رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ممنونم دوست عزیز

از جهت اطلاعات خودم می شه در مورد علت بالا بودن 2100 نسبت به فنوم 850 یکم توضیح بدید ممنون می شم. حالا از لحاظ تکنولوژی یا موارد فنی یا هر موردی که شما اطلاع دارید....

یا سایت های مرتبط یا ...

با تشکر

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

CPU : Intel G620 92

MB : Asrock H61M/U3S3 105

PSU : Green 330A 38

RAM : Elixir 4G 1333 30

....................................

جمع کل : 265000 تومان

دوست عزیز من احتمالا همین سی پی یو را بخرم فقط این گرافیک داخلی داره؟ در چه حدیه؟ این سی پی یو برای نصب ویندوز 7 و انتی ویروس قوی کفایت میکنه؟

با توجه به اینکه در اینده کارت گرافیک نصب می کنم این پاور جوابگو هست؟

لینک به دیدگاه

گرافیک داخلی داره . مناسبه و میتونه بازیهای در حد نرمال رو با کیفیت متوسط اجرا کنه . مثل PES .

پردازنده خوبیه و مشکلی تو 7 یا نرم افزارها نداره .

اگر کارت گرافیک میخوای بگیری این پاور جوابگو نیست . بستگی به کارتی که میگیری داره . اگر تا حد 5750 یا 440 بخوای باید پاور 430 بگیری . اگر در حد 5770 یا 450 بخوای باید حداقل 480 بگیری . اگر در حد 6850 بخوای باید 530 بگیری و همینطور الی آخر .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

موس و کیبورد وایرلس تا 30تومن چیز با پدر مادری هست؟

نمیخوام تاخیر داشته باشه و اذیت کنه اگر فکر میکنید که اذیت میکنه (مخصوصا تو بازی) یه موس و کیبورد سیمی تا همون 30 تومن معرفی کنید لطفا!

ممنون

لینک به دیدگاه

A4tech GL-1630 WIRELLESS هست .

Microsoft Wired Desktop 400 , 500 هم هستن که سیمی و ماوس اپتیکال دارن .

همشون 34000 تومان قیمت دارن . البته تو این قیمت سیمی بهتره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

طبق ریو سی پی یو دو هسته ای اینتل مثل G840 or G620 از برخی از سی پی یو های 3 و 4 هسته ای اتلون و حتی فنوم AMD برتره.

حالا سوال اینجاست اگه همزمان از چند برنامه نسبتا سنگین (مثلا 3 برنامه آفیس - فتوشاپ - swishmax) استفاده کنیم آیا باز هم اینتل دو هسته ای بهتر جواب میده یا اتلون 4 هسته ای؟

یا اینکه در هنگام استفاده از سیستم با توجه به استفاده از ویندوز - انتی ویروس - فایر وال و یکسری برنامه اجرایی دیگه کدوم از این سی پی یو ها سرعت بالاتری را دارند؟آیا هسته بیشتر تاثیری داره؟

لینک به دیدگاه

شما اگر از اون همه برنامه به طور همزمان استفاده کنی از نظر رم کم میاری . چه برسه به پردازنده . ;)

تا جایی که من میدونم ( اگر اشتباه میکنم تصحیح کنید ) این برنامه ها هستن که با سیستم پردازش 1 ، 2 ، 4 ، 6 و یا 8 هسته ای سازگار میشن . مثلا یک برنامه میتونه همزمان از 4 هسته پردازنده استفاده کنه و بار پردازش رو روی اون 4 هسته تقسیم کنه . یک برنامه هم نمیتونه این کار رو انجام بده و فقط از یک هسته استفاده میکنه . فرضا شما 4 تا برنامه داشته باشه که به این صورت کار کنن .

برنامه 1 از 1 هسته استفاده میکنه و 15 درصد بار پردازشی داره .

برنامه 2 از 2 هسته استفاده میکنه و 20 درصد بار پردازشی برای هر هسته داره .

