رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

درود میخواستم بپرسم که فرق بین مدلهای مختلف برد P68 چیه ؟

بطور مثال بین p8p67،p8p67le,p8p67 pro و مدلهای دیگه از این سری؟

ممنون میشم یه توضیح مختصر بدید و اینکه کدام مدل بیشتر توصیه میشه ؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تفاوتهاشون خیلی نیست . بستگی به نوع استفاده برای هر سیستمی یک مدل مناسبه . بعضی از مدلها 2 کارت گرافیک میشه روشون نصب کرد . بعضی ها پورت های بیشتری دارن . بعضی ها خنک کننده و مدار تغذیه قویتری دارن و برای اورکلاک مناسبن . ولی کلیات اونها یکیه . مثل نوع پردازنده ای که پشتیبانی میکنن . رم ها و پشتیبانی از هارد دیسکها .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مهمتر از همه چیپ ستشون یکی هست که تفاوت کارایی نداره براتون.

مثلا مدل PRO هم برای اور مناسبتره و هم برای SLI که تو مدل معمولیش از SLI پشتیبانی نمیشه.مدل هایی که پسوند LE یا LX دارند در مدلهای مختلف اسوس معولا جمع و جور تر و ارزانتر هست والبته برای کاربرهای معمولی مفید هست.

لینک به دیدگاه

سلام از بندست . آقا حامد میشه یه بزرگواری کنی و یه کوچولو ما رو هم راهنمایی کنید

دیروز از آقای حسنی asus ML229H IPS خریداری کردم . به نظرتون کار درستی انجام شده .؟؟؟؟؟

اینا لیست قطعاتم هست

cpu : core i3 2100

mainboard: asus p8z68-v

ram : 2*2gig corsair 1600

vga : gforce 460

حالا میوخام بدونم با این سیستم میتونم قشنگ تر از قشنگ ببینم ؟؟؟

چند تا از بچه ها مدل ips سامسونگ رو پیشنهاد دادن و گفتن بهترین مدل جهانی هست مدل دقیقش فکر کنم اینا بود !!!!

Samsung PX2370

SAMSUNG PX23720 IPS

ولی بعضی ها هم میگفتم که مونتاژ ایران . فلان و بهمانه . به هر حال دیگه انتخابم این مدل ایسوس شد نمیدونم با اینکه قیمتاشون یکی بود و البته نمی دونم میتونستم سامسونگ گیر بیارم یا نه با این تفاسیر ایسوس گرفتم . فعلن که تو راهه تا بیاد ببینم واقعا اون چیزی که همه میگن فوق العاده هست یا نه ؟

برای بزای و کارهای گرافیکی میخوام . بیشتر بازی و شایدم هم روزی نهایت 1 ساعت فتوشاپ . بیشتر قصدم برای بازی بود که دوستانی میگن که چون زمان پاسخگوییش 5 میلی ثانیه هست کمی قابل تشخصی و اونایی که حرفه ای کمی دلخورن از این موضوع . به هر حال انتخابم شده و راه برگشتی نیست فقط ممنون میشم اگر معایبی و فنی برای بهتر دیدن داره بهم بگید . با تشکر فراوان . اقا حامد خدا خیرت بده کار بچه ها رو راه میندازید . تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

مبارکه عزیز . امیدوارم به خوبی ازش استفاده کنی.

پنل IPS رنگها رو بهتر از پنل معمولی نشون میده و زاویه دید بهتری هم داره . کنتراست بالایی هم داره . این مدل ایسوس مانیتور فوق العاده ایه . نگران نباش . انتخابت خیلی خوب بوده . اون سامسونگ رو من ندیدم . هست تو بازار ؟

از نظر من 2 میلی و 5 میلی تفاوت زیادی ندارن . اولا باید تصاویر خیلی سریع باشن و دوما شما خیلی دقت کنی تا بتونی تفاوت رو احساس کنی . این نظر منه .

نور و رنگش رو درست و هماهنگ با محیط تنظیم کن . درایور کارت گرافیکت رو آپدیت کن . درایور مانیتور رو هم اگر داره آپدیت کن . مطمئن باش راضی نگهت میداره . موفق باشی .

