقت فرق 1333 با 2133 بسیار محسوس خواهد بود و فرکانس بالاتر زمان رو کمتر میکند.

اون ساپورت 1333 فقط به مادبرد مربوطه چیپ H67-H61  فقط 1333 ساپورت میکنه و لی سری p , z  رم تا 2133 ساپورت میکنن و با پردازنده کاری نداره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یک سیستم احتیاج دارم که تعداد یو اس بی مین ان 8 عدد باشد.cpu 2500k باشد . اصلا برای بازی نمی خواهم پس کارت گرافیک لازم ندارم . برای کار نرم افزاری موبایل می خواهم ...ممنون از راهنمایی شما.....حدود قیمت 500 تا 600

ویرایش شده توسط o2sajad
لینک به دیدگاه

سلام . دوست عزیز شما فقط به کیس و قطعات داخلی نیاز دارید یا مانیتور و لوازم جانبی هم میخواهید ؟

لینک به دیدگاه

نه فقط کیس لازم دارم فقط تعداد یو اس بی مهم است و پایداری مدیریت بر انها..ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یک سیستم احتیاج دارم که تعداد یو اس بی مین ان 8 عدد باشد.cpu 2500k باشد . اصلا برای بازی نمی خواهم پس کارت گرافیک لازم ندارم . برای کار نرم افزاری موبایل می خواهم ...ممنون از راهنمایی شما.....حدود قیمت 500 تا 600

دوست عزیز فقط حواستون باشه مادربردی را انتخاب کنید که درایور های ویندوز xp هم داشته باشه تا به مشکل بر نخورید. @};-

لینک به دیدگاه

چون شما برای بازی و یا اور نمیخوای این قطعات رو پیشنهاد میدم :

پردازنده : Intel Core i5 2500K 1155 با قیمت 270000 تومان

مادربورد : ASUS P8H61-M LE/USB3 با قیمت 119000 تومان

رم : DDR3 2*2 GB 1333 پاتریوت یا تیم گروپ و یا برند دیگه با گارانتی معتبر . قیمت 40000 تومان

هارد : Seagate 500GB قیمت بالا رفته و در حدود 95000 تومان شده

کیس : Green Pars با قیمت 37000 تومان

پاور : Green 430A-EU با قیمت 53000 تومان

درایو نوری : DVD RW Teac با قیمت 33000 تومان

جمع : 647000 تومان . قیمتها از سایت لیون برداشته شده و ممکنه به روز نباشه . برای قیمت دقیق با فروشگاه تماس بگیرید .

اگر میخوای کمتر در بیاد برات میتونی پردازنده Intel Core i5 2310 1155 با قیمت 235000 تومان برداری که در این صورت مجموع میشه 612000 تومان .

لینک به دیدگاه

سلام با تشکر دوست من ...یک هارد500 خودم دارم اما گفتم می خواهم تعداد یو اس بی ها 8 تا باشد مورد دیگری سراغ نداری معرفی کنید ممنون از شما.....

ویرایش شده توسط o2sajad
لینک به دیدگاه

این مادربورد 8 تا USB2 و 2 تا USB3 داره که میشه در مجموع 10 تا . 4 تا از پورت های USB2 و 2 تا USB3 در پنل پشت مادربورد هستن . 2 تا USB2 هم میتونی از پنل روی کیس بگیری که در مجموع میشه 8 تا .با 4-5 تومان هم میتونی یک کارت توسعه USB2 بگیری و از 2 پورت دیگه اون هم استفاده کنی . تو بیشتر مدلهایی که خروجی گرافیک دارن ، حداکثر 6 پورت USB در پنل پشت وجود داره . این مدلی هم که من گفتم یکی از همون مدلهاست .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام من اخه باید 4 تا پورت هم به قول شما اضافه کنم می خواستم مستقیم اون 8 تا را داشته باشد .. اگر پول هارد را بر روی مادر بورد اضافه کنم و این مدل را بگیرم نظر شما چیست ایا این مدل خوب است... ممنون intel DZ68D8

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اگر 8 تا USB که آقا حامد فرمودند کافی نبود.کیس Zestیا.Zest -plus یا.Stylish از گرین رو بگیری که همگی در پنل جلو 4عدد USB دارند که جمعا 10عدد USB میشه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در مورد قیمت این بورد که گفتی ، اطلاعی ندارم . ولی اگر بیشتر میخوای هزینه کنی ASUS P8Z68-V با قیمت در حدود 250 تومان هم هست که 8 پورت روی پنل پشت داره .

البته 4 پورت رو نباید اضافه کنی . کیس پارس که بهت پیشنهاد دادم 2 پورت USB2 داره که فقط باید کابلش رو به مادربورد وصل کنی . همین . اینطوری میشه 8 پورت .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز می تونید این برد رو بگیرید ASUS P8H67

8 تا usb پنل پشتش داره 6 تا usb2 و 2 تا usb3

قیمتش هم بین 148 تا 155 تومنه

jQ5ghYWrRCHwAm3Q_500.jpg

ویرایش شده توسط HMG
لینک به دیدگاه

دوست عزیز

اگر برای فلش کرئن گوشیموبایل احتیاج به پرت های usb با تعداد زیاد داری می تونی ازusb hub با کیفیت خوب که آداپتور داره استفاده کنی .

نمونه

http://www.google.com/products/catalog?q=d%27link+usb+hub&hl=en&client=firefox-a&hs=SE8&rls=org.mozilla:en-US:official&prmd=imvns&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1280&bih=931&um=1&ie=UTF-8&tbm=shop&cid=8978659130195106761&sa=X&ei=whutTofIEMei-gbu5LzeDw&ved=0CG4Q5Q0wAA

dlink-dubh7-usb-hub-7port-usb-2-0.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

کدوم کیس بهتره؟

green x9 predator

cooler master haf932

و یک سوال دیگه ایا x9 تفاوت قابل توجهی با haf-x داره؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...