برنامه 3 از 4 هسته استفاده میکنه و 15 درصد بار پردازشی برای هر هسته داره .

حالا اگر ما پردازنده تک هسته ای داشته باشیم همه این بارها روی یک هسته وارد میشن و جمع اونها میشه 115 درصد که امکان نداره و پردازنده نمیتونه همه اونها رو با هم اجرا کنه .

اگر 2 هسته ای داشته باشیم بارهای برنامه های 2 و 3 بر روی 2 هسته تقسیم میشن که میشه برای هر هسته 50 درصد . هسته اول برنامه 1 رو هم داره که میشه 65 درصد .

اگر چهار هسته ای داشته باشیم به این شکل میشه : هسته اول برنامه 1 و برنامه 3 رو اجرا میکنه و میشه 30 درصد ، هسته دوم برنامه 2 و 3 رو اجرا میکنه و میشه 35 درصد ، هسته سوم برنامه 2 و 3 رو اجرا میکنه و میشه 35 درصد و هسته چهارم برنامه 3 رو اجرا میکنه و میشه 15 درصد .

حالا اگر 4 برنامه داشته باشی که هر کدوم از یک هسته اسفاده میکنن ، این 4 برنامه بین هسته ها تقسیم میشن . و اگر هر کدوم 15 درصد بار پردازشی داشته باشن ، پردازش به این شکل میشه :

1 هسته ای 60 درصد

2 هسته ای هر هسته 30 درصد

4 هسته ای هر هسته 15 درصد

حالا شما برای اینکه ببینی 2 هسته ای برات کافیه یا 4 هسته ای ، باید ببینی که برنامه هایی که همزمان استفاده میکنی چقدر بار پردازشی دارن . اگر مجموع بار پردازشی اونها کمتر از 200 درصد باشه ، پس با 2 هسته ای مشکلی نداری و G840 یا G620 برات خیلی مناسبتره .البته اکثر مواقع پردازنده تو لود کار میکنه اگر نزدیک 200 درصد باشه . اگر مجموع بار پردازشی بیشتر از 200 درصد باشه شما با 2 هسته ای به مشکل بر میخوری ، پس احتیاج به یک چهار هسته ای داری . البته این 4 هسته ای فقط کاری میکنه که شما بتونی همزمان از همه برنامه ها استفاده کنی ، ولی اگر هر هسته مجزای اون ضعیفتر از هر هسته مجزای 2 هسته ای باشه ، سرعت پردازش اون پایین تره .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام

نظرتون در باره این سیستم ( اتوک و رندر ) بفرمایید ممنون می شم.

cpu : pentium g840=110

mb: elitegroup h61h2-a.=85

rem:2*2gigi 1333=35

power:430=51

گزینه بهتری در همین محدوده های قیمت وجود دارد راهنمایی بفر مایید ممنون می شم.

می مونه کارت گرافیک !! می خوام مشکلی تو اجرا و نمایش بازی ها نداشته باشم تا 90-100 تومان البته مانیتور هم 17 اینچ است..

حالا تو سایت های مختلف که دیدم این سری از سندی بریج از سی پی یوهای core 2 duo مثل 4600 یا 7300 باید قویترباشه نمی دونم اگر اشتباه می کنم تصحیح بفرمایید .

ویرایش شده توسط bird13
لینک به دیدگاه

اگر بیشتر میتونی هزینه کنی مادربورد رو Asrock H61M/USB3 با قیمت 105 تومان بگیر .

کارت گرافیک هم 5670 گزینه خوبیه تو این قیمت . PowerColor HD5670 1Gb DDR5 میتونی با قیمت 110 تومان گیر بیاری . کمتر از این بخوای PowerColor HD5570 2GB DDR3 هم با قیمت 95 تومان هست .