لینک به دیدگاه

سلام

لطفا یه سیستم کیس + مانیتور حداکثر 650 تومن معرفی کنید با این ملاحظات مانیتور سامسونگ 19 ال ای دی کیس معمولی پاور گرین هارد 250 کارت گرافیک فعلا نمیخواد مادربورد usb3 ساپورت اسپیکر صفحه کلید و ماوس هم نمیخواد. پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.

لینک به دیدگاه

چند تا از بچه ها مدل ips سامسونگ رو پیشنهاد دادن و گفتن بهترین مدل جهانی هست مدل دقیقش فکر کنم اینا بود !!!!

Samsung PX2370

SAMSUNG PX23720 IPS

فکر نمیکنم سامسونگ مانیتور ips داشته باشه ! تا اونجایی که اطلاعات دارم اصلا به ips اعتقادی نداره !!!

این مدلی که شما گفتید ips نیست ولی سامسونگ ادعا کرده کیفیت رنگش با ips برابری میکنه !

http://www.samsung.com/us/computer/monitors/LS23WHUKFK/ZA

This monitor puts to shame the saying that TN panels can't reproduce image color and quality compared to that of IPS panels.

تا به الان من مانیتور ips در بازار پیدا نکردم که پاسخگویی کمتر از 5 میلی ثانیه داشته باشد !!!

دوستان اگه سراغ دارند من را راهنمایی کنند .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

درود میخواستم بپرسم که فرق بین مدلهای مختلف برد P68 چیه ؟

بطور مثال بین p8p67،p8p67le,p8p67 pro و مدلهای دیگه از این سری؟

ممنون میشم یه توضیح مختصر بدید و اینکه کدام مدل بیشتر توصیه میشه ؟

تمام مدلها که نام بردید خوب هستند به جز p8p67 Le

معروف به ورژن محدود شده

که محدودیت های زیادی رو در اورکلاک ایجاد میکنه

جالبه بدونید بیشترین رکورد اورکلاک پایدار با این مادربورد برای پردازنده قدرتمند 2600k فقط 4200 بوده :دی

مدیریت ولتاژها به شدت ضعیف هستش و خیلی چیزها رو نمیشه از پیشفرض تغییر داد بصورت مانوئل

هر کدوم از اونهایی که گفتی رو بخر اما اینو نخر :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر حامد خان گل

خدا قوت

داداش لطف بفرما کارت هایی رو که از 5970 قوی تر هستند معرفی کن اگر هم قیمت دارن لطف بفرما بگو

سوال بعدی واسه کراس کردن باید یا از یک سری باشن یا خود اون گرافیک باشه درسته؟

سپاس فراوان از زحماتت که هر چی بگم کم گفتم

باید نوع gpu شون یکسان باشه

اما برندش فرقی نداره حتی اگه فرکانسهای پیشفرضشون متفاوت باشه

مثلا میتونید از برند msi که خودش اورکلاک شده در کنار سافایر استفاده کنید اما برای نتیجه 100 درصدی بهتره کاملا یکسان باشند

البته این رو هم به خاطر داشته باش که کراس فایر در کارتهای تک GPU نتیجه تقریبا" 2 برابری میده در تستها!

اما کارتهای dual GPu معمولا 2 برابر نمیشه قدرتشون

مثلا 6990 بصورت تکی در بنچمارک 3dmark11 نمره 9500 میگیره اما در حالت کراس حدود 14 هزار الی 15000

اما 6870 بصورت تکی 5600 من باش میگیرم و بصورت کراسفایر 11100 نمره باش گرفتم

تقریبا 2 برابر هستش

برای کراسفایر بی خیال 6990 بشید :دی چون اون حدی که هزینه میشه بازدهی نداره :دی

شما 6970 رو کراسفایر کنی بهتره

لینک به دیدگاه

باید نوع gpu شون یکسان باشه

اما برندش فرقی نداره حتی اگه فرکانسهای پیشفرضشون متفاوت باشه

مثلا میتونید از برند msi که خودش اورکلاک شده در کنار سافایر استفاده کنید اما برای نتیجه 100 درصدی بهتره کاملا یکسان باشند

البته این رو هم به خاطر داشته باش که کراس فایر در کارتهای تک GPU نتیجه تقریبا" 2 برابری میده در تستها!

