رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

:( :( :(

دوست عزیز فکر کنم سوالتون در تاپیک زیر بپرسید ، سریعتر جواب بگیرید

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=75&hl=&fromsearch=1

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تو این لینک 1100T و i3 2100 با هم مقایسه شدن . تو خیلی از موارد 2100 سر تر بوده :

http://www.anandtech.com/bench/Product/203?vs=289

تو این لینک 1100T با 2500K مقایسه شده و 1100T اصلا حرفی برای گفتن نداره .

http://www.anandtech.com/bench/Product/203?vs=288

من اصلا 1100T رو پیشنهاد نمیکنم . بهتره بگم اصلا AMD تو این رده رو پیشنهاد نمیکنم .

لینک به دیدگاه

CPU بدردبخور زده . ولی اینتل با سندی بریج بد جور AMD رو خورد کرد . تا قبل از سندی بریج و تو سری قبلی پردازنده های Core i ، قدرت پردازنده های AMD بالاتر بود . الان هم AMD اومده سری جدید پردازنده های خودش رو داده بیرون که با سندی بریج مقابله کنه ، ولی شکست خورده . البته فعلا . در آینده معلوم نیست چی بشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان سلام

من کارت گرافیکم که 5870 بود به لقاا... پیوست به دلایلی که خودمم نفهمیدم

حالا قصد خرید یک کارت تا 400 تومن دارم ایا با این شرایط نابسامان بازار و اومدن سری 7000 ایا به نظر شما خرید کارتی مثل 6950 ایا به صرفه هست ایا سری 7000 با این اوضاع دلار ارزش صبر کردن داره که مثلا یه کارتی مثل 7950 بیاد ایران چیزی ما بین 600 تا 700 تومن در میاد

دوستان راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

سری 7000 که بیاد قیمتش تا مدتی خیلی بالاست . اگر 500 دلار باشه ، با توجه به قیمت دلار و سود واردکنندگان ، قیمت کارت حدود 800 تا 900 تومان باشه خیلی خوبه . با این حال به نظر من صبر کن تا سری 7000 بیاد . چون با اومدن اون سری 6000 افت قیمت خواهد داشت . مثل سری 5000 که افت شدیدی پیدا کرد .بعد میتونی کارت سری 6000 رو با قیمت مناسبتری بخری .

لینک به دیدگاه

هارد SATA 3 زیر 150 هزار تومن هستش؟

سیگست 500 گیگ ساتا 3 حدود 145 تومانه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

2 روز دیگه 7970 میاد که در سایت آمازون با مالیات و... 529 دلار در میاد.

7950 هم قراره حداقل 1 ماه بعدش بیاد.

7970 که لانچ بشه. یکم قیمتها دراپ میخوره. البته بازار ایران که نه. جهان.

حالا اینکه کی این کارتها وارد ایران بشن و دلار اون موقع چند تومان باشه، خدا عالمه.

من جای شما بودم منتظر میموندم که بازار راه بیفته، خدا رو چه دیدی، شاید تا 1 ماه دیگه کارتهای قدیمی دراپ خوردن.

لینک به دیدگاه

بازار به شدت داغونه و برای بعضی فروشنده ها بسیار عالی که میخوان از آب گلالود نهنگ صید کنن ! اگه همین الان قیمت دلار بشه 500تومن ، تا قیمت قطعات پایین بیاد 1ماه طول میکشه !

البته یه چیز هم هست که ممکنه قیمت دلار هی بره بالاتر و وضع بدتر بشه !

هرچی بیاد ایران تا 3 ماه نمیشه بهش فکر کرد !

لینک به دیدگاه

سلام

من رو سیستمم 2 تا رم یک گیگ ddr2 با تایمینگ 18-5-5-5 corsair نصب کردم البته نصب کرده بودم حالا میخوام دو تا یک گیگ دیگه ( مجموعا 4گیگ ) هم اضافه کنم

فکر نکنم دیگه این رم موجود باشه!!! الان اگر بخوام اضافه کنم چه مدلی پیشنهاد می کنید که با این رم ها مچ بشن. درضمن اگر حدود قیمت هم لطف کنید ممنون می شم.

مادربوردم هم asus p5q

لینک به دیدگاه

شما باید رمی پیدا کنید که تایمینگ و فرکانسش با رم شما یکی باشه . اگر از رم شما پایینتر باشه ، سیستم با سرعت و تایم رم پایینتر کار میکنه و در نتیجه سرعت رم شما میاد پایین . اگر بالاتر از رم شما باشه ، سرعت رم شما ملاک سیستم میشه . فقط برای اینکه حالت 2 کاناله حفظ بشه باید رمهای مشابه رو روی کانالهای درست قرار بدید . ولی بهترین کار اینه که این رمها رو بفروشید و 2 تا رم 2 گیگ بخرید .

لینک به دیدگاه

جناب hamedسلام

امیدوارم همیشه خوب و خوشحال باشی

من یه سیستم با قیمتهای جدید میخوام که حدود یه میلیون تموم بشه فیلم نگاه کردن و بازی واسه این سیستم از همه مهمتره

این سومین سیستمه که با نظر شما میخوام جمع کنم سیستمهای قبلی رو به هر کی نشون میدم انتخاب قطعات شما رو تحسین می کنن.