در مورد پردازنده هم درست گفتی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا شما برای اینکه ببینی 2 هسته ای برات کافیه یا 4 هسته ای ، باید ببینی که برنامه هایی که همزمان استفاده میکنی چقدر بار پردازشی دارن . اگر مجموع بار پردازشی اونها کمتر از 200 درصد باشه ، پس با 2 هسته ای مشکلی نداری و G840 یا G620 برات خیلی مناسبتره .البته اکثر مواقع پردازنده تو لود کار میکنه اگر نزدیک 200 درصد باشه . اگر مجموع بار پردازشی بیشتر از 200 درصد باشه شما با 2 هسته ای به مشکل بر میخوری ، پس احتیاج به یک چهار هسته ای داری . البته این 4 هسته ای فقط کاری میکنه که شما بتونی همزمان از همه برنامه ها استفاده کنی ، ولی اگر هر هسته مجزای اون ضعیفتر از هر هسته مجزای 2 هسته ای باشه ، سرعت پردازش اون پایین تره .

ببخشید دوست عزیز با این حال میشه نتیجه گرفت که اگر چه سی پی یو AMD هسته های ضعیف تری دارند ولی در اینده که احتمالا برنامه ها طوری طراحی بشن که همزمان از چند هسته استفاده کنند AMD یهتر باشه

لینک به دیدگاه

صد در صد همینطوره . فلسفه ساخت هسته های بیشتر هم همینه . تمام اینها بر میگرده به اینکه شما چه کاری با سیستم انجام میدی . با توجه به نیازتون باید انتخاب کنید . اگر فکر میکنید که در آینده از نرم افزارهایی استفاده میکنید که به هسته های بیشتری نیاز دارن ، پردازنده با تعداد هسته بالاتر تهیه کنید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صد در صد همینطوره . فلسفه ساخت هسته های بیشتر هم همینه . تمام اینها بر میگرده به اینکه شما چه کاری با سیستم انجام میدی . با توجه به نیازتون باید انتخاب کنید . اگر فکر میکنید که در آینده از نرم افزارهایی استفاده میکنید که به هسته های بیشتری نیاز دارن ، پردازنده با تعداد هسته بالاتر تهیه کنید .

بابت جواب ممنون

والا من کار خاصی برای کار با نرم افزار ندارم فقط اینکه قصد دارم سیستمی که می خرم بیشترین عمر از لحاظ سرعت و قدرت داشته باشه ضمن اینکه " هنگام استفاده از سیستم با توجه به استفاده از ویندوز - انتی ویروس - فایر وال و یکسری برنامه اجرایی دیگه " مشکلی پیش نیاد

لینک به دیدگاه

برای اجرای این برنامه هایی که گفتی ، حتی با پردازنده تک هسته ای هم مشکلی پیدا نمیکنی . چون این برنامه ها در حالت عادی فشاری روی پردازنده اعمال نمی کنن . البته باید دید که یکسری برنامه اجرایی دیگه چی هستن ؟;)

لینک به دیدگاه

منظور شما از سیستم ، همراه با مانیتوره یا فقط کیس ؟ اگر فقط کیس میخوای من قطعات زیر رو پیشنهاد میدم :

پردازنده : intel core i3 2100 قیمت 165000

مادربورد :Asrock P8H61-USB3 قیمت 105000

رم : DDR3 1333 2*2 GB قیمت 38000

هارد : Seageit 500 GB قیمت 130000

درایو نوری :DVD RW Samsung قیمت 25000

پاور : Green 380A-EU قیمت 45000

کیس : Green pars قیمت 37000

جمع : 545000 تومان

اگر میخوای ارزونتر باشه پردازنده رو میتونی intrl G840 1155 برداری که قیمتش حدود 110000 تومانه . اینطوری قیمت کل میشه 495000 تومان

این سیستم رو برای من پیشنهاد دادین؟

اگر آره من فقط یه کیس خالی می خواستم که لطف کردین تویه همین رنج

قطعات رو همه لیون کامپیوتر داره؟چون واقعا یه بار خرید کردم از لیون کامپیوتر و خیلی راضی هستم