اما کارتهای dual GPu معمولا 2 برابر نمیشه قدرتشون

مثلا 6990 بصورت تکی در بنچمارک 3dmark11 نمره 9500 میگیره اما در حالت کراس حدود 14 هزار الی 15000

اما 6870 بصورت تکی 5600 من باش میگیرم و بصورت کراسفایر 11100 نمره باش گرفتم

تقریبا 2 برابر هستش

برای کراسفایر بی خیال 6990 بشید :دی چون اون حدی که هزینه میشه بازدهی نداره :دی

شما 6970 رو کراسفایر کنی بهتره

سپاس از راهنماییتون

چه برندی رو انتخاب کنم ؟

قیمتش در چه حدی هست؟(نمیخوام بیشتر از 6990 هزینه شه)

ویرایش شده توسط AniuS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهترین نسخه 6970 رو برند MSI داره

من خودم 580 خریدم اما الان گرونتره و فکر کنم تا 650 هم فروخته میشه

قیمت 6990 رو نمیدونم چنده الان که حساب کنم براتون

هزینه کمتر میتونه کراسفایر کردن 6950 باشه که اون هم باز قویه و حالا حالاها جلوی بازیها کم نمیاره :دی

شما حتی اگه 2 تا 6870 رو هم کراسفایر کنی مقدار کمی از 6990 عقب تری

من خودم با کراسفایر کردن و اورکلک 2 تا 6870 که داشتم خیلی از 6990 نمرات بالاتری میگرفتم در بنچمارکها

لینک به دیدگاه

قیمت 6990 و 5970 آک حدود 1 تومن هست الان پس با این حساب 6970 ارزونتره از 6990

5970 خودمو نمیخوام از دست بدم کارت گردن کلفتیه به زور پیداش کردم :D میخوام یه کارت با 5970 خودم کراس کنم پس شما 6970 رو پیشنهاد میدین درسته؟ خوب شد پرسیدم و خوب شد شما جواب دادین میخواستم برم یه 5970 یا یه 6990 دیگه بگیرم با این 5970 خودم کراس کنم

ویرایش شده توسط AniuS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من نمیدونستم 5970 داری :دی

خیلی خوبه که :دی پیشنهادم رو تغییر میدم

با همین 5970 تا حدی که جون داره بازیهارو میتونه ساپورت کنه :دی پولت رو نگه دار تا قیمت های سری جدید amd تثبیت بشه:دی

2 تا میان قیمت اون سری رو بگیر کراسفایر کن :دی

مگر نه همون پیشنهاد قبلیم :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

خداییش 5970 هر بازی رو که خواستم میتونه اجرا کنه اگر الان هم گفتم کراس کنم از ترس قیمت اون ور ساله :D

شما ماشالا استادی یه سوال هم ازت بپرسم تو سری 7000 چیزی هست که ارزش خرید داشته باشه مهم نیست تو ایران اومده باشه یا نه کلآ از لحاظ قوی تر بودن منظورمه؟

طبق سخنان شما فعلآ منصرف شدم شما بهتر از من میدونی به هر حال نمیدونم با چه زبونی هم ازتون تشکر کنم بابت راهنماییتون :wub:

لینک به دیدگاه

سپاس از راهنماییتون

چه برندی رو انتخاب کنم ؟

قیمتش در چه حدی هست؟(نمیخوام بیشتر از 6990 هزینه شه)

سلام . اگر میخوای بازی کنی با سیستم و یا کارهای طراحی ، روی کراس فایر حساب نکن . چون تو همه بازیها و نرم افزار ها خوب عمل نمیکنه ، مشکلات درایوری ممکنه پیش بیاره . تو بعضی از بازی ها خوبه و تو خیلی از بازیها تاثیری نداره . ولی اگر میخوای بنچمارک بگیری کراس فایر نمره بنچمارک رو میبره بالا . برای بازی و کار با سیستم ، کراس کردن هزینه اضافیه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خداییش 5970 هر بازی رو که خواستم میتونه اجرا کنه اگر الان هم گفتم کراس کنم از ترس قیمت اون ور ساله :D

شما ماشالا استادی یه سوال هم ازت بپرسم تو سری 7000 چیزی هست که ارزش خرید داشته باشه مهم نیست تو ایران اومده باشه یا نه کلآ از لحاظ قوی تر بودن منظورمه؟

