رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

این دو برند قیمتهاشون بیشتره . اگر مورد مناسبی پیدا کردم همینجا میذارم لینکش رو .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

تو یک مسئله جدید شدیدا گیج شدم خواهشا کمک کنید...

قطعات کامپیوتر بنده در زیر هست....

حالا یک 300تومنی جمع کردم واسه گرافیک...نمیدونم یکی دیگه بخرم کراس کنم یا اینکه اینو بفروشم یه 570بگیرم؟؟؟

خواهشا راهنماییم کنید تا بتونم بهترین انتخاب ممکن رو انجام بدم...! اگه غیر از موارد بالا نظری هم دارید بفرمایید ممنون می شم! @};-

لینک به دیدگاه

نیما جان تا به حال کراس کردی ؟؟ کراس کردن از نظر قلق و تنظیمات یک دنیا با حالت تک کارت فرق داره و شما باید کلی تنظیمات و پروفایل کراس فایر نسب کنی و با هر بازی هم 100% جواب نمیده ! کسانیکه که تازه سمت کراس میزن طول میکشه تا تمام تنظیمات دستشون بیاد و ممکنه دنگ و فنگ کراس فایر اذیتتون کنه ! باید حوصله سر و کله زدن با مشکلات کراس رو داشته باشید و تو هر بازی ممکنه با باگهای جدید مواجه بشید که باید منتظر پروفیل بمونید !

از طرفی با 1 دونه کارت اصلا نیاز نیست نگران تنیمات و سازگاری کراس فایر باشید و ......... باشید !

در کل چینش 1 کارت مشکلاتش بسیار کمه و وقتی شما بری سراغ کراس یا SLI تازه میفهمی که باید برای هر بازی دنبال پروفایل و پچ ساپروت کراس و sli و ........... بری و این خیلیها رو از انتخابشون پشیمون میکنه . ما عادت کردیم که بازی رو بریزیم و صاف بریم تو بازی^^

-----------------------

من به شخصه حوصله سر و کله زدن با کراس فایر رو ندارم و ترجیح میدم کمی پرفرمنس کمتری بگیرم ولی اعصابم رو با این باگهای مولتی کارد خراب نکنم ^^ . 570 چیز در حدود 20% از نظر قدرت از کراس 6870 ضعیفتره و اگر اور خوبی رو کارت بتونید بگیرید میشه اون فاصله رو تا 5-10% هم کم کرد !

--------------------------

بحث در مورد انتخاب های دیگر هم باشه شما 6970 رو داری که اونم کارت خوب و قدرتمندی هست. جفت 570 و 6970 به هم خیلی نزدیک هستند و فقط بحث قیمتشون 570 رو جلو میندازه چون مدل Gainward phantom 570 GTX رو با حوالی 450 میشه خرید که کولر کاستوم داره و مدار تغذیه تقویت شده که عالی هم اور میشه !!! از طرفی 6970 ساپفایر حوالی 490 هست که باید کارتتون رو خوب بفروشید تا بودتون جور شه !

physx کارت 570 هم کمی کفه ترازو به سمت این کارت در مقایسه برابر سنگین تر میکنه.

پیشنهاد من اینه که تو چینش 1 کارته بمونید و یک 570 فانتوم بگیرید و اورش هم بکنید که کارت خیلی قوی میشه و فرقی انچنانی با 6870 کراس نمیکنه و از طرفی مشکلات کراس رو نخواهید داشت.

دیگه انتخاب نهایی با خودتونه.

