رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

روزتون بخیر

دوست عزیز ، از همینجا منو ببخشید ولی بهتره این حرف رو بگم !

قیمتارو که خودتون اطلاع دارید ، واقعا با 1.2 میلیون نمیشه چیزی خرید که همه بازیهارو راحت اجرا کنه ! (البته بستگی داره با چه کیفیتی بخواید اجرا کنه)

الان برای اینکه همه بازیهارو در حد قابل قبول اجرا کنید ، نیاز به گرافیک 560 به بالا دارید که ارزون ترین برند زیر 300 تومن نیست ! (البته میتونید از خیر Physix بگذرید و 6870 بگیرید که بین رنج 260 تا 280 پیدا میشه)

CPU هم باید بالای i5 2400 بگیرید که بالای 300 تومن هستن ! (البته من کمینه قیمتارو دارم میگم)

مشکل قیمت هارد هم که مزید بر علته !

البته چون برای بازی سیستم خواسته بودید من این نظر رو دادم !

اگر سیستم رو فقط و فقط برای بازی میخواید ، میتونید XBOX بخرید که خیلی به صرفه تره !

دوست عزیز خیلی ممنون

نه فقط برای بازی نمیخواد فیلمهای اچ دی رو هم میخواد ببینه و کارهای دیگه

من خودم 2 ساله این سیستم رو دارم تا حالا هم همه ی بازی ها رو بدون هیچ مشکلی اجرا کرده

Main: Gigabyte GA-770T-USB3

CPU: AMD Phenom II X4 945

Ram: SuperTalent 2x2GB 1333 CL8

VGA: ATI XFX HD 5700 1GB

حالا برای این دوستم گفتم سیستم زیر رو بخرم، ممنون میشم نظرتون رو در موردش بگید

CPU:AMD Phenome X4 980/3.7 Ghz

Main:MSI 790FX-GD70

RAM:2x2 GB kingstone

VGA:supphire 6870 1 GB

Power:green 430w

Case:Green Orbit

Speaker Edifier M3700

Monitor: Samsung 22500

HDD 500GB

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

من یه Samsung cw1931 LCD دارم که البته بنده خدا خیلی خوب کار میکنه اما جدیدا نمیدونم چرا چشمم رو زود خسته میکنه قبلا اینطور نبود

brightness رو هم کم کردم شاید از اون حالت overbright بیاد بیرون و خوب بشه اما بازم اذیت میکنه

صفحه 19 یکم برام کوچیکه میخوام یه 23 بگیرم. اگه از این Asus LED IPS ها بگیرم اوضاع بهتر میشه؟

لطفا یه مدل LED خوب 23 اینچ با ورودی HDMI بدون اسپیکر پاسخگویی 2ms معرفی کنید ترجیحا ایسوس و بعد سامسونگ

برای کار و وب کمی هم گیم میخوام راستی بودجه حدود 300 تا 350 حالا یه ریزه بالاتر هم جا داره

ببینم اصلا ارزش داره بجای LCD برم LED بگیرم؟ یا فرقی ندارن؟

مرسی

لینک به دیدگاه

حالا برای این دوستم گفتم سیستم زیر رو بخرم، ممنون میشم نظرتون رو در موردش بگید

CPU:AMD Phenome X4 980/3.7 Ghz

Main:MSI 790FX-GD70

RAM:2x2 GB kingstone

VGA:supphire 6870 1 GB

Power:green 430w

Case:Green Orbit

Speaker Edifier M3700

Monitor: Samsung 22500

HDD 500GB

این سیستم از 1200000 بیشتر میشه . البته اگر این قطعات و مخصوصا پردازنده تو بازار گیر بیاد . اگر گیر بیاد حدود 1400-1500 در میاد .

اما بحث خود سیستم .

به نظر من خرید این پردازنده الان اصلا به صرفه نیست . این پردازنده الان در حدود 300 تومان میشه قیمتش . اگر تو بازار باشه . شاید هم بیشتر . در حالی که خیلی از Ci3 2100 اینتل که حدود 220 تومانه قویتر نیست . اما Ci5 2320 اینتل از 980 خیلی بهتره و قیمتش هم در همون حدوده .

