رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان باکس هارد 2.5 اینچی لپتاپی اکسترنال، که فقط نیاز به یک اتصال usb داشته باشه (برق از همین یک اتصال تامین بشه) چی و چند پیدا میشه در بازار ؟

الان یدونه دارم که متاسفانه باید حتما دو پورت usb اش رو بزنی به دستگاه و خوب اصلا خوب نیست.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام خدمت اساتيد گرامي

من يه سيستم كامل بيشتر براي بازي با قطعات كيفيت عالي و رنج قيمت تا يك ميليون و كمتر ميخوام . خواهشمندم پيشنهادات و نظرات خود را برايم ارسال كنبد

با تشكر

لینک به دیدگاه

سلام

لطفا یعه سیستم برای بازی کیس + مانیتور با بودجه 1500000 معرفی کنید.پاور و کیس ترجیحا گرین و هارد 500.

پردازنده : intel core i5 2300 قیمت 240000

مادربورد :ASRock Z68 Pro3 قیمت 180000

گرافیک : MSI R6870 Hawk قیمت 265000

رم : DDR3 1333 2*2 GB قیمت 38000

هارد : Seageit 500 TB قیمت 140000

درایو نوری :DVD RW Plextor قیمت 42000

پاور : Green 600A-EU قیمت 90000

کیس : Green X5 FUSION قیمت 115000

مانیتور :LED ASUS ML229H- IPS قیمت 370000

ماوس و کیبورد و اسپیکر : حدود 70000

جمع کل : 1550000 تومان .

اگر میخوای حداکثر 1500 بشه ، میتونی مانیتور رو ارزونتر برداری .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اساتيد گرامي

من يه سيستم كامل بيشتر براي بازي با قطعات كيفيت عالي و رنج قيمت تا يك ميليون و كمتر ميخوام . خواهشمندم پيشنهادات و نظرات خود را برايم ارسال كنبد

با تشكر

پردازنده : intel core i3 2100 قیمت 173000

مادربورد :ASRock H61M/U3S3 قیمت 110000

گرافیک : GAINWARD GTX 550 Ti 1Gb DDR5 قیمت 185000

هارد : Seageit 500 GB قیمت 129000

درایو نوری :DVD-RW Samsung قیمت 26000

پاور : Green 530A-EU قیمت 75000

کیس : Green SOLARIS قیمت 40000

مانیتور : " LED LG 2040 20 قیمت 185000

ماوس و کیبورد و اسپیکر : حدود 50000

جمع کل : 1011000 تومان .

اگر میخوای کمتر بشه باید از کارت گرافیک بزنی . میتونی یک کارت 5770 بگیری که حدود 150 تومانه .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

پردازنده : intel core i3 2100 قیمت 173000

گرافیک : GAINWARD GTX 550 Ti 1Gb DDR5 قیمت 185000

هارد : Seageit 500 TB قیمت 140000

پاور : Green 530A-EU قیمت 75000

کیس : Green SOLARIS قیمت 40000

مانیتور : " LED LG 2040 20 قیمت 185000

جمع کل : 1022000 تومان .

اگر میخوای کمتر بشه باید از کارت گرافیک بزنی . میتونی یک کارت 5770 بگیری که حدود 150 تومانه .

جناب حامد سلام

میخواستم از زحمات شما تشکر کنم.من چند روز پیش با راهنمایی شما یه کیس حدود قیمت 1200000تومان جمع کردم الان نشون هر کارشناسی میدم میگن انتخاب بسیار هوشمندانه ای بوده.الانم همین سیستمی که واسه دوستمون پیشنهاد دادی رو واسه داداشم میخوام جمع کنم البته از همین سایت و جناب حسینی خرید کردم و خیلی هم راضیم. .با تشکر از زحمات شما

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم عزیز . خوشحال میشم کمکی کنم . فقط بگم که قیمتها کمی بالا و پایین شده . بهتره برای گرفتن قیمت دقیق با لیون و آقای حسینی تماس بگیرید . موفق باشید .

