رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام آقا حامد، عیدتون هم مبارک باشه

یعنی اگه من که پلتفورم AMD890 دارم و چهار تا اسلات رم دارم، اگه از اون رم های چهارتایی Ripjaws بگیرم رو مادربوردم کار نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

اگه باسش رو ساپورت کنه، باهاش کار میکنه، اما بازم بصورت دووال چنل!

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان hamed و morteza.p بله سیستم من سوکت 2011 هست وممنون بخاطر راهنماییتون

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان من تازه عضو این انجمن شده ام میخواستم یک مین بگیرم اینتل تا 250 میتونم هزینه کنم اینده نگر باشه (*)

ویرایش شده توسط farokhe
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز . به فروم خودتون خوش اومدی . شما فقط یک مادریورد احتیاج داری یا اینکه پردازنده و رم و سایر قطعات رو هم میخوای ؟ اگر فقط مادربورد میخوای ، باید مدل پردازنده خودتون رو بگی . اگر هم قطعات دیگه رو میخوای باید بگی کدوم ها رو لازم داری .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز . به فروم خودتون خوش اومدی . شما فقط یک مادریورد احتیاج داری یا اینکه پردازنده و رم و سایر قطعات رو هم میخوای ؟ اگر فقط مادربورد میخوای ، باید مدل پردازنده خودتون رو بگی . اگر هم قطعات دیگه رو میخوای باید بگی کدوم ها رو لازم داری .

نه عزیز من فقط مین میخوام اولین کار مینه سوکت 1155 باشه دیگه اینده نگر باشه

لینک به دیدگاه

متاسفانه ، چون بازار نیمه تعطیله نمیشه قیمت درست در آورد . ولی با 250 تومان از برند AsRock میتونی مدل مناسبی تهیه کنی . مثل ASRock Z68 Pro3 . از ایسوس هم مدل P8P67 تو همین حدود قیمته که از نظر امکانات از اون مدل ازراک پایینتره ، ولی برند معتبر تریه . متاسفانه الان نمیتونم کمک بیشتری بکنم . این مادربوردها هم ممکنه قیمتشون بالاتر رفته باشه .

لینک به دیدگاه

متاسفانه ، چون بازار نیمه تعطیله نمیشه قیمت درست در آورد . ولی با 250 تومان از برند AsRock میتونی مدل مناسبی تهیه کنی . مثل ASRock Z68 Pro3 . از ایسوس هم مدل P8P67 تو همین حدود قیمته که از نظر امکانات از اون مدل ازراک پایینتره ، ولی برند معتبر تریه . متاسفانه الان نمیتونم کمک بیشتری بکنم . این مادربوردها هم ممکنه قیمتشون بالاتر رفته باشه .

تشکر دوست عزیز چند روز پیش تو شهر شما مسافر بودیم رشت شهر خیلی قشنگ و با کلاسی بود.ببخشید از موضوع خارج شدم ببینم دو نوع هم برند گیگا تو این هوالی قیمت سریz داره پیشنهاد نمیشه؟ ازراک به نظرت مورد اطمینانه سری z فکر کنم اینده نگر تر باشه؟

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=6150

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=5845

ویرایش شده توسط farokhe
لینک به دیدگاه

امیدوارم به شما خوش گذشته باشه .

گیگا 1 مدل از سری Z تو این سری داره . ولی خیلی ضعیفه و از همه چی زده تا قیمتش رو بیاره پایین . من همون ازراک رو پیشنهاد میکنم . اما تا چند روز بعد از تعطیلات صبر کنید تا جنس بیاد . قیمتها هم الان مشخص نیست . هر کسی یک قیمت میده .

لینک به دیدگاه

امیدوارم به شما خوش گذشته باشه .

گیگا 1 مدل از سری Z تو این سری داره . ولی خیلی ضعیفه و از همه چی زده تا قیمتش رو بیاره پایین . من همون ازراک رو پیشنهاد میکنم . اما تا چند روز بعد از تعطیلات صبر کنید تا جنس بیاد . قیمتها هم الان مشخص نیست . هر کسی یک قیمت میده .

http://www.rayansaba...?productID=5845

اینم ببینید اگه پسند نکردید همون منتظر zازراک میمونم ممنون سوالاتم زیاده که به نوبه خودشون بهشون میپردازیم :)

ویرایش شده توسط farokhe
لینک به دیدگاه

این مدلهایی که شما گذاشتید نمیگم بد هستن . اما یک سری امکانات مثل پورتهای 1394 و چند پورت USB ممکنه کمتر داشته باشن . مدار تغدیه اونها هم کمی ضعیفتره که برای اورکلاک مناسب نیستن . ضمنا قیمتشون معلوم نیست همین باشه . اگر ترجیح میدی که از برند معتبرتر بگیری ، انتخاب بدی نیستن .