مادربورد هم بنا به نوع پردازنده باید انتخاب بشه . مادربوردی که برای AMD انتخاب کردی ، مدل خوبیه . ولی چیپست قدیمی داره . سری 790 خیلی قدیمی شده . الان 990 هم اومده .

رم مشکلی نداره .

گرافیک رو بهتره از برند دیگه ای برداری . برند سافایر تو بازار قیمتش خیلی بالا رفته . XFX و یا MSI با قیمتهای بهتری تو بازار گیر میان .

پاور 430 برای این سیستم کمه . ضمن اینکه باید 2 کابل 6 پین برای کارت گرافیک داشته باشه . این پاور که شما انتخاب کردی 1 کابل داره .

کیس خوبه . اگر به سلیقه شخص میخوره .

اسپیکر خوبه .

مانیتور خوبیه . فقط اگر LED بگیری بهتره .

هارد هم که کفایت میکنه .

لینک به دیدگاه

سلام

من یه Samsung cw1931 LCD دارم که البته بنده خدا خیلی خوب کار میکنه اما جدیدا نمیدونم چرا چشمم رو زود خسته میکنه قبلا اینطور نبود

brightness رو هم کم کردم شاید از اون حالت overbright بیاد بیرون و خوب بشه اما بازم اذیت میکنه

صفحه 19 یکم برام کوچیکه میخوام یه 23 بگیرم. اگه از این Asus LED IPS ها بگیرم اوضاع بهتر میشه؟

لطفا یه مدل LED خوب 23 اینچ با ورودی HDMI بدون اسپیکر پاسخگویی 2ms معرفی کنید ترجیحا ایسوس و بعد سامسونگ

برای کار و وب کمی هم گیم میخوام راستی بودجه حدود 300 تا 350 حالا یه ریزه بالاتر هم جا داره

ببینم اصلا ارزش داره بجای LCD برم LED بگیرم؟ یا فرقی ندارن؟

مرسی

ایسوس الان خیلی گرونه . با این بودجه نمیتونی ایسوس بگیری . تو همون سامسونگ باید انتخاب کنی . سامسونگ مدلهای زیادی داره . LED بگیری بهتره . چشم رو کمتر خسته میکنه .

لینک به دیدگاه

مرسی حامد جان

به نظرت بین این سه مدل کدوم ارزش خرید بیشتری داره؟

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=4580

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=4891

http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=3020

راستی قیمتهاشون درسته؟ یهو آدم زنگ نزنه 100 تومن بالاتر بگن! البته در مورد جناب حسینی مطمئنم اما رایان صبا چطور؟

لینک به دیدگاه

این سیستم از 1200000 بیشتر میشه . البته اگر این قطعات و مخصوصا پردازنده تو بازار گیر بیاد . اگر گیر بیاد حدود 1400-1500 در میاد .

اما بحث خود سیستم .

به نظر من خرید این پردازنده الان اصلا به صرفه نیست . این پردازنده الان در حدود 300 تومان میشه قیمتش . اگر تو بازار باشه . شاید هم بیشتر . در حالی که خیلی از Ci3 2100 اینتل که حدود 220 تومانه قویتر نیست . اما Ci5 2320 اینتل از 980 خیلی بهتره و قیمتش هم در همون حدوده .

مادربورد هم بنا به نوع پردازنده باید انتخاب بشه . مادربوردی که برای AMD انتخاب کردی ، مدل خوبیه . ولی چیپست قدیمی داره . سری 790 خیلی قدیمی شده . الان 990 هم اومده .

رم مشکلی نداره .

گرافیک رو بهتره از برند دیگه ای برداری . برند سافایر تو بازار قیمتش خیلی بالا رفته . XFX و یا MSI با قیمتهای بهتری تو بازار گیر میان .

پاور 430 برای این سیستم کمه . ضمن اینکه باید 2 کابل 6 پین برای کارت گرافیک داشته باشه . این پاور که شما انتخاب کردی 1 کابل داره .

کیس خوبه . اگر به سلیقه شخص میخوره .

اسپیکر خوبه .

مانیتور خوبیه . فقط اگر LED بگیری بهتره .

هارد هم که کفایت میکنه .