لینک به دیدگاه

شکسته نفسی می کنید حامد جان.. قیمتها خیلی بیشتر از یک ذره بالا و پایین شده :D ..... الان دوستان باید سیاست های خریدشون رو تغییر بدن . در گذشته می گفتیم صبر کن تا تابستون ارزون میشه و بعد بگیر ولی با این وضع دلار و تغییرات بازار با کوچکترین وزش نسیم صبحگاهی هر ان تصمیم گرفتی قطعه رو بگیر. همه چیز بسیار بی ثبات شده. :wacko:

لینک به دیدگاه

در مجموع شاید روی یک سیستم 1 میلیونی قیمت در حدود 50 تا 100 تومان بالا پایین میشه . این 50 -100 تومان میتونه 0 باشه ، یعنی تغییری نکنه . تغییرات قیمت بین 5 تا 10 درصده . البته بازهم بستگی به بازار داره . یهو میبینی همه چیز میترکه :blink:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

مین p8h67 با چیپ اصلاح شده نیست تو بازار؟ چند؟ فرقش با p8p67 تو چیزی غیر از پورتهاست؟ چیپ p67 چه ویژگی بهتری روی این برد p8h67 اضافه کرده؟ ممکنه من خیلی از امکاناتش رو نخوام مثلا IEE1394,Bluetooth,14 USB2

قیمتهای بازار چطوریه؟ قیمت هارد صعودی شده یا نزولی ؟ مثلا وسترن 1ترابایت بلک چند؟

هارد دست دو هم قیمتش با وضع آشفته بازار تغییر میکنه؟ مثلا 160 چند؟ 500 چند؟ 1ترا چند؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

مین p8h67 با چیپ اصلاح شده نیست تو بازار؟ چند؟ فرقش با p8p67 تو چیزی غیر از پورتهاست؟ چیپ p67 چه ویژگی بهتری روی این برد p8h67 اضافه کرده؟ ممکنه من خیلی از امکاناتش رو نخوام مثلا IEE1394,Bluetooth,14 USB2

قیمتهای بازار چطوریه؟ قیمت هارد صعودی شده یا نزولی ؟ مثلا وسترن 1ترابایت بلک چند؟

هارد دست دو هم قیمتش با وضع آشفته بازار تغییر میکنه؟ مثلا 160 چند؟ 500 چند؟ 1ترا چند؟

سلام عزیز

به بعضی از سوالهای شما میتونم جواب بدم و به بعضی نه .

P8H67 الان دیگه با چیپ اصلاح شده تو بازار هستش . روی جعبه هاشون زده B3 . قیمت ندارم . ولی باید حدود 190 باشه .

تفاوت داره با P67 . مثلا H67 رم تا فرکانس 1333 ساپورت میکنه . P67 تا 2200 هم با اورکلاک پشتیبانی میکنه . P67 مدار تغذیه بهتری داره و برای اورکلاک مناسبه . H67 مادربورد مناسبی برای اور نیست .

در کل اگر اهل اور نیستی H67 انتخاب به صرفه و مناسبتریه .

قیمتها هر روز تغییر میکنن . امروز هارد وسترن بلک 1 ترا 220 تومان بود . فردا معلوم نیست بالا بره یا پایین . دست دوم هم مسلما تغییر میکنه . ولی تغییرش کمتره نسبت به نو .

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

P8H67 الان دیگه با چیپ اصلاح شده تو بازار هستش . روی جعبه هاشون زده B3 . قیمت ندارم . ولی باید حدود 190 باشه .

تفاوت داره با P67 . مثلا H67 رم تا فرکانس 1333 ساپورت میکنه . P67 تا 2200 هم با اورکلاک پشتیبانی میکنه . P67 مدار تغذیه بهتری داره و برای اورکلاک مناسبه . H67 مادربورد مناسبی برای اور نیست .

قیمتها هر روز تغییر میکنن . امروز هارد وسترن بلک 1 ترا 220 تومان بود . فردا معلوم نیست بالا بره یا پایین . دست دوم هم مسلما تغییر میکنه . ولی تغییرش کمتره نسبت به نو .

ممنون

البته میخواستم سفارش بدم و قیمت p8h67 گرفتم انگار نبود تو بازار و قیمت هفته پیشش 170 بود و به جاش p8p67 le پیشنهاد دادن 180 بود.. یعنی سری le هم بگیرم با 10 تومان گرونتر خوب نیست؟ فقط مساله قیمتشون است؟ کار اورکلاک هم نداریم.