لینک به دیدگاه

این مدلهایی که شما گذاشتید نمیگم بد هستن . اما یک سری امکانات مثل پورتهای 1394 و چند پورت USB ممکنه کمتر داشته باشن . مدار تغدیه اونها هم کمی ضعیفتره که برای اورکلاک مناسب نیستن . ضمنا قیمتشون معلوم نیست همین باشه . اگر ترجیح میدی که از برند معتبرتر بگیری ، انتخاب بدی نیستن .

حالا قانع شدم مرسی

خوب میشه یک کارت گرافیک تا 120 تومان برام معرفی کنید واسه برادرم میخوام و اینکه معیار انتخاب کارت گرافیک چیست واسه بازی میخواد؟

ویرایش شده توسط farokhe
لینک به دیدگاه

انتخاب کارت گرافیک برای بازی بستگی به انتظار شخص داره . مثلا من دلم میخواد بازیها رو با کیفیت خوب و روان اجرا کنم . برای من کارت جیفورس 450 کافیه . اما یکی میخواد با بالاترین جزئیات بازیها رو اجرا کنه . برای اینکار باید کارتی در حد 6950 یا 570 بگیره . کسی هم هست که براش رکورد فریم مهمه و حتی 6990 و 590 هم براش ممکنه کم بیاد . یک نفر هم پیدا میشه که فقط اجرا شدن بازیها براش کافیه . برای این شخص کارت در حد 5670 و یا حتی 5570 کفایت میکنه . این کارتها در حدود 110 تا 130 تومان باید باشن . البته همونطور که گفتم قیمتها هنوز بعد از عید مشخص نشده . اگر این کارتها گیر نیومدن ، 6670 و یا جیفورس 440 هم انتخابهای بدی نیستن .

لینک به دیدگاه

تشکر واسه خودم هم 6790 میگیرم تا 200 تومان فکر کنم خوب باشه یک سوال این قضیه gddr5وgddr3وddr3چیه تو کارت گرافیکها؟

2-دایرکس چیه؟

3-open gel چیه؟

4-سایه زنی چیه؟

ویرایش شده توسط farokhe
لینک به دیدگاه

6790 کارت خوبیه . البته پاور 530 وات باید داشته باشی براش . کمی مصرفش بیشتر از کارتهای همرده خودشه . البته کارت خوبیه .

1 - DDR3 یکی از نسلهای رمهای سیستمه . رم های DDR3 نسل سوم رمهای DDR هستن . GDDR3 رمهای گرافیکی DDR نسل سوم و GDDR5 رمهای گرافیکی DDR نسل 5 هستن .

2 - Direct X نرم افزار رابط بین سیستم عامل و و نرم افزارهای گرافیکیه . کارش هماهنگ کردن اجرای گرافیک تو سیستم عامله .

3 - Open GL نرم افزار رابط بین نرم افزارها و سخت افزار گرافیکیه .

4 - میشه گفت واحد سایه زنی محل پردازش داده های گرافیکی در پردازشگر کارت گرافیکه . البته تعریف پیچیده تری داره . ولی این بیان ساده ترشه .

امیدوارم مفید باشه براتون .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام به همه بروبچه های گل

دوست من یه سیستم قدیمی داره (واسه 4سال پیش) و الان میخواد یکی جدید ببنده و تا فعلا میخواد فقط 4 قطعه اصلی رو بگیره و بقیه رو بعدا بخره.. نظر خودش اینه:

intel i5 2500

Asus p8p67 pro

vga nvidia

ram 8GB

power green

کارش اتوکد و نرم افزارهای عمران هست اما بازی هم میکنه. اصلا اهل اور کردن نیست و 2-3 ماه دیگه یه مانیتور Full HD هم میگیره

لطفا یه سیستم مناسب براش پیشنهاد بدید.