همین سیستمی که الان دارم باهاش میام توو سایت رو از لیون خریدم

این پست من بوده

سلام دوستان

من بازم می خوام یه سیستم ببندم و اومدم سراغ شما

چون واقعا کارتون درسته و سیستم خونه خودم رو از شما که خریدم واقعا راضی هستم و یکی از با وجدانترین فروشنده های کامپیوتر هستین

می خوام یه سیستم ارزون قیمت ببندم واسه کار با Auto Cad و نرم افزار های نقشه کشی یه سیستم در حد 400 الی 500 تومن

می خوام ببینم سیستم پیشنهادی شما به صورت قطعه قطعه با قیمتشون چی هست

ممنونم

لینک به دیدگاه

سلام . بله این سیستم رو برای شما پیشنهاد دادم . کارت گرافیک رو فراموش نکردم . پردازنده 2100 گرافیک داخلی داره که برای کار شما مناسبه . اگر بازی با کیفیت بالا و نرم افزارهای سنگین گرافیک کار نمیکنید جوابگوی کارتونه . اگر گرافیک بخوای بگیری باید حداقل 80-90 تومان هزینه کنی تا کارتی بگیری که از گرافیک داخلی 2100 بهتر عمل کنه . اون قطعات رو هم لیون داشت . باید با فروشگاه تماس بگیررید و سوال کنید . قیمت دقیق رو هم بگیرید . موفق باشید .

لینک به دیدگاه

این کارت گرافیکی که فرمودین که رویه پردازنده هست

آیا نرم افزار اوتوکد رو می تونه اجرا کنه؟ یا فتو شاپ؟

نه بازی نمیشه با این سیستم

سیستم شرکت هست

لینک به دیدگاه

به راحتی اتوکد و فتوشاپ و بقیه نرم افزارهای طراحی 2 بعدی رو اجرا میکنه . نرم افزارهای طراحی 3 بعدی رو هم میتونه اجرا کنه ، ولی سرعت کم میشه و مشکل ایجاد میکنه .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

میخواستم بپرسم مادربرد asus p8h61-m le با cpu intel core i3 2100 بگیرم میتونم بدون هیچ مشکلی از گرافیک مجتمع پردازنده استفاده کنم ؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوستان بهترین کارت گرافیک برای فیلم Full HD چیه؟ فقط برا فیلم بلوری و فول چ دی میخوام.قیمت مدنظرم زیر 130 واین حدوداست

و اینکه قدرت گرافیک مجتمع سی پی یو 2500K در چه اندازه ای هست؟

لینک به دیدگاه

تقریبا تمام کارتهای گرافیک فعلی قابلیت اجرای فیلمهای Full HD رو دارن . ولی اگر برای بازی هم میخوای استفاده کنی با اون قیمت میتونی یک 5750 ATI HD یا حتی Geforce GTS 450 بگیری .

اگر برای دیدن فیلمهای Full HD فقط میخوای همون گرافیک مجتمع 2500K کاملا کفایت میکنه . حتی بعضی از بازیها رو هم میتونه به راحتی اجرا کنه .

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اساتید

من میخواستم گرافیک ATI Radeon HD 5670 رو بگیرم برای یک سیستم برای کارهای عمومی و تحقیقاتی. واسه بازی نیست اما بازی معمولی اجرا بشه. بیشتر کارش با فتوشاپ و آفیس و مدیا پلیرها و فایرفاکس و از این قبیل هست. منتها باید بتونه اینا رو همزمان با هم اجرا کنه بدون مشکل.

cpu intel core i3 2100 یا Intel Core i3-540 تا اینجا به نتیجه رسیدم که بگیرم تا یه مدت برام کار کنه. main هم نظرم به ترتیب روی asus و giga هست ولی با این وضع گارانتی ها کلا نمیدونم کدومش رو بگیرم که از لحاظ کیفیت + قیمت + گارانتی مناسب باشه.