من دیگه نمیتونم صبر کنم انگار هر چی صبر میکنیم بدتر میشه کاش همین فردا این حبابش (به قول شاعر گفتنی) بترکه!!

لینک به دیدگاه

یک تقاوت دیگه هم دارن . سری H از پردازنده های نسل بعدی پشتیبانی نمیکنه . یعنی اگر فرضا خواستی پردازنده از سری Ivy Bridge بگیری ، اگر مادربورد سری H داشته باشی ، باید مادربورد هم عوض بشه . ولی سری P پشتیبانی میکنه . پس یه نظر من 10 تومان اختلاف میارزه . همون LE روبگیر . چیزی کمتر از P8H67 نداره . بهتر هم هست .فقط مناسب اورکلاک نیست . مدارتغذیه ضعیفتری نسبت به P8P67 داره .

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

آقا توروخدا اگر با چیپ اصلاح شده 190 دیدی به من بگو با کله بگیرم

لینک به دیدگاه

آقایون محترم یکی به من بگه که بهترین رم که سقف 8 گیگ چیه؟

یه جا شنیدم یه مدل جیل هست که خیلی خوب و مناسبه

ولی خودم کورسیر مد نظرم بود که 136 تومن بود

خواهشا پیشنهاد بدین

و لطفا بگید gainward 550 ti golden edit بهتره یا saphhire 6850 .

تو ریویو ها 6850 تو ببیشتر جاها بهتر بود

در جمع خواهشا بهترین کارت تا سقف 230 تومن(یه کم بیشتر هم شد بگید من زیر 230 تومن پیدا میکنم(البته نه زیاد در حد 10 تومن زیاد تر بگید))

من منتظرم

لینک به دیدگاه

آقایون محترم یکی به من بگه که بهترین رم که سقف 8 گیگ چیه؟

یه جا شنیدم یه مدل جیل هست که خیلی خوب و مناسبه

ولی خودم کورسیر مد نظرم بود که 136 تومن بود

خواهشا پیشنهاد بدین

و لطفا بگید gainward 550 ti golden edit بهتره یا saphhire 6850 .

تو ریویو ها 6850 تو ببیشتر جاها بهتر بود

در جمع خواهشا بهترین کارت تا سقف 230 تومن(یه کم بیشتر هم شد بگید من زیر 230 تومن پیدا میکنم(البته نه زیاد در حد 10 تومن زیاد تر بگید))

من منتظرم

GSkill Ripjaws X 2x4 GB 1600 CL8 هست که حدود 150 باید باشه . اگر ارزونتر میخوای corsair XMS 3 2x4GB 1600 CL9 هست که حدود 110 در میاد .

شما میتونی یک کیت 2 کاناله بگیری و استفاده کنی و یا 2 ماژول جدا ولی کاملا مشابه هم بگیری و به صورت 2 کاناله استفاده کنی . از نظر کارایی فرقی نمیکنن . ولی معمولا یک کیت چند تومانی ارزونتره .

6850 کارت بهتریه . 550 رو به این دلیل به شما پیشنهاد داده بودم که قیمت قطعاتتون جور بشه . قیمت 6850 الان بین 230 تا 250 تومان باید باشه . بهترین کارت تو این رنج قیمت هم همینه . برند MSI بتونی گیر بیاری بهتره . سری Hawk .

لینک به دیدگاه

آقا توروخدا اگر با چیپ اصلاح شده 190 دیدی به من بگو با کله بگیرم

با لیون تماس بگیرید . قیمت به روز رو به شما میدن .

لینک به دیدگاه

قضیه ی این cl9 و cl8 چیه؟

اون رم کورسیری که گفتید بدون cl9 (تو مشخصات نداشت این عبارتو) 136 تومن بود

و همونجا یه c

orsair Vengeance 4GB DDR3 1600 Single Channel گذاشته بود 86 تومن که دو تاش میشه 136 تومن

به نظرتون از اینا بگیرم؟(c

orsair Vengeance 4GB DDR3 1600 Single Channel اینو میگم)

پس ام اس آی از همه بهتره؟

ی

لینک به دیدگاه

سری Vengeance از سری XMS 3 گرونتره . چون هیت سینک بهتری داره و یه جورایی خفن تره ;)

CL زمان تاخیر رم هست که هرچقدر پایینتر باشه سرعت رم بالاتر میره و همچنین قیمتش .