با تشکر از شما استاد بزرگوار

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم عزیز . وضعیت بازار اینقدر خرابه که هرچی بگم ممکنه کلی تغییر کنه . شما این سیستم رو با مانیتور و لوازم جانبی میخوای با فقط کیس و قطعات داخلی ؟

لینک به دیدگاه

از این که سریع پاسخ دادی واقعا ممنونم

من این سیستم رو با مانیتور میخوام اگه صد یا دویست تومن هم بالا پایین بشه مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

پردازنده : Intel Core i3 2100 1155 قیمت 221000

مادربورد :ASRock H61M/U3S3 قیمت 126000

گرافیک : EVGA GeForce GTS 450 1Gb قیمت 155000

هارد : Seagate Momentus Sata3 500GB 16Mb قیمت 152000

رم : DDR3 1333 2*2 GB قیمت 38000

درایو نوری :DVD-RW Samsung قیمت 29000

پاور : Green 530A-EU قیمت 85000

کیس : Green SOLARIS قیمت 44000

مانیتور : Samsung LED 20" - S20A310H قیمت 200000

کیبورد ، ماوس و اسپیکر : قیمت 60000

جمع کل : 1110000 تومان . قیمت ها از اینترنت برداشته شده . قیمت ها ممکنه تغییر کرده باشن .

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

درود

حامد جان من خیلی وقته تو بازار نبودم یعنی قیمت ها دستم نیست بعد یکی از آشنایان قصد راه اندازی یه دفتر رو داره یه سیستم میخواد در حد موزیک و اینترنت و آفیس چیز خاصی ازش نمیخواد!

با مانیتور البته هرچی هم قیمت پایین تر باشه بهتره!

متشکر!

لینک به دیدگاه

سلام . دانیال جان به نظر من کمی صبر کنه بهتره . قیمتها کم کم داره افت میکنه . البته افتش کنده . ولی اگر عجله داره ، بهترین گزینه براش به نظر من سری اینتل G620 هست که گرافیک داخلی داره . با یک مادربورد ارزون قیمت H61 . با 4 گیگ رم و هارد 500 . مانیتور هم میتونه تا 200 تومان 20 اینچ خوب بگیره . اگر میخواد ارزون در بیاد کیس معمولی بگیره با پاور 330 وات گرین . با لوازم دیگه فکر کنم دور و بر 700 در بیاد .

لینک به دیدگاه

دوستان یه my book - stadio edition || 4tb گرفتم که esata - firewire800-400 با usb2 داره.نظرتون در مورد این هارد چیه؟

یه سوال سرعت usb3 بیشتره یا eSata -هم توی read و هم توی write کسی تا حالا امتحان کرده؟ تست گرفته؟ و این فایر وارها چجوری باید به مادربورد وصل کرد تبدیل میخواد؟ مادربوردم p8z68vpro هست. esata داره ولی ضاهرا فایروایر نداره

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان عزیز

میخوام یه اسپیکر تا سقف 60 تومن بخرم !

خودم Edifire 1380 رو انتخاب کردم ! میخوام ببینم انتخاب بهتری هم هست یا نه ؟ پیشنهاد شما چیه ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان یه my book - stadio edition || 4tb گرفتم که esata - firewire800-400 با usb2 داره.نظرتون در مورد این هارد چیه؟

یه سوال سرعت usb3 بیشتره یا eSata -هم توی read و هم توی write کسی تا حالا امتحان کرده؟ تست گرفته؟ و این فایر وارها چجوری باید به مادربورد وصل کرد تبدیل میخواد؟ مادربوردم p8z68vpro هست. esata داره ولی ضاهرا فایروایر نداره

در مورد هارد که نظر خاصی ندارم . از مدلهاییه که فقط کسی میخره که برای کار بهش نیاز داره . چیز بدی نیست . خیلی هم خوبه . ولی خیلی هم گرونه .

سرعت esata بیشتره .

فایروار روی مادربورد شما هست .همون IEEE 1394a . منتها روی خود بورد . شما باید براکت اون رو از بازار بخرید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ببخشید حامد جان سوال بنده نیمه تمام موند مشکل اینترنتی متاسفانه

میشه یه جمع بندی کنی با کمترین هزینه حدودا چقدر میشه متشکر!

لینک به دیدگاه

سلام

از 6 تا USB2 باقی مونده روی main چطور میشه استفاده کرد ؟

14 تا usb2 و 2 تا usb 3 داره که 8 تا usb2 روی main‌داره که دو تاش برای جلوی کیس استفاده شده و بقیه بیکارن!

میخواستم p8h67-m le بخرم نبود به جاش p8p67 le بود گرفتم کلی از امکاناتش استفاده نشد!

برای dual chanel کردن یه کم توضیح بدین. الان چارتا اسلات ram داره که دو تا رم گذاشتم توی مشکی ها. اگه دو تا هم توی آبی ها بزارم چهار کاناله میشه ؟ اگه یک مین فقط دو تا اسلات ram داشته باشه اون هر کاریش بکنیم تک کاناله هست ؟

گرافیک sapphire hd5670 چقدر با hd5570 فرق میکنه و کدوم بهتره ؟

5570 و 6670 چطورن؟

DDR5 و 1GB هستن.

ممنون

لینک به دیدگاه

ASUS P8H61-M LX قیمت 159

Intel Pentium G620 قیمت 95

Seagate 500GB قیمت 159

Kingston 2x2GB DDR3 1333 قیمت 40

DVD RW Samsung قیمت 32

Samsung B2045XPlus قیمت 190

Power GP335A-pro قیمت 45.5

K.B A4TECH KB-720 USB قیمت 16.5

A4TECH OP-620D USB قیمت 8.5

Speaker TSCO TS 2002U قیمت 10

کیس هم یک کیس معمولی در حدود قیمت 25

جمع کل : 780 تومان . کمتر از این هم میشه . ولی دیگه ارزش نداره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...