حامد جان خیلی ممنون

میشه شما یک سیستم خوب بهم معرفی کنید تا 1 میلیون و 200 حالا یه کم هم بیشتر بشه اشکالی نداره

یه سیستم برای بازی و فیلمهای اچ دی میخواد

به من سپرده که براش این سیستم رو بخرم، میخوام بعدا مشکلی نداشته باشه توی اجرای بازیها و فیلمهای اچ دی

لینک به دیدگاه

مرسی حامد جان

به نظرت بین این سه مدل کدوم ارزش خرید بیشتری داره؟

http://www.rayansaba...?productID=4580

http://www.rayansaba...?productID=4891

http://lioncomputer....product_id=3020

راستی قیمتهاشون درسته؟ یهو آدم زنگ نزنه 100 تومن بالاتر بگن! البته در مورد جناب حسینی مطمئنم اما رایان صبا چطور؟

من باشم ایسوس 23 اینچ رو میگیرم . ولی این قیمتها هیچ کدوم آپدیت نیست . همه برای قبل از گرونیه . حتی قیمت لیون . شما باید از بازار به روز قیمت بگیری . اون مدل 23 اینچ ایسوس گیر نمیاد . اگر هم باشه بالای 450 قیمتشه . الان جنس هم تو بازار کمه . مخصوصا وارداتیها .

لینک به دیدگاه

حامد جان خیلی ممنون

میشه شما یک سیستم خوب بهم معرفی کنید تا 1 میلیون و 200 حالا یه کم هم بیشتر بشه اشکالی نداره

یه سیستم برای بازی و فیلمهای اچ دی میخواد

به من سپرده که براش این سیستم رو بخرم، میخوام بعدا مشکلی نداشته باشه توی اجرای بازیها و فیلمهای اچ دی

Asrock h61m قیمت 115

Intel C i3 2100 1155 قیمت 240

Seagate 500GB قیمت 159

MSI HD 6850 Cyclone 1GD5 Power Edition/OC قیمت 255

Kingston 2x2GB DDR3 1333 قیمت 40

DVD RW Samsung قیمت 32

LG LED 20" E2050S قیمت 210

Power GP530A-EU قیمت 85

K.B A4Tech KB-28G قیمت 19

A4tech N-708X قیمت 15.5

Speaker Microlab M-113 قیمت 38

GREEN SOLARIS قیمت 45

جمع کل : 1253500 تومان.

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وای خدای من قیمت روز 2100 چقدر بالا رفته.یادم تو تابستون 2500K رو 255 خریدم.حالا 2100 داره میرسه به اون قیمت.عجب بازار وحشتناکی داریم ما....

لینک به دیدگاه

این قیمتها به دلیل دلار نیست ، کمبود قطعه به شدت احساس میشه تو بازار . خیلی از وارد کنندگان دست از کار کشیدن . یک سری هم جنسها رو نمیدن به بازار و گذاشتن قیمتها حسابی بره بالا و بعد با سود بیشتر بفروشن . عرضه رو کم کردن . این هم از بازار ماست دیگه . چه میشه کرد . همون تابستون که شما 2500K رو 255 خریدی ، من گفتم بمونم و نزدیک عید بگیرم . تا اون موقع ارزونتر میشه . الان 2500K از 400 تومان هم بیشتر شده .

لینک به دیدگاه

من عجب شانسی آوردم . شهریور امسال 2500k رو از جناب حسینی 237000 تومن گرفتم. #-o

خدایا عاقبت ما رو بخیر کن. :Praying:

لینک به دیدگاه

Asrock h61m قیمت 115

Intel C i3 2100 1155 قیمت 240

Seagate 500GB قیمت 159

MSI HD 6850 Cyclone 1GD5 Power Edition/OC قیمت 255

Kingston 2x2GB DDR3 1333 قیمت 40

DVD RW Samsung قیمت 32

LG LED 20" E2050S قیمت 210

Power GP530A-EU قیمت 85

K.B A4Tech KB-28G قیمت 19

A4tech N-708X قیمت 15.5

Speaker Microlab M-113 قیمت 38

GREEN SOLARIS قیمت 45

جمع کل : 1253500 تومان.