موفق باشید

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

نیما جان

یک جستجو در نت کردم و دیدم اکثرا توصیه میکنند که یک عدد 570 یا 580 بهتر از کراس 2 تا 6870 هست البته آقا سالاردر پست قبلی بطور کامل به این مورد اشاره کردند.

http://www.overclock...gle-570gtx.html

http://forum.overclo...-vs-gtx-570580/

. دلیل هایی هم آوردن اکثرا به خاطر مشکلات احتمالی در کراس کردن و bug نرم افزاری هست

اما از نظر بنچمارک

Aliens-vs-Predator_DX11_Benchmark.jpg

avp_1920_1200.gif

avp_1680_1050.gif

در تست unique heaven

Unigine_Heaven_DX11_Benchmark.jpg

heaven_1920_1200.gif

اما در در بررسی بنچمارک ها مشخص هست که کراس 2 تا 6870 fps بالاتری نسبت به یکدونه 570 میده. اما شما در نظر داشته باش که در آینده هم می تونید یک عدد 570 دیکه به این مجموعه اضافه کنید

چون تعداد عکس ها زیاد میشد اینجا نگذاشتم. برای برسسی به لینک زیز مراجعه کنید

http://benchmarkrevi...d=426&Itemid=72

http://www.techpower...rossFire/1.html

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون سالار جان واقعا خیلی کمک کردی دست گلت درد نکنه ...

اصلا نمی دونستم کراس فایر اینهمه دنگ و فنگ داره فکر می کردم همون اولش گیرشم واسه راه اندازی ...

پس 570 می خرم... خیالمو راحت کردی...

از جناب مکسل عزیز هم تشکر می کنم بابت بنچمارک و ریویو ها...

بازم ممنون @};-

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

خواهش میکنم نیما جان, وظیفست . سوال دیگر هم داشتی من و همکاران عزیز در خدمتیم ^^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی سالار جان از گرافیکت راضی هستی؟؟؟

گارنتی کجاست معتبر هست و چند سال هست گارنتیش...

تا500 میشه وقتی اینو بفروشم مدل asus رو پیشنهاد نمی کنی چون دارمش واقعا عالیه و کیفیتش رو مطمئنم؟؟؟ یا مارک دیگه رو؟؟؟

راستی ریویو از بازیهای جدید ندارین که 570 تست کرده باشند؟؟؟ اینهایی که دیدم همه بازیهای پارسال هست ممنون!

ممنون

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

نیما جان فانتوم 570 در مقایسه با قیمتش و امکاناتی که ارائه میده بهترین 570 بازار هست و کیفیتشم عالیه عزیز ( برند المانی هست)! من با این کارت چند تا رکورد ایرکولینگ توی HWBot ثبت کردم و هسته 960 زدم که یعنی حدود 30% اورکلاک و از نظر خنک کنندگی و قابلیت اورش واقعا شاهکاره ! اسوس مدل DCUII هست که 530 تومان و الکی گرونه نیما جان !! اصلا ارزش خرید رو با اون قیمت بسیار کاذبش نداره !!

gainwrd گارانتی انفورماتیک گستر داره و گارانتی خوبی هست.

در حال حاضر ریویو جدیدی زیادی با درایورهای جدید از 570 نیست و فقط چند بازی هست که بهترین نمونش تو BF3 هست :

http://www.tomshardware.com/reviews/battlefield-3-graphics-performance,3063.html

لینک به دیدگاه

با سلام من خیلی دنبال فانتوم گینوارد گشتم ولی قیمتهاش بالا هست یعنی 480-490 و هیچ جایی نزدیک به 450 هم ندیدم اگر با چنین قیمتی پیدا کردید خوشحال میشم به منم اطلاع بدید. :)

لینک به دیدگاه

با سلام من خیلی دنبال فانتوم گینوارد گشتم ولی قیمتهاش بالا هست یعنی 480-490 و هیچ جایی نزدیک به 450 هم ندیدم اگر با چنین قیمتی پیدا کردید خوشحال میشم به منم اطلاع بدید. :)

حق با شماست عزیز ! چند ماهی میشه که دیگه phantom 570 زیر 480 گیر نمیاد ! مدتی فرایند به قیمت 440 موجود داشت !

خیلی بعیده که دوباره قیمت تا اون حد پایین بیاد و منتظر کاهش قیمت نباشید !