طبق سخنان شما فعلآ منصرف شدم شما بهتر از من میدونی به هر حال نمیدونم با چه زبونی هم ازتون تشکر کنم بابت راهنماییتون :wub:

والا طبق بنچمارک های منتشر شده و مقاله هایی که جدیدا دیدم

7870 فکر میکنم گزینه خوبیه البته مشخص نیست چه قیمتی براش بذارند :دی

نوشته آقا حامد رو هم تایید میکنم در مورد بازیهای کنونی

اما در اینده بازیها هم با کراسفایر سازگارتر میشن در زمینه گرافیک و هم تعداد هسته های بیشتری رو در زمینه پردازنده خواهند شناخت :دی

مثلا در application profile های درایور amd همیشه یه لیست از بازیهای سازگار با کراسفایر منتشر میشه و در واقع امکان استفاده از کراسفایر رو فراهم میارن برای بازیها

اما برای بازیهای آینده خوبه :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

درود بر شرافت جناب Farjam و حامد عزیز

جوابی که مد نظرم بود رو گرفتم

دلم نیومد فقط یه امتیاز مثبت بدم به دوستان تشکر بنده رو پذیرا باشید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

تو تاپیک 7970 ایسوس ، بچه ها تصویری گذاشتن که قیمت 7970 رو تو ایران زده 1850000 تومان . درحالی که این کار قیمتش 560 دلاره . حالا ببین وقتی 7870 بیاد چه قیمتی براش میذارن .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر شرافت جناب Farjam و حامد عزیز

جوابی که مد نظرم بود رو گرفتم

دلم نیومد فقط یه امتیاز مثبت بدم به دوستان تشکر بنده رو پذیرا باشید.

موفق باشید

قربانِ شما

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم

با آرزوی توفیق روز افزون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو تاپیک 7970 ایسوس ، بچه ها تصویری گذاشتن که قیمت 7970 رو تو ایران زده 1850000 تومان . درحالی که این کار قیمتش 560 دلاره . حالا ببین وقتی 7870 بیاد چه قیمتی براش میذارن .

احتمالا تو رنج 800 تا 1 میلیون تومان باشه. :wacko:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان شما جای من باشید بین این دو کدوم را انتخاب می کنید

هر دو کم کار و دارای گارانتی اند

ECS A785GM-AD3 قیمت 85

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=1084&CategoryID=1&MenuID=19&LanID=0

890GX Pro3 ازراک قیمت 120

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=890GX%20Pro3

لینک به دیدگاه

بدون توجه به قیمت ، ازراک انتخاب خیلی بهتریه . هم امکانات بالاتری داره ، هم چیپ جدیدتر و هم کیفیت بهتر . با توجه به قیمت ، باز هم ازراک سرتره . البته اگر بتونی کمی ارزونتر بخری بهتره ;)

لینک به دیدگاه

من یک سوالی واسم پیش اومده البته 2 تا سوال در مورد اسلات رم

کدوم مادربورد بیشترین مقدار رم رو ساپورت میکنه تا جایی که من دیدم 32 بوده بیشترین چند هست؟

سوال بعدیمم این هست مثلآ مادر بوردی 4 تا اسلات داره که تو توضیحاتش نوشته بیشترین ساپورت 16 اگه مثلا من 20 گیگ رم بذارم چی میشه؟یعنی هنگ میکنه چی میشه؟

لینک به دیدگاه

مادربورد های X79 تا حداکثر 128 گیگ ساپورت میکنن . البته بستگی به مدلشون هم داره .

تا حالا امتحان نکردم که رم بیشتر بذارم رو سیستم . ولی احتمالا سیستم بالا نیاد . دقیقا نمیدونم . شاید هم تا همون مقداری که میتونه ساپورت کنه بشناسه . ولی احتمال اولی بیشتره .

لینک به دیدگاه

مادربورد های X79 تا حداکثر 128 گیگ ساپورت میکنن . البته بستگی به مدلشون هم داره .

تا حالا امتحان نکردم که رم بیشتر بذارم رو سیستم . ولی احتمالا سیستم بالا نیاد . دقیقا نمیدونم . شاید هم تا همون مقداری که میتونه ساپورت کنه بشناسه . ولی احتمال اولی بیشتره .

مدلش و برندش خاطرتون هست حامد جان اون 128 گیگ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...