حامد جان خیلی ممنون

این سیستم همه ی بازی ها رو بدون مشکل اجرا میکنه؟

مین که معرفی کردید فقط 1 اسلات داره و پردازنده هم که فکر کنم 2 هسته ای بیشتر نباشه

در مورد مانیتور هم من چند جا شنیدم کیفیت سامسونگ بهتر از ال جی است

میشه یه سیستم برای AMD بهم معرفی کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حامد جان خیلی ممنون

مین که معرفی کردید فقط 1 اسلات داره و پردازنده هم که فکر کنم 2 هسته ای بیشتر نباشه

AMD دیگه صرفه خرید قدیمش رو از دست داده واالان خریدش اصلا منطقی نیست با توجه به بازده ای که به شما میده

لینک به دیدگاه

حامد جان خیلی ممنون

بازیها رو به خوبی اجرا میکنه . شاید بعضی از بازیهای سنگین رو نتونه تو بالاترین کیفیت اجرا کنه . ولی با کمی پایین آوردن رزولوشن و جزئیات راحت از پس همه بازیها بر میاد . البته بازیهای کمی هستن که این سیستم رو به دردسر میندازن .

منظورت 1 اسلات Pci-EX هست ؟ مگه چند تا نیاز داره ؟ مادربوردی که کراس فایر و یا SLI ساپورت کنه بیشتر از 100 تومان گرونتره . ارزش خرید هم برای این دوستتون نداره .پردازنده 2 هسته ایه . ولی تو این بازار و با این بودجه بهترین انتخابه .

این مدل LG مدل خوبیه . مانیتور ها تنوع زیادی دارن . میتونی مدلی از سامسونگ انتخاب کنی. ولی امکانات و کیفیت این مدلی که گفتم به قیمتش میارزه .

همونطور که HEX عزیز گفت ، سیستم بر پایه AMD خریدش به صرفه نیست . با قیمت بالاتر ، قدرت کمتری داره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من عجب شانسی آوردم . شهریور امسال 2500k رو از جناب حسینی 237000 تومن گرفتم. #-o

خدایا عاقبت ما رو بخیر کن. :Praying:

منو بگو زود جنبیدم و اقای حسینی لطف کردن با من 288000 حساب کردند... @};-

نمی دونم خوشحال باشم یا گریه کنم! :confused:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منو بگو زود جنبیدم و اقای حسینی لطف کردن با من 288000 حساب کردند... @};-

نمی دونم خوشحال باشم یا گریه کنم! :confused:

واقعا

خیلی خوش شانس بودی...

سر اینکه گرافیکم رو تابستون به یه قیمتی خریدم والان نزدیک 130تومان رفته روش باید خوشحال باشم که قطعه ای که خریدم گرون شده ویا اینکه ناراحت این بازار پر طلاتم....

لینک به دیدگاه

سلام از بندست آقا حامد دست بوست میشم اگر منو راهنمایی کنی . خداییش گیر کردم اساس .

میخوام HTCP ببندم برای نیگا کردن بلوری 3d

امیدارم بدونید دقیقا چی میخوام . Home theater PC

حالا موندم چی بگیرم . تلویزیونم عالیه برای تری دی دیدن

panasonic plasma vt30 42inch

حالا اگر من بخوام بلوری پلیر بگیرم فقط 500 تومن دستگاهس برام میفته . بعشد باید براش هارد بخرم . درایو بولری بگیرم . تا بتونم درست ازش استفاده کنم .

تا یادم نرفته یه سوال بکنم اگر شریط جور شد و کیسم رو تونستم بگیرم وقتی سیستم رو به تی وی وصل میکنم چه چیزایی برای دیدن کامل فلیم تری دی لازم هست

تلویزیون 3d ساپورت . درایو بلوری رایتر یا ریدر روی پی سی . کارت گرافیک با قابیلت 3d با HDMi 1.4a که ارزونترینش فکر کنم gt430 باشه که اصلن به قیافش نمیخوره بتونه 3بعدی پخش کنه ولی مثه اینکه اتفاقا برای این کار طراحی شده .

حالا سوالم اینجاست ایا برای دیدین 3 بعدی حتما باید کارت قوی داشت مثلا حداقل جیفورس 460 با تعداد کودا کور بالا

تعداد کودا کور بالا تو دیدن و دیکود شدن فایل های تصویری تاثیر داره ؟ ممنون میشم با دقت بخونید و جواب کامل بهم بدید . با عرض شرمندگی

اولین دردم برای جم کردن HTPC کیسش هست . خداییش تو همین یکیش موندم . تو پیوستا عکس گذاشتم همچین کیسی مثه اینکه تو تهران یکی از دوستان پیدا کرده . اگر دقت بکنید ایشون برای HTPC جم کردند و کنار تی ویشون گذاشتن . از ظاهر کیس اینجور میشه فهمید که نه پاورهای معمولی مثه گیر رو ساپورت میکنه نه عرض طوری هست که بشه روش کارت گرافیکی مثه 460 قرار داد .