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان گرامی

میخواستم بدونم اگه مادر برد ASUS P8P67 PRO با cpu 2500k بخرم و کارت گرافیک نخرم برای استفاده از گرافیک مجتمع پردازنده مشکلی پیش نمیاد

یعنی خروجی vga در گرافیک مجتمع پردازنده روی مادربرد هست یا طور دیگه ایه ؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام خدمت دوستان گرامی

میخواستم بدونم اگه مادر برد ASUS P8P67 PRO با cpu 2500k بخرم و کارت گرافیک نخرم برای استفاده از گرافیک مجتمع پردازنده مشکلی پیش نمیاد

یعنی خروجی vga در گرافیک مجتمع پردازنده روی مادربرد هست یا طور دیگه ایه ؟

با تشکر

درود دوست گرامی

در واقع این مادربورد خروجی تصویر نداره و بخاطر چیپستش قابلیت استفاده از گرافیک داخلی CPU نیست برای اینکار شما یا باید Z68 تهیه کنید یا H67

که بستگی به کاربردتون داره!اولی قیمتش بالاتره و دومی پایینتر!

لینک به دیدگاه

من چند وقتی هست دقیق در جریان قیمتهای بازار نیستم و اگر اینطور باشه و زیر 480 گیر نیاد با این حساب انتخاب بین 6970 و 570 واقعا سخت میشه و دیگه برمیگره به سلیقه شخصی و اینکه به سمت کدوم برند بیشتر تمایل دارید.

لینک به دیدگاه

سلام ،

قصد دارم یک SSD بخرم (اگه قیمت دلار بزاره)، با بررسی که کردم (پرفرمنس خوب و بدون مشکل بودن فریمویر) به این نتیجه رسیدم که بهترین گزینه فعلی بازار برای 60 گیگ ADATA S511 و برای 120 گیگ Patriot Wildfire هست. می خواستم بدونم این نتیجه گیری که کردم درسته یا از این گزینه ها بهتر هم هست؟ با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام ،

قصد دارم یک SSD بخرم (اگه قیمت دلار بزاره)، با بررسی که کردم (پرفرمنس خوب و بدون مشکل بودن فریمویر) به این نتیجه رسیدم که بهترین گزینه فعلی بازار برای 60 گیگ ADATA S511 و برای 120 گیگ Patriot Wildfire هست. می خواستم بدونم این نتیجه گیری که کردم درسته یا از این گزینه ها بهتر هم هست؟ با تشکر

درود

بله انتخاب های بهتری هم وجود دارد طبق آخرین Review ها در حال حاضر پرسرعت ترین SSD استفاده کننده از کنترولر 2281 سند فورس ، Kingstone HyperX میباشد که 120 گیگش حدود 370 قیمتش هست!

بنده خودم هم قصد تهیه این مدل رو دارم!

لینک به دیدگاه

درود

بله انتخاب های بهتری هم وجود دارد طبق آخرین Review ها در حال حاضر پرسرعت ترین SSD استفاده کننده از کنترولر 2281 سند فورس ، Kingstone HyperX میباشد که 120 گیگش حدود 370 قیمتش هست!

بنده خودم هم قصد تهیه این مدل رو دارم!

با تشکر، در مورد 60 گیگ چطور؟ و یه سواله دیگه: این مدل HyperX رو من تو بازار ندیده بودم. تازه اومده یا قراره بیاد؟ با چه گارانتی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر، در مورد 60 گیگ چطور؟ و یه سواله دیگه: این مدل HyperX رو من تو بازار ندیده بودم. تازه اومده یا قراره بیاد؟ با چه گارانتی؟

در واقع این SSD فقط مدل 120 گیگ و 240 گیگابایت رو داره و 60 گیگ آن موجود نیست قیمت هم ظاهرا کاهش داشته و حدود 345 هست!از جناب فیروزی هم یه سوالی بکنیدhttp://lioncomputer.ir/forum/index.php?showuser=3774 ویرایش شده توسط Danitondar
لینک به دیدگاه

می دونم، منظورم این بود که تو رنج 60 گیگ ADATA S511 از بقیه موارد بازار بهتره یا از اون بهتر هم هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