از گرافیک مجتمع پردازنده چه طوری میشه استفاده کرد؟ (واسه کار ما این جواب میده یا کارت گرافیک رو بگیرم؟)

برای هارد دیسک هم وسترن و و سیگیت و هیتاچی یا چی رو پیشنهاد میکنید؟ قیمتای هارد دیسک اصلا ثبات پیدا میکنه و کی پایین میاد؟

حداکثر بودجه کیس 800 تومان است (main,cpu,2x ram,hdd,power,odd,vga)

سیستم خوب ولی نه زیاد حرفه ای چون نه آور کلاک میشه و نه گیم و نه ارتقا تا حداقل دو سال. باید طوری باشه همین کارهایی که اشاره کردم تا چند سالی برامون بدون مشکل انجام بده.

لطفا یه لیست پیشنهادی بدین به همراه قیمتش.

توی شهرستان با انصافاش چقدر باید بکشن رو قیمت قطعات؟ یا اینکه بهتره خودم سفارش بدم از تهران بیاد؟

main باید حتما USB3 و SATA3 داشته باشه و onboard نداشته باشه.

گرافیک رو ATI چه برندی بگیرم؟ sapphire یا xfx ؟

رم کینگستون یا کینگ مکس یا اپیسر؟

دی وی دی رو لایتون یا پایونیر یا سامسونگ یا سونی؟

پاور گرین در نظر دارم + کیس گرین

قیمت این قطعات رو هم بی زحمت بدین :

HD5670

HD 6670

HD 5450

Power Green GP535A

cpu :

Intel Core i3-540 - 3.06 Ghz

cpu intel core i3 2100

intel i5 2310

Main

ASUS P8H67

GIGA P61

ASRock H61M/U3S3

خیلی ممنون

ویرایش شده توسط username
لینک به دیدگاه

پردازنده : intel core i3 2100 قیمت 154000 سری سندی بریج بهتره

مادربورد :ASUS P8H67-M PRO قیمت 185000 تمام امکاناتی که نیاز داری داره

گرافیک : SAPPHIRE HD5670 1GB DDR5 قیمت 119000 قیمت مناسبتری داره

رم : DDR3 1333 2*2 GB قیمت 38000 زیاد برندش فرقی نمیکنه . من شخصا پاتریوت رو بیشتر می پسندم .

هارد : Seageit 500 GB قیمت 124000 کلا هارد گرون شده . معلوم هم نیست که بیاد پایین

درایو نوری :DVD RW Plextor 890 Lightscribe قیمت 42000 بهترین مدل موجود تو بازاره

پاور : Green 430A-EU قیمت 56000

کیس : Green Magnum 2 قیمت 52000

جمع : 651000 تومان . با توجه به اینکه بودجه بالاتری داری اگر CPU Intel Core i5 2310 1155 با قیمت 249000 تومان بتونی بگیری خیلی بهتره . 95000 تومان گرونتر میشه .

کارت گرافیک مجتمع پردازنده برای انجام کارهای گرافیکی 2 بعدی و دیدن فیلم خیلی خوبه . ولی برای بازی زیاد مناسب نیست .

تو شهرستان معمولا 5 تا 10 درصد بالاتر قیمت میدن . به جز هزینه اسمبل . ولی شما میتونی از لیون خرید کنی . کیس رو برات میبندن اگر خواستی و برات ارسال میکنن .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

آقا حامد خیلی ممنونم...

برای گرافیک بهتر از SAPPHIRE هم هست؟ SAPPHIRE از چه لحاظ بهتره؟

درایو نوری رو همین Plextor میگیریم و برای سیستم قدیمی هم میخوام یک مدل ارزونتر بگیرم چون زیاد کارش خوندنه و رایت ندراه (هر ماه شاید یکی دو تا) برای اون چی بگیرم ؟ DVD RW 24X SATA LITEON خوبه؟ یا Pioneer ؟

هارد Seageit 500 GB رو از لحاظ قیمت گفتین یا خوبه؟ 1TB همین چنده؟

ویرایش شده توسط username
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...