کاشکی تهرانی بودیم و شهر رو زیرو رو میکریدم بالاخره حتما به اون چیزی که میخواستیم میرسیدیم ولی حالا که شهرستانی دستمون از زمین و زمان کوتاه

سرتون رو به درد اوردم . حالا من میخوام این سیستم رو جم کنم که بتونم درایو بلوری توش جا کنم . یه مینی بگیرم که بتونم توی این کیسا جا بشه .

ای داد .دیگه قفل کردم . حتما مثر هستم که همچین اتفاقی بیفته . یعنی اصا به دستگاه مجزای بلوری فکر دیگه نمیکنم فقط ذکرم شده همین تو شهر خودمون بیرجند هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم دلم به همین دو تا عکس خوشه که امیدارم بتونم پیداش کنم

با این شریط یه این جور سیستمی میخوام جمه کنم میشه کمکم کنید .

case : امیدارم بتونم گیر بیارم

cpu : core i3 2100

ram :4gig

vga : 460 daste2

main : shoma ye khob o ayande daresho moraefi konid(H61)

power : gp 535

keybord & mouse : wirless

ممنون میشم قیمت اینا رو بهم بگید البته اگر دست دو هاشم قیمت دارید بگید بهم

اومدن ویندوز 8 من رو خیلی به این سیستم برای تی وی امیدار کرده اخه میگم قابلیت های 3 بعدی خوبی توی ویندوز 8 قرار داده شده . احتمالا یک مدیا سنتر توپ توش باید باشه . 2 هفته که بتاش بیاد ایشالله میتونم به جواب این سوالم برسم .

سوال اساس اینجسات من این همه دارم جلز و ولز میزنم ایا این سیستم با ایت قطعات خواهد توانست فیلم بلوری 3d رو درست و حسابی پخش کنه . نرم افزارهایی بجر power dvd و theater از شرکت arcsoft نداریم که بتونه بلوری و 3d پخش کنه . اینم خودش معظلی هست . اوف موخم ترکید کی میخواد اینا رو سر جم کن . حتما خدا تومن بالاش باید پیاده شدم .خداییش برادری کنی کمکم کنی دعاگوت میشم .

post-6476-0-06922800-1329273994_thumb.jpg

post-6476-0-41582000-1329273999_thumb.jpg

ویرایش شده توسط t.A.T.u
لینک به دیدگاه

سلام . اگر فقط میخوای بلوری تماشا کنی ، چند تا انتخاب داری .

1 - خرید یک کیس تقریبا با مشخصاتی که خودت دادی

خرید یک کیس با این مشخصات به کارت میاد :

پردازنده : Ci3 2100 قیمت 240 تومان . این پردازنده گرافیک داخلی داره که توانایی اجرای فیلمهای 3 بعدی رو هم داره . اگر کارت گرافیک جدا میخوای بگیری میتونی پردازنده G620 اینتل رو بخری که قیمتش 100-115 تومانه .

مادربورد : اگر بخوای از گرافیک داخلی اینتل استفاده کنی ، باید مادربوردی بگیری که خروجی HDMI داشته باشه . مادربورد های سری Z68 مناسب هستن . البته ورژن HDMI اونها نمیدونم چیه . ولی فکر میکنم سری Z ورژن 1.4 باشه . برای اطمینان در موردشون تحقیق کن . قیمتشون از حدود 300 تومان شروع میشه . مثلا Asus P8Z68-V LE

اگر کارت گرافیک جدا میخوای بگیری مادربورد سری H61 که USB3 داره بگیر که قیمتش الان حدود 160 تومان شده .

کارت گرافیک : برای تماشای 3 بعدی ، همونطوری که گفتی جیفورس 430 ارزونترینه . Gainward GT430 1GB DDR3 64bit رو میتونی با حدود 95 تومان تهیه کنی .