می دونم، منظورم این بود که تو رنج 60 گیگ ADATA S511 از بقیه موارد بازار بهتره یا از اون بهتر هم هست؟

خیر فکر نکنم انتخاب بهتری باشه!حدود قیمتش هم 185 هست!با تشکر...
لینک به دیدگاه

شما مدل 60 گیگ SSD 60GB PYRO patrot sata III رو داری که اروزنترین SSD ساتا 3 بازار هست با قیمت 159 تومان ! تمام مشخصاتش عین wildefire هست و فقط به دلیل استفاده از چیپ های فلش متفاوت و ارزان قیمت تر نسبت به wildefire کمی در بخش ترانسفر uncompressed files سرعتش پایینتر از بقیه SSDهای ساتا 3 هست ! برای 155 هراد جامد بسیار فوق العاده ای هست . البته اگر 30 تومان براتون مسئله ای نیست همون s511 عالی هست !

اینم review pyro

http://www.overclock...riot_pyro/7.htm

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یه سوال دیگه که چند بخشه!!! :D

1) این قطعات به چقدر پاور نیاز دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(نمی خوام هزینه اضافی بکنم)

[[[پاور قبلی رو به خود فروشنده اولش فروختم بعد از تعمیر! :D و بجای خرید گرافیک (که زحمت دادم دوستان رو) می خوام سیستم رو عوض کنم!!!]]]

2500k

p8z68-v pro

2) رم 2*4 یا 4*2 گیگ خوب چی هست... قیمتش رو هم بگید ممنون میشم؟؟(g.skill بیشتر می پسندم با cl پایین و باس بالا، خواهشا چند نمونه بگید با قیمتش)

3)دست گلتون درد نکنه یه نظر هم بدین بد نیست! @};-

لینک به دیدگاه

[[[پاور قبلی رو به خود فروشنده اولش فروختم بعد از تعمیر! :D و بجای خرید گرافیک (که زحمت دادم دوستان رو) می خوام سیستم رو عوض کنم!!!]]]

2500k

p8z68-v pro

2) رم 2*4 یا 4*2 گیگ خوب چی هست... قیمتش رو هم بگید ممنون میشم؟؟(g.skill بیشتر می پسندم با cl پایین و باس بالا، خواهشا چند نمونه بگید با قیمتش)

1- به نظر من شما پاور 550 تا 600 وات برات کافیه . کمی هم برای ارتقاء جا داره . البته خیلی کم . من 585 گرین رو پیشنهاد میکنم .

2- شما بهتره 2 تا 4 گیگ بگیری . اگر g.skill میخوای RipjawsX با باس 1600 و CL8 هست . فکر کنم در حدود 140 در بیاد . Adata X Serias با باس 1600 و CL7 رو هم ممکنه بتونی با حدود 180 تومان گیر بیاری .

3- نظر در مورد پردازنده و مادربورد میخوای ؟ هر دو خوب هستن . ولی اگر به امکانات اضافه مدل pro احتیاج نداری ، مدل معمولیش رو بگیر . ارزونتر در میاد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

2500k

p8z68-v pro

اگر قصد ارتقا ندارید پاور 600 وات براتون کافیه.

برای رم 2x4G بهتره به دلیل توان مصرفی پایین تر و تولید حرارت کم تر.

برای انتخاب رم بودجه تون رو بفرمایید تا بهترین مدل موجود در بازار رو به شما معرفی کنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستش بودجم معلوم نیست 150 تا 200 حداکثرش باشه!

بنظرم همون 140 ریپجو خوب باشه فعلا چون کمبود بودجه شاید داشته باشم! اما باس بالاتر اگه بود خیلی بهتر بود!

میشه فرق مدل ساده و حرفه ای مادربرد مذکور رو بگید؟؟؟

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

شما اورکلاک میکنی سیستم رو ؟ اگر اورکلاک میکنی اون هم در حد زیاد باس بالاتر به کارت میاد . وگرنه تاثیر چندانی نداره و به اون هزینه ای که داره نمیارزه . تو سری سندی بریج حجم رم از باس اون مهمتره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...