MSI سری Hawk خنک کننده بهتری داره . سافایر هم خوبه . ولی کیفیت ساخت MSI بهتره . قیمتش فکر نمیکنم زیاد تفاوت داشته باشه .

لینک به دیدگاه

با سلام به حامد آقا و دیگر اساتید محترم:

ببخشید اینقدر مزاحمتون میشم

یه سیستم کامل برای کار با نرم افزارهای زیر با قیمت حدود 600 تا نهایت 650 میخوام، بهترین پیشنهاد چی میتونه باشه؟

اتوکد (در حد نقشه کشی ساده ...)

نرم افزار MATLAB (نیاز به پردازش بالای CPU داره)

فتوشاپ در حد معمول

با تفاصیل بالا فکر کنم بیشترین هزینه روی CPU و در درجه دوم رم البته فکر کنم حدود 4 گیگ لازم و کافی باشه بابت گرافیک هم آنبرد کفایت میکنه مانیتور هم 20 مورد نظر است البته این نظر کلی من هست جزئیات انتخاب برند و نظرات کارگشا در حیطه آگاهی و دانش به روز شماست من را از راهنمایی مفیدتان بی نصیب نگذارید.

متشکرم

لینک به دیدگاه

پردازنده : intel core i3 2100 قیمت 179000

هارد : Seageit 500 GB قیمت 129000

پاور : Green 380A-EU قیمت 50000

کیس : Green SOLARIS قیمت 43000

مانیتور : " LCD LG 2053TQ 20 قیمت 175000

جمع کل : 800000 تومان .

این قیمتها ممکنه تعییر کرده باشن

شرمنده . با توجه به گرون شدن قطعات ، سیستمی که از این ارزونتر باشه و به درد کارتون بخوره نتونستم جمع کنم . اگر بخوای میتونی از یعضی چیزها بزنی . ولی سیستم ضعیفی میشه و اون کارایی که لازم داری رو بهت نمیده .

میتونی پردازنده رو Intel Pentium G620 برداری که قیمتش 85 تومانه و 94 تومان میاد پایین . اگر کیس و پاور رو معمولی برداری شاید حدود 40 تومان کمتر بشه که این کار رو نکنی بهتره .

لینک به دیدگاه

ببینم اگه یدونه رم 4 گیگ بگیرم جواب گو هست؟

میخوام یه چیزی باشه عمری

اگر فکر میکنید تا سه الی پنج! سال جواب میده هشت اونو بگیرم

اگر 4 هم جواب میده همونو میگیرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببینم اگه یدونه رم 4 گیگ بگیرم جواب گو هست؟

میخوام یه چیزی باشه عمری

اگر فکر میکنید تا سه الی پنج! سال جواب میده هشت اونو بگیرم

اگر 4 هم جواب میده همونو میگیرم

مشخصات سیستمون چیه دوست عزیز؟

لینک به دیدگاه

رم قطعه ایه که به راحتی قابل ارتقاست . شما اگر الان 4 گیگ بگیری ، 2 سال دیگه اگر لازم داشته میتونی باز هم بهش اضافه کنی . می تونی الان 2 تا 2 گیگ بگیری ، هر وقت دیدی به مشکل بر خوردی ، با 2 تا 4 گیگ عوضشون کنی . ولی فکر نمیکنم حالا حالاها مشکل داشته باشی . مگر اینکه کارهای سنگین بخوای از سیستم بکشی . مثل نرم افزار های 3D اون هم در حد حرفه ای .

لینک به دیدگاه

مشخصات سیستمی که میخوام جمع کنم:

i5 2500K

p8p67

1TB hard

c

orsair Vengeance 4GB DDR3 1600 Single Channel یا یکی یا دو تا

GP600A-EU پاور

گرافیکم معلوم نیست فعلا پا در هوام!

لینک به دیدگاه

اگر میخوای 4 گیگ بگیری ، 2 تا 2 گیگ بگیر . چون رو حالت 2 کاناله سرعت رم 2 برابر میشه . کارت گرافیک هم به بودجه خودت بستگی داره . ولی با این سیستم 6850 کارت مناسبیه . کمتر از اون نگیر . بیشتر هم تا 6870 میتونی بگیری . ولی بالاتر از اون پاور کم میاره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...