رم : برای این سیستم اگر از ویندوز 7 میخوای استفاده کنی 4 گیگ رم بگیر که حدود 40 تومان میشه

هارد : نیاز به یک هارد 500 هم داری که الان حدود 160 تومانه .

درایو بلوری : مهمترین چیزه برات ، الان حدود 230-240 تومان شده

کیس : کیس کوچک اگر بگیری ، نمیتونی مادربورد Z68 بذاری توش . اگر هم مادربورد H61 بذاری کارت گرافیک خوبی نمیتونی توش جا بدی . پس بهتره کیس کوچک رو بیخیال بشی . کیس Green Wee با قیمت 37 تومان بهترین انتخاب میتونه باشه .

کیبورد و ماوس : یک مدل وایرلس ساده حدود 40 تا 50 تومان برات در میاد .

پاور : به پاور قوی نیازی نداری . یک پاور 380 وات برات خوبه . Green GP380A-EU با قیمت 53 تومان

با این حساب خرید یک کیس بین 1100000 تا حداقل 950 آب میخوره . البته نو . اگر دست دوم بگیری همه این قطعات رو بین 20 تا 30 درصد ممکنه بتونی ارزونتر بخری

2 - خرید یک دستگاه پخش بلوری به همراه یک هارد اکسترنال

یک دستگاه پخش بلوری سونی حدود 350 قیمت داره ، با یک هارد اکسترنال 500 مجموعا میشه 500 تومان .

3 - خرید یک ZBOX Blu-ray 3D ID36 Plus

این دستگاه اگر گیر بیاد در حدود 1000000 تومان قیمت داره . ولی برای کارت ایده آله .

4 - خرید یک دستگاه مدیا پلیر به همراه درایو بلوری و هارد

خرید یک مدیاپلیر که BD پخش کنه حدود 240-250 در میاد . به همراه درایو بلوری اکسترنال و هارد حدود 700 در میاد برات .

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم . انتخاب بین اینها با خودت . ولی اگر من بودم مورد 2 یا 3 رو انتخاب میکردم .موفق باشی

لینک به دیدگاه

سلام . اگر فقط میخوای بلوری تماشا کنی ، چند تا انتخاب داری .

1 - خرید یک کیس تقریبا با مشخصاتی که خودت دادی

خرید یک کیس با این مشخصات به کارت میاد :

پردازنده : Ci3 2100 قیمت 240 تومان . این پردازنده گرافیک داخلی داره که توانایی اجرای فیلمهای 3 بعدی رو هم داره . اگر کارت گرافیک جدا میخوای بگیری میتونی پردازنده G620 اینتل رو بخری که قیمتش 100-115 تومانه .

مادربورد : اگر بخوای از گرافیک داخلی اینتل استفاده کنی ، باید مادربوردی بگیری که خروجی HDMI داشته باشه . مادربورد های سری Z68 مناسب هستن . البته ورژن HDMI اونها نمیدونم چیه . ولی فکر میکنم سری Z ورژن 1.4 باشه . برای اطمینان در موردشون تحقیق کن . قیمتشون از حدود 300 تومان شروع میشه . مثلا Asus P8Z68-V LE

اگر کارت گرافیک جدا میخوای بگیری مادربورد سری H61 که USB3 داره بگیر که قیمتش الان حدود 160 تومان شده .

کارت گرافیک : برای تماشای 3 بعدی ، همونطوری که گفتی جیفورس 430 ارزونترینه . Gainward GT430 1GB DDR3 64bit رو میتونی با حدود 95 تومان تهیه کنی .

برای استفاده از گرافیک پردازنده لازم نیست سراغ z68 بروید ,مادربردهای مبتنی بر چیپست H61 و H67 هم خروجی HDMI دارن و هم از گرافیک مجتمع اینتل استفاده میکنند و قیمتی زیر 200 هزار تومان دارند ولی قابلیت اورکلاک ندارند و برتری Z68 به خاطر قابلیت اورکلاک آن است .

لینک به دیدگاه

130,00---cpu amd a6-3500

135,000---asrock a75m-hvs

170,000---h.d.d wd GREEN 500 gb

55,000---ram 2x2g ddr3 1600

45,000---pwr green 335

35,000---case

یک کیس مینی برای سیستم شما کاملا مناسب است. با توجه به اشغال فضای کم بسیار زیبا نیز هستند .