چندتا سوال هم دارم:

1- اینتل 2400 براش بهتره یا 2500 (نسبت کارایی به قیمت) یا اصلا 2400 کلا به دردش نمیخوره؟

2- چیپست Z68 بگیره بهتر از p67 نیست؟

3- پاور خودش Green 430w هست، جواب نمیده؟

4- قطعاتی که پیشنهاد میدید تو کیس Green 2002 جا میشه؟

5- رم رو طوری پیشنهاد بدید که رو فرکانس اصلی خودش کار کنه (من یه core i5 750 2.66 دارم با رم 1866 اما رم روی 1333 کارمیکنه و برای اینکه 1866 کارکنه باید xmp رو فعال کنم، اون رو که فعال کنم فرکانس cpu میره رو 3.8 و داغ میکنه و کولر استوک جواب نمیده پس مجبورم تا فعلا به همون 1333 قناعت کنم تا دستم باز بشه یه کولر خوب بخرم... zalman cnps12x :wub: )

بودجه واسه این قطعات حدود 1میلیون هست حالا یکم بیشتر عیبی نداره اما میخوام قطعات کارایی خوبی نسبت به پولی که میدم داشته باشه

مرسی

لینک به دیدگاه

سلام . اولا این قطعات 5 تاست ;)

1 - پردازده های سری i5 به جز 2500K فقط تو فرکانس تفاوت دارن . تفاوتشون اونقدر نیست که به چشم بیاد . 2300 هم بگیره براش کافیه . ارزونتر از بقیه هم هست . البته اختلافشون در حد 20-30 تومانه .

2 - چیپ Z68 امکانات بیشتری داره . ولی برای ایشون که نه اهل اورکلاکه و نه میخواد از گرافیک مجتمع استفاده کنه ، P67 به صرفه تره . مدل PRO هم لازم نیست . چون اون امکانات اضافی به کارش نمیاد . Asus P8P67 براش مناسبه .

3 - پاور به کارت گرافیکش هم بستگی داره . اگر گرافیک قوی بگیره ، پاور قوی هم میخواد . ولی حداقل 530 وات برای کارت گرافیک 550TI نیاز داره با پردازنده i5 .

4 - تو این کیس که جا میشه . ولی بهتره که یک کیس با تهویه بهتر مثل Magnum 2 بگیره . چون تهویه 2002 زیاد جالب نیست .

5 - تمام پردازنده های سندی بریج با فرکانس استاندارد 1333 کار میکنن و با xmp فرکانسهای بالاتر با توجه به ساپورت مادربورد فعال میشه . حالا اگر نمیخوای از xmp استفاده کنی ، همون 1333 کافیه .

با این تفاسیر قطعاتی که بای شما به صرفه هست و کاربر مناسب داره اینها میشن :

1 - پردازنده i5 2400 با قیمت حدودی 410 تومان . (اگر 2300 بگیری حدود 390 در میاد .)

2 - مادربورد Asus P8P67 با قیمت حدودی 250 تومان .

3 - پاور 530A-EU با قیمت حدود 90 تومان

4 - کیس مگنوم 2 با قیمت حدود 63 تومان

5 - رم 2x4 GB فرکانس 1333 ( برند زیاد مهم نیست ) حدود 90 تومان

6 - گرافیک گینوارد 550ti قیمت حدود 240 تومان

جمعشون میشه 1143000 تومان

لینک به دیدگاه

حامدجان چرا بُهتون میزنی؟ چرا با آبروی من بازی میکنی؟ چرا ریاضیات من رو به سُخره مگیری؟ وجود هرگونه عدد 4 در پست فبلی به شدت و با تمام قدرت بدنی تکذیب میگردد :D :D :D (ویرایش هم نمیکنم!!)

دستت درد نکنه بابت جواب. پس تا اینجا:

intel core i5 2500/2400/2300 بسته به قیمت یکی رو میگیرم

asus p8p67 مادربرد دیگه ای مدنظرت هست که مناسب باشه؟

gainward 550ti برد گینوارد رو راستش من تاحالا اصلا کار نکردم چطوره؟ نظرت در مورد 460 چیه؟

رم رو هم میریم پیش آقای حسینی ببینیم چی داره یه 1333 میگیرم. خودم نظرم gskill هستش ببینیم چی موجود داره

کیس رو فکر نکنم الان بودجه موجود باشه اما پاور رو ظاهرا باید بخرم دیگه. راستی بعلاوه قطعات بالا، دوتا هارد و 2 تا دی وی دی رایتر و یکی دوتا فن ... پاور 530 کافیه؟

واقعا ممنونم حامد جان

لینک به دیدگاه

این مادربورد مناسبه . اگر کمتر میخوای خرج کنی ، میتونی از برند Asrock بگیری . تو همین قیمتها مادربوردهای خوبی داره . یا اینکه Asus P8H67 بگیری . البته حیفه . همون که گفتم مناسبتره .

گینوارد برند خوبیه . هم قیمتش مناسبه و هم کیفیتش . اگر 460 بگیری باید 100 تومان بیشتر هزینه کنی حداقل . پاور قویتر هم نیاز داری .