در لینک زیر تست قطعات بالا و همچنین مقایسه آن با گرافیک مجتمع اینتل را قرار دادم حتما سر بزن. اگر سوالی داشتی در خدمتم.

http://forums.sakhtafzarmag.com/threads/2523-%D8%AA%D8%B3%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-amd-a6-3500

لینک به دیدگاه

برای استفاده از گرافیک پردازنده لازم نیست سراغ z68 بروید ,مادربردهای مبتنی بر چیپست H61 و H67 هم خروجی HDMI دارن و هم از گرافیک مجتمع اینتل استفاده میکنند و قیمتی زیر 200 هزار تومان دارند ولی قابلیت اورکلاک ندارند و برتری Z68 به خاطر قابلیت اورکلاک آن است .

اکثر بردهای H61 خروجی HDMI ندارن . H67 داره ، ولی ورژنش مشخص نیست . اگر 1.4 نباشه 3 بعدی پخش نمیکنه . هر چند به ورژن Z68 هم نمیشه مطمئن بود .

لینک به دیدگاه

از تمامی دوستان که وقت گذاشتند و مطلب رو خوندن و پاسخ دادند بسیار سپاسگذارم ولی من فقط و فقط به HTPc فکر میکنم . و براش هم هزینه میکنم . چون میخوام ازش واقعا کار بکشم و استفاده کنم که بهترین پلیر به گرد پاش هم نرسه . بازم تشکر از تمامی دوستان به خصوص اقا حامد عزیز . چیزایی بسیار عالی دست گریم شد از حرفا .بازم تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام.

می خواستم از اساتید سایت در مورد خرید رم مشاوره بگیرم.

چه مدلی رو از جهت اورکلاک و تایمینگ روی یه مادر بورد با چیپست fx890 پیشنهاد می دین؟

قیمتش هم ترجیحا زیاد بالا نباشه. حداکثر 100 تومن.

الان تو اینترنت یه 6-8-6-20 gskill pi series 1600 6gb 3*2 gb به قیمت 115

و یه adata 1600 8gb 2*4gb 9-9-9-24 به قیمت 120 تومن برای خرید موجود هست . نظرتون راجع به اینا چی هست؟

پیشاپیش از عزیزانی که در این مورد بنده رو راهنمایی می کنن تشکر می کنم.

لینک به دیدگاه

مادربورد شما دقیقا چیه ؟

رم اول که گفتید 3 عدد 2 گیگه که برای کار در حالت 3 کاناله مناسبه ، این حالت فقط روی مادربورد های 1366 اینتل کار میکنه . روی مادربورد های دیگه یکی از رمهای شما تک کاناله کار میکنه . تایمینگش ولی خوبه . البته شک دارم قیمتش این باشه . احتمالا حدود 150-160 باید باشه الان . اگر گیر بیاد .

رم دوم 2 کاناله هستش و رم خیلی خوبیه . البته تایمینگش ضعیفتره . مادربوردهای AMD با چیپ 890 از دو کاناله پشتیبانی میکنن . ولی مقدار اوری که میشه روشون انجام داد به خود مادربورد هم بستگی داره .

بین این دو رم ADATA مناسبتره . ولی من رم G.SKILL Ripjaws X Series 2x4GB رو پیشنهاد میکنم . رم خیلی خوبیه . قیمتش هم مناسبه . حدود همون 100-120 تومان باید باشه .

لینک به دیدگاه

سلام از بندست . آقا حامد بازم میخوام مزاحمتون بشم با اجازه . با توج ه به راهنمایی های شما یه حساب کتابایی با خودم کردم که بنظرم بد نمیاد

مشکل اصلیم کیس بود که الحمد الله شکر خوب یدونه پیدا کردم عالیه . خدا پدر گرین با کیساش بیامرزه

من با توجه به نوع کاربردم کیس optimize رو انتخاب کردم . الان یه مشکل تونم نحوه ی قرار گرفتن هارد در این کیس هست . البته نحوه ی قرار گرفتن هارد مثه لنیک پایینی نیست . مثه کیس wee نحوه ی قرار گرفتن هارد رو تغییر دادن مثل کیس shiny

http://www.green-cas...?model=optimize

http://www.green-cas...php?model=shiny

اگر مورد مود کردن تهویه کیسم هم به کمی کمک کنید ممنون میشم . چون شاید حوس کردم گیم بزنم باهاش میخوام ببینم کجا ها رو باید سولاخ کنم یا کولر استفاده کنم . قصد دارم با این چیپ z68 هم سی پی یو و هم گرافیک سی پی یو و هم رم رو اور کنم البته اگر امکانش باشه؟

حالا سوالم اینجاست آیا این جور گرفتن گرفتن هارد ها در طولانی مدت باعث خرابی هارد نمیشه . ایا میتون درستش کنم به طریق دیگه پیشنهادی ندارید .

از کیس و هارد بگذریم بیم سر وقت سی پی یو و کادربرد و رم

قصد کردم بازم با توجه به نحوه ی نیازم از این سیستم از مادربرد ای z68 استفاده کنم به همراه cpu : core i3 2100 بعلاوه کارت گرافیک جیفوری 460 با 336 کودا کور برای انکد و دیک

یه نوشته های تو سایتا دیدم اونم در مورد مچ شدم گرافیک اچ دی 2000 با گرافیک مجزا مثه اینه یکم زحمت داره راه انداختن ویرتو ؟؟

تو تست های که تو سایت های خارجی دیدم 2100 با استفاده از تکنولوزی های Intel® Quick Sync Video و Intel® InTru™ 3D Technology و Intel® Insider™ کاملا تونسته در کارهای مدیا دیک و اندک کارت های های اند و قدرتمند انودیا و ای تی آی رو به راحتی و با ختلاف زیاد جا بگذاره ؟؟؟؟

سوالم برام پیش اومده ایا اگر من 2100 و 460 رو با هم روی یستم بزارم و بخوام هر دو رو با هم استفاده کنم آیا به صورت مجتمع هنگام بازی از قدرت هر دو گرافیک بهره خواهم برد یا نه سیستم وقتی تشخیص داد دیگه زور گرافیک اینتل بهش پردازش گرافیکی نمیرسه شیف میکنه روی کارت گرافیم و عملا گرافیک سی پی یو از دور خارج میشه یا نه اینا با هم دیگه و به کمک هم پردازش رو انجام میدن .؟؟

ایا کارت 460 بهتره هست برای اندک و دیک یا Intel® Quick Sync Video ؟؟؟ هر کدوم تو چیزی قویترن ؟

ایا صلاح میدونید برای مدیا من چیپ z68 استفاده کنم بحث هزینه مالی نیست بحث کارایی و اینده نگری هست که شاید سیستم رو بعدا خودم استفاده کنم بعنوان پی سی ؟

آیا مشکلات شدیدی تا حالا از z68 و ویرتو گزارش شده ؟ ایا این مشکلاتی که عزیزان بعی جاها عنوان کردن نرم افزاری یا سخت افزاری ؟ یا امید هست اگر اشکال نرم افزایر هست بعدا طی اپیدت هایی که ارئه میشه بهبود پیدا کنه ؟

منظور اظ مشکلات همین درست تشخصی داد و سویچ کردن بموقع روی کرات گرافیک برای باز یها هست و نصب بی درد سر گرافیک . چون خوندم که بعد از نصب درایور گرافیم کارت باید کارت رو در بیاریم و بعدش با خروجی مادربرد بریم تو ستاپ و بوت گرافیک رو روی گرافیک داخلی سی پی یو بزاریم بعد از اینش رو نمیدونم وقتی همه چی درست شد باید خروجی رو تا اخر از مادربرد بگیرم یا از کارت ؟/

خیلی خیلی زیاد شد مثه قبلی . عذر میخوام که یزاد توضیح بدم چون میخوام کاملا متوجه منظرم بشید و بهترین راهنمایی رو بتونم ازتون بگیرم . ر

راستی رم چی پیشنهاد میکنیم . 4 خوبه یا بیشتر بگیرم با چه فرکانسی و چه برندی . آقا اینم یادم رفت . یه مدل z68 بهم معرفی کنید که اولا موجود دوما ارزون سوما خروجی hDMi 1.4a چهارما حتما دو تا pci-e و دو تا pci از ورژن های مختلف داشته باشه ..خیلی برام مهمه اخری

تشکر فراوان

ویرایش شده توسط t.A.T.u
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...