GSkill خوبه . ولی تو رمهای 1333 دیگه ریاد برند مطرح نیست . فقط چیزی بگیر که گارانتی خوبی داشته باشه .

با اون قطعات که گفتم ، با پاور 530 مشکلی نیست . ولی اگر اضافه کنی ممکنه کم بیاره .

لینک به دیدگاه

سلام

من قصد دارم که ی سیستم جدید بگیرم. مهمترین چیز اینه که می خوام cpu i7 باشه. حالا سوالی که برام پیش اومده اینه که چقدر فرق هست بین i7مبتنی بر 1155 و 1366؟

و اینکه از لحاظ قیمت کدومشون به صرفه تر هست؟ الان پردازنده های 1366 پیدا میشه؟

آیا تکنولوژی هایی مثل Intel smart respond روی پلتفرم 1366 هست؟

در ضمن اینکه به اورکلاک هم علاقه مندم.

در آخر باید بگم که دلیل اینکه به 1366 فک میکنم(با توجه به قدیمی بودنش) قیمت کمترشه (البته فک کنم)

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

پاور 530A-EU

باGREEN - GP535B-US

چه فرقی داره ؟

ویرایش شده توسط farokhe
لینک به دیدگاه

سلام

من قصد دارم که ی سیستم جدید بگیرم. مهمترین چیز اینه که می خوام cpu i7 باشه. حالا سوالی که برام پیش اومده اینه که چقدر فرق هست بین i7مبتنی بر 1155 و 1366؟

و اینکه از لحاظ قیمت کدومشون به صرفه تر هست؟ الان پردازنده های 1366 پیدا میشه؟

آیا تکنولوژی هایی مثل Intel smart respond روی پلتفرم 1366 هست؟

در ضمن اینکه به اورکلاک هم علاقه مندم.

در آخر باید بگم که دلیل اینکه به 1366 فک میکنم(با توجه به قدیمی بودنش) قیمت کمترشه (البته فک کنم)

با تشکر

اولین فرقشون اینه که 1366 دیگه منسوخ شده و قابلیت ارتقاء نداره در آینده . ولی 1155 رو میتونی ارتقاء بدی به پردازنده های جدیدتر . پردازنده های 1366 ارزون نیستن . به نسبت کاراییشون گرونتر از 1155 هستن . مثلا یک پردازنده 950 که از 2600 ضعیفتره ، هم قیمته باهاش . البته اگر گیر بیاد . مادربوردهاش هم گرون هستن . چون از چیپ سری X استفاده میکنن . اصلا خرید 1366 به صرفه نیست . هم مصرف بالاتری داره و هم راندمان کمتر .

Intel smart respond فقط تو سری 1155 و مادربوردهای دارای چیپست Z وجود داره . برای اورکلاک پردازنده 2600K و یک مادربورد خوب مثل Asus P8Z68 Pro و یا سری ماکسیموس Z ایسوس خیلی عالیه .

لینک به دیدگاه

سلام

پاور 530A-EU

باGREEN - GP535B-US

چه فرقی داره ؟

1 - خازنهای ورودی سری EU تایوانی هستن و سری US ژاپنی

2 - گارانتی سری EU کمتره . 37 ماه در مقابل 50 ماه سری US

3 - سری US دارای استاندارد SSI EPS12V هم هست . در حالیکه سری EU فقط ATX12V v2.31 رو داره .

4 - سری US فن 135mm داره . در حالیکه سری EU فن 120mm داره .

اینها تفاوتهای این دو مدل هستن . مهمترینشون هم اولیشه که عمر پاور رو بیشتر میکنه .

لینک به دیدگاه

1 - خازنهای ورودی سری EU تایوانی هستن و سری US ژاپنی

2 - گارانتی سری EU کمتره . 37 ماه در مقابل 50 ماه سری US

3 - سری US دارای استاندارد SSI EPS12V هم هست . در حالیکه سری EU فقط ATX12V v2.31 رو داره .

4 - سری US فن 135mm داره . در حالیکه سری EU فن 120mm داره .

اینها تفاوتهای این دو مدل هستن . مهمترینشون هم اولیشه که عمر پاور رو بیشتر میکنه .

پس از نظر قدرت وات خروجی برابرند ولی کیفیت ساختشون فرق میکنه!!!

لینک به دیدگاه

کمی تقسیمات روی ریل 12 ولت و 5 و 3 ولت فرق میکنه . ولی در کل تاثیر زیادی نداره . تو 535B-US روی 12 ولت 432 وات میاد و روی 530A-EU روی 12 ولت 450 وات . در عوض شاخه 5 و 3 ولت 530A-EU فقط 120 وات و 535B-US مقدار 150 وات برق میده .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...